Nemocnice Prachatice, Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnické oddělení je jedno ze základních prachatické nemocnice. Je moderně vybaveno a jsou zde připraveny na porody od 35. týdne těhotenství.

Nadstandardní porodní pokoj je zpoplatněn 200 korunami. Pakliže si přejete zůstat v nadstandardním pokoji na oddělení šestinedělím, poplatek za tento je 300 korun za noc a případný doprovod zaplatí 100 korun za noc.

Porodnice je zařazena do projektu „Přirozený porod v porodnici“, tzn. že se porodnice zavázala dodržovat Desatero přirozeného porodu a chce podpořit přesvědčení, že v porodnici lze rodit přirozeně a přitom bezpečně.
Otec u porodu je v této porodnici vítán a jeho přítomnost není zpoplatněna.

Kompletní informace pro nastávající maminky naleznete na internetu.

Porodnice podporuje znovu moderní trend kojení, poradí jak správně kojit, případně dokrmovat novorozence. Ochotné sestry a porodní asistentky na porodnickém oddělení nemocnice Vám pomohou a poradí s péčí o vašeho novorozence. Porodnice v Prachaticích zdůrazňuje svůj individuální přístup ke kojícím matkám, a to i po té, co jsou propuštěny do domácí péče (po telefonu).

Od zhruba 20. týdne těhotenství se můžete v porodnici zúčastnit předporodních kurzů. Cena kurzu je 1 000 korun za 5 lekcí. Účast si můžete domluvit na emailu zavrelova@nempt.cz nebo na telefonu 388 600 220 či 388 600 265. Na stejném emailu a telefonním čísle se můžete objednat i na víkendovou předporodní přípravu, za kterou zaplatíte 500 korun za pár. Aktuální termíny zde.

Kompletní, přehledně zpracované informace o průběhu porodu v prachatické porodnici jsou k přečtení na internetu porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Prachatice, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 42x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Bohuslav Wackershauser

Gynekologicko-porodnické lůžkové oddělení: +420 388 600 265

Novorozenecké oddělení: +420 388 600 219

Gynekologická ambulance: +420 388 600 216

Adresa: Nebahovská 1015, Prachatice 383 20

URL: http://www.nempt.cz/luzkova-oddeleni/gynekologicko-porodnicke/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Prachatice

163
13.08.20

Přístup personálu naprosto profesionální od začátku do konce. Při příjmu jsem byla obletovaná, kontrolovaná a hýčkaná, měla jsem k dispozici předporodní pokojíček s gaučem a sprchou. Při porodu panovala velmi příjemná atmosféra. Bohužel jsem rodila při vlně covidu, takže rouška povinnost i při porodu, ale na tu jsem ihned zapomněla. Partner ani rodina ani nikdo tím pádem ale nesměli na návštěvy (já jako asociál jsem toto brala za plus).
Péče na šestinedělí úžasná, sestřičky moc ochotné a jako prvorodičce mi hodně pomohly. Já bych tam osobně svůj pobyt zkrátila na minimum, ale důvěřovala jsem lékařce a zůstala stanovenou dobu. Vzhledem k tomu, že není moc rodiček, porodnice má snahu, aby měl každý svůj pokoj, takže jsem měla pro sebe jednolůžák s koupelnou a nebylo třeba si platit nadstandard.

Personál:

MUDr. Cinádrová, MUDr. Říha

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, vlhčené ubrousky, hygienu pro sebe, ručník a osušku. Vše ostatní porodnice dá nebo zapůjčí, dokonce i oblečení na miminko, mazání na zadeček a plenky apod.!

13.07.17

Nerespektování porodních přání, nemohla jsem si zvolit polohu při tlačení, vnucování léků (co deset minut u mě byla porodní asistentka, silně mě tím vyrušovala), informovaný souhlas neobsahuje žádné informace, Kristellerova exprese, neúplný bonding.

Velmi se mi líbila hydromasážní spracha hodná spíše wellness centra než nemocnice, možný poslech hudby, zcela volný pohyb, myslím že i dva druhy gymnastických míčů, žebřiny, obří postel.

Vybavení je úžasné, personál byl že začátku fajn, až ke konci směny se začali předvádět. Šestinedělí není co vytknout.

Českým porodnictvím se už nějakou dobu zabývám, tak vím, o čem mluvím.

17.05.17

Mohu 100% doporučit. Rodila jsem v březnu 2017 své první dítě. Po předčasném odtoku plodové vody jsem byla hospitalizována na nadstandardním čekacím pokoji, který je opravdu krásný.

Sestřičky byly moc milé, lékaři také a respektovali přání v porodním planu. Jelikož jsem neměla kontrakce, tak byl porod třeba vyvolat oxytocinem. Bolesti jen 2 hodiny a porod byl skvělý. Lékaři se za každou cenu snažili, aby porod neskončil CS.

Na oddělení šestinedělí sestřičky moc milé, pomáhaly mi jakožto prvorodičce úplně se vším, měly trpělivost s kojením. Jen s dětskou paní doktorkou Machalovou bohužel horší zkušenost, hormony učinily své a měla jsem pocit, že se chová arogantně, až byly nějaké ty slzičky.

Nechci ji ovšem soudit,jak říkám: ty hormony. Nakonec byla docela milá.
Jaroušková.

Personál:

MUDr. Říha, MUDr. Vávra, MUDr. Cinádrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice zajišťuje neomezené množství vložek, jen ty síťované kalhotky tuším poskytnou jedny, tak ty s sebou na výměnu. Košili také nepotřebujete. Pro miminko nepotřebujete nic - oblečení, pleny, vlhčené ubrousky, rybička, kosmetika- vše poskytnou.

25.02.17

Mám jediné pozitivní zkušenost. Porod únor 2017. Vše, co jsem si přála a sepsala do porodního plánu, bylo maximálně respektováno, byl nám daň čas a prostor, aby dítě mohlo přijít zcela přirozeně bez léků. Paní doktorka je moc příjemná, opravdu se velmi snažila respektovat všechna přání.

Personál na šestinedělí skvělý, úplně všichni včetně uklízeček. Sestřičky se vším pomohou a pořadí. Všichni jsou zde milý. Není se čeho bát.

Přejí všem hezké porody.

Personál:

Kabrnova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, materiální věci komplet zajišťuje nemocnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše napsáno na stránkách nemocnice.

14.02.17

V Prachaticích se mi narodili obě děti plánovaným císařským řezem. První 2014 a druhé leden 2017. Při prvním jsem ležela na oddělení 10 dní předem. U druhého jsem nastoupila den před císařem. Ani na jeden pobyt si nemohu stěžovat. Jídlo je proti Českým Budějovicím opravdu dobré a již je i myšleno na kojící. Nedostanete čerstvé pečivo jako to bylo dříve. Personál je milý a když něco potřebujete, pomůže vám. Všechny porodní asistentky jsou skvělé a hodně pomáhají.

Nebojte se špatných ohlasů. PT je malá nemocnice a tak odpadá, že by si Vás nikdo nevšímal. Opravdu mám pocit, že se snaží věnovat každému naplno. Mohu doporučit.

Personál:

Nejedlá, Kabrnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlhčené ubrousky

23
12.12.16

Rozhodně nedoporučuji. Byla jsem převezena sanitkou a hospitalizována s tím, že to na porod zatím nevypadá, byla jsem málo otevřená, pomalu mi odtékala voda. Řekli mi, že se bude čekat a měřili jsme kontrakce, které byly bohužel slabé.Čekalo se celý den a nic se nedělo. Možná by bylo chytřejší porod spíš vyvolat. Ten se vyvolával až druhý den dopoledne, což samozřejmě nemohlo dobře dopadnout.....takže jsem šla na císaře. Obtížná rekonvalescence a problémy s kojením, následný hypertonus syna.....o tom radši ani nemluvit......KATASTROFA.

02.11.16

Rodila jsem v Prachaticích 3.7.2016 a nemohu si stěžovat.

Rodila jsem tam už dvakrát a stále smekám před tím, jaký doktoři a sestřičky mají super přístup. Moc jim chci poděkovat, vděčím jim za pomoc s dostáním na svět mé dcerky. Děkuji, děkuji!

22.08.16

Rodila jsem zde 1.12.2013 - to byla rychlovka, takže jsem byla spokojená. Všichni milí ochotní.

Podruhé jsem rodila 20.7.2016 v poledne. Přijela jsem večer, kdy mě přijala skvělá sestra. Moc mi pomohla. Ráno střídala jiná sestra se dvěma praktikami, všichni veliká podpora u porodu. Skvělá porodnice, nemám slov, jména si nepamatuji, jak to bylo v poledne, běhalo tam doktorů, až sem koukala. A to bydlím mezi Prachaticemi a Českými Budějovicemi a ČB bych si nevybrala - jen kdybych rodila předčasné, jinak ne. V Prachaticích to není jak na běžícím pásu, je to tam příjemný čistý. Neříkám, že některý sestry nejsou protivný, jsou tam, ale občas se nedivim.:-)

Personál:

Cinadrová, Říha, Nejedlá

1271
09.06.16

V této porodnici jsem rodila plánovaným císařským řezem. Obě paní doktorky jsou moc šikovné! Navíc jizvu po císaři téměř necítím a ani není skoro vidět, všechno bylo v pořádku, a i přesto, že jsem zprvu měla strach z císaře tak na sále to ze mě opadlo, protože všichni byli vlídní a na sále panovala příjemná atmosféra.

Taktéž musím moc a moc pochválit sestřičky jak z porodnického odd. tak i sestřičky z novorozeneckého odd.

Nesetkala jsem se tam ani s jedinou nepříjemnou sestřičkou, všechny byly hodné, ochotné a hlavně trpělivé! Nejdřív jsem si s miminkem nevěděla rady a tak jsem za sestřičkami chodila, teď s odstupem času bych řekla, že i zbytečně ale ony vždy rády poradily a byly hodné.
Byla jsem vážně hodně překvapená, jak se celý personál moc hezky choval.

Personál:

MUDr. Nejedlá a MUDr. Kabrnová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby nebraly moc vážně některé špatné recenze a spíš si uvědomily, že to je většinou takto: „Jak ty na mě, tak já na tebe“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky.

30.03.16

V prachatické nemocnici jsem rodila loni v listopadu a byla jsem velmi spokojená. Jak samotný porod, tak i následná péče o mně i dcerku byla skvělá. Jednání personálu bylo vstřícné, kdykoli jsem se na něco ptala nebo potřebovala pomoci, vždy mi s úsměvem poradili, pomohli. Případného dalšího potomka budu určitě rodit zase v Prachaticích. Doporučuji. :-)

09.01.16

S Prachatickou nemocnicí mám hrozné zkušenosti, respektive s MUDr. Nesterovou.

První dítě jsem rodila v Praze v Podolí, kde se mnou po celou dobu byla přítomna porodní asistentka, která mi říkala co mám dělat. Za celých deset hodin mě nikdo nevyšetřoval, až když jsem řekla, že začínám mít tlaky. A teď v září jsem rodila v Prachaticích druhé dítě, přístup personálu se nedá srovnat…

Jméno porodní asistentky, ani nevím, vůbec se mi nepředstavila. Od začátku byla nesympatická a o MUDr. Nesterové radši ani nemluvím. Přijeli jsme do porodnice v 1 ráno s tím, že bolesti mám po 5 min, a když mě doktorka vyšetřila, byla jsem na 4 prsty. Ve dvě si mě zavolali znova na vyšetření a už jsem byla na 6 prstů, takže jsem se otevírala celkem rychle, ale ve tři mě volali znova a paní doktorka (jestli se tak dá vůbec nazvat), mě začala vevnitř trhat. Strašně to bolelo a malé tam furt něco dělala, a když vyndala ruku, byla celá od krve a já začala krvácet taky. Řekla mi, že je to normální vyšetření…

Takhle si mě zavolali ještě ve čtyři hod a to mě opět trhala. Asistentka jen stála a koukala a usmívala se, jak se kroutím bolestí… No a finále bylo v pět hodin, když mě dali na porodní sál. Dali mi kapat oxitocyn a opět mě trhala a měla ve mně ruku 40 min a trhala mě. Manžela tam nepustili, že až budu rodit, tak ho pustí.

V 5:40 hod jsem na ní začala řvát, že mám tlaky, ať už tu ruku vyndá. Tak utíkali pro manžela, který to kvůli nim málem nestihl. Když se malá v 5:48 hod narodila, ani mi ji neukázali a odnesli ji. Jelikož mě paní doktorka nenastřihla a nechala mě potrhat, tak mě potom šila bez umrtvení, že prý se to neumrtvuje, fakt príma porod.

Ale šestinedělí si chválím. Moc hodné sestřičky, samozřejmě se tam dvě výjimky najdou… Ale po tomhle traumatu už bych do Prachatic nikdy rodit nešla, nebo bych si vzala jiného lékaře, rozhodně ne MUDr. Nesterovou.

Personál:

MUDr. Nesterová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera.

19.11.15

Opravdu super přístup, milé sestry, doktoři, porodní asistentky. Krásný nadstandard. Můžete se předem domluvit s doktorem, kterého chcete mít u porodu. Pokud nebude sloužit, zavolají ho. Já jsem měla štěstí, že sloužila paní doktorka Kabrnová, kterou jsem i chtěla mít u sebe. Díky porodní asistence a paní doktorce porod probíhal hladce. Dobře radí, povzbudí, pochválí.

Na šestinedělí, úžasné sestřičky a sestry od miminek jsou jak andělé.

Personál:

MUDr. Kabrnová, MUDr. Cinardová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštivte porodnici ještě před porodem. Vysvětlí vám, jak to tam chodí, ukážou pokoje, seznámíte se s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

29.05.15

MUDr. Nejedlá je snad ta nejhůře chovající se doktorka, co jsem kdy poznala!

Personál:

MUDr. Nejedlá

30.04.15

Milý a vlídný přístup, hezký zážitek z porodu, užila jsem si s manželem nový nadstandard - super. Porod šel přirozeně dobře, bez větších zásahů o léky na bolest jsem si řekla jednou, nabízen mi byl několikrát, ale nic mi nebylo nuceno. Ten den tam byl frmol, přesto nemohu nic špatného říct, i když jsme tam byly tři před porodem.

Dcera je krásná, zdravá a za to vděčím i pohodovému zážitku z Prachatické porodnice.

Na oddělení šestinedělí vše bez komplikací, sestry milé, poradí, pomůžou a nakonec si v množství rad najdete tu svou správnou.

Personál:

MUdr. Cinádrová, sestra Zavřelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz p. Kochmové, já ho absolvovala a mohu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady… Jinak vše se dá přivézt, návštěvy jsou zde prakticky neomezené.

14.04.15

Já jsem rodila v noci. Přivezl mě manžel na 4 cm, do porodnice jsem dorazili asi v 23h, přijala mě dr. Cinádrová a domluvily - upozorňuji na to, že jsem se domluvily, aby si se mnou dělaly, co chtěly.

Domluvily jsme se, jak bych si vedení porodu představovala a co od něj očekávám. Vše, co jsem si řekly, se mi i splnilo. Ve sprše mi praskla voda, bolesti začaly až poté, ale sprcha mi dělala fakt dobře, a tak jsem tam byla skoro celou dobu. Sestřička Šipanová byla úplně v pohodě, odrodila mě paní doktorka Cinádrová nad ránem. Radila mi, co a jak, jak dýchat, kdy tlačit… Za 5 kontrakcí byla malá venku, i manžel koukal, jak to šlo všechno rychle (u porodu sice nebyl, ale čekal vedle). Zavolali ho k malé, vážila 3500 kg - na první porod akorát. Nalou si popsal, přinesl mi ji zabalenou a byl to neuvěřitelný poct, že všechno šlo tak hladce, a to zejména kvůli skvělému personálu, byl zde klid, pohoda, ochota… skvělá práce, žádný chaos.

Zaplatila jsem si nadstandard za 300 na noc - skvělá cena. Sestřičky byly v pohodě, každá sice trochu jinak radí, ale to mám teď doma - každý prostě předává své zkušenosti. Sestry i doktorky na dětském také velmi milé. Jsem z Vimperka a rozhodně nelituji, do Písku bych nejela - proč? A Strakonice jsou sice kousek, ale je tam už víc cizinců než českých doktorů a já rozhodně nelituji a příští porod bude určitě zase v prachatické porodnici.

Personál:

MUDr. Cinádrová, sestra Šipanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si porodnici prohlédly, seznámily se s perzonálem a event. si domluvily porod s konkrétním porodníkem - tento luxus jinde není zvykem, zde ano.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan a vložky do podprsenky, pantofle. Většinu věcí zde dostanete.

13.03.15

Já tedy nevím. Četla jsem recenze na prachatickou porodnici a její personál…
Já jsem v této porodnici porodila 3× a jsem nad míru spokojená jak s lékaři tak personálem.

Byla jsem tam 3 měsíce hospitalizovaná kvůli problémům v těhotenství. Vždy se ke mne lékaři i personál choval vlídně a laskavě. Nicméně ne vždy se pacient a lékař padnou do oka - viz komentář o MUDr. Nejedlé. Já za sebe mohu paní doktorku jen chválit. Je ochotná, laskavá, milá, nikdy jsem s ní neměla žádný problém, a proto jsem si ji vybrala i jako svou lékařku.
A sestra Mikešová? Ta je prosím také v pohodě. Byla s ní vždy sranda a byla také vždy ochotná.

Celkově musím říci, že ať to byl personál ze sálu,porodnice,gynekologie a nebo dětské lékařky, vždy byli starostliví. Jediné, co bych tomuto odd. vytkla, je to, že jsou tam všichni zlatí. :) Hodně nemocnic by jim mohlo takové osazení lékařů a personálu závidět! Kdyby byli všude tak ochotní, jako jsou tady v PT, tak by to bylo víc než super!

A propo milé dámy: zkuste se zamyslet jak jste se chovaly vy k nim! Já za sebe říkám, byla tam s nimi vždy sranda. Porodnice v Prachaticích a její personál je nejlepší, jaký může být. Chválím a mohu jen doporučit.

A proto děkuji celému odd. gyn. por. za skvělou péči a přístup!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, s tou jde vše nejlíp. Chovat se mile k lékařům i personálu. Oni to oplatí. Nebát se zeptat. Všichni tam rádi odpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady - ne jako já.

23.01.15

Mohu jen a jen DOPORUČIT.

Porodní asistentka pí. Anna Plechtová byla naprosto úžasná, učiněný anděl. :-) Se vším pomohla, vše vysvětlila, byla mi velkou nápomocí a milou oporou při první a druhé době porodní. Stejně kladně musím hodnotit pí. doktorku MUDr. Kabrnovou. Opravdu díky nim mohu říci, že jsem měla naprosto krásný a pohodový porod.

Co se týče oddělení šestinedělí,sestřičky byli taky moc fajn. Samozřejmě se našly 2-3, které tak milé nebyly a spíše jim bylo vše na obtíž, ale to si myslím, že je všude. Většina opravdu byla velice milá, profesionální a vždy ochotná pomoci.

Dětské lékařky byly také naprosto úžasné, vystřídaly se u nás asi tři a všechny velice milé, důkladné, vše mi vždy podrobně vysvětlily. Poté zamnou chodila na kontroly i pí. doktorka MUDr. Cinádrová a byla také velice milá, ochotná zodpovědět každý můj dotaz.

Prachatickou porodnici mohu hodnotit pouze kladně a určitě doporučuji.

Personál:

PA Plechtová, MUDr. Kabrnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky.

18.01.15

Rodila jsem zde v létě a byla jsem nadmíru spokojená. Porod byl plánovaný císařským řezem (mám jiné zdravotní problémy, které bohužel neumožňovaly rodit normálně).

Výborný anesteziolog, operovala mě MUDr. Cinádrová a vše proběhlo hladce, naše malá ihned plakala, viděla jsem ji ještě na operačním sále a manžel si ji pochoval a popsal. Přístup personálu hodnotím jen kladně, zvlášť sestřička Koubová mi pomohla. Dětské doktorky jsou mladé a milé. Personál na porodnici pečlivý, MUDr. Cinádrová milá a profesionální.

Nemám co vytknout. Každý má možnost se na cokoliv zeptat a cokoliv si prohlédnout před porodem.

To, že se některé sestry rozcházejí v radách při kojení a péči o miminko, je normální - i po porodu mi má matka radí něco jiného než teta, známá a tchyně - prostě každý předá svou zkušenost.

Naopak na Písek jsem slyšela veliké zhoršení, odešla jim část personálu a navíc vzali nějakou licenci na péči o nedonošené děti.

Ale to je jedno, já jsem ráda rodila v Prachaticích a určitě sem příště přijedu zase.

Personál:

MUDDr. Cinádrová. MUDr. Říha, sestra Koubová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédnout si porodnici předem, nadstandardní pokoj - za cenu 300 na noc je zadarmo a vyplatí se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, pantofle - to jsem zapomněla já. :-) Pak vlhčené ubrousky na miminko, možná kojící klobouček (ale ne každý ho potřebuje).

29.12.14

Paní Ellenan - přesně tak, naprosto s Vámi souhlasím. Vše, co jste tu napsala, je pravdivé.

Holt když někdo dobře natrefí na personál, je to jedině plus pro něj a pro nemocnici dobrý ohlas (i na těchto stránkách). Ale myslím si, že většina holek to tu píše s odstupem času a ví přesně, jak co probíhalo, jak byli nebo nebyli ochotní jak lékaři, tak personál, ať měli zblázněné hormony či nikoli. Samozřejmě každá žena je v tomto období citlivá, ale nebude si přeci vymýšlet přístup personálu. Porodní lékaři jsou profesionálové, ale ty sestry - na šestinedělí či novorozeneckém - je vidět že je to opravdu nebaví a že to berou jak běžící pás někde ve fabrice.

Na dětském lékaři - no, žádná sláva, profesionalita nic moc a ochota taky žádná. A jaká je nemocnice drbárna a každý tam o vás ví všechno, to by jste se také divili. Podle toho k vám také přistupují.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, košilku, ubrousky.

06.12.14

Holky neblázněte, proč ty negativní ohlasy? Uvědomte si, že jste pod vlivem hormonů a všechno na vás daleko více dolehne, než kdybyste nebyly po porodu. Já jsem rodila své první dítě v této porodnici v září.

Porod jsem měla domluvený s Dr. Müllerovou (Cinádrovou) - porod začal v noci, ráno už byly kontrakce silné, a porodila jsem bez komplikací s paní doktorkou Müllerovou. Únava a vyčerpání a zoufalost u mě byly, ale to k porodu prostě patři. Porod byl nakonec krásný zážitek. Sestra Tintěrová - profesionálka, doufám, že bude i mu mého dalšího porodu.

Na oddělení je většina personálu milá. Občas máte pravdu, že nic moc - ale to si nevyberete nikde. Jsme unavené, zoufalé a ubrečené, ono to také není jednoduché jednat s maminkou čerstvě po porodu - navíc je člověk tak nemotorný.

Na dětské si stěžovat nemohu.

Berte to s nadhledem, porodnice je v Prachaticích mnoho desetiletí a oni vědí, co dělají. Porod je přirozená věc a není třeba dělat vědu z toho, jak se ke mě kdo chová. Každý z nás nemá občas den.

Já jsem byla velmi spokojená a vřele všem doporučuji.

Personál:

MUDr. Müllerová (Cinádrová), sestra Tintěrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit si včas porodníka (pokud to půjde - u mě to šlo), prohlídnou si porodní sál - mají nádherný nadstandard: manželská postel, televize a krásná koupelna.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

1-2 rezervní síťové kalhotky - často je perete. Župan.

8
03.12.14

Tuto porodnici bych ráda doporučila s ohledem na práci lékařů, tedy přesně řečeno s profesionálním i lidským přístupem pana Říhy, kterého jsem si pro porod vyžádala. Též porodní asistentka, tuším paní Plachtová, byla úžasná, což se ale o zbytku personálu rozhodně říct nedá.

Sestry na šestinedělí, jak ženské, tak dětské, aby se člověk bál na cokoliv zeptat. Neskrývaly na sobě, jak je ta práce pro ně rutinní záležitost, ani to, že je to v podstatě vlastně moc nebaví. Naprostá neochota a pro maminky, které na tom vlivem hormonů nebyly dobře, naprosto hororová záležitost. Obzvlášť chování sestry Mikešové, pokud si dobře pamatuji jméno.

Personál:

MUDr. Říha, PA Plachtová, sestra Mikešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si nic líbit a umět se ozvat - klidně i do vyšších míst.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, vlhčené ubrousky, prsní vložky.

20.10.14

Nedoporučuji. To, co tu nahoře čtu - jaký skvělý přístup mají k rodičkám porodní asistentky, sestry na novorozeneckém, lékaři, sestry na poporodním, - tak tomu vůbec tak není. A už vůbec neposkytují žádnou radu nebo pomoc po telefonu, jak se tu píše, to je naprostá hloupost. Naopak, akorát když to člověk udělá, tak je tím akorát obtěžuje a šušká si o tom celá nemocnice. To samé doktorky na dětském, všechny na jedno brdo, nepříjemné, neochotné. Nikdo se neumí na ničem dohodnout, s dětmi jednají jak na běžícím páse ve fabrice.

No nestačila jsem zírat, co vše tu dokáží. Už bych tu nikdy nerodila, tohle jsem opravdu nečekala, až mi bylo do breku.

Personál:

sestra Řezníková, Mullerová E.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy, nebojácnost, umění ozvat se při nespokojenosti a jejich hloupým připomínkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, poporodní kalhotky, dětské ubrousky, ručník, 2 košile, kojící podprsenku, veškeré informace ohledně miminek.

25.02.14

Porodnici bych svým známým nedoporučila.

První dítě jsem porodila v Praze Podolí. Ačkoli tam bylo 5 sálů obsazeno a já měla dost velký porod, tak jsem si nemohla na personál stěžovat. Byla znát jejich profesionalita a přístup k rodičce.

Druhý porod byl naštěstí rychlejší a zato přístup personálu v prachatické porodnici o dost horší. Manžela ode mě po několika hodinách oddělili, pak naběhla paní Nejedlá, píchla mi vodu, na to mi dala sestra klystýr a ať si dojdu na záchod. Pak obě odešly a já ve velkých bolestech volala o pomoc. Nakonec mě uslyšel manžel a běžel někam sehnat sestru, že už rodím. Sestra byla kdesi ve skladu, tak mě pak s manželem dotáhli na porodní sál. Paradox byl, že to bylo těsně před Vánoci a ten den jsem byla jediná rodička. Bohužel nejsem jediná s touto zkušeností zvlášť u MUDr. Nejedlé.

Kdybych měla ještě někdy rodit, volila bych asi píseckou porodnici. Sem bych už rozhodně nešla.

Personál:

MUDr. Nejedlá

14.11.13

Moje zkušenost s touto porodnicí je naprosto výborná od samého příjmu až po propuštění. V porodnici jsem absolvovala plánovaný císařský řez (srpen 2013), který vedla MUDr. Nejedlá a asistovala jí MUDr. Kadyrova (výborné, milé, na sále panovala příjemná atmosféra).

Samotným příjmem (den předem v odpoledních hodinách) mě provázela velmi příjemná sestřička, která mi vše vysvětlila. Následně mě přišel navštívit anesteziolog, s kterým jsme prošli standardní otázky a opět mi vše vysvětlil. Samotná příprava k CŘ byla příjemná, velmi milé zacházení od personálu, navíc mohl být se mnou manžel.

Samotný CŘ byl bez komplikací (ve spinální anestezii) a malá se narodila v pořádku. Úžasné bylo to, že mi všichni na sále gratulovali k narození dcery (bylo to dojemné a milé). Manžel si na malou počkal (tam kde probíhá první ošetření) a mohl si jí podepsat, fotit, pochovat atd.

Velmi jsem ocenila péči, která je věnována samotnému kojení. Malou mi začaly sestřičky přikládat hned na pooperačním pokoji. Vše se vyplatilo, jelikož ve středu se malá narodila a v pátek, následně v sobotu jsem již plně kojila a musela jsem i odstříkávat.

Péče po porodu byla opět výborná a když vše bylo možné přestěhovala jsem se na nadstandardní pokoj, aby s námi mohl být můj manžel. Musím podotknout, že bydlíme kousek od Českých Budějovic, proto jsme využívali možnost přespání v porodnici s námi na pokoji. Pokoj byl útulný, čistý, plně vybavený - nic nám nescházelo (volně k dispozici jsou vložky a veškeré potřeby pro miminko včetně jednorázových plenek). Jídlo bylo velmi chutné, opět manžel měl možnost objednávat si jídlo (vždy mu chutnalo a porce byly veliké), cena více než dostupná.

Jak dětské, tak i sestřičky z šestinedělí byly super! Vše vysvětlily, pomohly - vždy milé, vstřícné. Cítili jsem se jako v hotelu, bylo to opravdu super!

Personál:

MUDr. Nejedlá, MUDr. Mastura Kadyrova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V Prachaticích se budete opravdu cítit skvěle a ne tak, že někoho obtěžujete. Vše Vám bude vysvětleno a nebojte se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, mast na bradavky, podprsenku na kojení.

Chystají se rodit v porodnici Prachatice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici