Nemocnice v Sokolově, Gynekologicko-porodnické oddělení

Ve zdejší porodnici se zabývají jak zdravými, tak i rizikovými porody.

Připraveny jsou zde dva předporodní pokoje. Pro ženy již rodící disponuje porodnice dvěma porodními pokoji, na kterých je - kromě porodnického polohovatelného lůžka - k dispozici WC, sprcha a vana, žebřiny, gymnastický míč, žíněnka, porodní vak, WiFi a signalizační zařízení, které ihned upozorní porodní asistentku či lékaře.
v porodnici podporují bonding.

Pakliže chcete sepsat porodní plán, je třeba jej konzultovat předem. Nemocnice na svých internetových stránkách nabízí formulář pro vyhotovení porodního plánu.

Samozřejmostí je zde rooming in, přítomnost doprovodu u porodu. Pokoje jsou zde maximálně dvoulůžkové s vlastním sociálním příslušenstvím a zajišťují rodičkám komfort.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Nemocnici v Sokolově, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 41x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. František Černý

Porodní sál: +420 352 520 223

Oddělení šestinedělí: +420 352 520 450

Novorozenecké oddělení: +420 352 520 222

Adresa: Slovenská 35/545, Sokolov 356 01

URL: http://www.nemosok.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Sokolov

5
25.04.20

Já osobně jsem spokojená.
Přestože jsem nemohla mít u porodu otce, rodila jsem v době řádění viru covid 19, byl personál velmi milý ochotný, hlavně sestry a lékaři gynekologicko-porodnického oddělení. Co se týče dětí, tak novorozenecká péče super, bohužel mně, prvorodičce, moc nepomohli a neporadili s kojením a ublinkávajícím miminkem. Jak na správné polohy při kojení i odříhávání.
Celé oddělení je po rekonstrukci, pokoje i porodní sál jsou nové a útulné. Pokoje šestinedělí maximálně po dvou maminkách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si na předporodní kurz při porodnici, ať víte do čeho jdete. Během kurzu si prohlédnete celé oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je psáno na webových stránkách nemocnice.

61
23.03.20

Rodila jsem v listopadu 2019.. Porodní asistentky i pan doktor byli úžasný, vstřícný, milý. Přítel byl se mnou všude, masírovali mi záda kokosovým olejíčkem… Asistentka mě držela za ruku a broukala si se mnou písničky při kontrakcích. Rodila jsem ve stoje. Dovolili mi si na pupeční šňůru sáhnout. Malou jsem měla přes dvě hodiny na sobě. Poté mi sestřička pomáhala se opláchnout. Doktor byl cizinec a byla s ním velká sranda. Porod a personál byl super.

Na nadstandardním pokoji jsem strávila 4 dny.. Jsme jen lidi a tak chápu, že některé sestřičky toho měly dost… Ale pokud přivolám sestru, že dítě nedýchá..
A přijde „šestinedělka“ a ne dětská sestřička… Bylo by fajn i tak mi pomoct.. Udělat cokoliv a ne říct .. Rychle vemte ji, běžte na konec chodby, já Vám pomoct nemůžu, nejsem dětský lékař, já tu jsem jen pro vás. … A na konci chodby vás seřvou, že jste s dítětem mohli spadnout.
Jinak to bylo super. Až na pár výjimek tam byly super sestřičky.
Uklízečky v 7 ráno řvou dobré ráno.

Příště bych klidně rodila zde znovu. Ale ležet bych tam už asi nechtěla

Jídlo - dalo se to jíst.
Návštěvy- bez problémů.
Personál - ušlo to.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní pití, něco na zub.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné dokumenty, které mají na svém webu.

24.01.20

Poprvé jsem v porodnici rodila v roce 2018 přirozený porod a i přes negativní věci co mi říkali ostatní sem do toho šla a nelituji toho. Úžasnej přístup přístup personálu, manžel byl celou dobu, se mnou sestřičky se usmívali, porod proběhl podle mého přání a bez poranění mě nebo malé.. Teď v roce 2019 mi pan primář zachránil dceru, měla jsem abrupci placenty (silné krvácení a odloučení). Pan primář neváhal a okamžitě jsem šla na sál na akutní sekci a malá narozená v 36tt byla v pořádku. Tímto Vám děkuji za dcery a snad se někdy uvidíme, ale už jedině při vnoučatech.

Personál:

P. Primář Černý

158
05.11.19

Porody jsem tam měla v roce 2010, 2012 a 2014. Musím říct, že vše bylo v naprostém pořádku a personál byl strašně milý, vstřícný a pečlivý… Porody jsem měla celkem rychlé, takže manžel se mnou byl i na hekárně. Druhé dceři zachránili život. Prostředí taky příjemné. Novorozenecké taky super, postarají se, jsou ochotný a se vším pomůžou… Teď v 2019 budu rodit znovu v Sokolově a neměnila bych.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, nějakou svačinku, co si dát po porodu (já měla hrozný hlad :D. Sestry mi daly jejich večeři :D) a erární oblek pro tatínka, ať ho tam neběhá kupovat na poslední chvilku… Manžel to kvůli obleku malém nestihl k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady a košilku k porodu

17.08.19

Byla jsem tam jako babička, přišla jsem za dcerou po cca 6 hodinách, co tam již byla. Jsem člověk vyrovnaný a na vše se koukám s nadhledem. Ale měla jsem možnost poznat jednu z pracovnic tohoto personálu, nepoznala jsem zda jde o lékařku či porodní asistenku, ale nejen že vypakovala přítele dcery, že je času dost a ať přijede později (dcera si přála, aby s ní byl celou dobu, je hodně citlivá),ale rozhodila dceru tak, že když jsem přijela byla to hromádka nervů. Místo aby našla příjemné slovo byla zcela chladná, pragmatická a bez empatie k prvorodičce. Přestože jsem se snažila vše chápat, tak tento druh člověka nechápu proč pracuje v porodnictví. Poté ji vystřídala nad ránem jiná porodní asistenka, a ta přišla za dcerou a vše ji v klidu vysvětlila, popsala vše jak bude, byla klidná bez emocí a jemná a citlivá k pacientce. Další průběh byl poté o něčem úplně jiném. Dcera klidná smířená s bolestí, porodem, dlouhou dobou celé té události. Musím poděkovat, jak paní lékařce, myslím, že to byla Ruska, ale i všem sestrám. Konec porodu byl trochu ukrutnější pro všechny přítomné. Ale porodní asistentka, která vystřídala tu denní hodnou večer, byla také velice přijemná, byla přímá a energická, ale s pochopením k rodičce. Hodně dceři pomáhali všichni. Pan doktor, který dceru rodil, byl také super lékař. Péče o miminko po porodu úžasná. Narodila se nám vnučka a všem bych z personálu ráda poděkovala. Co však dokaže udělat za paseku jeden člověk s chladným jednáním. Zmrzla za prvních pět minut jednání s touto paní. Takovej chlad může mít na prvorodičku v rozjezdu porodu vliv na celej porod a srovnat jí poté do klidu, aby byla bez strachu z neznámého, nám dalo hodně práce všem po odchodu tohoto chladného člověka bez empatie. Vše ostatní bylo na jedničku s hvězdou. Obdivuji je.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odradit, pokud chcete, aby tam byl někdo z rodiny s Váma, nenechte ho vypakovat, trvejte na přítomnosti celou dobu, pokud tomu nebrání akutní stav.

169
06.05.19

Porod v dubnu 2019. První rozčarování, když mi vyhodili manžela hned ve dveřích, že mu mám zavolat, až půjdu na porodní box. Potom mi 2 dny vyvolávali porod tabletama. Nereagovala jsem a tak třetí den souhlasili s císařem. Pan primář je docela netaktní. Operovala mě ruská paní doktorka a Mudr. Hanousek. Bonding se nekonal. Měla jsem plentu až po bradu. Manžel mi seděl u hlavy. (takže žádné přestřihávání šňůry) Ale spokojená jsem s anesteziologem, všechno podrobně vysvětlil a porodní asistentka Zitová, to je sluníčko.
Na šestinedělí mi vadilo, že mě každou hodinu rušili, celou noc. Chápu, že musí dělat různé procedury… ale třeba že nese čaj? Jinak nadstandard byl moc pěkný pokoj. A nikdo nevyháněl návštěvy ani večer. Oblečení na miminka bylo erární. Na wc byly ty poporodní vložky. Uklízečka byla hlučná. Jídlo celkem ušlo, ale první dva dny jen bujon a pak kašovitou stravu.
Ale porodnici doporučuji, má úroveń.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte, že s vámi bude manžel na hekárně

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic mi tam nechybělo

27.01.19

Rodila jsem v porodnici v prosinci 2017, ale za mě spokojenost. Jak při přijmu a při porodu, tak na šestinedělí. Personál milý a ochotný.

1
11.01.19

Už od recepce bylo vše v pohodě. PA byly strasně milé a hodně. Vše proběhlo v pořádku. Prostředí super. Dětské dr. taky moc hodné.

15.09.18

Rodila jsem koncem října 2015 a do sokolovské bych už nešla. Personál byl arogantní. Sestra, jenž mě přijímala, byla zřejmě velmi unavená. Chlapa mi vyhodili a já byla na pokoji č. 13, kde byl orezlý sprchový kout. Sestra se nepřišla podívat, a když už, tak jen jednou, a to mi akorát dala kanylu a koukala, jak moc jsem otevřená. Prostě personál děs a hrůza. Už nikdy víc. Sice půjčí oblečení pro mimčo, ale to je tak celý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně promyslet, kde bude člověk rodit.

18.04.18

Rodila jsem 21.1.2018 jako prvorodička. Byla jsem velmi spokojená. Za můj porod se vystřídaly 3 porodní asistentky a všechny byly skvělé. V porodnici s vámi proberou porodní plán a berou na něj ohledy. Případně se s vámi radí a nabízí alternativy. Při 1. době porodní vás nechávají v klidu a jsou jen ve vedlejší místnosti, kdyby byla potřeba.

S oddělením šestinedělí jsem byla také spokojena s malými výhradami. Jsou ochotni vám být po ruce a kdykoliv poradit s kojením či péčí o miminko. Bohužel, jakmile se vám spouští laktace pomaleji, každou chvíli vám nakdo mačká prsa a zkoumá, kolik teče s následným konstatováním, že nic moc. Poté přistoupí k dokrmování Nutrilonem. Naštěstí skrz stříkačku, aby nepoškodili děťátku sací refkex, ale na druhou stranu opravdu jen stříkačkou z tvrdého plastu, což není miminku příjemné a jsou to muka. Naštěstí nám známá řekla fígl, dát miminku malíček do pusinky a pak přiložit stříkačku. Je to mnohem šetrnější a nedráždí to dásničky.

A pak se mi nelíbila rada při odchodu, abych cvičila pánevní dno na wc a zadržovala moč. To se naopak nedoporučuje i u „zdravých“ lidí kvůli následnému zánětu močáku, který tak velice často vzniká, natož aby to dělaly těhulky, co mají spodek už tak zrychtovaný.

Jsou to však drobné nedostatky a příště bych v Sokolově rodila znova. Už i já bych byla chytřejší. :)

Personál:

Bc.Zitová Simona, MUDr. Jiří Niebauer

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si dopředu i něco o kojení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

na sál pití a hroznový cukr
na pokoj kojicí čaj
dostatek porodních vložek

93
01.12.17

Můj porod byl šílený. Přenášení, vyvolávání, 21 hodin kontrakce, ale i přesto díky úžasné paní doktorce a úžasné porodní asistentce se z tohoto pekýlka stala nádherná vzpomínka a máme krásnou zdravou dceru. :) Co se jídla týče, já se najedla vždy. Lidi, vždyť je to zadarmo… :)

Personál:

MUDr. Renkerová Daniela , Bc. Šťástková Valerie

03.09.17

Rodila jsem 26.3.2016 a naprostá spokojenost. Přístup porodních asistentek, tak i lékařů byl na jedničku. Jen mi chyběl nadstandard, ale to už je spíš o mém pohodlí. :-)

456
28.05.16

Za mě naprostá spokojenost. Rodila jsem 10.5.2016 jinde bych rodit nechtěla. Velice pohodový a za všech okolností usměvavý personál od pana primáře a jeho ženy, doktory, PA, sestřičky jak na porodním tak na novorozeneckém oddělení všichni byli moc ochotný. A jak píše Stepula90, 100 % bonding a držení se porodního plánu je tam na denním pořádku. Já jsem docházela na ctg, takže žádné papírování.

Můžu jedině doporučit.

30.03.16

Já si nemůžu Sokolov vynachválit. Sestřičky i doktoři velice ochotní, pokud se chcete vyhnout papírování u příjmu, tak si vyžádejte u svého gynekologa papír přímo do porodnice na příjem a vyplňte si ho doma, nebo až tam půjdete na ctg, tak vám ho dají a nemusíte tam zdlouhavě vyplňovat své osobní údaje.

Měla jsem porodní plán a všichni se ho drželi (samozřejmě, jen pokud nebyly komplikace, které já neměla ovšem), po porodu nechali dotepat pupečník, nerušený bonding 2 hodiny na sále, veškeré vyšetření dítěte proběhla na mém těle a až po dvou hodinách, co jsme byli spolu… Opravdu velmi milý personál, rodily mě pouze porodní asistentky, lékaře jsem si nepřála. To, že se ještě nerodí na nových sálech mě opravdu, v těch bolestivých kontrakcích, nezajímalo. Takže všem mohu jen doporučit.

406
07.12.15

Rodila jsem v září 2015.
Porodnice naprosto perfektní. Veškerý personál, jak lékaři, tak porodní asistentky, naprosto úžasní, vstřícní, milí, ochotní a řekla bych, že na svém místě. Své práci naprosto rozumí. ¨
Byla jsem tam celý den (myšleno při porodních bolestech před porodem ;) ) a měla jsem to štěstí, že tam se mnou byla celou dobu stejná PA, naprosto perfektní sestra. Vše mi jasně vysvětlila a zodpověděla každou mou otázku. Pomohla mi hodně i psychicky.

Pravidelně mě monitorovali, hlídali mě i miminko. Sestřičky na novorozeneckém nic moc vstřícné ke mně, ale o miminka se staraly dobře. :-) Také poporodní péče naprosto suprová. Rozhodně si nemůžu stěžovat na žádného z lékařů ani sestru. :-)

Mohla jsem si sama volit polohu, jaká je mi pohodlná.

Příští porod rozhodně plánuji také tam. Stoprocentně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já měla dost času na vyřízení papírů, ale i tak bych doporučila dát si předem dohromady veškeré zdr. zprávy z těhotenství a další doklady, plus si sepsat dopředu rodinnou anamnézu. Když jsem chodila na ozvy miminka, daly mi sestřičky přímo formulář na vyplnění právě rodinné anamnézy, abych to tam nemusela lovit z paměti v bolestech.

20.08.15

Rodila jsem v této porodnici 2× (2008 a 2009). Za mě naprosto otřesné zkušenosti a nikdy víc. Plánujeme třetí mimi, a jelikož jsem se přestěhovala do Ostrova, tak se těším, až budu rodit právě v ostrovské porodnici a konečně zažiji klidný porod a vše kolem něj.

Jediné pozitivní na sokolovské porodnici jsou dětští lékaři.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem.

10.11.14

Negativa, jen samá negativa. Rodila jsem syna v roce 2009 a díky příšernému jednání a zacházení personálu jsme málem přišli o život - já i syn. V této porodnici již nikdy nebudu rodit, je to ta nejhorší porodnice, co znám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se jí vyhnou obloukem.

44
01.11.14

Je to před 3 lety, co jsem rodila v Sokolově, a nemohla jsem si stěžovat na personál, no vlastně vůbec na nic. :)

Bylo to tam fakt suprové, doktoři při porodu dokáží podržet, byla jsem tenkrát prvorodička. Bylo to tam i pěkné, ale když si mě tam také nechali na pokoji, tak jsem tam měla jednu paní, která neustále něco mlela. I ve 3 ráno mě kvůli něčemu vzbudila, tak jsem šla za sestrou, že s ní na pokoji nebudu, tak mě umístili jinam. :)

Maximální spokojenost, vážně. :)

15.06.14

V Sokolově jsem rodila 29.05.2014 a byla jsem velice spokojená. Všichni se chovali naprosto báječně a byli moc hodní. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrali jste si výbornou porodnici a díky vlídnému zacházení a chování se nemusíte bát!

25.02.14

V Sokolově jsem rodila začátkem roku 2014.

Porod byl operační a operatérem byl prim. MUDr. Čepelák, spinál dělal MUDr. Aboši. Byl to můj druhý operační porod, tak můžu srovnávat. Poprvé FN Olomouc a v celkové anestézii. MUDr. Aboši je velmi příjemný člověk, spinál na 100 %. Mám ráda přehled, když se se mnou něco děje, takže plus pro spinál. Absolutně bez bolesti či nepříjemných pocitů. I při operaci jsem měla bonding. Je to úžasné, protože mimi jsem si hned „poňuchňala“ a bylo se mnou celou operaci a následně na pokoji.

Pooperační bolest byla tlumená podle mé potřeby a stále mě kontrolovali, zda „netrpím“. :) Nechtěla jsem příkrm a bylo mi vyhověno - bez diskusí, další plus. Takže kojení bez problémů. MUDr. Čepelák přivedl na svět mé nádherné mimi a vykouzlil hezčí jizvu než po prvním porodu a vše s úsměvem, takže další plus. Porodní asistentky také úžasné. Dokonce i masáž chodidel jsem dostala a o psychické podpoře ani nemluvím. Dětští lékaři i sestry v pohodě. Jediné slabé místo porodnice jsou prostory, ty jsou fakt hrozné. Tak držím palce, ať konečně klapne rekonstrukce.

Byla jsem maximálně spokojená.

Personál:

MUDr. Čepelák, MUDr. Aboši

31.12.12

Mám velmi dobrou zkušenost s porodnicí v Sokolově, kde jsem rodila své první dítě v srpnu 2012. Personál byl velmi příjemný, vycházeli mi vstříc s mými přáními, které jsem uvedla v porodním plánu, a na moje dotazy odpovídali bez problémů.

Jsem velmi informovaná matka, která nechce nechat nic náhodě, a mám konkrétní představy. Chtěla jsem rodit co nejpřirozeněji - bez epiduralu, bez analgetik, bez nástřihu hráze a s porodní asistentkou - a samozřejmě následně kojit. V Sokolově s tím nebyl problém, nikdo mi tam nic nenutil a kojení je podporováno. Ano, nemůžete si vybrat polohu porodu, což je škoda a doufám, že na tom v porodnici v Sokolově zapracují. Též nenabízejí porod do vody, nicméně to pro mě nebylo tak důležité.

Co se týče následně péče, nebála jsem se zeptat o radu sester, ať už s kojením nebo manipulaci s dítětem. Jejich přístup nebyl zrovna aktivní, ale nikdy mi neodmítly pomoci. Takže kdo se nezeptá, jeho (resp. její) chyba. Stud není na místě.

Doporučuji, načtete si co nejvíc v těhotenství o těhotenství a porodu, ptejte se zkušených známých a kamarádek a sestavte si porodní plán, který do porodnice na porod přinesete. Na (pro mě) důležité body v porodním plánu jsem se ptala už v těhotenské poradně. Nebudete se cítit ztracené a ve stresu a na vaše konkrétní představy pak mohou porodníci reagovat.

Jediné minus, jako ostatně v každé nemocnici, je jídlo. Opravdu se nedalo jist a plakáty se zdravou výživou, které tam všude visí, jsou drsná ironie. Mně nosil jídlo partner. Ale personál za stravu nemůže. Jen zdůrazňují, že byste se měly domluvit na donášce obědu s příbuznými nebo partnerem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.
Přijít informována.
Nebát se podělit se se svými představami s personálem, vycházejí zde maximálně vstříc.

2468
27.11.12

V Sokolově jsem rodit nechtěla, ale protože byly zavřené porodnice v Karlových Varech a v Ostrově, nic jiného mi nezbylo. A jsem moc ráda, že jsem 2.7.2011 přivedla na svět svého druhorozeného syna právě tam.

I když vše nebylo podle mých představ a vybavení bylo jak za krále klacka, byla jsem tam spokojená. Přestože mi některé sestry nesedly, nemohu ani proti jedné říci půl slova. Kdybych rodila potřetí, jdu zase tam.

27.09.12

V porodnici Sokolov jsem rodila 20.9.2012, byla jsem více než spokojená,fantastický personál od pana primáře Čepeláka po uklizečku,nemám jediný negativní zážitek.

Jmenovitě bych chtěla touto cestou poděkovat paní doktorce Čepelákové, paní asistentce Trnečkové a Skavské, které mě provedly těma nejnáročnějšíma chvílema, děkuji také personálu novorozeneckému za pomoc a trpělivost, Veselá Alena a Barborka.

A ještě jsme dostali dárek na památku-otisk nožičky, u mě 100% !!!!

Personál:

Mudr Čepeláková

299
12.09.12

Takže rodila jsem v sokolovské porodnici 7.9.2012 a shrnu to takhle: kdyby mě měl rodit ten samý personál, tak bych tam šla určitě znova…paní doktorka Čepeláková byla výborná a PA(bohužel si nepamatuji jméno) mě sice trochu trápila, ale vím, že to dělala pro mé dobro.

Sestřičky z obou oddělení jsou velmi ochotné, příjemné a milé, poradí a pomůžou. Jediné co mi vadilo byl stav koupelen,to byla katastrofa,ale prý mají v plánu rekonstrukci,jedině chválím. Co se týče jídla…no celkem to šlo,ale jinak nemocniční klasika a UHO…:D.Nejvíce dokázal zlepšit náladu pan primář dr.Čepelák.

Všem moc děkuji za péči o mě i mé miminko! Porodnici určitě doporučuji.

Personál:

Mudr.Čepeláková,primář Čepelák,a celkově celý personál,včetně novorozeneckého oddělení,kromě dět.sestry Váňové

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, vlhčené ubrousky(jeden balík mi nestačil), plenky, toaletní papír.

Chystají se rodit v porodnici Sokolov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici