Uherskohradišťská nemocnice a.s., Porodnicko-gynekologické oddělení

Pro rodičku jsou připraveny tři samostatné porodnické boxy. Nastávající maminky mají k dispozici polohovatelná lůžka, dále např. porodní stoličky, dle přání je využívána i aromaterapie a muzikoterapie. Rodička si může vybrat polohu porodu. Porodnice nabízí i možnost ambulantního porodu.
Důležité je, že přejete-li si po narození děťátka praktikovat bonding, je třeba předem sepsat informovaná souhlas.

Na tomto videu se můžete podívat na virtuální prohlídku porodnice. Co si sebou sbalit do porodnice? Seznam k nalezení zde.

Bližší informace o pořádaných předporodních kurzech vám podají na tel. čísle 724 631 082.
Kompletní ceník porodnice naleznete zde.

Milou zajímavostí je, že rozhodnete-li se zvolit uherskohradišťskou porodnici, dostanete na cestu domů dárkový kufřík.

Doporučují maminky porodnici Uherskohradišťskou nemocnici a.s., Porodnicko-gynekologické oddělení?

Hodnoceno 67x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Soňa Pánková

Porodní sál: +420 572 529 524

Oddělení šestinedělí: +420 572 529 514

Stanice novorozenců: +420 572 529 592

Adresa: J.E.Purkyně 365, Uherské Hradiště 686 68

URL: http://www.nemuh.cz/doc/porodnicko-gynekologicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Uherské Hradiště

377
08.06.20

První zkušenost květen 2007, ještě stará porodnice, ale personál super. Porod na prvorodičku si myslím bez problémů. Neměla jsem žádné komplikace, jen nastřižení na dva stehy. Doktoři i PA super. Oddělení šestinedělí taky dobré. Jen teda malou jsem si musela tenkrát vyžádat. Asi předpokládali, že budu odpočívat, ale já ji chtěla mít u sebe. Takže na tohle špatná domluva celkem.
Druhá zkušenost říjen 2019, už na „novém“. Personál super, všichni milí, usměvavý a chápaví. Přála jsem si ambulantní porod, který nebyl předem domluven. Neměli s tím vůbec žádný problém, jen doktorka na dětském dělala „bu bu bu“, ale respektovala rozhodnutí. Za mě nejlepší porod a nejlepší rozhodnutí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučovala bych mít alespoň zhruba porodní plán. Maminka bývá pak klidnější, si myslím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě gumové přezůvky a sváču. Dostala jsem snídani před odchodem, ale nadšená jsem byla jen z bílé kávy

105
17.07.19

V porodnici v UH jsem rodila své druhé dítě 2015 a třetí dítě 2019 a po oba porody jsem byla maximálně spokojená. Personál na porodním úplně skvělý,nikdo nebyl zašklíbený, ani naštvaný, či nepříjemný, prostě super. Na šestinedělí taky dobře bez problémů.

Personál:

Nepamatuji si

21.06.19

Do porodnice jsem chodila už jako prvorodička na předporodní kurzy, díky kterým jsem se na porod začala i docela těšit, seznámila jsem se tam s maminkama, jelikož jsem tu nová. Do porodnice jsem nastupovala den předem s prasklou vodou, takže jsem strávila noc na předporodním pokojíčku. Druhý den ráno mi vyvolávali porod a paní asistentky byly skvělé ( zažila jsem celkem 3 směny). Porod trval 4 hodiny a celou dobu se o mě starala moc milá paní asistentka Tyllichová, nabízela různé možnosti a nic mi nevnucovala. Oddělení šestinedělí bylo taky v pořádku, měla jsem problémy s kojením a strávili se mnou opravdu hodně hodin, abych mohla kojit, nikdo mi nevnucoval umělou výživu, využila jsem služeb paní Omelkové, laktační poradkyně a pozvala si ji později i domů. Měla jsem trochu prodloužený pobyt a za celou dobu jsem zažila jen dvě protivné sestry. Jedna byla nepříjemná, druhá nepříjemná a ještě arogantní. Sestry z gynekologického oddělení byly skvělé. Doporučuji a příště bych rodila zase tam, i když to nemám blízko.

Personál:

Pí Dominiková, Jančová, Tyllichová, Omelková, Veselá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní termosku na svůj kojící čaj, není potřeba košile, jsou k dispozici na chodbě a často se mění, svých bych ani tolik neměla.

1794
26.08.18

Měla jsem zažité, že porodnice v Uherském Hradišti má hroznou pověst, hrozný personál, atd. Bála jsem se tu rodit, ale nakonec jsem moc spokojená. Všichni byli zlatí, jména si bohužel nepamatuju, a moc mi pomohli. V 1. době porodní mi porodní asistentka nabídla, jestli nechci do vany, protože jsem neměla čas se ani nadechnout.

Snažili se maximálně respektovat moje porodní přání, ale i přes to mě museli nastřihnout, protože jsem se s tlačením hodinu trápila a nešlo to. Za to se mi pak moc omlouvali, ale já byla ráda, že pomohli malému na svět. Placentu mi dali v pohodě. Při šití, které bolelo jak čert, se mě snažil doktor rozptýlit a povídali jsme si. Po porodu 2 hodiny nerušeni. Poté přišla sestra a zeptala se, jestli chceme malého odvést, nebo si ho vezmu sama už na pokoj. Takže jsem si ho odvezla v postýlce a byl celou dobu se mnou. :-)

Na šestinedělí i novorozeneckém byli taky všichni moc fajn. Měli jsme dost volný režim a sestry byly maximálně ochotné s čímkoliv poradit nebo pomoct. Moc nechápu negativní recenze (které mě dost odstrašovaly), možná jsou některé maminy přecitlivělé nebo si berou věci dost osobně. Jinak výborná laktační poradkyně p. Omelková, ale to už asi všichni ví. :-))) Pomohla nádherně rozkojit. Prsa jsem měla tvrdá jak kámen, malý nemohl kvůli tomu pít. Zkusily jsme všechno a nakonec mi doporučila sehnat homeopatika. Po dvou kuličkách a dvou hodinách prsa krásně změkla a přestala bolet, wow!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat stručné porodní přání a přidat k ostatním papírům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lehké jídlo (já měla meloun), oblíbený aromaolejíček, síťované kalhotky, porodní vložky, homeopatika k porodu a po porodu (nejvíc jsem ocenila ty na nástřih - skoro nebolel a rychle se zahojil, a prsa, které hned změkly) kojicí čaj - na šestinedělí sestry uvaří, 3 ručníky.

2698
14.04.18

Bonding nerušen 2hodiny, dotepání pupečníku, nevadil jim ambulantní porod, placentu vydali naprosto bez problémů. Přání dodrželi. Rady na šestinedělí kojit na požádání… za to mají u mě palec hore. Spokojenější než ve Zlíně. Pokud někdy bude třetí dítě, půjdu opět do UH, :-) za mě super. Personál usměvavý a v pohodě. :-) Doporučuji.

12303
17.02.18

V UH porodnici jsem rodila 2×. První porod v dubnu 2015 - poměrně drsná porodní asistentka (doktorka se za celou dobu na mě nepodívala), jako prvorodičce mi vůbec nepomohla a porod byl z důvodu mé nezkušenosti bolavý. Nicméně dodrželi můj porodní plán, nedělali nic, co jsem nechtěla, informovali mě, po porodu okamžitý bonding, pupeční šňůru mohl přestřihnout muž, a byl se mnou i na šestiedělce do večera (stačil souhlas spoluležící).

Druhý porod v únoru 2017 a ten byl skvělý. Velice ochotný personál, milý, usměvavý, vše vysvětlili, na vše se předem ptali (tentokrát jsem už porodní plán neměla). Nespěchali na mě, dali nám klid, po porodu bonding, muž přestřihl pupeční šnůru.

Musím přiznat, že tam byla i celkově jiná atmosfera. U druhého porodu byla mlaďounká paní doktorka a údajně se změnilo vedení a nabrali noví lékaři a to velmi uklidnilo vody.

I pro třetí a další porody budu volit porodnici v UH - oddělení je krásné, nové, šestinedělka je krásná a utulná. Osobně to tam mám moc ráda.

Jen pozor - sestřičky hodně bazírují na kojení a tím alespoň mě strašně stresovaly a měla jsem problémy se spuštěním mléka. - Tak si bez obav vyptejte odsávačku a nelekejte se, když po vás budou chtít vážení před a po kojení. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemusíte si brát tašku plnou jídla - vaří dobře a mají moc dobrý čaj a bílou kávu, vložky si vemte - ale i kdyby vám nevystačily, tak jsou na chodbě (já si vždy na tajnačku pár vzala :D - pšššt), měla jsem s sebou i polštářek (pro pohodlí, ale taky při kojení jsem ho využila).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Omyvatelné přezuvky - hodně na nich lpí i na porodním i na šestinedělce. Vložky a pro jistotu propisku. Dubovou kůru (nebo nějaký intim gel) a vlhčené ubrousky i pro sebe (první dny po porodu nejlepší pomocník!).

05.08.17

Rodila jsem poprvé a vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Asistentky i doktorka byly skvělé. Moc mě duševně podržely. Chci poděkovat za lidský přístup. Mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní košile není nutná. Doporučují být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (ty, co tam jsou, jsou krátké).

19.06.17

Tuto porodnici doporučuju i nedoporučuju.

Nejdříve k porodnímu oddělení. Co se týče porodních asistentek, tak ty byly zlaté. Jelikož jsem měla opravdu dlouhý a náročný porod, vystřídalo se u mě několik směn. Všechny porodní asistentky byly opravdu milé a trpělivé, dokázaly povzbudit v pravou chvíli, celkově odváděly skvělou práci.

Co se mi nelíbilo, bylo chování některých doktorek, kterých se u mě vystřídalo také dost. Jedna z nich mi sdělila, že až to bude bolet tak, že budu chtít umřít, tak poznám, že se porod opravdu rozjel a mám přijít (opravdu věc, kterou potřebuje rodící ženská slyšet).

Dostala jsem infuzi, o které mi tvrdili, že jsou to antibiotika. Po chviličce začaly tak silné kontrakce, že mi museli infuzi odpojit. Až ze zprávy jsem se dozvěděla, že mi byla podána uterotonika. Největší výhrady mám ale k doktorce, která mě rodila, bohužel si nepamatuju jméno. Byla mi provedena Kristellerova exprese (zakázaný zákrok!), aniž by mě kdokoliv informoval, co a proč se chystají udělat. Podotýkám, že se nejednalo o žádný stav nouze, malá se narodila s apgar skore 10-10-10. Nepřála jsem si nástřih hráze a cévkování, oboje proti mé vůli provedla a ještě se tvářila naštvaně, že si kladu nějaké nároky. Evidentně to pro ni byly rutinní zákroky a nehodlala o tom diskutovat. Pak můžou tvrdit, že nástřihy nedělají rutinně, když ho tam měla každá ženská, se kterou jsem o tom na šestinedělí mluvila.

Ale abych jenom nekritizovala, přístup po porodu byl fajn. Hned jsem dostala malou na hrudník, nechali nás pomazlit, potom ji jen trochu otřeli, změřili a zvážili. Pak už nás tam nechali samotné a měli jsme cca hodinu a půl jenom pro sebe, to bylo super.

K oddělení šestinedělí nemám žádné výhrady. Sestřičky úžasně milé a ochotné. Sestřičky z novorozeneckého taky celkem v pohodě, akorát některé dokázaly novopečené maminky zbytečně vystresovat kvůli kojení.

Když to shrnu: pokud chcete klasický nemocniční porod se vším všudy (oxytocin, nástřih, Kristellerova exprese), tak porodnici doporučuju. Pokud ne, doporučím vybrat jinou porodnici podporující přirozené porody, nebo aspoň sepsat porodní plán a vzít si s sebou někoho, kdo bude vaše přání prosazovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemusíte brát noční košile a porodnické vložky, těchto věcí je tam dostatek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán

71
03.04.17

Rodila jsem zde v březnu 2017. Personál na porodním byl super, hlavně úžasná byla porodní asistentka Uhříčková, která mě měla na starosti. Můj porod byl velmi rychlý, nestihla jsem tedy z vybavení porodního pokoje nic využít, kromě sprchy. PA vůbec nezasahovala do porodu, respektovala přirozený porod. Měla jsem křížové bolesti a hned mi navrhla porod na boku, protože jsem nebyla schopná si na záda lehnout…

Personál:

PA Uhříčková Barbora

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a nestresovat se. Já osobně jsem byla moc ráda, že jsem u sebe měla po celou dobu svého přítele, byl mi velkou oporou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně vložky, ty co tam mají, jsou krátké. Noční košile opravdu není třeba, toaletní papír, hygienické potřeby, přezůvky, prsní vložky, kalhotky, Bepanthen na bradavky.

22.02.17

Rodila jsem v dubnu 2016. Kontrakce mi začaly už ve 2hod ráno ale byli dost nepravidelné. Do porodnice jsem jela až v 7hod. Přijali mne, ale dali ještě na čekačku a mého poslali domů. Byla jsem tam až do oběda, kdy mi udělali další kontrolu a řekli, že pořád nic. Dostála jsem oběd a dalši 2hod nikoho neviděla. Pak PA usoudila že by mi mohla dát nálev, protože mám plně střevo a to ten porod už brzdí.

Poté mě dali už na porodní pokoj. Nevím jak dlouho jsem tam byla, než PA mi řekla, že mi napustí vanu, že to porod urychlí. V té době už jsem byla dost unavená. Po hodině ve vaně jsem poslala mého za sestrami, že mi je už v té vodě zima. PA došla, upustila studenou a dopustila teplou. Chvilku ještě nade mnou beze slova stála a pak jsem ji zas hodinu neviděla. Před 6hod došla že je střídaní směn a přijde jiná PA.

Konečně se začalo něco dít. Okamžitě z vody ven. Zbytečně dlouhá vana už porod brzdila. TO už mě ale z vany museli tahat. Byla jsem tak slabá, že jsem sotva stála na nohách. PA už se ode mě nehnua. Radila mi a hrozně povzbuzovala. Malý se narodil 20:40 díky sestrám, které mi tlačily na břicho, protože jsem už neměla sílu tlačit.

Sestra mi ho dala malého na břicho tak, že jsem ani neviděla, jak vypadá a pořád mě napomínala, ať ho pustím, že ho musí utřít a hned mi ho vzala. Takže žádný bonding. Pak ho dala do náruče mému. Mě mezitím zašívaly.

Na porodnici ale slyším vždy jen chválu, takže jsem prostě asi chytla blbou směnu. Musím říct, že dlouho jsem se smiřovala s tím, že jsem přišla o bonding. Můj mi oznámil, že při druhém dítěti, pokud tam opět tato mladá PA (vím pouze že se jmenovala Katka) mě věže do Zlína.

320
22.02.17

V Hradišti jsem rodila už podruhé. Opět jsem byla se službami velice spokojená. Nestihla jsem si sice napsat porodní plán, ale ani jsem ho nepotřebovala. Péče splnila všechna moje očekávání. Porod byl neurychlovaný, sestřičky ochotné a příjemné. O všem mě dopředu informovaly. Ihned po porodu jsem dostala malého k sobě, následovalo přisátí k prsu a nechali náš cca hodinku o samotě. Pak mi ho hned dovezli na novorozenecké. Za mě spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, případně odmítnout něco, co nechci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, nabíječku na mobil, papuče, wc papír.

14.02.17

V nemocnici Uherské Hradiště jsem rodila v říjnu 2016. Na porodním pokoji bylo příjemně, ale nejvíc jsem ocenila sprchu. Porodní asistentky byly skvělé, hlavně paní Vaculíková, všechno šlo dobře a rychle, moc mi pomohly. Bohužel po porodu u mě nastaly komplikace a musela jsem na sál, ale to šlo relativně taky rychle.

Probrala jsem se po pár hodinách a jakmile jsem byla na pokoji, přivezli mi malého. Sestřičky z novorozeneckého mi pomohly s kojením protože jsem měla co dělat sama se sebou, vždycky mi ho přivezly. Péče o mě i něj byla podle mě perfektní, jediné co mě mátlo, bylo, že každá ze sester radila ke kojení něco jiného, takže já nezkušená jsem nevěděla co a jak.

Hodně při pobytu hraje roli, koho máte na pokoji, ale to člověk neovlivní :)
Jídlo bylo typické nemocniční, navíc pravidelně něco nadýmavého :)

Pan primář je fajn, ostatní doktoři jsou dost odměření, což ubírá na dojmu. Staniční sestra byla veselá a příjemná, stejně tak ostatní asistentky a sestřičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštěvovala jsem předporodní kurzy a cvičení pro těhotné u p. Dominikové - pro mě to byl přínos, i když realita je pak trochu jiná :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

anamnézu nemocí - když se vyskytnou komplikace, nevzpomene si rychle na všechno

16.11.16

Rodila jsem v Uherském Hradišti jako prvorodička v červu 2016.

Už od začátku co jsem byla v porodnici byly všechny porodní asistentky a sestřičky příjemné a milé. Na porodním sále si námi chodily povídat. Pustila jsem si k porodu rádio a pokoj byl moc hezký.

Po příjezdu na pokoj, to už bylo 9 hodin, jsem dostala malou k sobě. Jako prvorodička jsem nevěděla, co mě čeká, jak pořádně kojit, jak pořádně přebalit (nikdo mi nic neřekl). Takže jsem v noci sama tak trochu improvizovala a později mi pomohla sousedka.

Co mi přišlo divné bylo, že každá sestra mi radila jinou techniku kojení a pak jim přišlo, že to pořád dělám špatně. Takže jsem se pořádně rozkojila až doma v klidu a techniku jsem zvolila podle svého. Nenechat se vystresovat.

Jinak rodila jsem ve velkých vedrech, ale na pokojích je klimatizace, tak to bylo fajn. Bylo naštěstí dost nočních košil na převlečení. Ani jsem si pořádně nevšimla, že na dva pokoje je jedna koupelna a že máme vůbec sousedy - pohoda.

Bohužel jsem na pokoj dostala maminku bez miminka, která byla pořád ve stresu a brečela a to mi klidu moc nedodalo, spíše stres - zato ale porodnice nemůže. Takže nenechat se vystresovat ani spolubydlící.

Mohu Uherské Hradiště jen doporučit a podruhé půjdu určitě tam.

07.11.16

Moje zkušenost je tak půl na půl. Porod samotný byl pod dozorem paní Hladišové (porodní asistentky). Pokud můžu doporučit, vyžádejte si ji na porod, je opravdu skvělá!

Já přijela do porodnice v sobotu večer kvůli odtoku plodové vody, porod jsem měla vyvolávaný v neděli. Musím říct, že i ostatní porodní asistentky, sestřicky a doktorky, které jsem tam potkala byly příjemné a optimistické. Na porodním.

Z čeho jsem byla hrozně zklamaná, ale uvědomila jsem si to až zpětně, byl servis novorozeneckého oddělení. Některé sestry byly neuvěřitelně zlé. Jako prvorodička jsem neměla tušení, jak kojit. Malý se nechtěl chytat a navíc měl žloutenku, tak pořád spal. Kdyby nebylo paní Omelkové, laktační poradkyně, která tam pracuje, nejspíš bych se ani nerozkojila. Sestry mě neskutečně vystresovaly. Pořádně mi neukázaly, jak kojit, jak držet dítě. První noc po porodu, jsem byla celkem mimo, nedokázala jsem se asi ještě vyrovnat s tím vším a malý pořád plakal. Nevěděla jsem, co mu je, tak jsem se tam šla zeptat. Sestřička byla neuvěřitelně protivná, vzala si ho beze slova vysvětlení a za zavřenými dveřmi pronesla větu: „Proč si ho pořizovala“. To prvorodičce jeden den po porodu moc nepřidá. Tak jsem to obrečela a nejspíš i to zapříčinilo to, že jsem se nemohla rozkojit ze začátku. Nebo jsem vůbec nevěděla, že na novorozeneckém jsou kojící polštáře a že si je můžeme půjčovat (pokud máte vlastní, klidně si ho vezměte do nemocnice).

Co mě dostalo bylo, že malý měl žloutenku a oni mi ho vozili na kojení každé 3 hodiny a jednou v noci mi ho nepřivezli. Já ráno s brekem, že jednak nebudu kojit vůbec (ještě jsem neměla mléko) a jednak s pocitem, že malý je tam sám a neviděla jsem ho celou noc, jsem tam šla a zeptala se, proč mi ho nepřivezly. A ony řekly, že byl dokrmený. Bez mého vědomí, bez mé asistence. Prostě si to ulehčily, nechtělo se jim ho vozit. To mě taky dost zranilo.

Takže shrnutí. Co se týče porodu a šestinedělí, to bylo v pohodě. Navíc, všechno, co se týká nás samotných nějakým způsobem překonáme. Ale novorozenecké, až na nějaké vyjímky, nebylo nic moc. Pro prvorodičku, která nic neví, dost stresující. Ale zvládla jsem to.

Nakonec bych tam šla asi znovu, protože pani Hladišová byla nepřekonatelná a já už aspoň budu víc zkušená u dalšího dítěte a budu vědět co a jak a taky se nebudu bát ozvat se.

Personál:

PA Hladišová, PA Došková, laktační poradkyně Omelková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat, platí i pro prvorodičky. Ptát se i stokrát dokola.

75
04.08.16

Rodila jsem zde v létě 2013. Personál na porodním byl super, hlavně úžasná byla porodní asistentka Hladišová, která mě měla na starosti. Pokaždé mě chválila, jak jsem šikovná a jak mi to jde. Byla prostě naprosto úžasná!

Teď jsem opět těhotná, termín mám v půlce září a byla bych ráda, kdybych ji měla znovu u porodu. Nemáte na ni některá prosím kontakt? Byla bych moc vděčná!

Personál:

PA Hladišová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a nestresovat se. Já osobně jsem byla moc ráda, že jsem u sebe měla po celou dobu svého přítele, byl mi velkou oporou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně vložky, ty co tam mají jsou krátké. Noční košile opravdu není třeba, toaletní papír, hygienické potřeby, přezůvky, prsní vložky, kalhotky, Bepanthen na bradavky.

07.07.16

V porodnici v Uherském Hradišti jsem rodila před čtyřmi dny, takže mám čerstvou zkušenost a můžu říct, že jen tu nejlepší.

Po celou dobu porodu mě doprovázela porodní asistentka, paní Hladišová, nikdo jiný nám tam nechodil - tak jak to bylo napsáno i v porodním plánu. Nevím, jestli by to bylo jinak, kdybych plán nedávala nebo nebyla s paní Hladišovou předem domluvená, nicméně celý porod byl vedený opravdu skvěle.

Stejně tak jsem byla spokojená i na oddělení šestinedělí a novorozeneckého. Byla jsem tam sice jen jeden den, ale i tak byla péče i přístup personálu opravdu skvělý! Nemám absolutně nic, co bych vytkla. Všichni byli mimořádně ohleduplní a profesionální.

Původně jsem chtěla ambulantní porod. Nakonec jsem se rozhodla jednu noc zůstat a jít až druhý den odpoledne. Samozřejmě, musela jsem podepsat revers, ale nesetkala jsem se s žádným pohrdáním a vyhrožováním ze strany personálu. Občas jsem někde četla, že se to při ambulantním porodu stává. Ale naopak, všichni byli velmi ochotní a vstřícní.

Za mě rozhodně doporučuji! Je ale určitě fajn, najít si tam někoho, s kým proberete své představy, přání atd. Myslím, že i pro ně, jako personál, je to pak lepší.

Personál:

PA Eva Hladišová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je určitě fajn najít si tam někoho, s kým proberete své představy, přání atd. dopředu. Myslím, že i pro ně, jako personál, je to pak lepší.
Těžko se plní něčí přání, když o nich neví.

24
20.06.16

V porodnici v Uherském Hradišti jsem rodila poprvé. Přijímal mně velmi sympatický lékař pan MuDr. Malínek, který pak chodil každý den na vizitu. Po příjmu mně ubytovali na předporodní pokoj, kde je sprcha, wc, dostatek porodnických vložek, na pokoji tv. Když jsem byla už dostatečně otevřená, přesunuli mně na porodní sál, kde bylo opět wc, sprcha, balon, vana - já nestihla využít nic z toho. U samotného porodu jsem měla 2 porodní asistentky, 1 žákyňku, 2 lékařky a přítele. Porodní asistentky se snažily být mi oporou, radily, pomáhaly - byly moc fajn.

Šestinedělí: ochotný personál, trošku minus je jedna sprcha a jedna toaleta pro 2 pokoje.

Novorozenecké oddělení: sestřičky ochotné, laktační poradkyně pořád k dispozici, možnost zajít si na odsávačku mateřského mléka.

Přítomnost tatínka u porodu se už neplatí - obleček i obuv mu půjčí (je tam šatna pro tatínky). Tuto porodnici bych vřele doporučila, byla jsem tady maximálně spokojená.

Personál:

MUDr. Ema Bočková, MuDr. Markéta Pektorová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, ono to stejně nějak dopadne. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co vzít určitě s sebou? Jemný toaletní papír a kvalitní porodnické vložky - na šestinedělí mají jen obyč a ty jsou krátké. Já měla sebou i kojící polštář, abych se s ním naučila pracovat. A co nebrat? Já měla třeba zbytečně sbalené noční košile, které tam stejně nikdo nenosil.

15
21.05.16

V Hradišti jsem rodila potřetí a nemůžu si na nic stěžovat. Měla jsem výbornou porodní asistentku, škoda, že nevím jméno, osobně bych jí došla ještě jednou poděkovat, i když už je to 10 m.

Na oddělení šestinedělí za mě luxus. První dva porody byly ještě na staré porodnici, a tam to byla katastrofa. Jídlo vám nosí na pokoj, sprcha, záchod dohromady s protějším pokojem ,ale i tak výborné.

Miminko už neplánujeme, bohatě stačí tři děti, ale všem nastávajícím maminkám, které ještě přemýšlí jestli do Uh.jít, nebo ne s upřímným srdcem říkám, že nebudou litovat.

Personál:

MUDr. primář Březina

128
16.05.16

V UH jsem rodila už podruhé. Po prvním porodu jsem byla max. spokojená s porodním odd. i s šestinedělím. Na novorozeneckém jsem byla nešťastná z jedné hoooodně nepříjemné sestry (hádám, že je to ta samá, co je zde již několikrát zmiňovaná), která mi pobyt psychicky dost znepříjemňovala.

Při druhém porodu musím taktéž pochválit porodní oddělení. Rodila jsem syna v poloze koncem pánevním vaginálně a to měl 3850 g. :-)

Šestinedělí opět na jedničku, sestry se staraly, chodily se ptát, jak mi je, jestli něco nepotřebuji.

Na novoroz. jsem opět narazila na onu „příjemnou sestru“, ale jako druhorodička už jsem se nenechala rozházet a měla jsem ji v paži. :-)

Personál:

MUDr. Pektorová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nachystat si všechny potřebné informované souhlasy, u 1.porodu jsem poctivě měla, u 2.ne, a vyplňovat to a podepisovat v kontrakcích, je fakt chuťovka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vlastní toaletní papír a nějaké lepší vložky. Na porodním dávají ty lepší, ale na šestinedělí už mají jen nějaké obyč.

97
03.05.16

Rodila jsem císařem ve spinálu. Malý byl otočený zadečkem dolů a měl velký váhový odhad. Na sále byly sestřičky moc milé, jedna mě držela za ruku, druhá popisovala co se právě děje. Operovala mě paní doktorka Posseltová s jedním mladým vysokým doktorem.

Na pooperačním pokoji to bylo peklo, protože maminka na vedlejší posteli celou noc chrápala, takže jsem nespala ani minutu. Chtěla jsem, aby mě přestěhovali jinam, klidně i na chodbu, ale bylo mi řečeno, že jelikož jsem na monitorech a toto byl jediný pokoj s monitorama, tak mě jinam dát nemůžou.

Na oddělení šestinedělí bylo tak 90 % sestřiček perfektních, 10 % bylo protivných, ale nic co by se nedalo přežít.

Celkově jsem se vším spokojená. Jizvu mám pěknou, starali se o nás hezky a ještě jsme dostali i dárkový balíček. :)

Takže za mě ANO! ;)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat. :) Budou s váma jednat v klidu a pohodě.

16.04.16

Malý se narodil předčasně a překotně. Za 2 hod byl nečekaně na světě. Neměla jsem s sebou VŮBEC nic. Malý byl 14 dní v inkubátoru a pak ještě týden vedle mě. Jelikož jsem ve stejné porodnici rodila před 21 lety…nebe a dudy.

Všichni byli moc hodní, milí, vstřícní… Až mě to dojalo a 3 týdny utekly jako voda. Takový servis nemám ani doma. Díky personálu od sestřiček (jedná starší milá - bohužel jméno nevím, malému i zpívala a chovala se k němu jako k vlastnímu).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a jistotu, že jste v dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já neměla zhola nic, vše se pak dovezlo. Nic se nestalo. Takže žádná panika. Jde o vás a vaše mimi a vy dva a pohoda jsou nejdůležitější.

16.11.15

Dne 1.9.2015 jsem přišla na kontrolu a pásy a už mě nepustili (malá měla tachykardii). Zrovna začali vypisovat papíry k porodu. Byla to taková rychlost, že jsem jim odkývala i spinál a jsem za to ráda, byl to úžasný pocit malou hned vidět.

Péče na šestinedělí na 1*. Sestry z novorozeneckého taky na 1, akorát MUDr. Irena Baroňová (z neonatologické JIP) naprostá katastrofa, nepříjemná, protivná a bylo na ní vidět že ji každý dotaz strašně obtěžuje.

Personál:

MUDr. Pektorová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měkký toaletní papír - mají tam šmirgl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nejlépe přečtené a vyplněné papíry, aspoň budete vědět, co vás čeká a ne narychlo něco podepisovat a nevědět pomalu ani co to je.

1
28.10.15

I já se rozhodla podělit o zážitek z této porodnice. Jak už zde bylo psané, pokud máte hladký průběh porodu a dítě vám od prvního dne krásně saje z prsu, je personál porodnice milý a vstřícný. U

herskohradišťská porodnice si zakládá na tom, že preferuje přirozený porod, ale bohužel i za cenu zdraví matky a především dítěte. Do porodnice jsme přijeli s kontrakcemi nad ránem, přijímala nás docela milá sestřička a porodní asistentka. Až na (podle mě) zbytečné otázky, jako: kde pracuje manžel, bydlíte v domě nebo v bytě, atd. bylo vše v pořádku.

Pak přišel nějaký mladý doktor, kterého jsme evidentně vzbudili, za pořádného zívnutí a přiospalých očích provedl UZ, podle kterého usoudil, že je vše v pořádku, i když miminko bylo špatně otočené. Pak nás přeložili na porodní pokoj, kde jsme zůstali až do porodu. Během té doby pravidelné kontroly, kontroly srdečních ozev, pomalu jsem se otevírala při šílených kontrakcích (a to nejsem žádná měkota), ale odchod plodové vody pořád nic. Ta praskla až nějakých 7 - 8 hodin po příjmu. Následovaly další kontrakce v intervalech, které snad ani nepřestávaly, pořád tam byla nějaká branka (ani jsem se už pak neptala co to ta branka přesně je). Výsledkem toho čekání na to nebo ono bylo, že po dvanácti hodinách mě píchli nějaký urychlovák, po které se to tak rozjelo, že jsem myslela, že se mi tam dole všechno trhá.

Bohužel miminko bylo na mě moc velké, špatně otočené a ještě zaseknuté pod stydkou kostí, takže absolutně nešlo ven. Ve finále nemělo naše děťátko ani poloviční tep, který mělo mít, takže následovalo tlačení na břicho bez úspěchu, pak na řadu přišly kleště, které tam mladá doktorka nemohla dostat, takže přiletěl primář, nůž, nůžky nebo co to bylo jen lítaly vzduchem, vrazil do mě kleště a za šíleného tlačení na břicho skoro modré miminko vytáhli.

Samozřejmě nedýchalo, což se dalo čekat, takže následovalo rozdýchávání, pak mi ho na pár sekund přiložili na břicho a pryč s ním. Emoce z narození našeho drobečka žádné, což mě strašně moc mrzí (každá maminka si určitě před porodem představuje, jak to bude krásné, až jí její malý uzlíček po porodu ukážou), byla jsem dodělaná, že jsem byla ráda že to mám za sebou. Aspoň jsem si to teda myslela.

Následovalo čekání na odchod placenty, jelikož nebyl volný operační sál, tak mě ani nevyčistili (za 14 dní jsem tam byla znovu na výškrab) a pak skoro hodinu a půl šití, ke konci už bez umrtvení. Nemusím snad zdůrazňovat, že sednout jsem si nemohla dobrých pár týdnů a první noc jsem vůbec nespala.

Co ale následovalo na novorozeneckém, se nedá popsat. Naše děťátko nechtělo pít z prsu ani s pomocí laktační poradkyně, které jediné bych poděkovala za ochotu pomoci. Ostatní sestry protivné, podle nich jsem byla neschopná matka, co nedokáže své dítě nakrmit, dokonce to snad vypadalo, že kojit vůbec nechci. Já stres z toho, co dělám špatně, a fakt už jsem z toho byla hodně špatná. No, musela jsem chodit na odsávačku, a když jsem tam zazvonila v noci, tak by mě rozespalá sestra nejradši pohledem propíchla. Tváří se, kolik že tam nemají práce, přitom se večer bavili o tom, jak některá sestra přinesla nějaké recepty z masa a jak budou mít co dělat, aby je za noc celé přečetly! No nějak jsem to tam do propuštění vydrželi. Doma jsme se hodili do klidu a naše dítě pilo z prsu okamžitě.

No zkrátka, porod horor, hazard se zdravím, ale hlavně že máme bod za přirozený porod. Oddělení šestinedělí bylo ale v pořádku, ochotný personál od sester až po sanitářku. To bych jim zase křivdila. A novorozenecké jsem už popsala… Závěr je takový, že už bych tam rodit nechtěla a pokud můj druhý porod nebude nijak překotný, tak radši pojedu do Zlína. Možná že tam nemají takový komfort jako v UH (jak zde někdo psal), ale ví, co je přednější. Zdraví pro matku a dítě!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nedat se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučila bych tu odsávačku, ať pak nejste za otravnou neschopnou matku.

7
07.10.15

Rodila jsem zde 2×. Od příjmu přes celý porod bylo vše naprosto super. Všichni byli ochotní a milí. Obě děti mi dokonce rodila stejná paní doktorka.

Výtku mám k novorozeneckému oddělení. U prvního dítěte jsem měla nepříjemnosti s jednou sestrou, která byla od začátku protivná až zlá. U druhého dítěte jsem ji bohužel potkala znovu a opět byla naprosto nesnesitelná. Další výtku mám k odchodu z porodnice, který obnášel šílený zmatek. Opět u obou dětí stejný chaos. Jedna sestra lítala tam a sem, nevěděla co dřív. Už před 10 hodinou mě „vyhodili“ z postele, že ji nutně potřebují pro někoho jiného (u obou dětí). Toho někoho jiného jsem však neviděla, a to jsem na pokoji u stolu strávila ještě několik hodin.

Oba mé porody a pobyt na šestinedělí proběhly jako přes kopírák. Vzhledem k okolnostem nemohu ani zatratit ani doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy při jednání s výše zmíněnou sestrou.