Výrobce: Britax Römer
Značka: Britax Römer
Výrobce: Britax Römer
Značka: Britax Römer
Klíčové pro mě bylo, že má obrovský úložný prostor, nemusíme na výletech brát batohy, vše se tam vejde, jde dát do úplného lehu, má otáčecí kolečka - po hlubokém kočárku inglesina Sofia to byla jasná volba. Krásně se s ním jezdí, dokonce i pěkně houpe. Neskutečně jednoduché a rychlé skládání, nemusíme oddělovat sedačku od podvozku, tím máme ještě dost místa v kufru auta. Kočárek se zdá být lehký díky skvělé vyváženosti konstrukce.
Chtěla jsem vyzkoušet bezdušová kola, ale příště bych šla opět do klasických nafukovacích, v terénu by hodně pomohla.
Před nákupem jsem neměla možnost kočárek vyzkoušet, asi bych ho nekoupila hlavně kvůli trochu nešťastnému sezení, ten prostor pro zadeček se i po několika měsících není rovný, nevím, možná mám moc lehké dítě a těžší děti ho vyrovnají:D Naše 8 kilová dcera je tam stále malinko z kopce a drží ji tam hlavně popruh mezi nohami vedoucí k madlu. Snad to rozsedneme:D
A další věc co mi nejvíc vadí je to, jak je omezen prostor pro hlavičku. Plochu pro sezení zkracuje o cca 15. Ale naučila jsem se to nějak poskládat, chce to grif. Ale nejde to ve všech polohách.
Poslední věc co mi vadí je, že stříška moc zasahuje do stran, dítě se musí nahnout, aby vidělo úplně do strany - dcera vůbec nejezdí opřená.
Trochu jsem jí pomohla vložením podložky, zdá se že je to pohodlnější, zadeček je více „zabořen“, jízda je pro ni stabilnější, ale stejně se úplně neopře.
Kočárek je jinak parádní až na to trochu nešťastné sezení. Do opravdového terénu využiji raději Inglesinu Sofia s nafukovacími koly, nebo nosítko.
Opravdu velký prostor pod kočárkem a jeho vysoká nosnost
Parádní skládání
Velká stříška
Opěrka do lehu
Pohyblivé a odjimatelne madlo
Sedačka po i proti směru
Skvělé vyvážení konstrukce
Snadná manipulace a ovládání
Opěrka vleže hezky péruje
Dá se s ním houpat jako u klasických kočárku s pružinami
Pohodlné brzdy kočárku
Větrání ve stříšce
Kapsičky u opěradla
Opěrka nohou nastavitelná do několika úhlů
Do horní části opěrky zasahuje látka, která se natahuje při poloze vleže, tím je prostor pro hlavičku menší
Není do většího terénu, větší kamínky apod.
S držadlem se hůře manipuluje
Sezení není moc hluboké
Zádová opěrka nejde dát do roviny, dítě je nuceno být stále trochu v pololehu nebo opřeno o madlo
Podložka sedadla nemá omyvatelnou část u nožiček
Vzhled atypický, ale to je věc názoru
Nemá nafukovací kola
Nelze na něj zakoupit terénní kola narozdíl od Britax go next
Vysoká pořizovací cena
Drahé doplňky
V ceně je pouze nánožník
Stříška moc zasahuje do stran
Kočárek super, já mám dynamic grey… bílou konstrukci bych si asi nedala, protože když se poškrábe, jde to vidět. Manipulace úplně parádní, když jsem řídila třeba od kamarádek nebo můj náhradní starý u rodičů, ať nemusím převážet, nedá se to srovnat. Hodně oceňuji, že má velký úložný prostor s nosností 10 Kg, jelikož téměř každý druhý den po prochajdě jdu na nákup, vlezou se mega pleny, mlíko, prostě všechno. KRBA - prostorná, výhoda je, že se u noh nezužuje, takže neomezuje nohy, clona proti slunci je velká, dále ta část, která přikrývá nohy - je na magnet a zip - snadná manipulace, má také část, kterou se dá zakrýt vstup - Oceníš při nízkém slunci, či mega vichru:), má malé úložné prostory na bocích zvenku - třeba na rukavice, klíče, kapesníčky… plus dvě kapsičky zevnitř u noh na dudlík, cokoli pro mimi. Na sporťák se teprve chytám, ale myslím že budu opět spokojená. Jo další plus - rychle se složí…konstrukce pevná, kvalitní, mi zatím nevrže, jezdím denně i polní cesty a to malá má 6,5 měsíce:D
Kočárek jsem sehnala ve velké akci a jsem naprosto spokojená.
Hluboká korba má hodně výhod i uši na odnesení. Žádnou nevýhodu u hluboké korby sem nenašla, nacvaknutá je hned.
Sporták je prostorný, ale to polohování, měla jsem předtím britax agile a to polohování je stejné, což nechápu u tak drahého kočárku, ale člověk si zvykne.
Není nejlehčí, ale díky velkým kolům projedete všude.
Je neuvěřitelně skladný, sporťák se složí do kostky směrem dovnitř, takže se neušpiní.
Velká korba -
hodně dlouhá stříška, na mimčo nefouká - má i nánožník, který má vysoký límec, takže mimčo se úplně schová
U korbičky vše na magnety.
Pohodlná matrace.
Možnost rozepnout boudu u korby na větrání se síťkou - ta je hodně tlustá.
Sporťák
velká kola, do terénu ideální, projeli jsme spoustu tras.
Dlouhý a široký koš, vejde se do něho opravdu hodně.
Opět dlouhá stříška, na mimčo nesvítí.
polohování sportovní nástavby
Já ho mám a jsem nadšená - dříve jsem měla abc design viper, který měl jako být do terénu - nu tak dělala mu problém i díra v chodníku:).
Britax go big projede vše, jezdím s ním jak ve městě, tak v lese a projede i hornatý terén, když jedeme do hor na chalupu.
Strašně snadno se ovládá, a i když má asi 14 kg vůbec to není znát. Já opravdu doporučuju, vyzkoušela jsem různé sporťáky mých kamarádek a tomuto se nic nevyrovná. Navíc je perfektně odpruzený, takže dítě není naklepané a naopak krásně houpe, takže dítě často v kočárku usne i při jízdě tím hornatým terénem.
Zvládá terén
perfektně ovladatelný
odpružený
Sportovní sedačka nejde do úplného sedu
Výborný kočárek do města a opravdu upraveného terénu typu park. Příjemný cestovní sytém, kvalitní zpracování.
Jednoduché skládání a opravdu snadná intuitivní přestavba z hluboké korby na sporťák nebo vajíčko pomocí adaptérů, které jsou dodávány spolu s kočárkem.
Vynikající praktický cestovní systém.
Prostorný koš.
Snadná aretace předních kol.
Poctivé zpracování
Dobrá ovladatelnost.
Dobrá stabilita.
Cena.
Zdaleka ne vhodný do každého terénu - bydlím na vesnici poblíž velkého města, takže jsem chtěla kočárek, se kterým bychom zvládli obojí. Město o.k., ale na procházku po kamenité cestě k lesu (foto přikládám) se příliš neosvědčil. I když nakonec při dostatku snahy projede leccos, centrální odpružení vůbec nezvládá vyrovnat tvrdost pěnových kol a dítě je tak pořádně natřásáno. Na větším kameni nebo klacku se zarazí úplně. V terénu je vyšší váha kočárku výhodou i nevýhodou: nenaklápí se do stran a nenadskakuje, zato je vyžadována větší síla a maminka se tak celkem nadře. Mám v tomto srovnání s kočárkem Camarelo Malaga, který v terénu na celé čáře vyhrává.
Abych byla fér, sportovní nástavbu zatím vzhledem k věku našeho mrňouska vyzkoušenou nemám.
Tento kočárek je opravdu perfektní. Na lepší jsem nenarazila. Hodnotím tedy pouze sportovní verzi a mezi sporťáky jsem lepší nenašla. Není to tedy takový tereňák, jak se někde prezentuje, ale terén zvládá opravdu nadprůměrně. Má perfektně posazené těžiště a i přední kolečka dál od sebe, což je super pro udržení stability. Hlavní jeho výhodou je praktičnost, jednoduchost a nepřekonatelná ovladatelnost kočárku (kdo ho někdy vezl, tak ví, o čem mluvím). Obrovský koš a spousta dalších vychytávek.
Za mě opravdu super a nová verze je ještě o kus vylepšená (například kožený potah na madlo). Samotné madlo má super tvar a při případě potřeby se dá sklopit a pak kočárek nezabere moc místa (perfektní do MHD, doma do malé předsíně atd…).
O kočárku se toho dá napsat hodně, ale přecijenom zmíním malinké chybičky, abych byla při hodnocení férová. Nesložíte ho do nejmenších kufrů aut, sed nejde dát do plných 90° a zádová opěrka by mohla být o kus vyšší (sice je dlouhá 51 cm, ale sklopením stříšky se malinko nad hlavou ubere). Design je otázkou osobního vkusu, ale mně se kočárek i moc líbí.
Rozhodně ho však doporučuji právě pro jeho praktičnost a ovladatelnost!
Kočárek je velmi praktický a pohodlný pro dítě
Kočárek se perfektně ovládá
Super nastavování sportovní sedačky na pásek (i když někomu ten pásek může přijít vzhledově nic moc)
Super odpružení
Velký koš
Velká přední kola
Perfektní skládání kočárku - jednoduché, bez sundavání sportovní sedačky a sedačka se složí dovnitř, tedy neušpiní se
Sportovní sedačka nelze dát do plného sedu (tedy 90°)
Stříška na sportovní sedačce se při složení skládá dovnitř, tedy zabere mírně místa nad hlavou a větším dětem to může překážet
Madlo nemá kloub - tedy nedá se „odklopit“