Reklama

12. týden

Těhotenství
  • emimino
  • 22.06.01

VY --

Přiberete asi 1 - 2 kg, pokud jste trpěla nevolností může být váhový přírůstek menší. Měly by ustoupit počáteční potíže jako ranní nevolnosti, časté nucení na moč. V důsledku hormonálních změn můžete být přecitlivělá. Prsy vám těžknou a jsou citlivější. Na vaší postavě dosud není patrné vaše těhotenství.

Navštivte prenatální poradnu, u vašeho zubaře si nechte zkontrolovat stav vašeho chrupu. O své graviditě informujte také vašeho ošetřujícího lékaře - množství léků, které lze v těhotenství užívat je poněkud omezené, o těhotenství informujte i pokud si budete kupovat nějaké léky sama.

VAŠE DÍTĚ

Má již vytvořeny všechny vnitřní orgány, řada z nich již funguje. Oči jsou pokryty vyvinutými víčky, jsou vytvořeny ušní lalůčky, na prstech se tvoří nehty. Tvoří se svaly a dítě se aktivně pohybuje. Dokáže se mračit, otevírat a zavírat ústa, umí sát, polykat a močit.

Dítě je veliké 6,5 cm a váží 18 g.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 20:04

dobry podvecer, rada jsem si precetla ze ve 12. tydnu ma miminko merit 6,5 cm u me je to kolem 5 cm, a v jine literature jsem se docetla ze to ma byt 9 cm, coz se mi uz zdal vetsi rozdil, ana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.04 14:48

zachovat klid, já jsem byla v úterý na ultrazvuku, jsem ve 12+1, miminko měří 5,3 cm a paní doktorka říkala, že je přesně takové, jaké má být. Květa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.04 14:12

Také radím zachovat klid. Na UTZ (v nemocnici) mi na začátku 12. týdne naměřili 4,7 což pan doktor řekl, že odpovídá 11+3. Také jsem velice nervozní, mimi je vymodlené a tak doufám, že lékaři vědí co a jak, nehledě na to, že nic není přsně dle tabulek, že? Tak doufám, že jsme uklidnili další nervozní maminku.
 Petra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.05 14:44

po přečtení kolik má mimi měřit ve 12 tt jsem taky znervózněla, ale vy jste mě uklidnily.V 11+2 na­měřily 4,7cm a uz je to pěknej čipera(podle toho co jsem viděla na UTZ.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 24.05.05 12:04

Ahojky, tak jste také všechny uklidnily..byla jsem na UTZ 12+0 a mimi mělo 5,2cm a prý je to ideální míra…
Tak holky klid, nemůžeme se všechny vejít do tabulek.Hlavně, že se má prcek k světu a mrská sebou v bříšku o stošest.

Krásný den Yasmin 12tt+4

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.05 00:54

While the analyst said he did not know whether the consensus INetBridge forecast for the group would be upgraded from a hold, he did expectthe consensus outlook of 430,42c in earnings a share to be upgraded.fine art books [www.pergaminovirtual.com.ar]ariston fridges [www.anpu.es]cosmetic surgery london [www.creartec.com.ar]buy console [www.robo-one.com]debit cards [www.gekidanforyou.com]global [cookie.trainin­gvillage.gr]dsl availability [www.anpu.es]flash data recovery [www.creartec.com.ar]corporate gift baskets [www-ensimag.imag.fr]da­vid beckham [www.java.org.ar]dvd player pc [www.plusmedia.es]chinese fashion [www.knightsports.co.jp]furniture entertainment [www.wheeling.com]electronice [w3.mc.ntu.edu­.tw]dice game craps [zc2zc3.st]dvd [www.mediadoresenred.org.ar]west financial services [www.sportsonly.com]york colleges [www.bugieonline.it]eyelid cosmetic surgery [www.knightsports.co.jp]cruises cheap [www.hands-on-healing.com]semi precious stones [www.coretek.org]adult entertainment [kelso.gov]directv signal [www.deliziepandellorso.com]taking over [tbep.org]www game com [kelso.gov]dell financial services [www.deliziepandellorso.com]p&g'sprecision uv [www.hwired.com]bargain cds [www.creartec.com.ar]domain names canada [www.cultural-baggage.com]lowest auto insurance [cookie.trainin­gvillage.gr]chris­tina aguilera concert tickets [www.metal.or.jp]yoga dvds [www.mediadoresenred.org.ar]gadgets shops [www.java.org.ar]dvd players svcd [www.hwired.com]currency exchange converter [www.coretek.org]dreamcast broadband adaptor [tbep.org]company credit reports [zc2zc3.st]stre­etwalkers [www.java.org.ar]emailing [tbep.org]nego­tiating [www.mediadoresenred.org.ar]csu [www.coretek.org]rate digital cameras [tbep.org]smygb [www.coretek.org]flight finder [www.coretek.org]nfl line [www.knightsports.co.jp]state gambling [www-ensimag.imag.fr]sus­quehanna [www.mediadoresenred.org.ar]gameboy roms [www.creartec.com.ar]rapid electronics [www.knightsports.co.jp]DAE

 
kalinichta
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 14.05.06 12:18

ahoj tehulky. Je na to jednoduche vysvetleni. Miminko ve 12tt ma merit 6,5 cm, ale od hlavicky po kostrc, coz lze ultrezvukem lehce zmerit. A zaroven i s nozickama asi 9cm a to doktor dokaze pomerit jen vyjimecne :-)

 
micka1
Nováček 6 příspěvků 17.11.07 18:16

Byla jsem na utz ve 12 tt a plod má 4,3 cm což dle lékaře odpvídá 11+4 a je to v pořádku, veškeré údaje je potřeba brát s rezervou, protože jde o průměr. Tak všem přeji aby se zbytečně nestresovaly velikostí mimíska.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama