2012 – Konec nebo začátek?

O životě

Nejnabitější a nejkrásnější rok v našem dosavadním životě. Byl leden 2012, měsíc jsme bydleli v novém bytě a já jsem pracovala jako asistentka pedagoga a vychovatelka ve školní družině. Přítel pracoval ve stejné škole jako já coby vychovatel a trenér bojových sportů.

Turecko

Naše svatba
1 komentář

Gardaland Itálie

4 x pozitivní

Práce jsem měla nad hlavu, a to hlavně psychicky. Od 8–12 asistence a od 12 do 15 družina. Protože jsme dojížděli oba autem, přítel jezdil ráno se mnou a já na něho zase čekala odpoledne do 5. Oba jsme cítili, že nám to moc nevyhovuje, i kvůli pejskovi, kterého venčila jeho mamka. Asistenci jsem měla na dobu určitou do 2013, tak jsme si řekli, že to do června doklepu, a pak dám výpověď a budu dělat jen vychovatelku.

Už dva roky jsme si plánovali a neustále odsouvali dovolenou v Turecku. Tentokrát jsme se definitivně rozhodli a v práci nahlásili termín 11.–18. května. Tak se také stalo a odjeli jsme. Pro nás oba to byla zatím ta nejlepší/nejlu­xusnější dovolená. Tam jsme se domluvili, že by nebylo špatné začít se snažit o miminko (já jsem moc nechtěla, bylo mi 25. Na druhou stranu jsem měla vychovatelskou smlouvu na dobu určitou jen do února 2013).

Před dvěma lety jsme také přesunuli naši svatbu na neurčito kvůli rodinným vztahům a zároveň také kvůli finanční situaci a přišlo nám jako skvělé řešení vzít se právě letos. Protože svatba se před dvěma lety rušila 3 měsíce před termínem, měli jsme vše dávno nakoupené – výzdoby na stoly, auta, raut, šaty, oblečení a doplňky pro mě i ženicha, prakticky seznam hostů a hostina s obřadem zůstaly téměř nezměněny.

Trošku jsem měla obavy, jak to půjde s mimi, protože jsem 11 let brala antikoncepci předepsanou mojí doktorkou. S hrůzou jsem zjistila, že takto silné prášky se mají brát maximálně rok a ona mi je s klidem předepisovala léta. Díky tomuto a dalším zjištěním o její pověsti jsem urychleně změnila gynekologa. Ten mi předepsal prášky jiné, ale ani jedno balení jsem nedobrala díky nové domluvě s přítelem :) Kromě prášků, z kterých jsem měla obavy, bylo vše ostatní v pořádku. Ani jeden nekouříme, nepijeme nadměrně alkohol, sportujeme a nemáme žádné zdravotní problémy.

Začali jsme se tedy snažit hned, jak jsem dobrala platíčko. Byl konec května, svatbu jsme si stanovili na 4. 8. 2012. Při prvním nechráněném milování jsem jen brečela. Byl to divný pocit, celý život se proti otěhotnění chránit a najednou je to naopak. Naštěstí to bylo poprvé a naposledy. Tak trochu jsem doufala, že se nám podaří otěhotnět až po svatbě, ne kvůli alkoholu, ale aby mi třeba nebylo zle a mohla jsem si užít jídlo a tancování.

Svatba byla úžasná, nejkrásnější den v mém životě. Zní to jako klišé, ale opravdu běžel čas ten den úplně jinak a každá minuta byla jedinečná. Přítel se postaral o spoustu organizačních věcí, takže vše probíhalo, jak mělo. Třeba zařídil slunečné počasí :), nebo aby se všichni seřadili před naším panelákem, až budu vycházet, rozdal rýži ještě před obřadem, pověřil moji sestru, aby všechny srovnala do špalíru, celý den se ke mně choval pozorně a dokonce bravurně pózoval profesionálním fotografům, i když jsme se kvůli tomu před měsícem pohádali, protože „nahrané“ pózovací fotky nesnáší. V té době jsem těhotná ještě nebyla.

Ještě před svatbou jsem objevila na jednom slevovém portálu nabídku na zájezd do Gardalandu – zábavního parku v Itálii. Protože jsme oba pro každou legraci, přišlo mi to jako skvělý nápad na svatební cestu. Jeho to samozřejmě také nadchlo, nikdy jsme ve větším parku nebyli. Obvolali jsme pár přátel, jestli by někdo nechtěl jet s námi, abychom si to jaksepatří užili a zážitek společně sdíleli. Nakonec jsme se domluvili s manželovým bratrem a sestrou. Odjíždět jsme měli 3. září. Od svatby jsme se pořád snažili, zase jsem trochu doufala, že to vyjde až po této cestě. A tak se také stalo.

Po návratu jsem začala být nervózní. Měsíce ubíhaly a nám se pořád nedařilo. Vše bylo v pořádku, všechny menstruace přišly přesně v ty dny, ve kterých přijít měly, ale mimi nikde. Byl to nejhorší měsíc v našem snažení (samozřejmě se nemůžu srovnávat s páry, které se snaží léta, ale nám to přišlo vzhledem k tomu, že je vše v pořádku, zdlouhavé). Manžel už začínal pochybovat o tom, jestli jsme plodní a začali jsme se i bavit o tom, jaké by to třeba bylo bez dětí. Cítili jsme oba hrozný tlak, věděla jsem, jak moc si přeji otěhotnět a nic. Pořád jsem vysedávala u PC, četla příběhy snažilek, kterým se nedaří i těm, kterým se to již podařilo. Mluvila jsem s několika známými ženami a kolem mě kamarádky začaly přicházet do jiného stavu.

Když jsem v půlce září zase dostala MS, rozhodla jsem se, že něco vyzkouším. Vzhledem k tomu, že nás tlačil čas – má smlouva na dobu určitou, bylo potřeba jednat. A že když to nevyjde, tak příští měsíc zkusíme zase něco jiného. Přestala jsem chodit na eMimino, prohlížet dětské časopisy, knížky, zobat kyselinu listovou, nakupovat těhu oblečení (koupila jsem si těhu kalhoty, jak moc jsem se těšila na mimčo), přestala jsem prohlížet bazárky. Zaměřila jsem se na svůj vedlejšák pro pejsky a vsugerovala si, že dítě ještě nechci, že je čas. Zakázala jsem si na miminko i pomyslet, prostě když ta myšlenka přišla, hned jsem šla něco dělat.

S manželem jsme se jen domluvili na tom, že budeme dodržovat milování každé dva dny. Ani jsem ten měsíc nevěděla, kdy má být ovulace a bylo mi to fuk. Po každém sexu jsem místo dříve prováděného rituálu a lá nohy nahoru a chvíli vydržet okamžitě odcházela do sprchy nebo jsem se hned otřela. Dokonce jsme si i zorganizovali několik příjemných dní, kdy jsme se jen rozmazlovali masážemi, šli do wellness. Prostě si jen užívali jeden druhého. Byl začátek října a manžel odjížděl s dětmi na týden na školu v přírodě od 8.–12. října. To už jsem nevydržela a koukla do menstruačního kalendáře, kdy to mám asi dostat. 10. října.

9. října jsem ráno vstala a ještě před prací jsem si udělala ze zvědavosti těhotenský test. Říkala jsem si, že to stejně asi nebude vidět a že jich mám dost, tak co :). No a on byl pozitivní :D Nechtěla jsem to vnitřně zakřiknout, ale ani jsem se nemohla zbavit toho přiblblého výrazu nadšení :D No a teď co. Manžel je pryč, volat jsem mu to v žádném případě nechtěla, když se ještě několik dní neuvidíme a nikomu jinému jsem to nechtěla říci dřív, než jemu. Jela jsem do práce, zářila jako sluníčko a vymýšlela, jak to říct tatínkovi, až se vrátí. Další den ráno jsem mu psala, že jsem si udělala test, ale byl bohužel negativní. Ale že to nemusí být definitivní, že se to třeba ukáže zítra, že to zase zkusím. Odpoledne jsem mu napsala, že jsem to zase dostala, že snad to vyjde příští měsíc a psala dál jakoby nic jak se má, co děti a tak.

V den návratu jsem dala do lednice misku s lístečkem, na kterém byly nalepené čtyři po sobě jdoucí pozitivní těhotenské testy, a překryla jsem je utěrkou. Měla jsem v plánu, že ho přivezu domů, řeknu, že jsem mu ukuchtila dobrotu a on uvidí ty testy. Jenže jsme přijeli domů a on že teď jíst nebude, že si jde zacvičit! Nechtěla jsem zkazit naplánované překvapení, tak jsem zatnula zuby, abych schovala přiblblý výraz štěstí a řekla, ať jde. Potom se šel osprchovat a ještě chtěl vyrazit na procházku s naším pejskem. Tak jsme šli, to bylo nekonečné čekání, hledat témata mimo to hlavní :D

Pak jsme přišli a on se zeptal, jestli se nepodíváme na nějaký film. Říkám, že jsem pro něj udělala to překvapení, tak ať se nejdřív posadí v kuchyni a zavře oči! Přiblblý výraz už jsem nemohla udržet :) Dala jsem před něj misku, poslepu odendal utěrku a sáhl shora na zatavený papírek a povídá: „Creme brulee?“ Začala jsem se strašně smát a samou nedočkavostí zakřičela, ať konečně otevře ty oči! Chvíli na to koukal, oči se mu zaleskly, usmál se stejně jako já a nádherně mě objal. Prý to vůbec netušil.

A jak to zakončit? Přestože se rok 2012 spojoval s koncem, my ho pojali jako nový začátek.

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 08.01.13 00:56

Tak hlavně ať je vše v pořádku ;-) a mrně je zdravé a dobře roste ;-)

 
Lenule213
Extra třída :D 11559 příspěvků 08.01.13 07:23

Přeji hodně zdravíčka, at je všechno v pořádku a miminko roste tak jak má :) vypadá to, že by jsme měly mít podobný termín porodu :-)

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 08.01.13 08:19

Moc gratuluji :potlesk:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 08.01.13 08:21

Moc moc gratuluji, krasny denicek ;-)

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 08.01.13 09:01

Pobavila jsi me s tim nadsenym priblblym vyrazem :-) presne si vzpominam na ten svuj :lol: a tak me asi bude vzdy mrzet ze jsem nejake takove prekvapko nemohla nachystat. Tak snad priste. Preji vam hlavne zdravi!

 
cheekymonkey
Extra třída :D 10805 příspěvků 08.01.13 09:50

Hezký deníček, úplně jsem si vzpomněla na sebe před rokem :) Dneska už mi v postýlce spinká náš poklad. Tak ať jde všechno po másle, co nejmíň dnů, kdy ti je blbě, výborné výsledky testů, co nejmíň nabraných kil a hladký porod! Snaž se to užít, tyhle chvíle se už nebudou nikdy opakovat. Jsi to jen ty a to miminko.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 08.01.13 09:57

Creme brulee..:D tak to sem se fakt pobavila…super deníček :palec: :hug:

 
Karamelka86
Kecalka 266 příspěvků 08.01.13 10:07

„Creme brulee?“ :lol: :pankac: :D moc gratuluji k miminku

 
xpisk03  08.01.13 10:10

Vyhrkly mi slzy, krásný deníček!!ať se vám moc moc daří a hlavně zdraví!!

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.01.13 11:19

Krásné

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 08.01.13 11:51

Taky jsem měla ten nadšenej přiblblej výraz :D, gratuluji a moc pěkný deníček. Ať je vše ok.

 
Brahimka  08.01.13 12:57

Gratuluji k tehotenstvi. At vse dobre dopadne a jste stastni.
Jen me zarazila ta fotka z Turecka u bazenu - to jste byli v resortu?
Dovolim si odkaz na clanek, co me trochu nastval ale donutil i premyslet: http://mimoradnalinka.drupalgardens.com/…mus%C3%AD-češi-slováci-jezdit-jen-do-chorvatska-nebo-itálie-vždyť-svět-je-tak-veliký

V resortech jsem nekolikrat byla, ale je fakt, ze mi z toho vhlave moc nezustalo… Nevim no

 
kristyna92
Kecalka 427 příspěvků 08.01.13 15:41

Bezvadný deníček :palec: Úplně jsem ho hltala očima. Tak velká gratulace a ať se stále daří :kytka:

 
Anabellkaa
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 107 inzerátů 08.01.13 16:00

Brahimka: Byl to Club Kastalia v Turecku.

 
johankakoz
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 08.01.13 17:33

Ahoj moc pekny a romanticky denicek moc gratuluji at jste vsichni v poradku :kytka:

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 08.01.13 19:53

Jé, krásný příběh, gratulace k mimi! :potlesk:

 
Kikuška87
Povídálka 31 příspěvků 09.01.13 08:47

Ahoj, mooooc hezký deníček :palec: :potlesk:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 09.01.13 14:59

Krásné :) Gratuluju k miminku! :hug:

 
veveriska123
Stálice 59 příspěvků 10.01.13 08:20

Krásný deníček :palec: gratuluji k miminku :hug: :srdce:

 
MyškaTerka
Povídálka 20 příspěvků 06.02.13 15:57

Jéé to je hezké :) Tak ať mimčo hezky roste a jste zdravé

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod podle tajných přání


Reklama