21. 12. 2010 – porod s vyvoláváním

Porod

Aneb jak přišla na svět moje nejmilovanější dcera Michalka.


1 komentář


1 komentář


1 komentář

Bylo pondělí 20. 12. 2010 a já už jsem šestý den přenášela, čekala mě návštěva u lékaře a CTG. Když jsme dorazili s taťkou k doktorovi, lehla jsem si normálně na lůžko, začali jsme natáčet srdíčko miminka, všechno bylo v pořádku, a když jsem se zvedala z lůžka, praskla mi plodová voda. Byla to docela sranda, pan doktor se smál, já byla v šoku no a závěr byl, že se za pár hodin uvidíme v porodnici.

Kontrakce jsem neměla skoro žádné, tedy velmi slabé a velmi nepravidelné. Dojeli jsme s taťkou ještě na chvilku domů a pak vyrazili. Do porodnice jsme dojeli tak kolem šesté hodiny večer a já byla pořád vysmátá. Pan doktor už tam dorazil, prohlédnul mě a výsledek byl takový, že je stále 1,5 cm děložní hrdlo prostupné pro prst. Tedy se vlastně nic neděje, já se ubytuji a zítra ráno uvidíme, tedy pokud se to samo nerozjede.

Takže jsem se ubytovala, byla jsem na pokoji sama a taťku jsme poslali domů s tím, že kdyby něco tak volám. Samozřejmě spát jsem nemohla ani omylem a kontrakce byly takové trošku horší poslíčci velmi nepravidelné 15, 10, 7 minut. Ráno 21. 12. 2010 dorazil pan doktor na 5 hodinu a šli jsme se podívat, zda se něco změnilo. Nález byl takový, že hrdlo stále drží je tedy jen 0,5 cm a prostupné je 1,5 prstu. Plni optimismu, že se tedy něco děje, jsme se dohodli, že dáme Michalce ještě čas a zkusíme to nechat na ní.

Nicméně čas byl stejně jen do odpoledne, protože po 24 hodinách od prasknutí plodové vody musí být porod vyvolán. Na pokoj mi přivezli spolubydlící – maminku, co už to měla za sebou, tak jsem čerpala informace přímo od zdroje a celý den jsem prochodila po chodbě nemocnice s tím, že jí pomůžu. Odpoledne dorazil manžel a kontrakce byly trošku silnější a pravidelnější, ale stále jen po 10 min. Mezitím mi průběžně v kapačkách podávali antibiotika. V 16 h už jsme měli jistotu, že samotné se jí na ten svět nechce a budeme jí muset trošku pomoct.

Odeslali mě na přípravu, absolvovala jsem tedy klystýr a holení. Manžel na mě už čekal na porodním sále. Pan doktor mě vyšetřil a nález byl stejný jako ráno. Takže jsem dostala Prostaglandin na vyvolání porodu. Pokud do 2 hodin nezabere, tak budeme muset dát kapačku oxytocinu. Potom jsem mohla do sprchy a tam to začalo, kontrakce byly silnější a pravidelnější asi tak po 3 minutách. Skákala jsem na míči a sprchovala se teplou vodou a to bylo něco úžasného, moc mi to pomáhalo a táta se smál, že u toho vydávám zvuky jako bych si ten porod užívala.

V 19 h přišel opět pan doktor a zkontroloval, jak jsme se pohnuli. No a nepohnuli – kontrakce trvající 25 vteřin jsou prý sranda a z toho se nerodí a nález byl: otevřená na 3 prsty. No a tak nás čekala kapačka oxytocinu. Když mi jí okolo 20 h napíchli, tak to teprve začalo a nejhorší bylo, že jsem nemohla dolů z křesla, protože musely natáčet ozvy miminka a to byla opravdu bolest, navíc se nám to špatně natáčelo. Mně se začalo chtít na záchod, tak tedy, že ano a potom zavedeme sondičku na hlavu miminka a budeme ozvy sledovat tudy. Na záchodě šok, jen co jsem dosedla, přišla na mě taková kontrakce, že jsem musela zatlačit, což jsem samo neměla, ale překvapilo mě to.

Tak jsem vyšla a říkám, no mě to nutí tlačit. A pan doktor, že to není možné. Tak jsem ještě pár již opravdu silných a bolestivých kontrakcí vydýchávala na míči vedle porodního křesla, ale nedalo se to a fakt mě to nutilo tlačit. Bylo něco po půl deváté večer a nález byl takový, že najednou máme 8 cm, ale Michalku moc vysoko. Takže jsem musela do kleku na křesle, to byly již opravdu kontrakce jako blázen a bohužel, i když jsem se moc snažila, občas jsem si přitlačit musela. Za 15 minut opět vyšetření. Máme 10 cm, branka je zašlá a miminko pořád ještě nedorotovalo.

To už jsem říkala, že fakt nemůžu ovládat to tlačení a pan doktor na to zase, že ubližuji miminku a k tomu všemu, že musím na míč dolů z křesla, abychom jí pomohly dorotovat. No tak to jsem řekla, že nemůžu, ale musela jsem, takže jsem asi na 3 kontrakce slezla z křesla na míč, ale nedalo se to, kousala jsem led, plivala ho, když jsem musela dýchat, špatně jsem dýchala a miminko najednou při jedné kontrakci mělo jen 90 pulsů, takže zase na křeslo, dalších pár kontrakcí, pak jsem dostala kyslík a Dr. mě vyšetřil a řekl, že můžeme jít na věc.

Pak přišla kontrakce a já konečně mohla tlačit, zatlačila jsem opravdu silně a najednou cítila drobnější úlevu, ale kontrakce pořád pokračovala a tak mi sestřička dala bradu na hrudník a já se nadechla a zatlačila ještě jednou a Michalka byla venku. Táta nám pak říkal, že si tam pan doktor rozkládal to svoje „nádobíčko“, no otočil se zpátky ke mně, zahodil to, řekl ježišmarja a chytal Míšu. Bože jaká to byla úleva a jaká to byla nádhera, když mi jí položili na bříško. Byla tak krásná a moje, narodila se 21. 12. 2010 ve 21:02 s váhou 3,64 kg a 51 cm.

Následovala dlouhá kontrola a šití. Vevnitř pouze 3 stehy, což byl prý zázrak. Hráz nestřižena – pouze poranění prvního stupně a pár stehů, které teda zrovna moc příjemné nebyly. Taťka fotil Michalku, já ležela a byla šťastná, unavená, zničená, bolavá, ale moc šťastná, že je na světě a zdravá. Pak mi jí přinesli ukázat, zkusili jsme prsíčko, ale byla moc unavená, takže jsme to nechali a jen si užívali, že leží v postýlce vedle mě. Po porodu jsem měla zimnici, tak mi přinesli peřinu a za chvilku už bylo fajn. Po 2 hodinách jsem se pomalu zvedla, odešla do sprchy a pak na pokoj, sestřička z novorozeneckého řekla, že mi jí přinesou v 5 ráno, už teď jsem se těšila.

Taťka mi dal pusinku a musel jet a já si lehla a myslela na to, že jsem strašně šťastná, že mám Michalku, že mám manžela, který to se mnou celé zvládnul a ač jsem ho kolikrát vůbec nevnímala, tak mi pomáhal moc a moc už jen tím, že tam se mnou byl, i když původně u konce porodu vůbec být nechtěl, za což mu moc a moc děkuji. A když to tak shrnu, tak můj porod vlastně trval 29 hodin, ale pokud budu upřímná tak můj porod trval jen 5 hodin. A co to je 5 hodin bolestí, když teď v postýlce leží ta naše bobinka malinkatá , kterou tolik miluji.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 27.12.10 09:07

wau tak Michalka ti teda dala pěkně zabrat :roll: ale věřim, že to stojí za to…taky se už moc těším, ale máme ještě čas :-(

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19728 příspěvků 27.12.10 09:24

gratuluji k Michalce :potlesk: a přeji hodně štěstíčka a jen samé radosti :kytka:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 27.12.10 09:33

Sim - ještě jednou moc ráda gratuluji k Michalce, jenom se musím usmívat nad popisem toho závěru :wink:
Kdo nechápe tak vysvětlím že kdysi nám nějaká dobrá duše nutila myšlenku že baculkám se blbě rodí a na druhou dobu porodní že nemají sílu tlačit, když jim chybý vymakané svaly na břiše :roll:
Další důkaz toho že, i baculky můžou rodit jak po másle :palec: Jsi maminečka šikovná :potlesk: :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.12.10 10:21

Moc gratuluju k Michalce!!! :kytka:

Vim, co to je, když potřebuješ tlačit, ale ještě nesmíš. Mě takhle trápili hodinu. :zed: Taky jsem pak přestávala dejchat a dávali mi kyslík, protože tohle se udejchät fakt nedá! :cert: Já tlačila pak půl hodiny a nakonec jsme po tom všem musely na akutního císaře.

Moc ti přeju, že to nakonec, když už jsi tlačit mohla, bylo rychlé a bez komplikací a svou malou jsi viděla hned! Musel to bejt nepřekonatelnej zážitek!!! :srdce:

Buďte obě zdravé a šťastné! :hug:

Mirka a Verunka (2měsíce)

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.12.10 11:19

Muset ležet při těch nej bolestech, to znám…ale…za výsledek to stojí. Gratuluju k miminku :kytka:

 
MAR01
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 27.12.10 11:34

Símoušku tady se přidám i já :palec: takže myslím si, že přes počáteční strachy, to nakonec dopadlo super…a upřímně bych za Tvůj porod byla i ráda :-D uvidíme jak se k tomu postaví náš mladej…zatím mám často pocit, že už to přijde :think: v noci se mi zdává že rodím v 28 týdnu tedy doktory přesvědčuji že je ještě čas, nooo už začínám pomalu blbnout, a věřím, že to zvládnu podobně jako Ty a to za 1 :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 27.12.10 13:49

Taky gratuluji…

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.12.10 15:40

Gratuluji k Michalce a k tak krátkému porodu :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 27.12.10 17:13

krásný, gratulace. at jste zdravý :kytka:

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 27.12.10 18:11

JE NÁDHERNÁ! :srdce:

MOC GRATULUJI A AŤ JE ZDRAVÁ A DĚLÁ VÁM JEN SAMOU RADOST.

VÍTEJ NA SVĚTĚ, MICHALKO :kytka:

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.12.10 19:07

Tera ty jsis ale zažila holka,ale ta odměna stojí za to :kytka: Michalce přeji at je zdravá a at vám krásně roste :hug: :hug:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 27.12.10 19:34

Teda, čeká mě vyvolání, ale takhle to zní docela v poho…jinde mě strašili víc…přeji mnoho zdravíčka a moc gratuluji… :srdce: :srdce:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 27.12.10 19:52

Moc gratuluji k Michalce a hlavně k tomu, jak úžasně jsi zvládla porod! Jste obě šikulky :srdce:!

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 27.12.10 20:39

moc gratuluju k malé Michalce taky sis to užila ,já měla taky vyvolávaný a nakonec Sc ale hlavně že jsou děti v pořádku

 
simasla
Kecalka 472 příspěvků 28.12.10 17:27

Moc všem děkuji a nastávajícím maminkám přeji, aby to šlo jak po másle :), opravdu nám ty naše miminka vynahradí jakoukoliv bolest. A já mám nakonec na porod jako celek jen krásné vzpomínky, právě díky tomu, že se nám narodila naše beruška.

 
jobo
Stálice 56 příspěvků 16.07.12 22:04
POROD

Blabalalalala­laaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaa

Příspěvek upraven 14.09.16 v 07:38

 
jobo
Stálice 56 příspěvků 16.07.12 22:05

Blablaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaa:

Příspěvek upraven 14.09.16 v 07:40

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Druhé těhotenství a porod malého cvalíka


Reklama