Ach, ten osud

O životě

Aneb od školy přes práci až k těhotenství. Ukázka toho, že osud si pro nás přichystal nejen ty špatné zásahy, ale i ty dobré. Jsem sice velmi mladá, 21 let, mám celý život před sebou, ale i tak se nebojím tvrdit, že ve svých letech jsem toho zažila víc než mé kamarádky v 25 letech. Jsem přesvědčená o tom, že do mého života prostě každou chvilku zasáhne nějaká tajemná síla, která mě nasměruje zase o pár stupňů dál, než to původně vypadalo.

V 9. třídě základní školy jsem se měla rozhodnout, stejně jako všichni ostatní, co bude s mým životem dál. Ale ono je to docela těžké ve 14 letech se rozhodnout, co dál, když není žádný obor, který by vás vyloženě bavil. Rodiče mi neustále podsouvali gymnázium, ale to jsem nechtěla. Učení mě nebavilo, byla jsem pěkný „flink“, spíš jsem chtěla sedět u počítače a bavit se. Řekla jsem, že půjdu na počítačovou školu, kde je převážná většina kluků, a to by se mi líbilo. Mamce se to příliš nezamlouvalo, myslela si, že je mě tam škoda. Domluvila mi schůzku s psychologem, aby vyhodnotil, jaký mám potenciál a doporučil následující vzdělání. Pochopitelně jsem byla proti tomu, abych šla k nějakému cvokaři. Puberta se mnou mlátila ode zdi ke zdi.

Přišly jsme k psychologovi, kam jsem byla spíše donucená jít. Sedla jsem v čekárně na lavici a začala jsem dělat bubliny ze žvýkačky a prudila jsem tím mamku. Ale s ní to ani nehlo. Byla zvyklá. Pracovala totiž v dětské psychiatrické léčebně jako zdravotní sestra. Nicméně v ordinaci jsem se chovala už o poznání lépe. Zavřeli mě v místnosti, dali minutník a různé testy. Po cestě domů se mi mamka vysmála, že celou dobu, co jsem ty testy psala, tak mě z vedlejší místnosti pozorovali za zrcadlem. :-) Poštou nám přišlo vyhodnocení, kde bylo napsáno, jak jsem nadprůměrně inteligentní leč se zjevnými známkami pubertálního chování. Doporučení znělo: gymnázium! Doma jsme se domluvili, že tedy půjdu dělat přijímací zkoušky na gymnázium, ale ať nikdo nepočítá s tím, že to udělám, protože se o to ani snažit nebudu. A jako druhou možnost si dám svojp „vysněnou“ počítačovou školu s velkým množstvím chlapců :-)

V den příjimaček jsem byla zase nanejvýš v pohodě, žvýkala jsem si žvýkačku, na chodbě jsem se vykecávala s maminkou a sestrou a ony se za mě styděly, neboť jsem se neustále něčemu hihňala a znervózňovala jsem ty šprty kolem, co se na gympl chtěli za každou cenu dostat :-) Nevím, zda tomu chtěl osud, nebo to byla jen náhoda, ve výsledcích stálo, že jsem na 30. místě a škola příjme 30 studentů. Toho 30. studenta ale museli podle zákona přijmout až na odvolání a tak jsem šla dělat přijímačky ještě na onu počítačovou školu, kde ze mě byli naprosto nadšení jak učitelé, tak i studenti-kluci, kteří svůj obdiv ke mně (hlavně k mé džínové minisukni :-) dávali najevo hlasitým pískáním, které mě doprovázelo celou cestu po chodbách školy. Cestou domů mi maminka povídá: „No a sem bys chtěla jít, jo?“. A bylo rozhodnuto. Ač jsem nechtěla, skončila jsem na gymnáziu.

Gymnázium jsem prolezla bez jakéhokoli snažení, nic jsem se neučila, jen jsem si občas napsala nějaký taháky na písemky a tím to pro mě končilo. Přípravy na maturitní zkoušku byly také velmi strohé. Dva týdny před maturitou jsme se se spolužačkou odstěhovaly na chatu, kde jsme se víc bavily než učily. Myslím, že jsme měly za sebou víc vykouřených cigaret než přečtených stránek s maturitními otázkami. Ač tomu snad ani nikdo nevěřil, odmaturovala jsem!

Odstěhovala jsem se z Jižních Čech do Plzně za přítelem, kde jsem v září nastoupila na vysokou školu pedagogickou - obor fyzika. Vydržela jsem tam do prosince, ale moc jsem tam nechodila, nebavilo mě to a hlavně jsem měla jiné cíle než být 5 let zavřená zase ve škole. Vzhledem k tomu, že mám nemocnou štítnou žlázu a mohu mít problémy s otěhotněním, bylo pro mě na prvním místě založit rodinu a to co nejdřív. Nechtěla jsem čekat do nějakých 25 let a třeba i ztratit tu možnost otěhotnět. Přece jen člověk nikdy neví, co bude. A tak začala má další životní etapa a to cesta za prací a následně i rodinou.

Od prosince jsem hledala práci. Stále jsem nic nenacházela, až v dubnu jsem šla na pohovor v Plzni do Intersparu, kde ze mě byli nadšení. Pomohlo mi i to, že jsem při studiu na gymnáziu chodila na brigádu na pokladnu do Intersparu v Táboře. Rovnou se mnou udělali i druhé kolo pohovoru přímo s ředitelem hypermarketu a bylo vyhráno. Přijali mě na pozici hlavní pokladní. Byla jsem nadřízená všech pokladních, které tam pracovaly. Obnášelo to spoustu papírování a ještě více zodpovědnosti, ale neskutečně mě to bavilo. Jenže ejhle, po měsíci jsem skončila, neboť potřebovali propustit větší množství zaměstnanců a já byla první na ráně, jelikož jsem byla ve zkušební lhůtě. Tak zase začalo hledání práce, lítání na úřad práce a po pohovorech. Byla jsem bez peněz, jelikož jsem neměla ani nárok na žádnou podporu. Tak mě živil přítel.

Na začátku sprna jsem začala pracovat v největším nákupním centru v Západních Čechách v Kenvelu jako asistentka prodeje čili prodavačka. Práce mě zase bavila, ale chtěla jsem mířit o něco výš. Už takhle mi připadalo, že jsou ty ostatní prodavačky naprosto neschopné a já musím dělat všechno za ně. Při práci jsem stále pokukovala na internetu, jestli by se nenašla nějaká jiná práce. V březnu jsem na stránkách jobs.cz narazila na inzerát, že do Kenvela v Plzni přijmou zástupce vedoucího prodejny. Což jsem věděla, že takový člověk dělá úplně to samé jako vedoucí, jen má míň peněz, ale pořád má víc než prodavačka a hlavně zase větší zodpovědnost a víc práce. Většinu té práce jsem stejně dělala, jen ne oficiálně. Hned jsem se chopila šance a odeslala jsem životopis. Domluvila jsem si pohovor v Praze. Bylo to skvělé, na pohovoru jsem jim vysvětlila, jak už všechno umím. Nejvíc se jim ale líbilo, že jsem jim řekla, že bych tam všechny vyházela, protože jsou neschopné a přijala bych jiné lidi, kteří tu práci chtějí a dělali by jí líp. Na konci pohovoru mi rovnou řekli, že mě berou. Byla jsem v sedmém nebi.

Následně jsem si uvědomila, že už je to rok, co jsem vysadila antikoncepci a začali jsme se s přítelem snažit o miminko. Ale co, pořád jsem si řikala, že to doteď nevyšlo, tak kdo ví, jak dlouho to ještě nevyjde. V květnu ale asi zase zasáhl osud a nám se zadařilo. Na začátku června jsem zjistila, že jsem konečně těhotná. Druhý den jsme s přítelem jeli k mé gynekoložce, která mi těhotenství potvrdila a ihned mi vystavila neschopenku. V práci ze mě byli na mrtvici. Konečně si sehnali někoho schopného postarat se o vedení obchodu, všechno mě naučili a já jim jen tak z ničeho nic přinesla papír, že už druhý den nejdu do práce :-)

Aby toho nebylo málo, za nedlouho se přítel dozvěděl, že u nich ve fabrice ruší nějaké oddělení a jejich oddělení zruší také. Asi další zásah osudu. Takže v Plzni už nás nic nedrželo a my jsme se začátkem září začali stěhovat zpět do Jižních Čech, kde budeme bydlet v domku přítelových rodičů. Budeme pro sebe mít jedno patro, takže se zabydlujeme, necháváme si dělat novou kuchyň, přítel jde zítra naposledy do práce a v pondělí už zase nastupuje do práce nové. A moje těhotenství? Nyní jsem ve 22. týdnu gravidity, vše je v naprostém pořádku a čekáme holčičku, které dáme nejspíš jméno Danielka. A já jsem zvědavá, co pěkného nás v životě ještě čeká a kolikrát ještě zasáhne onen osud :-)

Jestli jste zvládli dočíst až sem, velice vás obdivuji. Sama jsem udivená, kolik jsem toho napsala :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 30.09.11 09:21

Onen osud zatím zasahoval pozitivně :dance: Tak přeji ať v tom pokračuje a máte se fajn :lol:

Příspěvek upraven 30.09.11 v 09:22

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 30.09.11 09:26

Holka, jedinné, co se Ti v životě ještě nedostalo, je pokora…Tak hodně štěstí.

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 30.09.11 11:46

Máš maturitu z gymplu, takže bez vysoké je Ti to celkem k ničemu. Do svých 21let jsi pracovala ve dvou obchodech a teď jsi těhotná, bude Tě živit přítel a tomu říkáš, že jsi toho do 21 let stihla hodně? 8-o … jak píše Betty výše…trošku pokory, holka a rozhlídni se více kolem sebe.

 
mmonica  30.09.11 12:24

tak jsem myslela co si podle uvodu neprectu za dobrodruzstvi :mrgreen:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 30.09.11 12:46

JulieJulie kazdy mame jine priority a jiny pohled na svet… tak si tu svoji ironii muzes nechat… vis kde… :huban:

 
Ockom  30.09.11 13:00

Jojo také souhlasím s holkama výše.. Jsi ještě hodně mladá a zažitýho rozhodně nic nemáš, to teprve poznáš.. :roll:

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 30.09.11 13:12

Evelline, ukřižovat mě můžeš, pouze jsem řekla svůj názor…slečna tvrdí,že ve 21 letech toho hodně zažila a deníček je spíše o chlubení a plácání se po zádech, pro mě „za nic“…mám na to jiný názor, sdělila jsem jej…

Ano, každý má své priority jinde, proto máme i každý jiný pohled na sdělenou věc a dle toho i reagujeme…roz­dílně…

Příspěvek upraven 30.09.11 v 13:15

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 30.09.11 13:21

Přeju moc štěstí a zdravé miminko.
Proč jsi zažila víc, než jiné holky ve 25ti letech? Že jsi těhotná?

 
Jennnynka
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 30.09.11 13:32

Tak Vás pěkně vítám zpátky doma v Jižních Čechách :palec: a přeji hodně štěstí s malou ;-) :kytka:

 
m311
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 30.09.11 13:33

Přeji zdravé miminko. :-D

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 30.09.11 13:42

Já jen přeji ať se Ti všechno daří i dál, hlavně ať je v pořádku malý. Nechci sýčkovat nebo tak, ale mám v okolí jednu osobu co jí tak všechno vychází ani neví jak a hlavně si neuvědomuje jaký má štestí…mnohým se takto nedaří!
Přeju vše vše nej!! :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 30.09.11 13:43

me dostalo tohle: Nejvíc se jim ale líbilo, že jsem jim řekla, že bych tam všechny vyházela, protože jsou neschopné a přijala bych jiné lidi, to byt tema holkama tak bych ti fakt podekovala, kazdyho ta prace nebavi, ale delat neco musi aby se clovek uzivil a najit praci, ktera cloveka bavi si myslim je dost tezke.. :think:
jinak preji zdrave miminko.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.09.11 13:59

Souhlasím chybí ti pokora !!!!Podle všeho nejsi hloupá a učení ti šlo samo … ale pokud na své gymnázium nemáš v návaznosti žádnou jinou školu …nikým nejsi !!!!Praxe téměř nulová a v 21 si těhotná!Gratu­luji!!!!Jen ať se ti daří vším tak proplout jako doposud!Podle mě si dítě a navíc bohém!!!Hodně štěstí…

 
myšanda26  30.09.11 14:15

Přeju ti aby tě i nadále potkávali jen samé dobré věci. Mimčo aby bylo zdravé a práci sis posléze našla takovou jaká tě baví.
Jinak je to celé jak vychloubání pětiletého dítěte na hřišti. Byli ze mě nadšení (ale po měsíci mě vyhodili), vysvětlila jsem jim, že všechno umím, všechny byly neschopné, všechny bych je vyhodila… Asi to mělo znít, jako zdravá sebedůvěra a že jsi sama na sebe hrdá, ale neznělo.
Hodně štěstíčka v dalším životě.

 
evousek
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 30.09.11 14:38

to je zajimave.. mam taky gympl, na vysokou jsem se vykaslala, protoze me to nebavilo, mam petiletou praxi v IT oboru a rekla bych, ze docela dobrou (CCNA certifikace do zacatku).. cekam dvojcata.. mam vlastni byt, ktery hodlam prodat, abychom meli za co kopnout do zeme a zacit stavet domecek.. Ale rozhodne bych do autorky tak nekopala.. Nekdy si holt nevazime veci, ktere mame, protoze nezname jejich pravou hodnotu.. ja si taky rikam, ze jsem na te vysce mela vydrzet, ale kdyz to cloveka nebavi, tak tam zabira akorat misto nekomu, kdo by se byval snazil treba vic. Vzhledem k me vlastni zkusenosti jsem pro placeni skolneho, aby si to ty „deticky“ rozmyslely - jestli se budou flakat nebo ucit. A to stejne si myslim o tech neschopnych zamestnancich taky - kdyz je to nebavi a flakaji to, tak za nima (na pozici prodavace) v rade stoji nekolik dalsich zajemcu…
Zkratka bych do autorky tolik nekopala, dyt on ji to ten zivot taky jeste ukaze, co umi..
Jinak vsem hezky den :)

 
Lilushka
Stálice 53 příspěvků 30.09.11 14:39

Shrnu to slovy Babičky od Němcové:„šťastná to žena“.Já celý život bojuji a někdy si říkám,že ti nahoře mě asi nenávidí.Ty buď ráda,že proplouváš tím svým životem jako na gondole v Benátkách,všechno ti vychází.Zatímco někteří by za štěstí platili a ne málo,jiným doslova spadne vše do klína,aniž by se jakkoli přičinili.Tobě samozřejmě přeju toho štěstí co nejvíc,ať tě neopouští,samoz­řejmě zdravý dítě a hodně smíchu a pohody v životě.

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 30.09.11 15:02

Nevím, nevím, ale moc jsi toho zatím nezažila :nevim: A to je teď IN být ve dvou pracích během chvíle? 8-o

Přeju pohodové těhotenství a zdravé mimčo :mavam:

 
Katule12345  30.09.11 15:20
?

Přeji hlavně zdravé miminko. Nezažila jsi ještě nic a proto si myslíš, žes toho zažila hodně. Časem přehodnotíš. Mít maturitu je snad dnes naprosto samozřejmé, takže to chlubení trochu nechápu. Dělat prodavačku je sice věc záslužná, ale rovněž bych se s tím asi zde nevytahovala… ale i tak hodně štěstí, jsi mladá, na všechno přijdeš.

 
bahaman  30.09.11 15:55

teda Ivaninko, já nestačím zírat 8-o Asi neumím číst či co, ale můžeš mi prosím napsat, co víc jsi dokázala než tvé kámošky? To že jsi roztáhla nohy a nechala se oprcat?? to si toho teda moc nedokázala :lol:
nechci se chlubit, ale jsem jen o pár let starší, mám dokončenou VŠ, teď se připravuji na doktorát, pracuji v mezinárodní firmě, mám procestový kus světa a teď čekám mimčo… opravdu si myslíš, že jsi zažila víc než než já???

jak už píšou ostatní, neuškodila by ti pokora :zed: zamysli se nad sebou, NIC jsi zatím nedokázala…
nehledě na to, že styl tvého psaní dost vypovídá o tvé inteligenci - nevím, jak ostatním, ale mě to připadá, jako kdyby tenhle deníček psala puberťačka :pankac:

 
ppalea
Extra třída :D 11795 příspěvků 30.09.11 16:39

Nevyjadřuju se k deníčku ale bahaman ten doktorát je na tvém vyjadřování opravdu vidět, bud od te dobroty a chovej se slušně proboha… :zed:

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 30.09.11 16:55

Nechápu, co z toho tvýho deníčku mají být ty zásahy osudu…? 8-o Žes vyšla základku, udělalas maturitu, dělalas prodavačku a teď seš těhotná? Hrozně by mě zajímalo, jak se budeš tvářit na to, až se v tvým životě stane něco fakt zásadního… Čekala jsem aspoň zajímavý vyústění nebo něco, co teda má něco společnýho s nadpisem, ale bohužel musím říct, že víc nudnej a na ránu deníček jsem asi nečetla :zed:

 
pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 30.09.11 19:24

Ja na denicku autorky neshledavam nic spatneho. Sama mam podobny osud. A podle me to ze ma nekdo vysokou skolu už je v dnešni době naprd. U nas by mě ani doktorat nepomohl abych si nasla nejakou práci. V dnesni dobe sou spousty vysokoskolaku a nemaj se kde uplatnit.
Byt prodavackou je muj sen. :palec:
A dle meho je hezke ze maj i mlady holky deti, kord kdyz vi ze muze mit zdravotni problemi. Radsi driv nez nikdy nebo s problemama.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 30.09.11 19:25

Tak to je fakt zajímavý deníček. Tohle vychloubání mě fakt pobavilo, já ve svých 19letech můžu říct že jsem se prala se vším možným at se školou bydlením financema a rodinou abych aspon měla to co mám ted a můžu říct že jsem měla štěstí. Podle mě ve svých 21 letech víš prd co je život a ještě se povyšovat nad ostatními no asi se nebudu dále vyjadřovat… Zdravé miminko přeji :kytka: a když si za pár let přečteš co si právě napsala tak věřím že komentáře pochopíš

 
kristýnka_H  30.09.11 20:30

pralalinko, a kdo říká, že po vystudování VŠ zůstanu v ČR, kde nikdo moje znalosti a pracovní zkušenosti neocení?? VŠ není jen o tom mít vysoký plat, ale o získání znalostí a kontaktů, které se v budoucnu mohou hodit. Nehledě na to, že s VŠ má člověk mnohem větší šanci uplatnit se na trhu než někdo, kdo má jen maturu a ve dvaceti dítě na krku. Mě je jasné, že se teď snažíš obhájit, že VŠ je na prd (obzvlášť pokud ji nemáš), když ti práci stejně nikdo nezaručí, ale přečti si zde různé diskuze, jak tu maminky pláčou, že je nikde nechtějí přijmout, protože mají dítě a nedostatečné vzdělání. VŠ na prd rozhodně není, práci ti sice nikdo na 100% nezaručí, ani kdybys ty titulů měla třeba tři, ale rozhodně šanci na uplatnění máš MNOHEM vyšší (obzvlášť pokud umíš nějaký cizí jazyk a to spousta vysokoškoláků dnes již umí) a to mi nevymluvíš. Sama si přiznej, že jako matka s dítětem na krku nejsi pro zaměstnavatele atraktivní, kor pokud nemáš dostatečné vzdělání. Přečti si zde diskuze o mladých maminkách - to jsou po většinou holky, které si v 19ti pořídily dítě, ale nemají ani to středoškolské vzdělání, ani praxi. Myslíš si, že se těmhle holčinám za pár let bude práce shánět snadno? Jak pak budou živit dítě, když budou žít z ruky do huby? Opravdu si myslíš, že je v dnešní době výhoda mít dítě v tak mladém věku, když ta holka nemá vzdělání, peníze a ani kde bydlet??? To musí být opravdu super život pro to děcko.

zamysli si nad tím…

 
weruuunka  30.09.11 20:40

Slušný chování tady asi někomu nic neříká. :nevim:

Úspěšně dokončila gymnázium, sehnala si práci, což v dnešní době není zrovna lehké a plánovaně otěhotněla. Pro někoho je to málo, ale pro někoho dost. 8-)

Každý máme jiné priority a měli by jste je respektovat. Všichni nepotřebují k životu x škol a procestovanou půlku světa. Vždyť se dá cestovat i s dítětem ne a pořádně si to užít, škola se dá taky dělat s dítětem. Tak proč neotěhotnět v 21letech, vždyť je to hezký, aspoň bude mladá babička a užije si pořádně i své vnoučky. :dance:

Já jsem otěhotněla v 18 neplánovaně a můžu říct, že to bylo to nejhezčí co mě mohlo potkat a mám jenom základku. Vím, že to na chlubení není, ale jsem šťastná. :palec:

Ivaninko tobě přeju krásný zbytek těhotenství a hlavně zdravé a spokojené miminko. A z něktrých názorů tady si neděl hlavu, teď se určitě pustí do mě. :wink:

 
lumu  30.09.11 21:02

bahaman jsem naprosto šokována 8-o teď aspoň vidíme kdo všechno se může dostat na VŠ a dokonce ji dokončit, když nemá ani slušné vychování :lol: opravdu jsem se pobavila :lol: souhlasím s ppalea :wink:

Ivaninko s některými věcmi také sice nesouhlasím, ale každý máme jiný pohled na věc a třeba jsem to pochopila úplně jinak než bylo myšleno, přeji ať se daří i nadále :wink:

 
ppalea
Extra třída :D 11795 příspěvků 30.09.11 21:35

lumu taky mam VŠ ale ani ve snu by me nenapadlo rict tehotne ženě, která se snazila otěhotnět úmyslně a své miminko miluje že roztáhla nohy a … no ani to nechci opakovat.. hnus… Někdy je fakt nepříjemný jak se tu některé účastnice vyjadřují, jak slovní žumpa… A ted nemluvim o tomhle deníčku ale obecne o diskuzích a pod. ..

K deníčku, taky myslím že Iv měla v životě štěstí a že zkusenosti teprve přijdou, mě je tech 25 a vím že v mém případě jsem taky se zkusenostmi i situací jinde nez ona (výrazně lépe), ale její názor mě nikterak neurážím protoze ve 21 letech jsem taky měla na svět dost podobný pohled jako ona a myslela jsem si co uz jsem vsechno neprozila, clovek se proste pořád učí.. až mi bude 30 budu si zase rikat jak jsem ve 25 byla naivní, jsem si jistá ze i mimi mě řádně vyškolí :mrgreen: až se narodí… Nicméně chci říct ze je to prostě mladá holka a to jsme byli všechny a všechny se prostě té pokoře musíme naučit samy… A není důvod pro to za to někoho shazovat nebo snad urážet…

 
sulyen
Stálice 93 příspěvků 30.09.11 21:45

Na jednu stranu mě deníček pobavil, pisatelka je se svým sebevědomím velice legrační:o)
Ale vlastně ji závidím, protože nezažít do svých 21 žádné neštěstí nebo krizovou situaci, kdy třeba nemít práci znamená jíst týden vařený brambory a děsit se toho, že vás vyhodí z levné ubytovny, kde se dělíte o jeden záchod s ukrajincema, musí být fakt skvělý. Podle její teorie bych musela být v 21 stařena :jazyk:
Vždyť je přece úžasný, že stále ještě jsou lidi, kteří mají pěkný život :-)

 
adus
Extra třída :D 11963 příspěvků 30.09.11 22:07

Teda, některý komentáře jsou teda opravdu :poblion: :poblion: :poblion:

Tady aby se člověk bál něco napsat, hned se najdou ty rejpalové!

Já teda nejsem z těch, co bych se takhle vypisovala, ale jsem na tom podobně jako pisatelka a ničeho nelituju. Neměla jsem tedy v životě teda jen tolik štěstíčka, jako ona, ale přeju jí to!(bude mi 24 a mám krásného 26m. starého syna)!!! Za nic bych ho nevyměnila. Nehledě na to, že se snažíme o druhé a nedaří se nám to… Takže já bych teda zas nechtěla být z těch, co mají x titulů, procestovanej svět a ve 30 zjistt, že jen tak dítko mít třeba nebudu..

Někdo chce rodinu, někdo studovat a cestovat, ale abyste jí tady říkali, že je hloupá, že si bez vzdělání a praxe pořídila dítko mi přijde docela hnusný!!!

Příspěvek upraven 30.09.11 v 22:09

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 30.09.11 23:13

Já bych řekla, že kdyby autorka deníčku měla v úmyslu prostě jenom napsat něco o svým životě, o škole, práci a těhotenství, těchto komentářů by se určitě nedočkala, protože by na tom nebylo vůbec nic špatného. Myslím si, že většinu čtenářek spíš popudil způsob, jakým byl deníček podaný - já jsem hrdinka a mám toho už spoooustu za sebou, jsem king, protože jsem odmaturovala a dělala jsem prodavačku a teď mě všichni obdivujte, kolik už jsem toho zažila a zvládla.
Vzhledem k tomu, že je tady spousta maminek s dost hrozným osudem, nemůže jim nikdo vyčítat, že se prostě proti takovýmu deníčku postaví…samozřejmě když je názor řečen slušně…

 
lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.10.11 07:58

Nevím, co bahaman rozčílilo na deníčku Ivaninky, to je snad každýho věc sakra ne :cert: Neudělala nic špatnýho, tak jí proboha nechte, kdo jí chcete psát, že nic nedokázala proboha!!! Dokázala, dá život miminku :kytka: studovat může i potom, bahaman, že se nestydíš inženýrko!!!

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.10.11 08:58

Gratuluji k holčičce a jméno je moc krásné. A mezi náma z komentářů si nic nedělej. Prostě si jdeš svou životní cestou. Ono se třeba jednou změní tvé priority a budeš chtít studovat a ikdyž ne tak je na světě hodně nadprůměrných lidí a nemají vejšku. Hlavně ať je malá zdravá a krásná.

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 01.10.11 09:27

Nevím,proč se autorčin deníček jmenuje Ach ten osud?????V podstatě je deníček o ničem.....asi by se autorka měla spíše vrátit do školní lavice,než nám tu vykládat jak je úžasná,všechno ví a umí nejlíp a ostatní nic a je potřeba je všechny vyhodit… :nevim: :nevim a samozřejmě nezapoměla napsat,že bydlí v domku a má celé patro pro sebe :-D :-D :-D jaká to sebechvála :-D

 
nikdy niikdyy
Závislačka 3339 příspěvků 01.10.11 09:38

Vo 20 si vetšina myslí, že je mistr světa a všechno vidí zveličeně, i já jsem strašně prožívala školu, každá brigáda mi přišla děsně zajímavá, připadala jsem si důležitá. Věřím, že ted opravdu vidíš věci tak jak píšeš a za pár let se ti rozhled změní, nevidím na tom nic špatného, je to prostě etapa života.
Deníček se mi nezdá nijak zajímavý, ale že by mě nadzvedával ze židle a musela bych tady psát sprosté komentáře, to je na nižší úrovni než samotný deníček.
Přeju hodně štěstí s miminkem :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.10.11 10:28

Já jsem třeba pochopila, že už toho má hodně za sebou proto,
a)že už si toho hodně užila, ve smyslu diskoték, koncertů, zábavy a tak … :think:
b) že už si stihla najít práci, což některé její VŠ kámošky ještě nemají :think:
c) že jí tedy nevadí mít dítě takhle mladá, protože už se cítí na to být matkou :wink: a nebude litovat, že jí něco uteklo :palec:
Jinak myslím, že je to psáno trochu trochu arogantně, ale zas na druhou stranu, takovýhle člověk se ve světě určitě neztratí :dance:
Přeji ti jen to NEJ, ať jste ty i mimi zdraví a ať máš stejné štěstí po celý svůj život :kytka:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 01.10.11 15:51

Přeji zdravé miminko.Ale upřímně nechápu.proč byl deníček vůbec napsaný :nevim: :nevim: Je absolutně nezajímavý a o ničem.Tyto věci asi prožila většina z nás(zš,střední školu,maturitu,prá­ci,přítele,dí­tě,stěhování),že nevím,proč bych o tom měla psát. :think:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 01.10.11 17:17

:nevim: až toho zažiješ aspoň z jedné třetiny toliko co my ostatní, budu ti gratulovat…teď ti jen přeji zdravé mimčo

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 01.10.11 17:48

Já jsem třeba pochopila, že už toho má hodně za sebou proto,
a)že už si toho hodně užila, ve smyslu diskoték, koncertů, zábavy a tak … :think:
b) že už si stihla najít práci, což některé její VŠ kámošky ještě nemají :think:
c) že jí tedy nevadí mít dítě takhle mladá, protože už se cítí na to být matkou :wink: a nebude litovat, že jí něco uteklo :palec:
JAK PÍŠE KLÁRA 123

MĚ NEPŘIJDE NA TOM NIC ŠPATNÉHO.já psala deníček o přístupu lékařů a mých zkušenostech..taky jsme byla pěkně odpálkovaná,že si mám jít žít někam do ugandy nebo tak…neříkám,že nelituji a občas nepřišpěji nebo koupím i pleny abych přispěla na dobrou věc,ale prostě jsme tím chtěla vyjádřit jen svůj názor a vypsat se..takže IVANINKO nic si z toho nedělej..je to tvůj život a nějaké
kecy a názory ostatnách ti můžou být ukradené :pankac: :kytka:
víš kam máš jít pokecat :palec: :huban: :hug:

 
Jennnynka
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 01.10.11 20:11

Každý má právo napsat nějaký deníček ať už je o čemkoliv. Navíc Ivaninka určitě také zažila časy, kdy ji zrovna moc do smíchu nebylo, ale proč to tady psát když ji „nejchytřejší“ ženy tady jenom kritizují?
Je mi 20 a také jsem toho hodně zažila, kolikrát jsem byla na dně, ale proč se tady o tom tak rozepisovat? Abych pak četla nějaké trapné komentáře, které druhou akorát zesměšňují a nebo jí ubližují? Abych se dozvěděla jak jsou některé tady totální pipinky, asi nn..

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 01.10.11 21:00

Mě tento deníček nepřipadá vychloubačný, spíše se pisatelce zdá těžké v životě to, co pro jiné je úplně normální. Ivaninka je ještě mladá, doufám, že až přijde opravdové trápení, že ji to nesloží.
Ivaninko, moc ti přeji spokojený život a zdravé miminko.

 
hojta-míma
Stálice 87 příspěvků 01.10.11 22:06

Nic si z těch komentářů nedělej,některé to mají vymleté :nevim: pracuji jako barmanka(pro většinu nulka)ale takové komentáře nemájí ani chlapi v baru,styďte se :cert:

 
Sarisek1
Echt Kelišová 9218 příspěvků 02.10.11 10:20

Kazdy, at si napise denicek, jaky chce..Kazdy je jiny, ale teda ty komentare..BA­HAMAN TY JSI PEKNA KRAVA!!! pises jako by tenhle denicek psala pubertacka, ale tve vyrazy spis svedci pubertacku :oops: Je mi te lito :lol: Nech se radeji poradne oprcat TY!!! IVAN preju krasny tehotenstvi a jeste krasnejsi porod :wink:

 
dituleska
Kelišová 6093 příspěvků 10.10.11 12:38

tak tyhle komentáře jsou opravdu k pláči.Ne jen proto,jak vulgární výrazy dámy používáte ale i proto že z nich cítím jak si na mladé dívce vybuzujete svou nadřazenost.To že má někdo VŠ znamená že je inteligentnější než někdo bez VŠ?? všichni mají svou dávku inteligence,a každý ji používá jak umí.Někdo je možná inženýr v cizině,ale co problémy životní?Dokázal se někdy tento člověk poprat s nedostatkem financí? (netvrdím že všichni).Pisatelka je mladá,ale chce býti maminkou?tak proč jí radši místo toho nepopřejete at jsou zdraví?
Já sama jsem ve 20 prožila mimoděložní,ted ve 23 mám měsíc po revizi kůli samovolnému potratu.Tak vím že i mladé holky chtělí být maminkou!!!Ivuš­ko,at se ti daří a hlavně se v tomto období nestresuj,zvlášt z těhle podprůměrných příspěvků :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama