Adenoviroza

Zdraví

Sebastiankova první zkušenost s českým zdravotnictvím

Ve středu 9.3. začal být můj malý pětiměsíční syn nemocný. Měl teploty, které jsem srážela Nurofenem, a říkala jsem si, že to brzy přejde. Jedl málo, to jsem logicky přisuzovala tomu, že je nemocný a že nemá chuť.

Po dvou dnech začal absolutně odmítat kojení, a to jsem začala být mírně nervózní. V pátek 11.3. jsem šla za praktickou doktorkou, ta to zhodnotila jako běžnou virozu, ale že prý pokud se stav zhorší, máme jet o víkendu do nemocnice v Novém Jičíně, že tam je ORL i o víkendu, když by to náhodou byly uši.

V neděli 13.3. brzy ráno jsem naměřila horečku 40,5°C, a tak jsem hned malého naložila do auta a vystřelila s ním na pohotovost do Nového Jičína. Sebastianek má tu „nevýhodu“, že se stejně pořád směje a smál a byl v dobré náladě. Na pohotovosti tahal za sluchátka visící nad lehátkem a doktorka se mě samozřejmě hned ptala: „A vy tady jako chcete zůstat?“

Když ho vyšetřila, tak asi zjistila, že opravdu ano, že chceme. Podle přijímací zprávy už na tom byl s tekutinami opravdu špatně. Dali nás na úplně pidi pokojíček s tím, že dostane přes noc kapačku a ráno už bude malý v pořádku a pojedeme zase domů.

Ráno Seba sice vypadal trošku líp, měl ale pořád teploty a stále nechtěl prso, přesnídávku ani flašku. Až v úterý mu udělali vyšetření stolice, kde byla zjištěna adenoviroza. Třetí den v nemocnici a alespoň začali hledat, co mu je.

Ve středu jsme s malým byli na rentgenu plic, Laborant nález popsal asi tak, že tam něco může být, ale nemusí. Na základě tohoto nejasného popisu dostal prcek antibiotika! Stále byl na kapačkách, protože nechtěl nic jíst a pít, což bylo přisuzováno tomu, že ho bolí bříško z adenovirozy.

V nemocnici na oddělení pro mladší děti neměli k dispozici vůbec žádné přesnídávky, musela jsem si je chodit kupovat sama do Kauflandu. Až pátý den naší hospitalizace jsem se dozvěděla, že existuje něco jako realimentační přesnídávky a dají se koupit jen v lékárně. Hned jsem pro ně šla, koupit si je opět sama (jsem OSVČ a platím si zdravotní pojištění a pak nemají pro syna v nemocnici přesnídávky!?)

V lékárně jsem si taky objednala Nutrilon na zažívací obtíže s tím, že něco přeci musí pomoci. Celý týden v nemocnici jsem moje zlatíčko doslova držela pod krkem, držela jsem mu ruce i nohy, abych do něj dostala alespoň pár lžiček přesnídávky. Plakal on i já. Musela jsem, vyhrožovali, že pokud do něj něco nedostanu, dostane sondu nosíkem rovnou do žaludku. Opět jsem plakala.

V sobotu 19.3. jsem se rozhodla, že prát se s ním můžu i doma a po domluvě s doktorkou nás odpoledne pustili domů.

Doma byl Seba v pohodě kluk, on byl vlastně v pohodě celou dobu, dokud po něm někdo nechtěl, aby něco pil. Hlad už byl asi silnější než on, pít ale stále nechtěl. Moje zoufalost se zvětšovala. Myslím, že ty tři dny doma už měl můj muž větší strach o mě než o Sebu. Moc jsem plakala a neměla na nic náladu.

V úterý dopoledne dostal Sebík opět horečku. Ihned jsem ho sbalila a jeli jsme k praktické doktorce. Ta ho prohlídla, tak jako už asi 20 doktorů před ní se mu podívala do pusy a s tím, že je dehydratovaný, nás odeslala do nemocnice.

Vydali jsme se do nemocnice Vsetín. Ten den Sebastian slavil půlnarozeniny. Doktorka s námi udělala příjem, vyšetřila ho a konečně se mu podívala pořádně do pusinky. On se ten malý čipera už docela umí prát, ale tato se nedala odbýt a že má na mandlích a na krku kvasinky a to ho tam bolí.

Uložili nás na pokoj. Přijeli jsme s tím, že malý nechce pít, záhy na to přišla staniční sestra s flaštičkou čaje, ať mu nabídneme. To opravdu ani neví, s čím jsme přijeli? Museli objednat z lékárny lék Mycomax.

Asi za hodinu ho měli a vytřeli mu tím pusinku. Sebastianek si vzal flašku a začal si jí cumlat, dokonce si párkrát čaje cucnul. Super, je to vyřešené, už jsem těšila domů. Protože byl Seba opět dehydratovaný, opět dostal infuzi. Vytírala se mu pusinka a kapala mu infuze.

Druhý den přestal i jíst. Ještě aby ne, když dostával cukry i minerály přímo do žíly. Kvasinky pomalu zmizely. Sebastianek ale stále nechtěl ani jíst, ani pít. Naštěstí jsem se dostala k tomu, domluvit se o případu s primářem. Ten řekl, že není problém rychlost kapačky snížit, musí přeci někdy dostat hlad nebo žízeň.

A tak mu ji snížili ze 30ml/hod na 15ml/hod.

Další den začal brouček alespoň zase pěkně papat. Flašky s pitím se ale stále ani nedotkl. Jen ji odstrkoval ručičkama nebo ho bavilo s ní mlátit do šprušlí v postýlce. :)

Další den přišla doktorka a že minimální příjem a bla bla a tabulky a nevím co a zvýšila mu to zase na 20ml/hod. Takhle se nikam nedostaneme!! Říkám, že jsme s primářem domlouvali, že se to bude postupně snižovat. Odpovědí na to bylo, že to by se jí to pak ale špatně počítalo do dokumentace! Nakonec jsem jí to vysvětlila a snížilo se to alespoň zpět na 15ml/hod.

Dětské oddělení, kde leží nemocné děti a asi v 11 hodin v noci vrchol zábavy na sesterně. Mám radost, že měli dobrou náladu, lepší než nas*ané sestry, ale hulákaly, fakt hlasitě se smály, a to jsme leželi pět pokojů od sesterny.

Ještě v Novém Jičíně sestra vzbudila o půlnoci (vlastně v 23:15) Sebu, aby ho přebalila, protože si potřebuje ukončit příjem a výdej. Potom jsem ho hodinu uspávala. Můj chlapeček, který je zvyklý celou noc spinkat. A ještě ke všemu nemocný, potřeboval odpočívat.

A zase Vsetín: Sebík vstává v 5 ráno a zpravidla míval hlad. Když už ho dostal. V kuchyňce byla k dispozici převařená kojenecká voda. Jenže až od osmi ráno. Když jsem to sestřičce říkala, že by bylo vhodné, aby tam byla dřív, řekla mi, že si nejdřív musejí předat službu (ach, ty jejich papíry) a pak mohou jít vařit vodu. Takže jsem si musela „schovat“ kojeneckou vodu už večer. Super, čerstvá.

Trošku jsem si připadala spíš na výcvikovém táboře. Místo toho, aby řešili, jak vyléčit Sebu, tak mi pořád chodili uklízet noční stolek, brali mi moje lžičky, ať si srovnám oblečení, ustelu. Opravdu je to tak nutné, když se staráte o nemocné miminko, btw. Sama jsem onemocněla a třetí den ve Vsetíně měla horečky, dostala antibiotika a můj táta na návštěvě, když mě viděl říkal, že v nemocnici leží Sebík se mnou, ne já s ním.

Ve čtvrtek 24.3. přišla sestřička a řekla, že prostě do něj musím to mlíko dostat násilím. Přinesla mi opět stříkačku a opět jsem Sebastianka držela za ručičky za nožičky a stříkala mu mlíko do pusinky násilím. A pak plakal Sebík i já.

Říkala jsem si, to je strašné! On není zlobivý kluk. On k tomu má důvod že tu flašku nechce! V poledne když jsem malého krmila mrkvičkou přišla ta samá sestra a říká: "A pak čajík stejně jako ráno.“

To určitě, takhle už svého chlapečka stresovat nebudu. Asi začaly zabírat antibiotika a já začala zase trochu uvažovat.

Přišly Velikonoce a ve čtvrtek odpoledne všichni odjeli na prodloužený víkend. Nejen ve čtvrtek večer, ale ani na Velký pátek ráno nepřišel žádný lékař na vizitu. Chtěla jsem si s lékařem promluvit o tom, že Sebastiankovi vykape 360 ml infuze denně + 2 přesnídávky + 2× kaše o 100 ml. Tzn. celkem 860 ml celkového objemu.

Takže si myslím, že prostě nemá potřebu pít. Mimochodem, naproti v pokoji maminka říkala sestřičce: „Ona doma alespoň něco vypila a teď je na té infuzi, tak mi tu flašku odmítá.“ Jooo, to nás bylo víc. Opravdu se lékaři tak slepě řídí svými tabulkami a nepodívají se na to trošku lidsky?

Řekla jsem si, že se pokusím oklamat lékaře, kteří chtějí neuvěřitelný příjem tekutin, i Sebastianka, který z pochopitelných důvodů pít nechtěl. Udělala jsem UM s úplně řídkou kaší. Sebík si myslí, že jí a nepije a lékař si snad přečte na lístečku, že měl dostatek UM.

Dnes je sobota 26.3. Venku to vypadá, že už je príma jaro na vycházky. Sebastianek „vypil“ za dopoledne 350 ml mléka - v kaši. Nevím, jestli se to počítá, doufám, že ano, klidně ho budu krmit takhle, když nemá rád flašky. Ale divíte se mu, když mu ji už 14 dní někdo rve do pusy? Co se bude dít dál, se dozvím, až přijde někdo na vizitu. Je sobota 13.27 hodin a od čtvrtka stále nepřišel lékař. Přestože jsem se po něm už třikrát ptala.

Hodnotilo 26 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Alternativa
Kecalka 237 příspěvků 01.04.16 00:52

To co popisuješ je opravdu hrozné. Sebastianek je velký bojovník. To, co se děje v našem zdravotnictví za naše peníze je opravdu na pováženou., ale snad se brzy uzdravíte a budete mít toto peklo za sebou. Přejí ti ať jsi silná a Vám oběma hodně zdravíčka :kytka:

 
xjuklickova
Závislačka 4489 příspěvků 2 inzeráty 01.04.16 04:26

Preji brzke uzdraveni.
Holka, co by jsi chtela? Predstav si, ze nejsi v hotelu. Budit kluka protoze potrebuje prijem a vydej za 24hodin, protoze je dehydratovany? To by snad melo byt i v tvem zajmu. Predstav si, ze tak male dite se dostane do soku za par hodin, tak to nemuzou nechat do rana. To by jsi asi koukala, kdyby ti za tu noc nic nevycural a mel rano edem plic, co? Zase by za to mohlo zdravotnictvi? Vic se rozcilovat nebudu, zrejme vis kulovy o tom jak funguje detske telo a jak rychle se dostane z rovnovahy a proc ti blby doktori tolik lpi na tabulkach. Mozna se zamysli nad tim, proc tam vlasne jste a nahazej spinu nejdriv na sebe a potom na doktory a sestry…

 
Maddlen
Závislačka 3173 příspěvků 01.04.16 05:48

Autorko deníčku, promiň, ale přijdeš mi mírně hysterická. Nic hrozného v tvém deníčku ohledně přístupu ve zdravotnictví nevidím. Uvědom si, že leckde jinde (ano, i na Západě) by se ti takovéto péče vůbec nedostalo! Je jasné, že pokud jsem s dítětem v nemocnici, musím podstoupit určité snížení komfortu, ale to je přece normální. Jsi s malým v nemocnici asi poprvé, co? :-) Neboj, příště už se na to budeš dívat jinak (samozřejmě vám přeju, aby tato zkušenost byla poslední). Promiň, ale připadá mi to, že nevíš, co chceš. Nejdříve chceš do nemocnice, pak když v nemocnici jsi, tak chceš zase domů. Rada na závěr - nech lékaře a sestry dělat jejich práci. Oni studovali, oni vědí, co mají dělat. A opravdu není moc vhodné jim do toho neustále mluvit. :kytka:

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 64 inzerátů 01.04.16 07:31

@Maddlen jasne drzet hubu a krok :nevim:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 01.04.16 07:31

Možná by jsi se měla zamyslet prvně sama nad sebou a pak nad zdravotnictvím. Nech je dělat jejich práci, vždyt oni jsou na to studovaní. Přeji at se ti klučina brzo uzdraví.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32301 příspěvků 01.04.16 07:47

Musela jsi snaset drobne neprijmenosti, za to ze ti lecili tveho syna.
Ja chapu, ze si jako zenska potrebujes trosku postezovat a denicek beru tak, ze nemas zadny kamaradky, kterym bys to rekla u kafe, ale jen doufam, ze sama sebe neberes vazne.

 
sarink
Závislačka 4318 příspěvků 01.04.16 08:07

Já jsem to ani nedočetla. Od začátku si jenom stěžuješ na doktory, na sestry, na nemocnici, na všechno. Szěžuješ si na infúze, ale asi si neuvědomuješ, že bez nich by ti mohl umřít :nevim: Moc se mi nezdá, že obě nemocnice byly tak hrozné.
Nějak nechápu to o tom buzení a že to ho sestra přebalovala. To sis ho jako nepřebalila sama? 8o
Taky jsme byli s malým v nemocnici před měsícem, to měl 3 měsíce, shodou okolností s průjmy. A brala měla jsem všechno z domu - jídlo, pleny, oblečení rozhodně jsem neočekávala, že mi něco dají. Sestřička byla jedna na celé oddělení + pečocvatelka přes den, v noci byla úplně sama a když jsem potřebovala kojo vodu, tak jsem zašla poprosit a nebyl problém. Ono mi přijde, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Možná jsi deníček měla napsat třeba ozději, až trochu poleví emoce :kytka:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 01.04.16 08:09

Já teda nechápu a z některých komentářů zde je mi na blití :poblion: Přeju chlapečkovi brzké uzdravení! :hug:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 1 inzerát 01.04.16 08:14

Autorku chápu, proč to napsala. Zažila jsem podobný přístup, když byla dcera v nemocnici. Bylo to zrovna v období vánočních svátků a přístup personálu byl naprosto laxní. Dceru přijali s podezřením na zánět slepého střeva ( horečka kolem 40, bolest břicha ). Pro mě prý nemají místo. Tak jsem jim řekla, že tam prostě zůstanu spát na židli. Ležela s holčičkou, která tam byla kvůli zápalu plic. Ten den měla jít holčička s maminkou domů, takže se pro mne postel uvolnila. Byla jsem šťastná, že jsem tam mohla být a dceři pomoct. Sestra jí nedokázala napíchnout žílu. Chudák holka měla celou ruku, včetně hřbetu ruky, rozpíchanou. Tak jsem holku popadla a došla s ní dolů do odběrové laboratoře. Sestřička to tam nabrala hned napoprvé. Závěr, že jí budou operovat, takže nesměla nic pít, ani jíst, břicho jí ledovali. Celý den se na ní nepřišel podívat žádný lékař, vše se rozhodovalo na základě zprávy z příjmu a výsledků krve.
Nakonec přijela primářka ( měla v tu dobu volno, ale asi jí zavolali k té operaci ), koukla se na laboratorní výsledky, dceru prohlédla, poslala na UTZ a naopak, že to vypadá na zánět moč. cest, takže hodně pít, na břicho teplo…
Autorce přeji, ať jsou brzo fit a už nikdy nemusí do nemocnice.

 
peťka82
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 01.04.16 08:36

Já se tedy taky musím zastat autorky, sice je určitě ještě ovlivněna negativními emocemi, ale to, co se děje v našich nemocnicích někdy opravdu hraničí s buzerací :? jasně, že nečekám, že se budu mít jako v hotelu s all inclusive, ale též jsme si zažili dvě hospitalizace se synem, měl zánět močových cest, byl už dva dny bez teplot, přesto šla sestra o půlnoci!!! nutně měřit teplotu, ve tři znovu a jako vysvětlí mi někdo, proč musí nutně v 5.30 být budíček, aby mohla uklízečka vytřít??? protože sestry pak přišly až před sedmou a vizita o půl desáté!! ty děti přece v první řadě potřebují spánek a vyčerpané maminy taky, navíc to jednání je mnohdy opravdu příšerné, člověk z nich musí informace doslova tahat, vyprošovat si je nebo být nepříjemný..přece není normální, že mi přinesou dva kelímky se sirupy, dvě tablety se slovy „tohle mu nějak dejte“, aniž bych věděla CO mu dávám?? je to hrozně o lidech, jako všechno, dobře vím, jak to mají lékaři i sestry v nemocnicích náročné a jak je celý systém špatně nastavený, ale holt se to rozhodli jednou dělat a musí chápat i nás, vystrašené matky…když tam ležím „sama se sebou“, tak takové věci fakt neřeším, ale s těmi dětmi je to úplně jiné

 
Fally123
Kecalka 430 příspěvků 01.04.16 09:02

Naprosto pisatelku chápu. Sama jsem byla s dvouletou dcerou pred Vanoci v nemocnici a pristup byl velmi nelidsky. A popravde jinak to vnimate s chladnou hlavou a jinak, kdyz tam vidite sve trpici dite, kteremu neumite pomoct, navic personal je neprijemny. Neprala bych to nikomu zazit. Mozna by se ti kritizujici „hysterickou“ maminku sami zmenili, kdyby byli na jejim miste. Opravdu to neni lehke.

 
Nafrněná  01.04.16 09:28

Kvůli takovým hysterkám jsem nechtěla pracovat ve zdravotnictví… nezapomeň to všude napsat a všude je pomluvit, hlavně je pak zase vyhledávej až budete potřebovat pomoc.. :roll:

 
fashion_victim83  01.04.16 09:37

Ja teda byla taky s dítětem hospitalizovana a normálně jsem si s sebou brala plenky i jidlo pro sebe i pro ni, abych nebyla odkazana jen na nemocniční. A jsem taky OSVC a hanbou bych se propadla někde prohlašovat, ze mi nikdo neproplatil presnidavku. Kamoska, vůbec ne nějaký sociální případ, si věcně stěžovala na 30kc poplatky (během roku ji to potkalo tak třikrát, ted ma předepsané infuze na bolest a hrozné se rozčiluje, ze musí doplatit za každou 13 korun. Nektery lidi jsou fakt na palici, částky, které je nepoloži, jim přijdou strašně nespravedlive a přitom léčba vážných nemoci jde do milionu.Bych chtěla videt xicht autorky v USA po zubarske peci, nebo moje babička žije v Německu/to by ji za úcty asi kleplo :roll: Ja jsem hrozné proti takovému stěžování si kvůli hovadinam a je mi líto doktoru, ze nikdo neocení jejich práci, ale lidi jen brblou-ze je v čekárně fronta, ze v lékárně byl doplatek dvacka, ze je sestra vzbudila před vizitou atd.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 09:48

 
fashion_victim83  01.04.16 09:42

@Bonulinka male taky nedokázaly napíchnout zilu-hodně se hybala a nemá viditelné, takže to dělaly na víckrát, podle tvé logiky jsou špatní? Ja byla včera na preventivce-žily nepatrné a sestra se snažila v lokti napíchnout žílu snad tri minuty, různými směry a nic, tak šla na zápěstí a až tam byla uspesna. Myslis, ze takovou prkotinu řeším? Ze bych třeba v rodině rekla vsem, ze je neschopna, protoze neumí napíchnout neviditelné silné žily?

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58410 příspěvků 01.04.16 09:42

Tak nejvíc mě pobavila věta, jsme OSVČ, platím si zdravotní a nemají pro syna ani přesnídávku. Ach jo

 
Polokolecko
Kecalka 105 příspěvků 01.04.16 09:45

Všechny, co kritizují, bych poslala ať si práci sester a lékařů zkusí. Je to fakt med, žádná zodpovědnost a navíc výborně placená práce :roll: kritizujete a kolikrát ani nevíte co to obnáší, kdyby sestra bilance nezměřila a nastal by problém, kdo by za něj byl bit? :mavam: myslíš, že furt lepší prcka vzbudit než pak řešit komplikace…

 
fashion_victim83  01.04.16 09:46

@Fally123 ja si dokážu ten nelidsky přístup představit-naši dětskou nemocnici každy kritizuje, takže kdyz jsem tam šla, čekala jsem kdeco, ale všichni byli v pohodě. Jenze pak jsem se vrátila a kamoska: „a vás hospitalizovali v pět odpoledne a uz jste nedostali večeři? To je strašný.“Takhle nejak vznikají negativní hodnoceni.Ze tam byli všichni OK, nic nepodcenili je vedlejsi, důležité info bylo, ze mi musel dovézt s věcmi přítel i jidlo.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58410 příspěvků 01.04.16 09:47

@peťka82 proč šli v 5:30 vytřít ti vysvětlím, dělá to uklízečka proto, že se kope celou noc nudou do zadele a už se nemůže dočkat, jak vezme v pět ráno hadr do ruky a bude smejčit, dělá jí to radost a ptěšení, když u toho ještě všechny nasejří, je o to spokojenější…nebo druhá možnost, že kdyby si mohla vybrat, udělala by to ráda v deset, nicméně brzy ráno se mění služby a do výměny to musí být hotové, všechno, včetně sesterských úkonů, protože ranní šichta má zase spoustu svojí další práce.

 
Malike
Echt Kelišová 9883 příspěvků 01.04.16 09:49

Cetla jsem poctive denicek od zhora dolu..a asi takhle..
To co lekaři dělaji je ze se snazi pomoci a podkopavat jejich zajem tim ze ty vis co delas a ochcavat to ridkou kasí..stezovat si na jejich pristup a ze vas budi brzo..jsi v nemocnici ne v hotelu.Kdyz mel muj syn alarmujici koj. zloutenku tak jsem nekolik dni spala minimalne protoze neustale behali mu merit hodnoty a strkat ho pod umele svetlo..chce jim to verit a trosku vic pokory a neremcat furt. A dodam ze lidi z mnohdy vyspele země zdrhaj do českych nemocnic a do českeho zdravotnictvi. Treba takova anglie.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 09:51

 
Leenvecka
Kecalka 268 příspěvků 01.04.16 09:51

Muzete me vysvetlit proc se tolik maminek boji dat diteti sondu? jako mit takovy problemy a dite, ktery nechce jist- evidentne k tomu melo diky pusince duvod- tak tu sondu dostane a jidlo budu resit pres ni a ne ho zbytecne stresovat tim, ze do nej budu nasilim cpat jidlo pres pusu.

 
fashion_victim83  01.04.16 09:52

@terinka4444 vytira se před vizitou, to zdejší mozky nechápou. Jinak ty řeči autorky - sestry hulákaly a můj chlapeček je zvyklý celou noc spát :roll: To by chtělo kopec tolerance, ja hloupá si měla jít stěžovat, ze vedle rvalo půl noci mimino a nemohla jsem spát ani ja ani malá (a taky jsme zvyklé prospat noc).Nebo kecy, ze sestra neví, s čím jste přijeli, protoze mu donesla čaj-co třeba proto, ze nabízení nic nezhorsi a kolikrát si dite ze zvědavosti vezme od ciziho.no jo, někomu pobyt v nemocnici srovná priority, kdyz vidí děti po urazu nebo s hadickama na tele, jiný si musí stezovat, ze musel koupit presnidavku, dite nemohlo klidně spat a blabla.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 10:07

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 01.04.16 10:01

Škoda, že v deníčku není ani konec, tak ani nevíme, jak se Sebastiankovi daří. a nerozumím tomu, že si tu stěžuješ na to, že v nemocnici mají nějaké postupy, které dodržují.

 
Fally123
Kecalka 430 příspěvků 01.04.16 10:09

@fashion_victim83 O jídlo a ubytování nejde, myslím, že už zaznělo, že se nejedná o hotel. Ale třeba příklad, který se nám stal a posuďte sama, zda je to lidský nebo nelidský a zda to přeháním. Dcera byla na JIP a nevěděli, co jí je (dusila se). Jedna směna sester mě tam nechala sedět od rána do večera, druhá směna mě vyhazovala. Jedna část sester mi dovolila se o dceru starat (měřit teplotu, dávat čůrat, kapičky atd.), další směna mě hrubě vyhodila, že to nesmím. Když se dcera z kašlání poblinkala a nebylo to jednou, sestra mi hodila povlečení s tím, ať si to převlíknu sama, když se jim do toho pletu (dcera ale byla na přístrojích a já nevěděla, jak jí vyndat z postýlky a u toho převlíkat postel). Dcera byla odplenkovaná, ale přesto jí dali plínu. Když nechtěla něco sníst, hned jí dali kapačku, přitom stačilo, abych jí v klidu nakrmila a měla čas a vše snědla i vypila. Jedna várka sester povolila pohádky na DVDčku, co tam měli, další striktně zakázala. A nebylo to zhoršením stavu. Prostě vás pérovali jak malou holku a ne jako maminku dítěte, které tam léčí. Dr na naši žádost nepřišla (aby i manželovi vysvětlila, co děje, respektive proč se její stav nelepší), několikrát mi důrazně řekli, že za její stav můžeme sami, že jsme přijeli pozdě, ale to není pravda, přijeli jsme hned po poradě s dětskou na středisku. Sestry měly největší starost, zda jsem já snědla a odnesla tác s jídlem, ale mohla jsem jíst pouze když dcera spala, jinak plakala. Noční buzení - ok, beru, že je to potřeba. Ale opět „hodné“ sestřičky chodili opatrně s baterkou a byly šetrné, ty protivné tam vlítly, rozsvítily, zabouchly (nebo nechaly dveře dokořán), manipulovaly se spícím dítětem a to se s pláčem budilo. Sama jsem byla svědkem, jak moji dceru myly a sestra plačící dvouleté holčičce řekla „neřvi, nebo to bude horší“, pak mě uviděla ve dveřích a začala koktat něco o tom, že děti se hned rozbrečí, když vidí maminku.
Takže je skvělé, že se Vám v nemocnici líbilo, ale i ve stejné nemocnici mohl být někdo nespokojený právě kvůli lidskému přístupu.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 01.04.16 10:11

Napřed jsem Ti chtěla napsat svůj názor na to jak mi ten tvůj popis hospitalizací připadá, ale myslím, že by to nemělo cenu. Takže jen jedna rada - Nelez do nemocnic a uzdrav si dítě sama doma, když víš a umíš všechno nejlíp ;)

 
Uživatel je onlineAdinka_2012
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 35 inzerátů 01.04.16 10:17

Chlapečka mi je líto a přeji mu, aŤ se brzy uzdraví. Teba chápu, že jsi ve stresu, nikdo nesnáší dobře, když jeho dítě onemocní, ale přeháníš a jen si stěžuješ. Docela si i dovedu představit, s jakým opovržením s doktory jednáš, dle stylu, jakým si deníček napsala. Lékaři ti dítě hydratují a ty to odmítáš, jen aby začal pít sám z flašky, kterou jako kojené dítě doposud neznal - ti doktoři jsou fakt hrozní, co? 8o. Stěžuješ si, že JAKO OSVČ PLATÍCÍ SI POJIŠTĚNÍ, musíš synovi kupovat přesnídávky 8o, že ti ruce neupadly, když si takovou blbost psala. Zdravotní pojištění si platí ze zákona všichni a rozhodně se nevztahuje na jídelníček dle tvého výběru. To je fakt k smíchu, co si někteří myslí :lol:…Stěžovat si, že nemáš v noci čerstvě převařenou kojeneckou vodu, to už je až k smíchu. Ani matky, co nekojí, se nedělají v noci s čerstvou vodou-večer převaří, dají do termosky a v noci použují- jak jednoduché-ale ne, ty hrozivě strašné a neochotné sestry 8o. To, že dělali randál v noci-stačí tam dojít a slušně poprosit, ať se ztiší, že budí tvé dítě - i když jsem nedočetla, že by se opravdu vzbudilo. Sledovat přijem a vydej tekutin, to ví i lajk, že je důležité. Dítě se přebalí a klidně ho hodinu uspím, dospat se můžete přes den oba dva. Stěžovat si na uklízečky - víš, kolik toho musí stihnout? Kdyby začly v osm jaksi nemají šanci. Navíc uklizečka v tichosti přijde, setře, utře stoleček, odnese špinavé nádobí, do 3 minut je pokoj-stejně bys mohla dítě vzbudit, kdybys šla na záchod. Dospat to opět může přes den. Mně stejně přijde, že největší problém si měla s buzením ty, že ty se nevydadala. Což i ty ses mohla dospat přes den. Své lžičky si snad můžeš schovat do stolečku, nikdo nemá za úkol si pamatovat, co je nemocniční nádobí a co soukromé. Chtělo by si uvědomit, kolik toho mají sestry a doktoři na práci, administrativa, personálu je málo. Ale to je neomlouvá z hulváctví, což já v tvém deníčku nijak nezaregistrovala. Pokud ti lékař nedojde do pokoje, tak si za ním zajdu sama, navíc nevěřím, že na vizitě nebyl doktor přítomen, tam je vždy a vizita každý den…Shrnula bych to takto-nevděk vládne světem. Neříkám nechat si s. át na hlavu, ale trochu empatie by neuškodila, opravdu mi nepřijde, že by s vámi jednali nějak hrozně. Ony pravidla se prostě v nemocnici dodržovat musí, jinak by to opravdu zvládat nešlo. Ostatně jako všude.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 10:26

 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 01.04.16 10:51

Jednou jsem s malym lezela v nemocnici a na pokoji jsem mela podobnou pani mirne hysterickou…ka­tastrofa. Furt se na vsechny osocovala jak vse ona vi nejlip a oni se furt snazilk tvarit, ze jim to vubec nevadi :lol:
jinak jsme si vsechny veci taky brali…plenky, presnidavky atd. Poplatky uz se neplati, tak chapu, ze se clovek nemuze mit jak v hotelu…kde na to vsechno brat…
Jinak obcas taky na nase zdravotnictvi nadavam, ale myslim, ze muzeme byt opravdy radi, ze to mame tak jak to…

 
Tichošlápek
Kelišová 5241 příspěvků 3 inzeráty 01.04.16 11:05

Soucitim se zdravotnickým personálem. Víc k tomu není moc co dodat

 
Draculka
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 01.04.16 11:05

Jen k těm přesnídávkám… ve stejné nemocnici v Novém Jičíně jsem byla s ročním synem a příkrmy mi dávali na výběr, přesnídávky, masozeleninové skleničky, sunar, vše k dispozici, sestry ochotné, tak nevím :nevim:

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 01.04.16 11:13

Vis. I my sestry jsme jen lidi a musime plnit svoji praci, protoze o ni nechceme prijit. Prijem a vydej tekutin - to by melo byt i v tvem zajmu, aby to hlidali, kdyz je dehydratovany. :? Priste s nim tedy radeji zustan doma, at vas ty pitomy sestry neobtezuji :zed:

 
kikinak27
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 01.04.16 12:01

Kdyby si vsechny ty pitome sestry delaly svou praci jak maji a chovaly se trochu lidsky tak si nebude nikdo stezovat.Sama mam spatne zkusenosti z nemocnice. A nektere sestry bych poslala nekam za to chovani. vetsina z vas nema zadne zkusenosti a mate tu blbe kecy jako vzdy.

 
Anonymní  01.04.16 12:06

Anonymne, protoze popisuji zdravotni stav syna.

Na denicky bezne nereaguji, ale tedy musim se autorky zastat. Predem rikam, ze jsem zdravotni sestra a vim co tato prace obnasi a opravdu jsem nedelala na oddeleni, kde by se personal mohl kopat do zadku. A opravdu nikdo z nas nema pravo rikat, jestli prehani nebo ne, pokud tam neni. Vdecna lekarum jiste je, ale ocekava od nich krom profesniho i lidsky pristup, cemuz rozumim, po tom co jsme sami zazili.

Mam nedavnou (je to pul roku, cas fakt leti) zkusenost z jedne prazske nemocnice, kam jsem byla se synem odvezena rychlou pro pravdepodobne febrilni krece a zanet ledvin. Vse jako nasledek Adenoviroveho prujmu, ktery s nami nikdo moc neresil, pediatra uz nevedela co s nami, poslala nas do nemocnice a tam na me koukali, jestli jsem se nezblaznila a poslali nas zase domu. Jo zblaznila, vyzivam se v tom, abych se 4 mesicnim a jeho dva a pul letym braskou litala po nemocnicich :roll: no k veci, po prijmu na oddeleni sileny. Presne jak pise autorka, vse musi sedet do papiru, dite se prizpusobuje jim a oni ani trochu jemu. Dite klidne na neakutni odber pichnou 3× za sebou a jeste si o me na chodbe vykladali, ze jsem hysterka, kdyz jim to po 4. nedovolim. Rano se nutne vazi v 7, ani nakojit me nenechali, kdyz maleho teda nutne museli vzbudit a nenechali si vysvetlit, ze ho stejne nezvazi, jelikoz rve hlady a lezet fakt nebude. No 10 minut to zkouseli a jelikoz jim to litalo od 5 do 11 kilo jak sebou mlel, tak mi rekla sestra, tak si ho teda nakojte a tvarila se, ze bych ji nekam kopla. Ja jsem si tedy stezovala, jak na to, ze se o me bavi jako o hysterce a jeste jsou tak „chytre“ ze je u toho slysim, absolutne nerespektuji prava ditete, ja chapu ze na nektere vysetreni nebo atb se dite proste vzbudi, ale jestli se zvazi v 7 nebo 8 :cert: :cert: nebo po x hodinach usne a oni mu nutne potrebuji merit teplotu, kterou naprosto zjevne nema a oni proste akutne potrebujou tu rektalni znat :cert: :cert:

Abych nehazela vsechen personal do jednoho pytle, bylo tam i spousta super, milych a empatickych sestricek a lekaru, ale zazitky s murama proste to jejich skvele chovani zastinuji.

Takze autorko, drz se, moc preji at se malej brzy rozji a muzete domu, muj malej taky nechtel moc jist, to brisko ho opravdu bolelo, napred z tech adenoviru, pak z ATB. A neboj se ozvat, pokud se ti neco nelibi, od toho te tam malej ma. Ja se s nima pak domluvila (zjistili, ze se mnou bude lepsi komunikovat, ze se fakt nedam), ze funkce v noci se budou merit, kdyz on se vzbudi (v noci se mi tedy budil v te dobe na kojeni co 3-4 odiny), ze jim to povim. Nejaka dramaticka dehydratace asi nehrozi, kdyz dostava tekutiny kapackou a jeste i neco sni. A ta jedna plinka uz v celkove bilanci asi moc neudela.

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 64 inzerátů 01.04.16 12:10

Absolutne souhlasim s anonymni…K detem by se melo pristupovat jinak nez k dospelym a trochu se prizpusobovat

 
Malike
Echt Kelišová 9883 příspěvků 01.04.16 12:28

Ja netvrdim ze nektere sestry jsou… Ale uprimne tady mi to neprijde o tom ze sestry jsou protivneee. Naopak delaji svoji praci. A za to by clovek mel byt vdecny ze muze se obratit na nase zdravotnictvi.
A jestli tvrdi ze kdo to nepoznal ma blby keci..tak mam blby keci ale znam to moc dobre. A mnohem vic nez zakladatelka.

 
reinkarnace
Závislačka 4441 příspěvků 2 inzeráty 01.04.16 12:43

Máš to teď těžké, držte se. A nehaž všechny do jednoho pytle - ty co tam uklízejí nejsou sestřičky, ale většinou sanitárky (takže ty by ti stejně nepomohli s péčí o malého a podle toho co jsi psala tak byly naopak svědomité) takže nezlob se na všechny kompletně, každá funkce má v nemocnici určité povinnosti a kompetence ;) ať je malému brzy líp! :kytka:

 
asha
Nadpozemská drbna 29543 příspěvků 01.04.16 12:51

Tak tohle mne zaujalo :)

@xjuklickova Nemocnice neni hotel, to je pravda. Nicmene je fakt, ze na deti se v ceskych nemocnicich ohled moc nebere. Tvuj argument o buzeni kluka kvuli dehydrataci a tabulkam by mel smysl, kdyby se stejne chovali i rano. Rano je ovsem prednejsi si predat sluzbu, nez to, ze ma dite hlad nebo zizen uz v 6 hodin. To jde dehydratace zrejme stranou.

Maddlen - S ceskymi nemocnicemi mam hodne zkusenosti a nedavno k nim pribyla i zkusenost z nemocnice v Rakousku. Nestacila jsem zirat, pece jak v hotelu, ac si zdravotni pojisteni neplatim (pojistena jsem pres manzela). Takze opatrne s tou excelentni ceskou peci ;)

Co se tyce tech kapacek, pokud dostal glukozu, nedivim se, ze nemel hlad a ani zizen. Timhle jsem prosla nekolikrat a pokud jsem kapacku mela, nejedla jsem ani nepila vubec. Samozrejme jsem zhubla, coz jsem jedine uvitala :) Kdyz jsem mela jen fyzak, pila jsem minimalne. Nikomu to divny neprislo.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 13:05

 
wwzz
Povídálka 43 příspěvků 01.04.16 13:38

Nechapu komentare typy na co si autorka stezuje.bud jste nebyli nikdy s takto malymi dětmi hospitalizovani nebo si chce jen kopnout.byla jsem hospitalizovana s průjmem s 3mesicnim prckem ve vecernich hodinách a sestra mi sama s detske oddeleni nechali dovezt caj a na sestinedeli mi zaridila pokud by bylo třeba i um.pak v roce a pul o par let později s druhym dítětem hospitalizace a dostavalo beznou stravu jako batolata tj. přesnídávky, krupicky, obedy apod.nic jsem nemusela kupovat, shanet doprošovat se.vzdy se zeptali co potrebuji, co mala ji na co je zvykla a podle toho sestry donesly.kdyz jsem rekla ze mala neji krupicku, nosili jogurty a prasnidavky. takze to beru jako beznou věc a ne nejaky nadstandart.to jako by dospeli byli hospitalizovani a nedostali najist, museli mit vse sve…ona jsou diety, ale i male deti a batolata mají trosku jiné stravovaci navyky. takze je vse o pristupu personalu.

 
wwzz
Povídálka 43 příspěvků 01.04.16 13:40

A ještě co se tyce buzeni, kapacek tak pokud to nebylo opravdu nutne, nebyl problém počkat az se prcek vyspi.aby si odpocinul. takze je vse o domluve a pristupu…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 01.04.16 13:48

Autorko, je mi lito maleho a moc, ale!!!
Vem si to,.ze oni delaji svoji praci a verim ti, ze neco muze byt zbytecne :think:
Dcerka byla hospitalizovana asi 4 ri krat-kvuli bronchitide, napichana vsim moznym, ja v tu chvili byla jim vdecna, vedeli co delaji.Je fakt, ze u nas v De se neresi cistota podle tabulek :D a nelita tam uklizecka na budicek(to by mi asi taky vadilo),ale ostatni veci jsou zcela normalni-nemuze byt malej bez vody, je to nebezpecne.
Preji ti jen to nej a uz zadnou nemocnici :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 01.04.16 v 13:49

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 01.04.16 14:43

Přeji Ti, ať se malý brzo uzdraví. Jinak k některým komentářům - spousta z komentujících by se změnila v hysterickou maminku. Když se pobyt v nemocnici táhne jak smrad a lékaři s dospělým člověkem jednají jako s dementem, tak to přinejmenším zkazí den že… ;-)

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 01.04.16 14:45

Přeji hlavně ať jste brzy vpořádku. Chápu tvé rohořčení. Jejich jednání postrádá logiku. Já takhle bojovala s kojením. Kdybych ho nenechala trochu vyhladovět, tak by se laktace nenavýšila. S těmi tekutinami u vás je to stejné. Jak má mít žízen, když je zavodněný uměle? Hlavně, že jsi na to přišla jak to s tou řídkou kaší obejít. Držím palce

 
mamon79
Stálice 100 příspěvků 01.04.16 14:55

Do příjmu tekutin se započítává u miminka i ta tekutá kašička. Když jsem byla v nemocnici s malým, tak jim bylo jedno jak do něj tekutiny dostanu, ale ať je má. Takže se ředily přesnidavky vodou, tekute polévky atd. Z lavičky pít nechtěl.

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 2 inzeráty 01.04.16 14:57

@Fally123 Tak to je strašný přístup té jedné směny. Jsem bývalý zdravotník s praxí v dětské nemocnici a vím, že zvlášť sestry umějí být hodně zlé.
Já jsem teď naopak strašný pacient- chci vše vědět, mluvit s lékaři, spolurozhodovat. A to se nedělá :lol:
Pokud by šlo o mé dítě, tak budu extra strašná matka.

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 2 inzeráty 01.04.16 15:01

@Kikuška90 Tobě a dalším zde podobně smýšlejícím…chtělo by to přečíst si Práva dětských pacientů (a jejich rodičů). Cosi se tam píše o komunikaci, ohleduplnosti, spolurozhodová­ní..to je to na co si zakladatelka hlavně stěžuje.

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 01.04.16 15:12

Nemocné dítě je stresová záležitost, takže chápu, že některé věci člověk vnímá mnohem horší než to je. Dále si rozhodně nemyslím, že v našich nemocnicích není na chování některých sester či lékařů co zlepšovat, ale stejný počet hovádek, možná větší je na straně pacientů. Přesto si myslím, že drtivá většina lékařů a sester se snaží dětem a potažmo rodičům opravdu pomoci, zažila jsem to se synem, když jsme lítali věčně po nějakých vyšetřeních a v drtivé většině jsem se setkala s příjemným nebo alespoň korektním a především profesionálním přístupem. Je mi občas lékařů a sester líto a mrzí mě, jak lidé nedokážou ocenit jejich práci. A pokud se opravdu stane chyba nebo člověk není spokojen myslím, že je možnost se bránit. Deníček se mi nelíbí.

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 01.04.16 15:16

Neni to uplne ideální ale mame malo sester i doktoru, silene sluzby a přesčasy, penize ne uplne odpovídající vzdelani a nasazeni.. Chyba je hlavne v systému.. Mluvím o nemocnicích. Bohužel pak to odnáší i pacienti… A ti v tom nepracuji, nevi jak to funguje a stezuji si zas na doktory a sestry..

 
Sif
Povídálka 18 příspěvků 01.04.16 15:26
:-O

Fiiiiha to jsou tedy komentáře… Jako… Chapu ze sestry i doktoři maji těžkou práci, každopádně jsou tam od toho, aby ji dělali profesionalne. Takže ne - nemusí pařit v 11 v noci na dětským oddělení, jo hodil by se osobní přístup, ne uklízečka nemusí vytirat v 5:30 když je vizita v deset, a když jim tak strašně podle některých zde osobně záleží na blahu miminka, tak kde je vizita od čtvrtka… Jako kdyby mel zdravotnickej personál právo na to bejt arogantní… :-o nedivim se ze má tolik doktorů bozskej komplex kdyz i pacienti jsou zvyklí, ze si doktoři můžou dovolit prakticky cokoliv… :o Nic si z tech nasr… Komentářů nedělej, hele. Nejsi hysterka. Hlavně se brzo uzdravte. :)

 
Malike
Echt Kelišová 9883 příspěvků 01.04.16 16:13

Takze by meli vyhlasit uklid bude az po 9h abyse pacienti mohli dostatecne vyspat…
Jenze rano se stridaji sestry a hold smena to musi mit hotove..vsechno.To je taak strasny problem se prispusobit.Za chvilku budou pacienti rejpat ze nemaj na vyber mezi bazantem a ustricema a ze musi na doktory vlastne cekat.Jako chapu kdyz jsou sestry nerudny a hnusny..vec jedna.Ale nadavat na uklid je vec druha.

 
dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 01.04.16 16:22

Jak je na tom syn teď? Už je mu lépe? Je pravda, že zdravotních sester je nedostatek, často lítají s jazykem na vestě a jsou nuceny evidovat příjem/výdej tekutin - viz to přebalování. Jako ono jsou na to předpisy, ty si samy nevymyslely… A kdyby mi syn nejedl, asi bych se sondou souhlasila. Jenom nevím, jak bych ho udržela, aby si ji nevytrhnul.

Ale jedno se mi zdálo podivné, že na oddělení pro mladší děti nemají přesnídávky :think: je to pacient a starost o pacienta zahrnuje snad i jídlo. Otázka, jaké přesnídávky by tam měli atd., ale tohle je celkem ostuda.

Jak tu někdo psal, že odplenkované dceři dali na jipce plínu - měli ji místo toho cévkovat, jak se to dělá u dospělích? Au, au - já bych teda dítě pak raději znovu učila na nočník, než mu vysvětlovat, že mu budou strkat hadičku někam.

 
Sif
Povídálka 18 příspěvků 01.04.16 16:24

@Malike proc v devět? Nešlo by to prostě v šest? Nebo v 6:30? Každá pulhodka je dobrá a budit v 5:30 kvůli úklidu je dost hrozný. Stim bazantem a ustricema je to dost přehnaný, to je doufam jasný. Jde jen o to poboureni, kdyz si člověk v nemocnici vubec dovolí se ozvat když mu neco nevyhovuje… :?

 
jahuhudka
Echt Kelišová 9292 příspěvků 01.04.16 16:27

Já se ti divím, že jsi v tak hrozném místě, jako jsou naše nemocnice zůstala :roll: Určitě bys to doma zvládla lépe
IRONIE
Nemocnice není hotel a ani dovolená :roll:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama