Andílek Šárka

Prázdná náruč

Den, na který jsme všichni čekali, nám změnil život velmi krutým způsobem. Místo naší malé holčičky nám zbyla jen prázdná náruč a oči plné slz. Odešla dřív, než mohla tenhle svět poznat.

Je 19. 10. 2010 deset hodin večer. Klárka už dvě hodiny spí a my koukáme na televizi. Já mám polohu sedo-ležmo, protože už se s tím velkým pupíkem nějak nemůžu pořádně uvelebit. Šárka si tam vesele testuje zbývající prostor k pohybu. Najednou je ten pohyb tak intenzivní, že si říkám, co tam vyvádí za lumpárny. A pak klid.

Po chvíli jsme si šli s manželem lehnout. V půl druhé v noci mě probudily mírné, ale nepříjemné bolesti v podbřišku. Šla jsem to rozchodit do obýváku. Jsem strašně unavená. Chce se mi spát, ale mám radost, že už se to asi chystá. Bylo by už na čase. Asi po půlhodině se mi podařilo usnout na gauči. Po dalších 45 minutách se budím, a tak si jdu zase lehnout do postele. Ani mě nenapadlo řešit, že malá v bříšku nekope. Bývala vždycky v noci hodná a nechala mě vyspat, tak jako před třemi lety její sestřička.

A je tu ráno. S Klárkou si dáme snídani, obléknu ji a pak jdeme k babičce, protože já jsem objednaná na pravidelnou kontrolu v poradně. V autě si pouštím hity na CD, ale Šárka pořád nic. V autě vždycky kopala jak fotbalista. Začíná se mi vnucovat myšlenka, že opravdu není něco v pořádku. U doktora se svlékám, volám manželovi, že jsem tam, že mu pak zavolám a jde se vážit. Tlak taky v pořádku. A pak to přijde. Sestřička nemůže najít ozvy. Mám se jít projít a zase se pokoušíme najít srdíčko. Sestra mlží, že to chytá můj tep. Pak to vzdá a že mi má doktor udělat UZ, abychom věděly, kde hledat. Už musela vědět, že najít není co.

Doktor chvíli tupě zírá do monitoru. Zřejmě ve snaze najít správná slova. A pak se na mě otočí a řekne: “Je mi líto, ale opravdu tam není srdeční akce.“ Brečím. Řvu jak o život. Jako bych tím pláčem mohla svou malou probudit. Ale už to nejde. Nikdo už ji neprobudí. Doktor mi shání sanitku, ale je volná až za hodinu a samotnou autem mne pustit nechce. Sedám si do čekárny, už téměř nepláču a sestra nechápavě kroutí hlavou, proč zrovna já. Zatím se doktor převlékl a že mě do porodnice odveze on.

Jsem úplně vyřízená. Držím se za to velké bříško, které jsem devět měsíců chránila a jako ovce na porážku odcházím ven. Nasedám do auta a pořád čekám, kdy se z toho hrozného snu probudím. Tečou mi po tvářích černé slzy od řasenky, kapou mi na triko, ale je mi to jedno. Musím vypadat strašně. Ale taky se strašně cítím. Hladím si bříško, které schovává moje mrtvé miminko. Pořád přemýšlím, kdy tu hroznou zprávu zavolat manželovi. Ale na to nebude nikdy vhodnější čas.

Na recepci v porodnici vše vyřizuje doktor a sestra ani nemá odvahu se na mě podívat. Zavolala mi jinou sestru, aby mě doprovodila na porodní sál. Připadám si jako nesvéprávná osoba, která musí být pod neustálým dohledem. Po všech možných testech mi dávají první vyvolávačku. Téměř okamžitě cítím první bolesti. V tu chvíli přichází manžel, kterému jsem to volala až v okamžiku, kdy jsem osaměla na porodním sále. Objímáme se a oba pláčeme.

Naše malá beruška se za chvíli narodí a my jsme smutní. Dávají mi do kapačky nějaký oblbovák, abych aspoň netrpěla zbytečně. Je mi po něm zle. Nemůžu se ani zvednout z postele. Motá se mi hlava a připadám si úplně mimo. Takhle svou malou porodit nedokážu. O dvě hodiny později mi dávají další vyvolávačku. Bolesti sílí. Snažím se zvládnout ty bolesti a nemyslím jinak vůbec na nic. V tu chvíli je ze mě jenom stroj. Po šesti hodinách od první pilule je Šárka na světě. Vidím tu malou prdelku a nožičky, když ze mě vyklouzla. Nepláču. Jen se dívám, jak ji váží a zabalují, abych si ji mohla pochovat.

Pak mi teprve dojde, že jsem úplně zapomněla na manžela. Když se otočím, zjišťuji, že má hlavu položenou vedle mě na porodním křesle a pláče. Je tak strašné vidět chlapa brečet. Sestra ho odvedla ke křeslu dřív, než se složí. Mezitím už mám Šárku u sebe. Hladím ji po tvářičce, dávám pusinky na čelíčko a nosánek. Je tak krásná. Vypadá jako Klárka před třemi lety, jen je o trochu větší. Koukám se, že má světlé vlásky a jen málo. Klárka měla spoustu a tmavých.

U pravé ruky mi neustále přešlapuje nervózní sestra. Ptám se manžela, jestli ji taky chce pochovat. Nejasný výraz v obličeji ukazuje, že si není jistý, jestli to zvládne. Ale ano. Pochoval si svoji druhou dcerku a pak mi ji zase po sestře poslal zpátky, aby mohl vyhovět mé žádosti a udělat fotečku na památku. Nervózní sestra už to nevydržela a požádala mě, abych ji malou už dala, aby ji odnesla. Nevím, kam tak pospíchala, ale bylo to naposledy, co jsem Šárku viděla. Navždy nám ji odnesli. Nikdy ji neuslyším plakat ani se smát. Nikdy mi neřekne máma.

Jen tam ležím, třesu se a cítím se tak prázdná. Devět měsíců se těším na svou dcerku a představuji si, jak bude vypadat. A teď? Po pěti minutách ji odnesli a já už ji nikdy neuvidím. Kam se poděla spravedlnost? Proč se tohle stává? A proč nám? Prý se tolik dětí rodí s omotanou šňůrou kolem krčku. Ale proč právě moje miminko si ji omotalo hned 2× a tak pevně, že se udusilo?

Chci tě zpátky, Šárinko! Moc tě miluji a moc mi chybíš! Chci tě obejmout, políbit a mít tě u sebe! Vím, že už to nejde. Snad se k nám vrátíš s dalším miminkem..

Budeme na tebe čekat. Tvoje maminka, tatínek a sestřička.

Hodnotilo 24 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 01.12.10 09:20

Nic horšího než přežít vlastní dítě na Světě neexistuje, já Vám s manželem přeji, aby Vaše trápení časem otupělo, aby jste již brzy v náručí drželi zdravé krásné miminko. Posílám po drátě mnoho síly. Máte Klárku držte se jí, bude Vám teď tou největší oporou. :cry: :cry: :srdce: :srdce: :hug:

 
Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 01.12.10 09:20

Ahoj Tentadoro, znám to. Jen s tím rozdílem, že jsem na porodním sále s mrtvolkou v břiše strávila skoro 3dny…prý jsem se podruhé narodila. Malého jsem ani neviděla, ptala jsem se, ale hned mě uspali. Je to už moc let, ale když jsem četla tvoje řádky…cítila jsem se dosp podobně…čas pomůže ohladit hrany a bolí to už mnohem míň, ale zapomenout se nedá. :kytka:

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 01.12.10 09:28

je mi to strasne moc lito. Cely jsem to probrecela. Preju vam hodne sil a stesti na dalsi miminko a Sarince preju at se ma v nebicku krasne.

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 01.12.10 09:32

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Je mi to strašně moc líto. Posílám sílu a objetí.

 
kaculad
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 01.12.10 09:40

Tohle se prostě nemá stávat - NIKDY a NIKOMU!!!
Je mi to strašně líto, nedokážu si ani představit, co teď prožíváš. Věřím, že Tvůj andílek v nebi na Tebe bude dávat pozor a brzy pošle za sebe náhradu.
Kéž bych mohla pomoci jinak než slovy :cry: :hug:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 01.12.10 10:02
:hug: :hug: :hug: :hug:
 
Kakika
Extra třída :D 14096 příspěvků 01.12.10 10:09

Brečím tady celou dobu, co čtu tvůj deníček. Neumím si ani představit tu bolest, jakou všichni prožíváte, doufám, že to nikdy nepotká mě ani mé blízké. Tak moc bych si přála, aby se to nestávalo nikomu. Posílám hodně síly a přeju, aby se vám brzy náruč a srdíčko zaplnilo sourozencem pro Klárku. Šárka vám určitě nějakého pošle, vidí, jak moc se trápíte :hug: :hug:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 01.12.10 10:47

Ahoj,taky mi jdou slzy do očí…přeji,aby to přebolelo…

 
ameli
Povídálka 12 příspěvků 01.12.10 11:04

Vím, jak moc to bolí, proto ani nechci psát žádné fráze. Stalo se nám to 10 dnů před vámi a scénář byl velmi podobný- také večer před ulehnutím intenzivní pohyby našeho broučka a pak klid. Také byla příčinou pupečníková patologie, ale už ve 30. týdnu, k poškození pupečníku a plod. obalů došlo zřejmě při odběru plod. vody o 3 měsíce dříve, kt. trval nestandartně dlouho, a pak postupné jizvení vedlo k zaškrcení pupečníku. Teď už je to jedno, miminka nám nikdo nevrátí, jen musíme doufat, že se to u jedné ženy opravdu neopakuje, jak tvrdí lékaři.
Přeji hodně sil, ať čas otupí tu hroznou bolest a hlavně ať se vám brzy podaří najít odvahu na další miminko.

 
Micus
Echt Kelišová 9345 příspěvků 01.12.10 11:08

Je to strašně smutné. :cry:

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 01.12.10 12:18

Hrůza… přeju jen hodně síly.

 
Aspi
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 01.12.10 12:20

Ten :hug: :hug: :hug: s kazdym takovym denickem se to i me vsechno vrati, je to jako by to bylo vcera a pritom je to uz 9 mesicu.

Ver tomu Ten ze jednou bude lip. Mas Klarku a manzela a ty ti pomuzou prekonat ty tezke chvile.

a taky my v prazdne naruci. :hug: :srdce:

 
bekky
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 01.12.10 12:33

Brečim jak želva,proč ten život je tak nespravedlivý.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 01.12.10 12:34

Taky nemám slov… :cry: :cry: :hug:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 01.12.10 12:34

To je strašný, moc smutný deníček. Je mi to tak líto. Tohle by se opravdu stávat nemělo, zvlášť když už je jen krůček k tomu mít ho u sebe. Přeju moc moc síly a aby se bolest brzo zmírnila a narodilo se zdravé miminko.

 
Lucka.Nes  01.12.10 12:35
:cry: :cry: :cry:
 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 01.12.10 12:49

Je mi to moc líto, musí to strašně bolet. :hug: :hug:

 
AAlisek
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 01.12.10 13:03

Tentadoro moc mě to mrzí.Tvůj příběh mě strašně dojal.Dočítala jsem ho se slzama v očích.Je to hrozný.Přeju ti,aby Vám brzy vyšlo mít nový miminko a rány se,alespon trochu zahojili těšením se na nový přírustek.Jsi statečna máš můj obdiv

 
barasek
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 01.12.10 13:03

Je mi to tak strašně moc líto, myslím na vás a soucítím s vámi…

 
Drahokam
Povídálka 20 příspěvků 01.12.10 13:35

Je to moc smutné, přeju vám moc a moc síly. Máte Klárku a doufám, že nutnost pro ni „normálně“ fungovat vám pomůže překonat to nějtěžší období. Jedna moje známá byla asi před třemi lety ve stejné situaci, teď má krásnou, téměř roční holčičku. Věřte tomu, že bude líp!

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 01.12.10 13:55

Moc vám všem děkuji za projevený soucit a za čas, který jste věnovaly přečtení smutného příběhu jednoho krátkého života.

Vaše komentáře mě rozplakaly, ale jsem za ně moc ráda. Spousta lidí neví, jak se tvářit, co říkat a tak se mi teď raději vyhýbá.

 
Fiducia
Generální žvanilka 22125 příspěvků 01.12.10 13:56

Tentadoro posilam Ti :hug: Pred dvema mesici me potkalo totez :cry: Jestli mas chut, pridej se k nam. Diskuze se jmenuje Zemrelo mi miminko

 
grainne  01.12.10 14:09

Ahoj, je mi to moc líto, musím brečet pro Šárinku, i když jsem ji neznala.
Když se mi před 16 lety narodil první syn, byl nedonošený, ne moc, 35. týden, ale pak se to zvrtlo… Musela jsem zavolat našim, aby nejezdili na plánovanou návštěvu, že jsem v porodnici. Řekla jsem jenom: Malej se v sobotu narodil a asi umře.. Bylo to to nejtěžší,co jsem v životě řekla. Víc už jsem nedokázala. Měli jsme nakonec přece jen štěstí, po dlouhé době ho tam dali dohromady, ale ty 4 dny, než se to zlomilo,už mi nikdo z duše nevymaže. Tak nevím, co nakonec… posílám ti trochu dobré energie. Pa Jana

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 01.12.10 14:46

Sedím a pláču nad Tvým deníčkem. Je mi to moc líto a myslím, že nic horšího se stát ani nemůže..Přeji Vám, aby jste těžké období zvládli a brzy se zase Vaším domem ozval krásný dětský pláč…posíláme :hug: pro trochu útěchy… :cry:

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 01.12.10 15:14

Ten…co říct, když tady jsou slova zbytečná..... :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 01.12.10 15:22

je mi to moc líto co se ti stalo a přeju hodně síly a at se brzy zadaří a Šárinka vám pošle miminko .hodně sil do dalších dní,nikdo si to nedovede představit jak to bolí.Je to moc smutné co se stává

 
irinek  01.12.10 16:37

Je to nespravedlivé, přeji vám hrozně moc sil do života. Nad vaším příběhem Šarinky brečím. Je to hrozné a snad se vám brzy zadaří a váš andílek Šárinka vám sešle další miminko. :hug:

 
venoušek
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 01.12.10 17:07

:hug: :hug: :cry: :cry: znám tu bolest :hug: :hug: :cry: :cry:
tolik mi je to líto, že další maminka prožívá to co já před skoro rokeM.
Chci Vám říct, bojujte s osudem i když je tak hrozně krutý.
Málá Šárinka se vám určitě vrátí v jném tělíčku a Šárinka bude své sourozence hlídat z nebíčka jako náš Venoušek určitě hlída svého bratříčka, který se již brzo narodí.
BOJUJTE A NEVZDÁVEJTE SE, VYHRAJETE NAD OSUDEM TAK JAKO JÁ. :hug: :hug: Lenka

 
LucyBJ
Nováček 3 příspěvky 01.12.10 17:11
Držte se

:srdce: :srdce: Je mi to strašně líto!!!!!! Moc Vám přeji, abyste brzy otěhotněla a další miminko Vám dalo zapomenout, tak jako mě,když jsem přišla o chlapečka, :srdce: :srdce: Teď se hodně vyplačte,pomáhá to a soustřeďte se na svoji dcerušku,kterou máte doma. Moc na Vás myslím!!!!

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 01.12.10 17:40

Nemám slov… :cry: Hodně síly :-(

 
najny
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 01.12.10 17:54
:hug: :hug: :hug:
 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 01.12.10 19:53

Taky posílám co nejvíce sil,držte se už kvůli Vaší Klárky,a ať se Vám Šarinka brzo vrátí v podobě dalšího miminka :hug: :hug: :hug:

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 01.12.10 19:57

Ten: Tolik ti rozumím,obě jsme přišly o holčičky,já taky v 9 měsíci,a příčina byl taky pupečník :hug: Je mi to moc líto,že nás maminek andílků stále přibývá :cry: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 01.12.10 20:28

Držte se. Hodně síly.

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 01.12.10 21:27

Já vím :hug: :hug: :hug: jednou bude líp, věř mi :srdce: :hug:

 
Hotaru
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 01.12.10 21:40

Je to moc smutné :cry: Přeji hodně sil.
Držte se!! :hug:
 Káča

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 01.12.10 21:41
:(

Přes slzy si nevidím na klávesnici…
Je mi strašně líto co se stalo… Nevím jak hrozně člověku v tu chvíli musí být a ani nechci…
Doufám, že čas tu bolest zmírní a vy budete už jen šťastní :hug: :srdce:

 
filis22
Stálice 97 příspěvků 01.12.10 21:43

:srdce: Taky jsem to celé probrečela,kdo to nezažil asi ani nepochopí,co jste museli zažít,přeju moooc síly vám všem,at to brzo přebolí…

 
ANETG
Kecalka 400 příspěvků 01.12.10 21:54

Nedokážu si to představit,slzy mi tečou …Přeji vám at vše brzy přebolí…ikdyž vím,že to nikdy nepřebolí úplně…přeju hodně štěstíčka :srdce: a at vše další zvládnete a brzo se z toho dostanete… :srdce:

 
lesko  01.12.10 22:52

Po tvářích mi tečou slzy.Uvědomila jsem si jaké štěstí potkalo nás. Malá měla pupeční šňůru omotanou kolem krčku a ještě na ní měla suk.Šárinka se ná vás bude dívat a držrt nad Vámi ochranou ruku. Ví, že ji milujete!

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 01.12.10 23:44

:cry: nevim co napsat, hodne sil, divat se do predu i kdyz se nazapomina :hug: :andel:

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 02.12.10 00:17

Je mi to hrozně líto.

D.

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 02.12.10 08:52

Také nechápu proč se musí takové věci dít,já to bohužel také znám :-( přeju hodně síly a brzké těhotenství s dobrým koncem

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 02.12.10 09:55

Přes slzy nemou ani psát..snad jen ,,Je mi to moc líto"

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 02.12.10 10:13

:cry: Tvůj příběh mě rozplakal opravdu je mi líto co se stalo :cry: To by se nemělo nikomu stát.Přeji hodně síly :hug:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 02.12.10 10:15

tohle je tak nespravedlivé. Brečím u toho jak želva. Ani nedokážu vypovědět jak moc je mi to líto :cry: Držte se

 
Ajka 07
Povídálka 17 příspěvků 02.12.10 13:08

Moc mě mrzí jak to s vaší Šárinkou dopadlo, tohle by se nemělo stávat :cry: probrečela jsem celý váš příběh a není to jen proto, že za týden se má narodit i naše miminko. Posílám vám hodně síly, aby jste toto těžké období překonali a bolest nad ztrátou se trochu zmírnila :cry:

 
Veveří  02.12.10 13:36

Soucítím s vámi, musí to být hrozné. Kamarádce se včera narodila holčička ve 27.týdnu, je to velká bojovnice, ale bojím se o ně obě dvě. Myslím na všechny nešťastné maminky a kdybych mohla, poslala bych jim kus své síly. Držte se a věřte, že jednou zase sluníčko zasvítí :srdce:

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 02.12.10 14:23
Ten,

zlatíčko předrahý. Tohle se nemá dít, tohle se nesmí stávat. Já mám v hlavě šíleně slov, ale žádné není to pravé, aby vyslovilo, co právě cítím. :hug: Šárka ti poslala peříčko, má se už dobře, opatruje vás všechny. :hug: :hug: :hug:

 
freed
Povídálka 34 příspěvků 02.12.10 16:07

Tentadoro je mi to tak strašně líto, mě potkalo to samé téměř před rokem, na takové neštěstí neexistují slova útěchy, přeji hodně síly, aby bylo aspoň trošku líp. :hug: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama