Boj proti cystám

Zdraví

Již skoro tři roky bojuji s endiometriózou. Nyní mne čeká druhý pokus ICSI. Ráda bych se podělila o poznatky, které by mohly třeba někomu pomoci v boji proti cystám. Něco z toho co napíšu mám vyzkoušené, něco ne. Tento příspěvek berte prosím jako dobře míněnou radu a ne jako 100% návod. Každý jsme jiný, každému zabere něco jiného.

Vyzkoušeno: Vitamín E a olej z pupalky dvouleté – mám osvědčený výrobek od MedPharma, 60+7 tobolek a stojí to cca. 140,– Myslím, že Walmark má taky pupalku, ale je to menší množství a za stejné nebo větší peníze. U bylinek platí jedno - je potřeba je užívat alespoň tři měsíce než začnou mít významný vliv.

Zinek, vitaminy A, E, C.
Olej z černého rybízu, brutnáku lékařského a pupalky dvouleté (na tohle se poptat asi v nějakým obchůdku s bylinkami). Čaje – z měsíčku lékařského, echinaceový čaj, borůvkový (ale ne ovocný, myslím je to z lístků borůvky).
Olej do koupele – levandule, heřmánek, petržel.

Dále se doporučuje vegetariánská strava. Já bych to ale tak nehrotila, myslím si, že drůbež (krůtí maso) a ryby jsou dost důležité pro tělo.

Červená řepa, mrkev, tmavě zelená listová zelenina (špenát, na jaře mladé kopřivy;), citrony (na ty pozor při menzes – opravdu snižují sílu krvácení, takže během zimy, když se sní třeba dva pomeranče za den, aby se nedivte, že MS skoro není nebo je slabá;),
Pak ještě něco dobrého, co snižuje návaly horkosti – olivy, švestky (v zimě sušené, doporučuji před jídlem namočit, třeba 6ks přes noc), mrkev, jablka (v maximálním možném množství, které dokážete denně sníst, nejlépe nějaká domácí), kokosový ořech.

Co určitě vynechat během menzes


Tampony
Kofein – čaj (zelený i černý), kola, káva Čokoláda
Alkohol

A aspoň týden před menzes omezit


Kofein, cukr, sůl, mléčné výrobky a bílou mouku.
Bílá mouka je potvora - a proto se snažím vyvarovat také oplatkám a sušenkám.
Takže je třeba dobré místo oplatky sníst dvě tři jablka;)

Ovesné vločky – prospěšná vláknina, ale musí se před konzumací propláchnout ve vodě (cca. 3×)– odplaví se slupky a nečistoty, a také nabobtnají – takže na talířek přibližně jednu až dvě hrsti, nakrájet třeba menší banán, hrozinky (sušené švestky, brusinky, meruňky (sušené věci je dobré namočit do vody nebo aspoň opláchnout), nasekat si vlašské ořechy (5 mandlí, lískové oříšky) no a zalít to bílým jogurtem. Mňamka a je to hodně syté ;)
Jo a vločky si schovejte do nějaké neprodyšné nádoby – potravinový mol je hrozná potvora!

Pečivo – se slunečnicovými semínky, se sezamem, s lněnými semínky (dobře rozkousat, aby se z nich uvolnil olej) – myslím že v Albertu mívají lněný chléb – menší krajíčky chleba. A v Penny mají lámankový chléb, je ho hodně. Upozorňuji, že chutná trochu sladce, ale je dobrý.

Takže tak. Hurá s chutí do boje :o)

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andreabul
Závislačka 3911 příspěvků 04.03.12 09:16

Přečetla jsem si Tvůj deníček a něco vyzkouším. Jen nevím, jak to budu dělat s kofeinem při ms. Každé ráno vařím velkou konvici černého čaje s citronem. A vyzkouším taky nějaké ty vitamíny. Uvidím, jaký to bude mít výsledek.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama