Porod Pavlíka

Porod

Celých 9 měsíců jsem se snažila v sobě maličkého udržet. Dva měsíce jsem strávila v nemocnici, protože jsem měla otevřený čípek a hrozil potrat (v listopadu) a následně předčasný porod. Na Vánoce mě propustili a další dva měsíce jsem poctivě ležela doma. A najednou to tu bylo: už se může narodit!

Pavlík :-* 50 cm a 3,70kg :)
2 komentáře

Nic netušící mamina :)

Voňavoučké miminko :)
2 komentáře

Termín jsem měla 9. 3. 2012, dle UTZ 10. 3. Čtrnáct dní před jsem tedy přestala brát magnézium, vylezla z postele a začala konat – na etapy jsem vydrhla celou koupelnu, pak ledničku, sporák, vytřela chodbu, schody. Zkrátka činnosti, u kterých jsem musela déle stát a více se hýbat. Nic. Jen mě bolel podbřišek, protože se maličký najednou hodně tlačil dolů. Při kontrole 6. 3. kroutil můj dr. nevěřícně hlavou, že se maličký drží a prý asi bude držet až do května. Při kontrolách bylo vše v pořádku, ani monitor neukazoval, že by se dělo něco zásadního. Jen jsem byla upozorněna, že je malý větší – odhadem 3,60 kg ve 40. tt. Asi jsem se toho odhadu lekla a snažila se o něco víc, protože jsem celkem drobek, a tak velké mimčo jsem rodit „nechtěla“. Neměla jsem totiž žádné údaje o pánvi – jestli jsem uvnitř dost široká. Přiznávám ale, že jsem neměla náladu na babské rady – lněné semínko, maliník, červené víno atd. Příště do toho ale určitě půjdu.

Den termínu byl tu a stále nic. Přítel byl dopoledne na přednáškách a já jsem mezitím na internetu vyhledala místa, kam jsme odpoledne zajeli – keškujeme :) Prima odpoledne, já utahaná jako to kotě a s bříškem to ani nehnulo. Ale druhý den ano! Ráno ve 4 hodiny jsem šla na záchod a koukám, že jsem se snad počůrala? Asi voda! Klid… ráno v 8 zase další trošička. Přítel spal do 11 a já jsem si zatím dobalila tašku. Měla jsem ji sbalenou už od ledna a vozila ji na každou poradnu, kdyby si mě náhodou chtěli v nemocnici zase nechat. Tak jsem musela vytahat věci, které by mi stejně v porodnici byly na nic (jako např. knihy a křížovky). Oběd, odpočinek a v 16 hodin jsme jeli – podotýkám, že jsem měla pravidelně nepravidelné poslíčky a jela jsem jen proto, že mě ostatní přesvědčili aspoň na kontrolu plodovky.

Sestřičky v porodnici mě připojily na monitor (kontrakce po 10 minutách, ale já cítila jen každou třetí). Za hodinu nato jsem už byla na porodním boxu. Pohodička, příjemná porodní asistentka, bezvadně zařízený porodní box a hlavně můj přítel – to mi dodávalo pocit pohody a klidu. Přibližně do 22. hodiny jsme se snažili odpočívat, monitor ukazoval kontrakce, ale já stále o ničem nevěděla. Pak přišla PA a řekla mi, že jsem otevřená na 4 cm. Zeptala jsem se na epidural. Věděla jsem, že budu vyčerpaná a chtěla jsem ho pro lepší zvládnutí. Řekla, že mi ho zařídí a řekne o tom dr. Doktorka přišla za půl hodiny s informací, že anesteziolog musel akutně k operaci, přivezli lidi po bouračce. Prima, budu to muset zvládnout… zvládnu to, doufám… babička porodila 7 dětí bez epi, tak to musím taky zvládnout!

Kontrakce se rozjely a tak jsem trávila další 2 hodiny ve sprše. PA mi řekla úlevové pozice na míči. Držela jsem se madel ve sprše, pod sebou mega míč a přítel mi sprchoval záda a bříško. Ve 12 hodin zavelela PA, že se píchne voda. Poté se kontrakce rozjely více a to už jsem neměla sílu držet se na míči, tak mi napustili vanu. Ulevilo se mi. O půl druhé jsem dostala oxytocin, protože kontrakce byly slabé. Ve dvě hodiny jsem musela z vody. Zkoušela jsem tlačit, podle rad PA jsem prodýchávala kontrakce, ale maličkému se ven nechtělo. Ležela jsem i na boku, aby správně rotoval a také nic. Ve tři hodiny přišel pan doktor (až po porodu mi přítel říkal, že doktorka ze mě byla nešťastná, tak zavolali jeho). Pamatuji si, že mu říkala, že má malý asi omotanou šňůru :( Pan doktor to ale vyloučil a pomáhal mu dobře se otočit. O půl čtvrté byl najednou šrumec – PA se nezdály ozvy srdíčka malého, tak mi dali kyslík. Pořád jsem tlačila a nic, cítila jsem malého, jak tlačí na konečník, ale dál to nešlo.

Před 4. hodinou jsem vydechla: „už nemůžu“. V duchu jsem počítala s císařem, hlavně aby byl maličký venku, vždyť už byl 4 hodiny bez plodové vody! Pan doktor mi sdělil, že použije nejšetrnější metodu – vax. Nástřih jsem necítila, ale byl tak trochu na nic, stejně jsem byla roztrhlá až na zadku. Po zavedení vaxu jsem 3× při čtyřech kontrakcích zatlačila a najednou tlak a cítila jsem, jak ze mě vychází hlavička. Nejhorší asi bylo netlačit v tu správnou chvíli, a pak zas honem tlačit. Najednou byl maličký venku. Nádherný pocit. Proto říkám, že mám „přemazanou pásku“, protože vidět svoje děťátko přemaže všechnu bolest a vlije energii do žil.

Maličký zakřičel, PA a dětská sestřička u něj stály a otíraly ho – no a on je za odměnu počůral :D Měli z toho všichni srandu. Apgar skóre měl nakonec 10-10-10, což se mi ulevilo. Celý porod si nepamatuji, jen mlhavě. V podstatě to, co vím, mi všechno dovykládal přítel. Vnímala jsem ho i nevnímala, vím, že byl celou dobu u mě, hladil mě, otíral čelo, držel mě, abych se při kontrakcích neprohýbala dozadu atd. Nevím, jak bych to všechno zvládla bez něj, moc si ho za to cením. Maličkého mi přiložili k prsu, sál ani ne minutku. Pak byl na vyhřívaném lůžku a sestřičky se o něj staraly. Chtěla jsem ho u sebe – před porodem, ale pak jsem byla ráda, že už nemusím tlačit a na hodinu jsem usnula, tak byl u sestřiček. Přítel si rozložil křeslo, zhasnul a spal také. Sestřička ze šestinedělí, co si pro mě přijela, pak říkala, že za dobu od otevření nové porodnice ještě žádní rodiče po porodu nespali :D

A závěrem: čekala jsem to horší! A zvládla jsem to i bez epiduralu. Na maličkého jsme čekali skoro 4 roky. Je nádherný, zdravý a moc ho miluji. Stejně tak mého přítele, který mi dnes s láskyplným pohledem řekl, že jsem sexy (můj stav – rozcuchané skoro týden nemyté vlasy, kruhy pod očima, triko se skvrnami od mléka, užmoulané a oslintané od miminka).

No nic, jdu napustit vaničku a bude koupání, natírání, oblíkání, krmení, houpání… no klasika :D

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 25.03.12 00:54

Krásný deníček,porod jsi měla skoro na chlup stejný jako já :) gratuluji k maličkému a přeji hlavně zdravíčko-to je nejdůležitější! :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 25.03.12 08:25

Krásny deníček :palec: Moc velká gratulace k mrňouskovi a hlavně Tpbě že jsi to tak nádherně zvládla :palec:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 25.03.12 08:27

No vidíš,že jsi to zvládla i bez epi :kytka: a radím pro příště si více nastudovat porod jako takový - miminko bez plodové vody není ;)

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 25.03.12 11:38

Krásný deníček, máš super chlapa, bud za něj ráda, takových je už málo…na štěstí máme doma taky super Taťku!
:mavam:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 25.03.12 11:56

Velká gratulace ke zvládnutí a ke krásnému synovi… Ať Vás s přítelem dělá jen a jen samou radost…

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 25.03.12 13:19

VELKÁ gratulace :potlesk: a přeji ať Vám mimčo dělá jen samou radost :mrgreen:

 
Allora
Echt Kelišová 9990 příspěvků 5 inzerátů 25.03.12 13:48

Vesni, ještě jednou ti gratuluju k Pavlíkovi. ;) Moc hezky napsaný deníček a tvůj přítel je zlatý. Taková pochvala moc potěší, viď? :hug:

 
Alenaxxxx  25.03.12 13:54

Hezký deníček, akorát mě mrzí za maminky, vždy když čtu, co jim doktoři zbytečně svým pospícháním udělali. Propichovat vodu dříve než je miminko připravené je pro něj riskantní, pak jsou zase nutné jiné zásahy, aby ho „zachránili“.

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 25.03.12 20:48

velká gratulace je fakt, že se na tu bolest hned zapomene a není nic krásnějšího než naše miminka :hug: :potlesk: hodně zdravíčka malému přeji a vůbec vám všem

 
Sidinka
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 25.03.12 23:28

gratulace a super :hug:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 26.03.12 17:02

Krásný deníček.

Dost jsem se našla ve svém prvním porodu, kdy jsem tlačila syna tak asi kolem 4 hodin, byl prostě „zaseknut¨“ a ani o milimentr se nehnul, taky měl jít znoven, nakonec vše ok. Krásný, moc gratuluju! :hug:

 
Palunka
Kecalka 338 příspěvků 26.03.12 18:13

Super,ža si to zvládla,můj syn se narodil po 14 hodinách boje,ve 38 týdnu a měl 3 800g a 54 cm,takže asi o něco větší cvalík než tvůj.Moc gratuluji :kytka:

 
Ella0273
Povídálka 31 příspěvků 26.03.12 19:10

Moc gratuluju, moc šikovná maminka :) :kytka:

 
Lucmic
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 26.03.12 20:45

Nádhera! Jsem 25+5 tt usmála jsem se když jste usli a ukápla slzu nad tím jak jsi sexy a jdete koupat :) :palec: Tak se mějte rodinko :kytka:

 
Sanovecka
Kecalka 172 příspěvků 26.03.12 22:26

Vesni, krásný deníček :kytka: . Pobavila jsi mě s tou přemazanou páskou :lol: ale je fakt, že takto to funguje. Alespoň u mě to taky tak bylo. Ještě jednou gratuluji k Pavlíkovi :kytka:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 27.03.12 14:22

Krásně napsaný :palec: , gratuluju. A máte můj obdiv, jak jste to hezky zvládli :potlesk: .

 
Marfuška
Extra třída :D 13473 příspěvků 31.03.12 21:57

Vesni, tak jsem se konečně dočkala tvého deníčku, tušila jsem, že bude, ale trochu mi utekl mezi prsty. :hug: Napsala jsi to moc pěkně, dost mě překvapilo, jaký jsi měla porod, doufala jsem, že bude lepší, ale opravdu ráda čtu, že ti Pavel pomohl. :srdce: Jo a mimochodem, nevím, jestli ještě máš mou sms po porodu, ale Pavlík měl snad úplně stejné míry jako náš Maty.

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.04.12 20:04

Děkuji všem za gratulace :hug:
Allorko :hug: ju, to potěší ;)
Marfuško :hug: rodila bych klidně znovu :mrgreen: nevnímám porod jako hrozný zážitek. Jen jsem byla šíleně vyčerpaná :? Sms nejspíš už nemám, mám nový mobil. No máme pořádné chlapáky :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama