Cesta k těhotenství

Těhotenství

Snaha o miminko někdy dokáže v člověku udělat pěkný guláš. Ze své zkušenosti můžu říci, že jsem si to představovala všechno strašně jednoduše. Ale opak byl pravdou. S prvním potratem (a já pevně doufám, že byl poslední) se ve mně ale vše přetočilo a já jsem začla bláznit ještě víc.

ultrazvuk z 20tt

Abych pravdu řekla, původně jsem nic takového psát nehodlala. Nejsem moc dobrá spisovatelka a slohové práce mi dělaly problém i na škole. Ale jak tak pročítám deníčky porodů některých z vás, tak si říkám, že by byla škoda si to nepřipomenout a nepodělit se o svůj příběh nejen z porodu. Každá z nás časem, chtě nechtě, zapomíná, takže jsem nakonec usoudila, že se o to alespoň pokusím :)

Miminko jsme s manželem plánovali, bohužel nebo možná bohudík, jsme si museli nějakou dobu počkat. Čas utíkal strašně pomalu a já se s každým dalším měsícem pořád dokola testovala. Po prvním samovolném potratu jsem to ale vzdala a přestala se konečně tak urputně soustředit na to jediné. Na dítě. Nechala jsem tomu volný průběh a začala si užívat do sytosti.

Obíhala jsem různé večírky, dopřávala si alkoholu a už se tak nevěnovala manželovi. Což mě ale ostatně na doteď hodně mrzí, protože jsem v té době byla opravdu sobecká. SP se mnou prostě zamával, a já? Jako bych to vlastně já ani nebyla. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a já jsem marně čekala na menstruaci :) Marně říkám proto, jelikož mě ten bezstarostný život začal najednou nějak bavit. Miminko jsem stále chtěla, ale dvě čárky na testu mě opravdu překvapily. Nebojte se, to netrvalo dlouho :) Následující den jsem se objednala na gynekologii a s potvrzením a ultrazvukem jsem se začala z těhotenství opět těšit.

Těhotenství bylo celkem v pohodě, až na začátek, kdy jsem občas strávila nejenom rána na wc. To ale s 3. měsícem odeznělo. A to se mi opravdu ulevilo. Prošla jsem si všemi odběry, testy s výbornými výsledky ale od 24. tt náhle první ALE. Hrozící předčasný porod. Takže následovala nemocenská a klidový režim. Což pro mě bylo strašně ubíjející. Gynekoložka mě neustále varovala a říkala, ať vydržíme alespoň do 34. tt. Nakonec se podařilo a já jsem přestala dodržovat to, co jsem měla zakázané.

Při další KO mi doktorka s úsměvem řekla, že už to vypadá, že každým dnem porodím. Cesty se začaly připravovat a já jsem byla propustná skoro na 2 prsty. Utvrdila mě v tom, že opravdu už nic nehrozí, že jsem ve 36. tt a to má už miminko vše plně vyvinuté. Důležitá je pro nás v této době už jen váha miminka. Což tedy myslím, je dost zásadní a ne žádná banalita. Ale vem to čert. Pořád jsem netrpělivě čekala, kdy to přijde a jak to přijde.

Po večerech jsem začala cucat červené vínko, pila čaj z maliníku, uklízela a dělala prostě vše, co by malou přesvědčilo jít už na svět. Nakonec jsem to takhle vydržela skoro až do 2. TP. :D Pěkné co? Z hrozícího předčasného porodu jsem na závěr málem přenášela. Den před termínem jsem porodila krásnou, a to je nejhlavnější, zdravou holčičku. S manželem jsme ti nejšťastnější rodiče pod sluncem. I přes ten těžký začátek snažení a zklamání, můj „potratový spurt“ došel přes zdlouhavé těhotenství až k porodu krásné holčičky.

Děkuji všem na eMiminu, kteří to prožívali se mnou. Našla jsem si tu zpovědní vrby, bez kterých nevím, co bych si počala :)

Jelikož by to bylo na román, tak jsem se rozhodla ten můj příběh rozdělit na dva. Takže průběh a mé pocity z porodu přidám dodatečně, až opět budu mít spisovatelské choutky :D

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katuška.B
Závislačka 3590 příspěvků 02.11.12 10:38

Pěkný deníček Míšo :potlesk:, už se těším na porod… :dance:

 
Nika87
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 02.11.12 10:50

Moc krasne napsany :pankac: jsem nevedela, ze si mela tak krusny zacatky, to me mrzi, ale co, ted mas Agatku a ta ti to plne vynahrazuje :hug: uz se tesim na dalsi denicek :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 02.11.12 11:35
:potlesk:
 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 02.11.12 12:22

Krásný deníček :palec: :kytka: Já jsem hrozně ráda, že sme se tu sešli a můžem se vypovídat jedna druhé :dance: moc se těším na druhou část!

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 02.11.12 13:04

Krásné :kytka:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 02.11.12 13:37

Krásný deníček, Míšo :pankac: taky už se těším na pokračování :mavam:

 
čekámenaštěstí  02.11.12 16:22

Taky už se nemůžu dočkat dalšího :palec: Hlavně, ať jste spokojená rodinka a daří se vám :kytka:

 
NikysekR
Echt Kelišová 7953 příspěvků 2 inzeráty 02.11.12 18:30

:hug: No prý, že nejsi spisovatelka. Za tuto slohovku bych ti dala jedničku! A taky jsem ráda, že jsme se tady poznaly i s ostatníma holkama, těhotenství bylo s váma mnohem mnohem lehčí. :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 02.11.12 20:28

Gratuluji k holcicce :hug:,taky sem pred malym prosla Sp.

 
brambulka
Nováček 7 příspěvků 03.11.12 23:56

Pěkné :kytka: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Aguš a její cesta na svět


Reklama