Trnitá cesta za dítětem

Snažení

Bylo mi 21 let, když jsem prodělala těžký zánět vaječníků. Původně mi doktor oznámil, že takové krevní výsledky, jako mám já, ukazují spíš na nádorové onemocnění, ale pak se z toho vyklubal jen ten zánět, i tak mi to změnilo celý život.

Začalo to jako kdyby my někdo zmáčkl čudlík v hlavě a já jsem strašně začala toužit po dítěti. Měla jsem hrozný strach, že když se rozhodnu mít dítě až za pár let, tak že to nepůjde. V té době jsem byla s přítelem teprve 1 rok a tomu se samozřejmě do dítěte moc nechtělo, teď už to chápu, ale tenkrát jsem mu to v duchu vyčítala. Trvalo dalšího tři čtvtě roku než jsem ho přesvědčila, a tak jsme se rozhodli počít našeho prvního potomka. Měsíce ubíhaly a nedělo se nic, byla jsem z toho nešťastná, na přítele jsem strašně tlačila a vždy, když mě odmítl třeba s tím, že brzy vstává a je unaven, byla jsem schopná půl noci probrečet a být na něj naštvaná, že to bojkotuje :-(

Po půl roce marného snažení jsem se rozhodla, že zajdu k mému gynekologovi a maličko mu zalžu. Řekla jsem mu, že se s přítelem snažíme už rok a něco a pořád nic. Udělal mi tedy hormonální profil který, dopadl dobře a poslal mě na vyšetření vejcovodu, což dopadlo taky dobře, až na menší septum v děloze, a poslední vyšetření byl spermiogram přítele. Když jsem mu oznámila, že by na takové vyšetření měl jít, okamžitě to zamítl, že jsem „prdlá“ a že se na takovou organizovanou reprodukci může… no a že jsme určitě oba v pořádku, jen já na tom příliš visím (teď vím, že měl pravdu ). Když se stále nedařilo, nakonec se uvolil (za což si ho moc vážím ) a na spermiogram si došel. Výsledky byly výborné. Spermií bylo hodně a byly čilé :-)

Gynekolog mi předepsal Clostilbegyt, a kdyby se to s ním nepovedlo, pošle nás na konzultaci do Sanusu. Prášky jsem polykala poctivě a za měsíc jsem seděla v koupelně na vaně a v ruce držela jasně pozitivní TT. Ta radost, kterou jsem cítila, je nepopsatelná. Hned jsem běžela říci tu novinu příteli, ale ten jen na mě koukal a jediné co mi řekl, bylo, ať to nikde neříkám, než mi to potvrdí doktor. Ta reakce mě zamrzela. Za 14 dní jsem šla na kontrolu a doktor mi těhotenství potvrdil a dal mi Utrogestan a měla jsem přijít zase za týden. Už jsem se nemohla další kontroly dočkat. Zažila jsem na ní ale šok, prý se moje miminko vůbec nezvětšuje a říká se tomu zamlklé těhotenství. Měla jsem počkat 10 dnů s tím, že to odejde z těla samo. V tu chvíli jsem si myslela, že je to nejhorší den v mém životě, ale bohužel měl přijít ještě horší.

10 dnů uběhlo jako voda a krvácení stále nikde. Bylo to pár dnů před Vánoci, tak jsem se rozhodla, že zajdu k doktorovi na kontrolu, ať nemusím až po Vánocích. Doktor mě prohlédl a řekl, že se mu to teď zdá nějak větší a poslal mě, ať se objednám na kyretáž. V nemocnici mě začali vyšetřovat a k mému překvapení se doktor ptal, jak jsme přišli na to, že jsem těhotná, protože dělohu mám čistou. Ještě chvilku hledal a najednou mi ukázal něco, na co v životě nezapomenu, obraz nádherného plodu s krásně bijícím srdíčkem.

V tu chvíli mi nedocházelo, že to stvořeníčko musí umřít, protože bylo uhnízděné ve vejcovodu. Dr. mi akorát řekl, že takhle velké mimoděložní těhu se jen tak nevidí a budou mě operovat ještě dnes. Jenže než mi stihli dát podepsat všechny možné papíry, tak mi vejcovod praskl a už mě vezli s vnitřním krvácením na sál. Můj, teď už bývalý, gynekolog si toho prostě nevšiml a mě to málem stálo život. Nebral mi ani krev, při tom by zjistil, že je HCG příliš vysoké na to, aby se jednalo o zamlklé těhu. Ani doktoři v nemocnici my nedokázaly říci, co pan doktor v děloze viděl.

Vzali mi vejcovod a ten druhý mám srostlý a budou my ho také brát. Moje sny o rodině se zhroutily jako domeček z karet. Je mi 23 a přirozeně neotěhotním. Vím, že je IVF a to je také jediná věc, která mě drží nad vodou. Jen mě děsí, že mám jen 3 pokusy :-( Vím, že se s tímto zážitkem nikdy nesrovnám a už vůbec nedokážu z hlavy dostat ten obraz mého dítěte odsouzeného k tomu, aby umřelo. Je dost ironie, že když po něčem tak strašně toužíte a konečně toho dosáhnete, tak vás to málem zabije.

Další deníček budu, doufám, psát o úspěšném IVF :-)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 05.02.13 00:37

Tyhle deníčky mě vždy doženou k slzám… Určitě to výjde. Moc držím palečky :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 05.02.13 07:20

Ani nevím co napsat… :( Je mi to líto… neuvěřitelné čím si některé ženy musí projít… mezitím co jiné, které nechtějí… :roll:

Drž se :* :hug:

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 05.02.13 09:57

Panu doktorovi bych asi doporučila zajít si na oční, je mi to líto :-( Ale neboj, je spousta holek, kterým IVF vychází a mají díky němu krásné děti :hug: A pokusy nemáš jen 3, ale i 4, nová legislativa ti dává na výběr. No a pokud se vám při stimulaci zadaří a bude dostatek kvalitních vajíček, ze kterých budete mít spoustu krásných embryjek na zamražení, tak ti naskakují další a další pokusy :-)

Opravdu se neboj, rodinu mít určitě budeš! :-) Držím palečky…

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 05.02.13 10:06

Ahojky, moc mě to mrzí. tuším, jak se cítíš. taky jsem chtěla mimi už od 21 let, ale to jsem byla teprve ve druháku na vysoké a bez partnera :) nicméně cloumalo to se mnou tedy řádně! pak jsem po dvouleté známosti začla vyvíjet tlak na tehdejšího partnera, že mi zbývá poslední rok školy a že se mi blíží 25 a že budu pak chtít co nejdříve mimi. on měl ale jako hlavní zájem výletování s přáteli, spolu jsme nikdy nebyli ani na dovče, byli jsme z jiných měst přes 50 km od sebe a na otázku budoucího společného bydlení mi vždy řekl: „Uvidíme, až dostuduješ“ :nevim: to víš, to bylo něco na mě, jak se mi plašily hormony, kamarádka měla v té době čerstvě narozenou holčičku… když mi přítel oznámil, že frčí na 3 týdny s kamarádem na Kubu, oznámila jsem mu, že vysazuju antikoncepci. proč bych ji brala, že, když jsem chtěla mimi a stejně kloudně nebylo z čeho otěhotnět… po jeho návratu jsme se chránili jen přerušovaně, takže jsem samozřejmě neustále doufala, že jsem v tom.. ke všemu jsem osm měsíců po vysazení HA nemenstruovala, nerostla mi sliznice, dělaly se cystičky na vaječnících :? ted už zpětně vidím, že jsem byla blázen s takovým chlapem chtít dítě..
hned po škole jsem se shodou okolností v naší vesnici seznámila se svým manželem :D měl to jednoduché, byl odzačátku pozorný, úplný opak bývalého. přesto jsem vydržela s ním nic nemít, dokud jsem si opravdu nebyla jistá. což bylo brzy - u bývalého jsem s sebou jednoho rána švihla z ničeho nic přímo na práh, šla jsem do nemocnice na pozorování a bývalý se za mnou nestavil, zatímco manžel za mnou chtěl jet 50 kilometrů, aby mě zavezl jídlo :,(
manželovi jsem hned řekla, že děti nechci moc odkládat, že mám nějaké problémy. tak jsme po půl roce společného bydlení (ten se nastěhoval hned :P ) začali nechávat věcem volný průbeh. mezitím se mi konečně po roce a půl od vysazení antikoncepce upravil cyklus. hned druhý měsíc jsem otěhotněla, ale bylo z toho zamlklé těhu. řádně jsem to ořvala, smířila se a samozřejmě chtěla za každou cenu co nejrychleji otěhotnět. tak to chvilku nešlo, a pak šup, mimoděložko :roll: po půlroce jsme to zkusili znovu, fakt jen zkusili, já se bála, co z toho zase (ne)bude a snad z toho bude Anetka :srdce: i toto těhotenství bylo odzačátku komplikované, krvácení zezačátku, silné bolesti zad, zkracující se čípek už od 21.týdne, ted ležím šestý týden v nemocnici pro hrozící předčasný porod.. ale všechno to za to stojí!
vím, že máš složitější situaci v tom, že to přirozeně asi nepůjde, ale kamarádka měla otočené vejcovody, šanci na přirozené otěhotnění prakticky žádnou a hned druhý pokus ivf se povedl :kytka: už má šestinedělní Sárinku :dance: taky to měla složité, nejdřív sehnat partnera, co by chtěl mimčo, pak ho přesvědčit po 4 leté známosti, aby šli do ivf.. ale pak už to bylo vlastně hned :palec:
moc držím pěstičky, aby se zadařilo, až se dáš dokupy, myslím, že ivf je spolehlivá a úspěšná metoda :hug: a doporučuji mezitím cvičit Mojžíšovou, ta metoda mi pomohla před 2 lety dát dokupy záda, nebýt toho, asi vůbec malou nedonosím ani do toho 34.týdne, kde jsme ted…
určitě už bude vše jen dobré :kytka:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 05.02.13 10:07

Ahojky,
nebreč, však jsi silná a zvládneš to :pankac: :hug:

Na IVF máš sice „jen“ 4 pokusy, ale když budeš dobře reagovat na stimulaci a zbydou ti embryjka na zamrazení, tak se těch pokusů hned dá zvládnout mnohem víc :palec: Věř tomu, že se to povede- já taky věřila a z prvního IVF mám dvojčátka. Za měsíc jdu na další pokus, snad bude také úspěšný a dovezu si domů ještě jedno miminečko :hug:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 05.02.13 11:00

To mě mrzí :-( ale neboj se a na pokusy ivf se vykašly ;-) já šla taky na ivf kvůli tomu že se neuvolníly vajíčka. A první ivf vyšlo a čekáme chlapečka. Hodně štěstí a nevzdávaj se.

 
Vendee
Kecalka 231 příspěvků 05.02.13 12:19

Je mi to moc lito:( az mi stekaji slzy:(.. doufam ze nam brzo oznamis ze cekas maleho drobecka;):)

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 05.02.13 12:46

Je mi to moc líto :,( Mám kamarádku, která si tím prošla také, ale nezoufej, v květnu se jí narodí miminko, stejně tak věřím, že i ty se dočkáš malého andílka :hug:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 05.02.13 13:34

Hlavu vzhůru mimi bude neboj :palec: :hug:

 
aliceh82  05.02.13 20:16

A o žalobě na toho slavného doktora jsi uvažovala? chápu, že se Ti k tomu třeba nechce vracet a že se to už nezmění… ale opravdu někteří by zasloužili… je mi Tě moc líto a hlavně jeho dalších pacientek. Držím palce ať to všechno vyjde!!!

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 05.02.13 20:39

Držím palce aby jsi jednou držela své vytoužené miminko v náručí :hug:

 
sarinkaa
Kecalka 102 příspěvků 05.02.13 20:50

Děkuji vám všem potřebovala jsem to vyventylovalt ven doma se se mnou o tom nikdo nechce bavit aby my to nepřipomínaly:-(a já jsem to v sobě dusila..taky je strašně fajn že mi tu dokážete poradit děkuji všem:-)

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57483 příspěvků 05.02.13 22:24

Podívej, znám to osobně, ještě půl roku po operaci se mi zdálo skoro každou noc, že jsem těhotná, oni rozhodnou, že mi to dítě vezmou, já je prosím, ale není mi to nic platný. Čas to krapet otupí. 13 let úporného snažení a nakonec ty dvě vytoužené děti mám. Neházej flintu do žita, dočkáš se, věřím tomu. Jo a pokusy už jsou čtyři, snad už to schválili.

 
K.a.c.i.k93
Kelišová 5626 příspěvků 06.02.13 16:39

Taky me to dostalo, mrzi me to :( Drz se :kytka:

 
Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 06.02.13 19:33

Chtěla bych tě podpořit - já jsem měla štěstí to vím, ale ty ho můžeš mít také jsem v 15tt po prvním IVF :potlesk:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 07.02.13 23:06

Moc smutny pribeh plny nadeji…mrzime ze to takhle dopadlo…drzim pesticky at IVF dopadne hnedka na prvni pokus:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama