Cestování v těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 18.08.01

na co si dát pozor při cestování s bříškem

Ahoj,
Někde jsem se dočetla, že se nedoporučuje v těhotenství příliš cestovat. A dokonce, že drobné otřesy při jízdě autem jsou nepříznivé. Trochu mne to zaskočilo, protože jsem nucena „pendlovat“ každých čtrnáct dnů mezi Plzní a Brnem. je to opravdu tak problematické?
Dík za odpověď
 Renata

Ahoj Renato,
nevím kde jsi to vzala, ale cestování je možné i v těhotenství. Jen pokud se cestuje letadlem, pak některé letecké společnosti nechtějí mít za pasažerku ženu v posledním trimestru a i gynekologové nedoporučují vzhledem k možným změnám tlaku v tomto období letecky cestovat.
Při cestě autem je dobré mít bezpečnostní pás uchycen spíše v klíně, pod bříškem, nikoliv přes bříško. V těhotenství může žena trpět nevolností, může mít tendenci omdlévat (zejména z počátku) a také se snižuje schopnost soustředění - je tedy na ženě, aby zvážila zda sama zvládne cestovat autem.
K otřásání bříška dochází nejen při jízdě autem, ale i při samotné chůzi - to by těhotná žena opravdu mohla sedět pouze doma a nikam nechodit. Nebezpečné jsou extrémní otřesy - například se nedoporučuje skákat. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek