CIPÍSKOVA PARTA - 40. DÍL

Ostatní

Ahooooooooooj holky cipísačky a všichni ostatní! Dneska by měl být deníček tak nějak svátečnější a velikonočnější, ale asi to nechám spíš na vás a vaše komentáře. Výzdoba u nás rovná se nule, naopak, pomalu začínám odstěhovávat pěkné věci pryč, protože Ondrovo pole působnosti se radikálně den ze dne zvětšuje. Je to měsíc, co jsem psala svůj první deníček a taky měsíc, co začal válet sudy. No a teď můžu konečně napsat, že se začal plazit. A styl má teda vybroušený, to musím říct. Na přebalováku se začal přitahovat k těm zvedlým okrajům, dělá takový srandovní pohyby tam a zpět, a stejnou techniku používá i na plazení. Předloktí vpřed a přitáhnout. Ještě včera to bylo tak v okruhu metru do puclíků, dneska rejdil jak blesk po celém obýváků (25m2). Takže Fikus putoval na poličku, Cédčka musím taky nějak ukrýt, včera je vytáhl postupně všechny ze stojanu a ten na sebe pak shodil...no prostě, už je to tady. :D))))))))

Jinak závidím všem, kdo píše, aže se jim děti zlepšily v jídle, nebo baští stále stejně dobře, u nás je skoro hůř a hůř. Včera a dneska Ondra pohrdl dříve vcelku oblíbeným kuřetem s rýží a zeleninou od Hami tím stylem, že pro jistotu ani nezavřel pusinku a začal dělat, že se tím dáví. A dneska, když jsem mu tam přistříkla moje mlíko, tak se tvářil úplně stejně - prostě místo aby začínal jíst víc, tak je čím dál kojený kojenec. Nicméně mu to jde evidentně k duhu, přibírá a paní doktorka si jenom tak pro sebe zkonstatovala: ?Problémy s jídlem nemáte, že?? Tak jsem jí to odsouhlasila, jednou jíst začne, tak mu to nebudu teďka nějak zhnusovat, stejně bych asi neuspěla, že.

Ale musím ho, myšáčka, taky pochválit, dneska na požádání třikrát předvedl paci paci, jednou dokonce tatínkovi. Když mu chci totiž vyměnit plínku, tak mu musím něčím zabavit ruce, většinou je to nějaká tuba s krémem, nebo obzvláště oblíbená je pasta na zuby. Tu čmajzl v koupelně asi před týdnem, a když se každý večer ozývalo něco jako ?Ondrášu, ty opičáku? apod., tak jsem mu jednu vyčlenila a Petrovi dala novou. No a tak prostě mu vždycky něco vrazím do tlapek. Dneska jedna tuba nestačila, tak jsem mu přidala druhou do druhé ruky a řekla, ať s nimi dělá paci paci ? holky ? on vážně začal. A pak i s ručičkama a má je konečně rozevřené, doteďka dělal taková ta neslušná gesta ? jednu ruku v pěst a druhou bušil o ni. No a večer pro Petra už to bylo prostě suveréní.
Kromě pasty taky ještě stále zbožňuje hadičkovou odsávačku plus se přidala cestovní krabička na ubrousky Pampers, tu vydrží otevírat a zavírat i deset minut. A bohužel stále trvá jeho nadšení pro šňůry, šňůrky, kabely…musela jsem zrušit lampičky na nočních stolcích, stejně jsme je teď ale nepoužívali.

A taky už se se mnou chlapec hádá!!!! Právě u zmíněných kabelů od lampiček ? chytl je do ruky, já řekla ne, on na to něco jako abe nebo ade, uličnický výraz v očičkách a tak to šlo dokola asi pět minut. Měla jsem co dělat, abych zachovala kamennou tvář a nezačala se chechtat. No nakonec jsem mu to samo sebrala.
Na kolínka se taky snaží, ale spíš na měkkým, to bude asi ještě chvilku trvat, ale já nespěchám. I tak je to děs běs, jak to tady musím všechno ohlídat a zlikvidovat.

Tak to tak nějak v kostce o nás......holky, ale co o vás, o vás, hlavně o vás z Prahy nějak poslední dobou nevíme vůbec nic. Skoro to vypadá jako kdyby jste se rozhodly, že když není Zuzka, nebudete ani vy…:o( Ale to je strašná škoda, Zuzka se nám určitě vrátí a tipla bych, že si nás i čte (že jo Zuzi?) A co si přečte…nic, leda tak jaké je zrovna v Brně počasí a nebo že si tady dopisujem samy se sebou.

No nic, chtěla jsem původně taky napsat něco v tom smyslu, že tohle je čtyřicátý jubilejní deníček, že to uteklo strááááášně rychle ve srovnání s nekonečným těhotenstvím a tak…ale to asi prožíváme všechny stejně. Potkala jsem dneska souseda, prý, že se musí na Ondráška mrknout, jaký je to miminko, ale když ho viděl, tak říká, to už není vůbec žádný miminko…tak mi to přišlo líto. I když - každé období má své ? musíme si užívat přítomnost a ne se hrabat v minulosti, jak říká můj manžel.
Takže si to hezky s těma miminkama nemiminkama užívejte, ať vás kluci v pondělí moc nezmydlí ? mimochodem, Ondrovi dopoledne děda přivezl novou mrskačku, z čerstvýho proutí, tak ji napřed ochutnával a pak s ní děsně mával, až málem vymával Petrovi oko. Prostě krásný první maminkovský velikonoce a prosím vás PIŠTE!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mějte se pohádkově
Sylva a Ondrášek, příští neděli třičtvrtě roční

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.04 19:52

Ahojky, že bych dneska byla první!
Sylvo - moc pěkný deníček. Z Ondráška se taky koukám začíná stávat pěkný ďáblík.
U nás jsou taky novinky - Tomik si začal stoupat a to VŠUDE! Takže teď ho už nemůžu nechat vůbec nikde samotného, neb nemá ještě ten správný styl, jak to komentuje Tom drží se u toho vážně zuby nehty - zuby zakleslé v postýlce a pěstičky svíraj šprucle a když už stojí, tak se u toho kymácí jako kdyby tancoval lambádu, takže už se taky párkrát pěkně praštil, prostě to neudržel:( No ale věřím že to časem vypiluje a už nebudu mít strach si odskočit třeba jen na záchod.
Jináč se nám klube horní jednička a to je vážně hrůza:( Už týden je Tomik děsně ufňukanej, chvíli se směje a najednou mu vytrysknou slzy, je mi ho vážně líto. Naštěstí už jí vidím, tak jen proříznout a je venku a bude zas klid, ale asi ne na dlouho, druhá už je taky dost nateklá:(
A co jste dělali o Velikonocích? My jsme byli na výletě v Liberci v ZOO, bylo to moc príma, Tomik byl nadšen hlavně z opic a pelikánů.
Tak já jdu juknou na telku a asi půjdu brzy spát.
Pá market + Tomík v pátek 9m

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 12.04.04 21:01

Ahojky holky,
kam se nám ztratily komentaře???

Zdenik

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 12.04.04 21:02

aha on nám deníček pro jistotu vyšel dvakrát!!! ;-))))))))))))))))))))))))))))

Zdeník

janice
Kecalka 458 příspěvků 14.04.04 08:47

Hoj, ahoj,
zdravíme Vás s Vilíkem při úterku. Včera večer jsme se teprve vrátili od našich a ze stavby, takže se k PC dostávám až dnes.

Svátky u nás proběhly normoš, my to nějak neprožíváme, ale pár vajec a nějaký čokiny pro koledníky samozřejmě taky byly.

Co je u nás nového? Vilda se už opravdu staví uplně všude, nejraději se zavěšuje o kalhoty. taky už ujde pár krůčků jen za jednu ruku. Takže čekám, kdy začnu z našeho hnízdečka dělat holobyt:o((( Je ale pravda, že Vilík ví, co nesmí brát do ruky(kabely, televize, video, kytky, ubrus), ale samo, že se na to nespoléhám. Ale většinou to ignoruje a nebo stačí jen lehce zahrozit prsten a jde pryč. Zuby máme zatim taky jen ty dva spodní, ale tušim, že se brzo dočkáme i horních.
Co je ale naprostá hrůza, je přebalování, svlékání a oblékání. Nikdy jsme s tim problém neměli, ale posledních pár dní to opravdu nemá chybu! Zabírá pouze flaška od Johnsonova oleje s heřmánkem, žádná jiná.a jen na chvilku. Takže úprk s pokaděnym zadkem po koberci(když jsme u našich) je opravdu vzrušující.
Jídlo je taky OK. Vilík dlabe prakticky vše, k snídani mazanec, k obědu svíčkovou…
Na zahrádce už mám vyseto plno kytiček, tak už to chodím vytahovat očima ze země a plánuju zajet do OBI a ještě něco přikoupit. Dle předpovědi má být už krásně, tak hurá, hurá.
Jo, taky se někdo ptal na hrníček. My používáme od Aventu se zelenou hubičkou a vyhovuje. Vilda ovšem pije i chladné nápoje, takže to moc nezkoumám, jak dlouho to vydrží teplé.
no nic, musim končit, mějte se krásně a já zase přijdu…
janice+Vilík - zítra 10 měsíční)

Vložit nový komentář