Co se stalo v roce 2012?

Snažení

Po dlouhých měsících, ve kterých jsme si s přítelem prošli nelehkým obdobím, jsem se rozhodla vypovídat se. A to proto, protože jsi to třeba právě Ty, která máš stejný problém jako já...

Na začátku bych asi měla začít vyprávět o mně a příteli. Tak fajn, je mi 17 a Honzíkovi je 24. Poznali jsme se před třemi lety a byla to láska na první pohled. Honza mi svou lásku dokazoval mnoha způsoby. Vlastnil hospodu, mně se ale hospodský smradlavý od kouře nelíbil. On neváhal a hospodu pustil. Za celou dobu přinesl mnoho obětí. Jsem mu za to moc moc vděčná. Náš vztah sice prošel nejednou krizí, ale přesto bych neměnila. Myslím si, že většina vztahů může fungovat výborně do té doby, než se začnou řešit závažnější životní situace.

Netrvalo to dlouho a jedna taková situace nastala i u nás. Se svojí mamkou mám už od malička špatný vztah, vždycky jsme kolem sebe spíš proplouvaly, než se kamarádily. A věřte mi, že žádná pohádka to nebyla. Přesto jsem se snažila být ukázkovou dcerunkou. Ve škole vždy dobré známky, vybrané chování a nikdy jsem matce neřekla křivé slovo. Problémy jsem dusila v sobě, což mě dovedlo k tomu, že se u mě v dubnu 2012 projevily psychické potíže. Nevěděla jsem, jak jí to říci. Nikdy pro mě neměla pochopení.

Pro sebe jsem problém s nemocí nechat nemohla, už proto, že moje okolí (spolužáci, přítel a jeho rodina) si prostě nemohli nevšimnout, co se děje. Paní ředitelka ve škole mi zařídila návštěvu u psychiatričky. Začala jsem brát léky a chodit na sezení. Sebrala jsem všechnu odvahu a šla za mámou. Nikdy na to nezapomenu. Řekla jsem jí, že mám psychické problémy, snažím se je řešit a že chci, aby byla se mnou. A ona? Řekla mi, že jestli jsem psychicky nemocná, půjdu do ústavu. Nečekala jsem ani minutu, zabalila si věci a odešla k rodičům přítele. Mimochodem s jeho rodiči mám úžasný vztah, lepší než s vlastními, za což jsem strašně ráda.

Hned první noc matka volala policii, že mě můj pedofilní přítel zadržuje u něj doma. Nezbylo nám nic jiného, než se bránit soudně. Mamča přítele podala žádost o svěření do péče. Okresní soud nám vyhověl. Za měsíc ovšem přišlo odvolání právníka mé matky. Krajský soud naši žádost zamítl. Byla nám doporučená monitorovaná schůzka na odboru péče o dítě. V životě mi nebylo trapněji než v tu chvíli, kdy jsem musela problémy s matkou řešit před zraky sociálních pracovnic. Nakonec na jejich doporučení souhlasila s tím, abych nadále bydlela u přítele. On a jeho rodina mi byli v těchto nelehkých chvílích tou největší oporou. Situace se uklidnila a já jsem dál žila s přítelem.

Přišel další měsíc a s ním další problém. 24. 5. 2012, na moje narozeniny, jsem byla na běžné gynekologické prohlídce. Pan doktor ale při ultrazvuku mlčel. Kroutil hlavou a mlčel. Byla jsem vyděšená a měla jsem důvod. Pan doktor mi řekl, že mám velké cysty na vaječníkách a jsem částečně neprůchodná. Poslal mě na pozorování do nemocnice. Než jsem ale vůbec stihla nastoupit, spadla jsem z lehátka a válela se na zemi v křečích. Při pádu mi cysty popraskaly a v dutině břišní jsem měla volnou tekutinu. Ležela jsem v Motole (k mostecké nemocnici nemáme s přítelem důvěru).

Když mě propustili, bylo mi doporučeno co nejrychleji otěhotnět. Prvním krokem bylo vysadit léky na psychiku, což se povedlo, neboť jsem je brala teprve krátce. Dva měsíce jsme se s přítelem snažili přírodně, ale pořád se nám nedařilo. A to jsem antikoncepci vysadila v lednu. Pan doktor tedy poslal přítele na spermiogram, který byl ukázkový, všechno bylo naprosto v pořádku. Pak následovalo mé podrobnější vyšetření. A verdikt? Polypy oboustranné, levý vaječník neprůchodný a pravý průchodný na 30 %. Pan doktor mi napsal Clostylbegyt a Utrogestan.

Snažili jsme se a mělo to cenu. Když jsem v září našla // na tt, brečela jsem radostí. Všichni jsme měli radost. Byla jsem na ultrazvuku, a dr. pak viděl dvě embrya. Byly to nejkrásnější okamžiky v mém životě. V 8. tt je ale vystřídal samovolný potrat vyvolaný hyperstimulačním syndromem. Byla jsem na dně. Přítel se snažil nedat to najevo, ale já ho znám a vím, že se držel jen kvůli mně. Nemohla jsem spát, ani být vzhůru, prostě jsem jen brečela. Po lékařském ošetření nám bylo doporučeno snažit se dál bez hormonů, že prý to máme pohnojené a mohlo by se to povést. Ne. Nedařilo se. Každou ms jsem oplakala.

Teď v prosinci mi lékař zase nasadil Clostilbegyt a Utrogestan s tím, že u Clostíku mi snížil dávkování, aby zase nedošlo k OHSS. Hormony jsem brala. Snažili jsme se každým dnem. Dnes jsem 22. DC. Neslavím Silvestra jako moji vrstevníci, ale ležím v posteli mé nejlepší kamarádky a strašně se bojím. Bojím se, aby vše nedopadlo stejně jako v září. Čekám, až si budu moc udělat test a modlím se, abychom tam našli //.

Jsem na dně. Je mi 17 a řeším problémy, které prostě nezvládám. Je ale zvláštní, že péčí o dítě jsem si 100% jistá v kramflecích. Od narození jsem se starala o dvě sestřenice, bratrance, sestru a kamarádky synáčka. Jsem v tom zběhlá a děti miluji. Rok 2013 má být rokem plodnosti a já se modlím za nás všechny, které chceme najít //, aby se nám konečně splnil náš sen. Prostý a přesto někdy nesplnitelný.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kiki03  03.01.13 08:30

Držím palečky aby vše dobře dopadlo :-)Jsi mladounka a musis resit takovýhle problemy je mi to líto :-( a doufám že ty // čarecky najdes :-)

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 03.01.13 08:54

Určitě se miminka dočkáte, když už se to jednou povedlo ;) Držím palečky :palec:

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 03.01.13 09:19

Ja jsem mela samovolny potrat v sestem tydnu a taky me to dost vzalo. Je mi 21. Byla jsem tak na dne, ze me pritel vzal na dovolenou, abych si odpocinula a hnedle mesic na to // :) ted uz jsem ve 14 tt. Nevzdavej se, clovek si nekdy musi sahnout na dno, aby se odrazil. Moc drzim palecky

 
Mber
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 03.01.13 10:05

Moc Ti držím palečky, určitě se miminka dočkáte! Máš plno času, jsi mlaďounká. Taky jsem si prožila to, co ty, minulý rok dokonce třikrát za sebou.Ale nevzdáváme se, chceme bojovat dál a věříme, že i vzhledem k mému věku (čtyřicítka není daleko) se miminka dočkáme. A věř, že to ošklivé, co jsi prožila, časem nebude tak bolet a zjistíš, že Tě to udělalo jenom silnější-teď to možná zní hrozně, ale píšu dle vlastní zkušenosti…Takže přeju hodně síly do dalšího boje a jsem myšlenkami s Tebou holka!!! :hug:

 
kristyna92
Kecalka 459 příspěvků 03.01.13 11:02

Koukám, že jsi to v životě neměla a nemáš jednoduché. Ale stavíš se k tomu úžasně, je vidět, že na svůj věk si rozhodně vyzrálá a přeji Ti, aby ses co nejdříve dočkala // na testíku :kytka:

 
Petullek
Závislačka 3611 příspěvků 03.01.13 11:47

Holka drz se :hug: :hug: :hug:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 03.01.13 11:56

Pro Tebe :kytka: :hug: :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 03.01.13 12:59

Budu na tebe myslet, aby se vám zadařilo :hug:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 03.01.13 13:40

Je smutny, ze holcena v tvem veku musi resit takove problemy, a ze ti mama neni oporou..rozhodne drzim palecky at se vse dari, a at se hlavne uzdravis :)

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 03.01.13 13:55

Držím palečky at najdeš své vysněné // na testíku a at jste s přítelem štastní :hug:

 
xk.kx
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.01.13 14:08

Držím palečky, aby jsi našla // :palec:. :hug:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 03.01.13 14:35

To s mámou je fakt naprd, měla by Ti být oporou. To s tím potratem je čím dál víc běžnou záležitostí - bohužel. Mně potkalo zamlklé těh. v 28letech, byla jsem z toho vyřízená. Ale Tebe podle doktora tlačí čas, tak Ti přeji, abys měla po svém boku stále svého opravdu úžasného přítele a aby se vám brzy zadařilo :srdce:

 
Sindy17
Kecalka 181 příspěvků 03.01.13 20:12

Chci Vám moc moc poděkovat za podporu! :srdce: Strašně mě tato slova žonou dál. :srdce: Ani nevíte, jak moc si vážím podpory. Většina lidí takhle mladé matky odsuzuje a málo lidiček dokáže pochopit naší situaci. :oops: Dneska jsem byla u lékaře (25.DC) a říkál, že mám sice znovu hyperstimulační syndrom, ale že je mírnější než minule. Folykuly viděl pěkné a říkal, že si myslí, že se mohlo zadařit. Mám počkat, zda to dostanu a pak znova utz. Tak moc si to s přítelem přejeme, že se snažíme dokonce ještě ted, na poslední chvilku :mrgreen: Hned, jak budu vědět něco bližšího, napíšu sem. Mějte se pěkně :srdce: Snažilkám přeji //, těhulkám zdravá miminka a bezproblémové těhu a maminkám příjemné mateřství. Papa :*

 
PETULENKA
Kecalka 453 příspěvků 03.01.13 20:24

Moc krasny,,taky se snazime znovu po potratu, tak se modlim at to prijde brzo. neboj drzim palce dobre to dopadne. :hug:

 
Bublinka2264
Kecalka 136 příspěvků 03.01.13 21:53

Držím palečky a moc ti fandím, nemáš to lehké :hug:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 03.01.13 22:41

Tak to je mazec, slyšet od doktora v 17ti, že nejlepší je otěhotnět… já jsem v 17ti nebyla na dítě vůbec připravená a nedovedla bych si to představit, takže opravdu kloubouk dolů a bereš všechno skutečně zodpovědně a navíc ty problémy s matkou, skutečně smutné. Naštěstí je tu tvůj přítel a jeho rodina a jsou tu pro tebe, to je moc důležité když vlastní rodina selhala. Držím všechny palce co má, aby se miminko povedlo a vy jste byli šťastní ;)

 
Muf86
Závislačka 4289 příspěvků 04.01.13 09:16

Tvůj příběh je plný komplikací a problémů. Obdivuji a smekám. Přeji hodně štěstí TOBĚ ale i nám ostatním.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama