Jestli se nechám naočkovat? Ani omylem!

Covid jako chřipečka? Tak to fakt ne. Protože jsem nenašla žádné novější info ohledně průběhu covidu, zde je ve stručnosti jedna zkušenost z října 21. Já a devatenáctka, subjektivně mýma očima.

Jestli se nechám naočkovat? Ani omylem! Jestli se nechám naočkovat? Ani omylem! Zdroj: Canva

Covida rozhodně nijak nepopírám – s námi tu už nějakou dobu je, no a je otázka, jestli někdy zmizí. Takže já si tak nějak díky vší té masáži na nutnost nepovinného očkování, tečkování, jak to všechno díky tomu skončí a blabla, plus samozřejmě ten nenápadný tlak a naprosto nenápadné zvýhodňování očkovaných, kterých se netýká ani karanténa, ani testy, ani nic, přitom můžou vesele rozsévat tuhle dobrotu dál, vytvořila jakýsi blok a na očkování se vyprdla. Nikdo nezjišťuje, jakou má naočkovaný jedinec hodnotu protilátek a protilátky po prodělání se neřeší – třeba můj otec má rok po prodělání C19 hodnotu IgG 15× vyšší, než je uvedená referenční mez. A je mu to k… Proč? No, jestli to nebude proto, že z toho nic neteče… Takže ano, jsem nezodpovědná, tj. neočkovaná. Jinak ale zdravá, pravidelný dárce krve/plazmy, X let v registru dárců kostní dřeně, většinou 2× týdně celoročně sauna, nějaké to cvičení.

Jak to celý začalo? Ve středu dopo, v práci, mi nebylo úplně OK. Bolely mě oči, měla jsem citlivou kůži na dotyk. Sbalila jsem se a jela jsem domů, pokračovat na homeoffice. Po cestě jsem se stavila na PCR skrz víkendovou saunu a před tou středeční si udělala POC s výsledkem ihned - negativní. Doma jsem chvíli zavřela oči a tím, že se mi udělalo úplně dobře + jsem měla negativní test, dala jsem si dvě hoďky v sauně. Po sauně klasická únava, spát jsem šla brzo, ostatně jako tradičně. Vzbudila jsem se dost pozdě, to už jsem měla na mobilu pozitivní výsledek PCR. Kolem oběda volala hygiena, musela jsem nahlásit zaměstnání, s kým žiji a pod.. Naočkovaní kolegové z kanceláře jsou v pohodě, ti nemusí vůbec nic, pokud nechtějí, neočkovaný kolega automaticky dva týdny karanténa, test, a i při jeho negativním výsledku tuto karanténu musí dodržet… debilita Obvodní po 2 týdnech od pozitivního testu vystaví lejstro, že budu 180 dní hájená a nebudu muset opičkovat, což je fajn. Poslala recepis na Erdomed na vykašlávání, Isoprinosine na podporu imunity, k tomu beru Acylpyrin, kterej by snad i měl ředit krev, což je pro mě docela strašák, ta zvýšená rizikovost plicní embolie nebo vznik trombózy.

To byl čtvrtek, já měla rýmu, bolest v krku při polykání, ztráta hlasu. Jinak OK, jen mě bolí záda z toho neustálýho válení se v posteli.

Pátek byl obdobný, možná bolest v krku trochu lepší, rýma přetrvává, chuť i čich na jedničku. Spím i přes den, nikdo neotravuje, manžel se naučil sám od sebe ovládat myčku, pračku i indukční desku s pečicí troubou. Na oběd vystřihnul luxusní kuře.

V sobotu už mi bylo zase o něco líp, rýma teda šílená pořád. Plus jsem zjistila, že nic necítím. Je to docela sranda, ani zrnka kávy, ani silný parfém, hovno, hlad, rajskou, nic. Fakt nic. Večer asi 20minutový záchvat kašle, ale nic hroznýho.

Nedělní ráno opět ve znamení vykašlávání a smrkání… Už nejsem tolik zahleněná, ale svoji kašlací večerní čtvrthodinku si stále nechávám v zásobě.

Pondělí, 5. den od pozitivní testu. Stále absolutně bez čichu, chuti, v noci sem tam pokašlávám, ale žádný dušení se nekoná. V pohodě zvládám práci, schody taky nejsou problém. Občas to zalomím i přes den, ale to spíš z nedostatku spánku posledních let, než že bych nevydržela z důvodu C19. V průběhu dne opět sem tam kašel, rýma už je o něco lepší.

Úterý, středa i čtvrtek stav stejný, bez chuti, čichu, trochu škrábání v krku, ale nic než ‚nachlazení‘. Nemít pozitivní test, neřádit tohle ‚čínský zlo‘, fakt tomu nedávám větší význam, než že to vyležím v posteli s čajem a teplým obkladem na krku.

V pátek nastal velkej zlom - začala jsem chvilkama cítit. Sice jenom silný aromata, ale aspoň něco. Začíná mi svítat naděje, že plánovaná husa bude i o jiným zážitku než tom vizuálním.

Od soboty dál už jen hrubší hlas, sem tam jsem zakašlala, ale půl hodinky na elipticalu už v pohodě, únava normální, rýma pryč, v pohodě. Po delším mluvení mě to nutí ještě trochu kašlat, ale jinak OK. Ve středu konec karantény, čtvrtek na rozehřátí 1 km v bazénu, v pátek sauna a v neděli už klasických 1,5 km plavání. A v pondělí do práce, schody do druhýho patra bez problému, čich a chuť ve 100% kondici.

Z Covidu mám respekt, stejně jako z rakoviny, sražení autem, zřícení letadla… Je tu, je potřeba se vedle něj naučit žít. Můj tatínek prodělal C19 loni touto dobou. Letos ho hygiena poslala na PCR z důvodu kontaktu s pozitivním. Byl pozitivní. Na test šel den poté, co uběhl půlmaratonový okruh. Nic mu není, jen je, resp.byl, pozitivní. Jestli se nechám naočkovat? Ani omylem.

Krevní obraz na jedničku, asi 2 týdny od pozitivního testu mi vyskočily drobné fleky na kolenou, možná imunitní reakce. Zmizelo samo.

A já jsem ráda, že mám aspoň na půl roku pokoj a patřím aspoň na chvíli mezi ty lepšolidi, co si nemusí dělat test, když se chtějí jít vyčůrat.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
615
23.11.21 08:04

A jéje, tady se zase strhne mela :lol: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
189
23.11.21 08:07

@jamik1416 ja myslim, ze nikoho anonymní nazor na očkováni uz nezajima

 • Zmínit
 • Nahlásit
1142
23.11.21 08:57

Takový hrdinný počin…a přesto anonymní :mrgreen: Škoda

 • Zmínit
 • Nahlásit
673
23.11.21 09:39

U protilatek je problém ten, že každý má svou individuální hodnotu, která chrání. A tu nejde zjistit, proto to uznávání je problematické úplně stejně jako netestovani očkovaných. Uvedomely očko i neocko se v případě příznaků vyhne kolektivu a otestuje se. Bezpriznakove to roznasi všichni.
Ockovat se lidi mají kvůli snížení těžkého průběhu a pobytu na jip či aro, které nemocnice zatěžuje. Ale holt cast společnosti ti vidí jinak, Bo vrchní vedení to komunikuje nevhodne a navíc ne každý ten pobyt vnímá tak, že se ho to týká… Zejména mladší ročníky, proto je jich min očkovaných.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1156
23.11.21 09:44

Dekujeme za denicek a posilame klíčenku :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3420
23.11.21 10:55

Hele, anonymní kočičko, tento deníček pošli všem zdravotníkům, co se starají o pacienty s podobným názorem v nemocnicích, a mimo jiné budou mít zkažené už druhé vánoce. Jistě budou mít pochopení. A nezapomeň se podepsat, neboť to jinak není žádné hrdinství :)

Příspěvek upraven 23.11.21 v 10:55

 • Zmínit
 • Nahlásit
266
23.11.21 14:07

@Petra Star Přesně tak. A když je v tak super kondici, tak by si autorka mohla střihnout pár hodin dobrovolničení někde v nemocnici. Třeba přes Vánoce. A třeba místo jedné sauničky týdně.. Aby některá máma sestřička nebo máma lékařka mohla být o tu hodinu déle se svými dětmi místo x hodinových přesčasů.

Příspěvek upraven 23.11.21 v 14:10

 • Zmínit
 • Nahlásit
1822
23.11.21 14:24

Moje mamka co dělá na ARO a teď i na covid oddělení nebude mít volné Vánoce. Bude v nemocnici, kde je to čím dal horší. Po přečtení tohohle blafu bych ti napsala něco opravdu hodně zlého, ale nestojí mi to za to.
Btw. když jsme s ní mluvila řekla mi ještě jednu perličku z práce. Pacient na ni řval, že se nikdy nenechá očkovat, protože pak by sestřičky a doktoři zas neměli co dělat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
23.11.21 15:16

No já nevím no, včera jsem byla na 2.dávce a je mi tak hrozně, že si neumím představit jaký by to bylo, kdybych dostala tu srágoru v plný palbě. Ano, taky se mi ten nátlak úplně nelíbí, celkově ta „selekce“ co se mezi lidma vytvořila je hnus a každý má právo se rozhodnout sám, to jako beru. Nicméně pokud ale už vyjádřím svůj názor, tak se pod něj nemám problém podepsat.
Tady je jasný příklad toho, že automaticky očekáváš „čočku“ a anonym to psychicky asi trochu odosobní… Smutný

 • Zmínit
 • Nahlásit
1142
23.11.21 17:11

@iamlenka no tak to je hnus…pacient je ču..ak bez pardonu! :cert:

 • Zmínit
 • Nahlásit
151
23.11.21 17:22

Ahoj, ty anonymni hrdinko, jdi tohle rict pribuznym tech vice jak 32 tisicum lidi, co na covid zemreli. Ty jsi mela stetsi, ale jini ne. Mela by se probrat ze sve bezohlednosti a sobectvi a dat si par hodin dobrovolne prace v nemocnici. Mozna by ses pak dobrsla trocha pokory, ktera ti tak chybi.
Jo a uz nikde nic nepis, tvuj styl je hruza. Uplne z toho boli oci

 • Zmínit
 • Nahlásit
1376
23.11.21 17:27

Supr, tak děkuj tam nahoře, žes prožila to čínský zlo jenom jako rýmečku a nezlehčuj to. Očkování nechcete, testování nechcete, lockdowny samozřejmě taky všichni nechcete, ale rozumný návrh řešení jsem ještě od nikoho neslyšela. Tak co navrhuješ, vsázet se, jestli to u všech proběhne jak u tebe a semtam někdo umře nebo co? Co kdyby to byl tvůj táta? Nebyl by první ani poslední, kdo z plného zdraví za 14 dní skončil na mimotělním. :nevim: A to mě na tom znepokojuje nejvíc, proto bych si nedovolila někde hrdě hlásat, jak JÁ jsem neočkovaná a všichni z toho padněte na 🍑. :roll:

Příspěvek upraven 23.11.21 v 17:28

 • Zmínit
 • Nahlásit
1822
23.11.21 18:29

@kruel mě kdyby tohle někdo řekl pošlu ho do prd… 🙄A vím, že mamka je tak strašně hodna. Kvůli pacientům se přetrhne a pak přijde takovej …. 🖕🏼

 • Zmínit
 • Nahlásit
3116
23.11.21 18:50

Meli jsme to v unoru cela rodina. Bylo nam dost blbe a valet v posteli jsme se nemohli, protoze jsme se u toho museli (s manzelem) postarat o 2 male deti. Jako nastesti byl jeden vzdy schopny nejak alespon zakladne fungovat a stridali jsme se v 3 hodinovych smenach, kdy jeden lezel a druhy se staral o deti. Jako uz to nechci zazit. Takze jsme se nechali oockovat a doufame, ze uz to nebude tak spatne, kdybychom to zas chytli. Nas soused bohuzel nemel tolik stesti a setkani s touto nemoci neprezil :(.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9216
23.11.21 22:28

Udivuje mě, jak jsou někteří lidé sobečtí a nedokážou dohlédnout dále než za vlastní práh. Je mi líto těch zdravotníků, ptz míra jejich frustrace musí dosahovat vrcholu. Dle mého názoru by to chtělo trochu pokory.

 • Zmínit
 • Nahlásit
460
23.11.21 22:47

Proboha jak tohle můžete zveřejnit? Lidi v nemocnicích padají na hubu, příští týdny peklo pekel.
Anonymní plácání…

„vytvořila jakýsi blok a na očkování se vyprdla“ Co to je za odůvodnění při rozhodování ohledně svého zdraví.

„Proč? No, jestli to nebude proto, že z toho nic neteče…“ existuje spiknutí s lékaři/nemocnicí/sestřičkami aby ze státu/pojištovny vyždímali víc peněz a zničili při tom i celé hospodářství?

Když už patříte tomu Agrofertu, tak aspoň držte linii s tím Andrejem. :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1214
23.11.21 23:11

Nemohu nereagovat. Jeden německý ministr ( myslím, že ministr, není to podstatné) řekl doslova: Svobodě bez odpovědnosti se říká egoismus..Zamysli se nad sebou, anonymní hrdinko roku..

 • Zmínit
 • Nahlásit
2127
24.11.21 06:35

Já si sedím na rukách abych nenapsala něco hnusnýho ty anonymní hrdinko, můžeš jít tohle vykládat do přeplněných nemocnic doktorům a rovnou si tam udělej brigádu aby jsi viděla co dokáže napáchat covid za svinstvo. A jestli si myslíš že máš vyhráno tak to taky nemusí být pravda. Ještě můžou přijít problémy.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9380
24.11.21 07:53

Tak přemýšlím, co napsat, ale takovej blábol za to asi ani nestojí. Nedivím se, že se pod to stydíš podepsat. Snad sis na husičce pochutnala.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2317
24.11.21 09:42

Ani se nedivím, že autorka publikovala anonymně. Covid je pořád téma, které vyvolává vášně, ještě v době, než se u nás pořádně „rozjel“ bylo tohle téma dost kontroverzní, a čím víc doba postupovala, tím víc. Zjistila jsem, že jakýkoli názor se setká s dost ostrým odporem okolí, ať jde o příznivce očkování, lidi, co mají strach, nebo ty, kteří se očkovat (z nejrůznějších důvodů) nechtějí. I v rámci naší rodiny to udělalo dost zlou krev, naposled minulý týden se příbuzná pohádala se svojí sestrou, která řekla, že covid neexistuje, že kdyby tu byl, tak ho už dávno má, takže se očkovat nebude ani náhodou (podotýkám pro doplnění, že autorka výroku je v invalidním důchodu a má x zdravotních neduhů). My sami jsme s manželem očkovaní, ani ne tak kvůli tomu, abychom mohli někam odjet na dovolenou nebo chodit do restaurací, ale abychom co nejméně ohrožovali své nejbližší (a širší okruh osob, s nimiž přicházíme do styku). Znám ale i dost lidí, kteří se očkovat nechtěli, a když jsme se o tom bavili, rozumím jejich důvodům. Sama na to nemám úplně vyhraněný názor, ale jsem si jistá, že kdybych nemoc prodělala já nebo někdo z mého okolí, už bych ho měla. Deníček beru jako 1 z mnoha pohledů na věc, jak autorka píše, je to popis její osobní zkušenosti a její názor. Deníček je napsaný čtivě, jeho obsah určitě vyvolává hodně reakcí a diskusí. Je načasování tématu a jeho volba jsou teď trochu nešťastné :). Ale děkuji za názor ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
8229
24.11.21 12:32

Tak fajn, ale ne každý má takový lehký průběh a i ty můžeš příště skončit v nemocnici, ale už asi nebudou postele ani přístroje.

Už je to vše pouze jen na nás, jak se k tomu postavíme.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8653
24.11.21 13:06

A teď chceš aby jsme Ti jako zatleskali? :lol: zatleskam, protože je mi úplně jedno, že jseš dárcem krve, v registru kostní dřeně.. to jsem také..s tím rozdílem, že já chráním i lidi kolem sebe způsobem, že jsem se nechala očkovat a dodržuji vládní nařízení.. zatleskam k IQ tykve..

Víš, díky takovým lidem jak ty teď zdravotníci nebudou mít vánoce..? absolutně žádné..protože se budou starat o lidi co jsou sama nezodpovědnost vůči ostatním.. ruší se kvůli Vám zákroky pro lidi co je potřebují protože zdravotníci zachraňují ten VÁŠ ZADEK aby jste znova mohli jít na chutnou husičku, dát si pivicko a drbat jak je to všechno na prd..tak hlavně, že Vy si dáte do nosanku zatím co lidi co nám pomáhají padají na hubu..i takhle vypadají lidi co nám pomáhají https://www.blesk.cz/…irajici.html..

Jseš sobec a ignorant v jednom..tak se moc neprs s tím darováním krve a podobně..pomoz tak, že když už se nenecháš naočkovat tak sed aspoň doma na zadku, nos roušku s odstupem dvou metrů..

A anonymita? Najdi koule a když už publikujes svoje názory tak aspoň s tváří a bez strachu..

Příspěvek upraven 24.11.21 v 13:07

 • Zmínit
 • Nahlásit
291
24.11.21 13:45

Bez jakéhokoli doporučování očkování či neočkování, je tak čistě zkušenost z naší rodiny. Na každého ta nemoc může dolehnout úplně jinak, podle toho co jsem viděla a je jedno jestli si myslel, že je sportovec, zdravě žije nebo naopak…

1. Mého muže bratranec -38 let, 3 děti, sportovec, pořád chodil běhat, lozit na stěny, otužoval se, covid chytl někdy v době, kdy to tady začínalo a očkování ještě nebylo, myslím, že by na něj ani nešel, dělal si srandu, že je to jenom rýmečka, asi po týdnu skončil na dýchacích přístrojích, dále v komatu a bohužel už není mezi námi. Jeho žena zůstala na 3 děti, z toho nejmladší je v první třídě, úplně sama.

2.Sestra - 45 let - nikdy žádné zdravotní problémy, chytla Britskou mutaci, průběh by se dal celkem jakž takž přežít, taková horší chřipka, jenže od té doby ( už je to přesně rok) trpí únavovým syndromem a blbě se jí dýcha.

3. Sestřenky - co je vždy vše skolí, z toho jedna je chabrus na ledviny, tak pro ně to byla jen taková horší chřipka s horečkama, bez jakýchkoli následků

4. Kolega přišel jen o čich a tím to haslo

5. Druhého kolegy maminka…už téměř důchodkyně, průběh jako chřipka, ale od té doby unavená i jen po nenáročné práci.

6. Manžel kolegyně - 45 let - ani nějak moc výrazný zdravý životní styl, ale že by nezdravý to taky ne, už není mezi námi.

7. Přítelův kolega - 40 let, obyčejná rýmečka, žádné problémy nic, kdyby ho šéf neotestoval, tak o tom ani neví, že by se věnoval nějak výrazně zdravému životnímu stylu, nedá se říct

Já jen, že mi ta nemoc příjde taková nevyzpytatelná a člověk nemůže dopředu čekat, jak ho to semele nebo ne.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 15:52

Až tě zase napadne něco napsat, jdi se raději proběhnout. Tohle je tu už tritisicepetsetsetsed mnactkrat.

 • Nahlásit
1299
24.11.21 17:31

To je super logika si myslet, ze kdyz jsem prodelala covid, muzu kam chci a bez testovani. To se pak toho viru nezbavime nikdy.
Soudny clovek si ty antigeny bude delat automaticky a ne ze kdyz je ocko, tak nebude. A navic do sauny 8o tak k tomu nemam co dodat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1299
24.11.21 17:39

@NEITIRI u covidu záleží na imunitě jednotlivce jak se s nemocí popere. Dopředu nikdo nevíme, jaký budeme mít průběh. Proto se například očko Josef ocitne podruhé v nemocnici a neočko Janovi se ucpe nos a dostane rýmu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1416
24.11.21 19:00

Desetiletá dcera je právě pozitivní. Co kdybys ji přišla vysvětlit, že ty několik dní trvající horečky, neustálá a neutišitelná bolest hlavy, díky které nemůže spát, i když je hrozně unavená..a záchvaty dusivého kašle..že t0o vlastně vůbec nic neni? Takhle ji nebylo ani když měla hnusnou spálovou angínu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 20:05

Ty Filcko, prave mi umírá děda v nemocnici a nesmím se s nim ji ani rozloučit, protože kvůli coviďákům nejsou povolený návštěvy. :pocitac: :pocitac:
Co si o sobe myslis? Tyhle výblitky!

Pardon, před hodinou mi volali z nemocnice a teď si přečtu tohle? Já fakt nemůžu. :nevim:

 • Nahlásit
3597
24.11.21 21:29

Co do ni rejete? Názor na očkováni má rozumný, není důvod aby se očkovali mladí lidé, ti ARO neplní. Zase se tady projevily frustrovane ovce. Ona za přeplněné nemocnice a únavné zdravotníky přece nemůže.

 • Zmínit
 • Nahlásit
23578
24.11.21 21:50

@zudina ne, ona je jen jedna z těch, co za to můžou a protože se rozhodla být jejich hlasem, tak se nesmí divit, že taky dostala odpovědi. S ovcema jdi víš kam, už je to ohraný a trapný. Jo, a frustrovaný jsme. Po dvou letech, kdy tohle nebere konce, kdy 80% lidí v nemocnicích je neočkovanejch, kdy děti musí chodit do karantény úplně zbytečně, rodiče s nima sedí doma u poněkolikátý a živnostníci jsou v háji…..do pr.dele, ještě se do lidí, co se aspoň trochu snažili, abysme z toho byli venku, navážej.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3597
24.11.21 21:54

@Janli ja se do nikoho nenavazim. Jen nechápu proč ta frustrace vůči jejímu příspěvku. Očkováni mladých dle mě nic moc neřeší. Očkovat se má hlavně riziková skupina. A unavení jsme z toho všichni.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 23:10

Nenadavejte ji, má svůj názor. Nadavejte vládě a těm, co naslibovali Tečku s očkováním… Očkování můžou vše bez testu atd. a nemoc roznasi dal… Já pracuji ve škole a co myslíte?? Neockovanych je pár a pravidelně se testují a světě div se, jsou pod dohledem a v pohode. Očkování učitele, kuchařky, uklízečky mají teď covid anj nikdo nejde do karantény. Očkovaná ukluze já s covidem chodí bez respiratoru a po cestě se zastaví se všemi…, co potká. Je to celý na hlavu a nebaví to už po dvou letech nikoho nejen zdravotníky.

 • Nahlásit
9380
25.11.21 01:20

@zudina Její názor na očkování je mi celkem u zadku a frustrovaně se kvůli tomu necítím. Co mě nadzvedlo je ta míra ignorantství - haha, tak jsem měla trochu rýmu a kašel, můj táta s tím běhá půlmaratony a na závěr té taškařice jsem si nacpala pupík husou, tak co jako všichni blázníte??? :roll: Měla jen a pouze štěstí na lehký průběh, a co jako?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1376
25.11.21 05:50

@zudina očkování ale má smysl, právě u mladých. To už není jak první vlně. Na JIP leží 70. ročníky. Čili dnešní čtyřicátníci. To ti přijde jako stařečci nad hrobem? A v té generaci je nejvíc popíračů, co to přece vůbec nepotřebují a jejich plíce to zvládnou. :think: No, tak mohli to mít třeba bez následků, teď to nejspíš přežijí, ale už tam budou půlroční rekonvalescence, poškozené plíce, únavové syndromy apod. Stojí to za to? Narozdíl od toho, že by je po očkování pár dní bolela hlava. :zed: Navíc by to mnohem méně šířili. U neočkovaného se vir množí a přežívá několik dní, u očkovaného několik hodin. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1375
25.11.21 07:50

Mě teda bere, jak se všichni odpůrci COVID-očkování děsí vakcíny (která typově byla vyvíjená nějakých 10 let - takže jejich optikou neprobádaná), ale nebojí se dlouhodobých následků onemocnění, které tu je v této podobě nějaké 2-3 roky a jeho virus má některé shodné rysy s HIV (netózy, zvyšování prozánětlivých cytokinů), které tu imunitu dost zasáhnou. Jak víme, u HIV se taky testují protilátky, které jsou detekovatelné nějakou dobu po expozici, ale ve výsledku to imunitu fakt neznačí. Uvidíme za 5-10 let. Pochopitelně, HIV je zbytečně démonizován, ale stejně. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1214
25.11.21 08:39

@zudina holka..A přesně kvůli lidem jako ty budeme v těchto s. ackach ještě dlouho..

 • Zmínit
 • Nahlásit
3420
25.11.21 10:02

@zudina
Mladí nemocnice jistě přímo neplní, ale není potřeba se takto arogantně vymezovat vůči očkováným a nazývat je lepšolidmi? Očkovaní jsou zodpovědní. Pokud se neočkuje, její volba, ale nemůže se divit, že se pak nemůže dojít ani vyčůrat, nebo co to plácá.
Neočkovaní totiž infekci šíří více než očkovaní - vylučují více a déle virus a snadněji se nakazí (na to je pár studií, naposledy Nizozemská, riziko někoho nakazit se u nakažených očkovaných redukuje o cca 60%. Když tomu přidáme i fakt, že se s menší pravděpodovností nakazí, tak je to šíření nemoci ještě více potlačeno).
Takže z hlediska její osoby jí riziko tolik nehrozí, ale z hlediska současné situace, ať laskavě mlčí. Je si jistá, že než zjistila u sebe nákazu, nenakazila někoho dalšího? Když se nechci oškovat, tak se mám chovat jinak zodpovědně, sedět doma na zadku. Mám známe, co to tak mají, vakcíny se bojí, ale jsou aspoň doma.
Ano, můžeme si říct, že pokud nakazila rizikového neočkovaného, je to jeho problém. Za mě, kdyby ti lidé neplnili nemocnice, ať si třeba umřou. Šanci měli, nevyužili, nazdar. (ikdyž chápu, že někdo se k vakcíně dostává těžko, bojí se, atd., takže ani takto paušalizovat není dobré). Ale situace je bohužel taková, že ty nemocnice plní a to na úkor těch, co potřebují jinou péči.
Tahle sobeckost ve stylu „mě to nic neudělá, tak se budu chovat svobodně“ nás právě vede do pěkného průšvihu. Nakonec si škodí všichni, protože s takovoutou disciplínou se budeme mít blbě všichni a pěkně dlouho. Takže ano, frustrace je veliká. Někdo se tomu diví?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1061
25.11.21 10:41

@zudina
Přesně tak, jenže jak píšeš, opět se tu ukázaly stádové ovce.

I když se jim oslovení nelíbí, no za pravdu se zlobí každý :jazyk:

 • Zmínit
 • Nahlásit
673
25.11.21 11:14

@zudina kuk na data https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky

No mladých je v absolutních číslech méně, o tom žádná. Poměr očkovaný a neočkovaný u generace do 50ti let je jiný level. Za 2 týdny ty data dostanou zcela jiný rozměr. A pokud je někdo navíc táta, máma nebo pečující osoba a vytáhne si toho černého Petra, měl by hodně zvažovat, jestli mu to riziko hospitalizace mu za to stojí.

Autorka deníčku v úvodu píše, že se zajímá, vyhodnotila si, že očko nechce. Děti soudě dle textu nemá, ale partnera ano. Ok. Ale píše to, v kontextu dnešních dnů, ponekud necitlive a ti, kteří mají blbě zkušenosti, prostě nebudou mazat med kolem pusy a oprou se do ní.

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
25.11.21 11:18

Ahoj, vidíte, co s námi způsob, jak vrchnost o covidu informuje udělal? Je to moc smutný.
Hypnóza, do které jsme upadli z nás dělá nenávistné, netolerantní, nerespektující jedince.
Celému světu vládne strach. Někdo se bojí covidu, někdo se bojí očkování. Je to vlastně to stejné.
Všichni děláme to nejlepší podle našeho vnímání situace. P okud by celé téma nebylo uzavřeno do velmi těsného rámce, „Existuje jen jedno správné řešení a to je očkování a existují správní lidé - očkovaní a šmejdi - neočkovaní“, měli bychom o hodně větší šanci tuhle krizi zvládnout. „Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti.“ — Michel De Montaigne

Příspěvek upraven 25.11.21 v 11:21

 • Zmínit
 • Nahlásit
3597
25.11.21 11:43

Holky, vláda slibovala jak bude tečka za covidem až bude proockovanost 70%. Což jsme dosáhli a Žádná tečka není a nakažených je víc jak před rokem. Bezhlave očkováni všech lidi všech věkových kategorii zjevně nefunguje. A vidíme to i u jiných státu, kde je proockovanost dokonce mnohem vyšší.. nelíbilo se mi jak rejete do holky co napsala příspěvek, jste agresivní úplně bezdůvodně.. je to smutné

 • Zmínit
 • Nahlásit
3420
25.11.21 13:30

@zudina Ale vždyť státy, co mají vyšší proočkovanost, jsou na tom mnohem lépe. 70% ještě nemáme (je to necelých 60%) a říkalo se alepspoň 80%. U nás zas trháme rekordy a jediné, co zatím je dobré, že máme hodně lůžek na počet obyvatel. Podívejte se na Portugalsko, trochu jim to roste, ale mrtvé skoro nemají… V přepočtu na 100 tis neočkovaných a očkovaných obyvatele, je v nemocnicích 10× víc neočkovaných než očkovaných.

Ano, třeba v Africe jsou málo očkovaní a epidemii zatím zvládají, ale tam je jiná hustota zalidnění, lidi se jinak chovají, jinak testujou, atd. Spekuluje se, že tam mají i lepší imunitu, která pramení z toho, že se s podobnými viry už setkali.

@megginka300 zajímal by mě ten argument pro „stádovost“. Jakože když se většina nechá očkovat, aby se ochrnánili proti nemoci, protože je to prokázaný způsob jak se alespoň částečně ochránit, tak vy to neuděláte jen proto, abyste nebyla stádová? A co dalšího děláte, abyste nebyla stádová? Třeba čistění zubů je také stádová záležitost? Nebo co ještě? Kde se rozhoduje, která činnost dělá z lidí ovce a která ne?

Příspěvek upraven 25.11.21 v 13:32

 • Zmínit
 • Nahlásit
25.11.21 13:42

Za mě ta arogance zakladatelky fakt není na místě, ale z těch reakci je mi úplně zle. Tak mladá žena, co pečuje o své zdraví, prodělá virus bez toho, aby zatížila zdravotní systém, může za současnou situaci v nemocnicích???
Ne, sorry. Může za to jednak vláda - kde jsou třetí dávky pro seniory a ohroženější, nejpozději v září? Kde je testování a trasování a karanténa všech? Jak je postaráno o ty, co mají horší příznaky, ale zatím to není na nemocnici - o ty, co pak v té nemocnici nevyhnutelně skončí?…
A za druhé ti, co se měli nechat očkovat, a neudělali to.
A hlavně. Zodpovědné chování je především péče sám o sebe, včetně očkování, je-li potřeba, ale ne nutně. Kam jsme se to dostali, že lidi dělíme na očkované a neockovane bez ohledu na další okolnosti, které mají prvořadou důležitost 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
3420
25.11.21 14:07

@Sedmnactnulajedna Ale ono to není o tom, že bychom chtěli dělit na očkované a neočkované. Ona použila termín „lepšolidi“ Ta kritika byla hlavně na způsob, jakým své rozhodnutí dotyčná prezetovala. To, že očkování pomáhá, je vědecky doložený fakt. Že to neočkovaní více šíří, je také fakt. Ale pokud opravdu nechci očkování, tak je podle toho chovám, ne? Po bitvě je každý generál, takže si to odžila a je ráda, že se jí nic nestalo. Kdyby měla třeba jen trvalejší bolesti hlavy, takové bludy psát nebude. Ne každý má to štěstí.
Ano, podělala to hlavně vláda svým chaotickým rozhodováním. Je jasné, že jinde to umí lépe. Ale tak máme snad i vlastní rozum.
Ale někteří by chtěli bez očkování do hospod v čase výrazně rostoucích případů nákazy Vite… alkohol má vědecky prokázané karcinogenní účinky, poškozuje mozek, zatěžuje metabolismus… takže pokud se bojím o své zdraví… očkování takové nežádoucí účinky prokázané nemá. Chápu, že se to zdá být jako něco neznámeho a ne každý se v té záplavě názorů dokáže rozhodnout, v tom právě selhává vláda, aby lidem pomola.
Pokud se bojím nežádoucích účinků, tak fajn, ale budu se snažit chovat zodpovědně, ne?
Já bych taky ráda šla do divadla, do hospody, na večírek, atd., ale situace tomu není nakloněna.

A abych doplnila osobní přístup, chystám se v lednu na třetí dávku očkování a to i proto, že jsem těhotná a nechci ohrozit své nenarozené nebo čerstvě narozené dítě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
673
25.11.21 14:27

@zudina znovu kuk na data máme 57,6% k dnešku plně naockovano. Vláda slibila 70% píšete. Takže???

https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky

 • Zmínit
 • Nahlásit
3597
25.11.21 14:59

@PETRAKIM je naockovanych 67,5 % lidi starších 12 let, mladší se ani očkovat nemohou takže ano, je to skoro 70%

 • Zmínit
 • Nahlásit
3597
25.11.21 15:01

@Petra Star máme proockovanost 67,5% lidi starších 12 let. Hele každý máme právo na svůj názor, a to jak jste se hnusne sletly na autorku mi přijde nemístné. Tímto končím tuto debatu 8)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1377
25.11.21 15:14

Mám mezi kamarády ockovane i neockovane, zdravotníky, vojáky i jiné profese. Zatím mám asi stesti v tom, ze se navzájem respektujeme a neosocujeme se zda jsme nebo nejsme očkovani. Někdo řekne já se očkovat nechci a někdo, ze je naockovany….
Já prodělala covid i jako naockovana, téměř bez příznaků. Můj muz s jednou dávkou prokaslal tři týdny hodně ošklivý kaslem, než ho kašel přešel úplně, tak to trvalo téměř dva měsíce. O tom jak mu bylo první týden ani nemluvim a ví to co… je to sportovec, nekuřák a abstinent. Takže za mě nikdo nemůže vědět jak covid prodělá a anonymní autorka by zcela jistě mluvila jinak kdyby měla horší průběh nebo ji nedej bůh zemřel někdo blízký(bohužel i s tímto mám vlastní zkušenost) stačilo proste jenom říct nechci se očkovat….

 • Zmínit
 • Nahlásit
673
25.11.21 15:34

@zudina ok

 • Zmínit
 • Nahlásit
1550
25.11.21 16:54

@megginka300 to se na mě nezlob, ale ty používáš označení ovce nebo stádo ovcí jako lichotku? Asi ne že. Používáš to jako urážlivé označení a strašně se divis, že to někomu vadí? To je opravdu zvláštní že? A jezte použiješ detinske za pravdu se každý zlobí :roll: kolik ti je? 15? Nepředpokládám od tebe nějakou slušnou odpověď na úrovni :*

 • Zmínit
 • Nahlásit