Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Deníček Matýsků č.84 - Koblížek má 2roky, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2107
28.4.06 10:47

no hej, a hlavne „zahranicnymmi“ !

:))))

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 10:48
:-)))

K

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:01

Baboo,

co ten konec porodu? Kdy bude?

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:04

Caves kukulienky :-)

ale precitala, Souris, tentokrat precitala :-) Pridavam sa tiez k vasej nostalgii za domovom, i ked nemam najmensie pravo, ja co nevytiahla pomaly paty dalej ako za humna, ale musim vam povedat, ze vas chapem a OBDIVUJEM. Ste silne a statocne a ja by som asi v tom cudzom svete umrela :-) Za maminkou by mi bolo strasne smutno … za vsetkymi doma. Som strasna mamickarka :-)))

Minule som pozerala „Zamennu manzeliek“. Nikto to nesledujem, toto bolo po prvy krat, a to len preto, ze ten moj televizny maniak videl v uputavke, ako ta zamenena manzela vyfacka zameneneho muza. Ale o tom som nechcela tocit :-) Ako som tak pozerala, ta blba hystericka zamenena zila v Irsku, no a boli tam krasne zabery z toho Irska. Vtedy som si povedala, ze tam by som zit chcela. Strasne sa mi to pacilo. Vedela by som sa predstavit ako beham po tych zelenych lukach a planach, hej … to by bolo skoro ako „doma“ :-)))) … ale janczne ze by som tam dlho nevydrzala behat. Najskor by som sa rozbehla a bezala a bezala a dobehla az domov. Pre mna je svata pravda, ze v:,–(e dobre, doma najlepsie :-) Pri maminej sukni :-)

A toto poznate?: VSADE DOMA, DOBRE NAJLEPSIE :-)

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:06

no Baboo, pridavam sa ku Katke, kedy bude ten koniec ? :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:09

Ika,
tak ja doma vydrzim maximalne tyzden.......mam rada sve rodice, ale pak uz senudim.....a vćhybi mi vlastni soukromi,

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:10

a este som zabudla. Ze aj nas David rozumie cesky. Vsetko. On vzdy pozeral ceske rozpravky, tak sa chlapca naucilo. Ked sme boli pred dvoma rokmi v Tunisku, kupila som mu take male potapacke okuliare. A on raz tak sedkal vedla mna na lehatku a prezeral si tie okuliarky a hovori mi: „Ika, podoba sa toto na brejle?“ :-)))))) Bolo to strasne zlate a smiesne, pretoze ja som hned vedela, ze mysli „brejle“ z nema. Hlada sa nemo mal totiz nas Davidok na dvd s ceskym dabingom a urcite si pamatate scenu ako Doris s Nemovym tatkom hladali tie potapacske okuliare s adresou.

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:11

si si odvykla :-)

a zvykla na nove :-)

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:13

Ikusko,

slovenske deti rozumeji vic cestine, jako ceske deti.......
Vis tady maji vsechny pohadky dabovane do cestiny, dokonce i Sokoliara Tomasa:-(

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:14

a sokoliar je „sokolařřř“ ? :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:14

haaaa, naaahodou, som si vcera makla ! a uz to mam takmer spisane az na nejake dve tri vety. takze tento vikend urco :)))))

Baboo

ps: Ika, verim ti, mama je mama, ja sa k nej este teraz pritulim ako 5 rocna … a niekedy ked mi je tazko, tak zufalo tuzim po tom, aby tu bola a pohladkala ma … proste je jedno, kolko mas rokov a kde si, vzdy si DIETA svojich rodicov.

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:16

slovenské jazykové okienko : nevädza, šúpolie, kúkoľ, šindeľ, žufanka !

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:17

:-) viem Baboo, a velmi si zelam, aby az budem mat ja 50, aby som stale bola to dieta svojich rodicov a mohla sa pritulit ku mame ako mala Ivetka.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:18

Sokoliar je sokolnik:-)))

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:18

jazykove okienko spojene s malou kulturnou vlozkou : „Červene jabľčko v oblôčku mám …“ spievajme spolu :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:18

aj ja si to velmi zelam !!!

B.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:19

**MAM ODPOVEDAT?******

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:20

rýdzo slovenské nadávky :

trpák, balvan, ogrgeľ !!!

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:21

a na záver ešte jeden slovenský jazykolam pre české kámošky :)))

guľôčka v jamôčke a jamôčka v guľôčke

cajte, idem krmit tigra!

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:22

chmuľo, chňup, čava

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:23

trkvas !

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:23

ochechuľa

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:24

čavu nepoznám, ale ochechuľa je výbornáááá!!!

:))))))))

a ja som na ňu zabudla, no ja som ale!

B.

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:24

:-))))))))))))))))))))) tak teraz si to katka zaklincovala. Mi to prislo, ako keby si mi tak pekne povedala. A rehocem sa tu na tom :-))))))))))

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:24

chrapúň, degeš, dilino

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:25

nie povedala, ale pocastovala, som mala napisat :-)

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:25

chruňo !

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:26

to som si myslela, ze sa zasmejete.......

takto sme si nadavali s brachou:-))

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:26

alebo take „bozajma“ :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:26

cmar, tvaroh, HOVäDO !!!!!!

:)))
  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:27

vriť :)))

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:27

a moj otec kedysi povedal „ty kôň kristov“ … no to bol strasne nastvany :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:28

a este oblubene slovo BAZMEK

:-)))
  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:28

u nas na strednom slovensku je to pazmäk

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:29

chumaj už bol ???

Ika, tak to uz musel byt do biela ! :)))

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:29

Baboo :-))))))))to vriť som tam nechcela dopisat. Ze ako budem slusna :-))))))))))))))))

a prestante uz. Bolia ma brusne svaly a sanka. Som tu sama a rehocem sa na cely offic.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:30

Tak sme dennicek zasvinili:-)))

Chcelo by to novy.....

a este si neodpustim......vyjebanec .....a kokot.......to su na slovensku strasne nadavky, ale tady v cechach se tak kamaradi normalne oslovujou......

Zase v cechach ked niekomu povies ze je Špína, tak to beru ako urazku najvecieho kalibru

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:31

chumaja sme este nemali :-))) Iba chmula.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:31

u nas na madaroch Bazmek
a este konsky lobogo

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:31

tak tieto dve su na Slovensku uz kaliber najhrubsieho zrna, to je fakt. ale taketo nadavky ja nemam rada, mne sa pacia take „slovenske ludove“ ale nie vulgarne

napriklad „ty šindeľ nedostrúhaný“ :)))

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:32

boze katka, dost uz :-))))))))

Kokotky su formicky na pecenie. A pamatate sa na toho skokona na lyziach, alebo to bol zjazdovkar ? Volal sa Kokot.

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:33

tie predchadzajuce dve som myslela :)))

Ika, „vriť“ som teda bola neslusna, co :)))

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:34

este viete ako doma hovorime spargli?

kokôtiky.......

  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:35

le cocote

je po francuzsky hrniec

ze, Souris ?

:)))

Baboo

ps: no a je tu v PHE jedna tusim kadernicka, co sa vola Renáta Jebavá
to tiez nema bohvieco :)))))

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:36

ofučanec, pecúch, fúrik :-)))

… a dnes rano mi pisala segra, ze ci viem, co mame dnes na obed. A ze ho zjeme v parku na lavicke. Bola vcera doma a maminka jej nabalila kapustne osúšky. Tak dnes mam cely den na „slovenskú nôtu“ :-))))))))

  • načítám...
  • Zmínit
22315
28.4.06 11:36

Jo a v Egypte sme se ptali barmana " jak se ma?„
On“ la hovno"
Znamena to dobre:-)))

K

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:37

Baboo, na to „vrit“ som zareagovala ako odpoved pod tvojim komentarom. Dorazila si ma s nou :-)))))))))))))

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:40

a este taka „žbrnda“ je tiez pekne :-)

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
28.4.06 11:43

ty devla, ty gelata

ty beťár, kundrák

:-)))
  • načítám...
  • Zmínit
2107
28.4.06 11:45

anoooo !

žbrndu dávam na rebríčku vysoko !!! :))))

viem ze si na „vrit“ hore zareagovala, ved pre to som to pisala :)))
skratka, bozaj ma v rit je skvele :)))

moj bracho este hovoril, ked si niekto kychol ze „v rit nos“
(svoj si strc a moj vypros bola odpoved)

no strasneeee! :)

B.

  • načítám...
  • Zmínit