Dlouhá cesta?

Snažení

Dlouhá cesta? Proč když člověk chce, tak to nejde... Proč když člověk po něčem touží, tak to ne a ne přijít?


1 komentář

Chtěla bych se s vámi podělit o to, jak jsme se snažili, snažili a snažili …
S Honzou jsme spolu téměř 5 let, z toho 4 roky manželé. Od první chvíle jsem věděla, že chci, aby tento muž byl otcem mého - mých dětí. Od prvního pohlavního styku jsme se nechránili. Prostě jsme se na sebe podívali a řekli: Co má přijít, přijde a chci, aby to bylo s Tebou…
Bylo to jako z červené knihovny.

Téměř rok jsme se tím, že i bez ochrany pořád nejsem těhotná, nijak nezabývali. Po roce, kdy jsme se vzali a plánovali už opravdovou rodinu jsme si řekli, že to tedy budeme zkoušet intenzivně. Každý neúspěch byl zklamáním. Jednoho dne, dy jsem vlastně začala mít problémy se zády a vůbec od pasu dolů, mi byla dopurečena prohlídka gynekologa. Před tím jsem to, bohužel, flinkala.
Při první návštěvě mě fyndr. udělal kultivaci a za pár dní jsem se dozvěděla, že mám akutní chlamydii a ureaplasmata. Byly mi nasazeny antibiotika, stejně tak jako manželovi. Můžu vám říct, že jsem se cítila jako nějaká prašivka. Ptala jsem se, kde jsem k tomu mohla přijít, štítila jsem se sebe. no, každé ženské by tobylo asi nepříjemné. Kromě vaginálních klobulek jsem musela polykat i další atb., abych se té hrůzy zbavila. Při každém požití toho léku jsem měla pocit, že je to má poslední hodina. Hlava se mi motala, měla jsem pocit, že to se mnou klepne, dýchyt jsem nemohla. Ani to, že jsem je užívala mezi jídlem, nepomáhalo. Ale hlavní bylo - přeléčit To !
Při kontrolní kultivaci mi zůstaly „už jen“ ureaplasmata, které se přeléčily užíváním vaginálních globulek. No a pak to začalo . . .

Při třetí návštěvě gyndr. jsme začali řešit otázku, jak dlouho se snažím otěhotnět. Rok jsme se snažili intenzivně, vlastně vždy, když to šlo, někdy i při menstruaci. Můj gynekolog je zároveň gynekologem v Centru Asistované Reprodukce v Plzni - NATALART. Takže se o mě staral s veškerou možnou péčí. Radil mi, co a jak bych měla dělat. Když ani po 3 měsících nic, doporučil mi objednat se na Genetiku, kde nás s manželem detailně vyšetřili.
Co „Ten nahoře“ nechtěl… Honza měl katastrofální spermiogram, já a moje vajíčka, která jsem snad neměla, ovulace-neovulace… Dostali jsme vitamíny a honem další vyšetření v Natalartu už u kvalifikovaných „asistentů oplodnitelů“. Sestřičky i doktoři byli úžasní, lidští, cítili s každým, kdo měl nějakým problém. Léčili nás zde téměř 2 roky. Jsem po 7 IUI a když navrhli IVF, tak jsme to chtěně-nechtěně vzdali. Na to manžel onemocněl, takže a´t jsme chtěli nebo nechtěli, miminko muselo počkat… Byl konec června 2009. Tedy přesně 3 roky od toho, kdy jsme se začali snažit.

Všechny ty zásahy do organismu, leč nebyly zas tak velké, IVF je určitě zásah větší - mě psychicky i fyzicky vyčerpávaly. každý neúspěch byl tím největším zklamáním a bral kousek po kousku další naději otěhotnět.

V září jsem si řekla, že nemůžu jen tak nečinně doma sedět, čekat. Vrhla jsem se po hlavě do školy s vešerou vervou, která se ve mně našla. Tohle byl ten nejrozumnější krok z celého mého života, který jsem udělala.
V listopadu jsem dostala od kolegyně k narozeninám těhotenstký test. Pár dní jsem se cítila trošku vzrušeně, akčně. Přesněji - jako bych se vznášela. Takový pocit štěstí jsem nikdy nezažila. Ale myslela jsem si, že je to tím, že mi Honza uzdravuje a že bude zase dobře.

13.11. kolem 23 hodiny jsem si udělala v práci těhotenský test. Seděla jsem chvíli na záchodě, pak jsem šla s tou počůranou tyčinkou na halu a byla nervozní jako nikdy před tím. Bylo to nejdelších 5 minut ! Potom jsem se podívala na test a jen jsem řekla vyplašeně: „Jsou tam dvě čárky !? "Pamatuji si to jako dnes. Grétka se podívala a v očích měla slzy. Slzy radosti. Ano, byly tam // ! :dance: Najednou mi projel po zádech takový mráz, tak strašně jsem se bála, že to není pravda. I tak jsem běžela za všemi, kteří to vše s námi prožívali od začátku, abych jim ukázala ten počúranej proužek, na kterém byly //. Volala jsem mámě, babičce, Honzovi a naší rodinné přítelkyni, že mám pozitivnéí těhotenský test. Nikdo tomu nechtěl věřit. jistější jsem si byla až po kontrole u mého gyndr., který mě uvítal se slovy: "Jak se Vám to povedlo?“ a následovalo to nejkrásnější: „No jo, je tam, podívejte se. Tady ta malá fazolka. To je Vaše děťátko!“ Byla jsem tak šťastná. Tu radost nemůžu ani popsat. krásnější dárek k narozeninám jsem nemohla dostat !!! Děkuju, Emičko ! :srdce:

A tady začalo něco nového. Nový život ve mně… Náš maličký, vymodlený poklad :-) :srdce:

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 01.02.10 01:25

Moc hezký. Držím palce, ať i nadále je vše v nejlepším pořádku:-)

 
rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 01.02.10 09:06

:srdce: :cry: Krásný deníček, držím moc palečky, aby vše bylo v pořádku a Vaše fazolka byla zdravá a dělala jen radost!!! :-D

 
Christienka
Kecalka 256 příspěvků 01.02.10 09:41

To je krásný deníček… moc ti mimiška přeju a užívej si tento překrásný dáreček… Vždycky když čtu něco takového, tak mi to dodává naději, že se nám snad taky zadaří a s manželem se dočkáme vytouženého a dlouho očekávaného miminka.. Pochopila jsem správně, že se vám nakonec zadařilo i bez IVF? Bojím se totiž jít do CARu a teď teprve budu začínat s braním Clostil…

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 01.02.10 09:55

ahojky moc moc moc gratuluju, nás čeká zítra první konzultace ivf, genet a vyšetření máme za sebou, tak se teším a bojím zároven…takže si tehulkování pekne užívej a na konci přeji krásný zdravý miminko

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 01.02.10 12:37

Moje milé…
Naše malá fazolka bude mít 16.2.2010 už 7.měsíců. Deníček ještě bude pokračovat, ale trochu v jiném duchu a to v těhotenství, jakmile si najdu chvilku času :-)
Jsem ráda a moc mě těší, že se „Deníček“ líbí a že alespoň trochu dávám naději těm, kteří jsou na tom stejně či podobně jako jsme byli tenkrát my. Je to fakt psychicky vyčerpávající a tak s vámi cítím a budu ráda, když se mi zase ozvete, a to už se zprávou, že vám roste bříško :-)
Christienko jojo, nakonec se nám to povedlo bez IVF. CARu se určitě neboj. V dnešní době už je tenhle druh medicíny tak vyspělej, že tam dělají zázraky. Budu držet palečky a ničeho se neboj :kytka:

 
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 01.02.10 12:40

Barčí,
moc krásný a dojemný příběh :dance: .
Moc Vám s Honzou držím palce a vaše „fazolka“,ať se má čile k světu. :mavam: :kytka:

 
adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 01.02.10 13:53

Barčí, teda, to je krásný deníček, já mám husinu po celém těle!!!! Jsem ani nevěděla, že jste měli takové trápení, tak hlavně, že teď máte doma to velký štěstíčko :huban: :huban: :huban:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 01.02.10 14:19

Alice moc děkujeme :huban:
Adusko to nevíš? … Já myslela, že jo :-) Už jsm to párkrát na červencovkách řešila :lol:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 01.02.10 16:48

Trochu se mi pomotaly DATUMY, takže - té naší fazolce už bude 7.měsíců 16.2. - tudíž 3.odstavec předposlední věta: „Byl konec června 2009“ - má být 2008 :-) Nj, nikdo nejsme holt dokonalí :lol: Omlouvám se za chybičku :-)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.02.10 17:23

BARČÍ, moc prima deníček, hlavně, že je se šťastným koncem :lol: . I já patřím mezi dlouhodobé snažilky (7 let). My teda po IUI šli i do IVF+ICSI, ale vše bylo marné, bez vytouženého pozitivního konce. Ale nakonec se na nás štěstí usmálo, když jsme se loni chystali na náš poslední „hrazený“ pokus IVF, tak se stal zázrak (šlo to přirozeně) a dvouměsíční výsledek toho, Vítek, teď spinká v postýlce :-D .

Tak přeji vaší rodince hodně štěstí :kytka: .

Lostris

 
wape
Závislačka 3356 příspěvků 01.02.10 17:25

Barčí posílám pusinky naší nevěstě nádherné :srdce: :kytka: :hug:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 01.02.10 17:26

Lostris klobouk dolů, děvče…7 let, to je opravdu síla… Ale povedlo se a to je podstatné! Takže moc gratuluju k Vítkovi! A užívejte si to, strááášně to letí :-)

Pá B.

wape :hug: My vám je snad někdy brzy vrátíme osobně :huban: :hug:

Příspěvek upraven 01.02.10 v 17:27

 
jarmila.rihova
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.02.10 23:05

Krásný deníček, moc a moc štěstí Vám všem :srdce:

 
Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.02.10 12:51

Krásně si to sepsala Barčí… Emulka fazolková je úžasná… :srdce:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 02.02.10 15:27

Lucinko já vím :lol: :lol: :lol: :srdce:

 
Christienka
Kecalka 256 příspěvků 03.02.10 07:54

Barčí moc děkuju za povbuzení a přání :kytka:
a po přečtení komentáře od lostris mám pocit, že nebudu vůbec nic vzdávat a že až to bude mít přijít, tak to přijde :dance: děkuji za dodání optimismu do žil, to jsem moc potřebovala :huban: A vašim mimiškům přeju hodně zdravíčka a překrásného dětství

Příspěvek upraven 03.02.10 v 07:55

 
Babáč
Povídálka 21 příspěvků 03.02.10 11:33
gratuluju

Ahoj Barčí moc ti gratuluji i my jsme na naše druhé mimčo čekaly dva roky tak vím jak velké je to štěstí když st konečně povede. přeju ti at je vše i nadále v pořádku. :lol: :potlesk:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 03.02.10 13:12

Christienka - budu moc držet palečky, aby jste se taky brzy dočkali té malé velké fazolky :-)

Babáč - děkuju moc! Je to fakt něco nepopsatelně krásnýho, dočkat se toho malýho šputníka. Doufám, že druhý prcek nám takhle zabrat nedá :-)

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22055 příspěvků 2 inzeráty 06.02.10 23:02

:srdce: Barčí neměli jste to jednoduchý, ale výsledek je perfektní, hlavně včerejší stoj v postýlce :D

 
duuupka  13.02.10 10:01

Jsem ostuda, ale taky jsem nevěděla, čím jste si prošli. Naštěstí to dopadlo, jak nejlépe mohlo. :) Emička je krásná princezna :hug: Přeji ti, ať s druhým miminkem takové trápení nemáte a všem tady, kdo ještě na fazolku čekají, tak ať se brzy zadaří.

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 13.02.10 12:08

duuup :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama