Dlouhá cesta ke štěstí

Snažení

I dlouhé cesty vedou ke štěstí, i proplakané noci nám dávají sílu a díky nim si můžeme všeho o to více vážit. Na popud své kamarádky jsem se také rozhodla sepsat naši dlouhou cestu ke štěstí a dodat tak sílu „několikaletým“ snažilkám. Udělejte si kávu a pohodlí, protože to bude asi delší počteníčko.

První pozitivní test
1 komentář

Naše svatba ve 33. týdnu
1 komentář

Toníček pár minut po narození

Nejkrásnější uzlíček
1 komentář

Náš brouček roste jako z vody :-)
6 komentářů

Všechno to začalo v červnu 2007, kdy jsme se s přítelem (nyní už manželem) rozhodli, že bychom chtěli miminko. Nikomu jsme nic neřekli, abychom se vyhnuli větám: „Tak co? Už se vám zadařilo?“ Nepočítala jsem s tím, že by se to povedlo hned (i když ve skrytu duše jsem v to doufala). Nepovedlo se to první měsíc, tak jsem si říkala, že nemá cenu nic hrotit, že se to povede třeba příště. Ale ani příště, ani další měsíc. V práci mi otěhotněla kolegyně, moc jsem jí to přála, snažili se půl roku, tak ještě aby ne. Jen u srdíčka to trochu zabolelo. Ale co, my se dočkáme příště.

Čas plynul a blížily se Vánoce. Doufala jsem, že ty už budeme trávit s pupíkem, ale nestalo se, tak jsme si aspoň do nového roku přáli, aby přinesl lepší zprávy. Optimismus mě opouštěl vždy jen během menstruace – když tedy dorazila. Začala jsem s ní mít problémy, protože nepřišla třeba i několik měsíců. Ale pořád jsem si říkala, že se to povede. Přišly další Vánoce a zase bez pupíku, zase bez pozitivního testu. Moje nálada byla jako na houpačce, od probrečených nocí, přes naprostou apatii až k zoufalství. Rozhodla jsem se proto změnit práci. V té nové se mi líbilo, dařilo se mi, miminko jsem hodila za hlavu, povedlo se mi krásně zhubnout, ale postupem času se v mé hlavě znovu rozezněl ten zvoneček a navíc proběhly další Vánoce jen ve dvou. Málokdo to pochopí :-/

V březnu 2009 se svěřila i kamarádka, že čeká miminko. Dodnes mám to datum v paměti – 11. března – přišla mi fotka s pozitivním testem. Jak já jí to přála a zároveň jí tak strašně záviděla. Neměla ani potuchy, jak velký boj jsem v sobě sváděla s každou fotkou jejího rostoucího bříška. Bolelo mě to a přitom jsem prahla po dalších fotkách, po dalších informacích, jak jí je, jak děťátko roste, jak kope, jestli to bude holčička nebo kluk, jakou výbavičku pořídila. Prožívala jsem s ní celé těhotenství, jako by bylo moje vlastní. Alespoň zprostředkovaně jsem vnímala, jaký ten „jiný stav“ je. Její beruška se narodila v listopadu 2009. Byla překrásná. Když jsem na ni v porodnici koukala, říkala jsem si, že teď už jsem určitě „na řadě“ :-) Sice následovaly další Vánoce bez uzlíčku, ale co, ono se to prostě povede a basta!

Do roku 2010 jsme vstoupili s hlavním cílem – změnit gynekologa a jít tomu našemu štěstí naproti. Podstoupila jsem laparoskopii, přítel spermiogram a vystřídal se několikrát Pregnyl a Clostylbegit – bez úspěchu. V červnu jsme začali docházet do Gennetu. Pan doktor mi zjistil syndrom PCO – tak konečně víme, kde je problém! Než byly výsledky všech vyšetření pohromadě, byl začátek srpna. Dohodli jsme se, že po dovolené přijdeme a vrhneme se nejdřív na IUI a potom uvidíme, jak budeme postupovat, „Po menstruaci si pak zavolejte, domluvíme se.“ Dovolená byla nádherná, MS měla dorazit začátkem září a nic, zase nic… Test negativní, pitomý PCO, říkala jsem si. Záda mě bolela, nebylo mi dobře, asi chřipka.

Když jsem jela 22. září do práci, udělalo se mi špatně v tramvaji. Když jsem dopoledne mluvila s přítelem, tak se ještě ptal: „A nemůžeš být těhotná?“ No jistě, mě léčí neplodnost a já budu těhotná. Ten si chudák vyslechl. Ale červík začal hlodat, tak jsem si o polední pauze skočila do lékárny. Nedalo mi to a hned jsem si jeden test udělala, vždyť mám ještě jeden na zítra na ráno. Koukám na test, no jasně – jedna čárka, co bych čekala. Šup s ním do koše. Po půl hodině vyhazuji papír a pohledem jsem zavadila o test. Jsou tam dvě čárky a stejně silné! To není možné, beru ho znovu do rukou a nevěřícně si ho prohlížím. Letím na záchod a počůrávám i druhý test. Přímo před očima mi leze druhá čárka – po 3 letech 3 měsících 3 týdnech a 4 dnech! Letím do lékárny a kupuji další 3 krabičky. Testuji jak smyslů zbavená každý den a čárka sílí. DOČKALI JSME SE! S přítelem jsme si doma štěstím pobrečeli – konečně je to tu!

Termín jsme měli 28. května 2011. Celé těhotenství probíhalo v naprostém pořádku. Přestěhovali jsme se do většího bytu a ve 33. týdnu jsme se brali. Já jsem si říkala, jak je to báječné, že budeme mít májové „koťátko“, já sama jsem květnová, moje maminka taky, tak to bude krásné a slavit budeme pohromadě. Pořád jsem našemu chlapečkovi do bříška šeptala, ať se „vylodí“ o nějaký ten den dřív, ať je Býček stejně jako já.

A asi to pomohlo. 17. května mi ve 22:38 praskla voda, když jsem se chytala do postele. Utíkala jsem do koupelny a houkla jsem na manžela, že asi pojedeme, že mi praskla voda. Ten samozřejmě začal hned zmatkovat, tak ho uklidňuji, že mě zatím nic nebolí a pokud nic nezačne, tak máme ještě 2 hodiny, než bychom měli být v nemocnici. Pomalu se to ale rozjíždělo. Po půl hodině jsem se oblékla a vyjeli jsme. V porodnici jsme byli chvilku před půlnocí, tak udělali test na plodovku a monitor. Na monitoru nic moc, děložní činnost mezi hodnotami 40 – 60, tak to vypadalo, že se nic neděje, ale já jsem PA říkala, že mě nebolí břicho, ale že to jde v pravidelných intervalech do zad, to už jsem měla kontrakce po 3 minutách – vyšetření od dr. – otevřená na 6 cm – „Tak to budete mít maminko docela rychlý, nebojte.“

Vylezla jsem ven už v jejich košili, manžel se šel taky převléknout a šli jsme do boxu, tam jsem zamířila rovnou do sprchy, moc mi pomáhala teplá sprcha na záda. Před druhou hodinou jsem mohla začít tlačit, tak jsem si vylezla na postel a s PA tlačila. Malej nechtěl úplně sestoupit, tak jsem ještě musela slézt a 3 kontrakce vydržet s tlačením vestoje, pak jsem si lehla, jednou zatlačila, volali doktora, a na dvě kontrakce byl Toníček venku. Slyšela jsem, jak se manžel za mou hlavou štěstím rozbrečel, byl to nádherný pocit – úleva, radost, štěstí… neskutečné! Manžel šel se sestřičkou Toníčka ošetřit.

18. května 2011 se uzavřel ten začarovaný kruh a po 3,5 hodinách se nám narodilo naše největší štěstí – syn Toníček s váhou 3300 g a mírou 49 cm. Po dlouhých letech, po potocích bolavých slz přišly ty slzy štěstí a úlevy. Všechno zlé je k něčemu dobré a osud věděl, proč nám miminko poslat až v tuto dobu. Mnohem víc si teď vážím toho zázraku, co nám oddechuje v postýlce. Toho největšího štěstí.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martulliinkaa
Kecalka 112 příspěvků 08.02.12 07:06

Ahoj zakladatelko.Nikdy jsem si nezazila to co ty a to jsem si rikala,ze nam to trvalo trictvrte roku byla dlouha doba. Takze pred tebou smekam a obdivuji tu tvou a manzelovu vydrz.Jsem rada,ze tvuj denicek skoncil stastne :hug:

 
Anonymní  08.02.12 07:31

Ahojík zakladatelko, my jsme čekali rok, mezi tím nám sdělili také, že jsme neplodní a kdoví co a já ztratil naději, každý den jsem říkala jsme neplodní , nemůžeme mít děti, jako bych ses s tím chtěla smířit, nejhorší bylo, že třeba známý věděli, že se snažíme- byli jsme s nima na dovolene a vypadalo to, že jsem těhotná, ale nebyla jsem, tak jsem narychlo prestala pít a šla s pravdou ven. Pak se mě při každém setkání ptala, jestli už čekáme.. Na každého se usměje štěstí i na Tebe! Moje kamarádka má pryč oba vejcovody, jeden pokus ICSI nevysel, na druhý umřeli všechny vajíčka a ani je do ní nedali. Hrozně moc bych jí to přála, aby i ona měla kapku svého štěstí…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 08.02.12 07:40

Dojemné … :hug: Paráda… moc blahopřeji :kytka:

 
nodysek
Kelišová 6429 příspěvků 8 inzerátů 08.02.12 07:44

mám z tvého deníčku slzy v očích. Mám taky pco, Clostilbegyt nezabral, snažíme se dva a půl roku a za dva týdny jdeme poprvé do CARu, dodala jsi mi trochu optimismu do žil :hug:

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 08.02.12 08:28

Gratuluju ke krásnému chlapečkovi! :kytka: Dobře že má deníček štastný konec, moc hezky napsáno :palec: U nás sice nebyl problém otěhotnět, ale měla jsem u druhé dcerky stejný termín porodu :lol: , nakonec je 24.5.

 
beruska03
Kelišová 5396 příspěvků 08.02.12 08:37

moc gratuluji,já letos taky našla vytoužené // přesně po 2 letech snažení :)

 
Mates26
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 08.02.12 08:43

Moc moc děkuji za sepsání tohoto deníčku :-D mi se snažíme teprve přes rok, ale taky už s Clostybegitem a zatím žádná reakce. V dubdu nás čeká první návštěva CARU a já strašně doufám, že nebude potřeba :-D ještě minulý týden jsem byla na pokraji zoufalství, ale po skončení MS mám zase chuť bojovat. Si další můj vzor :-D že se prostě jednou musí zadarit. Děkuju :-D

 
Caroline81
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 08.02.12 09:00

Khal - ani jsem netušila, že cesta k Toníčkovi byla tak složitá. Nádhernej deníček, pobrečela jsem si. Toníček je nádhernej šikulka. :hug: :hug: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 08.02.12 09:11

kdo nezazil, nepochopi, diky :kytka:

 
Saskie32  08.02.12 09:27

Nádherný deníček, rozumim a chápu velmi dobře.My se už snažíme 3,5roku a také nic.Podle dokoru a spermiogramu vše v pořádku.Nasazen Clostik tedka.Tak uvidime.Prvni 2roky jsem probrečela, tedka už ne.Stále doufám a věřím.Že také jednou budeme mit miminko!!!!některé mámy jsi svých dětí nevaží, nestarají se o ně a mají jich kupu.A ty co by se starali neni jim přáno.

 
kopretinamio
Povídálka 31 příspěvků 08.02.12 09:50

Ahoj zakladatelko,

u tvého deníčku jsem si řádně pobrečela u nás je to tak že se momentálně snažíme 3 roky a 3 měsíce. Strašně moc Vám gratuluji k tomu Vašemu štěstí!!! Krásně napsáno :)

 
Andel007
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 08.02.12 10:29

Moc krásný příběh :palec: :potlesk: …věřím, že se všechny dočkáme… ;)

 
Eliška 84
Povídálka 21 příspěvků 08.02.12 10:50

Nádhera, úplně mě to dojalo! :)

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 1 inzerát 08.02.12 10:51

Moc gratuluji ke zdravemu chlapeckovi .. je to opravdu stesti a nesmirna radost a taky doufame, ze se takovehoto stesti brzy ci pozdeji dockame!

 
Anonymní  08.02.12 10:52

Mnoho lidí nepochopí, jak strašné je snažit se o dítě, když nevíme, zda se to vůbec povede. Kdyby byla někde, třeba i daleko jistota, že to vyjde, tak by to snažení bylo snazší. Ale jistota není. Ty potoky slz a zářezy na duši nikdy nic nevymaže. Přeji všem snažilkám, ať se dočkají vytoužených miminek co nejdříve. :srdce:

 
xreni
Extra třída :D 11408 příspěvků 08.02.12 11:12

Libusko, to je ale krasne vzpominani :srdce: :srdce: az mi lezou slzicky do oci. krasne jsi to napsala :*

 
Lencaaaa
Závislačka 4128 příspěvků 7 inzerátů 08.02.12 11:23

Moc gratuluji, váš Toníček se narodil ve stejný den a rok jako naše Kačenka. :-) Přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně trpělivosti. :lol:

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 08.02.12 12:28

Beruško…je to hrozný, co jste si prožili,ale hlavně ty…ty jsi trpěla, brečela po nocích i přes den, ty jsi se oddávala pocitu „jsem neplodná“, ale taky ty teď opravdu dáváš odvahu všem, co jim to nejde…jsi báječná holka, kamáradka, sluníčko, prostě každý by mi mohl takovou kámošku závidět a přesto jsem tenkrát (ano, jsem to já, ta lehce zmíněná těhotná kámoška :lol: ) ani kapičku netušila…jen mi bylo tak zvláštně…říkala jsem ti, sakra nebreč, vždyť se nesnažíte…a pravda byla úplně někde jinde… :roll: :think: Jsi úžasná, vydržela jsi to tak dlouho..tak moc dlouho!!! :potlesk:
A tvůj deníček mě rozplakal..a dostal zpět, když jsi rodila…něco neuvěřitelnýho…be­ruško mám tě hrozně ráda a doufám, že brzy, za nějaký ten čas, budeš držet i to další miminko..třeba holčičku :* ale ty víš, že zrovna pohlaví je fuk…mám tě ráda a krásně jsi to napsala!

 
simirek89
Kecalka 279 příspěvků 08.02.12 12:47

Ahojky, tak to je dojemný příběh, zaplat panbuh se štastným koncem, nádhera! :hug: tak už jen kupu zdravíčka a štěstíčka pro broučka i celou rodinku :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 08.02.12 12:55

Krásný příběh, hlavně, že je se šťastným koncem. Taky tohle znám…

 
Betyna81
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 08.02.12 13:01

Ahoj, moc zajímavý příběh. Měla jsem slzy v očích. A je mi z toho teď smutno, mám kamarádku, která by s manželem chtěla strašně miminko, v září otěhotněla, ale hned na začátku to nedopadlo. Hrozně si to oba přejou a co se nestalo. Druhý týden v lednu mi začalo být najednou divně a zvětšily se mi prsa, tak jsem si udělala test a bylo to tam! Měla jsem radost, i když jsme to ani nemplánovali, přítel byl nadšenej. No a pak jsem si vzpomněla na ně, jak jim to řekneme!Ach jo, to je tak nepříjemný. Vzali to super, ale bylo vidět, jak je jim to líto.....Teď už to vypadalo nadějně v něděli měla dorazit menstruace a nic, dneska ráno mi přišla sms, že je to zase v háji. Jsem v 8TT, už jsem viděla i srdíčko,tak bych si přála, aby jim to vyšlo a my mohly vozit společně.

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 08.02.12 13:29

Holky, moc děkuju :-)
Je nekutečný, kolik je tady takových snažilek a zároveň spousta šťastných konců. Na každou maminku ta dušička čeká a pokud můj příběh pomůže alespoň jedné z nich, pak splnil svůj účel :hug: :hug: :hug:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 08.02.12 13:36

ahoj zakladatelko,
musím podotknout, že zatím u žádného, vyjma tvého příspěvku jsem neplakala..moc vám gratuluji, je to to největší štěstí, kterého jste se mohli dočkat..
nám s manželem se také konečně zadařilo a to po 5,5 letém, neuvěřitelně dlouhém a bolestivém snažení..termín mám na 1.8.2012 a strašně moc se na našeho prvního bobíska těšíme. Ať se vám daří a snažilkám přeji co nejkratší cestu :hug:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 08.02.12 13:43

Teda, taky mi tečou slzy :srdce: jsem ráda, že jsi teď spokojená a máš svého miláčka :kytka:

 
saminomimino
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.02.12 14:45

milá pisatelko,tvůj příběh mě dojal a moc vám přeji vaše štěstí,u nás je to s početím trošku pravý opak,třetí miminko co máme na cestě je dokonce naprosto nečekaným zázrakem a už teď se na něj neskutečně těším,neznám pocity ženy,která se leta snaží a bez úspěchu,mě i ty 4 měsíce snažení přišli neskutečně dlouhé,ale věřím že toho uzlíčku na konci 9 měsíční cesty,která mimochodem hrozně uteče,si všechny vážíme stejně a milujeme je tak jako bychom na ně čekali 100 let.

 
LuciTau  08.02.12 15:17

zrovna denska opět na mě přišel splín, jak nám to nejde jak jsem k ničemu, psala jsem holkám na diskuzi, samozřejmě, jako vždy utěšující odezva, jak já jsem ráda, že je má, no ale teď k deníčku…
Přečetla jsem si tento deníček a úplně mi to změnilo dnešní splín..mám PCO vím to od září, mám za sebou Clostilbegyt a Duphaston a tento měsíc 20.2. jdeme do gennetu…tak jsem snad i začala věřit, že se zázraky dějí, děkuju za deníček :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 08.02.12 15:28

Kali moc krásně si to napsala :potlesk: ani jsem nedutala…Toníček je krásnej puclíček :* :dance:

 
sad 1  08.02.12 15:58

Moc gratuluji a přeji jen samé štěstí. Taky jsem otěhotněla s PCO, ještě před nasazeným Clostilem, takže jde vidět, že zázraky se dějí. Nádhera, hezky napsaný deníček :potlesk: :palec: :palec:

 
kaczule1
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 08.02.12 17:12

Krásné a hlavně krásný konec. U nás to budou už 3 roky, co se snažíme a nesmíme ztrácet naději. A to i díky takovým příběhům, jaký jsi prožila ty. Ať vám malý dělá jen samou radost :kytka:

 
babulka01
Generální žvanilka 22189 příspěvků 08.02.12 17:32

Nádherný deníček, taky jsem si pobulila a doufám, že i my se brzy dočkáme. :palec: :palec: :hug: :hug: :hug:

 
vesper
Kelišová 5158 příspěvků 08.02.12 17:49

krásný :potlesk: jsem z toho zase na měkko…

 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 08.02.12 19:06

zakladatelko, my se ještě snažíme(už 6 let) :,( :,( :,(
snad se nám zadaří :think: :think: .u nás problém ve spermiogramu manžela.
tak hlavně že se vám zadařilo, jen ať roste a je zdravoučký :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 08.02.12 v 19:07

 
sem
Kecalka 237 příspěvků 08.02.12 19:55

My se snažíme o miminko 2,5 roku. Máme za sebou 4 neúspěšné IUI, 1 IVF. Po dvouletém snažení se povedlo 1 IVF a to ohromné těžce získané štěstí v 11 týdnu vystřídala velká bolest když se srdíčko miminka zastavilo. Ten pocit hrůzy když člověk na to miminko tak dlouho čeká a dopadne to takto se nedá ani popsat. Všem snažilkám přeji ať je tento rok plodný a zakončený miminkami v náručí a pozitivními těhu testy a kéž ani jedna z nás už neprolije ani jednu slzičku nad nezvanou menstruací :hug: . Khalmati tobě velká gratulace k Toníčkovi :kytka: .

 
Weruska
Extra třída :D 12977 příspěvků 08.02.12 21:16

Jsi prostě božská :* :* :* Deníček mě dojal tak, že jsem si u něj i pobrečela. A to jsem tvé těhotenství sledovala od začátku až do konce. Moc tě obdivuju a všechny dlouholeté snažilky. To největší štěstíčko máš u sebe a právem :*

 
cllara
Povídálka 15 příspěvků 08.02.12 23:17

mluvíš mně z duše, zažily sme si to samé a teď po 4 letech mně v postýlce spinká půlroční syn :srdce: nikdy se to nesmí vzdát, protože zázraky se dějí

Příspěvek upraven 08.02.12 v 23:17

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 09.02.12 08:40

Ani nevíš,jak moc ti rozumím.I já se svého štěstí dočkám.Za pár měsíců.Gratuluji .Krásně napsané a se šťastným koncem. :kytka: Hodně štěstí do života. :kytka:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.02.12 11:45

Gratuluji ke zdravému chlapečkovi :kytka: Koukám,že jsme těhulily zároveň,my se taktéž snažily déle,přesně dva a půl roku,léky atd.nakonec malá přišla čekaně-nečekaně přirozeně ,narodila se dva dny po vašem klučíkovi ;) Mějte se krásně :D

 
JolinkaTac  09.02.12 13:04

Moc gratuluji ke zdravému chlapečkovi a do budoucna jen a jen samé radosti. :kytka:

 
Justinka
Kecalka 154 příspěvků 09.02.12 17:54

Nádherný, mam na krajíčku. :hug: moc Vám gratuluji :potlesk:

 
Lexxa
Kecalka 306 příspěvků 14.02.12 22:02

Tak jsem si poplakala :,( máš pravdu, málo kdo si to dokáže představit. Já nic podobného nezažila. Ať se snažím sebevíc určitě si nedokážu představit jaká to je bolest a bezmoc :,(

Jsem moc ráda, že příběh skončil šťastně :) Přeji Vám hodně štěstí do života, jste krásná rodinka. Hlavně hodně zdravíčka :hug:

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 15.02.12 08:44

Všem moc děkujeme :-) :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama