Dočkáme se ještě miminka?

Snažení

Četla jsem spoustu deníčků, a proto bych také chtěla přispět svým příběhem, který, doufám, ještě dopadne dobře. Jestli bude ta odvaha to zkoušet dál...

Ani nevím chtěla, jsem miminko nebo ne? Řekli jsme si s přítelem, že přestanu brát antikoncepci a čekali, jestli otěhotním. Musím podotknout, že jsem si to ještě v poslední chvíli chtěla rozmyslet a posílala přítele pro prášky. Nešel a jsem mu za to vděčná. Tak se stalo v létě 2010 po x letech, že zázračný pilulky proti početí už jsem nezačala brát.

Jeden měsíc nic, druhý nic, další nic. Tak jsem si říkala, že nakonec budu mít problém ještě s otěhotněním. Konečně v lednu 2011 se MS nedostavila. Jak my byli šťastný! Všem jsme to oznámili, tedy v rodině, a já se objednala k doktorce.

Žádný nevolnosti, nic mě netrápilo až na zimu v práci, kde jsem musela sedět u počítače. No a pak jsem začala špinit. V rodině mi říkali, že to je normální. Šla jsem k doktorce a ta mi řekla, že musíme počkat, jak se vše bude vyvíjet a že mám odpočívat. Já začala brouzdat po internetu a hledala a četla následky. Netušila jsem, že nějaké zamlklé těhotenství existuje.

Já chtěla do práce chodit. Jsem si říkala, vždyť jen sedím tak co… Za týden, co jsem šla na kontrolu, se bohužel plod přestal vyvíjet a musela jsem do nemocnice na vyčistění. Jak my jsme s přítelem brečeli…

Z nemocnice jsem jela druhý den rovnou do práce. Potřebovali udělat papíry a nikdo jiný to bohužel neuměl. Pak ještě dva dny jsem tam dojížděla, když potřebovali. Doktorka řekla, že se po 3 měsících můžeme snažit. Tak po dvou měsících jsme to zkusili znova a jupí, já byla těhotná. Ale co přišlo na oplátku - dostala jsem výpověď v práci. Za to, co jsem tam pro ně dělala. Ale to tak většinou je. Postaral se o to jednen šéfík, co to na mne zkoušel a já jsem se nepodvolila. Ano, mohla jsem říct, že jsem těhotná, ale s firmou to vypadalo špatně, tak jsem hledala práci jinde. A našla.

Než jsme měla nastoupit, tak jsem si vybírala dovolenou a nadělané hodiny z předešlé práce. Takže klídek, bylo krásné jaro, ale co se nestalo - opět jsem začala krvácet a bolelo mne břicho. Byl večer, přítel v práci, tak jsem volala mamce. Ta mě vezla do nejbližší nemocnice a také nejhorší. Doktor na příjmu mě hned seřval, jak to, že jsem otěhotněla tak brzo. Ultrazvuk mi nedělali. Čekala jsem na něj asi 5 dní s tím, že nevím, jestli srdíčko je nebo ne. Doktorů jsme se podle rady sestřičky neměli na nic ptát, protože to prý nemají rádi.

Nastal den D. V čekárně jsem se modlila, opravdu modlila k bohu, ať srdíčko je. A srdíčko tlouklo! Já brečela štěstím! Druhý den mě pustili domů s tím, že půjdu na rizikový těhotenství. Tak jsem hned cestou z nemocnice jela oznámit do nové práce, že nenastoupím.

Doma jsem vysála, šla na záchod a zase jsem krvácela. Běžela k mé doktorce. Srdíčko tlouklo a doktorka řekla „jen a jen ležet“. Pejsci šli na hlídání a já opravdu jen ležela a také brečela, že už nemůžu. Ale před vánoci 2011 se narodil náš syn. Nejkrásnější pocit na světě…

Řekla jsem, že druhé dítě už ne. Ale nakonec jsem názor změnila a domluvili se s přítelem, že do tří let našeho malého to tedy ještě zkusíme.

Takže letos v létě jsem spočítala plodné dny a vyšlo to. Vše probíhalo dobře. Dvakrát jsem zašpinila, ale cítila jsem se dobře. Už i bříško rostlo. Když jsme se vrátili z dovolený, už podle doktorky pohledu na ultrazvuku jsem věděla, že je něco špatně. Za týden kontrola a za týden to také skončilo. Ani nevím, jestli jsem tentokrát už brečela v ordinaci. Hned jsem volala příteli, který byl na cestě do práce, že je konec. Mamka ze sestrou mě hned vezly do nemocnice, tam, kde jsem byla poprvé na revizi a kde jsem i rodila…

Doktorka nás poslala na genetiku. Zjistili mi něco málo s krví a řekli, že se mám objednat na hematologii. To jsem udělala a v té době už jsem byla opět těhotná po 3 měsících od revize. Doktorce na hematologii jsem to řekla. Prý jestli mi těhotenství potvrdí má doktorka na gynekologii, můžu si začít píchat injekce. Tak jsem se hned druhý den k mé doktorce objednala a o týden později si je začala píchat.

Má doktorka řekla, že uděláme vše proto, abych miminko donosila. Ale bohužel opět jsem začala krvácet, až jsem skončila v nemocnici, kde srdíčko miminku pořád tlouklo. Já jsem si musela říkat o ultrazvuky, abych věděla, že tam to srdíčko pořád je. Druhý ultrazvuk už bohužel srdíčko nepotvrdil a já 4 dny před Štědrým dnem šla na revizi.

Teď čekám na první porevizní MS a čeká nás objednání a vyšetření na imunologii v Plzni. Nevím, co bude dál. Nevím, jestli ještě budem zkoušet a jestli na to mám odvahu. Také poslouchám jen utěšující slova, že mám být ráda za zdravé dítě, které mám. Ano, vím, že všichni mají pravdu, ale stejně… kdo zažil, ví sám, jaké to je a že je nás tady spousty.

Myslela jsem, že ošklivý rok 2013 skončil a čeká nás jen to dobré. Bohužel… tchýni zjistili rakovinu. Tentokrát to musí dopadnout jen dobře. Prosím.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pavlinky  16.01.14 06:41

Je to je mi lito, proc se tohle stava :-( úřeju ti at dalssi tehotenstvi dopadne jen dobře :hug:

 
pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 16.01.14 07:46

Achjo Pavlí :roll: Držím moc palce, ař už se konečně zadaří. A tchýni, aby tu mrchu zákeřnou porazila.

 
Darcakarca
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 1 inzerát 16.01.14 09:17

Ahoj, to je mi líto. ALe jen Ti chci napsat jednu informaci. MOje kamarádka to také takhle měla… a Dr. ji řekla, že pravděpodobně potrácí vždy jen holčičky..Ona má totiž tři kluky a mezi tím měla několik samovolných potratů… Nevim to.. neslyšeli jste o tom někdo, že by matka potrácela jen jedno pohlaví a druhé bylo solnějsí a udrželo se v děloze?
Přeji ať se to brzy podaří a narodí se zdravé mimi.

 
ciluska
Kelišová 5534 příspěvků 16.01.14 09:22

@Darcakarca no něco jsem o tom slyšela, když jsem potratila v létě…no schválně se na to zeptám u doktora..

Jinak holky moc vám děkuji :hug: :hug:

 
hanysm
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 37 inzerátů 16.01.14 10:01

Držím palce at se zadaří :kytka:
a můžu potvrdit, že kamarádka, měla s tímto taky problém, injekce, hematologie.. potraty a bylo jí řečeno, že to taky je jedním pohlavím… tentokrát je v 9. měsíci a každým dnem má porodit holčičku :) takže nezoufej

 
cunklik
Závislačka 4649 příspěvků 16.01.14 10:25

Ciluško, to víš, že se dočkáte. Moc Vám držím palečky!!! :srdce:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 16.01.14 11:38

@Darcakarca ano my to mame bohuzel v rodine…rikame tomu rodine prokleti…stalo se to manzelove mame (ma dva kluky) stalo se to manzelovymu bratrovi (jeho manzelka mu porodila 3 krasne syny) a stalo se to me kdyz jsme cekali holcicku. Rok na to se nam narodil chlapecek. Takze u nas vysnena holcicka bohuzel nikdy nebude az budeme chtit dalsi je mi jasne ze to bude kluk ale nejdulezitejsi je aby bylo miminko zdrave. A autorce denicku preji strasne strasne moc stesticka a zdravicka pro ni i dalsi miminko.

 
amina100
Kecalka 165 příspěvků 16.01.14 13:21

Přeji hodně sil a určitě se dočkáte. Nejhorší je, když doktoři říkají, že máme být rádi za zdravé dítě co už máme. Já přišla o mimi v šestém měsíci.

 
ciluska
Kelišová 5534 příspěvků 16.01.14 13:59

Holky..moc Vám děkuji.. :hug:

Tak dnes jsem dostala 1 porevizní MS..tak se objednám na gyndu a uvidíme co v tý Plzni…

A Vám co se budete v budoucnu snažit moc držím pěstičky :hug: :hug: :hug:

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 16.01.14 14:54

Přji hodně štěstí do dalšího boje, ale tentokrát být tebou, bych se určitě chránila před početím do té doby, než budeš mít vše řádně vyšetřeno a zaléčeno! Pokud ti lékaři doporučí s otěhotněním počkat tři měsíce, tak bych tuto dobu určitě počkala a ne, že to zkusíte s přítelem jen tak náhodně už po dvou měsících. Pokud zjistíš, že jsi těhotná a opět budeš např. špinit či krvácet, určitě bych ležela a nevysávala apod. a už vůbec bych nejela na žádnou dovolenou! Jsi rizková, tak bych se podle toho chovala. Podle deníčku mi přijde, že jste na ta těhotenství zbytečně spěchali a v žádném případě nedodrželi to, co vám doporučovali lékaři. Neber to prosím jako rýpání nebo nějak zle. Těhotenství ti nesmírně přeji a přeji, ať vše dobře dopadne. Ale opravdu radím otěhotnět až potom, co budeš mít vše vyšetřeno a lékaři ti to posvětí. Zbytečně bys zase riskovala potrat. Určitě to dobře dopadne a vy se dočkáte ještě jednoho vytouženého potomka. ;)

 
věrasek80
Echt Kelišová 9380 příspěvků 16.01.14 15:23

Výborný deníček a já vám přeji od srdce alespon ještě jeden maličký uzlíček a tchyni brzké uzdravení

 
ciluska
Kelišová 5534 příspěvků 16.01.14 15:51

@alcar tak já myslím, že jsme neriskovali vůbec…jen jednou a z toho máme zdravého chlapečka…pak jsem vždy otěhotněla po 3 měsících a naposledy vlastně také a to až po vyšetření z genetiky…na dovolené jsme sice byli, ale tam jsem nedělala nic co bych nedělala doma procházky a lenošení… :nevim: zbytečně neriskuji a nebudu ani teď..dokud nebudem mít další vyšetření za námi ;)

 
Misulicka 1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 16.01.14 16:40

Tedy je mi to moc líto ale strašně moc Tě obdivuji a vlastně všechny, které takto bojujete. My máme naštěstí zdravého chlapečka, i když těhu také nebylo úplně růžové ale něco podobné prožívat a ještě tolikrát a pořád bojovat, to tedy klobouk dolů! Myslím, že musíš být moc silná! Přeji ať to tentokrát vyjde a ať se dočkáš třeba ještě holčičky. :kytka:

 
bonna83
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.01.14 18:53

@Darcakarca jojo, mamka potratila vzdy jen kluky. Takze maji jen holky. Proste zy geny nejak nesly dohromady a kluka mit nemohli

 
Darcakarca
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 1 inzerát 16.01.14 21:25

No tak to teda bude pravda… Je to zajímavé… co ta příroda dělá

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 16.01.14 23:29

Moc mě mrzí, že jsi to taky musela zažít :( věř, že vím o čem píšeš… pokud se pro další miminko rozhodnete, tak věř, že to bude boj… šance na „výhru“ je ale velká - aspoň já v to doufám…

Taky jsem potratila (celkem 4× z toho jednou skoro ve 20tt) :?, ale chce to se nevzdát!!! Bojovat. Mám syna, tak vím, že to jde a nechci to zabalit ;)
A ostatní mají pravdu - buď ráda za syna :hug:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 17.01.14 00:00

Ale to né :,( Cilusko doufala jsem, že se historie nebude opakovat. Holka drž se. Věřím, že to nakonec dobře dopadne a dočkáte se krásného zdravého miminka. Moc Ti to přeji :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 17.01.14 14:33

@ciluska Ciluško, věř, že zázraky se dějí. Já mám dvě děti na 4 pokusy. Vždy to bylo těhotenství - potrat, těhotenství - zdravé dítě. Takže neházej flintu do žita, určitě to příroda ještě zařídí :srdce:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 17.01.14 15:13

Je mi to líto, ale jistě jsi silná a věřím, že se Vám to povede…

 
DanusQa
Stálice 60 příspěvků 17.01.14 21:27

Moc mě mrzí, že jsi si tím prošla tolikrát. Ale věř že se ti povede, a ty budeš mit ještě jedno miminko :) moc držím palečky

 
Beruska 5
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 17.01.14 22:00

Držím ti pěstičky, ať vše dobře dopadne :hug: :hug: :hug: :hug: Vím co to je přijít o mimi, ale nevzdávej to, věřím, že vše dobře dopadne. :hug:

 
ciluska
Kelišová 5534 příspěvků 17.01.14 22:17

Holky díky..nic jinýho než věřit nemůžu :hug: :hug: :hug: :hug:

 
MambaJ
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 18.01.14 13:18

Máte pro co žít, máte zdravého syna, který Vás teď potřebuje, ze všech nejvíc. Některé ženy, si to možná nechtějí přiznat, ale většinou nemůžou otěhotnět právě kvůli antikoncepci, kterou brali dlouhá léta předtím. Není to vůbec zdravé, jak pro ženu, tak i pro pozdější početí dítěte.
Samozřejmě, je to otázka názorů jiných odborníků apod.
Přeji Vám, jen to dobré, pevné nervy a hlavně DOBRÉ ZDRAVÍ!
:kytka:

 
terien
Závislačka 4979 příspěvků 18.01.14 19:01

@MambaJ já si teda nevšimla že by pisatelka měla problém s otěhotněním

 
Žandík
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 18.01.14 21:46

Ahojky. To je mi moc líto :hug: Já jsem si tím také jednou prošla a bylo to pro mě opravdu hrozné… Držím palečky, ať už máte jen a jen štěstí a vše dobře dopadne a brzy se zadaří miminko. Budu na vás moc myslet :hug:

 
ciluska
Kelišová 5534 příspěvků 19.01.14 08:23

@terien otěhotnět mi problém opravdu nedělá… :hug: :hug: vždy jak jsme naplánovali tak to vyšlo…je opravdu problém miminko udržet…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama