Dopis Ježíškovi

O životě

Deníček o touze po lásce, štěstí a pocitu, že Vás má zase někdo rád

Milý Ježíšku, zítra touhle dobou (dnes je 23.12. večer) budeš plnit přání nejen všech dětí, ale i dospělých a budeš rozdávat spousty dárků. Oči dětí se rozzáří štěstím a obličeje rodičů spokojeným pocitem, že je vše, jak má být. Kdo četl mé předchozí deníčky, ví, že u nás vše, jak by mělo být, není - před dvěma měsíci od nás (mě a dvou malých dětí) odešel náš tatínek - všemi tak milovaný - odešel za jinou, ale o tom tento deníček být nemá. Tento deníček má být o přání, ano, vím, že není skromné, o přání být zase šťastná, zamilovaná a milovaná.

Tento deníček má být o touze zase prožívat šťastné chvíle, zase prožívat pocity lásky a zamilovanosti a pocity, že po Vás někdo touží. Je to asi měsíc, co jsem přes seznamkové portály potkala muže, který mne zaujal… Je to muž, díky kterému jsem přečkala to strašné období, kdy jsme zůstali sami, je to muž, který byl pro mne světlým bodem v tak temném období, období deprese a nekončícího smutku a dnes musím říci, že jsem se asi zamilovala. Je to muž o něco starší, který zažil svá zklamání a tak je ve vztazích dost opatrný. Vím, že mne má rád, ale váhá, zda dát přednost srdci, které našemu vztahu říká ANO nebo rozumu, který našemu vztahu říká NE.

Ano, vím, že naše situace je složitá - manžel od nás odešel po deseti letech, opustil mne a dvě malé děti, nový dům, hypotéku, a tak chápu, že se ON bojí, že by se manžel mohl vrátit. Jenže manžela nezná… manžel je jiný, dlouho váhá, než udělá nějaké rozhodnutí, ale když se rozhodne, svých rozhodnutí nelituje, zamyká za sebou dveře a zahazuje klíče. A kdyby se nádohou chtěl vrátit, jsem tu ještě já - budu po tom všem chtít, aby zase žil s námi? Nevím, musím říct, že teď opravdu nevím… Kdybych byla s někým zase šťastná (jako jsem ve chvílích, kdy jsme spolu) jsem si jistá, že bych dveře zevnitř neodemykala… ale slíbit mu to teď nemohu. Na druhou stranu v žádném vztahu neexistuje stoprocentní jistota, že je to napořád. Ale to přeci není důvod, proč být po zbytek života sám.

Milý Ježíšku, prosím, řekni MU, že jsem neuvěřitelně šťastná, že jsem ho potkala, že jsem potkala někoho, s kým je mi zase dobře, na koho se můžu těšit, kdo se zajímá o to, jak se máme a těší se na nás. Ježíšku, prosím, ať je ON šťastný, ať se na tom rozcestí, kde se právě nachází, rozhodne pro správnou cestu a řekni mu, že k lásce rozum nepatří, popros ho za mne, ať poslechne hlas svého sdrce, protože…kde není srdce, není život.

Ježíšku, věřím, že mu to vzkážeš a věřím v tvoji neomezenou moc. Věřím, že v době vánoc zvítězí láska nad nenávstí, dobro nad zlem a hlavně srdce nad rozumem. A Ježíšku… děkuju.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 30.12.14 12:22

Co to je za chlapa, že mu žena porodí dvě dítka(či kolik) a on ji zbaběle opustí, kvůli jiné… Takové chlapy nenávidím..! Co můžeme dát muži dražšího, než že jsme ochotné mu porodit dítě? :/ Není to sice jen pro něj, to dítko, ale chápete jak to myslím? Dala bych mu přes držku a rozhodně bych nechtěla aby se vrátil. Radši vychovávat ty děti sama nebo s někým jiným, novým než pořád ustupovat :/

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 30.12.14 12:35

Držím palce ať jsi šťastná a šťastnou zůstaneš, zasloužíš si to :kytka:

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 30.12.14 15:50

…přeju ti, aby se rozhodl pro vás, ale pozor: rozum k lásce patří, ne že né. Je potřeba, aby to srdce rozum schválil, a pak už je to na sto pro… Pokud by mu rozum stále říkal něco jiného, štěstí nedojdete. Myslím, že čas vám pomůže, tobě napevno udělat čáru za manželem, a to může být i pro toho nového pána signál, a rozum řekne Ano

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.12.14 18:19

Moc Vám přeji to štěstí a lásku. Tak a´t jsou vaše rozhodnutí v novém roce správná a máte se dobře :srdce:.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 30.12.14 18:31

K takovemu chlapovi se nevracet :!
Jinak pokud jsi nasla ststi s jinym muzem preji, aby se rozhodl spravne :srdce: :srdce:
Nesnasim chlapy co opusteji rodinu :cert:
Stesti ti rozhodne preji :srdce: Ted je to ovsem vse na tvem novem partnerovi :palec: :srdce: Hodne stesti :kytka: :kytka: :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 30.12.14 19:01

Sorry za ty chyby :oops: :)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 30.12.14 19:18

Já myslím že není dobrý tlačit na pilu a hned se na někoho vázat. Chápu potřebu mít někoho kdo mě miluje jako muž ale nevěřím lásce -záplatě. Pokud nemáš dořešenej jeden vztah, nemůže vyjít další.
Přeji ti hodně štěstí

Příspěvek upraven 30.12.14 v 19:19

 
Kajule21
Závislačka 3025 příspěvků 5 inzerátů 30.12.14 19:26

Taky ti přeju štěstí a velkou lásku, kterou si zasloužíš!! Zasloužíte si nový život s někým, kdo ti neublíží…Tobě, ani dětem!! :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.12.14 09:08

:kytka: Moc ti přeju lásku a štěstí.
:! Ovšem hledat partnera v období smutku a deprese, snad pár týdnů po rozchodu, není moc dobré…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 31.12.14 14:19

Taky se přidávám k varovným hlasům, dost mě to překvapilo - po depresivních zoufalých deníčcích takové ukvapené. Přestože není dořešený jeden vztah, upínáš se na druhý. To mi nepřijde fér vůči dětem, tomu muži ani vůči Tobě.
hodně štěstí :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.12.14 17:13

Přeji, ať jsi šťastná. A novému příteli se nediv, on musí brát i v potaz, že vždycky bude tvé srdce napůl patřit „z jeho pohledu cizím dětem“ a bohužel budete jako rodina muset být v kontaktu s cizím bývalým chlapem, kde ze zkušeností z okolím vím, vzniká dost konfliktů…

 
granulka
Stálice 71 příspěvků 01.01.15 13:45

Souhlasim s Kamča. dalmati, na druhou stranu myslim, ze kazdy z nas po tak velkem zklamani prozije vztah s takzvanym „prevoznikem“ - clovekem, ktereho mas rada (ale nejsi zamilovana takovym tim nejvyssim zpusobem), a ten clovek je ti emocionalni oporou v teto mimoradne tezke dobe…jen az se vse uklidni, myslim, ze vztah s prevoznikem skonci a pak uz budes schopna dat sve srdce se vsim vsudy nekomu jinemu, se kterym to bude o jinem typu vztahu… tot me zkusenosti, jak osobni tak z okoli
drzim palecky

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 17.01.15 08:51

@Opocno Moni, jestli na to nejdeš moc rychle. Trochu mám dojem, že řešíš odchod jednoho příchodem druhého, nedala sis čas vyrovnat se s tím a hned na seznamku. Já bych ti to moc přála, ale nevěřím tomuhle vytloukání klínu klínem.

 
ondrova
Povídálka 23 příspěvků 18.01.15 19:12

Myslím na Tebe a držím pesti, at jsi znovu zamilovana a cítíš to štěstí… :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama