Druhý císařský řez

Porod

Jak jsem myslela, že udeřila má poslední hodinka.

Můj deníček o porodu nebude úplně sluníčkový, pokud jste těhotné, raději ho dál nečtěte.

Když bylo synovi 10 měsíců, zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Po prvotním překvapení jsem začala být ráda, že bude mít prcek sourozence podobného věku a budou prima parťáci.

Druhé těhotenství probíhalo trochu hůře než první, bez ledové Coly bych ty nevolnosti asi nepřežila.

Jak se blížilo datum porodu, začali jsme s mým gynekologem řešit, jak bych měla rodit. Já byla pro dalšího císaře, vzhledem k tomu, že první byl pro nepostupující porod akutní sekcí a ten časový rozestup byl pouze rok a půl. Gynekolog byl stejného názoru a tak mi v 37. tt vypsal žádanku do porodnice a mile se se mnou rozloučil.

Na prvních monitorech byla velmi ochotná porodní asistentka, vše se mnou sepsala a že prý mě přijde vyšetřit paní doktorka a sdělí mi datum operace. Po vyšetření, které bylo v naprostém pořádku a paní doktorka koukala do kalendáře, kdy že bude můj den D, přišel pan primář, nakoukl do papírů a suše mi sdělil, že malá bude mít pouze kolem 3 kg a nevidí důvod k císařskému řezu a rodit budu přirozeně. No tak dobrá, nejsem hádavý typ a když to řekl primář, tak snad ví, co dělá a nebude to pro mě ani mimčo nebezpečné…

Abych to zkrátila, přesně ve 40+0 dorazily „krásné“ křížové kontrakce a když už byly cca hodinu po 5 minutách, uznala jsem, že je na čase vyrazit směr porodnice. Byla jedna v noci, sestřičky velmi milé, a čerstvě probuzená paní doktorka mi píchla onu zázračnou injekci - buď se vám to rozjede nebo se vyspíte - a šla asi do pelechu. :D

No měla pravdu, kontrakce ustaly, a já se vzbudila až ráno… Celý následující den jsem měla bolesti dosti nepravidelné a monitory prý naprosto ukázkové, tak prý počkáme do druhého dne a pak bychom tomu případně trochu pomohli. Načež mi pan doktor evidentně a bez varování udělal Hamiltona, protože jsem měla co dělat, abych nezařvala bolestí.

Večer opět ta samá injekce, až jsem měla podezření, že je zákaz rodit v noci. Takže kontrakce opět ustaly a já si šla lehnout. V 6 ráno budíček a rozklepaná žákyňka mi hlásí, že mám jít hned na vyšetřovnu, na můj dotaz jestli se můžu aspoň opláchnout prý ne - pan doktor čeká.

No kdyby jen doktor, byly tam s ním i 4 sestřičky a mně se to zdálo už trochu podivné. Napíchli mi žílu a v momentě, kdy mi začali natahovat stahovací punčochy jsem pochopila. Pan doktor (kterého jsem viděla poprvé a ani mě nevyšetřil) mi říká, že porod opět nepostupuje a že tedy zase císařský řez.

Já v šoku, ještě napůl spící jsem mu akorát odpověděla že pokud to musí být, tak chci spinální anestezii, abych mohla malou hned vidět. Příliš se na to netvářil, ale anestezioložka s tím naštěstí neměla problém. Píchnutí do páteře vůbec nebolelo a já blbá si říkala, jaká to bude pohoda. Před obličej mi dali plentu a já cítila jak mi něčím natírají břicho, tak jsem hned sestřičce co mi stála u hlavy hlásila, že to cítím. Ona se jen usmála, že se nemusím bát, že pan doktor už řeže.

Trvalo to jen chvilinku, ucítila jsem, jak ze mě něco tahají a hned na to pláč. :) Ona hodná sestřička mi dala malou k hlavě a uvolnila mi jednu ruku, abych si ji mohla pohladit. Pak ji odnesli a mně začalo cca hodinu trvající soukromé peklíčko.

Sice mě nic přímo nebolelo, ale cítila jsem jak „se ve mně hrabou“,skládají mi tam zpátky vnitřnosti a já nevím co všechno. Prostě takové nepříjemné tlaky. Pořád to šlo ale vydržet a já poslouchala, jak vedla ječí u vážení ta moje princezna. Jenže najednou se mi začalo hůř dýchat, tak jsem si opakovala - klid, máš kolem sebe půlku nemocnice, kdyby bylo něco špatně, oni to poznají.

Když se to zhoršilo, řekla jsem to sestřičce, že se mi hrozně blbě dýchá, to už jsem cítila, jako bych měla omdlít. Místo ní mi však odpověděl nějaký asi doktor, co stál na druhé straně, že mám dýchat zhluboka (prima rada, díky). No a to už mi bylo fakt zle, když sestřička dost vyděšeně oznámila kolektivu: „Ona má tlak 50/30!“

A v tom okamžiku mi konečně přistála na puse kyslíková maska (haleluja, nenechaj mě udusit). Klid byl jenom chvíli, do té doby, než se mi začala nekontrolovaně třást horní polovina těla. Sestřička opět něco vyplašeně houkla, připíchli mi něco do žíly, já se přestala klepat a začalo se mi chtít příšerně zvracet. Už jsem otáčela hlavu na stranu, že už fakt budu blít a onen anděl u mé hlavy mě začal hladit, že to proboha musím vydržet a že teď nesmím zvracet, že už jenom chvilku.

Abych to neprodlužovala. Operaci jsem přežila, i když můžu zodpovědně říct, že takhle strašně zle mi nebylo, ani když mi v nemocnici v Itálii bez narkózy rovnali natřikrát zlomenou ruku. Doteď nevím, proč mi bylo takhle příšerně, jen jedna sestřička mi později řekla, že možná se moje tělo neumělo poprat s tou spinální anestezií.

Už odpoledne po operaci za mnou byl primář a přehnaně starostlivě se ptal, jak se cítím a na můj dotaz, proč mi dělali císaře, když celou dobu prosazovali přirozený porod, mi docela zaskočeně odpověděl že: „Panu kolegovi se to zdálo jako dobré řešení, i když on sám by k němu ASI nepřistoupil.“

Tenhle deníček píšu hlavně proto, že bych chtěla znát váš názor na můj porod, jestli byl průběh té operace normální a vaše zkušenosti. Závěrem bych chtěla říct, že ačkoliv to nebylo vůbec hezké, všechno nakonec dopadlo dobře, malá je krásná, zdravá a dokonce jsem se rozkojila už pár hodin po zákroku a plně kojím. A i já jsem teď, po 14 dnech naprosto fit a užívám si své dva poklady. ;)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 08.09.15 01:02

Trochu málo info o tom, jak porod (otvírání) postoupil, no hlavně bych si asi nenechala píchnout tu zázračnou injekci druhý den a rozhodně bych se zeptala před císařem a ne až po něm, proč ho chtějí dělat.

 
Terka1603
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 08.09.15 01:20

Tak já to maličko doplním…:) na injekce se nikdo neptal, prostě přišli, píchli, odešli. :lol: a před císařem jsem se samozřejmě ptala také, i když to opravdu bylo takhle rychlé, pan dr mi pouze řekl, že poros nepostupuje-aniž by mě jakkoliv vyšetřil…

 
beruska9
Echt Kelišová 9297 příspěvků 08.09.15 02:55

Ty jo, zase jeden denicek, u ktereho si rikam, ze moje rozhodnuti nerodit v CR bylo opravdu dobre. Neexistovalo, aby mi neco dali nebo delali bez toho, aby mi vysvetlili, co to je a k cemu to je…porad nemuzu pochopit, jak tohle muze byt brano jako „normalni“ chovani :zed:
Nicmene gratuluji k dobremu konci :kytka:

Příspěvek upraven 08.09.15 v 02:59

 
2012Mex
Závislačka 3703 příspěvků 08.09.15 05:40

Ahoj,
Ja mela dva cisare pod spinalem. U prbniho vse ok, u druheho jsem se trasla naprosto celou dobu. Prislo mi, ze jim musim skakat na stole. Ja tedy citila naprosto prisernou zimu. Zle me nebylo, kdyz bylo ditko vytazeno, a mnou obhlidnuto, tak mi pichly neco na prispani a ja zasivani uz zaspala.
Je dost mozne ze to souvisi se spinalem, protoze u druheho porodu se nemohli trefit a pichali jej trikrat. Taky jsem mela pocit ze nejsem tolik umrtvena jako pri prvnim porodu ( to jsem od prsou dolu absolutne o svym tele nevedela) a pritom tady u druhyho jsem hybala prstama u nohou.

Ja denicek radeji nepsala., nebot ten druhy porod byl pro me jako z hororu :mrgreen:

 
klarkaska
Nováček 10 příspěvků 08.09.15 07:52

Ahoj,
mám za sebou jednoho císaře a roční holčičku. Malá byla koncem pánevním. Nemůžu říct, že bych na to také vzpomínala s láskou. První hrůza už pro mě byla cévka :-D. A pak mě také nemohli pořádně napíchnout. Třásla jsem se jako osika a dýchání taky záhul. Ale jinak personál mělnické porodnice kolem mě byl super.
Tak snad bude druhý porod přirozeně, abych mohla porovnat. Jinak gratuluji k holčičce a hlavně, že to máš za sebou :hug:.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 1 inzerát 08.09.15 07:56
Co je to za injekci

Osobní zkušenost s císařem nemám, ale zaujala mě ta injekce. Ví někdo, co to je?
Tenkrát jsem jí dostala před 11 lety. Dovolila jsem si také rodit v noci, měli plno, přijela jsem otevřená na 4 cm a sestra mi píchla bez varování injekci, abych si prý odpočinula 8o. Já chtěla rodit, ne odpočívat! Na můj dotaz, co to je za injekci, tak jen prohodila, že vitamíny. Jako k čemu? :nevim:
Naštěstí na mě tedy moc nezapůsobila a kontrakce dál v pohodě pokračovaly.

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 08.09.15 08:00

U prvního císaře jsem zažila to stejne, stejný tlak několik injekci adrenalinu, kyslík jsem mela od začátku, pichli mi i něco proti zvracení a stejné jsem ztratila vědomí. Manžel z toho byl hotový, slyšela jsem ho jak na me mluvit ale probrat jsem se nemohla.byl to straně zvláštní pocit

 
Kuželová
Nováček 1 příspěvek 1 inzerát 08.09.15 08:01

Dobrý den, můžu se zeptat, ve které nemocnici se vám to stalo?

 
Terka1603
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 08.09.15 08:11

Tak koukám, že nejsem sama exot, který se při operaci klepala dusil..díky holky, aspoň vím, že za to nemůžou doktoři… :P

 
ivašot.
Závislačka 4648 příspěvků 1 inzerát 08.09.15 08:21

@Terka1603 Já se takhle klepala při druhém porodu po revizi v celkové narkóze. A podruhé jsem to zažila u manžela, když ho odváželi z operačního sálu, tak se klepal a špatně se mu dýchalo. Doktora to vůbec nezarazilo, říkal, že je to tou narkózou.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 08.09.15 08:25

Ja mela taky cisare, taky jsem cítila tlaky a tahy a blbe se mi udelalo tez. Nemohla jsem dýchat, nejdriv jsem nic nerikala, protoze jsem si myslela, ze si toho na zaklade vsech přístrojů a hlidani všimnou - myslim to, kdyby nebylo neco v poradku.No kdyz uz jsem se zacla dusit, tak jaem se ozvala a anesteziolozka mi rekla, ze mam nízký tlak a neco upravila a behem chvilky jsem dychala zase normalne.Cele to urcite trvalo treba par minut, me to připadalo jak věcnost. Takze jsem mela taky pokles tlaku.

 
Trinetka
Závislačka 2993 příspěvků 08.09.15 08:36

Těhule nečíst!! Tak to je skoro jako můj porod :) ve zkratce, přenášela jsem 4kg mimčo, já prvorodička, Hamitlon nezabral.. Po poslíčcích sem standartně vyděšená jela do porodnice, kde sem druhý den ráno měla jít na vyvolávání.. No nakonec nic, ale už si mě tam nechali.. Původně sem měla přijít na vyvolávání nasnídaná.. No v porodce mě hned po probuzení vytáhli z postele, natočili monitor zavedli tabletu, ležte.. Pak monitor a slabší bolesti.. Pak mě hodinu pustili se umejt, ale zákaz jíst.. Takhle to probíhalo se zesilujícími bolestmi až do dvou hodin, kdy mi bylo řečeno, že to buď zastavíme, nebo píchnem vodu a pak to bude ráz naráz.. Já byla pro, abychom porodili co nejdřív, když sem celý den slyšela jen, že má malá špatný ozvy.. No takže přijel manžel a nic.. Postupně mi píchly oxitocin, já si vyžebrala epidurál a nic.. To už bylo 9 večer, já musela furt ležet na monitorech a otáčet se na bok, kde to bolelo jak prase.. No nakonec mě teda přesunuli na císaře, to byl teprve fofr.. Taky sem cítila, jak mě mažou břicho, pak už řezali.. Pak se mnou doktoři tak lomcovali, že sem se párkrát ostla snad 5cm nad stolem a to nejsem žádný tintítko.. No ani nevím kdy malou vyndali, ale taky mi uvolnili ruku, abych si malou pohladila.. Já ji odnikud neslyšela, odnesli ji pak na bonding manželovi.. Mě varovali, že občas ucítím něco hodně nepříjemnýho.. No nepříjemný… Radši sem zavírala oči a modlila se ať už skončí.. No nějako se mi povedlo si zdřímnout.. Tak si tak otevřu oči a zjistím, že sem pořád na sále a dr se na mě přes plentu mkl, jesi spím a prý jesi chci odstranit znamínko v blízkosti jizvy.. tak sem jen kývla.. No nakonec sem se dozvěděla, že tam nejsem půl hodiny, ale už hodinu a půl a mě se začínal zmocňovat neskutečnej třas, kterej nešel zastavit.. Měla sem tlak 180/100.. Ruku mi stahovala manžeta co 30 vteřin, ta se mi klepala, postupně se mi začala třást i druhá ruka hrudník a nakonec sem nebyla ani schopná mluvit.. Dr mi vysvětlil, že se to stává, že to do hodiny odezní a já si říkala, jak si mám pochovat malou, když nejsem schopná ani promluvit.. No poté co mě svezli na postel a přikryli to bylo trochu lepší.. Prý ten třas má 80% lidí.. Jizva byla kvůli mýmu xxl ještě dva měsíce, ale bolesti sem měla asi 14 dní a pak už sem byla úplně v pohodě :) I šestinedělí sme porušili..

Edit a to nejdůlěžitější sem zapomněla.. při operaci i snad 2 dny po operaci sem měla furt pocit, že mi na plicích někdo sedí.. fuj fuj :)

Příspěvek upraven 08.09.15 v 08:38

 
Terka1603
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 08.09.15 08:44

Tak já to měla horší asi jen v tom, že se mnou nikdo nemluvil, nikdo mi nic nevysvětlil…a i tady když jsem četla deníčky o cs, tak všechny pisatelky nějaké nepříjemnosti při operaci taktně zamlčely, takže jsem si myslela, že je chyba u mně. Zlatá celková narkoza.. :mrgreen:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 08.09.15 08:59

Já měla císař hodně podobný, já se třásla celá a ještě se mnou házely kontrakce než mě přikurtovali ale naštěstí to bylo pár minut…doufám že na podruhé mě nečeká to co tebe…šílený, hlavně že jste v pořádku.

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 2 inzeráty 08.09.15 08:59

Měla jsem to u císaře podobné-nepříjemný pocit tlaku a tahání, když jsem to řekla, tak anestezioližka mi rekla, že už je břicho otevřené 8o
Pak se mi trochu hůř dýchalo a anestezioložka mi řekla, že mi klesá tlak, něco připíchla a bylo to lepší. Byla mi i zima a chtělo se mi zvracet, ale nakonec jsem vše ustála.
Jako příjemné to nebylo, ale zvládla jsem to.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.09.15 09:23

Já jsem rodila císařem 2×. Poprvé porod rozjetý, otevřená minimálně na 5 cm, kontrakce co 3 minuty. Celková narkóza. Narkoza ok, ale po porodu jsem měla pocit, že to mimino mi přidělili a pak 3 měsíce depky z toho, že jsem nebyla schopná porodit.
Druhý porod ve spinálu. Píchnuto napoprvé, anestezioložka anděl s krásnýma očima. Začala se mi točit hlava a měla jsem pocit, že kolabuju. Koukla na mě, jestli mi je špatně. Tak jsem prikývla, oči se usmály, že mi něco připíchne a bude dobře. A bylo! Na porod mám nádherné vzpomínky přesto, že mně dítě jen ukázali, pohladit jsem ho nemohla. Na dospávacím pokoji mi taky byla děsná zima a třásla jsem se, ale příliv štěstí z porodu vše vyvážil. Vstávání po 24 hodinách bylo peklo, o dost horší než po 12 hodinách v celkové. Ve sprše jsem omdlela, naštěstí mě stihnul manžel zachytit, než jsem šla k zemi. Možná proto, že, jak jsem pak zjistila, jsem měla totálně vymlácený krevní obraz a musela jsem po týdnu od propuštění na kontrolí odběr do porodnice. Depka se žádná nedostavila. Po 14 dnech od porodu jsem zvládla sama obě děti a pomalu i domácnost zcela sama (stejně jako při předchozím porodu).
Si teda vyberte :mrgreen:. Za mě když už to musí být sekce, tak ve spinálu.

Příspěvek upraven 08.09.15 v 09:26

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 08.09.15 09:25

Já tu spinalku před 10m měla taky a také druhý císař. A můžu ti říct že takový průběh jaký jsi měla ty jsem měla úplně stejná. Až na to že já fakt zvracela. Rekonvalescence byla hrozná :( ale možná i proto, že mi praskla děloha před otevřením :( tak jsem měla břicho plné hematomů. Jinak opravdu si myslím, že průběh operace byl docela normální :-) hlavní je že jsme to přežily :*

 
xlenik
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 08.09.15 09:31

Děsivé zážitky..Hlavně že vše dobře dopadlo.. Já jsem měla akutního císaře kvůli poloze miminka koncem pánevním. Byla jsem krásně rozrozená, otevřená na 8 cm při příjmu, kontrakce pravidelné, ale když mi praskla voda, byla ošklivě zelená, tak bylo rozhodnuto pro porod sekcí. Dostala jsem celkovou narkózu, takže si nic moc nepamatuji, probrala jsem se až na jipce a taky jsem se začala děsně třást. Malou mi přinesli ukázat hned jak to šlo. Teď mi bohužel hrozí druhý císař, opět kvůli KP :( Asi bych do spinálu nešla když to tak čtu.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.09.15 10:26

@xlenik Já zas jo! :srdce:

 
Ameena
Nováček 7 příspěvků 08.09.15 10:39

Při prvním císaři, jsem se taky po napíchnutí třásla celou operaci a ještě nějakou dobu poté. Byla mi strašná zima. Při druhém císaři mi anesteziolog dal něco na zklidnění nervu a pak už jsem se netřásla. Ale po operaci na jipce mi byla strašná zima. Takže jsem na sobě měla 2 peřiny. Špatně mi naštěstí nebylo, ale u obou císařských řezů, jsem začínala cítit bolest ještě při zašívání. U prvního mi anesteziolog dal nějaký oblbovák, takže jsem pak bolest už necítila, pouze se mi motala hlava (na to mě ale připravil) a u druhého císaře, mi řekl anesteziolog, že to vydržím a že na jipce mi dají něco proti bolest, a to mě ještě pořád zašívali. Přitom jsem je na to upozorňovala, že to pak začínám cítit - ze zkušenosti prvního císaře…

 
Caramelkaa  08.09.15 10:57

Hezky napsaný deníček skoro do detailu popsán císařský řez :potlesk:
A jinak super profilovka :mrgreen:

 
werakla
Kecalka 352 příspěvků 3 inzeráty 08.09.15 11:16

Ahoj,
tak já jsem teď taky po 2.císaři a byl to teda taky mazec. První CS jsem prospala, protože mě nemohli napíchnout. Při druhém jsem večer nastoupila do nemocnice s tím, že druhý den ráno půjdu na sál. Malá ale měla špatné ozvy, takže se šlo na sál hned po hokeji :-)Ve 23hod. Já blbec se doma ještě pěkně nafutrovala, abych do rána vydržela…No tentokrát mě napíchli krásně, hned napoprvé a vůbec to nebolelo, natírání dezinfekce jsem taky jakoby cítila, řezaní bylo takové zvláštní, ale nebolelo. Pak jsem poprosila jestli by nemohli pustit hudbu, abych to tak nevnímala, jsem omdlívací typ :) No a pak začalo peklíčko :cert: Malá bylo už hodně nízko, takže jim vůbec nešla vytáhnout, myslela jsem že mi urvou břicho zaživa, byly to strašný tlaky a bolest, nevim co tam všechno vyváděli, ale přišlo mě to nekonečný!!Dýchat jsem taky nemohla, přišlo mi jako by mi někdo tlačil na plíce a já se nemohla nadechnou, vždy jsem měla jen chvilku na rychlý nádech. Mezi tím jsem stačila na ně nadávat (teď se tomu musím smát, jak jsem byla sprostá :D já jinak tiché, stydlivé stvoření) Do toho všeho mě začalo být na zvracení (to ta vydatná večeře) No po minutách utrpení jsem nakonec cejtila jak malá vyklouzla - to byla úleva. Jenže žádný pláč!!Ptám se proč nebrečí??Sestra mě uklidnila, že už jí odnesli a najednou mě přispali a já šití už zaspala. Naštěstí malá byla nakonec v pořádku, ale byla hodně nalokaná krve. Apgar 7,9,10 Chudinka vypadala jak po boxerském zápasu!!Za asi 2hodinky mi jí přinesli ukázat a přiložili k prsu, krásně se přisála, mlíčko jsem měla taky hned snad druhý den!!
No byl to mazec, ale stál za to :palec: Malá je úžasná a strašně mooc hodná…

 
Lutonka  08.09.15 11:51

Týýjo, hnus! Až mě zase někdo bude přesvědčovat o tom, jak je císař lepší, než přirozenej porod (byť v podobě „česká klasika“), dám mu to přečíst! :) Samozřejmě gratuluji k dcerce!

 
Davima
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 08.09.15 12:06

Mam take sileny zazitek z porodu a nakonec po trech dnech kontrakci zakonceny sekci kdybch to mela osat bylo by to nadlouho, ale po vyndani maleho sem mela presne co ty daveni, nizky tlak, duseni a tak.me prijde ze zakezi na koho narazis kdo a jaky ma den protoze jine maminky tam naprosto vse vporadku. a to ja jeste v porodni zpravebnapsano porod bez vetsich komplikaci ukonceny sekci, plodova vodabodtekla samovolne v 00:00 pritom mi ji pichli az v 8 rano a byla zelena.je to strasny, ale ted me bude cekat druhy porod brzy tak doufam ze ten bude lepsi :-)

 
vilcea
Nováček 5 příspěvků 08.09.15 12:34

Díky Bohu, že už mám obě děti na světě! A mladší se narodil akutním císařem, takže celková narkóza a já jsem za to „ráda“.
Opravdu jen pro silné žaludky :(
Samozřejmě velká gratulace k miminku. Prostě my mámy přežijeme všechno :)

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 08.09.15 12:35

Díky za deníček…čekám druhé po prvním císaři bez nulového postupu, neotevřela jsem se ani na mm. Jelikož tak nějak předpokládám (ačkoli bůhví, ale nebránila bych se), že druhé půjde taky cř, trochu jsem o tom spinálu, pokud by ho byl někdo ochoten udělat, přemýšlela.. K té klepavce - to je asi normální u operace? nevím, ale vím, že když mě vezli na sál, tak jsem se kompletně celá třásla. Gratuluji, že už to máš všechno za sebou ;)

Příspěvek upraven 08.09.15 v 13:25

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 08.09.15 13:11

Ja teda uz prubeh cisare nekde výš psala, a i kdyz to zní hrozne a podobne jak ostatni příspěvky, tak neni duvod desit ty, co tak maji rodit. Podle me to i tak bylo v pohode, bolest jako takova cítít nejde, je to neprijemne, ale jinak fakt docela pohoda (a to říkám i s tim pokleslym tlakem),koneckoncu cele včetně siti to trvalo 45min a to je tak idealni délka porodu, pro me lepsi nez hekat dva dny a pak byt riznuta v bezvědomí (celková anest.).

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 08.09.15 13:12

@Genovesa *Já jsem rodila císařem 2×. Poprvé porod rozjetý, otevřená minimálně na 5 cm, kontrakce co 3 minuty.**Celková narkóza. Narkoza ok, ale po porodu jsem měla pocit, že to mimino mi přidělili a pak 3 měsíce depky z toho, že jsem nebyla schopná porodit***.

Pod to se podepíši. Měla jsem to naprosto stejné. :kytka: Akorát druhý porod se zadařil přirozeně a tak pyšná jako po něm, jsem na sebe nebyla nikdy v životě.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 08.09.15 13:22

Nevím proč doktorové mají ted v oblibě prodlužovat porod rodičky trpí třeba aj 19hdin a pak stejně jdou císařem že porod nejde dál… :nevim: Jinak deníček moc pěkně napsaný a přeji Vám aby se Vám dařilo a byli zdravé :srdce:

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 08.09.15 13:27

Měla jsem to u prvního císaře podobně. Miminko už bylo venku a při zašívání se mi udělalo blbě, nevolnost, točení hlavy, na zvracení a nemohla jsem dýchat. Tak mi řekli, že mě trochu přispí, usnula jsem okamžitě. Probrala jsem se, když mě odváželi ze sálu. Nevím dodnes co to bylo. Pak první hodinu na JIPce jsem měla taky klepavku a hrozně mě to břicho bolelo. Za další hodinu už vše ok, pak i hojení apd, vše ok. U druhého císaře nic takového, jen ve chvíli kdy mi dali miminko k obličeji tak mi stoupl tlak asi z dojetí či co, tak mě sestřička hladila ať se uklidním což se povedlo. Na JIP žádná bolest ani klepavka, ale hojení horší, asi tím jak jsem tahala starší dítě.

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 08.09.15 13:30

Takové reakce jsou docela časté. Dočetla jsem se o tom ale až po porodu. U nás to mělo být bez císaře, ale po 8 hodinách to malá nedala. Takže celková. Kdybych si měla vybrat, tak bych také raději u toho byla. Hlavně, že jste v pořádku oba.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.09.15 13:32

@Jensina Já mám bohužel oční kontraindikaci k přirozenému porodu. Už u toho prvního mě to ale strašně mrzelo, voda prasklá, dobře jsem se otevírala, byla jsem jakoby ve vlastním světě a bolest jsem jakoby moc nevnímala… Jenže oči a navíc KP plodu, takže císař. U druhého se to nerozjelo samo a do přirozeného se doktorům bohužel nechtělo. Dala jsem na očaře a gynekology, nejsem typ na prosazování svého názoru proti lékaři :nevim:.

Příspěvek upraven 08.09.15 v 13:33

 
jana0000
Povídálka 28 příspěvků 08.09.15 13:52

No pri tom jak si to ctu uz bych dalsí díte nechtela mala se taky narodila rezem trapili me takovou dobu, kdyz uz jsem tlacila tak pro me prijeli ze jdu na rez.No proste hruza a jeste sem ji videla az druhy den a nejhorsí bylo, ze mi nikdo nic nerekl.Fakt sem rada ze mam vse za sebouu uz nikdy :mrgreen:

 
Lucyyyyy
Stálice 85 příspěvků 08.09.15 14:01

Holky, ja zazila taky hroznyho cisare kvuli poloze KP. Mela jsem spinal. Mela jsem pocit ze mi vyrvavaji vnitrnosti za ziva! Rvala jsem na ne ze to citim a ze me to boli. Bylo mi odpovezeno ze normalni porod taky boli. Neco mi pripichli ale vubec to nepomohlo. Jeste ze jsem tam mela manzela ktery me uklidnoval pritom sam byl z toho spatny kdyz to videl tu krev atd. Ja uz bych do spinalu nikdy nesla. Pro nas to byl horor pro oba! Mam uz skoro 2 lety dite a porad to mam zive v pameti :-(

 
baldurka
Závislačka 2598 příspěvků 3 inzeráty 08.09.15 14:20

Tak já se taky přidám se svou zkušeností, ale tentokrát pozitivní, třeba aspoň nějakou budoucí čekatelku na CS uklidním :mrgreen: malá byla nožkama v porodních cestách, takže plánovanej císař. Nakonec byl neplánovanej, páč mi 4 dny před tím praskla v noci voda. Měla jsem spinál a musím říct, že to bylo fakt luxusní :palec: cévka nebolela, asi šikovná sestřička. Na sále pohodová atmosféra, já vysmátá jak lečo po celou dobu. Nic jsem necítila, blbě mi nebylo, dýchat jsem mohla úplně v klidu. Na sále jsme házeli vtipy jeden za druhým. Fakt na to vzpomínám hrozně ráda a za mě jedině spinál, když už teda musí být císař 8) možná k tomu dopomohlo to, že jak to bylo nečekaný, tak jsem se ani nestačila stresovat dopředu, navíc když jsem nervózní, tak se směju a dělám srandy :mrgreen:

 
ZaziS
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 08.09.15 15:03

Nevím, kde jsi rodila, že s Tebou nikdo nemluvil. S prvním jsem také podstoupila císaře (akutního), vybrala jsem spinální anestezii, protože po celkové mi je vždycky špatně a neuměla jsem si představit, že budu zvracet se zašitým břichem :mrgreen: Předem mě upozorňovali, že budu cítit tlaky. Nemám ráda napjatou atmosféru, tak jsem pořád mlela :oops: Když malého vytahovali, také mi to sdělili. Jinak bych asi spadla na zem :mrgreen: Doktoři se pak ve mně hrabali se slovy, že se tam porozhlédnou, když už tam jsou :lol: Každopádně tahání kolem žaludku mi dobře neudělalo, takže jsem zvracela. Třes jsem měla až po akci. Řekla bych, že je to reakce organismu na prožitý šok. Drobné problémy jsem měla až na JIPce…Ale říká se, že druhý císař bývá horší (snad i bolestivější rekonvalescence).
Já si druhého střihla přirozeně. A také jsem přežila :mrgreen: S cévkováním jsem problém neměla nikdy :) Prostě všechno je individuální. Netřeba se zbytečně stresovat předem ;)

Příspěvek upraven 08.09.15 v 15:10

 
Ecil
Generální žvanilka 22195 příspěvků 6 inzerátů 08.09.15 15:19

Koukám, že jsem asi měla štěstí, ale taky musím uklidnit všechny, které SC čeká. Měla jsem plánovaný, v epidurálu. Necítila jsem nic, cévku zavedli až na sále po nástupu epidurálu, takže jsem o ničem veděla. Hlava se mi trochu točila, ale nic hrozného. Malou jsem dostala hned po osušení k sobě, měla jsem ji tam celou dobu šití. Vzpomínám na to ráda, celkovou anestezii bych nechtěla.

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 08.09.15 16:59

Gratuluji K holcicce :kytka:
Preji vam moc zdravicka :srdce:
Me zkouseli presvedcit, ze mam tez mit normalni porod a ja jsem je presvedcila, ze ho mit nebudu :mrgreen: ale chapu, ze jsi chtela vyzkouset i ten normalni, kdyz to Doktor dovolil. ;)
Muj cisar byl podobny, Jen ne tak az hrozny.Me to pichli taky hned dobre ,dr.mi sahala na bricho a ptala se jestli neco citim, tak jsem taky rikala, ze mam pocit, ze citim, ze mi neco mazou na bricho a dr. se Jen pousmala a uz jsem citila ten tlak jak mi tam malou lovili :mrgreen:
Pak me zacalo hrozne bolet v rameni, ale fakt silene, jakoby me tam vrtali nozem :roll: z toho tlaku v brise se mi zvedal zaludek, taky uz jsem se otacela na stranu, ze budu zvracet, ale jak jsem byla necitliva az po prsa neslo mi to, jo a taky jsem se klepala jakoby mi bylo zima a spatne se mi dychalo, ale ne tak az jako tobe, ale oni mi davali masku sami od sebe. dlouhou dobu jsem nic necitila to bylo odporny. koukala jsem dopredu a videla pred sebou nohy ve vzduchu a ja si rikala co je to za nohy :mrgreen: vzdyt moje jsou na lehatku :mrgreen: mela jsem pocit, ze normalne lezim a oni mi je nadzvedali to byl hnus fakt, byt tak bezvladna.ale zase to byla rychlovka o proti normalnimu porodu ;)

 
verulicek  08.09.15 17:09

Nejsem lékař, neznáme pozadí situace…ale z tvého popisu - ne, normální to nebylo (už ty uvítací podezřelé injekce moc nechápu)

 
moonnicka
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 2 inzeráty 08.09.15 17:31

Ja nevim, ale nejak moc se tu resi, jak by mel porod probihat mezi lidmi, kteri nejsou doktori a jen maji neco vyctnete z netu a knizek. vzdyt ty jsi v pohode, miminko taky, tak proc se zabyvat tim, jestli melo byt neco jinak? ja duveruji doktorum-od toho tu jsou! a myslim, ze delaj vzdy vse pro to, aby byla mamince i mimcu poskytnuta nejlepsi pece.Muj porod taky nebyl jeden z nejlehcich, ale nic bych nemenila! preji hodne zdravi cele rodince ;)

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 08.09.15 17:44

@Genovesa to je v pohodě, nemusíš nic vysvětlovat :kytka: Taky bych na Tvém místě dala na doktory. Chtěla jsem Ti říct, že jsem měla z císaře v celkové narkóze naprosto stejné pocity. :) :mavam:

 
Anonymní  08.09.15 18:17

Já jsem při císaři taky měla spinální, cítila jsem jen jak vytahují mimčo, vůbec to nebolelo… Ale pravděpodobně jsem začla hodně krvácet, cítila jsem, jak mi strašně klesl tlak a myslela jsem jen na to, že asi vykrvácím a že jim tam zůstanu. Ptala jsem se, co se děje, ale pořád jen říkali, že je to v pořádku. Bylo mi ale čím dál hůř, špatně se mi dýchalo, sama jsem si skoro přivodila infarkt tím, jak jsem myslela na to, že umřu :-))) Takže jsem s rozříznutým břichem zvracela a zvracela a nevěřila jsem, že je to vůbec technicky možné, myslela jsem, že si vyzvracím střeva :-) Nakonec jsem to teda přežila, ale psychicky mě to opravdu hodně vzalo a celkově to zkomplikovalo i rekonvalescenci. Po dvou dnech jsem skončila na JIP a prožila další trauma - noc s lidmi, kteří jsou v posledním stádiu rakoviny apod. jsem fakt nedávala. Dodnes mám opravdu velké trauma z pobytu v nemocnici a když jsem se po půl roce vrátila kvůli žlučníku, málem mě to položilo :-) Ale co už :-) Hlavně že žijem :-)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.09.15 19:55

@Jensina Aspoň vím, že nejsem mimo, že v tom nejsem sama. Ten spinál mi to aspoň trošku vynahradil, ačkoliv normální porod jsem chtěla zkusit. Je dobře, že Tobě se to povedlo! :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 08.09.15 21:04

Môžem porovnať svoje dve sekcie: pri prvej neskutočná zima, pocit na vracanie (nakoniec k tomu došlo až na JISke), pocit že omdlievam a nemôžem dýchať, kyslíková maska a pocit, že dieťa zo mňa vyslovene vytrhávajú. Pred druhou sekciou som o tom povedala anesteziologičke, ktorá usúdila, že mi treba menej anestézie 8o. Bála som sa, že budem ešte viac všetko cítiť. Ale nič z toho sa neopakovalo, a cítila som len ľahké dotyky. Takže asi ide aj o to, ako telo znáša anestéziu, o jej množstvo, a hádam aj ako je dieťa uložené. A aby som uviedla aj niečo pozitívne: niekoľko hodín po som si oba razy vyslovene užívala, ten pocit ľahlosti, že nemám polovicu tela, tá úľava, úplný relax :mrgreen:

 
lisatka
Kecalka 174 příspěvků 08.09.15 22:16

@beruska9
O tom ze je zdravotnictvi lepsi v zahranici neni pochyb, ale ne vsude je to tak strasne. Ja rodila cisarem v hradci kralove. Je to, fakultni nemocnice a pristup doktoru i sester byl super. Vse vysvetlili a dotazu se nebali. Jsem narocny pacient ale, byla jsem spokojena. O nemocnici v koline, kde jsem byla s malym na detskem, to, rict nemohu, arogantni zdravotnici co spolkli moudrost sveta, hlavne tedy sestry.

 
beruska9
Echt Kelišová 9297 příspěvků 09.09.15 06:41

@lisatka : ja bych uplne nehodnotila, jestli je zdravotnictvi lepsi, ono to ma zase svoje jine mouchy…ale ten pristup je uplne jiny. A vim, ze to neni vsude stejne, ale prijde mi, ze v Cechach musis mit stesti na dobry personal a ze ta norma je porad jinde…zatim co tady je to spis obracene

 
VerousekVra
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 09.09.15 11:23

Fuj teda to popisování mě se zvedl žaludek… Buď ráda, že jste obě v pořádku a vše dobře dopadlo… :)))

 
Mia21  11.09.15 19:36

Jsem rok po císařském řezu, operaci jsem zvládla bez komplikací natož teď mě docela pobolívá jizva dr mi na to řekla že to můžu mít srůsty tak chodím co tři měsíce na kontrolu, ale hlavní je, že máme zdravé děti :-)

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 14.09.15 14:46

No ani jsem se nenadechla když jsem to četla. Já měla první porod císařem kvuli nepostupujícímu. Druhý kdy mě poslal gynekolog do nemocnice ani neřek proč a tam mě chtěli poslat domů. Což jsem se nedala a nakonec jsme měli preeklampsii a museli jsme na císaře. Asi bych nikdy nešla na částečné umrtvení. Když pak přišla p. Doktorka tak mi řekla že jsem měla na sále problém, ale že se to zvládlo tak ted si užívejte malého. No nejspíš také kvuli narkoze.Ale to se už nedozvim. Hlavní je že to sváma dobře dopadlo.

 
mischelinka
Kelišová 6444 příspěvků 17.09.15 18:12

Taky přidám zkušenost s císařem… měla jsem dva kvůli KP, ten poslední byl před měsícem. Byl v celkové narkoze, na spinál bylo už prý pozdě. A teda tu část, kdy vytahovali mimčo si pamatuji, byla jsem vzhůru. Cítila jsem, jak řežou (nebolelo to, ale hrozný tlak), jak mi roztahují břicho, hrálo radio, tělo mi úplně skákalo, je to fakt jak s kusem bezvládného masa, pak vytáhli malého, sestra se ptala, co to je a dr se smíchem odpověděl, že by to snad po těch letech mohla poznat. Byla jsem z toho hrozně nervozní, bála se, chtěla dát sestře najevo, že jsem vzhůru, ale nemohla jsem se pohnout. Pak jsem usnula a probudila se až na JIP s hroznou třesavkou. U prvního císaře se nic takového nestalo, ten jsem opravdu prospala. Nevím, co se tedy stalo, jestli schválně dávají na část, kdy vytahují dítě menší dávku a pak až připíchnou víc anebo to prostě špatně odhadli. Nemám na žádný císař špatné vzpomínky, jen se do budoucna budu bát operace, abych zase nebyla „vzhůru“.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama