Náš cyklovýlet okolo Dunaje

A je to tu... další cyklodovolená. Tentokrát jen ven 2. Marťan jede na novém 24´´ velkém kole, kde má konečně plnohodnotný zadní nosič a brašny. Po příjezdu domů, kdy nás konečně napadlo zvážit náš náklad, zjišťujeme, že on vezl cca 10 kg a já něco kolem 20. Celkově jsme ujeli 480 km.

*

Den 1. – 40 km

Je pondělí 25.6. a po obědě vyrážíme na vlak do Lince. České dráhy samozřejmě nedodrží řazení vlaku, a tak běžíme s naloženými koly k našemu vagonu. Naštěstí nám milí Slováci pomáhají s naložením kol. V Linci kvůli opravám silnic trochu bojujeme s vymotáním z města, ale cca po hodině se nám to konečně podaří. Do kempu v Au an der Donau přijíždíme již moc pozdě a vjezd je uzavřen… co teď? Naštěstí nás zachraňuje majitel nedaleké hospody a nabízí nám ubytování u sebe ve stodole. S radostí přijímáme.

Den 2. – 31 km

Ráno se nám daří vypravit celkem brzy. Snídani si dáváme po pár kilometrech na břehu Dunaje. Po cestě se zastavujeme v krásném keltském skanzenu v Mitterkirchenu. Krátce po poledni přijíždíme do městečka Grein. Zde si dáváme v kempu oběd a následně stavíme stan a jdeme se na chvíli projít do města. Neodoláme a jdeme na prohlídku zdejšího hradu. Jedná se o velice pěkný hrad s krásnou výzdobou z kamínků z Dunaje. Pak ještě nakupujeme nějaké zásoby v supermarketu, rychle děláme večeři, protože se blíží pěkná bouřka.

Den 3. – 47 km

Ráno odjíždíme o něco později. Vybíráme si levý břeh. Brzy nám dochází, proč čekalo tolik lidí na přívoz na druhou stranu. Téměř 10 km jedeme po cyklopruhu na poměrně dost rušné silnici. Na druhém břehu za celou dobu vidíme 2 auta. Odpoledne přijíždíme do Melku. Po postavení stanu vyrážíme na prohlídku města, tedy především zdejšího kláštera. Na prohlídku vnitřních částí už nemáme síly, ale alespoň se projdeme po nádvoří a především přilehlých zahradách. Na náměstí si dáváme zmrzlinu a výborný čokoládový dort s meruňkovou marmeládou. Nejde to jinak. Blížíme se totiž do oblasti, kde se pěstují meruňky, které zrovna dozrávají. Večeříme v kempu. A bohužel začíná slíbený celonoční liják.

Den 4. – 40 km

Stan nám naštěstí nepromokl. Ale předpověď počasí je na tento den a následující noc dost mizerná. Takže raději rezervuji hotel v Krems. Za mírného deště balíme stan a vyrážíme na cesty. Jedeme nejkrásnější částí – údolím Wachau, ale v dešti si té krásy moc neužíváme. Když konečně cca po 20 km vidíme první otevřenou restauraci zastavujeme na oběd, stejně jako několik dalších bláznů na kolech. Odpoledne překvapivě přestalo pršet a my se kocháme pohledy na meruňkové sady a vinice. V Krems se ubytováváme ve 4* hotelu, který má být vhodný pro cyklisty. To se mi na první pohled moc nezdá a trochu lituju, že jsme nedojeli do nějakého kempu. Ale když přijdeme do pokoje, tak vše chápeme. Cyklisté dostávají nejlepší pokoje s velkou terasou, kde si mohou v klidu usušit své věci :-) Rychle vytahujeme mokrý stan a po vzoru našich sousedů vše roztahujeme po zábradlí a lehátkách.

Den 5. – 55 km

Po výborné snídani se vydáváme na další cestu. Ta utíká docela dost rychle. Na obědovou pauzu se zastavujeme v bistru pod jedinou rakouskou stojící jadernou elektrárnu Zwentendorf, která ale nebyla nikdy zprovozněna. Následuje asi nejnepříjemnější zážitek na cestě. Marťan jede kousek přede mnou a najednou spustí hysterický jekot a začne šlapat jak o život, v tomto stavu míjí pána s velkým psem. Takže já se soustředím na dítě, děsím se psa, který je z dítěte vystresovaný a mohl by kousnout a teprve na poslední chvíli si všímám důvodu toho všeho… pár centimetrů přede mnou uprostřed stezky se plazí krásná velká užovka. Střetu už nemám šanci zabránit :-( Dítě se mi daří uklidnit až za poměrně dlouho chvíli. V Tullnu navštěvujeme zahradnickou výstavu a rozhlednu v korunách stromů. Ani po 50 km toho nemá Marťan dost, a tak se z kempu vydáváme na chvíli zpět do centra na dětské hřiště. V kempu využíváme místní pračku a sušičku.

Den 6. – 48 km

Ráno nikam nespěcháme. Ale na cyklostezce Marťan nabírá neskutečné tempo a snaží se mě uštvat. Krátce po poledni dorážíme do centra Vídně. Prohlídneme si dóm sv. Štěpána, dáváme si kávu a sachr v Cafe Hawelka. Pak už se přes Hofburg vydáváme na cestu k našemu ubytování nedaleko Schönbrunnu. Ale na náměstí u Hofburgu narážíme na obrovskou demonstraci, kam proudí dav lidí… a my samozřejmě jdeme proti davu. Naštěstí jdou spořádaně po silnici a chodník nechávají volný. Po ubytování jdeme rychle nakoupit do nedalekého Sparu, protože následuje neděle, kdy jsou všechny obchody zavřené. Večer jdeme ještě na nedaleké hřiště. Ale poměrně brzy odcházíme domů.

Den 7. – první „odpočinkový“ den

Po snídani vyrážíme do vídeňské zoo. Nejvíce se nám líbí představení lachtanů, kteří skáčou do bazénu a šplouchají tak vodu na některé diváky. Následuje bloudění v přírodním bludišti a pak prohlídka schönbrunnského zámku.

Den 8. – rekordních 82 km

Vstáváme a na cestu vyrážíme poměrně brzy. Čeká nás docela náročný den… podle mapy máme ujet cca 65 km. Ale kousek za Vídní narážíme na ceduli s nápisem umleitung a už se jí na dlouho nezbavíme, a díky tomu se naše cesta „trochu" prodlouží. Opravují se totiž hráze podle řeky, po kterých cyklostezka vede. Kousek za Vídní ještě máme štěstí, kdy přímo nad námi přelítá na přistání A380 od Emirates. Marťan je blahem bez sebe. Delší odpočinkovou přestávku si dáváme na zámečku Eckartsau, kam uprchl Karel I. po pádu Rakouska-Uherska. Bohužel na prohlídku interiéru nemáme čas. Posledních cca 5 km jede Marťan už z posledních sil. Ale motivace za pomoci McDonalda je dostatečně silná, a tak krátce před 19. hodinou dorážíme do našeho hotelu v Bratislavě.

Den 9. – druhý „odpočinkový" den

Po snídani jsem prosazovala odpočinkový den v posteli, ale Marťan o tom nechtěl ani slyšet. Takže jsme vyrazili na krátkou prohlídku centra města a následně do místní zoo a hlavně dinoparku. Odpoledne jsme se přesunuli na Kamzík, kde jsme se vyřádili na bobové dráze. Vyzkoušeli jsme místní lanovku a udělali si pořádnou procházku po parku. Večer si jdeme dát smažený sýr a pirohy s bryndzou.

Den 10. – 67 km

Hned na nábřeží v Bratislavě se vyskytuje první problém. Probíhá zde rekonstrukce a mně se do zadního kola zaplete nějaký kousek drátu. Naštěstí ke mně hned přichází Slováci s nabídkou pomoci, přináší kombinačky a drát vytahují. A můžeme pokračovat dál. Je poměrně dost velké teplo, a tak si dáváme dlouhou pauzu na Devíně u soutoku Dunaje a Moravy. Zbytek cesty u každé křižovatky nadávám a vytahuju mobil s navigací, protože značení trasy je dost děsné (stejně tak jako kvalita většiny cesty). Přitom se jedná o mezinárodní dálkovou trasu. Večer dorážíme do autokempu Rudava. Rychle se seznamujeme s partou Moraváků a s nimi zůstávám u kytary, basy a dalších hudebních nástrojů až skoro do půlnoci. Marťan se mezitím zase spřátelil se slovenskými dětmi.

Den 11. – 50 km

Ráno nás budí strašné vedro. Vůbec se nám na kola nechce a nejraději bychom zůstali v kempu u jezera. Chceme se zajet podívat na trojmezí, ale opět díky slovenským ukazatelům to na první křižovatce vzdáváme. V Rakousku si nakupujeme zásoby pití a pokračujeme do Valtic. Začínají se stahovat mračna a pár kilometrů před cílem svádíme se sevřenými zadky závod v čase s bouřkou… vítězíme. A dorážíme do cíle, kde už máme sraz s babičkou.

Den 12. – tentokrát opravdu odpočinkový den

Konečně skutečně odpočinkový den, který trávíme procházkou po zámeckém parku, jízdou na šlapacích autíčkách v restauraci a především setkáním s příbuznými.

Den 13. – 20 km a cesta domů

Přes několik památek v lednicko-valtickém areálu se vydáváme do Břeclavi na vlak. Na můj vkus je na cestě až moc cyklistů. Do vlaku nám kromě babičky pomáhají i další cyklisté. Cesta domů nám trvá 4 hodiny a uteče jak voda.

Váš příspěvek

Odesílám...
17435
22.7.18 05:40

Pěkný deníček, teším se, až děti dorostou do vhodného věku. Mohu se zeptat, jak to bylo s větrem? Foukalo u řeky nějak výrazně? Ptám se, jelikož nám vítr takto zneprijemnil již nejednu rakouskou řeku. Předpokládám, že kempu je na této řece dostatek a s menšími dětmi by šlo volit kratší úseky, je to tak? Považuji tuto řeku za takovou rodinnou, která je vhodná i pro mrnata, co zvládnou kolo, je to tak? Vídali jste hodně malých cyklistů?

 • Nahlásit
 • Zmínit
5296
22.7.18 08:13

Opět moc pěkné, mas sikovneho a hezkeho partaka ;) :palec: To co on a vy oba bych asi ani uz neujela, a to jsem jezdila na kole rada a hodne. Nas starsi uz jezdi jak drak, s nim by se uz ujelo leccos, ale co s miminem ze, kupovat cyklovozik na 2.dite do ceskych podminek se mi uplne nechce, tatka ten uz jedine kolobeh, na kolo uz ho nedostanu, co si pořídil Kostku. Kamaradka mi ted psala ze jejich mladej ujel na Lipne zatim na nej nejvic asi 58, bude mu 8, tak na nej byla pry pysna, kolik je Martanovi?

 • Nahlásit
 • Zmínit
8201
22.7.18 08:57

Za mě super dovolená. Jela bych hned. Kolo miluji. Kolik je dítku, že tolik vydrží? Taky bych chtěla jezdit s dětmi pak na kole. Jen nevím jak se to povede. Loni jsme po Brdech s malou v přední cyklosedačce najezdila za 3 měsíce 500 km a bylo to super. Letos se s pupíkem na kolo už zase nevejdu. Mno a obávám se, že příší léto mladší mládě ještě nebude sedět, aby se dalo na kolo a starší ještě asi nebude samostaná. A pak nevím. Ale kolo je super věc. Dodnes lituji, že jsem počas VŠ, resp. po VŠ nevyrazila na ten cyklovýlet do Norska. Tenkrát jsem se bála, že nemám kondičku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.7.18 09:57

ty jo, vy jste fakt dobrý 8o v dešti, v hicu a takových kilometrů… kéž bych nebyla tak líná :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
40218
22.7.18 11:01

@Cuddy vítr někdy zlobil … jeden den to bylo hodně nepříjemný. Dětí jsme vídali celkem dost. Ale na jednom úseku jsem si dost nadávala, že jsem nezvolila druhý břeh, takže jsme jeli po silnici, byť v cyklopruhu, ale nebyl nijak oddělený a kolem neustále projížděly kamiony :pocitac: A přes řeku jsme koukaly na davy cyklistů na druhé straně, kteří jeli rovněž po silnici, ale tam jely cca 4 auta za hodinu.
Kempy byly skoro v každém městečku. Navíc všude nabízeli cyklistům pokoje v rodinných domcích. Jediný problém s ubytováním byl mezi Vídní a Bratislavou. Kemp cca ve 2/3 cesty se mi už podle fotek na netu vůbec nezamlouval. A jiných forem ubytování jsme moc nepotkali.
Ale když to mám zhodnotit celkově, tak se mi asi víc líbila cyklostezka Salzburg-Zell Am See-Salzburg, i když byla trošíčku kopečkovitá. Tady na mě bylo moc lidí a bylo to víc vedeno v po silnici nebo v její bezprostřední blízkosti.
@Jahudka82 Marťanovi je 7,5 let.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
22.7.18 11:41

Ty Jo, jak ja bych rada jezdila s holčičkou. 80km by teda urcite nedala, je ji stejne jako tvymu synovi, ale ja mam strach ze silnic, strasny… :( Potrebovala bych jezdit jen po cyklostezkach, Takze kolem Prahy jsem schopna naplánovat maximalne 30km… a uz me to nebavi. Zas tolik jich neni. Mate nekdo radu? Nebo proste musime na silnici? Možná je to debilni otazka, chapu, ze kdyz chci jezdit na kole, musim zvládat všechny komunikace, ale s tou malou. Lidi jezdi, jako cune, kdyz me objížději, kolikrat 2 Cm ode me…

 • Nahlásit
 • Zmínit
22095
22.7.18 11:51

@lucenka
To je teda vytrénovaný Marťan. Se zátěží tolik km. Aspoň že se vám vylepšilo počasí. Na kolech v dešti - to znám moc dobře :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5296
22.7.18 12:24

@lucenka Borec nakonec proste ;) :lol: :palec: Kolem te silnice bych mela strach taky, jenze v Cesku je takovych stezek vetsina, nebo zas pak spis drncacka lesem po kořenech, tady ty podminky proste treba pro ty cyklovoziky moc jeste nejsou a lidi co je maji jezdi asi spis na Sumavu, Lipno, Moravu apod., proto s detma u nas jezdime max.po stezce kolem reky a i to je nekdy o nervy, bo tam jezdi cyklisti jak blazni a nekoukaj napravo nalevo, mají asi pocit ze je ta stezka jen pro ne (je i pro pěší) a vsichni jim musi uhnout z cesty… :cert: coz si myslim, ze v Nem.a Rak. je to o necem jinem, je tam vic opravdových cyklostezek, ne chodniku napul s cyklopruhem jako treba u nas ve meste, ono je to ale asi vsude o vzájemné ohleduplnosti vic nez o tom, jak je ta stezka udelana, oznacena a i ridici jsou v jinych evrop.zemich, kde se na kole jezdi pomalu vic nez autem (Holandsko, Dansko) asi opatrnejsi, zvykli davat cyklistum a rodinam s detma vubec celkove prednost, kdyz uz se nejak stretavaji nebo míjejí, nez se je snazit pre(d)jet jako tady, kde jina moznost nez jet po silnici kolikrát proste neni…zrovna s vozikem nebo deckem v sedacce bych se tady bála jet i po nejake okresce, bo tam to mnozi smazi nejvic a na kolo pak nestihnou reagovat - sama jsem nervozni, kdyz mam objet cyklistu ze nekdo vylitne v protismeru a sejme bud me nebo jeho nebo ja toho cyklistu jak budu tomu blaznovi uhybat, a i kdyz jsem jezdila hodne, nez jsem mela deti, jsem se silnicim vyhybala jak to slo a radsi drncala lesem pres koreny, z tech kamionu mam respekt i kdyz jedu autem, ty jejich manevry jsou kolikrat nepredvidatelne, zvlast kdyz se vzajemne predjizdeji apod., :pocitac: a cuchat ten smrad taky neni nic zdravyho :poblion: A jeste s ditetem tohle chytit, brrr… no, tak aspon vite pro priste ;) Na Lipne se taky vlastne jezdi privozem a spis po tom brehu, kde je Schwarzenbersky kanal a Vitkuv hradek, to je moc hezka trasa. Jeste tak tam bych si to s detma dokazala predstavit, ze bysme cast dali i s kolobezkou. Pořád rikam tomu mymu, ze se delaj detsky sedačky i na kolobezky…ted se chystáme na dovcu mj. na Bohinjsko jezero ve Slovinsku, tam kola taky pujcujou, i se sedackama, ale obavam se, ze tatku asi neukecam, to už jsme jednou zkusili kdysi davno, ze objedem cele jezero a pak jsme se museli jet rekreovat k mori, bo mu spadl řetěz v mirnem stoupani a narazil si loket a koleno, takze se na lezeni po horach dvakrat necitil, plus mel jeste rymicku, na tu je morsky vzduch nejlepsi, a po návratu do hor jsme vylezli na Triglav ;) Proste mam doma anti-cyklistu, asi mu pristi rok dam hlidat mrne a budu jezdit s klukem sama ;) Jste muj vzor! :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
33969
22.7.18 12:50

@lucenka velmi hezký deníček :potlesk: a teda Marťan musím říct šikovnej kluk. Já dřív jezdila na kole opravdu hodně,ale na to tvoje prtě nemám. Saganovi roste velká konkurence :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35461
22.7.18 19:38

:pankac: :pankac: :kytka: :kytka: Úžasná dovolená, vy jste prostě borci!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
22.7.18 20:47

Já nedám ani 7 km po cyklostezce cestou do letního kina :mrgreen: kolo prostě není můj kamarád. Onehdá jsem bourala u ženské věznice a to bylo teprve halo pro pana sekuritáka, který v tom viděl nějakou rebelii, takže to mě jen utvrdilo v tom, že na kolo jsem levá :mrgreen:

Máte můj obdiv!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
35312
22.7.18 22:09

@iwa83 kup si vozíček

 • Nahlásit
 • Zmínit
35312
22.7.18 22:11

smekám, fakt super - pochopila jsem, ze jsi jela sama s klukem - to bych se bála technických potíží, na dělší štreky jedin s manželem, který mi kola po cestě opravuje. Jste moc šikovní, já bych si nevyřídila ani ten hotel po cestě protože jazyková vybavenost. Dunaj máme také v merku, kolik tam tak obvykle kempy stojí?

 • Nahlásit
 • Zmínit
15027
22.7.18 23:17

Paráda! Technických problémů bych se taky bála.

My zítra vyrážíme na třídenní cyklovýlet se sestrou a dcerou, která si moc přála puťák. Tak na stará kolena jsem i stan pořídila! :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
40218
23.7.18 04:36

@Pudloslava jo jela jsem s klukem sama. Celou dobu jsem trnula, kdy se stane nějaký defekt a já budu v prčicích. Ale naštěstí cyklisti jsou k sobě pořád slušní a vzájemně si pomáhají (aspoň podle toho, co jsem viděla na cestě). Ale naštěstí se nám to vyhnulo. Třeba píchlý kolo, bych si na cestě nezalepila. Takže jsem s sebou pro jistotu táhla náhradní duše, protože jejich výměnu mě jeden kamarád zvládl naučit :-)
Kempy nás stály podle kvality od 14 do 20 EUR v Rakousku a na Slovensku vyšel na 8 EUR.Hotel jsem si objednávala přes booking, takže to bys taky zvládla ;) Někde se dalo domluvit i česky.

@ASAndrea jsi mě pobavila :D :D

@Ukulina užijte si výlet :pankac: já stan pořizovala kvůli klukovi vloni … nikdy před tím jsem ho neměla a ani v něm nespala :mrgreen:

@Jahudka82 @Tiffany1 právě kvůli tomu, že v ČR je většina cyklostezek vedených po silnicích jsme začali jezdit do zahraničí. Celkem mě to mrzí, protože bych radši jezdila u nás, ale nechci riskovat. Byl obrovský rozdíl v tom, jak se chovali rakouští a čeští a slovenští řidiči. Musím říct, že Slováci se chovali ještě hůř než naši řidiči a předjížděli prakticky všichni opravdu jak prasata :-( To Rakušani v místech, kde bylo riskantní předjíždět, tak jeli spořádaně s dostatečným odstupem za námi. A naopak my, když to šlo, tak jsem se někde uhnuli a nechali je předjet (za což nám všichni poděkovali).

 • Nahlásit
 • Zmínit
8201
23.7.18 07:27

@Pudloslava Jak tady zaznělo, na české silnice se mi s vozíkem nechci, bez ohledu na cenu :( To mi přijde lepší tá cyklosedačka. Zadní se mi neosvědčila - možná se starším dítkem, ale jak měla loni dcera rok a pár měsíců, tak tá přední byla super. Uvidíme co bude. Jen taky nemáme tatínka moc cyklopojízdného, resp. má zaměstnaní s hlavní sezónou v létě, takže toho volného času právě přes léto je málo :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
8201
23.7.18 08:16

@lucenka Plně s Vámi souhlasím co se týče srovnání českých a slovenských řidičů. A to jsem Slovenka, ale tím, že žiju v ČR a dovolím si o sobě tvrdit, že i ohleduplný řidič (nejen k cyklistům) tak si na SK vždy připadám jak mimoň. Nejednou se mi stalo, že mi ve vesnici na 50 (kterou já poctivě ctím) předjížděli… a ne jednou :( A to mě taky ty vesnice které jsou dlouhé jak týden před výplatou trochu štvou. Nebo za vesnicí nemá smysl se rozjíždět, pač je zase další.
A taky jsme vždy na delší kolo výlety (ještě za bezdětna) vozili náhradné duše - je to rychlejší a jistější než to lepit po cestě ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
35312
23.7.18 08:19

@iwa83 vidis, me projde vozik bezpecnejsi a daleko praktictejsi.

(ono je to s nazory na bezpecnost voziku a sedacek podobne jako s oblibou scifi/fantasy - dva tabory)
Teda je pravfa, ze frekventovanym silnicim se vyhybam, zejdime po malych silnickach a cestach. Vozik se neprevrati, kdyz spadnes a dite je nvic obklopeno ramovou konstrukci. - I kdyby upadlo kolo, decku se nic nestane. Kamaradka dokonce videla tatinka s cyklosedackou vyklonenou o 90°do boku, vubec o tom nevedel. ja bych po zkusenostech s nalozenym prednim i zadnim nosicem volila sedacku kdyztak dozadu kvuli ovladatelnosti kola, s nalozenou predni vidlici se mi blbe zatacelo.
Ale na takovehle dlouhe treky je vozik bezkonkurencni, jednak v nem nekde muze dite spat, zatimco ty svacis a kolo nedrzis, jednak do nej jeste spoustu veci nalozis. A do mesta mas kocarek. My meli loni do drazdan druhy vozik pujceny jako zavazadlak a ted, kdyz nejmlafsi uz jezdi na tyci, vozik si nechavame jako nakladni, skvela vec.
Jo a dnes se poridi pouzity za par stovek, nabidka znacne vzrostla.

Příspěvek upraven 23.07.18 v 08:25

 • Nahlásit
 • Zmínit
35312
23.7.18 08:22

@iwa83 manzel vzdycky rika, ze nejhorsi je tu dusi sundat a nandat, zalepit uz je jenom 5 minut navic. Ja teda bojuji s obojim, lepim obvykle nadvakrat. Ale lepim, ac nahradni dusi mam, protoze se bojim, ze zase pichnu a uz nebudu nahradni mit - jsem rezervista.

umite damy vymenit dusi u zadniho kola? Jeste jsem to nedelala, bylo mi nekolikrat ukazano. Tez spoleham na cizi lidi, uz jsem opakovane vyuzila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8201
23.7.18 08:47

@Pudloslava Tak na delší výlety a přejížděčky je ten vozík asi fajn. My jsme jezdili loni „kolem komínu“. Jak dcera odpoledne spala, vymyslela jsem trasu a jelo se. Když se jí nelíbilo, tak jsem v lese zastavily, cpaly se ostružinami, jahodami. Bylo ji rok a 3 měsíce. Takže na větší akce jsem si sama netroufla.
Mě naopak nevyhovovala zadní cyklosedačka - blokla jsem si z krk na týden a trpěla jak čuník. Jak jsem měla posunuté těžiště a neměla přehled co mi tam vzadu dělá, byla jsem úplně stažená. Tá přední se moc nevidí, ale nakonec jsme do toho šly a za mě super. Težiště není o tolik jinde, vidím co dělá, zda neusíná (to jsem zastavovala, ať se proběhne). Jen se to nekamarádi moc s pánskym rámem, ale i investice do dámskeho kola (máme teď doma hold 3 kola) se mi oplatila.
Doufám, že z detí budou cyklisti a že pak případně strhneme i tatínka. Ale jak se tady psalo, je to tady v ČR blbé s cyklostezkami :( když člověk chce jezdit mimo silnice.

Příspěvek upraven 23.07.18 v 08:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
17435
23.7.18 09:03

K těm cyklostezkám. Najdou se i v Čechách pěkné kolem řek, bez aut, ale je to spíš na odpoledne. Ale na Rakousko samozřejmě nemají, tam se jezdí úplně jinak. Vždy když přijedu z cyklodovolene, tak mě zamrzí úroveň cyklistické vybavenosti u nas. Klidně bych jezdila do práce, na nákup na kole, ale alespoň v Praze je to zatím bída. Možná Pardubicko, Hradecko je na tom lépe, tak člověk potkává cyklistů hodně.
Za sebe bych neuměla říct, zda je lepší/bezpečnější vozík či sedačka, ani v čem je dítě raději. Máme obojí, obojí má své specifika. V sedačce si s dítětem povídám, ve vozíku si zase může prohlížet knížku, jíst svačinu, lépe se vyspat… Ale ani s jedním bych neměla na celodenní výlet, nějak mne není blízká představa, že já se bavím a dítě ma celý den sedět a pohrát si jen na krátkých zastávkách. Již se těším, až dítě něco ujede na kole a vozík bude jen pro jeho odpočinek, to pak začnou ty prvé dlouhé výlety.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35312
23.7.18 09:26

@Cuddy vozík a vlastní kolo pro dítě nejsou moc slučitelné, ale když už jezdí sám, tak mu pomáháš taháním na tyči.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2113
24.7.18 00:27

Super, jezdíme takto „na těžko“ po Čechách, Rakousko nebo Německo máme v plánu příští rok. Máš to krásně popsané, už jsem si to na mapě projel. :)

Příspěvek upraven 24.07.18 v 00:27

 • Nahlásit
 • Zmínit
40218
24.7.18 04:31

@dalimil po ČR nejezdíme … bohužel u nás jsem zatím nenašla dálkové cyklotrasy, které by byly z větší části vedené po samostatných cyklostezkách a jet vetšinu trasy po silnicích se mi nechce. Je to škoda.
Už pomalu chystám plány na příští rok. Tentokrát to bude Německo. Chceme dojet do Berlína.
Jinak v Rakousku se mi asi víc líbila Taurská cyklostezka, i když tam bylo o něco víc kopečků.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2113
24.7.18 09:44

@lucenka to je pravda, nicméně když si člověk dá práci s hledáním, tak se i po okreskách dá najít cesta. Jeli jsme loni Pardubice- Zábřeh na Moravě, ale protože nás je jak psů ( 10-12 včetně dětí ) a než jsme se ráno vypakovali, bylo skoro poledne a tak etapy měřily max 40km. Ale bylo to krásně, plánuju ještě cestu do Berlína nebo až k Baltu, ale musím ostatní přemluvit. Letos to bude Česká Kanada…

 • Nahlásit
 • Zmínit
8963
24.7.18 10:56

Parada!
Jste borci oba dva. :palec: Ovsem pred Martanem opravdu smekam.

Po dlouhe dobe opravdu pekny denicek.

 • Nahlásit
 • Zmínit
57502
24.7.18 20:08

@Pudloslava vyndavám /nandavám zadí i předí kola běžně, no problém, jen nesmíš zapomenout na brzdy ( u špalků). Duše taky měním. V terénu se někdy hůř hledá defekt, takže spíš měním než lepím. Ale někdy nic jiného nezbyde, když duše dojdou.

Jinak já jsem taky všema deseti pro vozejk. Dítě se při překlopení ani neprobudilo. Ex převrátil v terénu dokonce vozejk skoro na střechu a dítěti nic.

 • Nahlásit
 • Zmínit
57502
24.7.18 20:10

@Pudloslava @Cuddy vozík a vlastní kolo pro dítě nejsou moc slučitelné, ale když už jezdí sám, tak mu pomáháš taháním na tyči.

… my jsme šestnáctku na vozík přidělávali, na ty řídítka, gumicukem. Nevozili jsme to cíleně, ale když starší odpadal, tak jsme ho posadili do dvojvozejku k mladší a kolo tam nějak zadělali.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15027
25.7.18 19:18

Jsme zpět z výletu. Jeli jsme podél Baťova kanálu. To je další typ na cyklostezku mimo silnice. Není to teda dálková trasa. Ale je moc hezká. Ještě by se dala kombinovat i s plavbou po kanálu.

 • Nahlásit
 • Zmínit