Dva porody a každý jiný

Porod

Shrnutí dvou porodů během tří let, aneb porodní deníček trochu jinak.

Rok 2011

20.7.
Jsem 38+0. Na porod ani nemyslím (je přece čas, termín mám až 2.8.), i když mám být už na mateřské, ještě pracuju v „rodinném podniku“. Práce není náročná, celý den sedím, občas vstanu, prohodím pár slov, ujdu pár kroků. Nemám vyžehleno, sbalenou tašku do porodnice, složenou postýlku. Ve 20 hodin večer mi praská voda. Čumím na to. „Sem se jako počůrala?“

Ne, je to plodová voda. Aha. Volám chlapovi. Přišel, jedeme domů a do sprchy, sbalit tašku. Do porodnice dorážíme ve 22 hodin, muž odjíždí domů a já zkouším spát.

21.7.
Muž odjel ráno do práce, že si vezme volno odpoledne. Pracuje do 12 a hodina cesta do porodnice od něj z práce. Přijíždí pár minut po 13. hodině. Přichází na porodní sál, už jsem se bála že to nestihne. Zlobidlo č.1 narozeno 13:19. Má 3560 g a 50 cm a má pindíka. Málem mu ta komedie utekla. Šití jsem přežila v pohodě, na pokoj mě vezli unavenou.

Rok 2014

17.6.
Jsem 41+1. Na porod myslím pořád (termín jsem přece měla už 9.6.), sedím doma se starším. Práce je to náročná, nutí mě pořád běhat, zvedat se a hýbat. Mám vyžehleno, sbalenou tašku do porodnice pro sebe i mimino, postýlku připravenou. Ráno jsem na kontrole, Dr. mi dělá Hamiltona, ve 13 hodin se mi rozjíždí kontrakce, ale nepravidelné. Odevzdáváme Zlobidlo č. 1 na hlídání a jedeme večer do porodnice.

„Na porod to nevypadá, jeďte domů a přijeďte, až budou kontrakce po 5 minutách“. Fajn, jedeme zpět domů a na nákup. Chodíme po obchodě a kontrakce po 3 minutách. Málem nedokončíme nákup, jak spěcháme. V autě zase po sedmi. Volám do porodnice, co mám dělat. „Dejte sprchu.“ Nepomáhá, po 5 minutách. Vyrážíme do porodnice, kontrakce po 10 minutách. Jdu od auta do porodnice, kontrakce opět po 3 minutách.

„Pořád žádný postup, jeďte domů“ „Nejedu, bojím se.“ :D „Fajn, položíme vás na gynekologii.“ To už je k půlnoci.

Jedenáct hodin nepravidelných kontrakcí. Odchází mi hnusná, odporná hlenová zátka. „Sestřičku volejte, až budete mít kontrakce po pěti minutách.“ Hmmmm, tak super, se budu trápit celou noc. A opravdu. Kontrakce po 12 minutách a asi takhle: Usínám, už skolo spím a KONTRAKCE. Prodýchám, usínám, už skoro spím a KONTRAKCE. A takhle to šlo až do rána.

18.6.
Přichází jinej doktor. „Jeďte domů, to jsou poslíčci.“ (bez prošahání, jestli je od včera nějaký postup) „Nejedu, bojím se a poslíčci to nejsou.“ „Tak ležte“

Můj den pokračuje s kontrakcemi po 7, 10 i 5 minutách. Střídají se směny, jdu na monitor. „Sbalte si věci a pojďte na sál, takhle byste se nám tady trápila ještě dlouho.“
HURÁÁÁ. Je asi poledne. Sprcha, klystýr a takový ty blbiny. Mám volat muže. Přijíždí kolem jedné, do práce tentokrát nešel a spal doma. Tentokrát mu ten cirkus neuniknul vůbec! Praskají mi vodu ve 1 4hodin.

TEĎ se rozjíždějí ty pravé kontrakce. Unavená, hysterická a další dvě hodiny, než Zlobidlo č. 2 vykukuje na svět. Jsem na rajském plynu a mám to vše jako z dálky, ale bylo mi dobře.

Je 16:17, míry 3960 g a 50 cm (čemuž nevěřím, v pěti dnech mimino mělo 54 cm) a pindíka nemá. Šití bolí jako… zato dvě hodiny po porodu jsem vstala s úsměvem a na pokoj si došla sama a vysmátá. Spoluležící čučely, jestli jsem jako před chvílí rodila.

A jak mi tak zpětně dochází, psychika je v těhotenství mocná čarodějka. Příště budu pokračovat, jak se liší dvě děti, když už jsou na světě.

Hodnotilo 24 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
down
Kecalka 374 příspěvků 29 inzerátů 28.01.15 09:36

Hezke. Gratuluji ke zlobidlum. :potlesk: :potlesk: :mavam:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 28.01.15 09:41

To je pěkné číst je takhle spolu :) Zajímavé je, že čím více deníčků zde čtu, tím více mi přijde, že se všechny odtoky plodové vody konají večer :D:D :D Každopádně, ať Vám dítka dělají radost :kytka:

 
Martina8888
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 28.01.15 12:02

Mam deti podobne jeden srpen 2011 a druhy cerven 2014 oba maji pindiky, ja tedy rodila oba drive, voda nepraskla ani jednou, oba v pondeli k nelibosti manzela…prvni nastrih druhy bez a roztrzeni az ke sveraci u obou kontrakce od rana narodili se vecer. Je to zajimave si to porovnat.

 
hanika
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 28.01.15 12:57

@Andrea.Tom - můj odtok PV se konal i ráno v 9 hod v neděli, jak na potvoru jediný den v týdnu, kdy jsme neměli hlídání pro starší. Ale zvládlo se to nakonec a muž to stihl na posledních 10 min porodu

@Ondrášovka.N - super kontrast, těším se na pokračování

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 29.01.15 23:22

Zpetne gratuluji k prckum!!! :think: Ja mam dve holcicky narozene 29.7.2011 a 6.7. 2013 ;) a je opravdu neuveritelne, jak jsou kazda uplne jina. A kdepak jsi rodila, ze jsi mela rajsky plyn? Mela jsem ho u obou a bez neho si to vubec nedokazu predstavit…

 
Ondrášovka.N
Závislačka 4980 příspěvků 30.01.15 01:12

Holky vsem moc diky :)
@Mondík rodila jsem v Horovicich :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama