Eviščin deníček - Jsem těhotná!!!

Ostatní

Zdravím všechny těhulky, dnes jsem byla u paní doktorky na kontrolním ultrazvuku.. Měla jsem z toho obavy, pořád jsem se bála uvěřit tomu, že jsem fakt těhotná.. A ono to tam bylo.. malý, 8 mm velký, černý flíček.. a prý že to je ono! Ulevilo se mi, ale zárověň musím říct, že mám hrozný strach.. z toho, co přijde, jak všechno bude probíhat, a teď hlavně z toho, aby bylo miminko v pořádku.

Za tři týdny mám přijít do své první poradny! Myslíte, že už dostanu těhotenskou průkazku? Chtěla bych ji dát rodičům pod stromeček..
Když jsem se vrátila do práce, zjistila jsem, že kolegyně má pásový opar.. Zatím má tedy na zádech pár pupínků, vypadá to jako kopřivka a na kožním dostala nějaká antivirotika..
Já jsem ještě neměla plané neštovice.. vím, že neštovice i pásový opar způsobuje stejný virus .. A tak prosím poraďte, co mám dělat?? .. Mám zavolat doktorce, nebo ne? Jsem z toho opravdu hrozně vyplašená!!!

Hodnotilo 2 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 27.11.06 21:14

Ahojky,
především velká gratulace!
A k těm neštovicím, pokud jsi je neměla, lékařce určitě zavolej. Neštovice mohou, i když VELMI VZÁCNĚ, při onemocnění v prvních pěti měsících těhotenství způsobit vrozené vady končetin, mozku nebo oka. Nejsou důvodem k přerušení těhotenství jako třeba zarděnky, doporučuje se sledování UZ. Těhotným, které onemocnění neprodělaly a setkají se s nákazou je možné podávat specifický imunoglobulin. Osobně si myslím, že by to měla vyřešit nemocenská, ať už Tvoje nebo Tvé kolegyně, takže se poraď s lékařkou, ať už praktickou nebo gynekoložkou.
Pěkný večer Veronika

 
Eviška
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 28.11.06 07:48

Ahoj Veroniko,
moc ti děkuju za gratulaci a hlavně za tvoje informace.. určitě hned dnes zavolam na gynekologii a poradím se s doktorkou.. S tou nemocenskou mojí kolegyně to nevidím moc růžově.. nemůžu jí říct, že jsem těhotná, nikdo kromě manžela to ještě neví - ještě je brzo a nevím, jestli by to k něčemu bylo..
Takže jsem zvědavá, co s dokotrkou vymyslíme..

 
Dandy
Stálice 60 příspěvků 28.11.06 13:19

Pokud kolegyně nepůjde na nemocenskou je to od ni krajně nezpodpovědné!!! Už jsem četla moc článků o tom, kterak když proděláte neštovice tak pásový opar nedostanete - ale není to tak úplně pravda. Manžel neštovice měl a zrovna když jsem po 6 letech otěhotněla tak mě volal a ptal se co to má na zádech že ho to bolí … měl to jako trs hroznového vína!!! Okamžitě fiček k dr. dostal prášky na bolest (brněla mu celá jedna polovina těla - hlavně noha) … a pudr - něco jako na neštovice. Já hned volala svému gynekologovi - byla jsem asi v 7.týdnu těhu (po IVF …třetí pokus - takže šťastná že těhu vyšlo a ted tohle). Řekla jsem mu že jsem sice neštovice měla ale mám strach. Zakázal mi po dobu než boláčky kompletně prasknou a vyschnout se jakkoliv manželovi „více věnovat“ …hlavně dodržovat přísnou hygienu typu každý svůj ručník atd. Nedostala jsem to od něj - naštěstí - ale vůbec kolegyni neříkej že jsi těhu jen ji řekni, že je nezodpovědná pokud s takovým onemocněním které je tak virové chodí do práce!!!!!  Tobě krásné těhulkovství - já jsem už 33.týden :o)  Ahoj Dandy

 
pajk
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 30.11.06 18:22

Moc gratuluju,
jsem ráda, že nejsem sama, kdo běžel na gynekologii hned po zjištění // . Čekali jsme 2 a čtvrt roku než se nám to povedlo, takže když jsem objevila tu druhou nádhernou čárečku na testu, nemohla jsem se dočkat až bude poradna pro těhotné. Na UTZ byla taky jenom taková malá tečka. Pozvala si mě tedy po týdnu a smála se když jsem chtěla obrázek z UTZ pro manžela. Po týdnu tam totiž byla malá kulička. Teď jsem v 8. týdnu a už jsem byla na gyn po třetí. A dostala jsem průkazku. Většinou ji Dr. dávají až tak kolem 8-9. týdne, když už je menší riziko potratu.
Drž se a před potvůrkami neštovicemi vezmi nohy na ramena!

 
Miňulka
Závislačka 2904 příspěvků 01.12.06 10:50

Tak já se taky připojím ke gratulantům. Opatruj se i to malé, ať má vše ten nešťajtnější konec. Když tady pročítám ty řádky, teprve poznávám jak moc veliký je to dar být těhu a mít mimíse. Taky se těším, že mě to jednou potká. Já jsem zatím svobůdka bezdětná, alespoň zadaná s kočourem, ale šťastná… a přeji štěstí všem…

 
Pavlička
Kelišová 5058 příspěvků 18.12.06 14:17

Ahojky, sice je to už starší článek, ale mě to nedá k tomu napsat pár řádků, chování Tvojí kolegyně, je fakt do nebe volající. A tím nemyslím, že Ty jsi těhotná, ale vždyť ona může nakazit kohokoliv dalšího!!! Opravdu nevěřím vlastním očím. Jinak co se týče oznamování, že jsi těhotná, tak já jsem to oznámila v práci hned, ať si laskavě ke mě už nedovolujou:-), říkala jsem si, co se má stát se stane a pověry, že do 12. týdne…no kdo to vymyslel? Každá maminka se bojí nejdřív o nenarozené miminko a pak i o to narozené, takže já jsem to řekla hned, aby každý se mnou sdílel to štěstíčko. Teď jsem ve 28. týdnu a stejně mám strach a jak jsem již psala, nepřestanu ho mít asi už nikdy, vždyť to bude mé dítě jak v pár měsících, tak i když mu bude 18 let a pořád se budu strachovat. Jinak přeji pohodové těhotenství, co nejméně potíží, zvracení (já až skoro do teď) a pohodový porod. A pohlaď bříško, ať mimísek pěkně roste. Papa a krásné vánoce Eviško:-)

 
necktarinkaa
Nováček 3 příspěvky 21.12.06 21:53

Ahojky, také mooooc gratuluji :-)
Neboj se nic, určitě budete v pořádku! Není to správné chování, ale je to podobné i u nás. Ve firmě se razí heslo (razí ho šéfová), že když ona může chodit do práce se zánětem horních cest dýchacích, tak proč zůstavat s něčím jiným doma?! No… neřešme to. Budou Vánoce :-)
Jinak i já čekám miminko. Jsme v sedmém týdnu a poprvé jdeme k lékaři až 2.1.2007, trochu jsem to ořvala, že až tak za dlouho, ale rady zkušených mamin mě převálcovaly, že nemám mít obavy :-) Čím déle začne doktor vyšetřovat, tím lépe a miminko má klídek. Musela jsem se smát… 24.2.2007 se budu vdávat. Svatba naplánovaná již od října a teď jen to pomyšlení, že už budu mít v bříšku miminko… chjo, jen bych brečela radostí, štěstím. No, budoucímu manželovi jsem chtěla o miminku říct až o Vánocích. Tušila jsem totiž, že jsem přišla do jiného stavu, nevím, jestli je to normální, ale pamatuji si úplně přesně ten pocit!!! Tak jsem mu jednoho dne říkala, víš miláčku, kdybychom čekali miminko, poznáš to u vánočního stromečku, že budu mít na bříšku mašli. Jééé, to byly plány :-))) Když jsem si udělala test, vydržela jsem jen dva dny!!!!!!! Kája byl služebně v Německu a volal mi, jak se mám a jestli už nemám nějakou novinku ;-) No, dva dny jsem odolala a pak jsem se už jen přiblble usmívala do mobilu. Povídal mi, už něco víš? Jak odpověděla, ano… A on: „A copak“? Povídám mu, budeš tátou ;-) Můžu Vám říci, určitě to samotné víte, ale je to o více krásné, když tu radost prožíváte oba (tři :-) Nějak jsem se rozepsala, ale snad neva. Mějte všichni NÁDHERNÉ VÁNOCE A PŘÍŠTÍ UŽ OSLAVÍME v rubrice MIMINKOVSKÉ, ju? Hodně zdravíčka a páá Nina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama