Horší, než jsem čekala

Porod

Tohle je můj příběh porodu, který nebyl zrovna bezproblémový. Jestli vás porod teprve čeká, tak spíš doporučuji nečíst, než se tím nechat zastrašit. :)

Ráda jsem si tu v těhotenství četla deníčky ostatních, abych byla připravená tak nějak na všechno. Tak bych se s vámi chtěla podělit i s mým příběhem.

Celé těhotenství byla procházka růžovým sadem, netrápili mě nevolnosti, otoky, bolesti zad. Každou poradnu jsem odcházela s úsměvem, že je vše v největším pořádku.

Dne 13. 7. jsem byla naposled u svého doktora na prohlídce. Termín jsem měla v pátek 17. 7., a tak mě na další kontrolu poslal už do porodnice. 16. 7. ráno jsme s přítelem pro všechny případy naložili tašky do auta a jeli do nemocnice. Sestřička si mě zavolala, že půjdu na monitory. Po 30 minutách doktorka zhodnotila, že nejsou takový, jaký by být měly a ať přijdu ještě za 2 hodiny po nějakém pořádném jídle. Ještě mi udělala Hamiltona a ultrazvuk, kde měla malá váhový odhad 3050 g.

Měla jsem přijít o půl 12, ale než jsem se dostala na řadu, tak bylo půl 1. Znovu mi připojilo monitory a zhodnotili, že si mě tam nechají na zátěžový test a pár kontrolních monitorů a uvidí, co se bude dít dál. S přítelem jsme nanosili věci. Sestřičky se mnou sepsaly papíry a odvedly mě na porodní sál, kde se odehrával zátěžový test.

Vysvětlili mi, že mi zavedou do těla oxytocin a uvidí, jak na to mimčo bude reagovat. Mezitím mě přítel pořád otravoval, ať už rodím, že je nervozní a nechápe, co se děje. :-D

Asi po hodině, kdy mi oznámili, že už mám kontrakce, jsem se usmála a říkala si, že porod bude pohoda, že nic necítím. Test dopadl úspěšně, mimčo na oxytocin reagovalo dobře. Ještě ten den jsem šla večer na kontrolní monitory. U toho jsem poslouchala řvoucí rodičky vedle ze sálů a modlila se, ať ze mě to miminko někdo vykouzlí. Doktorce se monitor líbil a řekla mi, že ráno se ještě zopakuje a pošlou mě když tak domů.

Ráno o půl 7 jsem přišla na monitory a přetáčeli mě pořád tam a sem, že se jim to nelíbilo. O půl 8 mě odpojili, že si mám jít na pokoj a že mi přijdou říct po dohodě s doktorkou, co a jak. Odešla jsem na pokoj s tím, že už půjdu domů a začala jsem si balit. V tom přiběhla porodní asistentka, že mám jít na sál, že mi zavedou tabletku na vyvolání. V tu chvíli se mi zamotala hlava a doufala jsem, že špatně slyším. V životě by mě nenapadlo, že půjdu ve svých 20 na nějaký vyvolání.

O půl 8 mi zavedli tabletku, že se uvidí, jak se to bude rozjíždět. V 10 za mnou přijel přítel na návštěvu a mně už začaly pomalu chytat záda. Oproti minulému dni, kdy po oxytocinu jsem necítila nic, bylo tohle docela drsný. Fňukala jsem mu, že mám strach a že chci domů. :-D Ve 12 jsem šla na další monitor. Po hodině přišly 3 doktorky, koukly na papír, pak na sebe a kývly. Prý to je pořád špatný, tak mi porod urychlí. Mám si sbalit věci na pokoji, zavolat přítele a začne se.

Přítele jsem zavolala, ten skoro skákal radostí, že už bude malá na světě. Já šla celá rozklepaná na sál, co mě vlastně čeká. Oznámili mi, že budou muset pořád kontrolovat mimčo, tak budu celou dobu napojená na monitory. První, co bylo, že mi píchli vodu. Asi po půl hodině přišel přítel, a když mě tam viděl ležet, tak začal být dost nervózní. To ho naštěstí po chvíli opustilo a byl mi vážně velkou oporou.

Po další hodině přišla porodní asistentka, že mi udělají klystýr. Ptala se, jestli mi nevadí přítel, ale naopak, byla jsem ráda, že tam nejsem sama. Nařídila mi, že musím vydržet nejmíň 10 minut, než půjdu na záchod. Celou dobu čekala u mě, takže jsem neměla na vybranou, než se modlit u každý kontrakce, aby obsah zůstal ve mně. :-D

Po tom, co jsem došla na záchod, přišla asi nejhezčí chvíle porodu. Takovou úlevu jsem v životě nezažila, chvíli jsem mohla být bez těch bolestí. :-D Poté jsem si dala sprchu a znovu mě napojili na monitory. Mezitím mi zavedli dva čípky a po dalších vyšetřeních doktorky, že se otvírám pomalu, do mě začli strkat asi milion věcí. Vlastně na tom všem bylo nejhorší asi vyšetření od doktorky, kdy při těch nesnesitelných kontrakcích se ve mně ještě začala hrabat. :-D

Nakonec se rozhodli, že mi začnou zavádět oxytocin. Pořád se jim to zdálo málo a pustili mi ho asi 4×. To už jsem byla v koncích. Omdlívala jsem z těch bolestí mezi kontrakcema a modlila se, ať už umřu. Doktorka mě upozornila, že na monitoru nemusí vidět mé kontrakce i když je mám, že to je o tom, jak je pás nastavený. Samozřejmě jim to ukazovalo, že jsem bez kontrakcí, a proto mi pořád zvyšovali dávky a já jen čekala, kdy bude po mně. :-D

Nakonec přilítla v 5 hodin odpoledne od pohledu nepříjemná doktorka. Přišla ke mně se slovy: „Dobrý den, já jsem tady ta zkušenější a starší doktorka a já rozhodnu o tom, co s vámi bude dál.“

Já ji vnímala jen tak na půl, protože jsem začala zas omdlívat (tím, že porod byl vyvolávaný, jsem od rána nemohla jíst ani pít, o to jsem byla unavená víc). Viděla, jak se začínám kroutit a potěšeně se na mě vrhla, že mě aspoň zrovna vyšetří při kontrakci. To už mi začaly téct slzy, protože ta bolest byla fakt k nevydržení. Kroutila jsem se tam jak žížala a ona se v tom vyžívala a prohlížela mě 2× dýl než ostatní. Po vyšetření zhodnotila, že se pořád neotvírám (super poznatek po 10 hodinách v bolestech!) a že jdu na císaře.

Začala jsem brečet a klepat se, jestli si ze mě dělaj srandu. Porod jsem si představovala jakkoliv, ale císař mě v životě nenapadl. Nevěděla jsem, co čekat a nic. Přišel anesteziolog a vše mi vysvětlil. Přítel už tam na ně naštvaně křičel, jestli to myslí vážně. Porodní asistentka byla taky dost naštvaná, protože si stála za tím, že můžu odrodit normálně, ale že doktorka tam má 5 rodiček a jen 3 porodní sály, tak to musí nějak pročistit.

Přijeli pro mě s lůžkem, že už mě odvezou. V tom přilítla ta protivná doktorka, že musím počkat, že mají horší případ vedle na sále a že ta paní má přednost. To už přítel vybouchl, jestli si z něj dělaj srandu, že jako budu čekat další čas, než se uráčí se mnou něco dělat. Mně už bylo ale všechno jedno, měla jsem strach a v těch kontrakcích už jsem nemohla prostě nic. Po půl hodině přišla sestřička, že mi utlumí kontrakce (to teda brzy) a že to má vedlejší účinek - že se můžu klepat.

Jen mi to napíchla, začala jsem se klepat jak ratlík. To mi vzalo asi mojí poslední energii a konečně jsem nachvíli usla. Po další půl hodině pro mě konečně přijeli, že jdu na císaře. Na sále mi začali říkat, jak dostanu malou jehličku do zad. :-D (Já byla tak zblblá, že jsem jim to fakt věřila). Dostala jsem epidural (oproti té vše bolesti to bylo spíš jako pohlazení) a byla jsem umrtvená jen dole.

Anesteziolog si u toho se mnou povídal a uklidňoval mě. Já si připadala jak nějakej feťák, jak jsem byla mimo a děkovala, že to skončilo takhle, že bych normálně odrodit prostě nedokázala. :-D Po 10 minutách mi dali na rameno moji krásnou holčičku, že je zdravá a že ji jdou dát tatínkovi. Potom mě zašili a odvezli na pokoj.

Malá měla 3130 g, narodila se přesně v termínu v 18:21.

Jediný, co mě fakt mrzí, že po tom, co mě odvezli zpět na pokoj a přišel přítel s malou, že jsem byla tak oblbnutá, že si to skoro nepamatuju.

Nikdy by mě nenapadlo, že ve 20 zažiju takovej horor. Aby toho nebylo málo, jsem teď 2 týdny po operaci a dnes mě konečně přešly problémy s jizvou. Na druhou stranu, císař byl pro mě vysvobozením. Kdybych věděla, co mě čeká, chci jít na císaře znova! Sice pak má člověk problémy s jizvou, ale šití po porodu asi taky není nejlepší případ. :-)

Mám strach, že už další dítě chtít nebudu, protože tohle absolvovat vážně znovu odmítám. Ale ten krásnej uzlíček štěstí, co mi teď spí v postýlce! :-) To je nepopsatelný. Nechci tím někoho strašit nebo něco, ale vždy počítejte s tou nejhorší variantou. Přeju hodně štěstí a snad dopadnete líp než já! :-)

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 04.08.15 00:17

Gratuluji k miminku. Avíš, proč tak najednou chtěli porod uspíšit? Byl tam nějaký vážný medicinský důvod? Protože jinakmi to přijdejako hodně zpackaný porod ze strany nemocnice. Věř, že druhé miminko zvládneš porodit, jen musíšvědět, co chceš, jak to chceš a hlavně v jiné porodnici.

 
tartaletka
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.08.15 00:44

Nějak jsem nepochopila, proč ti dělali zátěžové testy, vyvolávali porod atd.? přijde mi to jako dost zpackaný porod :-/

 
Rowena
Kecalka 125 příspěvků 1 inzerát 04.08.15 00:58

Tak to je klasika, rozhasili to už tím Hamiltonem a pak už se to jen dále bořilo, jak domeček z karet. Jasně, že po oxytocinu už chtěla jen ukončit trápení, jsou to umělé hormony, které do přirozeného porodu nepatří. Nádherně pokažený porod. Fakt se mi tu cpe sarkastická připomínka, že se nedivím současnému rozmachu porodů doma. Ach jo. Chudák matka s traumatem a chudák dítě, co tohle všechno muselo zažít, ty oblbováky, ty zesílené stahy pitocinem(umělý oxytocin), kdy nestihne správně rotovat a mezi stahy odpočívat, cítí stres matky a adrenalin, co se jí vyplavuje dost nadmíru. Ještě jednou ach jo, proč se necháme takhle trápit.

Střílím do vlastních řad, první dítě jsem měla taky vyvolávané, naštěstí stačily 2 tablety a neměla jsem tuhle řezničinu. Dovzdělala jsem se a druhé 2 děti už byly porozeny v klidu s dulou v nemocnici. U posledního mi manžel řekl, že je rád, že jsme se pro ni rozhodli a že nikdy nezapomene ten zoufalý řev naší první holčičky, že ho mrzí, že už jsme tenkrát nevěděli, co víme dnes.

 
martina97
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 04.08.15 02:04

Je mi18 a můj porod probíhal az na začátek, kdy mi odtekala plodovka uplne stejne a mala se narodila 15.7.ale termín jsme mely stejny :palec:..je fakt ze mi to zpětne uz jako horor nepřipadá a rodila bych hned znova, ale nechapu, ze někdo by bral cs dobrovolně… Ta bolest břicha pak byla horší jak 12 hodin porodu pred tim :mrgreen:
Gratuluju moc k mimcu, hlavně, ze se v poradku dostalo ven :palec:

 
beruska9
Echt Kelišová 9297 příspěvků 04.08.15 03:08

Ty kraso…ja mela porod taky vyvolany, ale vlastne uplne pohodovy…a monitor fungoval jak mel, pit jsem mohla…moc nechapu, co tam s tebou vyvadeli. Hlavne, ze to dobre dopadlo, gratuluji k mimcu

 
Malike
Echt Kelišová 9943 příspěvků 04.08.15 06:34

Já nevím kde uživatelská rodila ale dle me jak dojde k něčemu co by mohlo ohrozit dítě tak porod uspisi a tělo není připravené..Já mela něco podobného..jen stim ze pak po druhé tabletce a propíchnutí plodovove vody jsem se začala otvírat..nicméně peklo na zemi to bylo. vyvolávána jsem též byla pro špatné stáčení syna.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 04.08.15 07:28

Hrůza :(
gratuluju k miminku

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 04.08.15 07:51

8o 8o 8o 8o Připadá mi to tak neskutečné, že to snad musí být fake.
Pokud není, tak se hluboce omlouvám, a za prožité utrpení bych nemocnici žalovala. :hug: :hug:

Příspěvek upraven 04.08.15 v 07:52

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 04.08.15 07:58

Moc gratuluju k miminku a k tomu, jak jsi to zvládla!! Je mi líto, co jste s holčičkou musely při porodu prožít. Mám trochu pocit, že porodníci zneužili Tvého nízkého věku a nic Ti nevysvětlovali a neprodiskutovali s Tebou. Věř, že porod bez zásahů vypadá opravdu jinak (mě opravdu takřka nebolel), takže u případného druhého miminka může být vše jinak. Jen je třeba se na to předem dobře připravit a vzít s sebou k porodu někoho, kdo se za Tebe postaví. Upřímně bych takové porodníky nakopala do řiťi :cert:

Přeji mnoho krásných chvil s holčičkou, brzké vyrovnání se s porodním traumatem a ať jste doma spokojení a zdraví :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 04.08.15 08:07

Opravdu hnus :poblion: je mi z toho na :poblion: Tohle jsem už dlouho nečetla… Jak už všichni řekli, pěkně to všechno zpackali a ještě k tomu ve 20 :/ já sice měla vyvolávaný ve 21 a nebyl příjemný.. to vůbec.. ale nemohu říct že by byl tak strašný ve srovnání s tímto… Nevím ale, proč už když chtěli dělat zátěžové testy aj. proč jste se neinformovali.. co to je, proč to budou dělat, jestli je to nutné…??? hned bych jim řekla že to nechci fuj :(

 
Ivulee14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 04.08.15 08:25

Teda, taky dost šílený porod, hlavně že to dobře dopadlo..Jinak o věku to asi vůbec není. Já jsem rodila před rokem, bylo mi 23 a bolesti jsem měla skoro 3 dny..po prvním dni mi na příjmu řekli, že to porod je, ale že je to v začátcích a můžu porodit za 3 hodiny, ale taky 2 dny (krásný odhad) a že mě nechtějí zavírat v porodnici, tak bude asi lepší, abych se zkusila ještě doma trochu prospat..vtipný..a přijdu až s kontrakcemi, které budu mít alespoň 2 hodiny po 3 minutách. Takže druhý den kontrakce po 5 -7 minutách, sílily a já už jsem odpoledne nevěděla jak tomu pomoct, tak jsme se šli s manželem projít a co 5 minut zastavovali a děsili jsme okolí i když jsem teda trpěla potichu..odpoledne už mi tekly slzy bolestí, byla jsem unavená, bolesti větší a větší. nakonec jsem to nevydržela já ani manžel a jeli jsme do porodnice a to jsem měla intervaly asi 4 minuty. V autě 2 - 3 minuty..Na příjmu už byli spokojeni, že prý teď už si mě tam nechat musí..No a v porodnici to bylo taky zajímavé..Po těch hodinách křížových bolestí jsem byla vyřízená a několikrát prosila PA o epidural s tím, že se bojím, abych měla síla na závěr porodu. Ale porod krásně postupoval, tak to pořád oddalovala..no dopadlo to tak, že se malej nesestupoval dolů, já jsem byla vysílená a do toho jsem pořád ležela na monitoru, nebo kapačce, když mě na chvíli propustili do sprchy, tak zrovna došla teplá voda..Do žíly mi potom píchli nějaký sajrajt po kterém jsem byla mimo, usínala jsem a budila mě bolest kontrakcí, které už potom nešly ani prodýchat, klepala jsem se taky, protože jsem to s astmatik a nezvladala jsem to..pořád to nepostupovalo, musela jsem na nohy a dělat dřepy a přitlačovat..no šílený..do toho do mě poŕád cpali oxytocin..nakonec běžela pro doktorku, která se ve mě taky velice „příjemně“ Hrabala a nakonec jsem teda naštěstí rodila „přirozeně“ ale pod hroznym tlakem, říkali mi, že malý už musí rychle ven..Takže klasika- nástřih, hup na břicho a malej byl na světě..Takže jsme si porod taky užili, naštěstí vše dopadlo dobře, ale po porodu jsem si taky říkala nikdy víc, ale už mě to přešlo..Za ty uzlíky to prostě stojí :-)

 
kpiskacova  04.08.15 08:27

Měla jsem to dost podobné i když nakonec jsem to nějakým zázrakem zvládla mezi omdléváním a lapáním po dechu bez císaře…dodnes si říkám jestli to bylo všechno opravdu nutné, nikdo mi nic neřekl, nevysvětlil, bylo mi 22, ale měla jsem tam manžela a díky Bohu za to, kdoví co by tam se mnou všechno ještě vyváděli…u druhátka jsem si, ale naprosto jistá, že porodit dítě zvládnu sama s dulou (sice půjdu do porodnice - zkrátka nemám odvahu rodit doma) a půjdu jen tam, kde mi v případě nulových problému dovolí ambulantní porod…a neboj za pár měsíců si na to stejně pořádně nevzpomeneš, já mám 9 měsíců po porodu a mám to celé tak trochu v bublině, možná za to může ten oxytocin :lol: a gratuluji ke krásné holčičce :hug:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 04.08.15 08:27

Gratuluji k holčičce, první dceru jsem rodila vyvolávaně po prasknutí vody. Měla jsem hodně podobné co popisuješ až na to, že u mě neříjemná doktorka řekla, že porodím přirozeně za každou cenu, že to ona rozhodla. Ano porodila jsem, po 18 hodinách dcera nesestupovala, tak mi skákali po břiše jak na trampolíně a nakonec ji hlavu doslova vyžduchali ven, ale zasekla se mi ramínkama. V tom pí doktorka odešla a na sál už se nevrátila PA lítala a sháněla doktora, který přiběhnul od jiného porodu a malou mi vydoloval. Sice měla ochrnutou ruku po zlomenině brachiálního plexu, ale byla živá. Doktor byl v šoku, že si na sále zapoměl dokonce hodinky a nějaké osobní věci. Já si teda na podruhé toho císaře vybrala dobrovolně… Z"přirozeného porodu" jsem se dostávala skoro rok a půl ať po fyzické, tak po psychické stránce, ale červíček na druhé mi začal hlodat po dvou letech ;) no a tak nám přibyl syn tentokrát císařem a v jiné porodnici. Domů jsme šli oba fit čtvrtý den. Ať jste zdravé a holčička vám dělá radost.

 
Veronika 25
Ukecaná baba ;) 1892 příspěvků 04.08.15 08:29

To je teda deníček, vidím že sis pěkně užila. Ale malá je krásná :kytka:

 
Sofiiii
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 04.08.15 08:32

To je strašný, na to nemám slova :poblion: tu doktorku bych za tu její vřelou větu tak akorát praštila a velice ráda, hned po druhý v zápětí, co by se ve mě „hrabala“ při kontrakcích :pocitac: a ještě dohromady tolik oxytocinu a Hamiltona :( to je fakt hrůza, no jsem zvědavá, co čeká mě za chvíli 8o…každopádně hlavně, že jste obě dvě zdravé, máš nádhernou princeznu :* a opravdu smekám, že jsi to tak zvládla!!

 
verulicek  04.08.15 08:39

Proč bys měla jít na císař znova? Stačí změnit porodnici a můžeš mít úplně nádherný porod..opět jsou doktoři za hrdiny že „zachránili“ porod, který už na začátku sami zprznili :zed: uvažovala bych nad jinou porodnicí, ne nad dalším císařem :nevim:

 
TYKY
Stálice 52 příspěvků 04.08.15 08:52

Gratuluji..mě sice nedělali císaře, ale rodila jsem v r.2012 dceru o váze 4300g po vyvolání v 41tt a ven se jí fakt nechtělo..Oxitocin začal rychle působit a kontrakce jako hrom jsem měla 9 hodin + křížové bolesti..Malá mě hodně potrhala, tak že velké šítí..po xxx hodinách co jsem viděla pořád hvězdičky a nemohla jsem bolestí ležet, stát ani moc chodit..mi teprve zjistili, že mám moc nizký tlak a mám málo č. krvinek, tak mi musí dát dvě transfuze :roll: no dávala jsem se do kupy dost dlouho..cítila jsem spodek 4 měsíce než to bylo uplně v pohodě. :)Teď čekám chlapečka..kupodivu se zatím porodu nebojim..jen si přeji krom zdraví, aby neměl přes 4 kg :lol: :lol: :mavam:

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 04.08.15 08:55

Ahojík tak je to spackaný porod ze strany nemocnice. Měli udělat jesdno či druhé a ne vše :-) jinak gratuluji k holčičce je nádherná a neboj za chvíli na to zapomeneš a budeš chtít další miminko jinak nejsi vyjímka co vyvolávají porod 20tkám i mín :-)

 
luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 04.08.15 09:05

Nechápu, žes nemohla pít???!!! 8o mně porod taky vyvolávali a bez pití bych to nedala a zkapala hned na začátku :pocitac:.A komentáře stylu,"nechápu, proč vyvolávali " :roll: nejsem si moc jista, jestli jste dámy četly deníček, že se doktorům nelibili ozvy :think: porod byl hustej, ale vím, že vždycky zkouší všechno a císař je až to krajní řešení…

Příspěvek upraven 04.08.15 v 09:36

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 04.08.15 09:30

Hruza…Uz jenom to pichani vody pri nulovem otevreni, ja si ji nechala pichnout az pri 9 cm.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 04.08.15 09:44

Zrovna vcera jsem si rikala, jaka je skoda, ze jsem diky cisari neokusila, co je porod a porodní bolesti-ovsem, kdyz ctu tohle, tak toho najednou nelituji-protoze vyzkouset obojí a tudiz to mit zakončené akutním cr je pro me nejhorsi varianta. O porodu si myslim, ze ho cely dodrbali, protoze nejak nevidím duvod vyvolávání.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 04.08.15 09:47

@verulicek hele,ja bych po prvním cisari normalni porod nechtela-mozna je to divny duvod-ale jednou mam jizvu na břiše, podruhy nepotrebuju byt rozrezana a zhuntovana jinde.

 
verulicek  04.08.15 09:55

@Rakosnicek1983 člověče, rozřezaná a zhuntovaná? Já ji mám jak dřív a žádný zásah se tam neděl :lol: :lol: :lol: normální porod je náhodou k nezaplacení, když je fyziologický a přirozený.. ;)

Příspěvek upraven 04.08.15 v 09:56

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 04.08.15 09:56

Gratuluju k totálně zpackanému porodu. Samozřejmě vyšlo z něj zdravé miminko, všichni jsou šťastný, že to tak dopadlo, ale maminka si nese v sobě trauma. Krásný příklad toho, že doktoři si myslí, že jsou přinejmenším polobozi a my tupé ovce, které jim věří. Hnus velebnosti.
@dbaruse tobě samozřejmě gratuluju k miminku, užívej si to. Neboj čas to otupí.

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 04.08.15 10:12

@luciana2602 Nemohla pít, protože už si metli cestičku k tomu císaři :zed:
Autorce gratuluju k holčičce a do příště přeju zahojené tělo i duši, načíst něco o přirozeném porodu, dobře volit porodnici, dopředu probrat svoje přání a strachy… a taky víc štěstí :hug:
První porod jsem měla taky vyvolávaný (i když naštěstí až na císaře nedošlo), druhý už proběhl doma… proč asi, že.

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26672 příspěvků 1 inzerát 04.08.15 10:25

Termín jsem měla v pátek 17. 7., a tak mě na další kontrolu poslal už do porodnice. 16. 7. ráno jsme s přítelem pro všechny případy naložili tašky do auta a jeli do nemocnice.
Nechápu - pro všechny případy? takže ti nic nebylo, jen jste jen tak jeli do nemocnice? to se pak nedivím za vyvolávaný porod, protože se to normálně mohlo samo rozjet..
pokud ti něco bylo a proto jste jeli, tak se omlouvám - není to uvedeno

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 04.08.15 10:37

Tohle snad nebyl porod, ale týrání. :think: A taky nechápu to tvé, že jediné, co tě na tom mrzí je to, že si nepamatuješ příchod přítele s malou 8o Mě by teda pěkně sejřil porod komplet… Já měla vyvolávaný, dost po termínu, a dokonce bych řekla, že měli vyvolat dřív, protože se mi dost ozývala moje dědičná nemoc žil, takže konec byl dost nepříjemný, ale po zátěžáku mi druhý den ráno zavedli půlku tablety, pak píchli vodu a nakonec teda i přidali oxytocin, malému slábly ozvy, ale porod mě nebolel, byl v klidu, personál perfetní, všechno vysvětlili, měla jsem od nich čaj, naprosto všechno. Takový porod, co jsem měla, bych si zopákla. Sice ráda bych bez vyvolání, ale i tak to bylo krásné. :srdce: na Tvém místě bych chtěla minimálně náhrada za újmu :nevim:

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 04.08.15 10:39

@smurfka Mě můje gynekoložka poslala 4 týdny před TP na monitory a kontroly do mnou vybrané porodnice, takže jsem jezdila už jen tam. A v autě jsem měla tedy tašku jen při poslední kontrole, která byla skoro dva týdny po termínu, pro případ, že by se jim něco nezdálo a nechali si mě tam nebo cokoliv… Jezdila jsem totiž sama a domů jsem to taky neměla 5 minut ;)

 
DannyBlakely
Povídálka 11 příspěvků 04.08.15 10:43

Normálně zkažený porod vinou doktorů.. Příště bych doporučovala, nenechat si dělat takové zásahy.. hamilton, oxytocin.. to se pak ani nedivím..

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26672 příspěvků 1 inzerát 04.08.15 10:45

@Verunka93
ano já to tak taky měla..
ale ona píše že termín měli 17 a že 16 se zbalili a odjeli pro všechny případy do nemocnice ( nepíše že by měla jít na monitor, nebo že by jí něco bylo, nebo tak.)proto to moc nechápu :nevim:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 04.08.15 10:46

Já měla porod podobný. Po 8 hodinách taky císař. Pořád to zastavovali a zase rozjížděli, malá měla špatné odezvy. Nakonec jsem byla za císaře ráda. Posledních 10 minut jsme se šíleně báli o malou. Taky jsem si to představovala jinak…přirozený porod je nejlepší.
Bohužel to u nás nešlo, malá by to nedala.
Hlavně, že je miminko v pořádku a na to ostatní se časem zapomene. U mě se to už stalo.

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26672 příspěvků 1 inzerát 04.08.15 10:46

@DannyBlakely
já měla hamilton 2× na vlastní žádost a porody jsem měla perfektní..
jako vyjukaná 20tiletá prvorodička asi houby věděla do čeho jde a že muže odmítnout, když ji ani nic neříkali ani nevysvětlovali.. :nevim:

 
DannyBlakely
Povídálka 11 příspěvků 04.08.15 10:49

Ale proč si nechat dělat takové zásahy? Tělo to zvládne samo a když není připravené, pak vznikají takové zbytečné komplikace.. :-(

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 04.08.15 10:49

@verulicek pod to se podepisuju! první porod ve 28 letech trvající taky skoro 10h, taky mi nic neříkali, žádná informovanost, hrůza podobná jako psala autorka deníčku, dělali si co chtěli a já si pamatuju z celého porodu především nekončící strach a totální narušení intimity a soukromí (hrabal do mě každej kdo prošel kolem :pocitac: ). jen teda mně dali epidurál a ten mi za dvě hodiny ze 4cm dopomoh k 8cm, ale nakonec jsme po 25 minutách marného tlačení skončili taky císařem. Malé padaly ozvy už :( Fyzicky dobrý, brala jsem to chvíli po porodu sportovně ale postupně se mi vyrojily psychické problémy (a stálo mě to bohužel manželství).
Přesvědčená o tom, že JÁ přece nemůžu porodit přirozenou cestou jsem šla podruhé do poradny porodky (jiné¨) s tím, že bude prostě císař, že je to pro mě i dítě bezpečnější. ještěže jsem se nechala překecat! Porod sice trval 40 hodin, ale nejkrušnější to bylo až od 31.do 35.hodiny porodu, pak mi píchli epi a byl klid. Ten mě opět zachránil, otevřel mě za necelé 4 hodiny ze 3cm až na 10 a sice jsme hoďku a půl tlačily(všechny s PA a Dr usilovně na sále :mrgreen: ) ale malá se narodila přirozeně. A rozdíl mezi první a druhou porodnicí? Přístup, storocentní informovanost, absolutní zachování intimity i soukromí, úcta k pacientce. Cítím se po porodu (15.7.2015) tak skvěle, že jsem byla 5.den po porodu zpět v práci :mrgreen: což bych po císaři nemohla ani pomyslet.

Autorko mrzí mě moc, čím sis musela projít, ale jsem důkazem toho, že to prostě podruhé císař být nemusí. Sice to trvalo 40 hodin, ale né celou dobu jsem byla v bolestech a i po tak dlouhé době jsem měla hromadu síly na tlačení a maličká je vyrovnaná, spokojená, hodná a měla po porodu mnohem víc síly než měla ta první, která byla z toho porodu úplně vyřízená.

Moc gratuluju k holčičce, užívej si jí :kytka:

 
Polokolecko
Kecalka 105 příspěvků 04.08.15 10:53

V první řadě gratuluji k přírůstku :kytka: v druhé řadě je mi to líto, taky jsem měla podobný porod (ovšem malá už ven prostě musela, vše nebylo ok) a děs běs. Možná se bojím druhého, ty bolesti byly obrovské a trvalo to strašně dlouho… :(

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 04.08.15 11:02

@Rakosnicek1983 hele, ja bych po prvním cisari normalni porod nechtela-mozna je to divny duvod-ale jednou mam jizvu na břiše, podruhy nepotrebuju byt rozrezana a zhuntovana jinde. Rozřezaná a zhuntovaná? :D já měla teda jen nástřih (jsem úzká a malá měla větší hlavičku) ale seděla jsem druhej den a pátej den po porodu jsem byla v práci (manikérka-pár hodin posezeníčka nad nehtama) :mrgreen: Udělaly mi krásný stehy, jsem tři týdny po porodu a o spodku už skoro tejden vůbec nevím, zatímco o rozřezaném břiše jsem teda věděla dlouho. Jako vyloženě nebolelo, ale omezovalo. (Jen mi vaděj ty očistky, po císaři jsem byla vyčištěná, teď furt musim nosit ranec mezi nohama, to je jediný co mi sejří).

 
aterka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 04.08.15 11:21

@Tiger-lily fake? :lol: Já měla první porod na chlup stejnej, akorát jsem měla celkovou narkozu a během operace jsem se jim opakovaně probouzela a řvala jak zvíře( zpackaná narkoza, dlooouho jsem se dalšího porodu bála jako čert kříže ) žádný fejky, česká realita. Jde o to, do jaké míry musí oni zachranovat tolik miminek, přijde mi, že spíš chtějí všechno uspíšit. POkud jde o zdraví neceknu, ale většinou urychlujou z nějakých vlastních důvodů.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 04.08.15 11:54

@verulicek protoze jsi mela stesti-ja znam vic tech, co by si po svém zážitku klidne zaplatily cisare. Hojily se dlouho nebo maji problemy v sexu, s mocenim atd. Kamoska musela u obou porodu dvakrat na revizi kvuli zapomenuté části placenty atd.

 
verulicek  04.08.15 11:56

@Rakosnicek1983 tak to je divné..já mám zase z okolí víc holek co rodily přirozeně a jsou bez následků. Dokonce i jedna kamarádka, která měla vyvolávání (v 7:00 porodila kolem třtí odpoledne, taky bez nástřihu a poranění)..ležela na vedlejším pokoji. Prostě v některých porodnicích to asi víc umí :nevim:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 04.08.15 11:59

@Miruše me je jasny, ze se toho chytí kazda, kdo ho mela dobry.Ja zas nemuzu rict nic špatného na cisare a kdyby nekdo napsal, ze se mu hojila jizva pul roku, hnisala a doted ji cítí, tak bych mohla napsat, ze čtvrtý den pri propusteni z nemocnice jsem byla fit vic nez ma spolubydlící po normalnim porodu-jenze kazdy to ma jine, jak zážitky, tak telo.Pro me neexistuje duvod si po cisari strihnout normalni porod, proste ne.Mela jsem ho natolik super, ze me tezko kdo přesvědčí. Akorat je tam to hlodani, jake jsou asi kontrakce, jak moc to boli-ale nejake spatne přijmuti ditete, problemy s kojenim atd. neznam, takze viz vyse-nebudu to chtit příště jinak. A ocistky byly kratke a slabé, to bylo super-mas pravdu. Jinak me bricho bolelo prvni dva tydny pri vstavani z postele, pak uz vubec - to zavinovani dělohy a kojeni bolelo vic.

Příspěvek upraven 04.08.15 v 12:02

 
dbaruse
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 04.08.15 12:10

No holky do porodnice jsem si už vezla věci z důvodu, že mi doktor řekl, že jdu jen na kontrolu, ale at si pro všechny případy vezmu věci, když už budu v termínu. Jinak porod byl vyvoláaný z toho důvodu, že se jím neíbili ozvy miminka (nakonec jsem se dozvěděla, že malá měla omotanou pupeční šnůru kolem krku, ale nijak drasticky, jen proto jim tak nevycházeli monitory) a že sem si ty zásahy neměla nechat dělat? Já už se jen těšila, kdy ten porod přijde, bříško už na mě bylo těžký a já měla všeho plný zuby :mrgreen: A taky jsem měla strach o malou, když se jim přoád něco nelíbilo, takže jsem je nechala dělat co uznaj za vhodný, hlaně at je zdrav mimčo.
Jinak příště chci určitě znou císaře. Měla jsem úplně stejný porod jako mamka a ta druhý šla přirozeně a měla takový komplikace, že do dalšího mimča ze strachu už nešla. Komplikace vznikly z toho důvodu, že já jsem šla první císařem a tak u druhého porodu byly problémy s placentou. A to už riskovat fakt nechci po tomhle. Kord musím uznat, že císař mi sednul a že by byly nějaké drastické bolesti? To vůbec, jen z toho důvodu, že se mi chvíli jizy nehojila, jak měla, to bylo celý.
Teď už je to od psaní tohohle deníčku zase pár dnů a už vím, že další dítko chtít budu, ono mít ten poklad doma je hroznej lék :hug:
Přeju všem hodně štěstí u porodu!

 
dbaruse
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 04.08.15 12:12

@verulicek Víc umí? Tohle je docela yhlášena porodnice široko daleko, ale jednou to takhle zpackali no..

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 04.08.15 12:12

@verulicek divne to asi az tak nebude-zalezi, kolik je ti let. Jestli mas kolem sebe kamosky, co rodí ve 20/25,tak dopadnou zřejmě lip nez prvorodicky třicítky ;)

 
dbaruse
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 04.08.15 12:13

@verulicek A hlavně každý reaguje jinak na vyvolání. Já se do těch 5ti odpoledne prostě neotvírala :)

 
verulicek  04.08.15 12:21

@Rakosnicek1983 mám kolem sebe starší i mladší, mě je 27 :nevim:

 
Pomka
Kelišová 6803 příspěvků 04.08.15 12:43

@Rakosnicek1983 to neni o veku, ne? Mne je 32 a porod jdem mela bez zasahu a tlumicich leku, trval 8 hodin. Bolel, jako kazdej, ale takhle drasticky to nebylo. Sita jsem byla, ale hned ten vecer jsem normalne sedela. Tojle neni o veku. Zakladatelka si vytrpela vyvolavanej porod, ale kdyz byly spatny ozvy… :nevim:

 
Lishaa
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 04.08.15 12:51

Jezis, uplne se mi vratily vzpominky…mela jsem prvni porod prakticky stejny, i se stejnym koncem, akorat ze tam uz potom padaly ozvy…ke vsemu me vyvolavali 10 dni pred terminem, fakt hruza. Pichla voda, oxytocin…taky mi bylo 20. Podruhe uz jsem se nechat nechtela, ale stejne to taky skoncilo cisarem. Gratuluju k miminku :kytka:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 04.08.15 12:59

Koukám, že zase spousta odbornic ví, jak měl porod probíhat a co všechno se událo špatně… Jen někdo napíše o porodu, který nebyl z nejlehčích a hned je to chyba lékařů.
Pro ty co nechápou proč porod vyvolávali, ať si znovu přečtou odstavec o tom, že monitory nebyly úplně v pořádku. Měli čekat na to, až nebudou ozvy vůbec a až pak zasahovat?

Autorko, myslím, že jsi některé situace vnímala zkresleně (např. ta citace „nepříjemné“ lékařky, určitě to tak bylo doslova?). To, že po 10 hodinách jsi nebyla otevřená není ničí chyba, ale podle tebe za to může ona lékařka. Co měli podle tebe udělat? Nebo to zastavení kontrakcí, epidurál…hodně subjektivně podané. Myslím, že není ani nic nepochopitelného na tom, že se doktoři věnují porodům dle akutnosti.

No, asi budu za černou ovci, protože autorku nelituji jako ostatní.
Každopádně gratuluji ke zdravému miminku, které by se možná ani zdravé nenarodilo, nebýt lékařů. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde :nevim:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 04.08.15 13:12

Fuj, to byl hnusný porod. Ale úplně souhlasím s @Rozárka78 . Každopádně paměť bývá milosrdná a ty zážitky budou blednout. :) Vím, o čem mluvím. První porod se mi teda taky nevyvedl. Nakonec akutní císař. Ale nemyslím si, že mi ho někdo zkonil. Malý měl krátkou šňůru a nemohl sestoupit. Vyndali ho modrého jako šmoulu. Druhý porod, bez zásahů, přirozeně, pouze s nástřihem. Mimichodem. Jizva po císaři mi vadí jen esteticky. Jizva po nástřihu mě občas bolí.
Moc gratuluji k miminku a mějte se krásně. :mavam: :kytka:

Příspěvek upraven 04.08.15 v 13:13

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 04.08.15 13:14

@tartaletka Oxytocinovým zátěžovým testem lékař zjišťuje, jak bude plod reagovat na děložní činnost a hodnotí, jak je organismus těhotné ženy připraven k porodu. Důvodem k jeho provedení je přenášení a nenormální kardiotokografická křivka. Tolik citace z odborné literatury.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama