IUI funguje a stojí za to

Snažení

Po více jak 2 letech snažení o miminko jsme přistoupili na pomoc centra asistované reprodukce Pronatal v Praze.

Antikoncepci jsem nebrala již 5 let. Po všech stránkách jsem byla absolutně zdravá. Doktor říkal, že vše je tak, jak má, že ovuluji absolutně pravidelně. Po manželově vyšetření se zjistilo, že má pomalé sperma, množství je v normě a že je vlastně vše jinak ok. Jelikož lékař, který si nás vzal na starosti, byl náš kamarád, tak nás chtěl ušetřit „zbytečných“ pokusů, které nemají mnoha% úspěšnost. Zvolili jsme tedy rovnou IVF.

Po odběrech krve, řešení co všechno nás čeká, po předání všech smluv a informovaných souhlasů jsme odjeli domů. Večer nám ale přišel email, že o nás dr. přemýšlel a že mu přijde hloupost, abychom podstupovali tak složitý zákrok, když jsme zdraví a že si myslí, že IUI bude rozumnější. Přemýšleli jsme nad tím vším, co IVF obnáší a dospěli k názoru, že bude v našem případě bude opravdu lepší podstoupit metodu méně zatěžující. První IUI jsme podstoupili asi za měsíc, jelikož jsem zrovna v den 1. návštěvy v CARU ovulovala, takže doktor alespoň viděl, že vše funguje tak, jak má.

První IUI se nepovedla a následovala hned další. Doktor ze začátku navrhl, že zkusíme 2 pokusy IUI a pak bychom zkusili IVF. Při druhé zkoušce IUI jsem rovnou řekla, že bych v tom ráda pokračovala, a to alespoň do třetice všeho dobrého. Měli jsme 2 měsíce pauzu, jelikož přes Vánoce se v Pronatalu nepracuje. Krásně jsme se vydovolenkovali u moře a vrátili se plni energie.

Třetí návštěva byla bláznivá, jelikož jsme čekali déle než obvykle. Náš kamarád doktor byl na operačním sále, takže na nás neměl čas. Řekla jsem na recepci, že nemám problém s jiným lékařem (bála jsem se, aby upravené sperma nebylo moc dlouho někde položené :-D). Vše proběhlo jako vždy a jeli jsme domů. Už v čekárně se mi ale začaly honit hlavou myšlenky, zda tohle všechno má cenu, zda má cenu podstupovat IVF, bála jsem se hrozně těch injekcí, toho jak to moje tělo přijme, bála jsem se narkózy a začala úplně přehodnocovat ži­vot.

2 dny poté jsem k rodičům odvezla všechny věci pro mimčo, které jsem měla, po večerech jsem brečela, že nechci podstupovat něco tak razantního, a brečela jsem i kamarádce, že prostě nezvládám tu myšlenku na to, co mě čeká, i přes to, že jsem zdravá. Začali jsme se kvůli tomu hádat i s manželem (přitom máme krásné, spokojené manželství), až jsme skončili objednaní v manželské poradně (to vše během jednoho týdne).

Vše se sesypalo a já absolutně změnila myšlenky. V ten okamžik mi bylo všechno jedno. 2 dny před očekávanou menstruací jsem si dělala test a nic. Den před menstruací jsem stála v koupelně před zrcadlem a zdála se mi divná prsa (bolela mě, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornosti, jelikož mě mé tělo takto klamalo už mnohokrát).

Ráno v den očekávané menstruace mi to nedalo a udělala jsem si test. Nejdříve se objevila jedna čárka, tak jsem ho chtěla už vyhodit, ale najednou se začala objevovat i druhá. 2 čáry jako dálnice :-D Byla jsem v tu chvíli nejšťastnější žena a hned jsem volala manželovi :-D a samozřejmě mé nejlepší kamarádce: mámě. Šupajdila jsem za gynekologem, který mně odebral krev, a za 2 hodiny jsem věděla, že se konečně zadařilo! 3 testy pozitivní, krev pozitivní a na ultrazvuku zvětšená sliznice, která je znakem těhotenství.

Je ještě brzy, momentálně jsem asi v tom nejsložitějším období vývoje „mimča“, ale alespoň víme, že IUI je metoda, která funguje a že se jsme třeba i zvýšili statistiky. Pokud by nám to nedej Bože nevyšlo, tak jdu do IUI znovu! Je mi jasné, že každý máme jiné problémy, proč nám mimčo nejde. Třeba si toto přečte pár, který má problém stejný a dá mu to naději, že IUI funguje a že stojí za to ji podstupovat! I vícekrát.

Z lékařů v Pronatalu doporučuji: MUDr. Mrázek, MUDr. Středa. Neměla jsem dobré zkušenosti s dr. Slámovou, nelíbil se mi její přístup (jako na běžícím pásu), nic moc mi nevysvětlila a ještě mi tvrdila opak toho, co mi říkali jiní lékaři. Mluvila mi něco o špatném tvaru dělohy či čeho atd.

Přeji všem pevné nervy! To je to nejduležitější!

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 22.02.13 08:05

Nám taky IUI vyšlo a to nám tvrdili, že musíme na IVF+ICSI, že IUI nemá cenu :D :D
A tědka mi v postýlce spinká Nikol.

Moc moc držím palečky, aby bylo miminko v pořádku :-)

 
veverušák  22.02.13 08:46

Velká gratulace. Já iui podstoupila 6 krát, nezadařilo se. Nyní mám dvě krásné děti po ivf.Tak nebo tak, super, že jste nemusela podstoupit vše kolem ivf. Moc gratuluji a přeji už jen samé štěstí.

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 22.02.13 09:06

Děkuji za deníček. Příští týden nás čeká naše čtvrtá iui, tak jsem zvědavá. Snažím se myslet pozitivně, ale už pomalu ztrácím naději, že budeme touto metodou úspěšní. Taky jsme oba zdraví, máme spolu již jednu dcerku přirozeně a absolutně netušíme, kde je problém. :nevim:

 
vendula K.  22.02.13 09:09

Ahoj, moc gratuluju k mimi, taky se s manželem snažíme 2,5 roku o mimi a nic, manžel má špatný spermiogram, bral vit. E a maccu a jen se to zhoršilo, bylo doporučeno IVF+ICSI. teď bere selzink tak uvidíme jak dojde ke zlepšení, příští týden jdu na krev+utz a doktor chce prosvést IUI, myslela jsem si že je to ztráta času ale po tvém příběhu jsem změnila názor. takže to chci zkusit, čekala jsem už dlouho ale chvíli ještě vydržím. třeba taky budeme patřit do té skupinky šťastných kterým IUI pomohlo a nebudeme muset jít na IVF. taky jsme se s manželem kvůli tomu dost hádali, nemohla jsem pochopit proč? proč, když máme všechno a všechno obětujeme pro dítě tak proč ho nemůžeme mít. Všem držím moc pěstičky V

 
Verunka8
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 15 inzerátů 22.02.13 09:24

Moc gratuluju k vysněný dvoum čárkám a děkuji za tento deníček. Dodala jsi mi velku naději, že by to mohlo vyjít. S manželem se snažíme už rok a půl a začátkem března jdeme na naše 1.IUI, jinak jsme taky úplně zdravý :lol: Šetři se!!!

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 22.02.13 09:47

Děkuji ti za tento deníček, dodalo mi to tolik naděje :hug:. Chystáme se na 1.IUI a IVF se taky bojím, jak čert kříže, tak doufám, že IUI u nás prostě výjde. Držím pěstí, ať miminko krásně roste a moc tě nezlobí :hug:!

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 22.02.13 09:49

To máte teda štěstí :potlesk: já ani po 4 IUI nic a tak jdeme do IVF.

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 22.02.13 10:02

Gratuluji k úspěšnému IUI, nám to 3× nevyšlo a až IVF bylo úspěšné. ať je miminko zdravé a přeji klidné a bezproblémové těhotenství a rychlý porod :srdce:

 
xk.kx
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 22.02.13 10:21

Též nám IUI vyšlo a výsledek nám vyleze za pár dní :palec: :dance:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 22.02.13 10:37

Děkuji za deníček :kytka: Dodal mi na optimismu, protože v pondělí nás nejspíš čeká druhé IUI, tak snad budeme mít taky štěstí :D Držím palečky, aby se mimčo vyvíjelo jak má ;)

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 22.02.13 10:53

My byli na IUI 4× a nic. Máme dcerku až po IVF a nelituji! Pro mne to nic nebylo, klidně bych šla znovu, nebylo mě špatně, nebolelo mě nic, prostě pohoda a ty injekce též

 
ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 22.02.13 11:13

Deníček krásný :) jsem ráda, že vám to takhle vyšlo :) můj manžel měl pomalejší spermie a tak bral selzink, ale stále pomalé a ne všechny šli přímo :( já jsem byla bez ovulací :( samí anovulační cykli :( takže jsme oba byly takovy skeptičtí a šli skoro po dvou letech do Caru. Gynekolog už nevěděl co dál :) no a tam nám rovnou IUI nedoporučili kuli problémům nás obou což jsme chápali už jsme se připravovali psychicky na IVF, tak trochu jsme i věděli co nás čeká díky naší příbuzné co si tím už prošla :) a hold jsem se přemohla nejak to zvládla ani nevim jak bála jsem se každý návštěvi a halvně narkozy a někdy jsem měla i dny jak říkáš, začala jsem přemýšlet nemám ještě čas třeba časem to přijde třeba se to všechno ještě upraví, ale všichni mě přesvědčovali, že až nejdřív po porodu u mě! a tak jsme to zvládli a podstoupili nakonec IVF+ICSI a na první pokus:) a bez žádných mrazáčku :( dnes se těšíme na chlapečka :)

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 22.02.13 12:20

Moc gratulujeme k těhotenství a přejeme, ať vše probíhá jak má :kytka: My jsme také byli na IUI, ale hned před prvním pokusem nám řekli, že máme hodně špatnou morfologii a příště doporučují rovnou IVF+ICSI, že tomu IUI v našem případě moc nevěří. Ale udělali nám to když už jsme na to byli připravení. A dneska je tomu našemu prvnímu pokusu 9 týdnů a spokojeně si chrupká na gauči :) :srdce:
Ať Vám všechno vyjde! :hug:

 
Luci 2010  22.02.13 12:26

Určitě vám to vyjde. Když jste oba zdraví, tak není důvod aby ne. je to hodně o psychice. Já mám jen jeden vejcovod a tak nás v CAR vzali okamžitě a bez dalších vyčetření řekli že bez IVF to nepůjde. Dokonce jsem vyfasovala injekce na stimulaci a pořád čekala a čekala, když už si po MS začnu píchat…a čekala a čekala až jsem zkusila test. Byl pozitivní. Nyní již mám 2 dcery - od přírody. Zjevně stačí i jen jeden vejcovod :-)
Držím vám palce.

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 22.02.13 13:47

Gratuluji že to vyšlo, já jsem 3× neúspěšně podstoupila IUI, ale mám kolem sebe dost kamarádek, kterým to vyšlo na 1 pokus, tak to určitě funguje. Tak hodně štěsti a držím palce ať to dopadne dobře :hug: :hug:

 
raduš 7
Povídálka 18 příspěvků 22.02.13 13:50

Nám taky vyšlo IUI poprvé se nezadařilo a podruhé jsem otěhotněla. Máme Kubíčka a to nás doktor pořád tlačil do IVF. Jsme oba zdraví tak jsem chtěla skusit 3 IUI a pak až IVF. Už jsem počítala že to tak dopadne a najednou se to povedlo.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 22.02.13 17:02

Gratuluji. Je to hodně o štěstí, někomu to vyjde, někomu ne. Ono vůbec početí jakoukoliv formou je prostě zázrak. A někdy taky stačí zbrzdit, nám se to povedlo se špatným spermiogramem naprosto samo když už jsme se nesnažili a plánovali trochu jinou budoucnost s tím, že miminko si teda ještě počká. Takže já osobně si myslim, že i ta hlavinka je toho všeho součást.
Tak si užívej těhulkování a hlavně ať je všechno v pohodě.

 
fiona313
Echt Kelišová 8928 příspěvků 22.02.13 18:20

Ahoj, nám nevyšlo 2× IVF, zadařilo se až po první IUI. Držím palce. :palec:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 22.02.13 20:32

Moc gratuluji k těhotenství. Ať vše dobře dopadne! :hug:

 
elllis
Kelišová 5221 příspěvků 22.02.13 21:41

Moc gratuluji a přeji pohodové těhotenství, porod i mateřství :palec: Myslím, že každý by si měl sám určit, co chce nebo nechce podstoupit a hlavně se nenechat od dr. do ničeho nutit ;) My podstoupili 2× IUI, 2× IVF/ICSI, pak za 2× IUI a pak se nám zadařilo po posledním IUI nebo možná přirozeně, to nikdo neví :mrgreen: ale máme krásného zdravého chlapečka a to je to nejdůležitější :srdce:

 
zuzankkaa1
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 22.02.13 21:51

Ahojte
Nam sa IUI podarilo na prvy pokus:)ja som bola ok, manzel mal zly spermiogram a dnes mame po IUI 20 mes. dceru a o 4 mesiace po porode som spontanne bez lekarov otehotnela druhy krat:))))mala ma teraz skoro 7 mes. A to sme mysleli e deti prirodzenou cestou mat nebudeme:)

 
Marmosetka
Povídálka 27 příspěvků 22.02.13 22:02

Děkuji všem za ohlasy. Doufám, že Vám můj příběh dodal naději a úsměv na tváři. Někdy mi přijde, že IVF upřednostňují v některých případech jen kvůli finančnímu efektu… Držte se a přeji jen to nejlepší.

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 22.02.13 23:06

Krásný deníček :hug:
S manželem jsme podstoupili IUI 4× a poslední pokus vyšel, máme krásného zdravého 4,5měsíčního chlapečka, který tu teď vedle spinká v postýlce :-)
Důležité je nevzdat to :hug: Přeji hodně štěstí :mavam:

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 24.02.13 20:14

Krasny, moc gratuluju, ja jsem 10 dni po prvnim IUI a rano test negativni, tak uvidim, jestli se to jeste nejak vyvine nebo pujdem do dalsiho pokusu :) Mam v planu to zkouset minimalne trikrat, protoze IVF se bojim jako cert krize, dost tezko snasim jakekoliv hormony, tak uviidme, snad to nebude treba..Preju hodne stesti a at roste :)

 
Marmosetka
Povídálka 27 příspěvků 25.02.13 13:23

@Evikuk Test mi prokázal těhotenství 16. den po IUI. Ještě 13. nebo 14. den nereagoval. Držím palce!!!

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 25.02.13 16:13

@Marmosetka Diky moc za pozitivni zpravu :) A brala jsi dal utrogestan? Kdyby to byl nahodou i muj pripad, tak bych po 14 dnech a neg testu mela vysadit…A ten test byl 13. a 14. den snehove bily nebo tam byl duch? Dekuju za povzbuzeni :kytka:

 
Marmosetka
Povídálka 27 příspěvků 25.02.13 21:00

@Evikuk Ten byl asi úplně bílý ( až tak jsem to nezkoumala, když jsem viděla jednu čárku). Upřímně co se týče Utrogestanu, tak jsem jej brala jen 1. týden, jelikož mi došel a nezašla jsem si do lékárny pro nový. V hlavě jsem si říkala, že když to má vyjít, tak mi v tom nepomůže zavádění Utrogestanu… Jak jsem psala v deníčku : Já to prostě v hlavě všechno přehodnotila a bylo mi už všechno jedno. Byla jsem psychicky na dně s tou vidinou co mě čeká… Řekla jsem to gynekologovi po zjištění že to vyšlo a on říkal, že se nic neděje

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 26.02.13 20:15

@Marmosetka Ahojky,tak dnes, 13.den zas bilo, tak uvidime…Ja na ten utrogestan uz taky tak nenjak nemam silu, je mi z nej blbe a jsem rozhodnuta pristi mesic nebrat, nedela mi to dobre, tak jak by mi mohl pomoct…snad to brzo dopadne dobre, tento mesic uz tomu moc neverim :-/

 
Sion
Závislačka 4174 příspěvků 04.03.13 13:58

Moc gratuluju :hug: doufám, že vše bude v pořádku a miminko to zvládne :) Hlavně vám přeju spoustu zdravíčka :hug:
Taky se chystáme na jaře do centra a přemýšleli jsme víc o IUI, i když u nás není vše v pořádku jako u vás. Já jsem bez ovulky, ale snad se to podaří a oni mi k ní pomůžou :hug:

 
Marmosetka
Povídálka 27 příspěvků 05.03.13 09:17

@Niiika88 Držím palce! Je doopravdy krásné, když si člověk přeje, snaží se, dělá pro to maximum co jde a pak to konečně vyjde. Je to takové vysněné, vytoužené miminko a člověk si je alespoň jistý, že se na vše připravil, že partner či manžel po miminku též touží a že společnými silami jste to zvládli i přes veškeré strasti a problémy, které to obnášelo. Výsledek pak stojí za to. Někde jsem tu četla o „snažilce“, která měla problémy s ovulací, tu ji upravili léky a IUI jim vyšlo! :palec:

 
zdenka_j
Nováček 1 příspěvek 18.03.13 11:11

Veliká gratulace k těhotenství. A moc děkuji za článek, my se snažíme o dítě pekelně dlouho, ale pořád jsme nechtěli jít do IUI, jelikož jsme dle lékařů oba zdraví. Teď jsme se rozhodli, že to risknem. A k rozhodnutí přispěl i tvůj deníček. :kytka:

 
Terila
Kecalka 137 příspěvků 06.05.13 13:46

Moc gratuluji k mimču z IUI. Nám také vyšlo IUI v Pronatalu v Praze a to ihned první a rovnou dvojčátka. A i když ty píšeš, že nemáš dobrou zkušenost s Mudr. Slámovou, tak já za sebe ji jen a jen mohu doporučit.

 
lucynka25
Kelišová 5385 příspěvků 30 inzerátů 05.12.16 22:15

Nám vyšlo v roce 2014 hned 1.iui a teď při snaze o druhé dítě, ktere se povedlo samo od sebe ale bohužel skončilo v 8+4 zamlklym potratem v květnu, půjdu ted po 4.na iui, tak snad už to klapne.. :think:

Příspěvek upraven 05.12.16 v 22:16

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama