IVF

Snažení
  • 08.03.05

Ahojte holky, ve čtvrtek mě začiná stimulace. Mám strach, že to nedopadne dobře.

Manžel stále chce jenom jedno vajíčko, říka, že si zaplatíme prodlouženou kultivace a také HA. Přesto mám strach. Přece dvě jsou dvě. Máme už jednoho chlapečka a manžel se bojí, aby z toho nebyly dvojčata. Já bych je i brala, ale přece jenom si říkám, co když bych to pak nezvládla. Jestli máte některá zkušenosti, tak mě napište. Každá rada dobrá. Zatím ahoj Marcela.

Váš příspěvek
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.03.05 18:05

Ahoj Marcelo, čekám na výsledky těhotenského testu po IVF+ICSI. Stimulaci určitě zvládneš, není to nic strašného, i když se to zdá těžké. Já jsem vše podstupovala poprvé, ale to čekání na výsledek je mnohem horší než celá příprava i odběr oocytů i transfer. Měla jsem celkem 10 vajíček, nakonec jich "snad ještě mám " 2 . Já bych určitě šla do dvou, přece jenom je to větší jistota, aby jste si potom nevyčítali, že jste pro to neudělali vše! Taky peníze, které do toho dáte nejsou malé! Měli jsme taky připlaceno vše navíc, prodlouženou kultivaci i AH. Urřitě by každý měl proto udělat co nejvíce.
První dítě máte taky po IVF?No a kdyby to byli dvojčátka, ta radost by byla dvojnásobná, ne?Držím palce! Kati

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 08.03.05 18:18

Ahoj Marcelo,
to je těžké radit. My nemáme žádné děti a podstoupila jsem ivf+icsi a při prvním transferu mi hvůli hyperstimulačnímu syndromu dali jen jedno embrijko po prodloužené kultivaci. Nechytilo se a při dalším mi transferovali 3 a nechytlo se taky žádné. Při třetím mi dali dvě a chytlo se jedno. Prostě čím víc jich dají tím větší šance na otěhotnění, ovšem s tou možností vícečetného těhotenství. Co já bych za dvojčátka dala, abych to nemusela podstupovat znovu!!! Chceme totiž dvě děti. Takže jsme více méně „smíření“ s tím ža příště to můžou být dvojčátka. Ale těším se na to už teď i když to bude asi náročnější… Lékaři taky nabízejí redukci při vícečetném těhotenství, ale je tam zase riziko, že tím přijdeš o všechna miminka… Je to opravdu na vás jak se rozhodnete.. Všechno má svoje pro a proti. Ale když člověk touží po miminku a jiná možnost není, udělá pro to všechno a zvládne i dvojčátka :-)))
Přeju hodně štěstí. Adka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 21:02

Ahoj Marcelo, mě to všechno teprve čeká včera jsem dostala mentruaci takže ještě 19 dnů a dostanu první injekci! Já jsem teprve teď zjistila jak jsem se báječně vdala. Snažili jsme se víc než rok a pak mě přestalo chodit si jen pro Duphaston tak jsem zavola do Gestu. Jsou tam vážně báječní! Bohužel zjistili, že mám neprůchodné vejcovody. Manžel má spermiogram naštěstí úplně OK, ale to čekání na spermiogram bylo hrozný, taky jsme to úspěšně oslavili. No ale zpátky k tématu. My jsme to probírali horem i dolem a pořád dokola a nakonec jsme se domluvili na dvou embriích a kompletním servisu - prodlouženou kultivaci, hatching a zmrazení. Oba tajně doufáme, že to vyjde a že to budou dvojčata. No a samozřejmě, že manžel předpokládá, že to budou kluci!!! Když si manžel představil jak bude řádit ne s jedním ale hned se dvěma broučky najednou, přišlo nám to jako zcela normální. Ale na druhou stranu jsme si velmi dobře vědomi rizik spojených s mnohačetným těhotenstvím. No ale když už zvládneme jedno proč bychom nezvládli dvě??? To jsou slova mého manžela. Držím palečky a věř, že jsme na tom všechny stejně, ta nejistota a čekání jsou hrozné, ale stojí to za to!!! Snad i nám to vyjde - začínáme za 19 dnů. A dej vědět Jarka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.05 17:20

Marcelko,
nezlob se, ale po přečtení tvého dotazu se mi fakt chtělo smát.....myslíš, že se tě doktoři budou ptát kolik jich tam chceš???To záleží na mnoha věcech…(hyper­stimulační syndrom, kultivace, atd,atd…)
Já řeknu jen svůj počet-vždy mi jich dávaly 3!
A to mám za sebou 3IVF a 1KET…(u toho prvního IVF-mi ani nic nemohly vrátit zpět díky hyperstimulaci­..měla jsem přes 40vajíček a rychle ovulovaly…)
Tobě přeji hodně štěstí a maželovi pevné nervy třeba i s trojčatama, protože co by za to jiné daly…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 15:03

Nějak nechápu ten výsměch Marcele !!!! Jistě, že se může s lékaři bavit o tom, kolik embryií chce přenést. Pokud-li dojde k hyperstimulaci, tak jistě max. 1, pokud vůbec k ET dojde, ale jinak proč by nemohla chtít jen jedno??? Naopak dnes už moderní centra více jak dvě embrya nedávají, protože kdyby se uchytila všechna, je potom obrovská šance na komplikace!!! Takže se poté naopak doporučjí redukce… a to je přeci zbytečné! Zkuste se podívat na statistiky center, kolik embryí v průměru přenášejí!!!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.05 12:17

Ahoj Kati, moc děkuji za povzbuzení. Já, aby jsem ti pravdu řekla bych brala i dvojčátka. Ale máme docela složitou situaci. Já dělám dálkově práva a začínáme stavět. Je to hloupé, zdá se, že nevím co chci. Ale školu jsem začala před dvoma rokama. To bylo po ročním snažení a ještě jsem nevěděla jaký bude lékařský nález. Do té doby jsem si myslela, jenom že se prostě nemůžeme trefit do toho správného dne. Doktorka mě taky jenom uklidňovala a říkala, že to chce svůj čas. Jenomže už toho času bylo hodně pryč a tak jsem šla s manželem na vyšetření. První dítě máme přirozenou cestou. Musela být svatby. No a nevím kdo by mě hlídal dvě děti 3× do měsíce. Tchýně snad jedno jo, ale dvě určitě nezvládne. No, ještě ti napíši jak všechno nakonec dopadlo. Věřím, že všechno dopadne dobře. Zatím se měj pěkně. M

Merllynka22
Povídálka 21 příspěvků 19.03.05 05:11

Naprosto souhlasim s příspěvkem přede mnou.Asi budu vypadat jako nezkušenej debil-v tomhle nezkušená jsem,teda co se týče financí.
Kolik tak zhruba stojí IVF alespoň pro představu?Děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.05 14:46

Ahoj Marcelko, také jsem byla na umělém oplodnění. Zaplatili jsme si i prodlouženou kultivaci, AH a ISCI (vpich spermie jehlou přímo do vajíčka). Rozhodli jsme se pro vrácení dvou embryí a obě se chytla. Teď jsem v 6. měsíci a čekáme dvě holčičky. Stimulace se neboj, je to individuální, ale já jsem chodila normálně do práce, bříško jsem měla ke konci trochu nafouklé a uvnitř horké, ale jinak pohoda. Naopak doporučuji po vrácení embryí být v klidu doma alespoň 2-3 týdny, já jsem spěchala do práce a po dvou dnech jsem musela na neschopenku, protože mi oteklo břicho v důsledku hyperstimulace vaječníků. Takže hlavně klídek a manželovi domluv, že dvojčátka jsou super!!!! Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.05 08:26

Ahojky Marci, moc jsi mě potěšila tou tvou správou. Snad budu mít tolik štěstíčka jak ty. V pátek si začínám píchat Puregon a ve čtvrtek jdu na poslední ultrazvuk před odsátím vajíček. Ničeho se tak nebojím jak toho výsledku. Máme doma už jednoho chlapečka, má 10roků. Strašně si přeje sourozence. Děláme to hlavně pro něj. Docela tím trpí. No, ale poprvé se nám to povedlo a ani jsem to nechtěla. Ale 10let je 10 let. Ty máš už nějaké děti? Já na tu neschopenku pujdu hned, nechci nec riskovat. Když dopadne všechno dobře, tak se ti ozvu. Zatím se měj pěkně . M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.05 08:32

Omlouvám se, předchozí odpověď je pro Ivanku. M.

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 27.03.05 23:31

Ahoj Marcelo!
Až teď jsem zjistila, že jsi mi napsala, takže se omlouvám, že píšu až teď.
Nám testy dopadly špatně, takže nejsem těhule. Snad příště!
Já si dokážu představit, že bych měla dvojčátka, docela mi to teď připadá i jako přirozené, že zrovna já bych je měla mít.
Vím, co asi prožíváš s tou školou. Když se u nás v práci plánuje něco na půl rok dopředu, tak mám strach něco slíbit, protože pořád v duchu doufám, že už budu těhotná. Ale určitě vím, že dítě(nebo děti) chci. Takže práce půjde stranou!
Měj se pěkně a napiš, až budeš vědět více! Kati

jitulka
Nováček 9 příspěvků 08.04.05 12:01

Ahoj, to je skvělé, že vám to vyšlo, poslední hrazený cyklus! Taky mě to čeká a myslím, že kdyby to 2× nevyšlo, bylo by to hrozně stresující. Jak jsi to zvládala? A kde jsi byla? Každopádně gratuluji moc!

Vložit nový komentář