Já, domarodka

Když jsem zjistila, že čekáme přírůstek, hrozně jsem se těšila – na vše, včetně porodu…

*

Abych trochu přiblížila mé první těhotenství a porod, tak ve zkratce: Otěhotněla jsem na „první dobrou“, těhotenství bez komplikací, bez nevolností, na kontroly jsem chodila jednou měsíčně, bez otoků, tlak dle učebnice, prostě všechno, jak má být. Jenže malé se ven nechtělo, takže 10. den přenášení ve 41+3 jsem nastoupila do nemocnice na vyvolání.

Cesty připravené, hlavička dole, dostala jsem tabletku, po té mi došly po asi 3 hodinách první bolesti – hned pravidelné, po 3 minutách. Tak se to drželo další 3 hodiny a nakonec se narodilo naše prvorozené zlatíčko, s váhou 3335 gramů a 49 cm, bez nástřihu, bez poranění. Nádherná vzpomínka, krásné okamžiky. Na porodním sále jsem se loučila se slovy: „Tak za rok nashle.“ Inu… Od té doby už uběhly 3 roky, a tak jsme se rozhodli naši rodinu zkusit zase o jednoho člena rozšířit a dostát svého slibu a vrátit se na místo činu. Pozdě, ale přece :)

Podruhé jsem otěhotněla stejně jako poprvé – plánovaně a na první pokus, těhotenství taktéž bez jediné chybičky, aktivní jsem byla do poslední chvilky. Protože jsem měla první porod vyvolávaný, byla jsem v tomto ohledu jako prvorodička – neměla jsem tušení, jestli „to“ poznám, jestli „to“ vůbec samo přijde, nebo si zase užiju vyvolání a nedostane se mi té možnosti vyzkoušet si porod tak, jak bych chtěla. Bez chemie. A tak jsem se jala vzít to trochu víc do vlastních rukou a nenechávat to jenom na tom mrněti v bříšku.

Od 34. týdne jsem začala s maliníkem, 2 šálky denně, k tomu denně jogurt se semínkem. Od 36. týdne jsem nasadila homeopatika, příjem maliníku zvýšila na konvičku denně. Ve 38.týdnu jsem už nepila nic jiného, homeo do sebe rvala pomalu horem spodem, maximálně obden znásilňovala manžela, poté zaváděla tabletky pupalky k čípku… No co vám budu povídat, zas nic. Už jsem se začala smiřovat s vyvoláním.

Venku zrovna probíhaly parádní vlny veder, my si s prvorozenou užívaly u bazénu. Byla jsem 40+2. Chvilkama jsem cítila slabé menstruační bolesti, nicméně nepřikládala jsem tomu žádný význam, koneckonců, poslíčky jsem měla už asi měsíc. Udělala jsem oběd a zdálo se mi, že to trochu sílí, takže dám sprchu a uvidíme, třeba se to rozjede tentokrát samo.

Dcera koukala na televizi na Mášu (skoro čtyřletá). Vlezla jsem do vany a jak jsem zvedala druhou nohu – lup – praskla voda a já šla během pár chvilek do kolen. Bolest jako prase, fakt jsem myslela, že umřu. Chtěla jsem z vany ven, v tom další. Volala jsem na dceru, ať mi donese telefon. To už jsem bolestí brečela, chtělo se mi křičet a myslela jsem, že určitě umřu. Kvůli dceři jsem se snažila se krotit co to šlo, ale ono to prostě nešlo.

Povedlo se mi dostat ven z vany, přišla malá s tím, že neví, kde mám mobil. No, byl na nabíječce v patře na polici, kde nedosáhne. Vybitý, vypnutý. Další bolest, mezi nohama cítím teplo z unikající vody, přijde mi, že je snad všude. Další bolest. Jo, asi to bude ten přirozenej rozjezd porodu, kterej neznám a říkám si, zlatý vyvolání.

Brečím bolestí. Brečí dcera, chce mi dát pusu a přitulit se, má strach. Já taky. Posílám jí k televizi, nechce jít. Další bolest, křičím. A asi jsem i sprostá. Další bolest, vlastně ani nevím, po jaké chvíli, ale nezvládla jsem se z nich vzpamatovat a už tu byla zase další. Za tu dobu (kterou teda neumím blíž specifikovat) jsem se zvládla posunout o asi 3 metry v rámci koupelny. Představa projít obývák, vylézt schody, zapnout telefon, zavolat manželovi… Nereálné. Najednou šílenej tlak na velkou, další bolest. Tlačím. Takže nejen že je v koupelně vypuštěnej bazének plodovky, já se do toho i po… Snažím se netlačit a dobelhat se pro ten telefon.

Tlačím. Teda netlačím, ono to tlačí samo. Křičím. Bolí to jak čert, klečím na kolenou. Dcera chudák slzy v očích. Intuitivně si sahám mezi nohy, na ruce mám krev. Opět bolest, opět tlak. Jsem úplně hotová, tlačím. Brečím. Kromě šílenýho tlaku cítím i řezání, pálení… Opět si sahám mezi nohy a cítím hlavičku. Posílám dceru aspoň pro osušku, stále jsem na 4, bolest už skoro ustává. Opět to tlačí, překulím na bok, hmatám hlavičku, na další kontrakci jde i zbytek tělíčka. Najednou bolest nikde a já mám na sobě miminko.

Moje, naše maličký a krásný miminko, který hnedka pláče a chytá růžovo červenou barvu. Dýchá. To je první, co mě zajímá. Zažívám neskutečnou úlevu, bolest nikde. V televizi slyším, jak Máša zpívá – ten díl stále neskončil. Malou balím do osušky, starší dcera víská radostí a brečí. Já brečím taky, ale už ne bolestí. Obrovská euforie, radost. Asi to mám fakt za sebou, za chvíli vyjde placenta. Trochu se třepu, ale je mi vedro. Dceru na sobě, v ruce ten bochník placenty.

Pomalu a opatrně se zvedám ze země, jdu konečně pro ten telefon, sedám si na postel – absolutně neřeším, co tam po sobě zanechám – volám manželovi, maličká už nebrečí, jenom kouká. No, já taky koukám a stále mi pořádně nedochází, co se právě událo. Starší dcera kouká v obýváku na zbytek Máši.

Po chvilce manžel zvedá telefon s dotazem: „Tak co, jdeme rodit?“ odpovídám, že už se stalo. Chvíli ticho, následně dotaz, jestli si dělám prdel a kde jsem, jestli v nemocnici. Nedělám a v nemocnici nejsem. Ještě se mě ptá, jestli jsem volala sanitu? Nevolala, a vlastně ani nevím, proč jsem volala první jemu. Balí se a jede domů. Volám si rychlou, paní na lince oznamuju, že jsem právě porodila. Hlásím nějaké informace, adresu a posílá sem sanitu. Ležím v posteli, maličká nebrečí, mhouří očka a za chvilku usíná, stihla se i přisát. Za chvíli přichází dcera a lehá si k nám. Člověk by řekl, taková pěkná rodinná idylka.

Za asi 10-15 minut, nevím přesně, přijíždí manžel společně se sanitou – žádná převozovka, ale rovnou rychlá, což mě překvapilo. Manžel přichází společně s lékařem, šok střídá překvapení, úleva, že jsme obě, vlastně všechny, v pořádku. Já už se jenom směju, nic mě nebolí a jsem hrozně šťastná. Maličkou balí, aby se neprochladila, a jedeme do porodnice. Jenom ne už na porodní, ale rovnou na šestinedělí.

Abych to shrnula – bylo to totálně odlišné než první porod. Obojí mělo něco do sebe, naštěstí jsme obě v pořádku, já dokonce i bez poranění. A můžu říct, že nejhorší na tom byla ta bezmoc, strach, že jsem tam sama s dcerou, která neodemkne ani bránu. Jinak by to bylo vlastně úplně ideální.

P. S. Když jsem viděla tu spoušť na mém porodním místě, nezáviděla jsem muži, co ho čeká a doufala, že to jenom nepřikryje novinama a nenechá to, až jak dojedu z porodnice – nenechal. :)
P. P. S. Po této akci manžel prohlásil, že u třetího mě před termínem odveze do porodnice a nechá tam, že jedna taková akce mu stačila až do konce života. No, to mně vlastně taky.

Kdo jste dočetl, díky. :) Maliníku, semínku, sexu, pupalce a homeu zdar!

P. K. L. V.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1.9.17 06:41

Hezkej denicek, dobre se cetl. Jsi borec, zvladla jsi to krasne :kytka:. Jen me zajima - co prvorozena dcera, nezanechalo to na ni nejaky psychicky nasledky? Nebo je jeste malicka, ze si to nebude pamatovat?

 • Nahlásit
 • Zmínit
5255
1.9.17 06:53

Mazec! A velká gratulace, že jste to tak pěkně zvládli!

Já měla všechny 4 porody potermínové a vyvolávané, takže chápu Tvé snahy. U mě nepomohlo nic (tu pupalku jsem teda nezkoušela, ale ostatní ano) A myslím, že díky bohu za to, že jsem si je všechny porodila v porodnici

 • Nahlásit
 • Zmínit
4484
1.9.17 07:29

Ty kraso, to bych se fakt po… strachy, rodit doma s nasim 4letakem sama, ups! Slusnej fofr, ja bych asi volala nez bych vlezla do te vany, ta mi prvni porod taky pekne rozjela! :lol: Nikdy nevis, udela se ti spatne a co pak, tak maly dite ani tu sanitku nezavola, jeste ze to dobre dopadlo…i kdyz chudak mala, taky si rikam jestli z te krve a vseho kolem nemela sok, ale jestli pak mela radost z miminka a v klidu si dokoukala pohadku tak super, zvladly jste to vsechny tri uzasne, vetsi sok to byl asi spis pro manzela co :D Gratuluju ke zdravemu miminku, u prvniho jsem taky pila malinik a slo to celkem rychle, kontrakce po 5 min. rovnou v te vane a do porodnice jsem prijela otevrena na 7…ale ted do sebe radsi nic zatim nervu - muz je s malym jeste na par dni pryc, udelali si maly vylet pac cele leto si pry dovolenou vzit nemohl a do terminu mam neco pres 2 tydny, tak aspon nez se mi vrati, rada bych vydrzela vcelku:-) Prvni prcek byl presne v terminu… ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
1.9.17 07:52

NO TY WOE :potlesk: jako klobouk dolu. Vsechno dobre dopadlo, ted zu budte jen stastni :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2593
1.9.17 07:53

Super. Krásně jste to zvládly.

Jinak u nás je to taky tak, že při případném dalším (ale to asi nenastane) porodu jsem odvezena v 37+5 do porodnice… Teď při druhém porodu jsem naštěstí byla v porodnici kvůli prasklé vodě, manžel doma, asistentka mu slibovala, že až se začne něco dít, tak zavoláme a že to určitě stihne. Nestihl. Za 15 min. od první kontrakce bylo vymalováno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 08:15

Gratuluji. Male je mi líto, ale snad se otrepe. Jinak u nás stejne - první vyvolavany 42+0 a druhy prekotny porod. Ale my tedy stihli porodnici - seděla jsem dítěti v autě na hlavě :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 08:29
:palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
1.9.17 08:34

No jako super, že jsi měla tak rychlý porod, ale chudák dcerka že to musela vidět… určitě to v ní něco zanechá i kdyby se to nemělo projevit hned, takové věci by děti vidět fakt neměly, ale co sedá dělat

 • Nahlásit
16231
1.9.17 08:45

Gratuluju :kytka:, jsi fakt dobra, jen tak si doma porodit u plotny :mrgreen: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13784
1.9.17 09:37

Super! Já měla taky překotný, porodit doma, tak to nebude se šťastným koncem jako u tebe…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2593
1.9.17 09:37

Myslím, že 4 letý dítě si z toho (pokud ostatní nebudou dělat vědu a furt se jí na to ptát) nic dělat nebude. Takhle to fungovalo vždycky a z jednoho zážitku se normální dítě, které je milováno nesloží.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
1.9.17 09:39

Mazec, gratuluji.
První dceru jsem rodila taky na vyvolání, ve 23.00 první pořádná kontrakce, narodila se 0.23. U druhé jsem se bála, aby to nedopadlo podobně, tak jsem měla doma maminku (aby pohlídala 18m), naštěstí druhý porod byl taky rychlý, ale ne překotný, tak jsme to zvládli v pohodě :D (0.30 - 5.12).

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
1.9.17 09:40

Díky za reakce. Dcera se zdá být v pohodě, viděla předtím v televizi jak se rodí tuším snad žirafy nebo tak něco, nemyslím, že má trauma z toho co viděla, spíš z toho kolem - chaos, maminka v nervech atd. Ale říkala, že by chtěla ještě brášku, že by mi zase podala ručník :mrgreen: Jako věřte mi, fakt to takhle nebylo v plánu, dobrovolně bych ji tomu fakt nevystavila. No, stalo se. @Jahudka82 no ono se ale nic moc nedělo, poslíčky jsem měla už snad víc než měsíc, ani intenzita nebyla nijak horší, o pravidelnosti nemluvě. Sprchu jsem nestihla ani zapnout :mrgreen: Prostě hrk a bylo no.

 • Nahlásit
Anonymní
1.9.17 09:45

@Janina81 Mluví o tom sama, to jí nezakazujem - ale ne nijak drasticky nebo ustrašeně, třeba když jsme byly všechny u dětské přihlásit maličkou, doktorka si četla zprávu a ptala se mě, jestli jsem v pohodě. No a dcera takovým ‚cajk‘ tónem. Jasněěě, však já jsem mamince pomáhala. Myslím, že z toho nějak poznamenána nebude, krev a tak úplně vypustila z mysli, asi to překonalo miminko, na který se hrozně moc těšila :srdce: Ale jak říkám, dobrovolné bych jí tomu nevystavila ani omylem.

 • Nahlásit
1.9.17 09:47

Tak takovy denicek jsemvazne necekala! :D gratuluji k miminku :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
1.9.17 09:48

A ještě teda pro úplnost, kdyby někoho zajímalo, malá měla 3540, 34 hlavičku a já bez poranění :palec:

 • Nahlásit
1.9.17 10:13

Máš můj obdiv, i ta maličká, jste holky šikovný a ty jsi silná žena!!! Nemyslím si, že by to malou nějak poznamenalo, dříve za našich praprababiček se rodilo normálně doma a myslím, že děti to brali tak nějak přirozeně…nemám slov, druhý porod nás teprve čeká, al já doufám, že do porodnice stihneme, ale kdyby náhodou ne…tvůj scénář bych si klidně přebrala ( z dovolením :potlesk: )..Ať se Vám daří, a taky myslím, že Tvůj chlap musí vidět jakou má doma silnou ženskou :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1007
1.9.17 10:19

Ty bláho 8o gratuluji mooc, jste šikovný s dcerkou :potlesk: hlavně, že jste všichni v pořádku a máte na co vzpomínat :srdce: já bych se pos… :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12043
1.9.17 10:19

:potlesk: Gratulace veliká. Nejdříve jsem čekala nějakou lesanu s cíleným domacím porodem. Každopádně máte kliku, že to takhle dopadlo a dcerka (myslím starší) snad bude také v pohodě, to jediné mě na tom trošku děsilo, ale pokud šla dokoukat Mášu :mrgreen: Jinak klobouk dolu a napsala jsi to čtivě ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
1.9.17 10:39

:kytka: :kytka: Gratuluju k miminku, jsi fakt dobrá :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 10:55

To teda mazec 8o 8o 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
1.9.17 11:18

Autentický deník, moc líbil. Gratuluju k dítěti a chápu tu „nemohoucnost“ se přesunout jinam. Mě na porodní lůžko museli pomalu vynést.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1304
1.9.17 11:33

@Doe_Jane ale jdi ty sejcku!

 • Nahlásit
 • Zmínit
12732
1.9.17 11:51

Parádní! Gratulujeme a děkujeme za sepsání zážitku! :kytka:

admin Monika

 • Nahlásit
 • Zmínit
Envie
1.9.17 12:04

Wau. Mam uplne husiny z te predstavy, z te bezmoci…jsi borka jak jsi to zvladla :palec: a trochu blazinek, ze jsi u sebe nenosila neustale nabity a zapnuty telefon. Ja ho pred porodem nosila i do koupelny :D uzasny denicek :palec:

 • Upravit
185
1.9.17 12:13

Teda, tak to byl mazec. Ta bezmoc musela byt silena. Hlavne, ze jste vsechny tri v pohode a ze ta starsi to dala bez nasledku. Preji hlavne zdravi, to je nejdulezitejsi. A moc gratuluji k miminku :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
32248
1.9.17 12:28

Chudák holčička..takový zážitek..a že si nebude pamatovat? no nevim, syn jel s náma do nemocnice, čekal venku s tatínkem a pořád se ho ptal co je mamince že ji bolí bříško..a viditelně strach měl..občas si vzpomene ještě ted po 2,5 letech..

chápu že si za to nemohla, že se to nedalo ovlivnit, že u toho dcerka byla..ale tohle si určitě pamatovat bude, navíc ve 4 letech..
děti k porodu nepatří..

 • Nahlásit
 • Zmínit
8948
1.9.17 12:29

Gratuluji k perfektne zvladnutemu porodu.
Uplne se mi vybavil muj. :)
Mela jsem to podobne, akorat u me to zacalo kontrakcemi. Ale po prasknuti vody to bylo dost stejne jako u tebe. Obdivuji, ze jsi jeste dokazala nekam dojit, ja uz v te koupelne zustala a porodila. Sama s manzelem, s telefony take daleko, ale byli jsme na to aspon dva. Ty jsi to zvladla sama a jeste s dalsim ditem doma. Super. :palec:

Starsi dcerka z toho zadne trauma mit nebude, toho bych se nebala. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
828
1.9.17 12:56

Tak to je něco 8o Jste dobré, to si neumim predstavit. Me taky praskla voda a pak jsme sledovali s mym prvnim Masu :D ale já to stihla do porodky…Holcicka trauma mit nebude, tady zase píšou chytroliny jak kdybyste to planovali ježíš..a chapu ze se clovek nepohne, ta bolest paralyzuje uplne total..tak hodne lasky :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3476
1.9.17 13:46

No tak to je mazec, skoro jsem měla slzy v očích :D Jsi borka a dcerka zjevně po mamince, zvládly jste to super :palec: Já bych snad omdlela strachy :oops: A co na to záchranáři, nekoukali na tebe jako na nezodpovědnou lesanu? :D Ale asi to u vás doma nevypadalo zrovna jako po plánovaném domácím porodu, že :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
482
1.9.17 14:13

Gratuluji :kytka:. Super denicek :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1187
1.9.17 14:36

Krásný deníček, skvěle jsi to zvládla. Nechápu ty komentáře, o chudák dceři, když jsi to tak samozřejmě neplánovala, malá podle tebe v pořádku, ale dámy stoprocentně vědí, jaké má dítě trauma. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
887
1.9.17 14:46

A já mám termín za tři týdny, bojim bojim. Jste holky šikovné. Já mám doma teda devítiletýho, tak mě hlídá, ani na wc se už nezamykám. Na sanitku číslo ví a říkám mu, musíš nahlásit adresu. Člověk musí počítat se vším. Bydlíme na vesnici. Sousedi žádný.. Jinak jiný domarodičky tomu děti vystavují cíleně, to mi přijde sobecký. Tak přeji zdraví :potlesk: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 14:47

Gratulace. Napinavy denicek, trosku mi ukapla slza. Tohle je zazitek na cely zivot. :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1274
1.9.17 14:49

No dop. rdele 8o :lol: krasnej denicek perfektne napsanej! Ja myslim ze na to dcerka nezapomene do smrti ale nemyslim si ze ve spatnym. Gratuluji k miminku :potlesk: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
680
1.9.17 15:16

Gratuluju k super porodu. Teda musel to byt mazec a zvladla si to skvele. Mozna je to blbej dotaz, ale kde si porodila placentu, jeste doma?? Obdivuju, ze ses pri ty prekotnosti ani nepotrhala.

 • Nahlásit
 • Zmínit
188
1.9.17 16:07

Ahoj. Gratuluju ke zdravemu mimcu. Ja porodila sice v porodnici, ale sama na zachode :lol:. Hrozne rada na to i po roce vzpominam, bylo to super rychly, bez kapky krve, malou jsem si chytla ve stoje do rukou..ale zpetne me teda jimala hruza, kdybych byla sama doma 8o. Bydlime v dome, v patre, po porodu se mi trasly tak nohy, ze skakala cela postel, nedosla bych ani dolu otevrit dvere. Kazdy mi rikal jak jsem dobra, ze jsem to zvladla, ale co ti v tu chvili zbyva vid ;). No jsme od prirody holky statecny, vsechny!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2059
1.9.17 16:38

Fakt pěkný deníček :) Škoda, že jsi porod probrečela a byla tak vyděšená, ale já se ti nedivím, taky bych byla. Aspoň to bylo rychlé :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2059
1.9.17 16:40

@smurfka A co že si to bude pamatovat? Aspoň uvidí sama, co ji čeká. Na porodu snad není nic divného nebo nepřirozeného, záleží jak jí to rodiče vysvětlili předtím a hlavně potom.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15425
1.9.17 16:50

No ty bláho! :lol: Tak to jsem opravdu nečekala. Situace šílená, popsala jsi ji tak autenticky, že jsem normálně měla hrůzu za tebe :mrgreen: Gratuluji k holčičkám. Mladší, že tě nenechala přenášet :lol: a starší, že dělala skvělou asistentku :palec:. Normálně mi ji bylo při čtení tak hrozně líto, ale to byla situace tak výjimečná a tak bláznivá, že prostě nešlo udělat nic jinak. Je to správná baba, na konci bylo vytoužené miminko, tak se na to špatné zvládne zapomenout. Souhra tak pitomých věcí…sama doma, telefon na (pro dceru) nedostupném místě, porod překotný…jako tohle člověk nevymyslí ani při hodně bujné fantazii.

Starší se může chlubit, že byla se sestřičkou hned po narození a podala ji ručník :pankac: Dokonce viděla malou dřív, než tatínek 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
4484
1.9.17 17:23

Ja taky prave nechapu, ze si tohleto nekdo lajzne doma zcela umyslne a dobrovolne, a jeste s detma u toho planovane, ale taky si myslim ze mala uz jen tim ze je to holka, resp. zenska proste, z toho trauma mit nebude, to by meli a maji kolikrat dospely chlapi vetsi:-), takovych je porad jeste dost, co nechtej byt u porodu ani v nemocnici pac nesnesou krev a tu bezmoc, ze pro tu zenskou nemuzou nic vic udelat, nebo tam jdou a maji pak „jen“ problem v intimnim zivote, ten zazitek dostat z hlavy… proste se pres to, co videli, nedokazou asi tak snadno prenest jako zenska, i kdyz treba tak mala. V tomhle pripade je jasne ze maminka necekala, ze to takhle probehne, to tu musi byt snad jasny kazdymu, ze by ani holku necemu takovymu nevystavila umyslne, spis mela kliku ze uz je dcerka starsi (taky mohla byt doma sama s rocnim batoletem, to by byl teprve asi adrenalin!) a mohla donest aspon tu osusku… my je treba mame ve skrini v koupelne takze po ruce:-) a jsme v byte, ale kdybych nechala telefon treba na vysokem botniku v predsini, taky na nej nas malej nedosahne, leda by si pristrkal zidli - ve 2 letech mi takhle otevrel zabouchle dvere na chodbu, sla jsem jen dat neco do kocarku, co uz jsem mela vyndany…a bez mobilu samozrejme, ale on uz to mel tou dobou nastesti natrenovane, protoze ho desne bavilo delat vratnyho:) Aspon se zase autorka nemusi bat, ze ji dcerka v narvany tramvaji nahlas polozi tu zaludnou otazku „a mami, jak se narodi deti?“ :lol: :mrgreen: edit.-dodatek: Naprosto chapu autorku, ze takovy rozjezd a fofr necekala (to ja kdyz lezla do vany s tim ze me tam nejak uz moc casto simra taky ne, a voda mi komplet odtekla v aute, muz ho pak pry drbal 3 hodiny :-)) a nedoslo ji ze ma mobil zrovna uplne mimo dosah, no ale hlavne ze to dopadlo tak dobre a jeste jednou :palec: za statecnost nahoru a velika gratulace! :potlesk:

Příspěvek upraven 01.09.17 v 17:31

 • Nahlásit
 • Zmínit
193
1.9.17 17:59

Krásný deníček :) Gratuluji k miminku. Teda, zvládly jste to i s dcerkou obě dvě úplně bravurně :) smekám… a přeji už jen zdraví a štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 22:27

Tykrasko..to se musim podelit s manzelem o tak napinavem porodu..no toho se take bojim.mam zasebou jeden porod. vyvolavany, strasne rychli az doktori koukali na me jak na blazna ze jsem prvorodicka a rozjelo se to vsecko tak ukrutne rychle. druheho se hrozne bojim, manzel uz by chtel ale ja nejsem stale pripravena..

 • Nahlásit
 • Zmínit
5283
2.9.17 15:56

Gratuluju, musel to být docela mazec, takhle bez přípravy :palec: Mě to čeká v listopadu, plánovaně doma.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1296
3.9.17 13:21

Ty blaaaaho! Tak to je fakt mazec! A ja stará cíťa jsem to obrecela. Mam 5 mesicu po porodu, tak jsem jeste nějaká zhormonovaná nebo co :lol: bylo to tak čtivé, ze jsem se v ty koupelně videla skoro ja s mou starší dcerou. Myslim, ze Tvá dcera mit žádné trauma nebude. Zážitek na celým život asi jo, ale to i Ty :lol: Chtela bych videt vyraz Tvého muže, kdyz jsi mu zavolala :lol: Moc moc gratuluju!

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
3.9.17 13:50

@fenny A ty jsi už rodila nebo poprve? Já vždycky říkala že doma bych rodila jenom omylem (ano, dám si vetší pozor na to co říkám :mrgreen: ). Každopádně dobrovolně ne, jsem na to posera. Je pravda že příroda to má zařízený pěkně, tělo si poradilo samo, ale představa, že se něco podělá, malá bude potřebovat oživit není bych začala krvácet atd. a byla tam sama, ta je hrozná. To by teprv měla starší trauma, vidět umřít svoji matku a čekat X hodin než dorazí taťka z práce. Za samota byla hrozná. Teda - hrozná zpětně, za tu chvilku jsem ji nepostřehla. Tobě držím palce ať to je podle tvých představ. :kytka:

Jinak všem díky za ohlasy :andel:

 • Nahlásit
5283
3.9.17 15:06

Já jsem právě zase posera na to, jet do nemocnice, tam mi to jednou stačilo. Podruhé už to bylo plánovaně doma, mně to tak vyhovuje a manželovi taky. Starší syn porod zaspal, probudil se pár hodin po něm.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
4.9.17 09:37

Denicek je hezky, porad na nej myslim. Akorat mam jednu otazku. Co jsi udelala s pupecni snurou? Jak jsi ji prestrihla??

 • Nahlásit
 • Zmínit
4.9.17 12:08

Úžasně napínavý deníček :palec: Gratuluju k miminku, zvládla jsi to skvěle :kytka: To, že to viděla starší dcerka bych nevnímala, jakože z toho bude mít trauma, ale spíš jako skvělou přípravu pro život..trauma by podle mě hrozilo, pokud by se něco pos*..takhle viděla jen přirozenou součást života.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4926
5.9.17 06:32

Gratuluju :-) Pochybuju, že by z toho měla dcera trauma, to by děti musely mít trauma z každé chřipky, zvracení…

 • Nahlásit
 • Zmínit