Jak jsem rodila konec pánevní :-)

Porod

Jelikož jsem před několika měsíci sama sháněla všemožné informace o porodu téhle polohy, ráda bych se s vámi nyní podělila o svou zkušenost. Tak nějak od začátku jsem tušila, že tohle moje dítko bude něco extra. :D

Na druhorodičku jsem cítila dost pozdě pohyby a v podstatě úplně jinak než u prvního těhotenství. Nakonec bylo vysvětlením, že mám syna v poleze koncem pánevním.

„Ale nebojte, maminko, ještě je dost času, aby se miminko otočilo.“

No, to víš, že jo. Okamžitě sedám k internetu a hledám a hledám a hledám. Rodí se tak, nerodí, a kluci by se takhle rodit neměli, a tamta porodnice takhle rodí a tamta ne a existují cviky, které, když budeš provádět, tak se ti miminko otočí a nebo taky třeba uškrtí na pupeční šňůře. No zkrátím to, až do konce těhotenství jsem měla o zábavu postaráno. :-)

Postupem času, jak se blížil konec, jsem paradoxně byla čím dál klidnější a smířená s polohou, kterou si můj syn pravděpodobně sám z nějakého důvodu zvolil. Tak jsem tedy usoudila, že to nechám na něm a vykašlu se na nějaké čachry machry, ať nakonec nenadělám víc škody než užitku.

Můj cíl byl naprosto jasný. Odejít z porodnice po svých a se zdravým miminkem a pokud to bude jen trochu možné, vyhnout se císaři. Jsem ochotná vytrpět jakoukoliv bolest, hlavně ať pro syna je to co nejmíň rizikové.

Bylo 8. 7. a po šílených vedrech se u nás konečně lehce ochladilo. Tak říkám manželovi, že dneska jedem rodit, přece nebudu čekat, až přijdou zase další tropy. No nějakým záhadným způsobem jsem si to přivolala. :-)

Od odpoledne jsem cítila bolesti typu poslíčků, k večeru už jsem se je snažila rozhánět sprchou a vanou. Když už jsem cítila bolesti asi 2 hodiny po 3 - 5 minutách, zavelela jsem k odjezdu do porodnice. V autě už jsem musela kontrakce rozdýchávat, stejně tak i na monitoru na příjmu.

Bylo 0:30 hodin, když jsem se dostala na vyšetření. Paní doktorka vypadala vyloženě nadšeně, asi tak, jako že jsem si dovolila přijet rodit v noci a ještě k tomu konec pánevní. :-) Až mě z toho ty kontrakce nějak přešly.

Narazila jsem tam ale na suprovou porodní asistentku, která mi rodila i prvního syna. Tak jí říkám, jak jsem strašně ráda, že mě bude rodit zase ona. Následně mě lehce zpraží faktem, že to spíš asi neklapne, že konce pánevní trvají dlouho, nesmí se to urychlovat atd. No nic no, ale že už si mě tam teda nechají a manžela poslali domů, že to vidí až tak na odpoledne.

V 1:00 hodinu se dostávám na pokoj, ať se prý trochu prospím a naberu síly. Opět varování, že to bude nadlouho. Dostávám termoláhev na břicho. Okamžitě si vybavím, jak jsem ji dostala i u prvního porodu a do půl hodiny mi praskla voda. Kéž by to tak byla i teď.

Ta teplá voda teda fakt dělá divy. Hned se mi rozjíždí pěkné kontrakce. Ještě stihnu povyprávět své spolubydlící, co mě čeká a už zvoním na porodní asistentku, že to teda začíná dostávat nějaké grády. Moc věrohodně se na mě netváří, ale že teda zkusí napojit monitor a uvidíme.

Po 10 minutách mě přišla zkontrolovat a že to tam teda fakt slušně skáče a půjde mě znovu vyšetřit. Nález 5 cm. Dostávám klystýr a jdu na porodní pokoj. Ležím na boku a mám co dělat, abych to udržela. Porodní asistentka odchází a kdyby něco, tak ať na ni zazvoním.

Zavřou se dveře a já mám mezi nohama mokro. Panebože! Já jsem to snad pustila. :-D Ale to je blbost, vždyť to pořád i přes ty šílené kontrakce držím. No jo, voda. Je 1:30 hodin. Zvoním na porodní asistentku, ta ještě nedošla ani na vyšetřovnu, vrací se za mnou a že mě teda okamžitě musí vyšetřit, jestli není vyhřezlý pupečník.

Všechno v pořádku, pokračuji v přípravě. Jsou 2:00 hodin, jdu do sprchy a už teda mám sama se sebou co dělat. Ve sprše lezu po kachličkách a říkám si, kde ksakru trčí ten chlap? A jo, vždyť já jsem mu v tom shonu vlastně ani nestihla zavolat.

Jakmile se objeví porodní asistentka, prosím ji, ať zavolá manželovi, já už to asi nezvládnu. Jdu na lehátko a zaujímám polohu v kleče, ve které jsem až skoro do úplného finiše. Při každé kontrakci se zahryzávám do lehátka. Křičím a to jsem si říkala, jak já křičet nebudu. Vždyť jsem ani u prvního porodu nekřičela.

Mezi kontrakcemi hledím do protější zdi a myslím na svou spolubydlící, která to teď má, chudina, v live přenosu, jenže já si sakra nemůžu pomoct. Hypnotizuji dveře, manžel nikde.

Otáčím hlavu na druhou stranu, tam sedí paní doktorka s klidným až znuděným výrazem ve tváři a s hlavou zabořenou v dlaních. Znovu křičím, přichází manžel. Je něco kolem 3:00. Porodní asistentka mi přísahá, že už bude konec.

Na samotný porod se musím otočit na záda, dostávám oxytocin, aby se nestalo, že se během vypuzení nedostaví kontrakce. Miminko musí vyjít pokud možno na jedno zatlačení. Tlačím jako o život, ještě jsem si syna po té jeho prdelce stihla i pohladit a už byl venku. Na hodinách bylo 3:25 hodin.

Váha ukazovala 3850 gramů a naměřeno bylo 52 cm. Syn se narodil zdravý, bez jakýchkoliv komplikací, mě po porodu čekalo šití nástřihu, který se u konce pánevního dělá vždy, aby se náhodou nestalo, že by hlavička nemohla projít.

Jsem vděčná, že všechno dobře dopadlo a že ještě existuje porodnice, kde si zakládají na přirozených porodech konců pánevních a na tom, aby všichni jejich lékaři dokázali tento typ porodu vést.

Děkuji za přečtení a přeji vám klidné a radostné prožití svátečních dní. :-)

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KaCinDa
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 23.12.15 06:40

Zrovna vcera me byla konstatovana poloha KP, takze jsem rada za tento denicek a zkusenost :) od vcerejska taky nedelam nic jineho, nez ze googlim veskere informace, ale podle toho, co jsem nasla, musim rict, ze jsem zatim pro CS, i kdyz se ho bojim a to dost :( prvni jsem rodila taky prirozene a tak jsem s nicim jinym ani ted nepocitala a ouha…taky mam ted to tehotenstvi od zakladu uplne jine v porovnani s prvnim. Musim rict zakladatelko, ze jsi hodne statecna :kytka: at ti prdolka dela jenom radost :kytka: chtela bych se jeste zeptat, zda ten nastrih byl moc velky. Dekuji za odpoved :)

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 23.12.15 07:37

Teda, klobouk dolu! :palec: Me druhe dite bylo taky vetsinu casu koncem panevnim, 2× plus poloha pricna (vaginalne neporoditelna). Vzhledem k velkemu vahovemu odhadu i memu strachu jsem se (nerada) rozhodla pro planovaneho cisare (38 plus 6). Ma dcera 4,2 kg a 52 cm se noc pred planovanym cisarem rozhodla, ze takhle teda nee a pretocila se hlavou dolu (bricho me bolelo, ale otoceni jsem nepoznala). Po soku na UZ jsem svolila s vyvolavanim a za 5h byla u me :) :srdce:

 
Anonymní  23.12.15 08:10

Před rokem jsem rodila taky KP, porod byl rychlý a bez komplikací. Dcera zdravá, bez vykloubených kyčlí a jiných děsivých diagnóz, jak jsem všude před porodem četla, že to je u KP téměř pravedlností. Jinak jsem rodila v Pardubicích.

 
HelenaSofa
Povídálka 24 příspěvků 23.12.15 08:16

Nezlobte se ale nazývat porod, kdy dostanete oxy jen proto, aby náhodou se nestalo že nepřijde kontrakce a že vás nastřihnou, u aby se náhodou nestalo, že vás natrhne při porodu, přirozeným? PRomiňte, gratuluji k miminku.

 
Rajani
Kecalka 250 příspěvků 23.12.15 08:17

Krasny denicek, gratuluji k miminku;)

Rada bych se zeptala, kde jsi rodila?

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 23.12.15 08:26

@HelenaSofa :roll:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.12.15 08:38

Super deníček. Ve Zlíně se také rodí KP, teď tam provedla perfektní porod dr Brychtová (maminka prvorodička, jen dva stehy, krásný zdravý chlapeček a rodička jako rybička ještě v den porodu) :palec: víc takových lékařů

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.12.15 08:39

@HelenaSofa to je názor dost mimo mísu..KP nemůžete hodnotit podle klasických měřítek!!! podle mě byl porod autorky veden velice šetrně vzhledem k ní i miminku a přirozeným bych ho nazvala (nebyl vyvolávaný a zásahů bylo - vzhledem k situaci - minimum)

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 23.12.15 08:53

@HelenaSofa takovyhle zboznuju :roll: :*

 
Netopirek
Závislačka 4313 příspěvků 23.12.15 08:58

Gratuluji k porodu.
@HelenaSofa tak ono KP to je prirozeny porod uz kdyz nejde o CS

 
Anonymní  23.12.15 09:02

Obdivuju tvojí rozhodnost a to jak jsi přijala skutečnost, že mimi není přetočené. Já byla ve stejné situaci a den před termínem porodu jsme naplánovali císaře (v Pardubicích). Měla jsem hrozné pochybnosti o přirozeném porodu. První syn byl hlavičkou, 10 dní po termínu vyvolávaný a nebylo to ideální… Tak jsem volila raději císaře. Občas na dcerku koukám a připadá mi, jako bych jí dostala, koupila :roll:… Ten prožitek jako u vaginálního porodu tam není a je mi to líto. Tak moc gratuluji, přeji zdraví a je dobře, že ses o tak pozitivní zkušenost podělila :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 23.12.15 09:15

@HelenaSofa normálně bych tohletaky napsala, ale třeba ten nástřih u KP bych fajt neodsuzovala, je fakt důležitý, a by hlavička prošla hladce a miminko nebylo žádnej drobeček…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 23.12.15 09:18

Krásnej deníček, gratuluju k mimču. Koncem pánevním jsem měla taky dítě otočené, ale u nás v porodnici takhle rodit neumí, takže byl plánovaný císař.

 
janina2012
Kecalka 128 příspěvků 23.12.15 09:41

@HelenaSofa tak v tomhle případě to opravdu za přirozený porod považuju. Vždyť si ho řídil syn sám. Ty 2 zásahy na konci byly nutnost a ne rozmar doktorů, že by si chtěli něco usnadnit nebo zrychlit. Zkrátka riziko neprojítí hlavičky, když už zbytek tělíčka je venku, tam bohužel je a musí se s ním počítat. Bavila jsem se pak s Dr.jak to s tím nástřihem viděla a dle ní bych to „prý“ dala, ale za ten průser, kdyby náhodou ne, to jí, mně ani synovi nestojí. A jinak můžu porovnot s prvním porodem, to byl ukázkový hypnoporod, zážitek, dodnes si tu euforii dokážu vybavit a opravdu my tento druhy nepřišel tím koncem nějak nepřirozený :kytka:

 
janina2012
Kecalka 128 příspěvků 23.12.15 09:43

@Rajani rodila jsem v Uherském Hradišti

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 23.12.15 09:43

Gratuluji :kytka: :kytka: a obdivuji tu rozhodnost :palec:  :palec:

@HelenaSofa :roll: :roll:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 23.12.15 10:45

Jé krásný porod ikdyz KP :-) a přeji vaší rodině mnoho štěstí a zdraví :-)

 
terien
Závislačka 4791 příspěvků 23.12.15 11:13

@HelenaSofa Proč to překrucuješ? Ona nepsala že měla nástřih aby jí náhodou nenatrhl, ale proto aby byla jistota že projde hlavička bez komplikací, to je snad rozdíl. Kolik KP jsi odrodila že jsi na to takový odborník?
K miminku i k výkonu gratuluju, jste šikulky oba. Určitě lepší než císař, ale nevím jestli bych na to měla odvahu :lol:

 
janina2012
Kecalka 128 příspěvků 23.12.15 11:28

@awesome děkuji, sama za sebe jsem rozhudnutá byla, ale o miminko jsem měla šílený strach az do konce. Na příjmu jsem Dr. řekla, že mám strach z vykloubených kyčlí a dalších věcí, co jsem se tak různě dočetla. Nakonec jsem jí věřila, že ví co dělá a kdyby měla sebemenší pochyby, že je něco špatně, tak se jde okamžitě na sál.

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 23.12.15 12:44

Tak to tě obdivuju, tohle by pro mě byla noční můra, že bych volila jen císaře

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 23.12.15 16:16

Jste statečná a moc Vám přeji, že to nakonec tak dobře dopadlo! Sama vůbec nevím, jak bych se rozhodla, hrozně bych se bála, že se malému něco stane…
@HelenaSofa Tato „moudrá kritika“ fakt není na místě. To riziko tam je obrovské. Asi toho moc o tomto způsobu porodu nevíte, když si myslíte, že nástřih byl prevence natržení…

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12002 příspěvků 23.12.15 19:22

Moc a moc gratuluju k miminku narozeném KP. :kytka: Obdivuju tebe, že jsi ustála nejspíš hodně povídání o tom, jak miminko ohrožuješ a obdivuju i porodnici, že se tě podpořila. :kytka:
Když jsem měla dceru KP, já i můj doktor jsme se na porodu KP dohodli (byla tak tři týdny před termínem, pak šikmo a při nástupu na plánovaného císaře byla hlavou dolů).

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 23.12.15 19:36

Super, gratuluji k miminku! Take jsem proti zbytecnym zasahum u porodu, ale v tomto pripade u KP nastrih i oxytocin v samotnem zaveru porodu chapu. Ja mela prvni dite KP a mela jsem planovanou sekci a rodit tuto polohu prirozene bych si netroufla, klobouk dolu

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 23.12.15 21:59

@HelenaSofa
„Nezlobte se ale nazývat porod, kdy dostanete oxy jen proto, aby náhodou se nestalo že nepřijde kontrakce a že vás nastřihnou, u aby se náhodou nestalo, že vás natrhne při porodu, přirozeným? PRomiňte, gratuluji k miminku.“

No myslím, že porod koncem pánevním je poněkud specifický a v určitých bodech má jiná pravidla. Hrozí zde uskřinutí pupečníku nebi zaseknutí hlavičky v porodních cestách, a protože prdelka nemá takový tlak na porodní cesty jako hlavička, je třeba vypuzení neprotahovat. Takže tady bych nástřih i oxytocin pochopila.
Zakladatelko, smekám, jsi velká šikulka :kytka:. A gratuluji k miminku :kytka:

Příspěvek upraven 23.12.15 v 22:05

 
HelenaSofa
Povídálka 24 příspěvků 23.12.15 22:09

@terien Já něco překrucuju? Je to snad můj názor, nevím o co Vám jde. A mimochodem..Já nerodila žádné KP ale rodila jsem miminko..Tyhle podivné názvy emiminařek mě fakt rozesmívají. To že jsem nerodila DÍTĚ koncem pánevním znamená že nemám právo na názor? Dle mého je přirozený porod bez medikace a bez toho aby jej musel někdo vyvolat. Porod začne přirozeně, sám se rozjede a také skončí přirozeně narozením dítěte. Co je na tom k nepochopení? To že si nechala paní dát oxy a nechala si udělat nástřih je její věc.

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 23.12.15 22:27

@HelenaSofa Neco si o porodu koncem panevnim precti, nez zacnes hazet vety, ktere jsou velmi velmi mylne - evidentne o tom nemas paru.

KP je bezny termin, pokud jsi rodila miminko, tak ver ze ne - rodila si novorozene/v jiste dobe pred vytlacenim plod.

Zakladatelce vysekavam poklonu - ja se „podelala“ i z bezneho porodu a volila sem CS.

 
HelenaSofa
Povídálka 24 příspěvků 23.12.15 22:39

@Sue.Ellen Netušila jsem že i zde je zvykem se navzájem urážet…Děkuji a nemám chut už se zde bavit jakoukoliv diskuzí..Pokaždé to skončí chytrýma větama supermaminek. Já mám jen obyčejné dítě a obyčejně jsem rodila. Až moc obyčejně na to, abych to sem psala jako deníček. Tak nemám nejspíš koukám nárok na vlastní názor. Možná kdybych měla 1000000 příspěvků v diskuzi, asi bych názor mít mohla:-) Jak jsem psala, gratuluji zakladatelce k miminku. Já bych volila jiný název deníčku a jinak bych pojmenovala některé termíny viz. přirozený porod. Být vaším mimčem, asi bych nechtěla být nazvána KP:-) Ale to je každého věc..

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 23.12.15 22:47

@HelenaSofa Nase dite bezne oslovujeme „cisar“ a kdyz me dozere, tak na nej rvu „CS!“.

Vlastni nazor je super vec, ale kdyz k vlastnimu nazoru chybi zakladni vedomosti o tematice, dopada to tak, jak to dopada.

Nikdo te neurazil - jak se vnimas ty sama, ja neovlivnim :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 23.12.15 23:10

:kytka: Gratuluju k miminku. A přidávám se k těm, které byly rozhodnuté, že by kp rodily spodem. Tak dík za deníček. :palec:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.12.15 23:39

Super :palec: u druhé jsem byla taky ochotna rodit kp prirozene ale nastesti mela rozum a otocila se. Tleskam za odvahu :kytka:

 
terien
Závislačka 4791 příspěvků 24.12.15 08:33

@HelenaSofa Ano překrucuješ. Autorka jasně napsala důvod nástřihu - aby byla jistota, že projde hlavička. A ty jí na to napíšeš „a že vás nastřihnou, u aby se náhodou nestalo, že vás natrhne při porodu“ To je srovnávání 2 odlišných věcí, nikoliv názor.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 24.12.15 14:24

Známá v UH rodila první miminko taky koncem panevnim a vše OK :-) gratuluji k miminku..

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 24.12.15 15:17

Za mě klobouk dolů, celkem velké dítě, KP a porod krásný, bez problémů. Gratuluju :kytka: Pro mě je teda odvážná každá, co se rozhodně rodit KP přirozeně, ač jsem porodila děti tři, tak nevím, jestli bych k tomuto měla odvahu :oops:. Řešit u takového případu jeden blbý nástřih a trochu oxytocinu je úplně mimo mísu.

 
tulipán
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 24.12.15 15:37

Teda uplne me zabolel zadek z toho cteni. Gratuluji k miminku.

 
bigl
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 25.12.15 23:28

Taky mám kamarádku, která rodila v UH druhé dítě koncem pánevním přirozeně, taky jí hrozili, že to bude trvat dlouho a malá byla za hodinu a půl na světě bez jakýchkoliv komplikací a zásahů.
První dítko jsem měla taky KP (naštěstí se chvilku před porodem otočilo), ale když jsem si zjišťovala co a jak, že chci rodit normálně, tak ve Zlíně mi říkali, že u prvorodiček v 97% případů porodů KP nařizují císař.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 26.12.15 17:46

Gratuluji k miminku :kytka:

Název deníčku mě jinak trochu pobavil :oops: :D :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 26.12.15 23:05

Gratulace…kamarádka rodila třetí dítě KP, chlapečka. Nástřihy měla dva na každou stranu jeden. Mně hrozil KP s mladším synem, ale krásně se otočil za včasu sám.

 
Zdenule.Ba
Povídálka 35 příspěvků 28.12.15 16:01

Krásný deníček, gratuluji ke zdravému synovi :) :P

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 29.12.15 17:21

Celkem Ti to závidím (až na nástřih). :-) Já jsem si porod koncem pánevním celý odfuněla a pak mě řízli akutního císaře. Ještě dodatek - gratuluji k porodu váhy nad 3,5 kg - u nás v Brno - Bohunice se to automaticky řízne císařem při dítku větším než 3,5 kg.

Příspěvek upraven 29.12.15 v 17:27

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 30.12.15 04:10

Hezky denicek. :) Dohady a komentare nekterych mamin jsou nesmyslne nemyslite? Je to autorcin denicek. Kazdy ma jine vyjadrovani. :)

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 30.12.15 08:14

@Danča87
Chci se zeptat, to v Brne rezou cisarem kazdy porod pri odhadu nad 3,5 kg nebo jen konec panevni?
Ja totiz rodila v minulosti v Brne 4 kg a 4,5 kg oba prirozene a bez nejmensich problemu. Ale to se nedelal ten slavny odhad vahy, monitor, utz atd…

 
janina2012
Kecalka 128 příspěvků 30.12.15 12:19

@Ba412 řekla bych, že to bylo myšleno u konce pánevního. Ono to tak platí, co jsem tak sondovala, ve většine porodnic ta hraniční váha. Třeba já jsem měla odhad 3450 g, ale je to +/- 400g, ale zase mi řekli, že když jsem zvládla porodit prvního syna 3750g, tak teď bych neměl mít nějaký extra velký problém :)

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 30.12.15 13:29

@Ba412 u konce pánevního, jinak se snaží přirozeně. :)

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 31.12.15 11:13

Taky mi hrozil KP u druhého syna. A taky v UH. A věděla jsem, že tam se KP rodí přirozeně. No měla jsem trochu nahnáno. Nakonec se malý otočil a měl pupečník kolem krku a byl úplně fialový. Asi věděl, proč se otočil až na poslední chvíli :mrgreen:
Můžu se zeptat, jste přímo z UH nebo odkud? Přiznám se, že jsem se Ti dívala na profil a máme v podstatě stejně staré kluky :pankac: :mavam:

 
pooopelka
Stálice 66 příspěvků 05.01.16 19:10

Také jsem měla malého koncem pánevním a moje gynekoložka mi vyloženě nedoporučila takhle rodit.. že to dneska moc doktorů neumí.. :/ Naplánovali mi císaře, kterého jsem tak hrozně nechtěla, že jsem ty dva týdny před termínem pořád fňukala. Jednak jsem se toho zákroku dost bála a pak mi dost vadilo, že budu ležet na pooperačním a neužiju si své dítě od samého začátku.. chudáčka malinkého.
Teď jsem týden po.. Rodila jsem v půl 9 ráno v pondělí a malého jsem dostala k sobě až ráno ve středu. Mezitím jsem ho měla jen když mi ho dovezla návštěva. A sestřičky mi ho dovezli třikrát.. :/ Ale zvládli jsme to.. :)

 
kajag
Nováček 1 příspěvek 23.01.16 20:05

Take jsem rodila KP prirozene.Mela jsem neuveritelny strach, mela jsem jit na vyvolani, ale nakonec si mala dala rict a zacala se sama klubat na svet, okolo 1 rano zacaly kontrakce a ja nechtela hned plasit, tak jsem to drzela az do 5 rano, kdy uz jsem je mela po 3-5minutach.Do porodnice jsme se dostali v 6 „se zaslou brankou“ a 6:50 byla mala na svete.Take me preventive nastrihly a dostala jsem oxytocin, ale tohle vsechno jsem vedela z informaci z navstevy v porodnici predem, takze me to pri porodu neprekvapilo. Vedela jsem, ze musim zabrat ze vsech sil, aby mala nezustala v cestach a nastesti byla za 4 zatlaceni venku. Rodila jsem v Brne Bohunicich. Takze maminky drzim palce vsem, ktere ceka porod KP, protoze jejich vytouzene miminko proste chce na svet jako prvni vystrcit prdylku :)

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 28.01.16 12:08

Klobouk dolů za to, jak jsi to zvládla. konec pánevní a takový cvalda. hodně zdraví oběma :-)
jinak se přidávám k těm, které by raději šly do rizika KP vaginálně než císař.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama