Jak náš Vojtík na svět přišel aneb předčasný vánoční dárek!

Porod

Moje třetí těhotenství bylo velmi vymodlené a vyprošené! Jelikož mám doma už dvě velké slečny 16 let a 13 let. Manželovi se vůbec do toho kolotoče co miminko obnáší nechtělo! Tři roky jsem ho přemlouvala!

těsně po porodu

1. narozeniny

Slibovala mu, že vše bude nádherné a určitě to bude ten kluk! Tři roky jsem se modlila aby se neuhlídal při styku, protože antikoncepci jsem nechtěla! Ale můj muž byl fakt dobrej! :-) až mě to štvalo!

Pak se začaly dít dost šílené věci v práci a já z toho byla trošku na nervy. A manžel konečně souhlasil s výrokem: „Než ti vozit do blázince buchty! Raději dítě!“

A během tří měsíců jsem byla těhotná!

Celé těhotenství jsem si strašně užívala, se vším všudy! I se zvracením, otokama, vyšším tlakem… Musela jsem na odběr plodové vody, ale věděli jsme že čekáme toho vysněného kluka - Vojtíka.

Nakonec mi zbývalo asi 15 dní do termínu porodu. Ale mě nebylo vůbec dobře. Můj lékař mě odeslal do porodnice, že má náš syn tachykardii. Proto jsem 19. prosince byla v porodnici. Ultrazvukem už po několikáté jsem si vyslechla, že to bude velké miminko! Hrozně jsem se bála! Protože moje obě holky měly 3,20 kg!

Na noc jsem dostala nějaké tabletky na vyvolání porodu, ale nic! Bolesti sice byly, ale tam dole se nic nechtělo hnout! Měla jsem slíbeno, že mě 22. prosince pustí ještě domů na vánoce a já se těšila!

Jenže když jsem šla ráno na monitor stalo se něco velmi divného! Ležela jsem a poslouchala jak malého srdíčko pěkně ťuká… a najednou! TICHO! Nejdřív jsem se strašně lekla, pak se otočila na bok. Přeci se mohl nějak hnout a „utéct“ ze sondy ne? Pak jsem se vyděsila ještě víc, když jsem cítila a úplně viděla jak se mi celé břicho škube v pravidelných jakoby záškubech! Vůbec se mi to nelíbilo! Sedla jsem si a zkoušela popondavat tu sondu na břiše, a za chvilku jsem slyšela, že srdíčko zase ťuká!

Vánoce nevánoce, říkala jsem si, i kdyby mě teď vyhazovali domů nejdu!! Když přišla sestra říkala jsem jí co se stalo. Dívala se na záznam a nic neříkala.
A najednou to tu bylo znova!!! Sestra taky hledala srdíčko a nějak se nedařilo a mě se břicho zase škubalo jakoby v křeči.

Přišel doktor mrknul na záznam z monitoru, vyšetřil mě a řekl, že chce aby malej šel ven! Začala jsem dostávat tabletky na vyvolání. A šlo to velmi hladce! V 9 ráno první tabletka v 15 hodin odpoledne jsem měla už pravidelné bolesti. V 17 hodin mi píchl vodu a bylo vidět jak to dost urychluje. Na porodních asistentkách bylo vidět, že by ještě s vodou čekaly. Hlavička nebyla ještě úplně sestouplá dolů.

Když mě vyšetřoval ptal se mě, kolik že to říkali, že malej bude mít podle ultrazvuku? Přeci jen jsem měla ještě do termínu 15 dní! Odhad byl 3,5 kg! Pan doktor se s rukou vnořenou ve mě jen usmál a povídá:„hm, podle té šešulky co tu je to bude víc!“

Měla jsem strach. Viděla jsem, že není úplně vše v pohodě! Věděla jsem, že bude velký! Naštěstí manžel stál při mě! A velmi mě psychicky i fyzicky držel!
V 18 hodin už byly bolesti dost nesnesitelné. Porodní asistentka radila, ať jdu ještě do sprchy, ale já začala tvrdit, že budu tlačit! Tak mě dovedla na porodní sál, že se podívá. Byla jsem otevřená a mohla začít tlačit! TO byla úleva! Kdybych šla do sprchy snad bych porodila tam!

Sama jsem se divila, kolik jsem v sobě našla síly. Moje všechny myšlenky mi říkaly - MUSÍŠ!!! JE TAM PROBLÉM A VOJTÍK JE VELKEJ!!! Tlačila jsem ze všech sil a opravdu to šlo! Malej byl naštěstí snad na 5 kontrakcí venku!

A ptáte se jestli opravdu byl problém? Byl!!! Když vylezla hlavička manžel i doktor viděl, že má pupečník kolem krku! Když vylezl celej zjistili, že dokonce 2×! Řeknu vám, že těch pár sekund než začal plakat bylo mých nejdelších v mém životě!

Když vše bylo zdárně za námi sestřičky už vtipkovaly, že prý si musel na tu zimu, která byla dát šálu kolem krku!

Vůbec nechci domýšlet jak by vše dopadlo, kdybych ten den odjela na vánoce domů!
Tak se 22. prosince 2008 v 18.45 na­rodil náš syn Vojtík. A váha? 4110 gramů a 51 cm.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 05.01.10 13:17

Maci teeeda reknu ti to jsou nervy co :wink: Kdyz jsem to cetla tak jsem to uplne prozivala a mela celkem i nejakou tu slzicku v oku.
Hlavne zes manzela ukecala,narodil se vam nadherny klucina a dle fotky roste jen do krasy :-)

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 05.01.10 15:47

Taminko jo to ti řeknu! A ten pan doktor - všechny ženský na něj nadávali! ale díky němu je vojta živý a zdravý! On měl už asi čtrnáct dní před tím pupečník kolem krku.. a furt měl to srdíčko moc rychlý! A při porodu si asi dorotoval ještě jednou! A měl ho kolem krčku dvakrát!
Proto! Když doktor něco řekne! V žádným případě mu neodporovat! :palec:
A díky!!! :huban:

 
Monika1980
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 05.01.10 15:56

Teda, to bylo dramatický. Normálně jsem zamáčkla slzičku a při čtení mi vyskočily všechy chlupy. Nemohla jsem se dočkat konce a jen doufala, že vše dobře dopadne!

Jojo, není nad instinkty..

 
apricose
Závislačka 3686 příspěvků 05.01.10 20:20

Maci moc krasny denicek, taky jsem musela zamáčknout slzu :oops: Máme vás rádi :huban:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 05.01.10 21:08

Moc děkujeme! A Adamkovi k dnešním narozeninám vše nej! Hezky se vzpomíná co? I když ty na porod asi moc ne!
Nejhorší je obava ne z bolesti, ale z komplikací! U nás to naštěstí dopadlo dobře!!!

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 05.01.10 21:51

Taky jsem zaslzela :-D
Hlavně že to dopadlo takhle v pořádku!!! :palec:
Vojtík je krásnej a se sestřičkama mu to sluší :wink:

 
prdísek
Kecalka 388 příspěvků 06.01.10 07:53

Jo, jo, Vojtík je fešák. Moc dojemný deníček, skoro jsem byla na porodním sále s tebou!!! Hlavně, že to dobře dopadlo! Mám taky vánoční princeznu, jen o rok starší než je Vojta, snad budou ty sváteční dětičky mít i sváteční život.

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 06.01.10 08:22

ahoj! no zatím si to užívá! je to pohodář! kdy se ti malá narodila? zatím z toho rozum neměl.. ale asi bude mít trošku smůlu narozeniny a hned vánoce!
holky já si vždycky myslela, že miminko se na své pupeční šňůře nemůže uškrtit u mámy v bříšku.. ale může! představa, že už 14 dní ji měl kolem krku… a prostě mu to srdíčko bušilo moc rychle.. měl málo kyslíku přes pupečník.. tak srdíčko musela sakra pumpovat! jenže k nějakému řešení - jako fakt aby šel ven to se každý bál! přeci jen jsme měli 15 dní do termínu! naštěstí tenhle pan doktor řekl - a ven! a fakt to honil! bála jsem se! ale je fakt, že mě pořád hlídali.. a hlavně malého ozvy…
no je blbý že na UTZ pupečník kolem krku vidět není teda u nás ne! a že to jsou provazce a ty děti krček nemají žádnej! fuj! nikdy více! hlavně že je ok! :srdce:

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 06.01.10 14:40

Macíku, moc pěkný, a jsi šikovná, žes to dokázala takhle napsat. Jiřulíkovi taky párkrát vypadly ozvy (a jednou na dlouho) a dodnes se mi o tom blbě mluví…no, hlavně, že to dobře dopadlo :huban:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 06.01.10 15:27

Pajenko tak víš o čem mluvím! je to opravdu strašný strach! a děkuju! :huban:

 
smilca
Kecalka 205 příspěvků 06.01.10 19:10

No Macii, cetla jsem to s napetim jak to dopadne, a take jsem uronila slzu, jsem na tom podobne, doma mam 17 letou dceru a Stepanek se narodil loni v cervnu, mel 4 kg a na pupecni snure uzel jako hrom, nechapu to dodnes, ale je take nastesti zdravy a v poradku, a jak rikas, na ultrazvuku neni nic videt, coz mi prijde strasne, protoze jsem si myslela, ze takova zasadni vec by tam videt mela jit, at se predejde zbytecnym problemum,takze gratuluji a preji at vam Vojtisek dela jensamou radost a prinasi same stesti :-)

 
mischni
Kelišová 5100 příspěvků 06.01.10 22:27

AHoj MAcíku!
Zdravím ze Snažilek. Normálně ve mě hrklo, že už jsi zase rodila a on to vzpomínkový deníček… :wink:
Tak Vojtíkovi vše nej…k prvním narozeninám a ať roste a sílí ke spokojenosti rodičů a celého širokého příbuzenstva.
Mmch - Bára měla šňůru prý na dvojčata: tlustou jak kotevní lano a omotanou kolem krku a pak ještě přes bříško. ALe naštěstí jí to nijak nevadilo. :lol:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 07.01.10 11:50

ahoj Mischni.. vidím z fotečky jak rostete! to není možný!
díky… no vzpomínkový po roce!
přeju hezký den!

 
Lendik
Závislačka 4221 příspěvků 07.01.10 22:43

Macíku - moc pěkně jsi to napsala :andel: :huban:

 
Malina7
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 09.01.10 18:18

Je to moc hezky napsaný příběh, akorát tedy se musím divit, když věděli, že děťátko má problémy se srdečními ozvami, že neudělali okamžitě císaře? Já mám v okolí 2 porodnice a když na monitoru jsou ozvy špatné, tak okamžitě císař, nikoli čekání na přirozený porod.
Myslím si, že jsi měla ve všech směrech veliké štěstí a malinkej ještě větší.

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 09.01.10 20:55

Yvone jo jo měla! no malej měl rychlejší srdeční rytmus než měl mít… jen prostě 15 dní do TP… no pořád čekali a čekali.. až ten pan doktor když viděl ten poslední monitor! kde nám vypadl.. rozhodl teda že půjdeme rodit! ono mu šlo to srdíčko moc rychle.. tak zkoušeli porod, ale hrozně ho urychloval.. pořád do mě ládovali ty tablety.. a brzy píchl vodu aby se to zas o kousek urychlilo.. a hodně často jsem byla na monitoru.. a asi kdyby přišel nějaký problém císař by byl.. naštěstí jsem se rychle otvírala.. a šlo to hladce.. on měl ty potíže už minimálně 14 dní předtím! takže pak ten půl den.. už asi nehrál roli… no bylo to dramatický! naštěstí vše dopadlo dobře!!! díky!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama