Jak to poprvé probíhalo u nás

Porod

Náš 13denní miláček Natálka spokojeně spinká vedle maminky v kolíbce, a tak se maminka rozhodla napsat deníček o narození toho pokládku. Již před porodem jsem si občas pročítala deníčky zkušených maminek o porodu a říkala si, jak to zvládneme stejně bravurně, však nějak se ze mě maličká dostat musí, že. První termín jsme měli 24. 2. 2012, ale ten byl podle poslední MS, a tomu jsme moc nevěřili, protože jsem cykly měla vždy dlouhé.

modelka hned po porodu
2 komentáře

hrdý tatínek
2 komentáře

s vysílenou maminkou
2 komentáře

na pokoji druhý den
2 komentáře

a takhle spokojeně umím spinkat :))
2 komentáře

Druhý byl 5. 3. 2012 v pondělí. Ve středu 29. 2. jsem byla na kontrole - monitor i prohlídka byla naprosto v pořádku a doktor mi dal další termín návštěvy na pondělí, den termínu, a prý pak uvidíme. Ještě mi udělal nějaký hmat a říkal, že tomu možná trošku pomůže. Celou středu odpoledne jsem slabě krvácela ale dr. říkal, že je to normální, tak jsem byla v klidu. No v noci to přešlo a ve čtvrtek jsem se cítila naprosto skvěle. Měla jsem u nás doma na návštěvě babičku a říkám jí, že to zatím vůbec nevypadá. Odpoledne jsem si dala horkou vanu a zachumlala se k telce. Už mě začalo maličko pobolívat bříško, ale to i jiné dny, tak jsem tomu nevěnovala pozornost.

Jenže po půlnoci jsem šla na wc a najednou po cestě jsem cítila mokro - říkám si, přeci jsem se nemohla počůrat - bylo toho jen trošku ale intimka i kalhotky mokré - říkám ajajaj. No ale bez bolestí, tak jsem si šla ještě lehnout, ale co hodinku jsem chodila na wc a pokaždé trošku čehosi odteklo. No přítele jsem ráno nechtěla nervovat - netušila jsem, že plodovka může odtéct po částech. Hned jak po 6. odjel do práce jsem frčela k pc a hledala, co to může být. Našla jsem si, že to tedy může být plodovka, tak volám dr. co dělat - hned doražte. Tak jsem dobalila tašku, nasnídala se a volám příteli, ať dorazí, ale že to ještě nemusí nic být, ať je v klidu.

Než jsme dojeli k mé dr., cca 20 minut autem, byla jsem totál mokrá, i džíny, no veselo :) ale kontrakce stále nikde. Tak mě dr. poslal do porodnice, kam jsme dorazili kolem půl 12. Vyšetřili mě a váhový odhad byl 3500 g, ale prý se necháme překvapit. Tak mě i s přítelem odvedli do porodního boxu a píchli mi zbytek vody. Do 13 hodin jsem byla stále bez bolestí, pak to pomalu začalo, no hned kontrakce po 5 minutách, říkala jsem si, to půjde, to zvládnu, sprcha trošku pomáhala, naštěstí jsem se hodně rychle otevírala, takže to bylo fajn. Kolem 15. hodiny už to bylo po 3 minutách a malá začala hodně naléhat na spodek a nutila mě tlačit. V 16 hodin mi dali nějakou kapačku, která mi zrychlila kontrakce snad po půl minutě, ale malá se pořád ne a ne dotočit, aby mohla ven.

V 16:30 jsem to nemohla vydržet, a tak mi dr. trošku pomohl, na boku jsem začala tlačit a on malou trošku „pošťouchnul“, aby se dotočila. Ale mě už toto všechno neskutečně vysílilo. No poslední půl hodinku si pamatuji jen matně, prý jsem panu doktorovi už říkala, ať ji ze mě jakkoliv dostane, že už nemůžu. V 17 hodin se naše malá princeznička narodila, ale neplakala a já ji neviděla, dr. ji hned dal ode mě - mě to přišlo jako věčnost, začala jsem hned říkat, proč nepláče a kde je a najednou mi „přistála“ na bříšku a koukala se na mě. Přítel musel poodstoupit, prý mu vyhrkly slzy jako hrachy. Celou dobu mě držel za ruku - kterou jsem mu musela ke konci hrozně drtit, ale pořád tam byl se mnou a můžu říct, že bez něho bych to určitě nezvládla tak dobře, jak to proběhlo. Naše kočička vážila 3900 g a měřila 49 cm. Radši jsem se ani neptala, kolik mám stehů, ale šil mě hodně dlouho.

Holky, vy které se porodu bojíte a čtete můj deníček - ano bolí to, ale všechno ve vteřině přejde, když máte ten svůj uzlíček u sebe. Nejsem hrdá na to, jak jsem tam vyváděla, jak jsem řvala, ale jsem hrdá na svoji milovanou holčičku a svého přítele.
Jsou to moji dva miláčci a za to to všechno stálo!!!

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 17.03.12 10:16

Krásnej deníček a moooc krásná holčička :hug: :pankac: :kytka: . Moc gratuluju k tak nádhernému miminku a přeju ať jste v životě všichni šťastní a hlavně zdraví :hug: :kytka: :kytka: :kytka:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 17.03.12 11:54

Moc hezky napsáno. Taky pročítám deníčky, termín mám cca za dva měsíce. Jak říkáš, nějak z nás ty miminka ven musí a každá maminka přetrpí bolest, která poleví, jakmile držíme ty naše poklady v náručí :hug:

 
trybitka
Závislačka 3082 příspěvků 17.03.12 11:54

Gratuluju :kytka: :)

 
Zdenin
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 17.03.12 21:34

Moc velká gratulace. Krásná holčička přeji Vám oběma hodně zdravíčka.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.03.12 22:02

gratuluji k maličké je opravdu nádherná :kytka: :kytka: a ty jsi to zvládla kráásně :potlesk: :potlesk: :potlesk: Tak hlavně at jste zdravé štastné a užívej si mateřství :lol: :lol: :lol:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 18.03.12 00:21

Gratuluji ke krasne holcicce :)

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 20.03.12 09:10

Ještě jednou moooc gratuluju a přeju hodně štěstíčka a zdravíčka :* :hug:

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 23.03.12 22:52

Gratuluji :kytka: :kytka: :kytka: a klobouk dolů k takovému výkonu :hug: .

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Cesta k miminku


Reklama