Jen tak mi tečou

O životě

Jsou to slzy smutku nad smutnými deníčky a přemýšlím, jak je ten život nespravedlivý. Vždyť často odepře něco, po čem člověk touží celý život. Ano, i mně je velice smutno, sice si řeknete, že 3 měsíce jsou už dlouhá doba, ale mně je stejně hodně smutno, kdykoli na svou maminečku pomyslím. Umřela mi před Vánoci, takže jsem je měla plné smutku a beznaděje. Ještěže při mně stáli moji tři chlapi, brácha, táta a moje sluníčko Honzík.

Ano, přiznám se. Pár dnů po maminčině smrti jsem myslela, že si něco udělám, tolik bolesti se ve mně najednou nahromadilo. Musím se ale přiznat, že jsem věděla, že mě moje maminečka brzy opustí. Bez rodiny bych šla ihned za ní.

Přesně jako moje maminka nemůžu mít miminko, mamka na mimíska čekala od 18 let, musela jít na potrat kvůli tomu, že ji postihla toxoplazmóza, a pak až do 34 let nemohla otěhotnět. O mimíska přede mnou přišla (v práci nosila těžké pytle se šrotem, ale to nevěděla, že je těhotná), za rok jsem byla já a za dva můj bráška.

Teď (dneska) jsem byla u notářky ohledně dědictví po mamince. Ta ale nic neměla, tak se vše bude přešetřovat. Výsledek šetření mi oznámí dopisem.

Je to smutné, ale nejsem jediná, kdo má trápení a někdo má i větší. Tak se se životem perte a nenechte se srazit na kolena.

Snažím se nějak zabavit, abych pořád nemusela myslet na ošklivé a smutné věci. Patří to zkrátka k životu a s tím nic nenadělám. Někdo zažije daleko větší bolest, a přece se vzchopí. Dokud má člověk rodinu a ty, kteří ho milují, tak má vše. Někdo je úplně sám a také má ze života radost. Vždyť co mají dělat postižení lidé, co jsou celý život odkázáni na pomoc druhých? Také mají právo žít, tak jako všichni tvorové.

Denisse

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Liu
Kelišová 6465 příspěvků 13.03.12 10:16

Dodatečně píšu:„Upřímnou soustrast“ a přeji,ať Tě v nejbližších dnech potká něco moc krásného. Hlavu vzhůru. :mavam:

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 13.03.12 11:08

Myslím, že maminka by nechtěla, abys opustila svět s ní… ač srdíčko bolí jistě moc a moc, život musí jít dál - už třeba jen z té úcty k mamince, která jistě odněkud bedlivě pozoruje, jak si vedeš a jistě nad tebou drží ochranou ruku…
Já takto prožívala odchod mé babičky, která byla něco jako moje druhá maminka - obě mi daly strašně moc lásky… Takže když odešla, já i moje mamka (její dcera) se snažíme žít tak, aby na nás mohla být pyšná…
Zkus to brát také z té stránky, že našim blízkým, kteří nám odešli, musíme dělat čest našim chováním, aby se na tom „druhém břehu“ nemuseli za nás stydět a mít o nás strach… dlužíme jim to…
Opatruj se a pamatuj: pokud máš někoho v srdíčku - je s tebou navěky… :srdce:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 13.03.12 14:26

Ahojky, moc dobře vím, jak se cítíš, nám takhle odešel skoro před 5 lety můj taťka v 57 letech :,( :,( :,( . Chybí mi pořád, ale jsou chvíle, kdy mi začne chybět neskutečně moc a já si říkám, že to nezvládnu :? . Hned zas na druhou stranu mě popadne myšlenka, že by taťka nechtěl, abych se takto trápila a skoro každý den pro něho brečela. Říkám si, že je v nebíčku :andel: , kde mu nic nechybí, nic ho nebolí a má se tam dobře a každý den kouká na nás, na mě, na mamku a na své tři vnoučátka jak se máme a co děláme. Prostě na nás dává tam seshora pozor. Tvoje maminka na tebe dává také jistě pozor a každý den kouká, jak se tady „dole“ máš. Nechtěla by, aby ses trápila ( i když vím, že to nejde). Musíš být silná :hug: a uvidíš, že to zvládneš a časem to bude o trošku lepší :hug: . Ježiši, už tu zase řvu jak na to myslím :,( . Drž se, bude líp :hug: , maminku budeš a máš napořád ve svém srdíčku :srdce: a to je taky hodně důležitý :hug: :hug: :hug:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 13.03.12 15:15

je mi moc líto že jsi přišlo o maminku, musí to být moc těžké :,(

Když mě manžel požádal o ruku byla jsem šťastná a chvilku na to jsem začala plakat prože mi došlo že tam nebude moje hodná babička, která když umírala litovala toho že mi nestihne udělat výbavu :,( Zemřela když jsem byla ještě malá. Byla to ta nejhodnější babička :,( Aby našim pomohla s hlídáním tak nikomu neřekla že si našla bulku v prsu a pak už bylo pozdě :,(

Po mamince ti zůstane velká díra v srdci, ta se časem zmenší ale nikdy nezaroste uplně :(

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 13.03.12 17:09

Holky,moc Vám děkuji,cením si vašich příspěvků-život je krutý,já jsem jen chtěla tu mít maminku co nejdéle..bohužel :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 13.03.12 17:26

Je mi to moc líto :( Drž se, musíš být silná

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 13.03.12 19:49

Je mi moc líto,že odešla tvá milovaná maminka..Je úžasné,že váš vztah byl krásný a ty na ni vzpomínáš s láskou. Někteří lidé si neuvědomují ztrátu rodiče,ještě jim dokážou ublížit. Mám také moc ráda svoji maminku a nedokážu si představit že by mě opustila,už proto,že mi chtěla zachránit život tím,že mi chtěla darovat svůj životně důležitý orgán,jen abych neumřela…Naštěstí se ukázal dárce a já jsem tady a i moje maminka..
Tobě přeji hodně sil a věř,že maminka ví jak moc jsi ji milovala a vidí tvůj každý krok.Možná tomu hodně lidí nevěří,ale člověk,který zemře..nezemře celý,jen jeho tělo,jako schránka.Jeho duše žije věčně a po pár letech se opět vrátí v jiné podobě na zem..Je možné,že se stane zázrak a tvá maminka na zemi přijde v podobě tvého miminka,nebo někoho tobě velmi blízkého..
Moc ti držím palce a přeji aby vaše setkání bylo krásné.Sama poznáš až se potkáte a budeš mít u srdce ten pocit lásky..
Vím,že se mi to říká všechno lehce a je to k neuvěření,ale mám s tím velké zkušenosti,hlavně když mi umřel strýc,kterého jsem měla moc ráda…
Teď už vím,že je s námi,ikdyž ne fyzicky…
Držím ti moc palce a neboj se..čas rány zahojí a krásné vzpomínky,ty ti nikdy nikdo už nevezme! S. :hug: :andel:

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.03.12 23:33

Dasjana :hug: :hug: :hug:

 
anonymjit  14.03.12 08:52

Víš,je moc smutno když nás někdo blízký opustí,ale věř,že čas všechno zahojí,mamince je ted už hezky a ještě líp jí bude,až se přestaneš trápit a nebudeš myslet na to jít za ní,to není řešení..Vzpomínky přece zůstanou vždycky s námi a navíc každá bolest,každý smutek nás posune dál…Proč se trápit,když mamince je už dobře,každý jsme tu sám za sebe,máš tady přece taky určité povinnosti,píšeš o Honzíkovi a o chlapech,pro ty musíš žít.Nikdo tady nemá nic lehké,ale zkus se začít radovat z maličkostí,takhle se ničíš jen sama a možná i ostatní a věř,že ti bude líp.....Mluvíš o postižených lidech,ano mají to těžké,ale někteří mají svůj svět a i přesto jsou štastní…Život může být krásný,ale musíme chtít,vše co se nám děje musíme přijmout,nic se neděje náhodou,jsou to naše zkoušky…Věřím,že to zvládneš,život za to stojí,přeju hodně štěstí :mavam:

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 14.03.12 13:14

Především přeji upřímnou soustrast,nebudu psát,že vím jak ti je protože tuhle bolest každý prožívá jinak.Určitě by si maminka nepřála abys odešla z tohoto světa tak brzy,život jde dál.I když se to lehce píše,těžko koná :hug: mě 1.11.2011 zemřel bratr,v pohých 37letech na infarkt.dodnes to strašně bolí a nemůžu pochopit proč on,když žil tak zdravě.nikdy na naše milované nezapomeneme :hug: stále je budeme nosit v srdci.držím ti palečky ať se vše v dobré obrátí a brzy tě potká něco pěkného.jednou se s maminkou tam na druhém břehu zase setkáš,ale teď máš ještě čas :mavam:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 14.03.12 22:11

Je mi to moc lito :hug: :hug: :hug: Taky ted prochazim dost spatnym obdobim, preji ti strasne moc sily! :hug: :hug: A s tou rodinou mas naprostou pravdu, mnozi si neuvedomuji, co maji…

 
LUaPE
Kecalka 461 příspěvků 14.03.12 22:59

ahojky, preju ti hodne sil… a snad ti maalicko pomuze moje motto… jsem nezny, jsem kruty, ale jsem zivot…
places? i v slzach je sila, tak se seber a zij!

drz se kocko!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama