Jsem ta SUPERMATKA?

Rodičovství

K napsání tohoto deníčku mě přivedla diskuze na Facebooku kamarádky, kdy jsem si dovolila ji varovat, aby tříměsíční dítě neposazovala, a diskuze, kterou jsem svou radou rozpoutala. Tento deníček bude asi kontroverzní, ale jsem docela zvědavá, jak mě širší emimi společnost označí. Za TU SUPERMATKU (hanlivě míněno), nebo normální ženskou se zdravým rozumem? Nebo za člověka úplně mimo mísu?

Když jsem chtěla být těhotná, přečetla jsem toho spoustu a slyšela soustu dobře míněným rad - nemysli na to a podobně -, které mi lezly už krkem. Nemyslet na to, pokud bych byla zdravá, by šlo, ale já nebyla. Nakonec jsem tedy přes všechny možné i nemožné pokusy (čínská medicína, akupunktura, bylinky od A do Z) otěhotněla po kryotransferu 2 embryjek.

A začaly další „dobře míněné“ rady, co se v těhotenství smí a nesmí. A já se rozhodla dle zdravého rozumu a toho, že jsem hledala, jaká je pravděpodobnost, že se něco přihodí. Plesnivé sýry v Česku vyráběné jsou z pasterovaného mléka, tudíž jsem se vyhýbala francouzským a český hermelín jedla dále na kila. Nivu z bezpečnostních důvodů zapékala na 200 (jistota je kulomet). Tataráku jsem se nedotkla, sushi měla asi 5× a domácí nebo z prověřené restaurace. Ano, já nezodpovědná matka!!! Dala jsem si sem tam deci piva na trávení, víno mi moc nechutnalo. Ach ty mozkové buňky mého nenarozeného dítěte…Měla jsem doma kočárek (ano, já neznaboh dokonce 3 měsíce před porodem).

Nicméně v těhotenství jsem o tom tvorečkovi v bříšku a co se mu zrovna vyvíjí přečetla kde co, těšila se a bála se screeningů, aby byl v pořádku a správně rostl. V rámci zdravého rozumu se snažila mu dávat na jídlo pupečníkem víc zeleniny a ovoce a nepřežírat ho mekáčem a ostatními hnusy.

Porod - a tvoreček je tu. Přečetla jsem knížku „Nejšťastnější miminko v okolí“ která mě zachránila svými radami. Našla jsem pediatričku, která nerve do dětí očkování v 9. týdnech a je přístupná, a začala jsem se starat o miminko.

Díky kamarádce jsem prolistovala knihu o manipulaci s miminkem od Kiedroňové a protože měl malý pupeční kýlu, sama dobrovolně jsem začala cvičit Vojtovu metodu (přeci nepoženu dítě pod narkozu v tak malém věku). A světe div se, za 3 týdny byla kýla pryč. Pokračovala jsem dále, i když už téměř necvičím a spíš jsem přešla na tzv. handling, kdy malému upravuji držení těla tak, aby se mu zádíčka vyvíjela správně. Mimochodem jsem za to, že necvičím 4× denně, dostala vynadáno, že když nechci nic dělat pro své dítě, ať s ním radši už nechodím.

Tak a teď k jádru problému. Když mi někdo radí, co by se mělo a nemělo a má to hlavu a patu, ráda si ho vyslechnu. Nejsem přehnaně úzkostlivá matka - trocha špíny dítě nezabije, s mužem jsme bordeláři oba a s kočkou v domě se sem tam nějaký ten chlup objeví na dětském oblečení i v pusince. No co, budujeme imunitu. O to víc mě pobavilo to, že jsem ve výše zmíněné diskuzi u kamarádky na profilu dostala nálepku supermatky za to, že jsem jí napsala, aby malého ve 3 měsících neposazovala a něco si o tom přečetla, proč se to nemá dělat.

Ano, přiznávám, kecám jí do výchovy! Ano, protože mám to „neštěstí“ mít kolem sebe 3 rehabilitační sestry, které denně řeší problémy se zády dospělých i dětí. Dovolila jsem si tedy radit a snesla se na mě lavina výčitek, že jsem ta supermatka, která má dítě jako skleníkovou kytku a že kdybych byla normální, tak jiným do výchovy nekecám. Že jsem jedna z těch, co se pak diví, že je dítě furt nemocné a je přehnaně úzkostlivá, oprašuje ho a má ho ve vitríně. Moderní je totiž dělat vše dle vlastního pocitu. Nečíst, nezajímat se, nebýt ta „supermatka“.

Hmmm, já nevím, všichni čteme o tom, jak se co vyvíjí v bříšku, když není drobeček na světě, ale pak na veškeré články a rady kašleme, protože výchova dítěte je přeci o citu! Asi nejsem normální, ale jako prvomatka spoustu věcí nevím a ráda se je dozvím, čtu a dobře míněné rady poslouchám - zatím jsem totiž kupodivu špatnou radu nedostala. Kromě rad mojí mámy, abych pro dítě vše před použitím sterilizovala, což fakt nee, protože nejsem ta „sterilní supermatka“ a fandím špíně. :-))

Takže se vás ptám, posloucháte rady jiných? Čtete? Nebo jen já jsem „supermatka“, že se snažím najít si na danou problematiku více názorů a zjišťuju, co dělat a nedělat, aby moje dítě bylo zdravé, správně se vyvíjelo motoricky a nervala jsem do něj alergeny a cukry dřív, než je zdrávo?

Je normální, že se pozastavím nad tím, že hned po šestinedělí chce kamarádka jet s malým miminem do aquaparku v Rakousku? Je normální, že když vidím dítě ve 4 měsících posazené do plastové houpačky pro 3leté děti, že se vyděsím? A co tak zahuštěné HA mléko ovesným vývarem ve 4 týdnech? Je normální, že se mi nelíbí zavěšené dítě v chodítku s pokrčenýma nožičkama, které se jen odráží? Nebo se pozastavím nad názorem dávat dítěti v 6 měsících svíčkovou nebo párky - samozřejmě rozmixované?

Takže čekám na verdikt: jsem nebo nejsem ta „supermatka“? Jsem normální nebo úplně mimo?

Děkuju předem. :)

P. S.: Kdybyste mi nevěřily, že poslouchám rady, tak se podělím o poslední 3, co jsem dostala:

  1. od @Cvana : Nepratelné hračky strčit přes noc do mrazáku (hurá, konečně nebudou ty blinkance jen otřené).
  2. a 3) od kamarádky mimo eMimi: Na rýmu pomáhá pobyt v solné jeskyni. A hleny kazí dětem žaludek - je dobré dát probiotika (no jo, když polykám rýmu, taky mi není od žaludku nejlíp).

P. P.S: Nevíte, kde se dají koupit vitríny na děti? :-D :-D :-D

Hodnotilo 49 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 24.09.13 00:08

Hele, sorry, ale že je tohle deníček psaný v afektu a ty jenom hledáš spojence?
Supermatka je pro mě každej, kdo sežral šalamounovo ho*** a neváhá se o něj podělit. Ovšem nechápe, že o něj nikdo nestojí.

Příspěvek upraven 24.09.13 v 00:08

 
nikol.ondrášovka  24.09.13 00:19

Kazdy clovek by se mel starat prevazne o sebe. To nemyslim nijak zle, ale: Kdo se nepta, o rady nestoji - moje motto

 
nela232
Kecalka 164 příspěvků 24.09.13 00:25

Mě se náhodou tvůj deníček moc líbí, je pěkně napsaný a občas jsem se i zasmála takže za něj děkuji. Super matka nejsi, dle mého protože jsem stejná na chlup jako ty :-D to že se ti nelíbí výše uvedené věci, které si vypsala je normální (protože svíčková, párek, houpačka atd.) to normální není, ale trošku souhlasím s holkama v tom, že člověk nemá nic říkat lidem, kteří o to nestojí, pak si za tu špatnou supermatku a každý tě jen odsoudí, už jsem na to přišla taky. Takže divit se můžeš, kroutit hlavou taky, ale pokud i kamarádka nestojí o radu tak jí nic neříkej je to její dítě její věc i když ty víš že si tím její dítě ničí záda. Ačkoliv ty to myslíš dobře, ona tě pak za tu supermatku považuje, protože se ji jak si psala se..reš do výchovy. Klid budeš mít když se na všechny vykašleš, ty sama se dále ptej na to co tě zajímá, čti články a dělej co uznáš za vhodné. Dělám to stejně a radím jen když mě někdo požádá, jinak jsem za špatnou.

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 24.09.13 00:56

SUPERMATKA to je pojem :-D. Dnešní doba drží matky v šachu. Přemírou informací, všude všeho plno do nás hustí… co se smí a nesmí a pak jsou z toho mámy akorát ve stresu.
Myslím že si normální, nejlepší maminka pro své dítě. Což je každá máma která má své dítě opravdu ráda, má zdravý rozum. A potřeba přečíst si knihy názory je taky dobrá jenom to ale nebrat doslova. Co člověk to jiný názor..
Dřív nebyl internet a masové časopisi, drbárny… takže měl člověk názor od okolí od rodiny a bylo to…
SUPERMATKA neexistuje, prosímtě nejlepší je starat se o to jak se staráš ty o své dítě a né jak se starají ostatní. Pokud to samozdřejmě nezavání něčím opravdu ošklivým.. ale takových případů není snad moc.

 
eevcca  24.09.13 06:18

Já si myslí, že kamarádka chtěla jen udělat pěknou fotku na houpačce a rychle ho tam posadila s tím, že udělá jen fotku a šup ven, akurát nepočítala s tvoji reakci, tak tě hned označila za supermatku aby nevypadala blbě… být tebou tak to prostě spolknu a neřeším a do ničeho se už nepletu. Jednou jedinkrát jsem poradila kamarádce, aby 9 měsíčnímu nedávala žužlat párek, přestala se se mnou bavit. Takže od té doby prostě mlčím, jsou to jejich děti, né moje. Až pak budou mít nějaké problémy, tak oni budou brečet, néé já.

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 24.09.13 06:33

Supermatka, pokud je myšleno pejorativně, určitě nejsi. Deníček chápu a souhlasím. Dokonce mi přijdeš dost v pohodě na to, co jste si prošli - sama i s prckem.

Nicméně, co se týká rad… mňo, pokud požádají (byť i veřejně), poraď, jinak bych se děvčatům do toho taky nemíchala. Pokud ano, musím počítat s tím, že TO dostanu přímo mezi voči :lol:
Ať se daří :mavam:

 
Havvah_71
Povídálka 24 příspěvků 24.09.13 07:03

Já nevím, přišlo by mi dost pokrytecké a sobecké se neozvat - vždycky přece je možnost, že ta osoba, které radíš, fakt netuší, že něco dělá blbě a bude vděčná za radu…Za chvíli bychom neporadily kamarádce, že její dítě se právě láduje střepy, abychom nevypadaly blbě…Buď v klidu, podle mne je mimo mísu ne dobře míněná pozitivně sdělená nevyžádaná, ale nevyžádaná OPAKOVANÁ rada, ta už je zásah… Tyhle ty ješitné týpky vůbec neřeš, jen jim prostě neraď, ale ve svém podle mne naprosto normálním jednání prosím pokračuj dál, opravdu nepotřebujeme nevšímavé lhostejné sobce, ale jejich opak :-) :mavam: :mavam: :mavam:

 
pata308
Extra třída :D 12658 příspěvků 24.09.13 07:06

No podla mna chces poplacat po rameni ako si urobila dobre, ale ja ta teda nepoplacam, nechapem preco si jej to pisala verejne pod fotku, to si jej to nemohla napisat sukromne?? mozno sa jej to celkom logicky dotklo, ze ju kritizujes ako maleho spratka..
takze nech si mala akokolvek pravdu, tak je to nedolezite, vnucovala si sa s radou tam kde ju nik nechcel a podla mna este ani nie najstastnejsim sposobom :-))

 
nepřihlášená jruz  24.09.13 07:12

Přístup k tvému dítěti mi připadá zcela v pohodě. Ale tak nějak v podstatě souhlasím s @ncc1701, možná to tak nemělo vyznít, ale působí to tak na mě.

Má babička - dej jí Pán Bůh lehké nebe - vždy říkávala: Nevyžádaná rada udělá jen zle. A v životě se mi to zatím věšinou potvrzuje.

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 24.09.13 07:12

Ja teda nectu nic, tudiz ani nevim co presne znamena SUPER MATKA. ale podle me by si kazdy mel delat podle sveho svedomi a vedomi. ja si rady poslechnu, ale to neznamena, ze se jima budu i ridit. cim vic clanku, diskuzi, nazoru, tim zmatenejsi potom jsem.
takze se snazim co to jde ridit se zdravym selskym rozumem a to jak to delas ty je zase tvoje vec. nesoudim. snazim se neradit, pokud o to dotycny nestoji. zkus to taky a uvidis, ze budes spokojenejsi a nebude te tolik veci stvat :mavam:

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 24.09.13 07:20

Tak jedna věc je číst a starat se co nejlépe o vlastní dítě a druhá věc je dávat nevyžádané rady (navíc veřejně na FB) druhým. To bych si osobně nikdy nedovolila, maximálně v soukromí a i tak by se dala očekávat záporná reakce. Je to podobný, jako když slýcháme od našich matek, jaktože roční ještě nechodí na nočník atd. Kde je pravda, je v tu chvíli jedno.

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 24.09.13 07:32

Ja ti poradim :mrgreen: zbavte se kocky! Ohrozujes svoje dite alergii a kontaminaci skrkavkami a toxokary (jedna-li se o kocku co nechodi ven). Mate-li venkovni kocku pak jste blazni, ze neresite chloupek v pusince :roll: No fujka ;)

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 24.09.13 07:40

Napsane pekne, ve spoustu vecech souhlasim..myslim, ze dobra je Zlata stredni cesta- neco nacist, vygooglit, poradit se a poslouchat svuj Instinkt.. a dobra Rada na zaver jsem poucena ze dobre minene rady jsou u „kamaradek“ nepopularni tema ;)

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 24.09.13 07:43

Chapu te, i tvou kamaradku. Tys to myslela dobre, nechtela si, aby nevedomky miminku ublizovala. Ona se zase citila dost ponizena potom, co jsi ji pod fotku, kde ocekavala same kladne reakce, napsala, ze s tim nesouhlasis.
Uz to tu psaly holky, dalo se poradit i soukrome, prip. neradit vubec. Taky jsem si tim prosla, ze jsem nekomu neco chtela rict, ale diky tatovi, hlave pomazany, vim, ze i dobre minena rada, se proti tobe muze otocit jako bumerang. Je to o situaci, jak tu nekdo psal, kdybych videla dite v ohrozeni zivota, nebo vazny situaci, tak tu hubu nezavru a zakrocim taky ;)

 
kotyk
Kelišová 7220 příspěvků 24.09.13 07:45

Tak nejdřív ti pokazím radost s tím českým hermelínem. Nejde ani tak o to, že je nebo není z pasterizovaného mléka. Jde o to, že je to zrající sýr, který potřebuje chlad, a můžou se na něj dostat listerie :jazyk:

S tím ostatním, mrazit tě z toho může, ale komentáře obvykle nebývají oceňované a pokud už se k nim odhodláš, je rozumné jako u všech nevyžádaných rad počítat spíš s tou negativní reakcí ;)

 
veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.09.13 08:00

… asi se normalne snazis, jako kazda mama… :)

taky mame v rodine decko, co sedi a neumi, co stoji a nechce, ale proste drzim usta… neni to moje dite a stejne si to udelaji po svym…udelam jen rozbroje… oni by totiz taky nasli neco s cim mi mohou poradit a co jsem podelala a mozna by se mne to dotklo.

takze supermatka nejsi, ale staras se, kde nemas… a delas si zbytecne zlo :mavam:

 
joaska  24.09.13 08:11

Ahoj, postupně jsem došla k názoru že do péče o mé děti mohou mluvit pouze 3 lidé- já, otec dětí a dětská lékařka. Ostatní až na vyžádanou radu. Takhle jsem si nakonec ‚vychovala‘ i příbuzné a přátele. Asi drsné, ale myslím, že jsme tak v klidu nakonec všichni. Tudíž z mého pohledu bys byla pro mě pěkná pruda. :mrgreen: Ale to neznamená, že kvůli názorům na sezení, jídlo atd. Ale kvůli tomu, že se staráš o mé dítě. :lol:
:mavam:

Příspěvek upraven 24.09.13 v 08:12

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9036 příspěvků 24.09.13 08:11

Myslím, že nejsi „ta supermatka“ - na druhou stranu, pokud Tvoje moudra jiné nezajímají, tak si je nech pro sebe a máš klid. Se řadou z věcí, co Tě děsí, nemám problém, a to si myslím, že nejsem žádná free extremistka, ale už vůbec ne supermatka. Nebo bych kdybych je viděla, řekla svůj názor, a pokud by byl odmítnutý, no tak nic.

A ještě jednu věc. Chápu, proč lidi jsou na „supermatky“ přecitlivělí. Mnohem víc než nezodpovědných žen je totiž kolem mě těch, co se z mimina zbláznily: při každém prdu k doktorovi, lepek dítěti ani neukázat (i když podle studií je naopak vhodné, aby ho dítě dostalo před půl rokem věku), trápit dítě bolestivými rehabilitacemi, i když mu vlastně nic není, jen tak pro jistotu, dítě nosit výhradně podle Kiedroňové, no a hlavně do půl roku plně kojit! (Dřív děti dostávaly ve třech měsících tu rozmixovanou svíčkovou nebo jahody, a nezdá se mi, že by bývalo bylo víc alergií…) Taky je nemám ráda ;)

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26670 příspěvků 1 inzerát 24.09.13 08:32

O nevyžádáné rady nikdo nestojí..je to její dítě a at si ho vychovává jak chce..a pokud ho chce dávat ve 3měsících sedět nebo krmit párkama, proč ne - tobě to může být fuk. :nevim:
Ty si dítě vychovávej podlo sebe a toho kde si co přečteš a ostatním raď jen pokud si řeknou, nebo se mezi něčím rozhodují, můžeš říct svůj názor nebo jak to děláš ty..Navíc pokud si to řekla na veřejném fóru a veřejně ( ne třeba do zpráv), tak by mě to taky nakrklo..asi bych tě nenazývala supermatkou, ale řekla bych ti at se staráš o své dítě a cizí necháš napokoji. :nevim:

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 24.09.13 08:50

A proč si napsala deníček, chceš si potvrdit, že ty jsi ta nejlepší? Hm, tak nejsi. Tyhle výkřiky o párkách a svíčkových jsou už trapné. Jinak s těma hračkama - to určitě nemyslela blití, ale spíš to, že mráz zabije bakterie, ne?

 
malinada  24.09.13 08:53

Je velice výjmečné, když matka dělá něco zásadně špatně a neví, že je to špatně. Jo, už jsem zažila jednu, která fakt nevěděla, že se děti posazovat nemají a pak se chytala za hlavu. Ale 99% žen ví, co dělá a je jim to fuk.
To máš se vším, 50% Čechů je obézních, všichni víme, co je zdravá strava, ale někdo si zkrátka nemůže pomoct.
Supermatka je nadávka kalibru „ty inteligente“, není třeba si ji brát k srdci. ;)

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 24.09.13 09:10

To znam, taky kamaradkam radim. Uz jsem takova a ty dobre kamaradky me takovou proste berou. At se na me klidne nastvou, ja bych si to proste neodpustila. Predstava, ze dite moji kamaradky bude mit krivou pater, zniceny zaludek, nebo neco jinyho me nici. Mam je rada a ony vi, ze to myslim dobre. Taky si rada poslechnu dobre a vyzkousene rady.

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 24.09.13 09:15

@Sibyla0 naprosto souhlasím..
Deníček není ani vtipný, ani poučný, spíš mi to přijde docela trapné..

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 24.09.13 09:21

Není nic špatného, že se zajímáš o názory odborníků na všechno, ale že to „cpeš“ jiným špatné je…

mateřství mě naučilo tu nejdůležitější věc: DRŽET HUBU.
rady dávám jen na přímou otázku a ještě jí doplňuji větou „já to mám/dělám tak“

ty to děláš nejlépe podle sebe, kamarádka taky. tak jí do toho nekrafej.

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 24.09.13 09:26

Tak supermatka zřejmě ani neexistuje a pokud je to použito jako to bývá brané tady na emimi taky ty by jsi např. za to s tou kočkou, určitě takhle označena nebyla ;)
Nevyžádáný rady jsou pro mě mimo, ale totálně trapný a útočný mi přijde to někomu napsat hrozně důležitě na FB pod fotku. V rodině máme případy houpání ve 3 měsících, věčné posazování, stoupání a krmení lipánky od šestinedělí, myslím si o tom svý ale neříkám to nahlas a už vůbec bych si to nedovolila napsat na jejich FB…oni všechny ty rady co se má a nemá znají ale prostě si jedou po svým tak jako ty… Ty máš v něčem svoji pravdu a tvoje kámoška zas v jiným…
Ale deníček jako takový moc nechápu, nelíbí se mi a taky mi přijde psaný v afektu a na zvednutí sebevědomí…

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 24.09.13 09:29

Tak zalezi, jak si ji to pod foto napsala. Jestli to byla rada nebo poucovani.
Je trochu skoda, ze se z oznaceni „supermatka“ stalo neco hanliveho. Pro me je to spis zena, ktera se stara o nekolik deti, domacnost, manzela…zvlada si zachovat zdravy rozum a vypada u toho krasne.

a na zelenine s trochou smetany nevidim nic spatneho. :nevim:

 
LK87
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 24.09.13 09:30

Jsi prostě normální máma, tvůj přístup se mi celkem líbí. Ale vem si z toho ponaučení, ostatním nekecej do výchovy.
Jsem teprve ve fázi hltání informací o tom, jak se prckovi daří v břichu, ale přebírám z toho ty.
Kolem sebe ale vidím pár příkladů, jak vím že se svým dítětem zacházet/jednat nebudu. Jen si to myslím v duchu, nebo si to řeknem doma s manželem, ale ostatním do toho nekecáme. Je to jejich věc, jejich dítě a jejich výchova.

P. S.: vitríny na děti už jsou vyprodané ;) :lol:

 
nepř. mišanila  24.09.13 09:35

Tak kdybych viděla, že dobrá kamarádka (ne někdo koho znám letmo) posazuje pravidelně 4-měsíční dítě, tak jí to nějak citlivě naznačím. Třeba řeknu „a nebojíš se, že by jí to mohlo zničit záda, já bych takhle malý dítě z toho důvodu radši neposazovala, doktoři to nedoporučují, ale dělej jak myslíš“.

Ono i poradit se dá různě, záleží jak jsi jí to předestřela. Její reakce se mi zdá přehnaná, asi jsi jí zasáhla na citlivém místě, nejspíš sama dobře ví, že dělá něco co by neměla.

Já ve výchově neradím pokud bych neviděla něco fakt přes čáru. Svíčková a párky mě nerozhází, chodítko taky ne, je to jejich dítě a jeho zdraví, oni si ponesou následky.

Jinak mě dobře míněné rady nevadí, ale nesmí se to přehánět…

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 24.09.13 09:37

Trochu zmatené čtení a pointa násilná. Jestli jsi nebo nejsi supermatka (co to vlastně je - nějaká čeleď, druh, poddruh? 8) a kdo to určuje?) neřeším, ale zaujala mě otázka po hledání informací. Já jsem příručkář (mám příručku na všechno, co jsem kdy dělala a trávila tím významné množství času), takže v tomhle ohledu jsem (logicky) pro vzdělávání a metoda „já to všechno vím nejlíp, bo jsem matka a tak nějak to cítím“ u mě nefunguje a ani jí nefandím. Myslím, že většina ženských jsou příručkářky, ať už to vědí nebo ne (co jiného je eMimino, než kolektivně psaný a diskutovaný manuál na dítě).

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 24.09.13 09:40

Nikdy se nezavděčíš všem. A ani se o to nesnaž. Co člověk, to názor. I rady odborníků, co se týče péče o dítě, jsou rozdílné a často i protichůdné. A ne každá maminka má čas číst knihy, ne každá si přečte přesně ty které jsi četla ty a ne každá řeší se svým dítětem problémy, které řešíš ty. Takže nelze být dokonalá ve všem a málokdy se s někým shodneš. Každý ať si to tedy dělá po svém, tak jak si myslí že je to nejlepší. Nikomu své názory necpi a nikdo tě nebude odsuzovat. Myslíš si, že seš nejlepší máma na světě? To je v pořádku. I já si to o sobě (většinou) myslím, a s mnohými tvými názory nesouhlasím. Takže - starej se o sebe a neřeš to, po čem ti nic není :)

 
Misigen
Povídálka 38 příspěvků 24.09.13 09:53

Být tebou příště si nechám rady pro ty co o ně stojí. Veřejně peskovat jako malé dítě…no zamyslím se… to neni dobré pro nikoho. Já také radím jen když se zeptajíé. Stejně jako očekávám radu jen když se zeptám…nejhorší jsou radilově o které nestojím

Příspěvek upraven 24.09.13 v 09:54

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 24.09.13 09:59

:-D Musím vyházet mase z mrazáku a narvat tam hračky :dance:

 
KackaDoup  24.09.13 10:18

Jsi uuuplne normalni ;)

 
chatwenna  24.09.13 10:20

Hele, ja te potkat, jdu se zrovna obesit.. Sorry za uprimnost.

Pripominas mi trochu ty pipky, co se pri kazde prilezitosti chlubi, ze jejich Pepicek udelal vcera obrhovno jak ruku..

Ve sve podstate mas pravdu - vetsina z nas se snazi o deti dobre a „spravne“ pecovat, ale my ostatni nemame potrebu psat denicek o tom, kolik jsme precetly knih na tema pece o dite a zdravy zivotni styl uz od plenek…

Pojem supermatka vetsinou oznacuji ty, ktere nesouhlasi s nasim nazorem. Ja byla na e-mimi oznacena za supermatku i za superlempla a delam si z toho kulove…

To chce klid a nohy v teple…

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 24.09.13 10:30

Jj, zkušenostmi se člověk učí :hug: nerad někomu, kdo se tě na to neptá nebo se to nauč asertivně :kytka: jinak souhlasím s tím, že některé maminky nejprve „strašně řeší“ v těhotenství stravu, pohyb…čtou a diskutují o všem a bojí se chyb..ale jakmile je miminko na světě, tak se najednou hodí ono otřepané „my na tom(at už se jedná o stravu, polohování…cokoliv dnes diskutovaného) vyrostli taky a přezili jsme“…zvlášt někdy si říkám, jestli je pro ně tak těžké si informace vygooglit…jenže ony se tím nezabývají..vědí, jak by se to mělo a stejně si jedou po svém :nevim: jejich věc… každý rodič se bude jednou zodpovídat jen tomu svému dítěti..a tak už nevyžádané rady většinou nedávám a koušu se do jazyka :nevim: já teda osobně bych si moc přála pro tu svoji holčinu tou SUPERMÁMOU být :srdce:

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 24.09.13 10:38

Je otravné, když dáváš někomu nevyžádané rady. Sama to nemáš ráda a děláš to. Já takové cizí lidi posílám někam. Takže asi tak. :mrgreen:

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 24.09.13 10:44

A jinak, ano, čtu (i ty výše vyjmenované, co jsi uvedla), ale kriticky. Kniha „Nejšťastnější miminko v okolí“ mi třeba vůbec nepomohla. O Konceptu kontinua si taky myslím své. Je sice super, že jsi sečtělá, ale nemusíš to lidem otloukat o hlavu, nikoho to nezajímá.

 
cvana
Závislačka 2666 příspěvků 24.09.13 10:48

@Sibyla0 ano zabije bakterie :kytka:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 24.09.13 11:10
Lenka

Ahoj líbí se mi tvůj deníček jako by jsi mi mluvila z duše. U nás je to hodně podobný až na tu kočku tu nemáme a miminku sterilizuji.Moc se mi líbí že máš svůj názor, v dnešní době je spousta matek co podsazují dávají dítěti chemii v různých kapkách přitom mám přírodně odzkoušeno že na prdíky je nejlepší mastička pupík a masírování a cvičení z nožičkami vždy zabralo..Udivuje mě kolik lidí cpe do dítěte očkování a ani si pořádně nezjistí informace z knih a různých zdrojů. Udivuje mě když potkám v supermarketu matky které nemají ani měsíční děti v kočárku. Udivuje mě jak mi radí jak mám 7 měsíční dát omáčky knedlíky a nevím co ještě. Udivují mě kecy o tom že kojenecká voda za nás nebyla tak proč jí používat? udivuje mě když jsem v trafice potkala matku se dvěma dětma škimrající o lízátko a odpověd matky v žádném případě nemáme peníze a kupuje si krabičku cigaret. Udivují mě matky co se naváží o ostatních matek přitom sami jsou zakomplexovaní a bůh ví jak to oni mají doma. Zakladatelko fandím tvému rozumu jen kdyby tady bylo více takových jako ty :palec: :mavam:

 
korzet
Kecalka 107 příspěvků 24.09.13 11:32

Mně deníček nepohoršuje a imunitu si budujeme od narození: po bytě běhá kočka co chodí ven, fretka, a rok a půl staré děcko co ještě nebylo nemocné. Venku leze mezi kozamama a koňma. TAKŽE SUPERMATKÁM ZDAR!

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 24.09.13 11:44

Nějak nechápu pointu deníčku, to chceš poplácat po rameni??
Já jediné co jsem četla bylo když sem byla těhotná knížku o tom jak miminko roste
Pak když se malej narodil a byl nějaký problém se kterým jsem si nevěděla rady, tak pak jsem o radu poprosila kamarádku nebo se zeptala tady na emiminu..
Nikomu rady necpu když ji nechce..
Označenáí supermatka neexistuje, já bych supermatka být nechtěla, chci být jen skvělá máma.
Co to vlastně definuje??Super­matka??Kdo to je??
Toto označení se používá čím dál tím víc
Je to dobou všechno se moc řeší a přehání, mateřství není taková věda aby k tomu ženský potřebovaly milion knih..Mateřství je přirozená věc..

 
simona.b.
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 24.09.13 11:53

Podle me ma kamaradka pravdu, nesnasim, kdyz mi nekdo keca do vychovy, rezimu atd..temer kazda mama dela vse okolo deti s dobrym umyslem a pokud chces odsuzovat a radit ostatnim podle knizek, kdyby jsi to udelala me, tak v lepsim pripade se seberu a s par poznamkami o precitlivele matce, ktera ma pravdepodobne hlavne problem sama se sebou odejdu..

 
verulicek  24.09.13 11:56

Nechápu deníček..nebo spíš nechápu očekávání autorky…mě deníček ničím neobohatil. :roll:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 24.09.13 12:13

Nečetla jsem odpovědi, abych nebyla ovlivněná. Pro mě si otravná s takovým deníčkem. Prostě se starej o to svý a neřeš druhý. Nikdo nemá patent na rozum.

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 24.09.13 12:15

Asi je nepříjemný, když ti někdo kecá do výchovy. Na druhou stranu, když o tom něco vím a vidím, že kamarádka zakládá svýmu dítěti na skoliózu, rozhodně jsem pro jí to říct. Aspon mám čistý svědomí, že jsem netajila co vím. Zdraví dětí je celkem důležitější než vaše zhrzená ješitnost nemyslíte-opovrhovatelky??

 
další  24.09.13 12:22

Máš mojí podporu. Já si toho taky hodně načetla a udivují mě věci typu chodítko, pribiňák ve 4 měsících-(jé on oblinká a má průjem, dala jsem mu jenom probiňák),posa­zování na nočník nesedícího dítěte v 6 měsících,…Ne­beru si servítky a říkám svůj názor. Kamarádky mě znají, jiná nebudu-je mi 40 a máme jedno 5 leté dítě. Buďto si nechají poradit, nebo ne je to jejich věc, ale mlčet nebudu. :lol:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26670 příspěvků 1 inzerát 24.09.13 12:32

@Fiialka *Zdraví dětí je celkem důležitější než vaše zhrzená ješitnost nemyslíte-opovrhovatelky??**

No musíš brát že každá matka vidí jinak to jak se stará o zdraví svého dítěte..já musím např říct že moje matka mě a mé sourozence dávala do chodítka od 4 měsíců, všichni jsem chodili samostatně před rokem a žádný nemáme problém se zádama, posazovala nás na nočník od 6ti měsíců a v roce jsme byli téměř bez plen, jedli jsme pribináky i omáčky od 3 měsíců a všichni jsme zatím zdraví jak řípy..já to tak nedělám, ale ona zřejmě myslela že dělá pro své děti to nejlepší a asi dělala..takže říct že zdraví dětí je důležitější než ješitnost, to ano, ale každý to vidí jinak a v něčem jiném. Nemůžeš někoho odsoudit že dává 3m dítěti pribinák, protože naši rodiče to taky dělali a nejsme všichni nemocní na smrt :nevim: ( příklad )

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 24.09.13 12:37

Anonymní:
Udivuje mě když potkám v supermarketu matky které nemají ani měsíční děti v kočárku.

A kde by to dítě jako měla mít??

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26670 příspěvků 1 inzerát 24.09.13 12:47

@ncc1701
asi myslela že v 6tinedělí nesmí dítě vystrčit nos z baráku.. :think: 8o

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 24.09.13 12:48

@smurfka
No to asi není správné jet do supermarketu a dítě nechat samotné doma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama