Jednou jsi dole, jednou nahoře III

Těhotenství

V minulých dvou deníčcích jsem popisovala své snažení, problémy s menstruací, ovulací a končila jsem tím, že jsem začala stimulovat na své 1. IVF. Přišel čas napsat pokračování. Asi to bude moc dlouhé, tak se všem omlouvám!

testovací mánie
2 komentáře

naše miminka ...

jediná použitelná fotka ze 4D

První injekce stimulace byla za trest, namíchala jsem si Fostimon, celkem bez problému píchla, ale to, co to se mnou udělalo, to jsem nečekala, neustálé střídání teplo, zima, poléval mě pot – no už se těším na přechod :) Další injekce však tělo zvládalo už o poznání lépe, pro jistotu jsem si vždycky dala 30 minut po injekci polohu ležmo, stimulace utíkala a folíky úspěšně rostly. Bylo jich dost, až moc! Před odběrem vajíček (OPU) jsem se na posledním UTZ dozvěděla, že jich je přes 30!

V den OPU už jsem skoro nemohla chodit, a to jedno patro v Iscare na férovku jela výtahem! Ještě že bylo brzo ráno, trochu jsem se styděla, byla nervózní, jestli vše proběhne tak, jak má a hlavně, kolik ve folících bude zralých vajíček (oocytů). Paní doktorku jsem před odběrem prosila, ať mi slíbí, že nebudu mít hyperstimulák a pustí mě na transfer, ale neslíbila, ach jo.

Nicméně, odebraných folikulů bylo 30, z toho 26 oocytů a díky nadprůměrnému spermiogramu jsme se rozhodli, že mršky necháme, ať si každá vybere to své vajíčko sama a zvolili jsme tu „nejpřírodnější“ metodu na mističce. Druhý den jsem si volala a bylo mi řečeno, že 9 embryjek zmrazily ve stádiu dvoubuněčných a dalších 12 nám dávají do prodloužené kultivace! Jupííí, jupííí, můžeme mít fotbalovou jedenáctku, když přijde na věc :)

Bohužel mě ale hyperstimulační syndrom dohnal, byl středně silný, ale den před transferem jsem dostala horečky a nezbylo nic jiného, než se jet podívat do Podolí. Tam mi po 2 hodinách a výsledcích krve sestřička smutně oznámila, že si mě tam nechají, protože mám nějaký zánět v těle, takže kromě středního hyperstimuláku, který by nebyl tak strašný, mi musí nasadit i širokospektrá antibiotika! Naštěstí jsem v Podolí strávila jen víkend a tímto děkuji za milou péči na gynekologii všem sestřičkám.

Nebudu lhát, probrečela jsem hodiny, že mám 9 krásných embryjek a nemůžu si pro ně jet a chudáčky mi je zamrazí a co když se nerozmrazí. Z Podolí mě pustili s náloží miniheparinů, takže jsem si dále 2× denně píchala injekce do břicha, ale vše se zlepšovalo a k mé radosti jsme hned od dalšího cyklu v červnu začali s přípravou na KET!

Koňské dávky estrogenů doplnily estrogenové náplasti, ale efekt byl pořád mizivý, sliznice ne a ne dorůst požadovaných 8 mm, prostě to bylo 6,7 mm, někde 7 mm, ale ne a ne dohnat ten milimetr. Nakonec jsem přemluvila paní doktorku, ať mě přeci jen na ten KET pustí i se 7 mm! Souhlasila! Hurá, za 5 dní si jedu pro miminka!

Den D nastal, 3 embryjka ze zkumavky rozmrazila a na sále jsem se měla rozhodnout – jedno se nevyvíjelo, ale 2 krásně! Tak jo, tak tam dejte 2 miminka!

Přítel mě vzal na oběd a pak hurá domů ležet, ležela jsem ten den a ještě druhý, další den jsem jela na nehty a další 400 km k našim slavit předčasně mé narozeniny! Bylo mi báječně! Po dlouhé době mě nic nebolelo, nebolely mě vaječníky, pohoda! Jen kdyby nebylo takové vedro!

Den před odjezdem jsme byli nakoupit a já jsem si k večeři koupila 2 zavináče, jakou já na ně měla chuť! Jenže mě to vůbec nedošlo! 6. den od transferu jsem si byla jistá, že tím, že mi nic není, těhotná určitě nejsem, a tak jsem si ze sebelítosti udělala ráno test! Přítel byl na golfu a já zírala na tu druhou čárku jako na zjevení! Nechápala jsem! Vždyť mi nic není, nic mě nebolí, je mi konečně dobře!

No vlítla jsem do auta, jela do lékárny, koupila 2 dudlíky a nalepila na ně těhotenský test a čekala na přítele! Předala jsem mu taštičku se slovy, že pro něj něco mám! Koukal jako z jara! Po chvilce mi říká: „to jsou dudlíky?“ A já se pořád usmívala a říkám: „jo, jsou, ty nevidíš ten test?“ „No vidím, jsou tam 2 čárky! A to jako znamená co?“ No až v tenhle moment pochopil! Tolik k romantickému oznámení těhotenství :D

Ve středu na své narozeniny jsem ale začala špinit, tak jsem nelenila a jela do Iscare na vyšetření krve, jestli tam nějaké HCG je, když se testíky už hezky zabarvovaly! Sestřička říkala, že 9 dní po transferu je brzo, ale když mám ty narozeniny a špiním, že mi tedy tu krev vezme. Mám si zavolat odpoledne ve 3. Ty hodiny byly nekonečné, když se v 1 hodinu rozezněl telefon, volali z Iscare, že mi přejí krásné narozeniny a už mají výsledky krve! Dostala jsem ten nejkrásnější narozeninový dárek: „Gratulujeme Vám, HCG je 125, jste těhotná!“ A já brečela štěstím jako želva!

Bohužel jsem neustále špinila, takže vysoké dávky Utrogestanu a Ascorutin byly na denním pořádku. Když jsem na chvíli Ascorutin vysadila, objevilo se i krvácení. Takto jsem v 5, tt+6 celá vystresovaná jela na ultrazvuk! Vše bylo v pořádku a já měla v bříšku 2 bublinky s embryonálními strukturami! Čekáme dvojčátka! Bože, jak to zvládnu!?

Na tuto otázku jsem dostala odpověď velmi záhy. Za 3 dny jsem byla na UTZ na kontrolu srdíčka 6. tt+2 a jen 1 srdíčko! Budeme týden čekat. Zázrak se nekonal, a tak jsem oplakala sourozence a byla vděčná za jednoho krásně se vyvíjejícího kulíška! Vzhledem k neustálému špinění a hematomu jsem šla na nemocenskou! Měla jsem o toho našeho sněhuláčka strach!

Všechno se ale vyvíjelo dobře, začala jsem blít jak amina! Pojem ranní nevolnost se stal celodenním a celotýdenním problémem! Nemohla jsem jíst, nemohla jsem pít, jen ležet a nesměla jsem se hýbat, jinak jsem hned blila! Pokud se mi podařilo udržet v břiše 1 nektarinku za den, slavila jsem úspěch! Nic jiného jsem nezvládala!

Tohle že mám být to nejkrásnější období v životě ženy? To vymyslel kdo? Asi stejný kre…, co pojem ranní nevolnost! Nevím, co je na pocitu, že jste vychlastali 3 litry vodky a je vám zle několik týdnů, a to kontinuálně, krásného! Ale přešlo to! Ve 13. týdnu, pomalu, pozvolna, ale přešlo. Byly i světlé momenty, jako svatba a to, že jsem vydržela 5 hodiny neblít a hlavně nepoblít kněze a na fotkách to vypadalo, že nejsem mrtvolně zelená!

Ultrazvuk ve 12. týdnu nám ukázal, že miminko je o týden starší a termín porodu byl stanovený na 15. 3. 2012. V 18. týdnu se nám naše potvůrka schovávala a pohlaví nebylo vidět! Sakra! První kopaneček přišel docela pozdě, ale s placentou vepředu to tak bývá! Pak už kopkat nepřestal! Ve 22. týdnu už náš Sebastianek panu doktorovi neuniknul! Čekáme kluka! Manžel se dmul pýchou, jeho ego létalo ve výšinách a já byla ráda, že je šťastný!

Konečně jsem si začala těhotenství užívat se vším všudy, s nákupy, s tím, že mi bylo dobře, prostě paráda! Radost mi kazila diagnostikovaná vcestná placenta a hrozba předčasného porodu a krvácení, ale statečně jsem si říkala, že prostě tohle už se stát nemůže! Vše probíhalo v pořádku, placenta se zlepšovala, na 4D už byla skoro vytažená a prcek si z ní udělal polštářek, do kterého zabořil hlavičku, a ručičku si dal pro jistotu před obličej! No celý táta! Takže 1 použitelná fotka a toť vše! Zato pindíka na nás vystrkoval bez problémů! :-D

Na začátku 31. týdne vážil Sebík 1570 gramů a už je hlavičkou dolů, takže si užívám dloubanečky patičkami pod žebra! Je to drahoušek! Zvláště v autě při řízení je to „velmi výživné“!

Začínám 34. týden těhotenství a 1. 2. jdu na mateřskou! Takže příští deníček bude o porodu!

Děkuji za přečtení!

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 28.01.13 05:37

Hezkej denicek a preju hodne stesti a zdravi obema. Jen my nejde do hlavy ze termin mas 15.3.2012??? nespletla sis rok?

 
f-l-e-a
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 28.01.13 06:54

Lili, moc Ti držím pěsti a přeji, aby už vše bylo jako z pohádky, zasloužíš si to! :kytka:

 
Gloaming
Závislačka 3984 příspěvků 28.01.13 09:08

Držím palečky ať je vše tak jak má být. :kytka:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 28.01.13 09:50

@Tamarka - ha! chybička se vloudila! spletla jsem si rok! 15.3.2013!!!

 
Lucienda1
Závislačka 3155 příspěvků 28.01.13 09:59

Krásné :potlesk: ted už dopadně všechno dobře, to je jasné :pankac:

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 28.01.13 10:10

Lili, hezky sepsáno :). Už to máš za pár a já se budu těšit na deníček o porodu. Přeji ti, aby byl co nejpohodovější a rychlý :hug:. Za chvíli už budeš mí Sebíka v náručí :hug:.

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 28.01.13 10:12

Držím palce :srdce: určitě vše dobře dopadne. Připomíná mi to můj zážitek, taky jsem prošla IVF a pak dost krutými „ranními“ celodenními nevolnostmi, taky jsem nadávala na to, že větu „těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy“ musel vymyslet chlap :mrgreen: Drž se a ať porod proběhne rychle a bez komplikací :*

 
Kamča_09
Závislačka 2632 příspěvků 1 inzerát 28.01.13 10:19

Krásný deníček.. Přeji hodně štěstí.. :) taky chceme Sebíka.. :) :srdce:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 28.01.13 10:25

Děkuji všem za přání!

@Kamča09 - Sebík je super jméno! a pořád jich ještě není tolik jako jiných jmen :)

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 28.01.13 10:45

Lilia 81 - sleduji tvoji cestu od začátku a držím i nadále palečky!!! :palec: :kytka:

 
MisTer
Extra třída :D 14093 příspěvků 28.01.13 10:49

Lili držím dál moc pěstí jsi pro mě v téhle oblasti velkým vzorem :mrgreen:

 
aallddzzaa
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.01.13 11:02

Lili super deníček moc se mi líbí :mavam:

 
Kamča_09
Závislačka 2632 příspěvků 1 inzerát 28.01.13 11:05

@lilia81 jojo, přesně proto to jméno chceme.. :) v tom našem malém městečku by byl první.. :)

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 28.01.13 11:47

Lili, krásně napsané, vše už bude dobré, věřím tomu :hug:

 
lokynka
Kelišová 5073 příspěvků 1 inzerát 28.01.13 12:06

V první řadě gratuluji k miminku.

Deníčky tu čtu moc ráda, byl by napsaný pěkně, kdyby za každou větou nebyl vykřičník. A kde není vykřičník, je otazník. Promiň, ale fakt se to špatně čte.

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 28.01.13 12:08

Krásné, moc blahopřeji k miminku!! :kytka: :kytka:

 
Liu
Kelišová 6465 příspěvků 28.01.13 12:15

Tento příběh znám a velice ráda jsem si jej přečetla znovu! Mám Tě moc ráda a moc Ti držím pěsti! Máš to už za pár :pankac: a my si brzy přečtemeten finálový deníček :srdce:

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 28.01.13 13:40

Krásně napsané, to kopání při řízení také zbožnuji, hlavně když je chumelenica a já se mám soustředit na drift. :potlesk: :hug: 8)

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 28.01.13 13:43

@lokynka - pardon, nevšimla jsem si toho, to jsou ty těhu emoce :) snad ten o porodu bude lepší :-)

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 28.01.13 13:45

Hezký deníček, držím palce ať vše dopadne dobře :hug: :hug:

 
Bella79
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 28.01.13 14:07

Gratuluju, moc hezký deníček :srdce: :kytka:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 28.01.13 14:22

@lilia81 zlato moje nejdražší :hug: když jsem si vzpoměla na druhé miminko uplně se mi vhrnuly slzy do očí. Ale vy to se Sebíkem zvládnete až do konce ;) a ti naši kluci si budou spolu hrát :*

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 28.01.13 14:27

@lilia81 Lili, klobouk dolů, neměla si to jednoduchý! Deníček si napsala suprově, máš na to prostě talent! :hug:

Příspěvek upraven 28.01.13 v 14:27

 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 28.01.13 14:29

@lilia81 nevadi :) krasny datum i tak

 
mishka123
Echt Kelišová 9634 příspěvků 28.01.13 14:39

Lili přeji vám mooooc štěstíčka, zdravíčka a ať ten porod dopadne dobře :hug: :hug:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 28.01.13 15:27

Lili, hrozně moc gratuluju, že se konečně zadařilo a brzy se těším na deníček o porodu a o miminku :-). :kytka:. Neměla jsi to vůbec lehké, ale už je to špatné za tebou :palec:.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 29.01.13 11:00

Takové příběhy tu čtu nejraději :kytka:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 29.01.13 21:08

Moc gratuluju a držím palečky :hug: Taky chodím do Iscare a v sobotu jsem byla na ET blastocysty, takže mi dodáváš hodně naděje, že se mi snad taky zadaří. Já mám zamražený 3 blastocysty a dvě prvojádra :srdce:

 
Andrejka88  30.01.13 09:21

Lili- krasny denicek! Uplne jsem si zavzpominala, jak jsi to mela tezke, ale dobre to dopadlo a ted uz bude tezky jen porod :-) ale za to, co prijde po nem, to stoji ;-) preji hodne zdravicka a stesticka i nadale!

 
sarinka83
Kelišová 5732 příspěvků 30.01.13 15:33

Nádherný příspěvek… dojala jsi mě, přeji Ti ať vše vyjde dle plánů a Sebíček Vám dělá jen radost! jsem 3. den po ET a doufám… moc doufám

 
olinka11
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 31.01.13 08:59

Jééé, Lili, tak vám to vyšlo :dance: :dance:
nevím, jestli si mě pamatuješ, klábosily jsme spolu v diskuzi o clostíku. Moc moc gratuluju a přeju rychlý a pohodový porod, už to máš za pár :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 31.01.13 22:24

Krasny denicek, moc gratuluji :dance: :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama