Manžel má TU nemoc: povídání z karantény

Tak ten hnus dorazil i k nám. Tedy k partnerovi. Takže s Kubou (12 let) a Vojtou (3 měsíce) válčíme sami...

Manžel má TU nemoc: povídání z karantény

Karanténa den I.

Oficiálně první den, protože dnes se Vašek dozvěděl, že je pozitivní. Neoficiálně asi 4. den. Tak dlouho je mezi námi zeď a dveře, přes které se domlouváme.

Vašek zase k večeru začal kašlat, byla mu zima, tak je pod dekama. Vojta usnul v obýváku, tak dneska spím tam, snad si trochu narovnám záda. Jsem z tý postele úplně ko. Bolí mě hlava (mám ztuhlý krk) a záda. Divím se, že tchýně tenkrát neodjela po první noci. Jsem strašně unavená, takže usínám každý den kolem sedmý. Dnes výjimka, ale už půjdu. Je to opravdu zápřah. Psychika dostává dost záhul. Dneska jsem pět minut nemohla zastavit pláč. Přijdu si sama a cítím, jak se to na mě valí.

Kuba to tak nějak ani nezaregistroval. Když jsem řekla že jsem mrtvá, řekl mi, že alespoň nemusím dělat školu. Ne, že on by se nějak přetrhl. Včera 3 hodiny dělal češtinu a pak odpadl. Ale nedošlo mu, že má práci na celý den. Já nemám síly ho honit nebo u něj sedět, tak jsem smířená s horším hodnocením. Dneska dělal s Vaškem po telefonu krychli. Výsledek spíš prý jako klobouk??? Irena dnes přinesla 8 kg jablek a balík desinfekce, tak bude super zdravá přesnídávka. Dnes jsem mluvila s pánem, co nám vyměnil to kolečko do kočárku, tak ho prý můžeme přivézt do Prahy (jsou dovozci do ČR), jen musím vyplnit s dvorským obchodem reklamační protokol, tak snad budou spolupracovat… Přemýšlím, že pak poprosím taťku, jestli by to tam nehodil, je to v Říčanech a kočár teď nepotřebuju. Na zahradu si snesu příp. libertu. Ale netuším kdy.
Pálí mě v nose. Mám strach, abych to nechytla, ale jen z důvodu, že bych se nemohla postarat o kluky. Hlavně o Vojtu…

Karanténa den II.

Ráno jsem se vzbudila tak nějak v lepším stavu než včera. Spala jsem v obýváku, Vojtu vedle sebe. V šest ráno jsem už objednala nákup na Košíku, docela mě to bavilo. Nákup za dva tisíce, ale bylo to třeba a určitě bychom utratili víc, kdybychom šli nakupovat. Celé ráno jsem myslela na to, že musím udělat přesnídávku. Upla jsem se na to. Je to tak nějak jediný, co Vašek sní. Je mi ho líto. Tak jsem udělala asi 15 sklenic. I když jsem sotva stála a trochu se mi motala hlava. Vše ale připisuji únavě. A to není omluva proto něco neudělat. Ne v tomhle případě.

Hned potom oběd. Vašek nejedl. Zvládl jen loupák, co mu zbyl od snídaně. Přes den měl v průměru 38°C a dost ošklivý kašel. Vzala jsem si telefon a chtěla objednat něco na kašel, a najednou jsem cítila takovou beznaděj. Se slzama jsem proto volala doktorce, aby mi poradila, co mu můžu objednat. Nic nového.. Mucosolvan apod. Asi jsem čekala, že mi pro něj pošle nějaký zázračný lék.. Tak nic.

Odpoledne jsem šla s Vojtou na zahradu. Hurá, vzduch. Vzala jsem do ruky hrábě, pohrabala listí, sebrala ořechy. Vašek nepsal. Prý měl zimnici. Pořád se mu střídá teplota s horečkou. Večer potom přijel nákup. Měli jsme s Kubou radost jako na Mikuláše. Vše si prohlédli, uklidili. Kuba vzal tašku věcí pro Vaška a chtěl mu to odnést. Měl radost. Vlastně oba.

Hlava mě dnes nebolí, jen záda.. Potřebuju začít hodně pít, nějak to vypadá bledě s mlíkem pro Vojtu. Nervy? Z čeho…???

Karanténa den III.

Dnešek byl vcelku klidný. Přijdu si jako samostatná jednotka. Ale užitečná. Od rána jsme měli s Vojtou válecí den. Na dnešek mu vycházel spací den, takže jsem ani polštář nestihla odnést a už mi na něm usnul. Dopoledne jsem pak s ním šla na zahradu, daly jsme si s Pájou distanční kávu, i když jsme si předávaly mimino, tak snad není přenašeč.
Pak mi moc pomohla tím, že vzala Vojtu na procházku. Bylo mi líto, že místo toho, abych hodila nožky hore, jsem musela vytírat, ale pořád ještě mě z toho jímá dobrý pocit… Vytřela jsem Savem celý barák, včetně schodů.

K obídku jsme si udělali kaťák s rýží, Vašek snědl kousek masa s rýží. Nemá chuť. Necítí, co jí… Nejdříve cítil vše přesolené, pak necítil česnek a dnes už cítil jen sůl a umělý sladidla. K večeři si pak dal trochu papriky. Mám pocit, jako bych se se svou péčí vnucovala, jakoby o mě nestál. Vím, že to je blbost, že mu je jen špatně.
Nezlobím se na něj. Jen mě mrzí, když mi nepíše a pak slyším jak se tam směje nebo telefonuje. To je všechno… Už mi odpovídá jen na to, jak mu je. Ani si nepovídá, nezeptá se, jak se mám. Chápu, že mu je blbě, ale já si fakt připadám jak fretka a ještě k tomu úplně sama…

Řekla jsem mu to, protože mě to trápí. I když asi na to nemám právo…
„Neptám se jak se máš protože to vidím. Vidím, jak makáš a je mi z toho smutno
A pořád se bojím, aby ses ode mě nenakazila. A jak ti je? Jsi v pořádku?“

Karanténa den IV.

Nemyslím si, že by nám to 30.10. skončilo. Vaškovi dnes bylo špatně celý den. Horečka mu klesla vždy jen nepatrně, zhoršil se mu kašel a dávil se takovým způsobem, že sám usoudil, že by měl mít zabalenou tašku, kdyby něco… Nemohl ani zavolat doktorovi o radu, protože se dávil. Bylo to hrozný. Zavolala jsem ji teda já, po telefonu usoudila, že to je na antibiotika, chtěla mě poslat na test, ale při pomyšlení, že jedu s Vojtou vlakem, jsem to zavrhla.

Položila jsem telefon, a celá se klepala. Dolehlo na mě vše za poslední týden. Došlo mi, že to opravdu přestává být sranda, protože řeším s doktorkou, jestli zavolat sanitku nebo ne. Takže jsem si sobecky pár minut pobrečela, ale ulevilo se mi. Taky proto, že by mu ty léky mohly na ten kašel pomoct.

Pak jsme si udělali s Kubou obídek, vyprala jsem nějaké Vaškovo prádlo, poklidila mu tam.
Vždy jsem ráda, když ho můžu aspoň chvíli vidět… No a událost dne: složili jsme s Kubíkem Vojtovi postýlku. Jsou mu teprve tři měsíce, ale byla na něm vidět obrovská radost. A co teprve, když jsme mu pustili kolotoč. To se vždy culí a výská. Je úžasný sledovat jeho pokroky. Tak moc mě mrzí, že u toho není Vašek. Prý mu vždy tečou slzy, když vidí alespoň video…

Už aby to vše bylo pryč. Tahle hnusná, pitomá, blbá, debilní „rýmička“
Děsí mě, že dojdou místa v nemocnici…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8882
27.10.20 08:24

Tyjo, to musí být náročný, i psychicky, drž se a šetří síly… At se manžel brzy uzdraví! :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
773
27.10.20 09:14

Kamoska ma taky koronu ma jen rymu a jeji muz to od ni ani nechytil, cely den jsou spolu, jedi a spi a dokonce spolu i soulozi…pokud clovek neni nejak extra nemocny tak koronu prejde mavnutim ruky…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 09:23

V neděli večer jsem tu sanitku už zavolala, Vašek přestával dýchat. Slabá saturace, nízký tlak, slabý puls. Leží v nemocnici na kyslíku, plíce mu léčí laserovou experimentální metodou…

 • Nahlásit
5136
27.10.20 10:22

Držte se :hug:. Manželovi přeji brzské uzdravení. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4333
27.10.20 19:48

Drzte sa. Hlavne nech sa manzelovi udela lip a Vam vela sil

 • Zmínit
 • Nahlásit
67
28.10.20 12:10

Držím moc palce! Moje největší obava je, ze kdyby se to takto projevilo, to že se nebudu moct postarat o sebe, ale kdo se postará o děti :( a zůstat sama na tři měsíční děťátko bez jakékoliv možnosti pomoci, protože jste v karanténe, to je noční můra. Posílám trošku sluníčka a dobre nálady! Držte se!

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 12:31

@moly_moly Toho jsem se taky dost bála, když jsem ho viděla v jakém je stavu, představa, že jsem na tom stejně a ještě mám do dvě hodiny kojit, přebalovat.. Naštěstí se mi z toho všeho vyklubalo jen ječné zrno..

 • Nahlásit
1784
28.10.20 13:03

Mnoho sil posíláme a hlavně ať je manžel brzy v pořádku s Vámi doma. :srdce: :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
770
29.10.20 06:42

Ztrácím se ve jménech, kdo je kdo a proč je tam to mlíko? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2563
29.10.20 07:41

@Astyna88 vždyť snad hned na začátku píše kdo je kdo

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 09:04

@Astyna88 je to deníček… Myšlenkové pochody.. Začalo mi stresem ubývat mléko pro miminko..
Vašek je můj partner, který momentálně leží v nemocnici na kyslíku, s oboustranným zápalem plic. Kuba (12l) a Vojta (3m) jsou synové.

 • Nahlásit
246
29.10.20 10:25

Moc drzim palce a posilam spoustu sil. Manzelovi na uzdraveni a tobe aby jsi to vse zvladla. :hug: Jsi skvela, drz se.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6
30.10.20 10:12

Snad je uz lépe!

Jste úžasná jak to zvaladate! Mate muj obdiv :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3197
31.10.20 00:49

Už je manželovi lépe? Jsi statečná, jak to zvládáš

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 07:37

Preju mnoho sil a at vse dopadne dobre! :hug: me ta „pitoma rymicka“, podle nekterych, vzala milovaneho dedecka pred 2dny :,( a svezla se po cele rodine!

 • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 08:05

@Nell2 Je pořád na kyslíku, občas zkouší dýchat sám, ale ještě pořád to dá velkou práci. V úterý by měl mít kontrolní rtg plic a uvidí se…

Anonymní: To mě moc mrzí, je to opravdu hrozná doba..už aby to bylo pryč😥

Jinak všem moc děkuju :srdce:

 • Nahlásit
141
31.10.20 19:08

Držím pěsti, at je manželovi brzy lip! Musi to byt pro Vas hrozně těžké. Jste moc statecna!! Muj manzel mel tezky průběh covidu, kdyz jsem byla dva tydny po porodu druhe dcery, nevim, jak bych to zvladla, kdyby s nami nesla moje mamka dobrovolne do karanteny. Ale ted uz je zase dobre :) a verim, ze brzy bude i u Vas :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1.11.20 01:59

Držte se a hlavně ať vše dobře dopadne a jste brzy zase pohromadě a v pořádku

 • Zmínit
 • Nahlásit
170
1.11.20 05:49

Držím palce, ať je brzy lépe.. hodně sil a manželovi brzké uzdravení :kytka:
Zrovna si kladu otázku.. doposud jsem myslela, že pokud je v domácnosti jeden člověk pozitivní, tak zbytek rodiny z domácnosti musí na test :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
1.11.20 08:04

@Petko dostala jsem na výběr. Buď test a 10 dnů doma nebo automaticky 14 dnů bez testu. Konec karantény by pak přišel pokud by byl přítel 3 dny bez příznaků. Vzhledem k tomu, že není doma, tak nám karanténa už v pátek skončila.

 • Nahlásit
Anonymní
1.11.20 08:05

@Billie874 Tak to tedy klobouk dolů. A já si tady stěžuju 🙄 😔 :srdce:

 • Nahlásit
6642
2.11.20 12:08

Já si tím prošla teď nedávno, je to opravdu hodně náročná nemoc. Měla jsem pak i problémy s dýcháním, dušnost. Mně ve finále pomohl Erdomed. Přeji hodně sil a pevné zdraví :*

 • Zmínit
 • Nahlásit
6.11.20 16:42

Od přečtení deníčku na vás pořád myslím. Už je manželovi lépe? A Jak to zakladatelko zvládáš ty?

 • Zmínit
 • Nahlásit
3695
6.11.20 23:19

@Nell2 také by mě zajímalo jak na tom váš manžel a co vy a děti, vím že jste psala že byl manžel v jiné místnosti, jak jste ho kontrolovala

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:18

@Mala.ještěrka No už se chystám napsat🙂 Už máme taťku doma, poslali nám ho na doléčení domů.
Přijel tak vyhublý, vousatý, unavený, ale přijel. Všem se nám ulevilo.
Chvíli jsme nevěděli na čem jsme, zda dodržovat opět přísnou izolaci, protože kašel je příznak covidu, zároveň zápalu plic, nevěděli to ani v nemocnici, ani doktorka, až hygiena naznačila, že pozitivní by už být neměl.. Tak jsme opatrní, ale snažíme se trávit nějaký čas spolu. Vašek má nějaké změny na plicích, ale časem by snad mohly zmizet, stejně tak jako příšerná únava..
Všem moc děkuji za držení palečků, jsem ráda, že to mohlo ven… :srdce: :srdce:

@ladai musela jsem se o něj starat, nosit mu jídlo, kontrolovat ho. Takže rukavice, rouška, dezinfekce, naštěstí to prošlo :srdce:

Příspěvek upraven 07.11.20 v 15:22

 • Nahlásit
17136
7.11.20 18:34

Tak to je super, že je mu už líp, často jsem na vás myslela, trošku i se strachem - tak už ať je to pořád lepší a lepší :hug: :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 18:42

@stinga mě zatrnulo ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že přemýšleli, zda ho nedat na ventilaci 😔 Ještě že je to pryč… Moc děkuju ♥️

 • Nahlásit
17136
7.11.20 18:46

No teda užili jste si s covidem vrchovatě :palec: snad už bude jen a jen dobře

 • Zmínit
 • Nahlásit
3197
8.11.20 11:53

To je dobře, že už je daleko líp.

Příspěvek upraven 08.11.20 v 11:54

 • Zmínit
 • Nahlásit
3695
12.11.20 22:54

To je dobře snad bude už lepe

 • Zmínit
 • Nahlásit