Když se chce, tak TO jde

Snažení

Ráda bych napsala svůj příběh o tom, jak jsme počali našeho syna, abych dodala odvahu všem holkám, které se o miminko usilovně snaží a stále to nevychází! Varuji, že deníček je trochu delší. :)

S manželem (tehdy zatím s partnerem) jsem se rozhodli, že začneme dělat miminko v únoru 2011, cca po roční známosti. Mně bylo necelých 27 roků, manželovi 31 a měli jsme pocit, že nemáme na co čekat. Byla jsme přesvědčená, že jsem superplodná samice :-) a manžel se o mě, jak se říká, jen otře trenkama a bude počato. Před prvním nechráněným sexem se mi muž dlouze zadíval do očí jakože „Tak jdeme na to, baby, dneska to bude.“ a já za 3 týdny celá nedočkavá dělala první těhotenský test… a ono NIC.

Nevěšela jsem hlavu, ale první neúspěch lehce zatřásl mým neochvějným sebevědomí a snažili se dál. Naštěstí máme oba dva sex rádi, takže snažení nás bavilo a já mluvila o ovulaci, ovulačních testech, ideálním termínu před manželem co nejmíň, abych mu sex neznechucovala a nedělala z něho povinnost ke zplození potomka.

Navíc „drobná“ komplikace byla, že manžel v té době pracoval na Německu, takže všechny jeho pravidelné „návštěvy“ doma plánovala tak, aby vycházely v polovině cyklu, kdy jsme měla ovulovat.

Když se ale měsíčky dostavovaly s železnou pravidelností první, druhý, třetí měsíc…, po půl roce jsem už každé měsíčky obrečela a říkala si, kde je chyba. Manžela jsem řečmi o miminku nechtěla zatěžovat, zato rodiče a sestry si vyslechly každoměsíční litanie „Proč to nejde? Kde dělám chybu? Proč všem okolo to jde? Mě už nebaví čekat.“ atd.

Jediná rada, kterou jsem dostala: „Přestaň na mimčo myslet!!!“ Ale copak to jde?
Naštěstí přišla svatba, koupě a následné starosti s dostavbou domečku.

V září 2012 mi už došla trpělivost, manžel se vrátil pracovat do ČR a já nás objednala do CAR FN Olomouc. Hned po první návštěvě jsme absolvovali genetiku (která dopadla dobře), hned poté v říjnu spermiogram a já čekala na měsíčky, abych mohla absolvovat hormonální vyšetření. Jak na potvoru se nedostavovaly.

Čekala jsem den, dva, tři…to se nestávalo. Měla jsem je vždy přesně a ve mně začal hlodat červíček naděje. Po 5 dnech zpoždění jsem si udělala test a tam dvě čárky. To štěstí bylo nepopsatelné…

Bohužel do 10 minut jsem začala krvácet. Nadávala jsem svému tělu, že mi tu radost nenechá ani jeden jediný den. :-( Letěla jsem k doktorovi, HCG bylo nízké - 31, na UZ nebylo vidět nic, pouze pěkně „připravená“ děloha. Doktor mi řekl, že to bude BUĎ A NEBO, ale já už plakala a smiřovala se s nejhorším. Měla jsem přijít za 4 dny po víkendu na kontrolu.

Po 3 dnech, v sobotu ráno mě vzbudila krutá bolest v podbřišku, intenzivní krvácení a já věděla, že je konec. Oplakala jsem to, ale jsem racionální člověk, potrat jsem si zdůvodnila, že určitě miminko nebylo zdravé a hlavní je, že víme, že TO jde. Měla jsem strach, ať nemusím absolvovat kyretáž, bála jsem se následných srůstů a poté „čekácí doby 6 měsíců“, ale naštěstí to nebylo třeba.

Po měsící jsem se vrhli do opětovného dělání miminka a já konečně abslovovala hormonální vyšetření. Na kontrole s výsledky se bohužel ukázalo, že manžel má hodně špatný spermiogram (pouze 3 mil. spermií a navíc některé neživé) a já mám sy PCO. Možnost samovolně otěhotnět cca 10 %! Po otázce doktora, jestli se vrhneme na inseminaci, jsem nadšeně přikývla. Hlavně, že už se něco bude dít a šance na miminko je veliká.

První měsíc, to byl prosinec 2012, že to zkusíme bez hormonální stimulace. 14. prosince jsem dostala měsíčky a 27. prosince, mezi Vánocemi, jsem měla přijít na UZ a zkusíme inseminovat. Nadšeně jsem naklusala do ordinace, doktorka udělala UZ a oznámil mi: „Paní, nadá se nic dělat, tento měsíc ovulace neproběhla, máte anovulační cyklus!“ Řekla jsem si „ach jo“, na jeho otázku, jestli ještě počkáme, nebo nasadíme hormony, jsem hned kývla na hormony, že nemám na co čekat.

18. den sjem nasadila gestageny, poté vysadila před plánovanou MS a čekala, až se milostivě dostaví, abych mohla nasadit estrogen a pak si injekcí vyvolávat ovulaci. Tak jsem čekala a stále nic… První den, druhý, třetí… to už jsem si studovala na webu, za jak dlouho po gestagenech mám dostat MS. Manžel pořád, ať si udělám test, já odpovídám, že při anovulačním testu prostě otěhotnět nemůžu. :-)

Po 7 dnech, 2 nočních náročních službách, kdy už jsem ráno prostě únavou „padala na hubu“, jsem to nevydržela a koupila si test, že ujistím sebe (a hlavně manžela), že FAKT těhotná nejsem a pak zavolám do CAR, co mám dělat, aby mi vyvolali MS.

Udělám si první a hned během několika málo vteřin se objevila druhá čárka. Nevěřícně na ni koukám a už si dělám druhý test v balíčku. Opět stejný výsledek!! Lapám po dech a jdu to ukázat manželovi, který zrovna ležel s těžkou chřipkou doma v posteli. Ten hledí na test a říká: „Copak já vím, co to znamená??“

Odpovídám: „To by pochopil i blbec, jedna čárka - NIC, dvě - JSEM TĚHOTNÁ!! A já tam mám dvě… Rudo, nevím sice jak, ale jsem těhotná!!“

Radost obrovská, slzy štěstí a ihned neskutečný strach o našeho drobka… Poté ale celé krásné těhotenství a následně porod, což je už jiná kapitola.

Když se nás dnes kdokoliv ptá, jak se to tedy zadařilo, vykládáme s radostí příběh o tom, jak jsem otěhotněla při „anovulčním cyklu“ a manžel dodává, „že doteď nechápe, jak s těmi třemi spermiemi vykřesal ze sebe toho super syna.“ :-)

Když jsme nad tím poté přemýšleli, mohla za to asi kombinace poklidu a odpočinku při Vánocích, určitě i nasazené léky na podporu růstu spermií a až dodatečné zjištění, že ovulaci mívám lehce atypicky již 6-7 den cyklu.

I když jsme se nedostali k inseminaci a IVF, chci vám dodat odvahu, že i při špatném spermiogramu a malé šanci na početí přirozenou cestou je příroda mocná a často si pomůže sama. Doufám, že nám to tak vyjde i na podruhé!!! :-)

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 04.01.14 00:07

Gratuluju k synovi. Celkem mily denicek

 
zuza23
Kelišová 5162 příspěvků 04.01.14 00:21

Mooc gratuluju :hug:

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 04.01.14 08:35

Hezkééé moc! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 04.01.14 11:48

Prosim te, mam dotaz. Temer si rikam, jak je mozne, ze az po takove dobe snazeni jsi zjistila, kdy mas ovulaci. Delala jsi driv ovulacni testy a merila teplotu? A z toho ti vychazelo, ze mas ovulaci v pulce cyklu? Dle ceho jsi pak prisla na to, ze ji mas takto posunutou, dle mozneho otehotneni?

 
Barberi84
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 04.01.14 12:07

Na začátku snažení jsem si dělala ovulační testy prvních pár měsíců, z toho mi opravdu vycházelo, že mám ovulaci asi 12.-13.den, poté jsem si říkala, že dokud je manžel v Německu, tak tomu nechám volný průběh a už si testy nedělala. Nevím, jestli se mi pak nějak ovulace posunula či se cyklus upravil (přece jen to bylo čerstvě po vysazení antikoncepce), ale dle TP poté mi opravdu vycházelo, že mám ovulaci už 6.-7.den, což sedělo i mě s možným otěhotněním.

Příspěvek upraven 04.01.14 v 12:08

 
Petruska88
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 04.01.14 12:08

Nádherný pribeh:-)))) Z pohledu porodní asistentky znám nespocetne moc podobnýách pribehu:-))) Takže opravdu, hlavu vzhuru vsem, co mají podobný problém, psychika je ta nejmocnejsí a zapojuje se z v 60% pricin pro to nejde:-)))

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 04.01.14 14:26

Budu držet palečky, aby to vyšlo i podruhé… :palec: nám šlo první hned a ted již čekáme půl roku a stále nic :cert:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 04.01.14 16:54

Krásný, ona ta příroda opravdu není hloupá a hlava taky ne. Můj manžel měl pouze 1% dobrých spermií, řekli nám, že by to byl opravdu asi jen zázrak počít přirozeně, nakonec jsme nešli ani na IUI ani IVF, ono jsme nakonec ani nemohli, ale to je na dlouhé vyprávění, pořídila jsem si hafici, nastoupila do nové práce a šup najednou jsem byla těhotná, po dvou letech neúspechů to byl opravdu nádherný zázrak. Myslím, že není problém jen ve spermatu, ale ta ženská to má vždycky bohužel i v hlavně, myslím, že chtě nechtě jsem tím tu psychiku nalomenou měla. Až když došlo k celkovému uvolnění a zaměření se na zcela jiný život zatím bez dítěte tak to najednou přišlo ;)

 
Newmummy  04.01.14 17:04

Moc krásné, gratuluji

 
Žaneta66
Závislačka 4461 příspěvků 04.01.14 17:38

Moc pěkný deníček, opravdu to dodá pocit to miminko až tak asi neřešit :D

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 04.01.14 19:17

:lol: plození opravdu až tak neřešit :lol: Vychází mi, že první dcerku jsme museli počít na jeden štouch někdy snad během konce MS nebo těsně po ní ( no ony ty spermie taky vydrží AŽ 45 dní, že ), druhá byla na jeden štouch těsně před ovulací a tu třetí na jeden štouch to stejné.

 
Zuzmenda
Stálice 67 příspěvků 04.01.14 20:24

Já otěhotněla po roce a půl snažení, v CAR nám řekli, že už máme šetřit na IVF a přitom jsem tam na konzultaci už seděla těhotná…Je to opravdu vše jen o psychice, bylo to v době, kdy jsem si řekla, že na to kašlu a užívala jsem si svoji práci, která mě hrozně baví a ono se zadařilo:)

 
Karleon
Závislačka 4409 příspěvků 04.01.14 20:45

Gratuluji ke krásnému synovi :-)

Musím se ale smát. Ty samovolně potratíš a poté ti lékaři řeknou, že šance na otěhotnění je minimální, přitom už jsi jednou těhotná byla.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 04.01.14 20:51

Pěkný deníček. Také mám druhou dceru z cyklu, kdy mi doktorka odmítla udělat inseminaci, že mám jen malý folikul, nízkou sliznici a cystu k tomu jako bonus. Menstruace se zpozdila, já to přičítala vše cystě a ono to už bylo těhotenství. I zázraky se dějí, zvlášť, když je člověk vůbec nečeká.

 
ardnas3
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 04.01.14 20:58

Gratuluju k synovi ano příroda je mocná čarodějka :potlesk:

 
bylinka
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 04.01.14 21:21

A ja budu hnusna, ale nazev denicu je blby, blby, blby, mam sice po ctyrech ballantinkach, mam k tomu dneska svuj duvod, ale podle byvale smazky(snazky, aby me nekdo nenarkl, ze zneuzivam latky jakesi, i kdyz dneska jsem pozila), vis jeste kulove, co je to snazeni, i kdyz asi i tech par mesicu (let) je narocnych, o tom zadna, jako pribeh dobry, preju vam samo syna i dalsi potomky, ale ten nazev…

Příspěvek upraven 04.01.14 v 21:29

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 04.01.14 21:31

Já taky moc nechápu, proč se to až takhle hrotí. :nevim:

 
Jajax1
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 04.01.14 22:30

Moc gratuluji, ať se vše vydaří!!!:)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 04.01.14 22:53

Šmarjáá jak se dá příspěvěk smáznout??? :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.01.14 v 23:02

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 05.01.14 11:30

Moc gratuluji. I u nás to bylo podobné - dle spermiogramu absolutní nemožnost otěhotnět přirozeně a když jsem si řekla, že prostě mimčo mít nebudem tak jsem otěhotněla a máme zdravýho chlapečka :mavam: :mavam:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 05.01.14 14:53

Gratulace k chlapeckovi…Hodne zdravi :kytka:
Nazev denicku bych ale zmenila…

Příspěvek upraven 05.01.14 v 14:54

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 05.01.14 17:06

Buďte rádi, že jste se k IUI a IVF nedostli a otěhotněli jste přirozeně :mavam: co já bych za to dala ;)

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 05.01.14 20:00

Manžel měl taky spermiogram na nic. A zadařilo se nám. Teď máme dvě děti, ikdyž doktoři to nechápou :mavam: Manžel vždy když děti zlobí, tak říká, že jsou to ty jeho super spermie :D

 
lenkator
Kelišová 7115 příspěvků 05.01.14 22:03

Velká gratulace :kytka:

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 06.01.14 21:55

Moc gratuluju :) :kytka:
Mám taky PCO, byla jsem na laparoskopii a dělali mi drilling. Operatér řekl: Nedržte žádné 6nedělí a hupněte na to hned. A za dva týdny přijďte na kontrolu. Za 10 dní ukázkový ovulační hlen, já plná naděje a na kontrole na utz doktor kouká a prej: ovulace ještě neproběhla, ale asi se chystá. Tak jsem byla zklamaná :( Měsíc od operace na vstupní prohlídce do CARu na utz - ovulace nebyla, ale děloha je krásně připravená. V ten samý den doma test a na něm dálnice :)

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 06.01.14 22:00

Ale ten název se mi taky moc nelíbí, protože se často chce moc a nejde to :(

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 12.01.14 10:16

Kráásnéééé slza mi ukápla :srdce: :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama