Končím s eMiminem!

O životě
  • Lutonka
  • 13.04.16

Aneb je čas udělat maminkám pápá! Před pár dny oslavilo moje druhorozené dítko rok a jako dárek jsem se rozhodla jí nadělit maminku bez eMimina. :) Tento rok jsem mu totiž propadla více, než by bylo komukoli rozumnému milé.

Zaregistrovala jsem se sice, už když se mi narodil první syn, ale internet v mobilu mám zhruba rok. A tak veškeré kojící pauzy a uspávací/spící chvilky jsem trávila zde, čtením deníčků, sledováním diskuzí atd. Co jsem si z toho vzala a co to naopak vzalo mně?

Zaprvé mě velmi překvapilo, jakým způsobem se poslední roky vedou diskuze. Jako bychom si my, maminky, potřebovaly léčit mindráky a zvyšovat sebevědomí shazováním těch, kdo mají problémy. Zdaleka netvrdím, že je to pokaždé, ale bohužel se jedná o velmi častý jev. Když jsem sama potřebovala radu, raději jsem otevřela diskuze starší, kde se tolik nekritizovalo, neodsuzovalo, psalo více k věci, podporovalo. Zkuste si to někdy samy porovnat, je to minimálně k zamyšlení.

Určitě je krásné, jaká vlna solidarity se tu dokáže zvednout v případě smutného životního příběhu (který ovšem musí být napsán „správně“, aby autorka nebyla osočena, že si za vše může sama). Diskuze žen po potratech, dlouhodobých snažilek, maminek s nemocnými dětmi atd., jsou plné objímajících se smajlíků a empatických žen; já jsem ovšem celkem normální holka, s celkem normálním životem, a tak nejsem úplně cílovou skupinou. Mám zdravé děti, skvělého manžela, milující rodinu; v životě jsem neprožila žádné větší trauma, a tak jediné, co mě trápí, je má lehká nadváha a občasné „dny blbec“ na mateřské.

Během své existenci zde jsem taky sama vydala 4 deníčky, které byly vesměs kladně hodnoceny, což mě mile překvapilo, protože všechny byly pozitivní a bez nějakého dramatického zvratu. :) To mi dává naději, že nejsme jen nepřející národ, který chce slyšet, že ostatní jsou na tom taky blbě jako my sami. :)

Už se mi bohužel několikrát stalo, že jsem synovi odpovídala na jeho všetečné otázky nepřítomným „M-hmm“ nebo „To víš, že jo“ a dál tupě zírala na displej telefonu. Ano, to, co jsem vždy odsuzovala, teď dělám i já. Svaluji vinu na nudu na mateřské a stereotyp každého jednoho dne.

Ten rok byl neskutečně náročný a některé měsíce mám úplně v mlze, poslední dobou se mi ale stávalo, že jsem pociťovala jakýsi vnitřní neklid, pokud jsem dlouho nekoukla na upozornění zde. Potřeba pokračovat v diskuzi a často i obhájit vlastní názor (před úplně cizími lidmi!!) mě nutila vyndat telefon třeba i při obědě. A právě to mě donutilo k rozhodnutí s eMiminem skončit nadobro.

Je jaro, pro mě vždy začátek něčeho nového. Tentokrát je to pro mě i začátek nové etapy života mých dětí. Z miminka mám doma neposedné batole, z batolete rozumného předškoláka. Chci přestat žít virtuálně a začít zase reálně. I když už mi někdy leze krkem dělat stopadesátouosmou bábovku, kreslit dvacáté autíčko, nebo podesáté do hodiny řešit spory mých prcků o mluvícího krtka, budu se ze všech sil snažit to dělat s láskou.

Vždyť ta klišé věta, že to tak rychle letí, je koneckonců pravdivá a já nechci, abych jednou litovala, že jsem si dětství svých prťat neužila. Mateřská mi za chvíli skončí a pak se tu možná s vámi zase sejdu v pracovní době. Ale spíš ne.

Tento deníček rozhodně nemá být mravokárný, zastávám názor „žij a nech žít“ a rovněž „jaké si to uděláš, takové to máš“. Pokud to ostatní naplňuje a neomezuje v osobním životě, nic proti tomu. Jen se tímto chci rozloučit s jednou etapou mého života a s lidmi, kteří mě tu za tu dobu zaregistrovali a poznali. Internet v mobilu jsem už zrušila a brzy poprosím adminy i o smazání mého účtu zde. Mějte se krásně! Ať už tady, nebo někde jinde!

PS.: tímto se omlouvám pánské části čtenářů, jelikož jsem v textu používala výhradně ženský rod, čímž jsem ovšem nijak nechtěla narážet na vaší zženštilost.

Hodnotilo 72 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
whelp
Kecalka 238 příspěvků 13.04.16 00:12
Juchu! :-) palec nahoru

Co k tomu dodat! Hodně štěstí „tam venku“ :-D

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 13.04.16 00:26

Suprovej deníček :potlesk: :potlesk: Nemohu než souhlasit s tím jaké jsou někdy ženy zlé a urypané a na vše reagují negativně a když jsem zabrouzdala do diskuze z roku 2006 tak jsem se nestačila divit jak se za tu dobu názory nebo lidi změnili :( Doufám, že Tvůj deníček tady pomůže nějaké změně a lidi nebudou na vše reagovat negativně a arogantně, protože za monitorem je spousta lidí „něco víc“, ale ve skutečnosti jsou to nešťastní lidé, kteří si potřebují léčit mindráky a potřebují vyrůst ve svých očích. Za deníček tleskám :palec: :potlesk: Ať se Ti daří :)

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 13.04.16 00:33
:palec: :mavam:
 
maminka189
Kelišová 5185 příspěvků 13.04.16 01:02

Konecne zase nejaka rozumna maminka :hug:

 
Nimie
Generální žvanilka 22198 příspěvků 13.04.16 02:12

Moc hezké :)

 
Moniqueu
Stálice 51 příspěvků 13.04.16 04:30

S tím, že se tu rozmohla kritika, rychlé odsuzování a škatulkování a sebestředné ‚já to vím nejlíp‘, ‚jak to můžeš dělat takhle?!‘ a soustavičné hodnocení deníčků na základě ne pocitů člověka, který se potřebuje z něčeho vypovídat a být vyslyšen, podpořen, ale na základě slohové a gramatické úrovně, nelze než souhlasit. Ale nevidím to jen zde, mění se celkově povaha společnosti. Míň se zdravíme, neusmíváme se, neposloucháme se navzájem, každý hrabeme na svém písečku. Smutné to je, ale nemyslím si, že se teď nad sebou začnou některé dámy zamýšlet, spíš tu teď vypukne ironie, kritika, zesměšňování, rýpání a shazování se navzájem, jak je konec konců zde zvykem

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 13.04.16 06:07

Pekny denicek k zamysleni :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 13.04.16 06:32

:potlesk: moc pěkný a hlavně k zamyšlení, díky

 
teckaa
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 1 inzerát 13.04.16 06:45

Taktez se mi denicek libil, brzy se k autorce pridam a taky odejdu. Jen to nebudu ventilovat takto verejne… preji hodne stesti :mavam:

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 13.04.16 06:56

Uvažuju, jestli jsem to nenapsala já :lol: jestli nejsem třeba náměsíčná…přesně jste to vystihla, vzala mi slova a i když jsem tady krátce, souhlasím se vším :potlesk:.Souhlasím i s tím, že je lepší se zde ani neptat, jen kouknou na staré diskuze.
Povídala jsem si v jiné poradně a maminkou co má splín a radila jsem jí-nezapojuj se do diskuzí na webu pro maminky, uvrhne tě to ještě do větší deprese.Snad se někdo nad sebou zamyslí, ale pochybuji o tom, protože klávesnice snese vše. Kdo není dokonalý v životě, tady přes klávesnici může být nejlepší maminkou, která to všem osolí.

Příspěvek upraven 13.04.16 v 06:57

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 13.04.16 06:56

Taky uz sem nechodim tak casto. Vicemene chdodim akroat do svych skupin. Ale proc bych to zde mela psat? Ze sem chodit nebudu nechapu. :roll:

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 13.04.16 07:01

@kattkka třeba proto aby se někteří zamysleli nebo si myslíte, že takhle má web pro maminky vypadat? Tak, že si musí člověk dávat pozor na každé slovo, musí přemýšlet kde diskutovat, ať to"neschytá"…

 
Suzana28
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 13.04.16 07:17

Velmi inspirující :palec:

 
Uživatel je onlinebelladonna
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 13.04.16 07:51

Ano, inspirující. Jsem na mateřské s prvním dítětem a taky to s internetem přeháním. Budu s tím muset seknout, kluk je ještě miminko a nevnímá, že maminka internetuje. Až bude vnímat okolí, tak nechci aby viděl, že maminka často datluje a čučí do obrazovky. My si říkáme, že jsou ty děti závislé na mobilech a tabletech a hrách, přitom jejich rodiče také. Takže ti gratuluji k rozhodnutí.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 13.04.16 07:54

Super :potlesk: :palec:

 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 13.04.16 07:55

Až sem jednou za x - času zajdeš, komentuj pod Anonymem, jinak tě některé pisatelky rozcupou, co tu děláš. :lol: ;) :cert:
Jinak sama se až divím, kolik příspěvků některé kecalky již mají. Já tu jsem přes 3 roky a příspěvků tak akorát. Je den, kdy nenapíšu nic a den, kdy přispěju do 5 diskuzí.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 13.04.16 07:58

Drzim palce, at vule vydrzi. Emimino je super na zahnani nudy a to diky tomu, ze se velmi rychle meni jeho obsah, pri nemoci se zde da stravit bez problemu cely den. Co se tyce zisku informaci, opravdu je lepsi si vyhledat starsi diskuze, kde se clovek dozvi vic. Hodne stesti do realneho zivota :kytka:

 
Nafrněná  13.04.16 08:19

No já nevím, některé se chováte jak kdyby existoval reálný svět nebo eMimino a nic mezi tím… já teda i když jsem chvilku na emiminu tak vnímám co se děje doma a nevadí mi rozečíst deníček, pak jít dělat něco doma, nebo ven a pak si ho dočíst…
ale zase máš pravdu o tom, že kdysi to tu bylo jiné… no možná i proto, že tady nebylo tisíc diskuzí o snažilkách, ovulkách a různých testech, nebo soc. dávkách apod. proto lidi odpovídali víc v pohodě…
jinak vážím si každého názoru, na mě nebo na mé názory, který je podán slušně… jakmile mi někdo začne nadávat a kritizovat to, že jsem ostrá, tak pro mě ztrácí smysl s ním diskutovat, chová se totiž tak, jak to kritizuje u mě…
jinak moc děkuji emiminu našla jsem tady skvělou kamarádku s kterou se často vídáme :dance:
autorko, měj se hezky a kdykoliv se tady přijď aspoň podívat :kytka:

 
Lutonka  13.04.16 09:04

Děkuji za komenty. Je milé, jak některé přesně doplňují mou myšlenku, například @Mexie @Moniqueu @axlpol nebo @belladonna
@Nafrněná A mimořádně souhlasím i s tebou :lol: Ale já jsem samozřejmě také žila normální život, i s emiminem dost možná aktivnější, než spousty maminek bez emimina 8) Přesto budu nyní nudu zahánět spíš jinde, než u PC :mavam: @kve-tinka Zrovna přemýšlím, zda svůj účet úplně zrušit, nebo ponechat, ale po tvém komentáři jsem spíš pro první variantu :lol: :lol: Máš pravdu :palec:

 
theressapoch
Kecalka 217 příspěvků 13.04.16 09:15

:palec: jako bys mi vzala slova. Uz delsi dobu nad timhle premyslim a doma si stezuju… presto sem chodim rada ( vetsinou jenom rano). Zabijim cas, rada se zasmeju. Je to vlastne moje ranni rutina. Neumim si predstavit, ze si rano nepostezuji na nektere zdejsi maminky :mrgreen:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 13.04.16 09:24

Palec hore…já sem chodím dost sporadicky v poslední době a pravda, taky už radši nic moc nekomentuju - páč ať napíšeš jakýkoliv názor tak se se zlou potážeš. Nedej bože se mít o chlup líp než ten vedle a jsi odepsaná :-D Ale poznala jsem tu i fajn holky, to zase né že ne.

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 13.04.16 09:26

Internet obecně je žrout času, rozhodnutí chápu, ale přijde mi možná zbytečně radikální - buď a nebo. Rozumný člověk čte to, co ho zajímá a ve chvíli, kdy má čas. Já se někdy odreaguju tady, jindy procházkou nebo u knížky či filmu. Pokud něco potřebuju vědět kolem dětí, kouknu do diskuzí na tipy (nebo se zeptám reál kamarádek), ale nestrávím tu půl dne. Nechci, aby děti viděly mámu nalepenou u PC/mobilu. Prostě zdravě a všeho s mírou ;) A deníčky beru jako pokračování dřívějších Večerů pod lampou :lol:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.04.16 09:27

Hezký deníček. Každý si z něj vezme to svoje. Já jsem zaměnila emimino na běžeckou skupinu na facebooku a je to moje nová závislost. Takže zakladatelce fandím, že se od internetu v mobilu chce odpojit úplně :mavam:
@kattkka tak všeobecně se ví, že když člověk něčeho chce dosáhnout, je dobré to rozhlásit a pak už se to hůř beze zpět ;)

 
Lenka 80  13.04.16 09:34

Jj. a facebook je dalsi zlo.

 
aterka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 13.04.16 09:42

Proč takové velké kroky? :D Já mám čas na emimino a internet v průměru tak 10-20 minut denně. Nikde jsem se nesetkala, že by byly nějaké maminky útočné. Možná chodím na jiné diskuze. Najdu radu, názory z vícero stran, uklidnění, pobavení…na pár minut denně ideál.
Není třeba tady vysedávat celý den, ani není třeba se velce loučit. Jakoby nic mezi nebylo 8o
Chápu, že někdo tady asi prosedí většinu času a to je pak problém.
emimino je dobrý sluha, ale zlý pán. Konečně jako celý internet.

 
libo
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 13.04.16 09:45

Nejraději bych udělala přesně co ty, všechna slova zde jsou pravdivá…někdy už bych si nejraději nafackovala, že raději ten čas strávený zde nevěnuju mým dětem, vždyť to jsou oni, kdo mě potřebují nejvíc. Jen nemám to srdce opustit mé virtuální kamarádky, s kterými jsem ve skupinách, s kterými jsme toho hodně prožily, které mě dokázaly podržet v těch horších chvílích, s kterými se můžu radovat z věcí krásných…nebýt tohoto, už bych tu nebyla, nemyšleno ve zlém, ale bere mi to tolik drahý čas.

 
ekores  13.04.16 09:52

Takhle přesně jsem skončila s Facebookem :-) Ale vzhledem k problémům s otěhotněním jsem začala s emiminem, ale Facebook byl tisíckrát horší závislost, protože tam byli lidé, které člověk ve skutečnosti zná.

 
pidalina
Kecalka 268 příspěvků 13.04.16 09:54

Pěkný deníček, sama jsem obdobný problém řešila před rokem, ted už chodím jen občas na kukačku :) Užívej reality, ta se počítá :D

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 13.04.16 10:00

@Lutonka :palec:
Souhlasím se vším. Já sama jsem na emiminu od roku 2003 (pod jiným nickem), a je pravda, že se diskutující hodně zradikalizovali. Schválně jsem si před dvěmi lety zrušila nick, abych si na vlastní kůži ověřila, že ke „starým škatulím“ se přistupuje jinak, než k nováčkům, a ANO, je to tak. Se starým nickem jsem psala deníčky, mezi určitou skupinou jsem měla své „jméno“ - jako nováček jsem se měla co ohánět, opravdu tady není jednoduché začínat. Tolik k slušnosti tady :-)

A žrout času? ANO, to také je, když si člověk nedá pozor, lehko tomu propadne na úkor dětí a rodiny. Za těch 12-13 let jsem měla dohromady odhaduji tak 6 tisíc příspěvků, a vím, kolik času mě to stálo. Když teda má někdo přes 10-15 tisíc za poloviční nebo kratší dobu, kolik času ho to stojí? :think:

Nesoudím, ale pro mě to také není cesta. Emimino omezuji, a daří se mi. Vzhledem k tomu, že mi děti pomalu z emiminovských problémů odrůstají, utlmuji čas strávený tady tak nějak přirozeně…

 
pe-terka
Extra třída :D 11248 příspěvků 13.04.16 10:08

No holka, máš velkou pravdu. Já mám jediné štěstí, že můj mobil je tlačítkovej krám, takže když jsem s dětma venku, nemám to nutkání…
K úrovni diskusí. Je pravda, že někdy se diskuse šíleně zvrtnou a některé pisatelky si tzv. nevidí do huby. Na druhou stranu je tu i řada prima holek, navíc i chytrých, člověk tu často najde radu na problém. Anebo se od nějaké hvězdy dozví, co je vlastně zač :roll:.
Já s emiminem zatím končit nehodlám, ale určitě mě tvůj deníček vede k zamyšlení. Protože dětství našich potomků plyne tak rychle a společný čas je třeba prožít spolu, ne vedle sebe…Takže u mě to bude o tom vypěstovat si pevný řád a vůli, kdy emimi ano a kdy rozhodně ne…
Tobě přeji hodně štěstí při návratu do pracovního kolotoče a pokud občas nakoukneš, ráda tě uvidím :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 13.04.16 v 10:08

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 13.04.16 10:11

Autorko, hodne stesti, pokud neumis svoji „závislost“ na emiminu ovládat, pak je pro Tebe opravdu nejlepsi varianta ho opustit :)
Jinak myslim, ze je tu spousta zen, ktere ziji plnohodnotný reálným zivotem a emimino ho nijak nesnisuzuje. Mne osobne nedela problem byt treba mesic mimo emimino nebo si precist neco pouze k ranni kávě a pak uz sem nejit. Ale chapu, ze nekdo to tak nema, treba jako Ty, a vytvoří si nejaky druh závislosti…Tak at se dari a najdes si pro sebe tu správnou cestu :mavam:

Příspěvek upraven 13.04.16 v 10:22

 
zoe.hamrova
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 13.04.16 10:14

Bohužel je to tak. Sama jsem byla překvapená reakcí velké části přispěvatelek. Jakmile někam napíšu svůj názor, nebo chci radu, hned se na mě sesypou, jsou zlé, uráží, dělají ze mě úplnou blbku a samy ví všechno nejlíp. Zatím jsem našla pouze jedinou skupinku, kde jsou holky hodné. Taky jsem si všimla, že ty nejzlejší přispěvatelky jsou největší maniačky a jakmile se někde objeví nový deníček, nebo diskuze, okamžitě přispívají a plivají na všechny okolo sebe.
Opravdu tomu nerozumím, copak je takový problém slušně napsat svůj názor nebo radu? :nevim:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 13.04.16 10:15

Já mám pocit, že tento trend neustálé kritiky, odsuzování místo normálně vedené diskuze není jen na emiminu, ale na většině „maminkovských“ serverů :( a naprosto souhlasím, že všechny tyto virtuální světy jsou velmi návykové.
přeji, at jsi ve svém odhodlání silná a hodně radosti a spokojenosti s prcky doma.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 13.04.16 10:17

Super deník :mrgreen: naštěstí nemám internet v mobilu a z podobných důvodů, jako uvádíš, nemám účet na FB - dovedu si představit, že by mě to tam pořád táhlo..sem se občas zastavím nakuknout, ale s narozením druhého přírůstku a dalších povinností v letošním roce, budu mít taky pramálo času a celkem se na to i těším ;) měj se hezky! děláš dobrou věc, já sama doufám, že mě nikdy virtuální život tak nepohltí :kytka:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 13.04.16 10:46

Tak dej za rok vědět, jak se ti to podařilo a jak často sem zavítáš :-).
Taky si uvědomuju, že tady trávím zbytečně moc času, ale naštěstí za měsíc nastupuji do práce, tak snad se to omezí tak nějak samo :mrgreen:.
Jinak bych neházela všecky diskutující do jednoho pytle, já, co jsem chtěla vědět, tak mi bylo vždy „porazeno“!
Největší spory se tu vedou na téma výchova- jaký styl, potraty - ano či ne, porod - vedený dobře x špatně, porod doma x v nemocnici x plánovaný císař, finanční situace - s čím kdo vystačí a nevystačí, kolik je moc a kolik málo peněz. Tady v těch tématech se už lidé dost radikalizují, ale jinak v neutrálních věcech, nebo úzce zaměřených jsem radu vždy dostala.
Pěkný zbytek mateřské ti přeju, užívej dětí a snad se své závislosti co nejdříve zbavíš :mavam:

 
radúna
Extra třída :D 11312 příspěvků 13.04.16 10:56

@Lutonka přeji hodně štěstí na odvykačce :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:. Moc ti fandím k tvému postoji. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Já osobně zrovna včera dostala takovou sodu od jedné zakomplexované čarodějnice, že jsem zírala, kde se v ní vzalo tolik jedu, pro nic. Akorát strkala svůj čumák do mého soukromí, zbytečně napadala a vůbec mi včera tak hnula žlučí, jak už dlouho nikdo zde.
Nicméně jsem tu už 10 let a je fakt, že čím dál tím míň. Máš pravdu v tom, že tu bylo jinak, mileji a vlídněji. Ženy na sebe nebyly tak hnusné a sprosté.
A tohle otrávené prostředí otráví akorát lidi jako jsi ty - lidi normální a pohodáře.

Každopádně souhlas, absence virtuálního světa prospívá tomu reálnému :think: :kytka:.

 
neonka
Kecalka 185 příspěvků 13.04.16 11:14

No uzasny denicek, ktery ma v mnohem pravdu :D :D Ja konkretne to mam ale s Emiminem jinak. Jsem zaregistrovana temer 6 let a za tu dobu mam pouze 50komentaru a zadne denicky jsem nikdy nepsala. Emimino mi „slouzi“ skvele, mam ho rada. Chodim sem velmi malo, pouze v pripade, kdyz sama neco potrebuji. Je tu vse pod jednou strechou. Napriklad mi to moc pomohlo, kdyz jsem shanela vhodny kocarek pro dceru, nejake pripravky alternativ mediciny atd. Ted momentalne shanim iste doktory, takze jsem tu casteji po delsi odmlce. Napsala jsem nekolik soukr zprav s dotazy na konkretni dr a holky zde mi vsechny ochotne odpovedely. Nasla jsem pres emimino vybornou kamosku v miste bydliste. Diskuze a denicky k jinym tematum, nez hledam, otevru jen sem tam a to pouze z daneho dne, kdyz otviram emimino a jdu na svuj ucet, a jen v pripade, ze me zaujmou na prvni pohled svym nazvem.Za celou dobu jsem svymi prispevky vzdy jen podporila nekoho, kdo byl v koncich, nebo psala sve zkusenosti s nejakym produktem, hanit nekoho a hadat se tady nikdy nebudu, nemam na to cas ani naladu. :D No, sorry za roman, chtela jsem tim jen rict, ze pokud se emimino uziva s mirou, neokrada Vas o cas, naopak Vam ho usetri, kdyz neco resite ci shanite. Ale hodne holek zde to ma tak, jak pise zakladatelka, takze znovu- super napsano :mavam:

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 13.04.16 12:09

Paráda :srdce: vítej mezi nezávisláky

Všechny dobré uživatelky jsou pryč, ostatní zalezly do uzavřenek. Je možné, že tady spolu v budoucnu budou komunikovat jen nováčci.

Pipi je nárazová záležitost, každý ji potřebuje v jiné době, někomu pomůže, někomu ublíží. Rozhodně to není zábava na úkor dítěte nebo sebe sama. Hodně štěstí :srdce:

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 13.04.16 12:13

@radúna

všechny lidi, co jsou tady, potkáváš i v reálném životě. Sama víš, kolik je dnes agresivity v reálu, tak tady pod rouškou anonymity je to ještě horší. Je mě líto, že jsi dostala sodu, ostatně já včera taky :) možná nějaké erekce na sluníčku :think:

 
Komediantka 1
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.04.16 12:37

@kouřící králík
Ale já tě mám pořád ráda :* Vím, že tě zanedbávám ale vysvětlím ti vše, až přijde můj čas :srdce: Já se ozvu, slibuji!! :hug:

 
škoulinka
Extra třída :D 14165 příspěvků 13.04.16 12:42

Krásně napsáno :potlesk: :potlesk: :potlesk: asi bych ti mohla vše podepsat :D ať se ti dál daří a jsi spokojená :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.04.16 12:47

:nevim: opravdu nechápu smysl deníčku a těchto demonstrativních odchodů. Spíš by to chtělo zapracovat na sobě a nenechat se ovládat ani emiminem, fb ani čímkoliv jiným, ale využít ho ve svůj prospěch, k příležitostnému pokecu s kamarádkami, získání informací…

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 13.04.16 13:03

Super. Mluvíš mi z duše. Já to omezila na kojení při uspávání a pryč odsud. Internet v mobilu bohužel potřebuji kvůli práci. Ale víš co, jakmile odjedeme na týden na chalupu, kde není signál žádný, je to úplně jiné žití. A teď jsem vyměnila emimino za kurz cizího jazyka. Tedy denně kontroluji mail, mrk na fb. U uspávání prectu tady deníček a večer hodinka kurzu a šlus. Snad nezklouznu zpět :-) měj se mooc krásně!! :hug:

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 13.04.16 13:09

@Tiger-lily Souhlas.

 
Shakti.T
Kecalka 394 příspěvků 13.04.16 13:23

Za mě…děláš dobrou věc :) Já tu trávím čas jen někdy a max.20 minut.Pak tu třeba 14 dní ani nejdu.
Hodně štěstí v životě ti přeju :kytka:

 
Ella123
Nováček 2 příspěvky 13.04.16 13:34

Naprostý souhlas! Sice se neodhlásím úplně, protože občas potřebuji nějakou radu a tady si to vždy v diskuzích najdu, ale nediskutuji.
A s Facebookem už jsem to také omezila na minimum, to je neskutečný žrout času a vlastně úplně zbytečný :(

 
Lutonka  13.04.16 13:34

@Tiger-lily Ne,opravdu nechapes (protoze se o zadny demonstrativni odchod nejedna),ale to neni muj problem :P

 
radúna
Extra třída :D 11312 příspěvků 13.04.16 13:36

@kouřící králík, právě. Pod rouškou anonymity je to ještě horší. Protože klávesnice a monitor snese všechno. V reálu si většinou s agresivitou vím rady. Mám radši konfrontaci z očí do očí. Ale tady je to fakt horší.
A já jsem mírumilovný člověk, nemám moc ráda konflikty a nesnažím se o to ani tady. A navíc patřím pořád mezi ty hlupáky, kteří mají pocit, že lidi by k sobě měli být jakž takž slušní i v internetové diskuzi. A tohle mě tu pořád drží. Nevím, jak dlouho mě ten pocit tady udrží, třeba se tu budu vyskytovat dál nebo s tím tady šlehnu brzo jako ostatní slušní a normální uživatelé.

A já toho zbytečného sprdu nelituji :lol:. Mám velice dobrou paměť na nicky a pokud se někdo nepřejmenuje, tak se mu dokážu celkem dobře vyhýbat.
Protože všichni víme, že srážka s pitomcem je zbytečná. Nic pozitivního ani poučného ti takový blbec nedá, jen ti hne žlučí a to je zbytečné :lol:.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 13.04.16 13:48

Tak on internet je obecně žrout času, já ho mám vlastně jako spojence s vnějším světem. Z vesnice se nikam skoro nedostanu, takže krom jídla a léků na něm kupuji vlastně vše, baví mě zde číst nová témata, deníček si také ráda pročtu a vyjádřím se k něčemu jinému než ale mamíííí, ploč? :lol:… Po kolotoči okolo dětí je to prostě můj relax. A když mám dny vyložele bláznivý, tak počítač ani nezapnu, max. si stáhnu maily v telefonu. Facebook nevlastním, takže se vlastně virtuálně vyjadřuji pouze tady a i to ten čas stojí…Jediné, v čem teďka začínám „ujíždět“ je fakt, že když sednu k počítači nad práci, hned mě to nutká si něco najít, pročíst, co jsem si chtěla zjistit, najít nové hadříky pro kluky…To mě fakt hodně zdržuje a už i otravuje, ale je to únavou, v deset hodin večer se mi už těžko začíná pracovat a soustředění je téměř na bodě nula…Takže v tomto směru se musím začít hlídat, jinak mé působení na internetu nikoho neomezuje, i když na něm trávím dost času. Děti mi si sednout k počítači nedovolí :).
Jinak bez urážky, když jeden člověk z e-mimina „odpadne“, myslím, že to nikdo nezaznamená :). Hlavně, ať si spokojená, ať s e-miminem nebo bez…By mě zajímalo, jestli to fakt vydržíš se sem nemrknout :).

 
NelaPetr
Kecalka 473 příspěvků 13.04.16 14:17

Rozumné s tim skončit… některé maminy bez emimina dítě ani nenakrmi či neokoupou dokud jim neporadi :potlesk: :pankac:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama