Letní miminka

Těhotenství
  • 01.08.04

Ahoj holky, tak bych nejprve chtěla pochválit Hromix za moc pěkný deníček, který se opět neobešel bez sllziček. Když jsem byla těhotná /před 300 lety/ ha, ha ve 20 letech, tak to bylo opravdu všechno jiné. Jeden ultrazvuk za celé těhotenství, celou dobu jsem chodila do práce a ani mě nenapadlo se o mimi bát nebo to nějak moc prožívat.

Ale teď jsem počítala týdny kdy bude mimi životaschopné, nervy před každou poradnou, aby mi neřekli, že se zase vývoj zastavil, hrozba předčasného porodu, tvrdnutí břicha od 5. měsíce.....no asi je to tím věkem, že čím je člověk starší tak si uvědomuje co se všechno může stát. Na mimi se hrozně těším a chci si to užít se vším všudy. Už vím, že se první tři měsíce vůbec nevyspím a jsem na to připravena / dcera měla každý večer větry až do tří měsíců/ což mě tehdy dost vykolejilo, protože jsem si myslela, že miminka pořád spí .

Dětská lékařka nám řekla, že je to úplně normální, že mimi prořve každou noc od 7 do 12 hod., že to přejde ve třech měsících. No byla jsem úplně vyřízená když miminku nemůžete pomoct. Vyzkoušeli jsme trubičku do zadečku, teplé pleny na bříško, mastička na bříško hnusně zelená, po které nešlo nic vyprat, čaj jenom fenyklový, masáž bříška nic jiného se nedalo dělat, žádné kapky nebo něco nebylo. Chtěla jsem vrátit čas zpátky kdy jsem mimi ještě neměla , protože jsem si myslela, že to tak bude už navždy./nemyslete si , že jsem krkavčí matka/ Ale úderem 3. měsíce to opravdu přešlo a konečně jsem si začala vychutnávat mateřství.

Chtěla jsem se zeptat na ten čaj z maliníku, jestli mi můžete někdo poradit? To je z maliníkových listů nebo plodů a jak často se pije? A ty lněná semínka baštíte jemom tak?

Pavčo- přeju ti abys už porodila a tvůj manžel je teda hrozný srandista. Any - to snad ani není možné, že by v dnešní době mohli někomu vyměnit mimi. Musíme si hned po porodu na mimi udělat tajnou značku.
Zuzano - ty máš teda odvahu ještě někam jet, tak at neporodíš někde po cestě. Jo a s tím spaním to je u mě taky katastrofa v noci se budím asi co 2 hodiny, chodím na záchod, potom se napít a pak nemůžu třeba dvě hodiny usnout, je mi horko,než se převalím na druhý bok tak to je síla. Jinak jsem velký spáč.

Jinak se musím ještě pochlubit podařilo se mi koupit držák na nebesa za 190,–kč. U nás ho měli všude za 300,–350,–kč., ale přijde mi až za 3 týdny tak doufám, že mimi ještě nebude chtít vylézt.

Ahoj Katka+Adélka 36+1

Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 02.08.04 17:34

Ahojte!

Nevím, s kým z vás se znám. Chtěla jsem nabídnout brňačkám nějaké dětské věci od narození asi do jednoho roku - mám toho víc, než stihneme unostit. Pište mi prosím mailem.

Jinak mi psala Pavča SMSku, že jde zítra na císaře, protože mimísek je už moc veliký, tak jí držte palce.

Alice

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 02.08.04 18:01

Pavco!

Hlavne si z toho nic nedelej, ten muj maly obrik byl taky uz veliky. A nez se trapit 22 hodin jako ja a nakonec to skonci cisarem to radsi cisare hned! Miminka se dockas tak nebo tak :) akurat brisko bude trochu vic bolet, ale brzy to prejde :-) Zitra budeme drzet pesticky!

Radka a Romanek

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.08.04 21:35

Ahojte!

PAVČO: mooooooooooc držíme palečky a přejeme, ať máš mimíska co nejdřív v náručí a na všechny ty poslední dny už zapomeneš!

Drž se

Montička + mimizemšťánek

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 03.08.04 20:29

Ahoj Kačko s Adélkou,

jsem od podzimek, ale to snad nevadí.
Ten maliník, tím se rozumí čaj z listů maliníku, prodává se sušený v bylinkářství a někdy i v lékárně. Já osobně ho piju jen jednou denně, ale dobrý je chlazený s citrónem a to je pak na tobě, jak často to budeš pít. I když vícekrát jak 3× denně bych to nepila. Lněné semínko, to je opravdu moc fajn věc. Akorát málokdo ví, že lněné semínko se musí před konzumací skvěle rozdrtit a nebo opravdu skvěle rozkousat. Jinak totiž prochází traktem bez jakýchkoliv účinků. A rozdrcený se nesmí dlouho skladovat, pak žlukne. Skladuje se nejlépe v tmavé nádobě.
Obojí doporučuji, to semínko třeba do jogurtu.

Pa pa Edita Anne s Violkou 32.tt

Vložit nový komentář