Má maličká

Porod

První deníček o mé maličké holčičce, která mi tolik naplňuje srdce láskou... No maličká, jakpak se máš? Promlouvám k bříšku, zatímco si jezdím prstem kolem pupíku. Pokaždé se usmívám a myslím na to, jak rychle to uteklo, jak rychle se to seběhlo.


2 komentáře

Těhotenství bylo sice neplánované, ale nádherné. Ačkoli mě neminuly ranní nevolnosti, brala jsem to tak, jak to je a že to k mému stavu prostě patří.

Do 20. týdne těhotenství jsme na bříško mluvili jako „k němu“, po velkém ultrazvuku jsme se jí týden omlouvali. Je to první slečna v přítelově rodině. Přicházely i komentáře, jestli je to vůbec jeho, že je to zvláštní, ale snažila jsem se tomu nevěnovat pozornost. Hlavně, že je zdravá.

Ke 30. týdnu těhotenství jsem vlastně ani nezaznamenala, jak rychle to uteklo. Začali jsme chystat postýlku, oblečení, přebalovák a vše ostatní. Sice jsme měli čas, ale bylo mi jasné, že jakmile budu v nemocnici, neudělá se vůbec nic, jelikož jsme z Moravy a věděla jsem, že se přítelova rodina postará o to, aby byl naložený v lihu. Jak říkají: „Co je v lihu, to se nezkazí.“ :D

Když bylo vše nachystané, maličká to v bříšku věděla, protože jí to začala její sestřička, která měla letos pět let, vyprávět s tím, že už může vlastně ven a ona jediná zdržuje.

Kolem 35. týdne těhotenství jsem se na kontrole dozvěděla, že se na ozvách ukázala kontrakce a budeme doufat, že to alespoň do 38. týdne vydržíme. Samozřejmě jsme holky šikovné a 29. 1., tedy ve 38. týdnu těhotenství, jsem seděla v čekárně.

„Nic se neděje, to uvidíme se další týden.“

Tuhle větu jsem zopakovala chlapovi v autě, jakmile jsem dosedla a on kývl, spokojený, že bude mít ještě týden klid. Dojeli jsme na nákup, přijeli domů, dala jsem si maliník, který jsem pila spíše, protože mi chutnal a užili si chvíli bez dcery, plnou něžností.

„Vím, že doktorka říkala, že ještě nejdeš ven, ale dneska už můžeš,“ pošeptal maličké a pohladil mě po bříšku.

Odjel do práce, která je cca 10 minut autem s tím, že kdyby se cokoli dělo, mám volat. Usmívala jsem se na něj a zalezla do sprchy. Miluji ten pocit…

Připravila jsem oběd do trouby a s dobrou náladou si nalila trošku vína s colou. Došla jsem k počítači a rozhodla jsem se, že když mám tolik času, udělám si kafe. Jakmile jsem vstala, ozvalo se puknutí a já se rozklepala. Je to tu. Plno vody pode mnou a celé mokré tepláky.

Zvedla jsem telefon ze stolu a vytočila číslo.

„No snad nerodíš?“ ozvalo se vesele ze sluchátka. Byl dobře naložen.

„Praskla mi voda,“ řekla jsem jen.

„A sakra (slušně řečeno :D ),“ přešel ho humor a slyšela jsem hlasité polknutí.

Převlékla jsem se, dala tašky ke dveřím a udělala kafe i jemu. Za chvíli jsem slyšela hvízdání gum. Přiřítil se celý udýchaný a vyděšený. Musel to být dobrý pohled na mě. Smála jsem se a popíjela kafe. Když viděl, jak jsem klidná, sedl si a dal si se
mnou. Celou dobu mě obezřetně sledoval.

Usmívala jsem se, protože jsem neměla kontrakce. Nechtěla jsem ho děsit. Věděla jsem, že pokud se nerozjedou, budou mi je vyvolávat.

Do nemocnice jsme to měli 45 minut, a tak jsme dopili a pomalu vyjeli. Čekala jsem zběsilou jízdu, jako jsem viděla ve filmech. Cestou jsme se stavili za tchyní, která, když jsme řekli, že rodím, tomu nevěřila, podle mého úsměvu. Domluvili jsme se, že malou vyzvedne ze školky a zůstane u ní.

Voda mi praskla ve 12:15, ve 14:20 jsme byli v nemocnici a já po vystoupení z auta ucítila první kontrakci. Na příjmu jsem se převlékla, mezitím s přítelem hlásila údaje a rovnou šla na monitor. Můj mě rozesmíval a čas rychle utíkal.

Paní sestřička říkala, že to vypadá na dlouho a ať jde přítel domů.

„No to teda ne, já už mám propustku,“ namítal a mával před ní papírkem. Doktorka se začala smát s tím, ať ho tu tedy nechá. Chodili jsme po chodbě. Byla jsem tam sama, to byl ale klid.

Při dalším monitoru už byly kontrakce znatelné a silnější. Vše probíhalo, jak mělo, a doktorka nechápala, že se nepřestávám usmívat. Věděla jsem, že za chvíli přijde ta chvíle a já ji uvidím. Těšila jsem se a na bolest byla připravená.

Byla nám nabídnuta sprcha, na kterou jsem ráda kývla a už se nahřívala pod proudem vody. Místo kontrakcí jsem měla výbuchy smíchu.

„Jen si to nech naplno, tady vodu neplatíme. Můžu k tobě?“ Přítel jen perlil. Několikrát nakoukla sestřička, co se děje a smějíc se kroutila hlavou.

v 16:15 přišlo další vyšetření. Kontrakce pravidelné po 5 minutách a otevřená na 3 prsty.
Přítel už celý nervozní rád souhlasil, že se půjde do vedlejší místnosti koukat na televizi, zatímco mě čekal klystýr.

Po klystýru se něco změnilo a já během pár minut rychle vylézala ze sprchy. Snažila jsem se to stihnout mezi kontrakcí. V poslední chvíli jsem se chytla postele a snažila se rozdýchat kontrakci.

Nejistě jsem zavolala sestřičku, že už je to tu. Cítila jsem, jak potřebuji tlačit. Lehla jsem si na postel a doktorka mě prohlídla.

„Otevřená na deset, jdeme na to. Rychle zavolejte tatínka, jinak to nestihne.“

Přítel přiběhl celý rozčilený, protože se díval na zprávy a mumlal něco o politicích.
Jakmile mě uviděl ztichl a dal mi svoji ruku.

„Musí se dorotovat. Snažte se to prodýchávat,“ slyšela jsem milý hlas doktorky a i to, jak mě hladila po druhé ruce.

„Ona se usmívá, jak je to možné?“ nechápal přítel.

„Už to bude,“ řekla mi, když viděla, jak tlačím víčka k sobě.

„To bolí,“ tiše sem zakňourala.

„Můžete.“

To byl pro mě povel. Zavřela jsem oči a zatlačila.

„Ježiš, ta má vlasů, kdybys to mohla vidět,“ řekl chlap a já se zasmála.

Jakmile skončila kontrakce, dívala jsem se na něj a viděla natěšenost v těch nejkrásnějších o­čích.

„Můžeme,“ řekla jsem a byla připravená, že tohle je naposledy. Zatlačila jsem a ucítila obrovský tlak a pak… Neskutečná úleva.

v 17:15 jsem poprvé uslyšela její hlásek. Z očí mi vytryskly slzy a zalila mě láska, když jsem ji uviděla. Byla tak malinkatá.

„První já,“ řekl chlap a už natahoval ruce. Vůbec mi to nevadilo. Byl to nádherný pohled. Za chvilinku jsem ji měla na břiše.

„Vítej, Eliško,“ zašeptala jsem a pohladila ji po tvářičce.

El byla narozena o 3 týdny dřív s mírami 46 cm a 2390 g. Po 4 dnech nás pustili domů, protože se maličká nechovala jako nedonošenec. Sice krásně spinkala, ale hned od začátku baštila. A ačkoli doktorka říkala, že se nic nechystá, bylo to krásné překvapení a nádherný zážitek, na který rádi vzpomínáme.

Pokaždé, když se mého přítele někdo zeptá, jestli byl u porodu a jaké to bylo, řekne, že to byl obrovský zážitek a že jsem se celou dobu usmívala, takže to asi zas tak nebolí. Vím, že je hrdý i na to, že jsem ani nekřičela, což čekal.

(I když vím, že si dělá srandu, protože kolikrát řekne, že i když byl konec ledna, po čele mi stékal ledový pot.) Porod trval od prasknutí vody kolem 5 hodin a od první kontrakce 3 hodiny. Díky přítelovi to uteklo jak voda a vždy na něj budu vzpomínat jako na krásný moment.

Snad se vám můj první deníček líbil. Děkuji za přečtení a přeji krásný den.

Hodnotilo 47 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Putňátko
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 26.07.16 00:11

To je jeden z nejkrásnějších deníčku co jsem četla :P… Smála jsem a slzy měla v očích… Nádhera… Ať jste všichni v pořádku :hug:

 
Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 26.07.16 00:14

Moc líbil :potlesk:

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 26.07.16 00:22

Nádherné, gratuluji :hug: díky takovým deníčkům se těším na porod :D :srdce: Děkuji za něj :hug:

 
Russet
Závislačka 3135 příspěvků 26.07.16 00:24

Mně se líbil. Rozněžnělý tak akorát, má spád a nechybí mu humor.
Obdivuju, že jsi byla schopná vypít kávu. Když mi praskla voda, nemyslela jsem na nic jiného než na porod ;-)

 
Laddmie
Závislačka 2973 příspěvků 7 inzerátů 26.07.16 00:31

Plné lásky, moc pěkné :hug: Ať jste všichni zdraví. :kytka:

 
Nikola.Horackova
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 26.07.16 03:21

Moc krasny denicek :hug: a nadherna holcicka :srdce: Preju hodne zdravicka a stesticka cele rodince :hug:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 26.07.16 06:44

Po dlouhé době jsem si zase s chutí něco přečetla :).Moc gratuluji k narození dcerky a k rychlému porodu. :kytka: :kytka:

 
Terina24
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 1 inzerát 26.07.16 06:49

Dekuju za zlepseni rana :hug: ve spouste veci jsem videla ten svuj porod :) taky s usmevem na tvari, manzel neustale tancil na pustene radio, mel nutkani se take osprchovat a narazkama na to, ze to je zadarmo nesetril :mrgreen: plus o 3 tydny drive se nam narodil taky takovy maly uzlicek :srdce: mooc k malicke gratuluji!! :kytka:

 
cucik14
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 10 inzerátů 26.07.16 07:32

Krásný deníček…rodila jsem o chvilku dřív než ty a s kávou si mi připomněla mě :) Začali mi kontrakce, přítel přiletěl z práce s jazykem na vestě a já si v klidu na gauči jedla pomeranč. Zarazil se, jestli sem si jako z něj dělala srandu že rodíme nebo co :mrgreen: :mrgreen:

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 26.07.16 08:07

Opravdu krasny denicek, prijemne me po ranu naladil :) Gratuluji k holcicce, je krasna :kytka:

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 26.07.16 08:08

Krásný deníček :potlesk: :*

 
EmmaAnna
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 26.07.16 08:44

To je opravdu krásně napsané, dojemné a přitom veselé :kytka:

 
eriika89
Stálice 83 příspěvků 45 inzerátů 26.07.16 09:17

Krasný deníček :palec: a moc gratuluju :kytka:

 
Monty1505
Kecalka 141 příspěvků 26.07.16 09:44

Krásný deníček! Gratuluji k holčičce :)

 
jaguar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 26.07.16 10:04

Vemi krásný deníček. Slzy dojetí a výbuchy smíchu při čtení :palec:. Hned jsem si vzpomněla na svůj porod jak to bylo krásné. Ten pocit i když zrovna porodníci nebyli moc fajn ale ten pocit ten mrňousek na bříšku hned po porodu. Nejkrásnější pocit v životě. Moc děkuji za tento deníček. Ať se vám daří. :mavam: :kytka:

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 26.07.16 10:16

Krásný deníček plný lásky! Moc pěkně se četl a to teda bylo něco na moje těhotenské hormony…Vašeho přítele bych chtěla mít doma, musí s ním být sranda :lol:

Hodně zdravíčka! :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 26.07.16 10:54

Bravo! :kytka:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.07.16 11:20

Opravdu moc krásný deníček. Porodní deníčky nijak zvlášt v oblibě nemám, ale tenhle byl tak plný lásky a šlo z něho tolik dobré energie, že sem se neubránila aby mi od PC nevyskočily oči nahoru, kde visí naše fotky s manželem a s usměvem na tvaři(29.tt)sem si začala představovat jaké to asi bude u nás..beze strachu, prostě s láskou.. :srdce:

 
pamelka20
Kecalka 208 příspěvků 1 inzerát 26.07.16 11:38

Moc krásnej deníček :oops: úplně vám závidím krásnej porod o tom si můžu nechat jenom zdát :lol: :mavam:

 
Smothi
Povídálka 43 příspěvků 26.07.16 12:01

Moc krásný deníček psaný od srdce :potlesk:. Gratuluji k dcerušce :srdce:.

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 26.07.16 12:17

Kdybych pila před termínem víno s colou možná by mně taky porod nebolel a ještě bych byla vysmátá :mrgreen:.

 
Andrejka84
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 26.07.16 12:45

Krásný deníček :potlesk: Až mi ukápla slzička :srdce: Přeji vám všem hodně štěstí a zdraví :hug:

 
Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 26.07.16 13:06

Moc hezký deníček :hug:. Sama si pamatuji, ač je to už 12 let, s jakou euforií jsem přijela do porodnice rodit. Předtím doma mě přišli všichni strašně legrační, ustaraný pohled maminky a otčíma, co přijeli hlídat malou, vyplašený partner… A já jsem se smála a byla blažená, že brzo uvidím svoje miminko.. A v září si to zopakuji :dance: Opatrujte se :srdce:!!!

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 26.07.16 13:17

Krásný láskyplný deníček :potlesk: dávám plný počet :palec:

 
Peťuláková
Stálice 88 příspěvků 1 inzerát 26.07.16 13:43

Pěkně napsáno. A moc gratuluji, máte nádhernou holčičku. :kytka:

 
Ajvi89
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 26.07.16 14:20

Děkuji moc všem za krásné komentáře, které mě zahřály u srdce. Plno detailu jsem bohužel vynechala, protože jinak by to bylo mnohem delší, jako například 3měsíce se řešila Eliščina barva vlásků. Je zrzavá, já blond, přitel blond :D. Nakonec neochotně tchýně prozradila, že příbuzní na Slovensku mají též zrzavé vlasy :D..
Jinak ano, s přítelem je sranda, ale pořád je to chlap a má blbé vtipy, kterým se směje jen on sám s komentářem, že tomu nerozumím (chlapská sranda) :D
Mě doporučovali víno, ale já ačkoli bydlim na Moravě víno samotné nemusím, takže víno s colou 1:7 :D
Pro mě je krásné, že i když to bude v pátek 6měsíců, pamatuji si to, jako by to bylo včera :) a to máme už první zoubek :mrgreen:

Příspěvek upraven 26.07.16 v 14:21

 
patulka123
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 26.07.16 16:31

Moooc krasny denicek.. :*

 
kikina89
Povídálka 22 příspěvků 26.07.16 17:11

No líbil a moc :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Gratuluji ke krásné holčičce a k nádhernému porodu :srdce: :srdce: :*

 
SANDRA900
Závislačka 2641 příspěvků 26.07.16 19:55

Opravdu moc krásně napsané. :kytka: :hug: A posílám velkou gratulaci maličká je nádherná. :potlesk: :hug: :kytka: Jsi určitě šťastná, že máš takové dvě princezny. :hug:

 
amka.82
Kecalka 275 příspěvků 32 inzerátů 26.07.16 20:53

Krasny denicek, hned jsem si vzpomnela na svuj porod, kdy jsem se i na porodnim sale smala :lol: :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 26.07.16 21:52

Juj, moc fajnově se to četlo, bezvadný a gratuluji!!! :-D

 
AjinaVlada
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 26.07.16 21:54

Tak tento denicek je fakt krasny :palec:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 27.07.16 05:19

Předně gratuluji k miminku, opravdu krásné fotografie.

Deníček je v konečném dojmu hezký a poplatný účelu, což bohatě stačí.

Já osobně jsem se u něj smíchy nehroutila, ani mi netekly slzy z očí, naopak na mě z některých pasáží dýchala až nadměrná přeslazenost.

Trochu mi překáželo přílišné zdůrazňování, jak se někdo neustále usmíval či smál. Chápu, že máte na porod hezké vzpomínky a moc vám to přeji, ale od jisté fáze akcentování úsměvnosti působilo téměř nátlakově - podobně, když se někdo směje vlastnímu vtipu. Až jsem si říkala, jestli by rodičkám neměli namísto epidurální anestezie nabízet Hradní svíci, a za příplatek za nadstandard Beaujolais.

Rušila mě do jisté míry i přemíra adjektiv a potřeba čtenáři vše vysvětlovat, namísto, aby si danou situaci představil a zhodnitl sám na základě předaných informací (vše bylo nádherné a všichni se smáli). Nicméně i přes tyto drobné výhrady je to pěkné a pro mnohé jistě velmi potěšující čtení.

Jsem ráda, že pro vás i pro partnera byl porod příjemným zážitkem, a přeji celé rodině hodně štěstí.

Příspěvek upraven 27.07.16 v 06:00

 
Janča209
Závislačka 2787 příspěvků 27.07.16 05:59

Krasný deníček, moc se mi líbil. ;) Taky bych chtěla jednou zažít takový porod. :)

 
mixlevpixle2013
Extra třída :D 11927 příspěvků 27.07.16 12:17

Krásně napsáno, slzicky střídal úsměv :srdce: čeká mě to za pár týdnů :srdce:

 
Verenika
Povídálka 12 příspěvků 27.07.16 12:24
Vykouzlil mi úsměv

Ajvi, to je hrozně milý, lidsky napsaný, překrásný deníček. Vykouzlil mi úsměv na rtech, za což ti moc děkuju. Není divu, žes měla tak krásný porod, když partner převzal část povinností lékařky a místo epidurálu ti ordinoval humor. :)
přeju spoustu takto v lásce prožitých chvil. :srdce:
P. S: A samozřejmě se těším na další zápisky z tvého života.

 
Ďáblouš
Kecalka 346 příspěvků 27.07.16 20:02

Nádherný deníček :potlesk: deníčky čtu už delší dobu, ale tohle je můj první okomentovaný. Moc mě bavil :palec:
Přeju hodně zdraví :hug:

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 29.07.16 01:42

Tak to je paráda :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama