Maky - 11. týden

Těhotenství

Tak jsem po dlouhé pauze zase mezi váma. Moc jste mi chyběli. Strávila jsem týden v nemocnici a týden na dovolené v Nízkých Tatrách. Ten týden v nemocnici nic moc. Měla jsem nějaký hnědavý výtok a jelikož jsem se o miminko bála, jela jsem k doktorovi a následně si mě nechali v nemocnici a čekali až se to u:,(í. Píchali mi nějaké injekce na podporu žlutého tělíska a musím říct, že tam byla pěkná nuda. Špinění brzy ustalo a já se válela v nemocniční posteli celých 5 dní, než mě propustili.

Viděla jsem miminko na UTZ (v 9. týdnu) tlouklo mu srdíčko a mělo se k světu. To špinění prý mohl být pokus dělohy o MS. Prý když není celá děloha vyplněná tak se ten zbytek volné dělohy může chovat netěhotně a chce krvácet, ale je to jen spekulace. Nebo prý mohla prasknout nějaká cévka tím, jak se to všechno rozpíná.

Z nemocnice mě chtěli propustit do domácího léčení na neschopenku, ale usmlouvala jsem to, neboť jsme měli už asi půl roku zaplacenou dovolenou. Měla jsem strach z převýšení. Hotel byl ve výšce 1200m nad m. ale zvládla jsem v pohodě cestu (9 hodin) a střídala jsem se s manželem i v řízení a v pohodě.

Na dovolené bylo fajn, ale zima, tak jsme jí celou prolenošili a projedli :-). Vydali jsem se na jednu procházku ze které byla 10 km túra a pak už jsem byla na celou dovolenou odrovnaná. Pak jsme už raději jezdili na výlety autem. Měla jsem z nemocnice zakázané lezení po horách a měla jsem jen odpočívat.

Užili jsme si to opravdu skvěle. Chumelilo nám a pršelo a tak jsme se bez černého svědomí mohli jen válet.

Už vážím skoro původní váhou. Ze začátku těhotenství mi bylo dost špatně a tak jsem zhubla. Teď už je mi mnohem lépe a spíš mě začíná honit mlsná, ale jen na nějaká jídla. Prostě miminko je mlsné a chce rozmazlovat :-). Pozoruji, že mi asi začíná narůstat bříško. Spíš ale vypadám jako ?tlouštík? než těhulka. Zatím se vejdu do všeho oblečení, ale mám problémy a kalhotama, ne že by mě byly malé, ale nějak nesnesu, když mi mačkají břicho. Občas se ozve ještě žaludek, nejvíc když jedu autobusem, to mi nedělá vůbec dobře.

V pondělí jsem byla na kontrole u mudr. Prý to vypadá všechno v pořádku. Příští týden (asi v pátek) jdu na ultrazvuk. Zase mi budou dělat vnitřní :-). Mám pocit, že u nás v nemocnici snad ani jiný nedělají nebo co :-(. A za tři týdny jdu na další kontrolu. Doktorka se mě ptala jak s prací tak jsem se zatím nechala poslat do práce. Doma bych se asi unudila a neměla bych ani vás. Když mi nic není tak budu zatím v práci. Nejlepší na tom je ten pocit že tu jsem zcela dobrovolně a až mě to přestane bavit tak to jednoduše zabalím.

Včera jsem řekla o svém stavu v práci. Šéf tu nebyl a jelikož jsem byla odhodlaná jim to sdělit tak jsem to řekla podšéfovi. Tvářil se že má radost :-). Povídal že jeho snacha o miminko před pár dny přišla že vidí že to není vůbec jednoduché rozhodnout se že bude mít člověk dítě ještě neznamená že ho mít bude. Také mi říkal že nebude jednoduché na za mě najít náhradu?no samé lichotky. Dneska to hodlám říct šéfovi a kolegům.

Příští týden by mělo skončit nejzranitelnější období těhotenství. Doufám, že už nám nehrozí žádné nemilé překvapení. Cítím se skvěle, ale znáte mě, to bych ani nebyla já kdyby šlo všechno hladce.

Doufám, že teď už budu přispívat zase pravidelně svojí troškou do mlýna. Opatrujte pupíky a dávejte na sebe pozor !!!!!! nosíte v sobě poklad :-) a vy co ho tam ještě nemáte si ho určitě brzy pořiďte :-) stojí to za ty starosti. A vy co by jste rádi a nejde vám to nezoufejte i vám se brzy podaří a o to ten poklad pro vás bude mít větší cenu.

A ještě trocha teorie o 11. týdnu :
Desátým týdnem těhotenství - osmým týdnem stáří plodu - skončilo tzv. embryonální období vývoje plodu a začíná období plodové.

Na ultrazvuku je jasně vidět obličej a oči, jednotlivé prstíky, které můžete dokonce spočítat. Všechno je již na svém místě a má jediný úkol, růst a sílit.

Hlava stále ještě tvoří převážnou část celého těla - téměř polovinu. Je rozeznatelný krk. Obličej je již dobře utvořen. Čelo je vysoko na hlavě a vydouvá se. V očích se začíná vytvářet duhovka.

Ruce a nohy již nejsou přitaženy k tělu, ale volně se pohybují - na ultrazvuku můžete vidět radost z pohybu (pokud miminko nespí). Také prsty jsou již dobře vytvořeny. Miminko dokáže sevřít ruku v pěst.

Miminko je velmi čilé - kope, polyká, a pohybuje se v plodové vodě. I když se miminko čile hýbe, maminka to ještě nemůže cítit.

Na konci tohoto týdne se snižuje riziko negativních vlivů prostředí na případné abnormality. Je to dáno tím, že většina vnitřních orgánů je již vytvořena a nehrozí tolik jejich poškození.

Děloha vyplňuje pánev a může být nahmatána nad stydkou kostí.

Pozor na anemii (chudokrevnost) - vyskytuje se u budoucích maminek stále častěji. Nejčastěji jde o anemii způsobenou nedostatkem železa - tj. nedostatečnými zásobami železa před těhotenstvím. Tomu můžete zabránit, pokud budete pečlivě brát vitamíny pro těhotné.

Začněte cvičit cviky na posílení pánevního dna - minimálně 25× za den - na 8-10 sec.

S jídlem to nepřehánějte nejíte za dva, jak vám budou s oblibou předhazovat maminky a tchýně - potřebujete pouze 300-500 kalorii navíc.

Postupně odeznívají nevolnosti, tělesná váha jednoznačně stoupá, normální je do 0,5 kg týdně. Celkový přírůstek je velmi rozdílný.

Objeví se první potíže se stolicí. Zácpu je nutno korigovat především úpravou pitného režimu a změnou jídelníčku (ovoce, zelenina). Projímadla používáme výjimečně.

V poradně se zjišťuje zda těhotná neonemocněla syfilis, AIDS, je vyšetřován krevní obraz, krevní skupina, Rh faktor a protilátky proti erytrocytům plodu.

Přeji vám krásný den a těším se na vaše komentáře.

Maky 10+3 (dle UTZ 10+1)

Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.09.03 07:23

ahoj beruško,
tak to jsem hrozně ráda,že už si zase zpátky a hlavně v pořádku:-)

já v sobotu začínám 14 tt,bříško se začíná rýsovat,ale jak jsi řekla,vypada spíš jako špíček.

včera večer jsme byli na koncertě a teď mám pocit,že ta hlava mi za chvíli spadne na stůl a já budu spát. Spala bych pořád a občas jsem z toho nešťastná,protože jsem byla zvyklá ponocovat.

jsem ráda,že se vám dovolená vydařila.

první víkend jedeme s koblížkem na prase a teď jsem zjistila,že tam budeme 4 nové těhulky.Poslední prasátko bylo v červnu:-) A pakže nebudou dětičky:-)

Maky tak koukej přispívat,protože tady bylo mooooc smutno

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 11.09.03 07:43

Ahoj Těhulinko,

jsem moc ráda že jsi zpět a oba v pořádku :-)

Teď už si to budeš jenom krásně užívat.

Doufám že se k Vám stihnu přidat ještě než budeš mít prcka na světě :-(

Hodně štěstíčka a zdravíčka ti přeje.

Petra

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 11.09.03 08:09

Ahojky!

jsem moc ráda, že jsi tady zpátky a pokračuješ v deníčku. Měla jsem o vás velký strach. Moc ti přeju, abys měla za necelých osm měsíců u sebe krásné zdravé miminko! Opatruj se a ten svůj „pupík“ :-)

Jo a stále mi tu zahřívej místečko, však mi do pupíku toho drobka taky jednou naženem :-D

Šárka (Kaitlin)

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 11.09.03 08:41

Ahojky, taky špióním v tvém deníčku. Jsem ráda,že už je ti dobře a pomalu ti začíná zase chutnat. Pozdravuj toho malinkatýho mlsounka a přeju vám moc a moc štěstíčka a pohodové těhotenství už bez nějkých nemilých překvapení. Měj se krásně ahojky Maru

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 08:48

Tak tohle povídání mi moc chybělo.

Magrato - budu se snažit vydávat týdeník. Tak ty už jsi ve 14. týdnu to je super tak ať se „špíček“ změní v krásné těhulkovské bříško a ať tě moc neotravuje ta únava.

Petulko, Kaitlin - místo držím a těším se až se sem přesuneš. Určitě to už nebude dlouho trvat.

Maru - s tím žaludkem jsem to kapku zakřikla už je mi zase šoufl ale já to zvládnu. Představ si že dneska snídám hrachovou polévku. To moje miminko má opravdu divné chutě :-) a hned takhle poránu.

Přeji krásný den. Není sice moc pěkně spíš naopak ale ono už asi o moc lépe nebude. Podzim se nám blíží.

Maky (11+4)

Markytka1
Kecalka 124 příspěvků 11.09.03 08:53

MAKY
Ahoj beruško, to bylo překvapení… díky moc ještě jednou. Tvůj deníček jsem četla hned ráno, když jsem přišla do práce.
Pozdravuj Terezku v bříšku :-)
Markytka.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.09.03 09:12

Ahoj!
Jako každé ráno, i dnes zapnu emimino a hned nahoře tvůj deníček! Ani nevíš, jakou mi to udělalo radost. Pořád jsem koukala, jestli se nějaký objeví a nebo jestli se stalo to nejhorší. A tys byla na dovolené! To mi spadl kámen ze srdce.
Přeji, ať už je teď všechno v pořádku!!!!!!
Toffifee - Zuzka

PS: První ultrazvuky se musí dělat „spodem“, protože je ještě mimi schované za kostmi malé pánve. Pěkně ho krm, až bude větší, tak bude vidět i přes břicho :o)

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 11.09.03 09:42

Ahoj Maky,

to je skvělé, že už je všechno v pořádku, tak jen tak dál :o). Přeju už jenom bezproblémové těhotenství. Opatruj se.
 Lipka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 11.09.03 09:43

Ahojky ještě jsem se chtěla zeptat jestli jdeš dneska na srazík. Maru

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 09:52

Maru na srazík jdu a co ty?

Markytko nemáš zač :-) doufám že se brzy přestěhuješ ke mě do deníčku

Toffifi - děkuji za vysvětlení ohledně UTZ ale já se toho spodního kapku bojím protože když mi ho dělali hned ze začátku tak jsem dost krvácela sice jen chvíli ale na to vystrašení to docela stačilo. Myslím že tenhle bude možná spodem poslední a pak už budou jen ty přes břicho.

Lipko - chyběli jste mi.Uvidíme se dneska na srazíku. Četla jsem u Montičky že už je Maruška o rok starší a že jste měli pěknou párty. Dodatečně přeji vše nejlepší.

Trinitron
Stálice 61 příspěvků 11.09.03 10:12

Ahojky
pripojuji se k ostatnim..jsem moc rada ze je Tve mimi a i Ty v poradku.Hlavne na sebe davej pozor.
Ani se nenadejes a budes mit pupik,ze si ani neuvidis na spicky u bot:)))))
paaa
Trinitron
 32tt

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 11.09.03 10:13

Ahoj Maky a ostatní,

jsem moc ráda, že už zase máme kam přispívat.
Minulý týden jsem si taky užívala strachu. Příčinou krvácení byl hematom v horním pólu plodového vejce. Ted už se naštěstí vstřebal a je to v pohodě. Ovšem užívám si nevolnosti jak se patří! Od rána do večera je mi zle, že skoro nevylezu z postele. Snad už to do toho dvanáctého týdne uteče rychle a pak už bude fajn.
Stejně jako ty, Maky, nemůžu nosit kalhoty, protože mi vadí, jak mě tlačí do břicha. Jsem odjakživa špekatá, takže až zjistím, že břicho roste, tak to bude ještě trvat.
Prozatím se loučím a držím palce, ať to všechno probíhá, jak má.

Alfinka 8+5 tt

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 10:51

Alfinko jsem ráda že se hematom ztratil a je všechno v pořádku.
V nemocnici jsem ležela na pokoji s holčinou co krváce (docela silně) a měla údajně taky hematom který musel odkrvácet a muselo se dát pozor aby nestrhl miminko sebou.Na UTZ jí zjistili ze plodoví vak je odchlíplí od dělohy a ten hematom je přímo nad miminkem.Dávali jí šanci 50:50. Byla o týden těhotně starší než já. Musela furt ležet aby krev volně odtékala ale ani to jí nezaručí že miminko odnosí. Bylo mi jí moc líto. Říkala že jestli má potratit ať je to raději hned.
Otěhotněla hned po vysazení antikoncepce.Říkala jestli to třeba není tím že se za tak krátkou dobu nestihla vytvořit „postýlka“ pro miminko a to tam teď zkrátka nemá v čem držet. Nevím jak to s ní dopadlo nebo dopadne. Každopádně je to moc smutné.
Dneska je opravdu velký dar počít a donosit zdravé miminko. Snad se nám to všem podaří.

Co se týká těch kalhot tak dvoje rifle jsem už odklidila na dno skříně. Já jsem spíš štíhlejší a mám doma oblečení dost upnuté a ty kalhoty mi už prostě nejsou.

Jak jsi na tom s váhou? Já mám mínus 1kg.

Opatruj sebe i miminko a už žádné problémy.

Maky

Trinitron
Stálice 61 příspěvků 11.09.03 10:51

Ahojky
pripojuji se k ostatnim..jsem moc rada ze je Tve mimi a i Ty v poradku.Hlavne na sebe davej pozor.
Ani se nenadejes a budes mit pupik,ze si ani neuvidis na spicky u bot:)))))
paaa
Trinitron
 32tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.09.03 11:39

tak ještě jednou ahoj:-)

Alfinko - neboj se,dvě moje kamarádky taky měly hematom a vše dopadlo dobře.
Mně bylo na začátku taky špatně,ale opravdu hranicí 12tt jako když utne.

Maky - já jsem ještě taky nepřibrala,možná tak kilíčko,ale mně se váha stabilně pohybuje od 52 - 54,podle toho jak se vyčurám:-)

Moje miminko se rozhodlo,že bude masové a tak se moje chuťové buňky přeškolily na bílkovinu.Už jsem si dokonce 2 x koupila hambáče.

Ta únava mě ničí,je to síla,Přijdu z práce a musím si aspoň na hodinku lehnout a pak teprve můžu jít něco dělat. K čemu mám úplný odpor je vaření,to mě úplně přestalo bavit.Naštěstí je Filda zlatíčko a šikulka.

Venku vylezlo sluníčku a tak doufám,že bude o víkendu krásně.

mějte se a pozdravujte bříška

Magráta 14tt+5 ( no to vypadá krásně)

P.S - kamarád mi včera přinesl ukázat svýho syna,je mu 14 dní a je úplně nádherný.Hned jsem si přála,aby ten můj koblížek byl venku z bříška:-)))

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 11.09.03 11:47

Přidávám se ke komentáři Zuzky (Tofiffe---- mňam nedávno jsem si bonboniéru zakoupila a moc dní mi v práci nevydržela :-)))
Jsem ráda, že vidím nový deníček :-))

Odpoledne se uvidíme na srazíku a už se na vás všechny těším.

Opatruj se a zatím paaa,

Martina

Misul
Kecalka 120 příspěvků 11.09.03 13:05

Ahoj Maky,

jsem moc rada, ze jsi v poradku. S praci to neprehanej a pri jakemkoliv problemku sup domu.
Mela jsem dovolenou a uz jsem se tesila, ze tu o tobe po navratu urcite uslysim, ani nevim jakou radost mi udelal tvuj denicek :))

Opatrujte se, doufam, ze se brzo uvidime.

Ahoj Misul 19tt

P.S. Drobecek uz kope jak o zivot, doktor tomu nechtel verit, dokonce se mi uz i hybe bricho :))

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 13:28

Miso
děkuji ti za povzbudivá slova když jsem byla v nemocnici a za rady ohledně cestování. Měla jsem strach z převýšení (hotel byl dost vysoko) ale dobře jsme to zvládli a tak si říkám že když jsme zvládli tohle že už zvládneme všechno.

Tak tvoje miminko už kope ty to máš všechno nějaké posunuté :-) tak doufám že tě to moc nebolí a jen tě to utvrzuje v tom že se má k světu :-).
Mě nejspíš začne brzy růst pupík už teď si připadám dost nafouklá.Není to brzy??? Asi je to u každého jiné. A co tvůj žaludek. Miminko stále všechno odmítá?

Opatruj sebe i fotbalistu. pa Maky

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 11.09.03 13:54

Milá Maky!!!
Jsem moc ráda, že už je všechno v pořádku a opět píšeš deníček. Opatruj sebe i mimíska, s prací to moc nepřeháněj a do konce už jen pohodu a klídek.

ALFINKO: Jsem ráda, že už jsi v pořádku i když jak píšeš je Ti hodně špatně.Tak ať to co nejrychleji odezní, bříško roste tak jak má a jste oba v pohodě.Psala jsem Ti sms nevím, zda Ti došla:))).
Pa Roxana 7+2 tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 14:11

Od Misa (Misul) - neprihlasena

Ahojky,

myslim si ze na brisko rozhodne brzo neni, vzdyt ty jsi takova zizalka, na tobe musi byt videt i knedlik v zaludku :)))
Taky mi pripada, ze jsme trosicku dopredu, ale pry je to tim, ze jsem hubena (teda nevim kde na to prisli) a tak to citim driv. Muzes se tesit na to same, hubenourku :)))

V utery 16. teho jdu na UTZ ve 20tt, chtela bych vedet copak se nam to tam skryva, snad Mysku premluvim, aby se otocil/a a ukazalo „to“. Hned pak budu zhavit internetovy drat a asi i moblikovy, tak se nelekni :))

Zaludek se mi uz zklidnil, no uz bylo na case, 5. mesic, uz to fakt bylo k zblazneni, ale stoji to za to :)))

Mej se moc krasne a zatim pa

Misa

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 14:16

Milá Roxano moc ti děkuji za hezká slovíčka.
Díky smskám jsem o tvém těhotenství věděla aniž bych měla přístup na net. Moc ti blahopřeji. Doufám že si užiješ krásných 8 měsíců a budeš mít ze svého mimíska jen samou radost.
 Maky

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 14:27

No rozhodně nejsem o nic hubenější než jsi ty :-) tak k tobě budu chodit na informace abych věděla co nás kdy čeká :-)

už se těším na prozrazení pohlaví malé Myšky :-).Já jsem se částečně rozhodla že si to taky nechám říct. Manžel ještě pořád má pevnou vůli a vědět to nechce.
My máme problém se jménem. Holčička je jasná teda je fakt že díky frekvenci toho jména v současnosti jsem o něm už začala trochu pochybovat, ale chtěli jsme Terezku. S klučíkem je to horší. Mě se líbí Tadeáš (ale to se nelíbí manželovi), pak se mi líbí Matouš a nebo Luboš ale není to stále to pravé ořechové. Mě se nějak ty klučičí jména ne a ne zalíbit. Potřebovala bych asi nějaký typ. Manžel ten to zatím moc neřeší protože je prý ještě čas a navíc přece budeme mít holčičiku :-). Jsem na to zvědavá.
Tak ať na vás miminko pěkně roztáhne nožky ať víte co vás čeká :-)
Na srazíku nebudeš?
 Maky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 14:30

Ahojky holčinky,moc vás všechny zdravím a drobečkům v bříškách přeji jen to nejlepší. Jsem ráda, Maky, že jsi zpátky,dlouho ses neozývala, tak už vím proč. Jsme tak skoro podobně, já jsem teď v 16.tt a taky se na broučka moc těším.Jak jsi psala o tom UTZ,já jsem byla ve 14.tt a už mi ho taky dělali normálně přes břicho (teda dělali mi oba). A bylo to tak krásně vidět! Prcek sebou mrskal,nožičkama kopal, ručkama taky, no fakt nádhera.Hned jsem byla klidnější,když jsem ho viděla.Ale když mi poté dělali ten vnitřní,tak musím uznat, že byl asi detailnější, byl tam vidět i obličejík a tak.Ale ted už ty další snad budou přes bříško :o) Tak se neboj,už ten nepříjemný způsob přestane… Já jdu zítra na krevní testy,tak mám z toho taky celkem strach,četla jsem o tom samé horory,takže asi nevydržím do výsledků…
Těhulky, snažilky i všechny ostatní,mějte se moc hezky a hlaďte si bříška (i preventivně, co kdyby…). Pozdravy posílá Maxik

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.09.03 14:46

Děkuji za slovaútěchy máš určitě pravdu.
Co se týká krevních testů tak mám docela výhodo. Zrovna v pondělí jsem byla na takových těch prvotních odběrech a musela bych čekat 3 neděle než bych se dozvěděla výsledky. Ale moje švagrová pracuje v té samé nemocnici jako lékařka, sice na jiném oddělení ale přístup k těm všem datům má tak mi včera psala že mi to všechno vytiskla a o víkendu mi to z toho odborného jazyka převede do normálního a poví mi co a jak.
Přeji ať testy dobře dopadnou a co nejméně nervů.Maky

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 11.09.03 16:42

Ahojky

ROXANO: Díky za podporu! Smska mi došla. Omlouvám se, že jsem neodpověděla, měla jsem spací týden. Nebyla jsem ničeho schopná, ani číst, ani sledovat TV, prostě nic. A k tomu ty nevolnosti.

MAKY: Máš pravdu, málokdo si uvědomí, jaký zázrak se děje, když vznikne nový život. Jsou takoví, co si to neuvědomujou a tak si ani neváží toho daru mít vlastního potomka. Bydlíme v paneláku a sousedi pod námi jsou asi nějací asociálové či co, mají několik dětí a mimino k tomu, a když slyším, jak na ně ječí a nadávají jim, tak je mi z toho špatně.
S tou holčinou v nemocnici docela cítím, taky jsem už myslela, že došlo k nejhoršímu. Musela jsem taky pořád ležet, než ten hematom odkrvácí nebo se vstřebá. Na včerejším ultrazvuku už bylo všechno OK. Mimino má už dva centimetry, srdíčko pracuje a doktor viděl i nějaký pohyb. Ptala jsi se na váhu - ani jsem nezhubla, ani nepřibrala.
Naštěstí nezvracím, ale živím se prakticky jen piškotama, mlékem, a banány. Včera jsem zvládla zelňačku a kyselý rybičky.

Jinak držím palce všem těhulkám, ať ten rozjezd zvládnem v pohodě ! Už bude jen líp !
Alfinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 18:52

Ahojte těhulindy,

nedá mi to, abych vám něco nepřipsala. Jsem ráda, že jste všechny v pořádku i s vašimi drobečky, taky jsem měla trochu obavy, když se váš deníček tak dlouho neobjevoval. Takže držím všechny (4!) pěstičky, ať vás mimísci už moc nestraší a nezlobí, netrápí vás nevolnosti ani jiné nepříjemnosti - prostě to nejpohodovější těhotenství, ať jste pohodové a spokojené maminky, protože pak budou i pohodová a spokojená miminka.
Pro hubeňourky - z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že pohyby můžete opravdu cítit dřív - mně začalo cosi probublávat v bříšku už v 16.tt (taky jsem tomu nechtěla věřit, ale moje střeva to fakt nebyly:-)) a od 18.tt jsou to už opravdické kopanečky, i když zatím to ještě pořád spíš lechtá a je to strašně legrační.
Mějte se pohodově a užívejte si svá rostoucí bříška, až poleví nevolnosti čeká vás moooooc krásné období (někdy bych i chtěla takto zůstat:-))

Lajka (24tt+5)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.09.03 20:08

Ahojdá Maky a ostatní těhulky!

Jsem ráda, že jsi v pořádku a že mimísek krásně roste! Pořád na tebe myslíme a jsme rády, že nás Maru tak krásně informuje. Teď už si všechno nové budeme moct přečíst a popovídat si:) Ale SMSky samozřejmě posílej dál:)

Měj se pohádkově a pohlaď za mě bříško

Pá Montička

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.09.03 09:07

Ahojky těhulenky, přeju vám krásný víkend plný pohody a bez nevolností nakukjící Maru

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.09.03 13:12

Ahojky holky chtěla jsem se jen zeptat, budu rozesílat nový seznámek, tak jestli už nechcete přesunout ze snažilek do těhulek. Rozhodnutí je na vás kdyžtak mi napište na ma.ru@atlas.cz.
Mějte se krásně ahojky Maru

Misul
Kecalka 120 příspěvků 12.09.03 14:08

Ahoj Maky a samozrejme vsechny ostatni,

na srazik jsem se bohuzel nedostala, musela jsem byt v praci az do 20.00, hruza, jeste ze uz je patek.

U nas to asi bude docela boj, chlapecek by mohl byt David nebo Jakub, Tomas uz je z kola ven a holcicka, to se proste neshodneme, me se libi Linda, Lucka, Bara, doufam, ze se mimi ukaze, abychom vybrali.

Mejte se moc krasne, nadherny vikend a opatrujte se.

Misa (Misul) 19tt

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 12.09.03 15:05

všem vám chci popřát pěkný víkend.

Misul - koukala jsem včera do okna jestli te z koblížkárny neuvidím a nic :-)))

Maru - poslala jsem ti nové info do seznámku.Předem děkuji za zaslání.

Hodně sluníčka a odpočinku a v pondělí na napsanou.Maky (10+5)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 14:05

Ahoj, těhulinky!
Tady špiónující nepřihlášená Petulka. Trošku tady u vašeho deníčku popotahuju, ale to spíš dojetím, fakt. Užívejte si moc a moc ten zázrak a hlavně přeju, ať jste v pořádku a všechna trápení a ošklivosti se vám vyhýbají velkými oblouky.

Třeba se k vám ještě stihnu přidat.
Petra

Vložit nový komentář