Maky 12. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, snažilky, předsnažilky, maminky ?

Hlásím další krásný zážitek z ultrazvuku. Včera jsem byla v nemocnici podívat se na to naše zlatíčkoJe to už malinký človíček. Měří 4,5 cm a je hodně čilé. Je hlavičkou dolů, ale myslím, že to byla spíš náhoda, protože sebou mele a přetáčí se a jsou to strašně rychlé pohyby. Kopalo nohama a mlátilo ručičkama…Jinak velice vážný a dost neosobní pan doktor se usmál a řekl, že máme pěkně živé dítě :-). Co vám budu povídat, mále jsme tam začala slzet. Příště si sebou mám vzít prý ručník, protože od teďka mi budou už dělat ten klasický UTZ přes bříško.

Zlobí mě stále žaludek. No je fakt že se tomu teď ani moc nedivím když jsem viděla jak tam to miminko cvičí :-))). Dopoledne to je ještě docela dobré, ale večer to je něco strašného. Už jsme si myslela, že to bude OK, ale asi ne.

Taky mám problém spát na břiše (moje oblíbená poloha), ale není to kvůli pupíku, ale spíš kvůli prsům. Nějak se mi nalily a když na nich ležím, tak mě bolej a je to hodně nepříjemné. Začínám trénovat polohu na levém boku (je to tak správně???) a myslím, že mi docela vyhovuje. Nevím jestli je to jen sugesce, ale mám pocit, že když tak ležím mě nebolí tolik žaludek:-).

Pohlaďte pupíky a mějte se krásně

Maky + Zlatíčko 12+1 (podle MS i podle UTZ)
maky11+3.jpg

Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 24.09.03 07:37

Ahojky moc krásná fotečka. Tedat y máš ale maličkatýho zlobílka :-))) Doufám, že si to nakonce rozmyslí a občas se trošičku uklidní a nechá tě alespoň trošičku napapkat. Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.03 08:17

ahoj, foto je super, ale nemá se ležet na pravém boku? Já myslím že jo, protože tím ulevíš hlavně srdci, ponevadž na levém je přeci tlačen… Nebo jen já mám to srdce vlevo?

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 24.09.03 08:30

MÁ se ležet na levém boku a myslím, že to není kvůli srdci.
Když jsem byla malá, často jsem ležela na levém boku (i na pravém a mlela jsem se všelijak:). Moje babička mě strašila, že si nesmím zvykat ležet na levé straně, kvůli srdci. Nikdo jiný mi to nikdy nepotvrdil. Je to pověra!
Kočulka

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.03 09:28

Ahojky ten deníček se mi někde zatoulal a tudíž musím upřesnit že na UTZ jsem byla minulý týden ve středu.
Od té doby se ale nic podstatně nezměnilo. Je mi pořád dost špatně od žaludku a spala bych a spala jako šípková růženka.

S tím spaním je to tedy jak? Levý bok nebo pravý bok??? :-)))

Maru - já mu to v dubnu vrátím taky mu nedám najíst :-). Pořád ho tím straším ale stejně si nedá říct :-)

Přeji všem pěkný den. Maky + Zlatíčko 12+3

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 24.09.03 09:39

Ahojky!

Gratuluji k malému artistovi v bříšku!! je skvělý, že už takhle malinkatý mimi si pěkně hraje a vůbec se nenudí …

K tématu spaní - ptali jsme se a naše PA říkala, že v těhotenství (pokročilém) spaní na zádech - nevadí, pokud se nám nedělá špatně - v případě, že by spaní na zádech vadilo miminku, tak by prý začalo tak moc kopat a vyvádět, že by nás vzbudilo a donutilo k přetočení na bok. Co se týče stran bokospacích - tak leh na levé straně - napomáhá skutečně oběhové činnosti - doporučuje se především při vyšším tlaku apod. spaní na pravém boku prý naopak napomáhá rychlejšímu trávení - takže pokud netrpíte vysokým tlakem, tak je nejvhodnější kombinovat obě bokospací polohy a v případě, že vám nebude vadit spaní na zádech, tak i tu - doporučuje se podkládat nohy polštářem … já bohužel na zádech moc spát nemůžu - ale poloha na obou bocích je v pohodě …

Mějte se fajn
zdraví nakukující Sýkorka od Brusinky

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.09.03 12:12

Ahoj Maky,

zdavím malého hemžila :-)))

Taky jsem zpočátku měla problém spát na břiše kvůli prsům (prsoum)??? prsoum vypadá jakou psoun co? :-)))

Po nějaké době přestaly bolet, ale zase pak pupík se zvětšil, takže spaní na břiše už bylo také obtížnější -))

Zřejmě si pěkně užiješ, až bude mít mimčo sílu na řádné čutanečky. Jsem zvědavá :-))) na malého boxera :-)) Hele, ale boxer je pořád mnohem lepší než třeba....... čiuvauva..... Tuhle si ze mě dělal manžel srandu, jestli tam nemáme čivavu? Na základě reklamní čívaví kampaně :-))))

Ale dnes ráno zase něco mluvil o krtkovi (brala jsem si na sebe krtčí kalhoty), tak v tom taky asi nemá jasno, co tam vlastně máme :-)))

Zatím pa
Martina

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 24.09.03 12:13

Ahojte !!!

Já jsem také strašně unavená. Nemám energii ani sílu nic dělat a stále jen polehávám. Hrůza. Už aby to přešlo. Žaludek se ale trochu uklidnil, řekla bych, (klepu na stůl, abych to nezakřikla)
Na druhou stranu ale trpím zácpou a plynatostí, což mi způsobuje někdy dost děsivé bolesti břicha.
Na prohlídku jdu 3.10. Už se těším, jsem napnutá, jak struna, jestli je všechno v pořádku a hlavně, jestli mimísek je v pořádku.
Opatrujte se a mějte se fajn
Alfinka 10+4 tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.09.03 12:27

ALFINKO: TO bude určitě za chvíli OK - ohledně té ospalosti. Zrovna včera jsem si řikala, jak jsem ze začátku byla mrtvá a občas zalehla lehce po deváté. Teď běžně usínám kolem 12 a jakžtakž i zvládám vstávat kolem 6-7 hod.
A žaludek se určitě také umoudří. žádné strachy z kontroly a ať je všechno dobré.

Pa Martina

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.03 12:57

A l f i n k o z kontroly neměj strach všechno bude v pořádku.
Taky jsem spací. Chodím spát kolem 8 večer a vstávám v půl šesté a celý den se jen tak plahočím.Ale když Brusinka říká že to přejde tak jí budeme věřit ona to musí přece vědět :-)
A na tu zácpu, zkusila si třeba jablečný džus? A nebo kompot z meruněk (mě to docela pomáhá) hlavně musíš hodně pít a pít a prostě se snažit. Ono to přejde. Já měla problém v nemocnici ale to bylo tím že mám nějaký psychický blok a v cizím prostředí mi to prostě nejde. Je jak já jsme tam trpěla. Ale sestře jsem poslušně hlásila „ano stolice byla“ jinak by mě tam asi mučili ještě dneska - no to je téma :-)

B r u s i n k o tak se konečně dohodněte - to byl netopír, teď čivava a krtek… :-))))

S y k o r k o - děkuji ti za gratulaci a za vyčerpávající info ohledně spaní. Budu střídat boky a proložím to zádama když na břuchu to nejde :-)

Maky

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.09.03 13:36

Ahojky,

no to už je kus ženské (chlapa) 4,5 cm :-))). Musíš Zlatíčku domluvit, aby tam tak neskotačilo. Snad tě nevolnosti co nevidět přejdou.

Mějte se tu krásně a ať vás prďouskové v bříšku moc nezlobí.

Pa Jitka (od Montičky)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.09.03 14:49

Ahoj holky,vidím,že tu vedete diskusi,na jaké straně se má spát.
Pokud vím,je lepší poloha na levém boku,protože jak miminko roste,tlačí nejen na okolní orgány,ale i na dolní dutou žílu,která je uložena právě vpravo.Takže,když budete ležet na stejné straně,budete si tu žílu stlačovat vahou miminka a můžete mu tím ubírat trošku kyslíku.Ale to se týká až posledního trimestru těhotenství.
Já jsem spala na obou stranách,jsem takový vrťoch,asi bych nemohla pořád ležet v jedné pozici.
Holky,nelámejte si s tím hlavu a spěte si,jak Vám to vyhovuje.Jen ke konci nebuďte vleže na zádech,to Vám ani mimískovi nebude dělat dobře.
Hodně štěstí s Vašimi pupíky přeje Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.03 15:24

Ahojky holky,

vidím diskuzi na téma na jakém boku spát. Opravdu na levém , ale stačí až ve výšším stadiu těhotenství. Na bříšku jsem spala docela dlouho, ale měla jsem jednu nohu položenou tak, aby váha byla z větší části přenesená na bok a jen malá část na bříško.
Po 30tt se doporučuje spát na té straně, kde má mimi páteř. To by měl sdělit dr. dle UZv. Opačná poloha je vhodná při poloze koncem pánevním.
Omlouvám se za případné chyby neboť mám na ruce vzpínající se mimi, které mě bije ručičkami, což znamená vztek:-)))
Evka a Vojta 6.týdnů

zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 24.09.03 16:47

Ahoj Maky.
Fotečka moc hezká. Gratuluji. Doufám, že čím bude mimi větší, tím Ti bude lépe. Měj se krásně a opatruj bříško.
 Romana

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.09.03 18:55

Ahoj,

okukuju vás od Brusinky a všem moc držím palečky, ať ty počáteční potíže jako nevolnosti atd. co nejdříve přejdou.

Měla bych recept na zácpu. Jednak vyzkoušej hodně ovoce - hlavně jabka a švestky. No a kdyby to nepomohlo, tak nám v kurzu radili melasu. dá se koupit ve zdravé výživě. Po pravdě řečeno chutný to není, ale dá se to přežít. Kdysi před léty jsem ji taky „pojídala“ - když si rozpustíš lžičku melasy v čaji, dá se na to celkem zvyknout a ten jeden šálek vypít. Je to taková tmavá hmota, moc to nevoní, ale je to fakt dobrý na trávení. Taky to doporučujou maminkám, co mají nedostatek železa.

Držím pěsti, ať něco z toho zabere,

Lajka

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 24.09.03 22:26

Ahojky spolutěhulky!!!
MAKY: To je tedy veliký kus človíčka a jak je čilý(čilá)? Je dobře, že je vše v pořádku a má se k světu.Prsa mám taky nalitá,vím o čem mluvíš.

ALFINKO: Kontroly se neboj, uvidíš že bude vše OK. Jinak plynatostí trpím také a je to dost nepříjemné,zácpu ale nemám.Snažím se jíst ovoce a hodně pít-i když někdy je to nad mé síly.Držím palečky ať kontrola proběhne v pohodě a vše je tak jak má:)))

Všem ostatním těhulkám: přeji pohodové těhotenství, ať se mají mimísci u vás hezky :)))!!!
Roxana+ prcek 9 tt.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.09.03 07:41

ahoj Maky
tak to vypadá,že mám v bříšku malého bojovníka. Jsem ráda,že je všechno v pořádku:-)
já už se cítím líp,akorát bych pořád spala.
pa Magráta+překva­peníčko 15tt+6

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.09.03 20:14

Ahojdá holky!

Maky, krásná fotečka!

Buďte tu hodné a držte nám to to naše vysněné místečko ať příjdeme pěkně do vyhřátého:D

Mějte se nádherně

„sousedka“ Montička

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 26.09.03 08:42

Ahoj holky, jak se tu máte? Myslíte, že až budu potvrzená, přijmete mě mězi sebe? Už se k Vám moc těším. Sice jste poněkud napřed, ale to snad nevadí. Dle mých výpočtů jsem dnes dle MS 4+3, dle početí cca 16 dnů. A mimi má dle údajů na rodině něco málo přes milimetr. To je obřík co?
Mě je zatím dobře. Trošku mě tlačí podbřišek a pobolívají prsa, ale jinak je mi co se týče mimíska dobře. Akorát mě chvátí nějaká chřipajzna. Mám solidní rýmu a začíná mě škrábat v krku. Holkdy poraďte něco co by mi pomohlo a já nemusela k doktorce.

Maky - fotečka je nádherná, už abych taky nějakou vlastnila, ale to si ještě musím pár týdnů počkat. Snad tě ty nevolnosti brzy přejdou.

Mějte se zatím krásně a opatrujte svoje maličké pokládky. Petra, Tomíka a mimísek

Misul
Kecalka 120 příspěvků 26.09.03 09:22

Ahojky Tehulinecky,

mrkam, jak se tu krasne rozrustate a rostete.

Maky, fotecka je nadherna, jsem tak moc rada, ze se vse uklidnilo. Ach ty mrchy nevolnosti, no presne jak si popisovala, tak to probihalo u me, jizda tramkou horor, jizda autobusem horor, jeste metro slo. Jeste mi delalo a stale dela problem si bez zvednuti zaludku vycistit zuby, ne ze bych si cistila mandle, ale sotva si ten kartacek strcim do pusy uz to jede. Docela jsem se bala jak dopadnu u zubare, nastesti byl opatrny a moc mi v puse nerejdil.
A to jidlo, musis poradne bastit, ja vim ono to moc nejde, hlad by byl, chut na nic, a co vitaminky bastis, bastis?

Pusinko, tak to vim naprosto presne :))), jak me tehdy prekvapila ta chripajzna, volala jsem doktorce, co si mam koupit, co muzou tehulky, na rymu kapicky (teda sprej, protoze kapky nesnasim) Olynth, do krku kloktadlo Natriovy (nutriovy asi ne ) oni budou vedet, delaji to v lekarne a kdyby prisel kaslik, tak sirup Timomel - jen doufam, ze ty posledni dva vyrazy jsem nejak nezkomolila :) At je ti lip a netrapi te nic.

Krasny vikend vsem, mejte se prenadherne a zase nekdy na jukanou.

Misa (Misul) + klucik 21tt
od Brusinky

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 26.09.03 11:11

Magrato ? a co tvoje miminko neukážeš nám taky jeho obrázek? Spaní už je kapku lepší ale žaludek zatím pořád spíš hůř než líp :-(

Montičko ? my jsme hodné přece a místečko vám tu držíme a už se na vás moc těšíme.

Pusinko ? tak moc pozadu zase nejsi. Jsem moc ráda že se vám zadařilo a že jsi těhulka a přeji vše nej a ať pěkně rostete a ať se ti vyhnou všechny nepříjemnosti. Co na to říká Tomík???
Na chřipku bych asi zkusila čaj s medem a citronem a postel, možná b y pomohlo i živočišné teplo. A na bolest v krku zkus kloktat slanou vodu aby si nemusela sahat po nějakých medikamentech ale pokud to nepřejde tak hybaj k doktorce protože by to mohlo miminku uškodit!!!

Misul ? no o čištění zubů mi ani nemluv. Nevadí mi pasta ale to že musím něco strkat do pusy ble :-(. Zubaře jsme si odbyla ještě než jsme zjistila že jsem těhotná tak teď tam prý nemusím až v druhé polovině těhotenství. Myslím že bych to teď nezvládla.

Jinak vám musím říct že jdu v pondělí k doktorce na pravidelnou kontrolu a ukázat paní doktorce naší fotečku (měla teď dovolenou) tak snad nás pochválí. Musím se přiznat že si chci říct o neschopenku. V práci mě to dost unavuje teda v práci je to ještě docela dobrý ale to dojíždění, a nějak nejsem tak v pohodě jak bych ráda byla. Takže asi půjdu marodit ale budu chodit do knihovny na net a určitě si nenechám ujít srazík tak prosím pošlete mi pak na mobil datum kdy se půjde na koblížky (Pusinko, Maru ? díky předem)

Mějte se krásně užijte si víkend a pozor na pupíky.
Maky + Zlatíčko (12+5)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 26.09.03 11:58

ahoj:-)
obrázek překvapeníčka pošlu,ale teď jdu na UZV ve 20tt a tak hned napíšu co to i bude,nebo to můžete zkusit hádat:-)
budete jediné,kdo to bude vědět,protože manžílek se chce nechat překvapit a rodiče zase nechám překvapit já:-)
posílám pohlazení bříšku
pa Magrata a překvapeníčko

Vložit nový komentář