Maky + Zlatíčko 20. týden

Těhotenství

Ahoj všem konečně zase po dlouhé době jsem u vás. Moc jste mi chyběly, ale myslím na vás kudy chodím. Tak něco málo o nás. Konečně je mi dobře. Od 16. týdne se nevolnosti omezily jen na večerní a posledních 14.dní je mi úplně výborně. Žaludek je OK, můžu jíst a dělat co se mi zlíbí. Cítím se skvěle, odpočatě, svěže...Miminko se hlásí k životu a je moc fajn cítit jak se vtrí a kope :)

Předělávali jsme s manželem ložnici. Máme jí teď krásně bledě modrou a všichni příbuzní si už malují, že budeme mít chlapečka :-), ale…

Vám to povím, protože bych to nevydržela. Včera jsme byli s manželem na UTZ v Genetu v Praze. Krom toho, že naše Zlatíčko má 2 ručičky i nožičky, 4×5 prstíčků, obě ledviny, bránici, srdíčko…a spoustu dalších věcí přesně tak jak by to mělo být, tak se nám i předvedlo :-) teda spíš panu doktrovi. My jsme usoudili, že mu musíme věřit i když se nám své zjištění snažil vysvětlit a dokázat tím, že ukazoval „tady je jedna nožička a tady je druhá nožička a mezi nožičkama není nic a nic tam mají holčičky“ :)))))) takže budeme mít Terezku :).
Rozhodli jsme se, že to rodině neřekneme, ale vám jsem se svěřit musela vy to na mě neprásknete že ne :).
Taky je ta naše beruška pěkně paličatá. Pan doktor nemohl vůbec prohlédnout srdíčko protože se odmítla otočit jak potřeboval. Pořád se otáčela ale zá:,–(ně jinak než měla. O to dýl jsme se na ní mohli dívat. Pan doktor jí honil s UTZ sondou, pak mi různě „masíroval“ břicho, musela jsme si několikrát sednout a lehnout aby miminko zaujalo tu správnou polohu…no prostě se ráda předvádí a asi věděla, že až srdíčko vyšetří bude s promítáním konec :) tak to prodlužovala :)

Těhulkovství si teď řádně užívám. Chodím cvičit těhotenský tělocvik a je to docela zábava. Po první lekci jsem si říkala jak je to bezva jak si u toho člověk odpočine a nezadýchá se a ouha…druhý den mě bolel celý člověk.Je to spíše protahovací cvičení a je zaměřené na práci s dechem. Vede to vrchní porodní asistentka a myslím že to bude mít k porodu určitě smysl.
Taky jsem nás s manželem nahlásila na předporodní kurz. Tam se sice moc teoretických novinek nedozvím, protože díky emiminu a vám všem už toho dost vím, ale krom této teorie bychom měli nacvičovat nějaké relaxační techniky a taky by v tom měla být prohlídka porodnice…no mám z toho všeho dobrý pocit.Za prvé se mi líbí přístup Čáslavského personálu k budoucím maminkám a za druhé mám pocit, že nenechávám nic náhodě a všechno si vychutnávám.

Mějte se krásně a dávejte na sebe pozor, opatrujte pupíky ať už s miminkem nebo bez něj a já se zase někdy ozvu.

Maky+Terezka (19+3 dle MS a 19+5 dle UTZ)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 06:44

Ahoj, sledujem všetky tehu denníčky a veľmi sa mi páčia. My sme boli s manželom na ultrazvuku, tiež pán doktror prezrel všetky vnútorné orgány a aj keď som chcela vedieť pohlavie, nebolo ho vidieť kvôli pupočnej šnúre. Pri dcére mi tvrdili celý čas, že to bude chlapec, vraj je to vidno a tak po narodení nosila modré dupačky a modré košielky :-) Tak sa asi budeme musieť nechať prekvapiť. Ja si myslím, že to bude chlapec, manžel tvrdí, že dievča, lebo si na ultrazvuku všimol, že bábo má také pekné dievčenské rysy tváre :-))))))))))) No hold, chlapi :-)
Aja 19+2tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.11.03 07:15

ahoj Maky:-)
tak zlatíčko je beruška,hrozně moc gratuluji, i Alex psala ,že čekají holčičku,tak se aspoň Kryštůfkovi narodí pár nevěst:-)

měj se moc krásně a pohlaď za mě berušku

pa Magráta + Kryštůfek 22 + 5

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 13.11.03 10:52

Ahoj Maky gratuluji k holčičce, opatrujte se a pěkně si sebe užívejte.
Pusinka 11+1 (dle UTZ cca 9tt)

Maxik1
Povídálka 45 příspěvků 13.11.03 11:29

Ahojky Maky, taky gratuluji k holčičce Terezce :o))))) Hlavně, že je vše v pořádku a máte se fajn, to je nejdůležitější! Takže teď už si jen užívejte a těšte se!!!Moc zdravím!!! Pa Maxik+25tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 13.11.03 12:42

Ahoj Maky!!

Jsem ráda, že jsi zase mezi námi!!

Gratuluji k holčičce!! Taky jsem si poprvé moc přála holčičku a vyšlo to. Teď budu ráda, ať je to, co je to… :o) Klidně bych se nechala překvapit, ale nevím, jestli to chlap vydrží… On chtěl hodně kluka.

Margáto, nevěř tomu, že se Kryštůvkovi budou příští rok rodit nevěsty, ta jeho se narodí nejspíš až za pět nebo deset let..... :o)

Zdravím Áju, další maminka, která čeká druhé. To jsem zvědavá, co vlastně budete mít. Já bych se opravdu ráda nechala překvapit… No třeba to na ultrazvuku ani nebude poznat… Jdu 9.12. na ten trojrozměrný.

Ještě jdu nakouknout do deníčku k Alex. Další deníček vyjde asi až v úterý, budeme přes víkend ve Zlíně.

Alice

Vložit nový komentář