Jarní miminka 2004 - slovník našich dětiček

Rodičovství

Tak jsem právě zjistila že mám deníček. To jsem teda ostuda. Příště už si budu pamatovat že jsem po Kostičce. Právě prožíváme takový úplně normální víkend jakých nás teď čeká spoustu neboť je plesová sezona a táta víkend co víkend hraje někdy i dvakrát. Terinka tady kolem mne běhá a pusu nezavře tak mě tak napadlo jak jí poslouchám, že by to chtělo nějaký slovník

Dlidli - kreslení, malování
Iba - ryba
Bikbik - 1)stromeček, 2)fotografování
Pití - MM, posím pití - dej mi prso
Boda - voda
Ak ak - koupání, sprchování, mytí rukou (když chce říká i cák cák)
Gííl - balón (od slova gól)
Mimí - 1)všechny panenky, 2)miminko „naznačuje motor" -1)auto, 2)kočárek, 3)vysavač
taptap - chci jít pěšky ňamiňami - jídlo
Naminy - sirup železa
Maminy - maminka
Hůůů - vlak
Prčic - doprčic
Bodel - bordel
Boty - boty
Bůbůbů - chce zaspívat „pásla ovečky", bů - kráva
Hafhafhaf - chce zaspívat skákal pes, haf - pes
Kikiký - slepice, kohout
Pipipí - ptáčkové, kuřata
Káč káč - kachny
EEE - kakání, čůrání, prdění
Dadky - dárky
Ktec - Krtek

Pak ještě říká spoustu slov kterým teda vůbec nerozumím. A skoro před každé slovo dává „A" (Aspí, Anení, Amám, Abác…)

Všem třema bratrancům říká Péťa (Petr, Michal, Vítek) a když se jí snažím naučit další dvě jména a ptám se jak na ně bude volat tak řekne že HALO

Mama, tata, baba, deda, teta včetně skloňování se u nás říká už docela dlouho

Někde jsem četla že děti si říkají první jménem (Terezka papala, Terezka spí…) a teprve kolem 3let si začnou uvědomovat „JÁ" a začnou to používat. U nás se oslovení jménem přeskočilo a Terezka už dobré dva měsíce říká JÁ. Takže když se zeptám kdo půjde ven řekne JÁ, když se zeptám kdo půjde spát tak řekne TÁTA nebo Mimí :-).

Určitě jsem na spostu věcí do slovníku zapomněla ale když tak připíšu.
Už se těším na slovníky vašich dětiček a třeba až se někdy v budoucnu budeme probírat staršími deníčky rádi se vrátíme k těm prvním slovíčkům našich drobečků.

Maky a Terinka (21 měsíců a 14dní)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 12:36

že by prvně první:)))))) Lenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 12:46

tedy to byla rychlost :))

denicek pekny, vice vecer, varim gulas a pak hura ven

market

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 12:47

Maky tak my máme slovník asi dost podobný:)))

Nejvíc používá : mami, tati, teta, babi, deda, papat, hačí, hají, blbý… pak nejčastější spojení: „tadýýýý mamíííí hačíííí“ a ťuká u toho prstíčkem na zem vedle něj.

Pak ještě říkáme: džus - to jsou také vitamíny rozpuštěné ve vodě,
atd… je toho spousta, něčemu rozumím taky jen já a nejčastěji je u nás používáno slovo „auto“ a označování od koho to příslušné autíčko je, takže „auto babíííí“ „auto tita-od tety“, " auto děda"
jo a pak „není“ a věta " není tam nic" to je taky velmi časté… no kdybych měla vypsat vše tak se mi to sem ani nevejde…ale přeci jen ještě „Ščaugo - což je mlíčko“ Teda alespoň doufám.

Holky už musim jít, mám polívku na stole a dítě tu už dvakrát bylo s větou „mamííí papat“ takže zatim pa Lenka a Péťa.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.01.06 13:00

Alice, hezky si užij svůj dnešní svátek, přejeme ti hodně zdravíčka a štěstíčka. A nějaké pěkné dárky jistě dostaneš, nebo si je pořiď sama :-))).

Manža je dnes doma, takže psát budu až zase odjede :-))).

Julda

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.01.06 13:22

Hergot, teď se mi to smazalo :-(((. Tak znova.
Maky, dostal mě bodel a prčic :-)))

Já už z vaškova slovníčku něco psala minule, tak jen doplním:
kakou - traktor
bana - bagr
dodika - 1)dudlíka 2)vodička
miminko, mim, jií, jika - jiříček
mojína - modelína
bikkak - blik cvak=fotografování
pojíka - polívka
itika - lištička
dáky - drápky = střihání nehtů
atd. atd.

Tuhle mě na návštěvě, kde měli v kleci ptáka a na kleci pítko, docela pobavil. Podíval se na pítko a povídá: „biba“. Tak jsem mu vysvětlila, že tam ryba není, páč by se tam nevešla. A on se zamyslel a odvětil: „majinká“.

Tak zatím papa Makýš a Tygříci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.01.06 13:44

Alice vše nejlepší k tvému svátku
Maky a Terinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.01.06 14:05

Ahojda Jarňátka:)

Maky, deníček je bombový, já jsem si říkala nedávno, že jsem hrozná, že si nic nikam nezapisuju a co nenejdu zpětně na emimi, tak jako bych neměla…protože sem tam se vracím do minulých deníčků, teď zrovna nostalgicky do období 20 týdne těhotenství s Davídkem…a jsem moooc ráda, že si tu takhle píšeme, protože je to až neuvěřitelné, na co všechno člověk zapomene a stačí maličko, a vybaví se mu i pocity, co v té době prožíval:) Dneska jsem opět brouzdala minulostí, tentokrát dobou krátce poté, co jsme přišli na jaře o miminko…a četla jsem svůj deníček o tom, jak další mimi už neee a proč…a Maruš mi tam tak krásně napsala, že si stejně myslí, že si to rozmyslíme a začátkem podzimu nahlásíme krásné //:) Fakt je to k neuvěření, jak ses Maruš trefila:)))

No a tak jsem ráda za toto téma, protože můžu napsat i něco z našeho slovníčku:) Musím teda Davídka pochválit, protože na kluka, o kterých se říká, že nepovídají zdaleka tolik jako holčičky, je asi šikovnej, protože tahle teorie moc nevychází a prakticky zopakuje, když má kecací, jakékoliv slovo když není čtyřslabičné, to si pak vezme třeba poslední dvě slabiky. I některé trojslabičné mu dělá problémy, takže opět dochází ke zkracování:) Ale jinak dvouslabičná, skloňování, slovesa…to vše mu jde krásně a ani moc nekomolí. Má docela čistou výslovnost.

Takže tady je nejčastější náš slovníček :

Slůvka která nekomolí a říká normálně srozumitelně: auto, máma, maminka, táta, teta, děda, babička, pes, banán, goool, hrát, kolo, pán, paní, děti, dítě, krtek, ježek, dum, blbiny, mimi, láska (na otázku: co jsi maminky:) …a určitě ještě nějaké, ale už si nevybavím:)

Slůvka ala šišla: traktr (traktor), bagllll (to lll je spíš takové jakoby neznělé r (bagr), inka (mašinka), sluní (sluníčko, měsíček a hvězdičky), stom (strom), Zanka (Zuzanka) - občas se povede celé, ale fláká to, čtveec (čtverec), stejda (strejda), ňamka (mňamka - jakékoliv jídlo), bumba (pití), blik blik (světlo), bíško (bříško), batoe (batole), mňauka (kočka), banon (balon), hačí, hop atd citoslovce a pak skoro cokoliv, co mu jde zopakovat…

Umí se představit, krásně říká Dáda Šimek že se jmenuje, to Šimek teda říká trošku jako Šemek… Se Zuzankou nacvičovali divadelní kousek a tak se u toho naučil uklánět a čekat na potlesk:)))

Rozkazovací slovesa mu jdou velice dobře, takže zvlášť na tatínka aplikuje zatahání za ruku (nejradši, když je táta začten do novic či má jinou bohulibou činnost, ve které by rád chvíli setrval:)), a povel: deme tam!!! Hrát!!!

Mě občas třeba od počítače vyhání slovy: „bejle dou“ (brejle dolů), „tam“ - ukáže na stůl, kam mám brýle odložit a „deme“…většinou do pelíšku, kde se kočkujeme:)))

No myslím že na vzpomínku už to stačí:)

Makýš, to jsi mě dostala, jak si Vašík okecal, že by se tam rybička majinká vešla:)))

Musím říct, že tohle batolecí kecací období je vážně krásný, moc na něj vzpomínám i se Zuzankou, to byla brebta veliká, David je sice upovídanej, ale ne takovým tím způsobem jako za každou cenu. To Zuzka měla tendence a má dodneška, okecat všechno co viděla a fakt jsem se s ní nenudila. Davídek je ve společnosti lehce introvertní (po tatínkovi), takže že by mu pusa jela jako blesk nehrozí. Zato doma…ale má i svoje slůvka, takže si třeba prozpěvuje: mlšiny, blbiny, kaniny, hodiny…a rýmuje si takhle, my padáme pod stůl:))) Nebo nedávno zpíval: maminka, panenka:))) Včera při oslavě zase rozdával dárky, co přivezl děda ještě k vánocům a Zuzce ho dával se slovy: Zuzankovo:)))

No už dost, stačí:)

Alice, vše nej nej k svátku, doufám, že si ho pořádně užiješ:)

Jdu si pro Kinder Pinqvin a pro kafíčko a bude další relax u emimi:)

Diny a děti

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 17:39

Ahoj holky!

Včera jsme byly na návštěvě v Rousínově, na chvíli jsme se stavili u Joly. Sice jsem neviděla Ondráška, ale Dan je naprosto úžasné miminko, je velice společenský, hned se na nás culil, vypadá velice spokojeně. Podle mě se podobá Ondráškovi, čemuž Lída nevěřila, ale pak jsme prohlíželi fotky, tak už si tak jistá nebyla… :o)

Maky super deníček, na tohle téma jsem se moc těšila!! (Na ICG už Tě mám v listu.)

Kubíčkův slovníček v roce a půl:

ham
mňam
na
mami
tati
pá pá
a hop či či šš (vláček)
haf
etě (ještě)
hají
hačí
ahoj
ne
ty ty ty
haló haló
baban (banán)
houpy houpy
tady
není
papí (pálí)
Kuk kuk (kuky kuk)
bu bu bu
první slovní spojení: etě am! (ještě ham!) ej ham (dej ham)
 nic

K tomu přibylo stále častější a neobytnější KO (zkratka pro kojo), ELÁ ELÁ (hop už většinou nedodává…), PAPI (papání) BUMBU (bumbání), při Kostičkách přímo řve ADY? (a kdy?), u reklamy na Martiny BABY a nejen u televize, používá to dost často. Naprosto univezrální je ADĚ, je to nejen souhlas, ale ozvává se tak, dkyž něco požaduje nebo neumí zopakovat nějaké slovo. Strašně srandovní je, když se honí s Verunkou, u toho se děsně chechtá a ječí hystericky POMOC, POMOC!! :o) Celkově víc žvatlá a slovně reaguje. Nejčastější slovní spojení je, že něco není - TÁTA NENÍ, BUMBU NENÍ… a HAM PAPAT.

Verunka v poslední době vyžaduje němčinu, pořád se mě ptá, proč jsem se učila německy a večer si říkáme oči, nos, uši, pusu a zvířátka německy. Občas něco zopakuje. Hlavu jí tím plást nechci, ale když si o to sama říká, tak proč ne.

Díky za gratulace, mě to připoměli rodiče, Marek si nevzpoměl, jen mu bylo divné, když mi začaly chodit SMSky..... :o) Dostala jsem stříbrné náušnice a přívěsek, udělalo mi to velikánskou radost, mají modrou perleť a stříbrné ještě nemám, prostě si je hned zítra dám, až půjdu s Verunkou do školičky. Ale žádné další slavení se nekonalo.

Jolo blbne mi příjem pošty, tak Ti básničky hodím sem.

Markét díky moc, toho Bořka určitě chceme!! :o)

Janat Marek má taky finančně náročné koníčky, hodně filmuje ale nezpracovává… Jedna kazetka stojí kolem 150,– kč… taky stepuje a jezdí tak 2× do roka na nějaké soustředění nebo víkendová setkání. Sice je to finančně náročné, ale mě taky víc vadí spíš ten čas - že tráví dovolenou a víkendy sólo bez nás.

Luko to vám stromeček vydržel dlouho, co jste měli? Já kupuju stříbrňák, ale letos nakupoval Marek a vzal normální smrček, stačilo šprtnout do větvičky a už se sypalo jehličí… :o)

Danis ještě mě napadlo k těm Medvědům od Kolína - Verunka zase říká o makrele, že má smutné očíčko a je to princerna zakletá!!! :o) Když to poprvé zahlásila v Kauflandu u regálu, tak jsem se málem počůrala...... Medvědi jsou naprosto skvělí, bavíme se u toho znova a znova, některé hlášky u nás zdomácněli.

Makýš majinká biba v kleci nemá chybu!!! :o)

No vypadá to na KO, Kuba tu obchází jak hladový lev… Před chvílí jsme se s Marek pokoušeli cvičit, Verunka si lehla na zem a cvičila s námi, ale Kuba si z našich břich dělal trampolínu, hlavně hopasl po mě, takže jsem to nakonec vzdala. Ale každá minuta dobrá…

Zatím se mějte, snad se zase brzo ozvu…

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 17:47

Brouk

Leze leze brouk,
vítr do něj fouk.
Otáčí se dokola,
zavolejte doktora,

Leze, leze brouk,
vítr do něj fouk
převalil se na záda
a už třepe nohama

Brambora

Kutálí se ze dvora,
takhle velká brambora.
Neviděla, neslyšela, že na ni padá závora.

Kam koukáš ty závoro?
Na tebe ty bramboro.
Kdyby tudy projel vlak,
byl by z tebe bramborák.

Ručičky

Ruce ruce ručičky
máte pěkné prstíčky
máte pěkné dlaně
zaleskáme na ně!

Paci paci od Jiřího Žáčka

Uděláme paci paci
tatínkoi pro legraci ťuky ťuky na čelo
aby pěkně myslelo

Čistím zoubky

Čistím zoubky řízy - řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Vpravo, vlevo, vpředu, vzadu,
horní a pak dolní řadu.
Ať jsou bílé jako sníh,
Ať má každý radost z nich.

Většina z nich je i s pohybem, to si snadno domyslíš a najdeš je tady na emiminu v kategorii Táto, mámo, pojď si hrát! nebo na www.rodina.cz

Alice

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 18:18

Ahoj v novem denicku,

zrovna dneska jsem s manzelem rozebirala Eduv soucasny slovnik, ze by telepatie? :)

Nejdrive Alici vse nej k svatku :)

A ted k tematu denicku
Eda pouziva v za:,–(e dva typy slov, jednak slova, ktera se „naucil“ nebo jsme ho naucili, v ruzne mire zkomolena napr.
jája (misto lála)-znamena to bud Teletubies na videu, nebo TV vubec, nebo radio, ale vetsinou to znamena „tato vem me dolu budeme hrat na kytary“ eventualne „mamo otevri piano ja do nej budu mlatit“ :)
písi písi= tuzka, nebo psat
iši=čepice šála
boty/a
Káju=nas pes Karel
mama a tata (a ruzne obmeny), babií, děda, teta, mimi
pak napodobuje zvuky zvirat a veci a to pouziva k oznaceni tech veci drn drn=auto, pracka…apod
hajá
papá
bumbá
hačá
eee poř. číí (ovsem za:,–(ne az po cinu do plinky :)
boa=voda
a asi jeste neco ale to si ted nevzpomenu

a pak pouziva slova, ktera si vymyslel a vubec nijak se nepodobaji spravnemu oznaceni, typicky priklad je
dum=bagr, velky stroj, nebo jerab
legracni je, ze kdyz je to opravdu velke, tak je to dumdum :)))) nebo taky dva jeraby jsou dumdum

Jinak navsteva dopadla vcera docela dobre (ze by to bylo mnozstvim vypiteho vina?)
Probehla sice drobna vymena nazoru, kdyz mi ta manzelka od kolegy tvrdila, ze nemuze dat synovi Nestle susenku, protoze tam je mleko a vejce a ze mu misto toho da detsky piskot (marne jsem se ji snazila vysvetlit, ze piskot bez vajicek neudela, mozna ze v Americe jo.....)

Tak Eda uz mi „uklidil“ linku takze to jdu dolu zpacifikovat.

Jana a Eda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 18:20

Jeste jsem si vzpomnela na dve pro Edu veledulezita slova
jaudka=jahudka
sím= tvrdý sýr
bez toho totiz neumi zit :))

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 18:35

Ted me Eda opravdu prekvapil. Vyndal vsechny veci ze supliku linky-to je normalka, ale dokazal nandat do te kovove slehaci metly 2 drevene spunty, ktere jsou tak velke, ze zabiraji cely vnitrni prostor te metly. Nedokazu si predstavit jak to udelal a jak ho to vubec napadlo???? Ja ted normalne nevim jak je vyndat, ted jsem to asi 10minut zkousela- asi to bude dalsi hlavolam jezek v kleci (teda Edova obdoba hlavolam 2 spunty v metle)
Skoda ze Eda svuj talent nevenuje necemu uzitecnemu treba zvladnuti techniky vykonat potrebu do nocniku a ne do plinky ;) J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 18:36

tak ZOO jsme nestihli, maji tam jen do 4. ALe udelali jsme par kolecek kolem naseho sidliste, mne byla silena zima, kluci se tvarili spokojene :))). Ted jsem vylezla z horke vany a je mi lepe
koukame s fildou na realitky, trosku premyslime, jak vyresime nasi bytovou situaci, musim se priznat, ze se mi z teto lokality ani trosku nechce, ale na vetsi byt tady nemame :(((

co se tyce mluveni, myslim, ze delfinek pouziva hodne slov, nejoblibenejsi je kocicka :)), mama sem :)) a nebo mliko :)))

koukame na navstevniky, tak se loucim

koukam, ze Jana jeste dneska nepsala, tak doufam, ze prezila navstevu bez uhony:)))

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 18:38

tak nez jsem dopsala prispevek, ozvala si se :)), uz jsem se bala, ze si to vcera neprezila :)))
 m.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 18:49

Ja jsem totiz mela dneska „fofr“, ze jsem ani nestihla emimi :)
Protoze jsem hned po vyspani, ktere bylo dneska nejake kratke, nebot navsteva vysmahla az ve 3 rano.....(a to prenaseli spici dite, to udelat Edovi tak s nami tyden nemluvi ;) , vyrazila do posilovny (zrejme vycitky svedomi, ze jsem vcera hyrila :)))) znate to.
Jenze zase posilovna po prohyrene noci, je dvojnasob strasna, takze jsem se tam placala a trpela asi az do 15, protoze jsem neustale pauzirovala :), a pak jsme hned vyrazili za tchyni na chalupu na navstevu. J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 19:01

narocny den :)))

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 15.01.06 19:38

Ahojky jarňátka,

tak u nás byl víkend hodně hektický a jsem z něj tak utahaná, že už se nemůžu dočkat postele…dnes oželím i vanu a zvládnu to jen ve sprše…
V pátek jsme byli na tom kulečníku, to bylo super, přišli jsme asi ve dvě ráno domů, ve tři vstával Marťas na jídlo, takže jsme to v pohodě zvládli… No a v sobotu u nás ještě zůstala babička a tak jsme toho využili, dopoledne jsem na hodinku skočili na squash a odpoledne jsme byli s holkama plavat. Monča už plave sama v rukávkách, ale Terka se docela bojí, takže bylo skoro celou dobu ve vířivce a jen se cachtala..:o)) Večer jsme byli na návštěvě u sousedů, to je super, protože bydlí o jeden dům od nás a tak nemusíme mít hlídání, jen si vezmeme vysílačky a jdeme..takže spát jsme šli něco po půlnoci. No a dnes jsme byli celý den u tchánů, takže neustále dávat pozor na holky, aby něco nestrhly, nerozbily..ne­provedly…už jsme ráda, že jsem doma a v klidu..:o))

No a k našemu slovníčku…je docela skromný,a krom základních slovíček maminko, tatínku..atd., říkají ptáčci, pejsek, ka..jako kalhotky, co to je, co to má, mojo jako moje, ahoj…no a další v podstatě stejná slovíčka, co jste už psali, samozřejmě ne všechna, ale některá… Jen mě překvapuje, že vůbec neříkají jména, ani svoje, ani kamarádů…prostě nikoho…vlastně jen Tomovo…říkají táta Toma…jinak nic, no tak snad to přijde…

JULDO - ještě jsi se ptala na to kojení v minulém deníčku…no tak teď momentálně kojím jednou z jednoho prsa podruhé z druhého a docela to vypadá, že je to v pohodě, protože Marťas vydrží pít i čtvrt hodiny, což předtím bylo nemyslitelné…prostě pět minut a dost…Co je blbý, nechce mi pít po dvou hodinách co mi všichni doporučují, takže pije po třech až čtyřech…no uvidíme, jdeme si pro verdikt v úterý..:o))

ALICE - všechno nejlepší ke svátku!!! A hlavně to zdravíčko.

Tak tatínek odešel na pivko a já jdu trošku poliskat tu naši domácnost..:o))

Hezký večer

Evásek a spinkálci

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.01.06 19:59

Evásku, v úterý držím palečky, uvidíš, že to bude v pohodě!!! Po dvou hodinách mi kolem pátýho měsíce, což už Martínkovi asi co chvíli bude, přijde fakt zbytečný…uvidíte:)

Diny

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 20:12

Ahojky:))

tak já taky něco ještě v rychlosti písnu, jinak zase začíná na ČT2 ten dokument o manželstvích tak půjdu juknout.

Já teda dneska měla nějakou blbou náladu, měla jsem pocit, že je všechno špatně, znáte to taky?

Odpoledne jsme vyrazili ven, podívat se na zamrzlej rybník a pak ještě kousek k lesu ale přesně jak si psala ty MAGRÁT tak mi taky byla pěkná kosa.
K večeru ještě přišla na chvíli manželova teta, tak jí tady Péťa chvíli mučil.

JANAT - tak to je dobře že návštěva proběhla v pohodě, já bych jen nezvládla ten odchod až ve 3 ráno, to bych pak byla 2 dny mrtvá…

MAGRÁT - jak chcete velikej byt? Jinak s tou lokalitou se ti ani nedivim, já jsem tu taky strašně moc spokojená, les v dosahu, zoo, botanická,metro v dosahu…tak třeba tu něco seženete. Kamarádka tady měli podnájem nad Ládvím, přímo u lesa a sháněli tu, ale jak píšeš ty strašný ceny, tak nakonec bydlí na Rajské zahradě. Ale oni sháněli opravdu velikej byt, 4+1.

EVÁSKU - tak to nakonec vypadá, že s tim kojením je to na dobré cestě, ne? Mě Péťa taky pil ne dřív jak za 3-4 hodiny.

Jdu koukat na ten dokument, pa Lenka a Péťa.

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 15.01.06 20:50

Ahoj,
Maky příhodný deníček, alespoň mě to přinutí udělat malou rekapitulaci..jak jsem podotkla tak Klárka moc na mluvení není
Takže jediná slovní spojení jsou: eťe ham (ještě jídlo) a ham není (jídlo není:)))))

Slova
Kálka, Kájí (Klárka)
mamí
tatí
baba (babička)
ham (jídlo a pití)
houpy (houpat)
eťe (ještě)
dudu (dudlík:))
hají (ležet, spát)
hačí ťap ťap (chci chodit!)
hop (skákat)
koko (jakýkoliv pták)
gaga (kachna,husa, labuť)
haf (pes, medvěd)
mňau (kočka)
koní (koník)
tutu (auto, autobus)
mimi (miminko, panenka)
ee (čůrání, kakaní, prdění:)))
bak (cokoliv ošklivé, zlobivé a zakázané)
bác
baf
 bebí

No a pokud jsem na něco nezapomněla tak je to všechno......Taky za slova hodně připojuje -ity (hamity,houpity, mamity)

Dneska jsme byly celý den u mojí mamky takže Klárinka byla dost utahaná a já vlastně taky, pořád si připadám nějaká promrzlá a ne a ne se zahřát:))
No půjdu si dát sprchu a mrknu se na angličtinu, začala jsem na ni chodit a vůbec nic si už nepamatuju:((
Zítra se chystme do MC tak máme alespoň nějaký program..
Dobrou noc

Pavla a spinkalinka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.01.06 20:58

Holky, našla jsem na rodině bezva básničku:

Andel strazny
Kratochvil, M.

Andelicku, muj straznicku,
nechtel bys mi vysvetlit,
proc jsem dneska dostal sutrem
a od taty jsem byl bit?

Chtel jsem z praku strelit straku,
kdyz nad domem letela,
kamen zmizel v cernem mraku,
pak me trefil do cela.
Tata vsechno dobre videl,
co bylo dal-to uz vis.
Andelicku muj straznicku ,
jak to, ze me nechranis?

Zadna bytost nema nervy,
aby na te dohlidla
Jak jsi strilel z toho praku,
trefil jsi me do kridla.
Strilet z praku u baraku,
to se vazne nedela,
hlidej se sam darebaku,
kdyz sis zranil andela.

Makýš

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 15.01.06 21:08

Berunky,

máme za sebou narvaný, ale suprový víkend. Včera ArenaCross v Brně, úplně parádní a to přitom motokrosové závody vůbec nemusím :-)))) A dneska celý den pofalkování po obchůdkách ve Zlíně. Zítra napíšu víc, teď musím jít trochu uklízet, před chvilkou odešla návštěva a tak šla Val spát až teď. Takže je to tady jak po boji.

Maky: suprový deníček, zítra taky připíšu náše slovíčka. A dost jste mě holky potěšili, že máme ten slovník podobný jako vy všickni :-))))

Dana+Valuška

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 15.01.06 21:10

zapomněla jsem na hlavní slovo NE:)
P.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:25

Evasku
uvidis ze to bude v pohode, presne jak pise Diny :)

kulecnik zavidim, muselo to byt super :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:25

hezka :))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:28

my tak narocni nejsme :)), ted mame 1+kk ( 40 m2) a chteli bychom aspon o jeden pokojik vic pro delfinka, takze 2+1 nebo 2+kk. Zatim to u nas vypada, ze budeme mit jedinacka. Uvidime za ty dva roky, ale mas pravdu, ze bydleni tady je uzasny :)))

co se tyce pocitu, ze je vsechno spatne, tak ten mivam taky

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:29

tak se musim priznat, ze me dnesni Etudy moc nebavi, porad tam ukazuji jen toho chlapa a kecani kolem neho, nektere pasaze jsou docela nuda :(, co na to rikate?

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:30

jee vy jste tam vcera byli? videla jsem to v TV a docela jizda :)) a jak se to libilo Valusce? a jak je Bartovi?

m.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 21:30

nahodou Klarka umi dost slovicek :)

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 21:47

Makýš, nemá chybu:)))) Lenka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 21:51

mě ten chlap přišel, že jeho životní zážitek byl ten New York a novodurový trubky:))) myslim, že jestli bude někdy Třeštíková dotáčet další pokračování tak nám to ten pán ještě jednou povypráví:))))) Len­ka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 21:52

Market- zrovna jsme si s Ondrejem rikali, ze je to trochu povzbuzeni po te minule casti , ktera byla straslive depresivni, kde ti lide nezili, ale prezivali bez cile, bez zajmu…
Sice me ten fotograf stval (sobec, nestaly, jenom bere a nic nedava) , ale aspon to bylo zajimave v tom, ze se mu povedlo dokazat co chtel a vymanit se z toho „predepsaneho“ zivota, co se rysoval na zacatku. Jeho manzelka je krasna ukazka toho, ze tolerance a stoprocentni podpora vsech a zapominani na sebe, vzdycky konci spatne. I kdyz ona ta manzelka asi nekonci, spis mam pocit, ze zrovna zacala novy zivot :) Trochu me teda prekvapilo, ze nechala deti manzelovi, ale asi to souvisi s tim, ze si rekla dost- doted jsem podporovala ja vas a obetovala se pro vas, ted zacinam delat pro sebe.
Celkove mne ten projekt prijde zajimavy, i kdyz asi jediny prinos Trestikove je v tom, ze dokazala cekat 25 let.....

To jsem se nejak rozepsala :))))
Ale fakt je to po delsi dobe neco, co me v TV zaujalo, i kdyz uznavam, ze je to trochu „reality“ show.
 J.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 21:57

No vidíš a mě teda přišel zase tenhle díl blbej, ale asi to fakt bylo tím, že tam byl hlavně ten chlap a v podstatě to ani nebylo o tom manželství ale jen o jeho práci… Lenka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 21:57

JANAT - tak mě teď napadlo, co ségra a miminko? L.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 22:10

Tak to nevypadá špatně! Pokud pije po 4 hodinách, můžeš třeba zkusit v mezičase odstříkat nebo trochu toho předního mlíka před kojením. Uvidíš, co na to váha a MUDr. :o)

A díky za přáníčko!!

Al.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:11

Jantarko- Tos zrovna trefila u nas doma ted dost probirane tema-segra a mimi :)
Kdyz totiz vidim segru a jeji mimi, tak si rikam, jestli jsem to zbytecne neprehanela. Ja musela mit vsechno sterilni a pripravene a proste tak jak „to ma byt“, vsechno jsem brala strasne vazne a vedecky (kojeni, spani, prebalovani…), Edu jsem nedokazala nechat hlidat asi do 6mesicu ani na hodinu bez toho , ze bych po celou dobu nebyla nervozni a nemyslela na nej, kdyz brecel, tak ja s nim, protoze jsem hned myslela, ze mu neco je, ackoliv takhle brecel kazdy vecer.....a tak
Segra prisla z porodnice- doma bordel, po zemi se valely oblecky na mimi a segry pouzite rucniky, kdyz jsem ji rekla, at napusti vanicku, kterou jsem ji prave prinesla a byla ulozena rok v komore (takze uplne zaprasena) tak ji ani neumyla a rovnou napoustela vodu. Kdykoliv mimi nakoji, tak ho preda nasi mame (coz ja nedokazu dodnes..) a je doma sama bez nej…
No ja to nechapu , nedokazala bych to, ale na druhou stranu zase vidim, ze „i takhle to jde“ a mimi je celkem spokojene.
Takze muj zaver pro pristi dite je najit nejakou stredni cestu :) Spis ovsem priklonenou k tomu memu pristupu nez k tomu jejimu :))))) I kdyz jako „zkusene“ matce mne to snad pujde snaz :) J.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 22:13

Etudy jsem viděla poprvé poměrně v klidu a do konce, ale ta druhá půlka mě vyloženě nudila… Ten chlap mi nebyla sypatický od začátku (trochu mi připomínal jednoho bejvalku…) a v tý druhý půlce už vůbec ne… :o)

Jaký to bylo posledně? To jsem neviděla ani kousek.

A.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 15.01.06 22:15

Tak úklid, jakž takž, mám za sebou a zítra se nám bude dobře snídat v uklizené kuchyni :-))

Takže něco k tomu našemu mluvení: máma, bába, táta, Jája, Batn(Bart), dede, to je naše rodina, nejblížší příslušníci.

Lali (Vali)
koko (nějaká mlsoňka)
hačí
hopsá
eště ťapi, ťapi,
lele (letadlo)
mimi (všechno v kočárku)
bobo (moje odřenina na ruce)
pssst (když táta spí)
malo (chce malovat)
mlemle (chce mi zamíchat kafe)
mňam (chce jíst)
aa (po… plína)
kamin (kamínek)
kom (kůň)
koleko (kolečko)
ahóóó (ahoj)
auto
oko (to mi velice ráda strká prst do oka :-))) áno

no jak to tak čtu, tak naše slovní zásoba není špatná a ještě toto spoustu komolí, ale já matka zkušená tomu rozumím :-)))) A vůbec slova na „k“ nebo kde k je, jí jdou pěkně vyslovit.

Market: my byli v tom Brně bez Valušky. Jirkův otec má totiž známého a ten nám zajistil 4 VIP lístky (J. rodiče jeli taky) !!!! :-)))) Takže my se dostali úplně všude i do VIP salónku na žrádýlko :-)))) ALe stejně jsme furt čučeli na motokros a pak na záverečný freestyl to bylo fakt něco suprového. Jinak tam bylo dost rambajzu a smradu z těch motorek :-)))) a myslím, že to byl Val asi nezvládla. A jezdil tam na motorečce 5 letý kluk, no já z toho byla hotová, já jsem asi hrozná, ale nedovolila bych to :-))) A Brtíkovi je zatím (ťuk, ťuk, ťuk) líp, díky za optání.

Jdu to zalomit, včera jsme přijeli pozdě a ráno Val vstávala před 7 hodinou :-((((

Dana

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 22:15

Makýš, to je dobrá pecka, už to mám ve Wordu a s velkým gustem to pošlu svým katolickým přátelům - ať se taky zasmějou…

Dívala ses na Sledí oslavu? Taky dobrý.

A.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 22:16

To je fakt, že člověk už zjistil, že spoustu věcí dělal možná zbytečně pečlivě… ale víš, že tohle je taky jeden z důvodu proč zatím nepřemýšlím o druhém dítěti? Přijde mi už teď strašný, že to druhý dítě chci o něco ošidit,…to je blbost,co? L.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 22:17

Sledí oslava

Sledoval sleď sledě
jak sleď duje v sedě
jak sleď duje ze všech sil
aby svíčky uhasil.

Povídá sleď sleďovi že má plíce fórový
Na to vece druhý hned: žábry má přec každý sleď!

A pak spolu sfoukli svíce
přeleštili sledí lžíce
zbaštili dort z mořských řas.
Za rok budou slavit zas

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:20

Alice- prave ze posledne to bylo uplne jiny. Naprosto odlisna skupina- vekove, vzdelanim (ona vyucena kadernice, on myslim automechanik), zpusobem zivota, i tim ze se brali protoze „museli“
Strasne z toho na me padala ta beznadej konce 70. a zacatku 80. let v socialismu. A oni si podle me tu beznadej prenesli i do dnesni doby a bylo i videt, ze je dal v jejich detech-jejich dcera taky mela dite v 18, jeji manzel drive profesionalni kickboxer ted vydelava prachy tim , ze prodava kradeny veci v zastavarne, ona nikdy vlastne nepracovala.....No padala na me z toho pekna depka.
To tenhle fotograf byl aspon pozitivni :) J.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:21

Jantarko- ja o tom taky premylsim, ale ono to neni osizeni, ono to bude proste jenom jiny, prirozene jiny, zase bude mit to druhe mimi neco , co to prvni nemelo-vyslapnutou cestiucku, sourozence atd. :) J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 22:44

jojo taky me ten dokument bavi, je fakt, ze ten chlap neco dokazal, ale zase tam porad strkal tu Ameriku a ja jsem na to trosku alergicka:)))

M.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.01.06 22:46

jsem zvedava na ty dalsi dily :), obcas si rikam, jak budeme vypadat my za 25 let :). Doufam, ze se porad budeme mit radi :))))

musim jit, Filda hraje nejakou hru a prave musi jit utratit prachy :))))

M.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:50

market- a co teprve ja a muj vzrah k Americe po vcerejsi navsteve te „rodile Kanadanky“ jak opakovane behem vecera zduraznila , coz mne hnulo zluci hned nadvakrat- za prve na tom byt „rodilym Kanadanem“ neshledavam nic svetoborneho, a za druhe mne vadi, ze ackoliv ma oba ceske rodice , se neciti byt ani trochu Ceskou!
Ale uz dost o ni, mam pocit, ze jsem si svou zlost uz vylila dost :)))))) J.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.01.06 22:50

Markét mě tam taky přišlo přeNew Yorkováno:))) L.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:53

Prave z tohohle pohledu mne to prijde poucny-videt jak s casem vsechno nabyva uplne jinych hodnot a rozmeru…ale je znamo ze z cizi zkusenosti se nepoucis, protoze ta je neprenositelna :)
Ja doufam, ze za 25 let se snad aspon nebudu muset stydet za to co jsem udelal nebo neudelala. A ono tohle asi nebude zrovna skromne prani, co? :))))) J.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.01.06 22:55

On to mozna asi byl i Trestikove zamer, aby to vyznelo, ze je ten fotograf tak zabranej do toho svyho sveta, ze ani si neuvedomuje, ze tohle uz dvacekrat rikal. Co myslite?

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.01.06 23:02

Jani, měla ses stavit na chat, nenapadlo mě, že tak pozdě bude ještě nědko aktivně přispívat do deníčku… O tomhle bych s Tebou ráda splkla… Já jsem taky ještě z éry socialismu, v 1981 jsem byla akorát na střední, takže veliký věkový rozdíl mezi námi a dnešními aktéry nebyl. Fakt zajímavý.

Ten fotograf mi připadal dost namyšlený, jinak to říct neumím, ta jeho manželka dost unavená nebo spíš strhaná… Ale měli moc fajn holky, ty se jim povedli.

Z prvního dílu jsem viděla spíš tu první půlku, děti nás nenechali dívat, takže tohle byl fakt první díl od začátku až do konce.

Alice

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama