Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Jarní miminka 2004 - slovník našich dětiček, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2096
17.1.06 14:51

Makýš, zkus jestli by ti jedl švestkový kompot anebo bílý čistý jogurt, u nás to funguje…pak by to mělo jít lehce…tak držím palečky…

Diny

  • načítám...
  • Zmínit
1083
17.1.06 14:53

Makýš: chi, chi, obrázek ani pochvala nebyla, ale já se pochválila sama. A mám v plánu si za tu moji odvahu něco pěkného koupit :-))))))

Market: to si děláš srandu, fakt tě sestra drží za ruku :-)))) Teda takový servis já nemám.

ALe teď už vážně jdeme ven, mám to v lednici jak u snědeného krámu.

Pa, pa Dana

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 14:54

Makys- Ted to zrovna resim, Eda uz nebyl dva dny a taky uz to asi 5× zkousel a nic :(
Eda ma taky casto zacpu, taky vubec netusim proc, pomuze se hodne napit najednou (coz Eda vetsinou odmita, protoze temer nepije:(( a asi to je io duvod te zacpy), svestkova stava a pak jogurty Activia. Eda teda zatim vzdycky nakonec hovinko vytlacil, ale byl chudacek u toho celej rudej az fialovej jak tlacil :( Kdyz byl mensi tak jsem mu kdyz bylo nejhur „pomahala“ teplomerem, ale to ted pri jeho aktivite samozrejme nejde.
Ale jestli to ma Vasik uz tak, ze ho boli tlacit, tak bych mu dala maly kousek glycerinoveho cipku- to mu nemuze nic udelat. J.

  • načítám...
  • Zmínit
2096
17.1.06 15:18

Zdravím Jarňátka,

tak se tu bavím na Edovo gurmánstvím, hihi:) Držela jsem palečky Danušce, ta byla statečná, hurá:))) Já už mám asi dva měsíce od gynekologa doporučení navštívit v těhu zubaře, internistu a ještě někoho, zatím úspěšně mlžím a nechce se mi taaaam, když jsem byla s Davčou, tak jo, už jsem si vzpomněla, na plicním mi řekli, že mě stejně rentgenovat nemůžou a jestli nemám tuberu (věřili mi, že nemám, čestný pionýrský zabralo:))), fakt ztráta času, na interně mi dělali ekg a strašně protivná mudr. mi brnkala do křečáků na noze a po dlouhéééé přednášce, že takovéhle křečáááááky snad ještě v mém věku neviděla (fakt povzbuzující) mi předepsala elastické punčochy, do kterých bych snad nenarvala ani Davida, natož sebe, takže dlí v šuplíku doteď. No a zubař, to bude asi jediné, co teda holt navštívím, ale nechce se miiii…

Dneska jsme holky vstoupili s mimískem do 20tt:))) Neuvěřitelně to letí, mi přijde:)

A zítra je 20M Davídkovi. Hezky nám ta čísla vyšla:)))

Evásku, moc držím palečky Martínkovi a písni, jak jste dopadli na kontroleeee:)

Tak zatím pá Diny

  • načítám...
  • Zmínit
2096
17.1.06 15:25

Jani, to je asi pravda s tím pitím…David naštěstí pije jak cisterna, denně tak 3 lahve čaje nebo džusu a k tomu 600 ml mlíka - sunaru. Možná proto zácpou prakticky netrpíme…dobrý nápad s tím čípkem, Makýš, to bych zkusila…

Diny

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 15:31

ty brdo, vy uz jste v pulce, za chvili se budeme moc tesit na prekvapko, ja se tedy tesim hodne :)))

elasticke puncochy znam, sundavala jsem je pacientkam po operaci , nandavani je silene, ale je fakt ze pomahaji. Ale kdyby neco, vzdycky to muzes stahnout elastakem :))

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 15:33

Diny- kdyz to ctu tak jenom doufam, ze ja si u svych pacientu tyhle pitomy a hlavne zbytecny kecy (jako napr. o krecacich o kterych vis a vis, ze to asi neni dobry ze jo) odpoustim, i kdyz nekdy asi taky v zamysleni placnu kravinu- napr. kdyz se pacientky, ktera mne prave sdelila, ze mela pred peti lety vyndanou delohu , zeptam a dokdy ze to menstruovala…vzdycky se na me podivaji jak na debila a maji vlastne pravdu :))) J.

  • načítám...
  • Zmínit
966
17.1.06 16:21

díky za rady. sotva jsem to dopsala, začalo se u nás tlačit jak o život a už je to uděláno už je to hotovo…
Jani taky si myslim, že je to pitím. Vašek nepije skoro nic. jen mlíko - asi 500 ml denně. mezi tim mu nutim čaj téměř nepřetržitě, ale bezúspěšně. když vypije 200 ml denně, tak večer oslavuju :-(
jo, ty čípky koupim, ať je mám příště doma.

Diny -to to letí, já už se ták těšim na květen

Makýš

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 17:41

tak jsem se prekonala a vzala delfinka ven, scena nez se obleknul ( ehm nez jsem ho oblekla ), pak jsem chtela jit jinam nez on, nekoupila mu dobrutky ( v krame nemusi vytirat ), scena pri odcodu domu ( cely barak a okolni Troja vi, ze jsme sli domu ) = byli jsme venku 30 minut a ja mam dost. Uz chci leto a nevrstvit

market

  • načítám...
  • Zmínit
175
17.1.06 18:33

Hezký večer,

holky u nás padl rekord: dneska mi usnula už v 18:15!!!!

Většinou usíná krátce po 19h! A poslední dobou krátce před 20h!

Jinak nevím jak u vás, ale tady žádnej ptáček nezpíval a před chvilkou napadl sníh!!!:-((

Jo a zítra asi nebudu moct jít na jógu:-(( Maj přivézt opravenou digestoř:-(
Ach jo..

Diny: ty jo, to to letí! Už se taky moc těším, až nám ukážeš další svoje krásné miminko!

Dani: no vidíš, a máš to za sebou! Tak ať tam dluho zase nemusíš!

Jdu si uvařit kafíčko a vzít si knížku - takhle kdyby to bylo každej večer!:-)

Pa, pa
Senti a Karolínka

  • načítám...
  • Zmínit
2096
17.1.06 18:36

Markét,

my jsem se vrátili z venku před hodinkou, dokopala jsem se silou vůle, mládě to potřebuje a hlavně vyžaduje…naštěstí romanticky sněžilo, vzali jsme psíky na louku, pak jsme šli kibicovat sousedovi do pluhování před jeho domem a rozptylovat mu psa, nakonec jsme to završili mašinkou (ve sněhu) směrem k novým baráčkům, takže jsme pěkně vymrzlí došli domů a já se cítím, že mám splněno:)

Mezitím mi vykynulo těsto a teď se v troubě peče první tvarohovo-povidlo-višňovodžemový koláč, další dva čekají na svou chvíli ještě v syrovém stavu. Dáda vydatně pomáhal, dělal mi v těstu „koleje“ a tak, prostě jsme se nenudili:)))

Teď si dávám chvíli oddychu, než se vrátí taťka a než se to upeče…snad se to povede, jsou to moje asi druhý kynutý koláče v životě a protože jsem náplněma fakt nešetřila, obávám se, že to těsto pod tím asi nenajdeme:)))

Diny
)

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 19:11

dite ulozeno a ja jdu delat haji k Novinam :))

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 19:12

Senti :)))

takze nohy na stul a relaxovat :))))

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 19:13

Diny:)))

tohle mi nedelej, takove chute :)). Kynute kolace miluju, na svatbe jsme meli Chodske a ty jsou uzasne - velke, dobre, proste mnam

poslintala jsem klavesnici

market

  • načítám...
  • Zmínit
2096
17.1.06 19:23

Markét,

tak teda…asi by ses fakt uslintala, páč se povedli úplně úžasně:))) Měla jsem teda pravdu s tou náplní, to co je na jednom koláči bohatě by stačilo tak na tři, ale nevadí:))) David se teď napráskal, přijede táta a jde do vany, má šmouhy od povidel po celém čumáčku:)))

Téda, u vás už se spí, závidím:)

Diny

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 19:29

spi ? hahaha :)? vzteka se a prudi, ovsem ma smulicku, z postylky ho nevyndam :)
doufam,ze se ze sve uzasne nalady do rana vyspinka :))

market

  • načítám...
  • Zmínit
1460
17.1.06 19:48

Ahoj holky!

Do debaty o zubech se raději zapojovat nebudu, aby mě pak z toho nerozbolela čelist… :o)

Janat teda s Tebou tu bude pěkná prča!! Vzpomněla jsem si na dotazník v porodnici u Verunky:

Už jse rodila? Ne
Předešlá těhotenství? Žádná
Potraty? Žádné

Pří prohlídce objevil jizvu: To je po císařském řezu?

Slovníčky dětí jsou úžasné! Je to krásné pozorovat, co se v které rodině ujalo. Musím říct, že slovní zásoba Verunky v roce a půl se té Kubíčkově velice podobá. Nejvíc mě fascinuje, že někteří vrstevníci už dají dohromady celou větu nebo aspoň slovní spojení.

Krtek versus Teletabies U Verunky jsem zkoušela různé Večerníčky, většinou jí zaujala jen znělka (hlavně od reklam), dál už se nedívala. Ve 13 měsících byla s dalšími dětmi na dovolené, 18 měsíční chlapeček hleděl fascinovaně na obrazovku a nezpustil z Teletabies oči, Veru a 8 měsíční holčička se podívaly na sluníčko a odešly… Krtek nastoupil až po druhém roce.

Z dětských pořadů se mi asi nejvíc líbí co dělají rakušáci, vždycky mě dostanou kecající ponožky na šňůře. Sezame otevři se není špatné, ale příjde mi to trochu chaotické. U Teletabies je pěkné, že se reportáž opakuje, to děti potřebují. Vysvětlování pojmů je také na úrovni, kterou dítě může snadno pochopit, akorát nemusím hlavní aktéry… :o)

Danis já mám dolní jedničku přes dvojku, v poslední době mi to začalo vadit… Ale do rovnátek se mi teda nechce…

Senti usínání Ti fakt závidím. My spíme v jednou pokoji a stane se velice výjimečně, že obě děti usnou dřív než jdeme spát… Doufám, že to změní dětský pokoj, ale pokud nejsme na dlouhé procházce nebo oba usnou odpoledne, můžu se těšit na veselý večer.

Markét taky jsem všema deseti pro léto!!! I teplejší jaro by stačilo, pokud možno už zítra…

Momentík, jdu cvičit s Českou televizí…

Alice

  • načítám...
  • Zmínit
28
17.1.06 20:01

Ahoj holčiny,

Maky, Diny, Evásku, Market, Makýš - holky moc děkuju za vaše komentáře, docela se mi ulevilo, a spoustu věcí jsem si víc urovnala…

No a novinky jsou zase trošku veselejší :-)

V OBI pracují taky na krátký a dlouhý týden jako u Dlouhána v práci, takže se u Lukáška vystřídáme a nemusíme hledat paní na hlídání, resp. jenom na občasné, když nebudeme doma ani jeden z nás, z čehož mám obrovskou radost.
Přemýšlela jsem, jak poznám, že paní na inzerát, která by chtěla Lukáška hlídat není kriminálnice, co ho při první příležitosti odveze za hranice a prodá :-)
No tak se nechám ráda inspirovat i vašimi názory… Jestli chtít nějaké reference, nebo výpis z rejstříku trestů, nebo já fakt nevím…

No a dneska jsem byla v OBI na zkoušku. Já jsem asi moc lamentovala nad tím, že budu dělat u kytek a přitom studuju ekonomiku, ale už jsem tam nenapsala, že od malička jsem pomáhala babičce a tatínkovi v rodinné firmě - květinářství a že tahle práce je mojí druhou profesí, také na živnosťák občas dělám suchou vazbu atd… :-))

Ale holky, já tedy musím říct, že teď teprve přemýšlím nad každou chvilkou, co jsem lukáška odbyla, ať si jde hrát sám, že musím něco udělat a teď na něj zase tolik času nebudu mít… Tak si říkám, že tohle si člověk uvědomí vždycky moc pozdě, je mi z toho trochu smutno, ale jinak pohoda, pomalu se srovnávám. :-))

Jdu počítat příklady na zkoušku z matematiky… první semestr zvládnu dokončit ještě v lednu, takže pohoda…

pa pa

Kačí a spinkálek Lukášek

  • načítám...
  • Zmínit
436
17.1.06 20:06

Ahojky jarňátka,

tak se opět hlásíme po kratší odmlce…

Dneska jsem byla v poradně s Martínkem…a skončili jsme na Nutrilonu.. Ten můj malej chlap vůbec nepřibral, za dva týdny ani deko… V první chvíli mi bylo do pláče…protože hned proběhly odběry stolice, zítra jdeme na krev, zase bude :,-(o maso a budou mu brát krev z jeho krásné gebulinky..:o((..no a nakonec proběhlo upozornění, že to vypadá na pobyt v nemocnici…což mě vyděsilo totálně… Prý je možná porucha metabolismu… Ach jo, byla jsem vyřízená… Nakonec jsme se s dr dohodli, že ještě zkusíme ten Nutrilon, a jestli ho bude pít tak ještě týden vydrží a potom nás převáží a podle toho bude nemocnice nebo ne… Byla jsem na nervy, přijeli jsme domů a byl čas jídla, vyvařila jsem flaštičky a uvařila mlíko…nejdřív dostal prso, potom flašku s 60 ml mlíka… Měla jsem hrůzu jak to do něj budu rvát, ale byla jsem pevně odhodlaná, že to do něj prostě narvu… Holky představte si, že on ten můj malej prďola vypil tu šedesátka ani ne za minutu, tahal jako šílenej a ještě se na mě zlobil, když to všechno vypil… Tak už fakt nevím co si o tom myslet…takže oficiálně přikrmujeme…

Takže nakonec to v té bídě ještě dopadlo docela dobře…:o))
 l

V sobotu jdeme s holkama na maškarní, hrozně se těším, jedna půjde za včelku a druhá za berušku…dneska jsem jim byla pro kostýmy…

Tak tolik od nás, nestihla jsem ani přečíst komentáře, tak se omlouvám…utíkám ještě rychle uvařit večeři pro tatínka a hurá na ordinaci…tak mě napadlo, že by ta moje milovaná nejmladší prďolka dnes mohla spát celou noc, když dostal konečně najíst…:O)))))

Hezký večer

Evásek a prťata

  • načítám...
  • Zmínit
1083
17.1.06 20:15

Ahojky,

u nás se už spí, tátka klasicky maká a mě honí děsně mlsná. Vybouchlo mi cvičení a to je to nejhorší. Nemůžu cvičit s plným břichem tak jím naposledy po 17 hodině a po cvičení hlad nemívám. ALe teď, když cvíčo nebylo jsem hladná jako vlčák, no jogurt to jistí :-))))

ALice: já kdybych měla křivé jenom spodní zuby tak rovnátka vůbec neřeším. Ale já měla vrchní špičáky jako upír a jedničky do V, no hrůza :-)))) A jedna moje známá měla přední jedničku a dvojku malilinko zkříženou tak šla na rovnítka a teď vypadá jako kůň, ty vrchní zuby jí děsně trčí :-(((( Ona je teda spokojená, ale dost ji to změnilo.

Senti: my byly s Val venku a pořád ukazovala nahoru a říkala pipi, asi tam tak nějakého cvrlikáčka viděla :-)))) Tak se snad to jaro blíží :-)))))

Diny: my si zrovinka před chvilkou říkaly s mamkou že uděláme kynuté koláče v sobotu. S povidlama a drobenou mňam já se táák těším :-))))

Market: takže odpolední procházku sis řádně užila co ???:-))))) To my museli nabrat směr domů hned z obchodu neb se dítko pos…

Makýš: nám taky pomáhá bílý jogurt, ten dokonce zabere do půl hodiny :-))))) Je to pro Val hotové projímadlo :-)))

Janat: u nás se jednou tlačilo i s brekem :-((( Takže když jeden den Val nekaká nasazuji jogurt jde to.

Lenko: neboj zuby budeš mít v pořádku. Já když jdu k zubaři tak mám pocit, že mě bolí všechny zuby :-))))

Haňulo: posíláme Haničce ozdravnou pusinku ať se kašel nezhorší.

Miroušku, Maky a jak jste se měly dneska vy ???

Juldo: ty a nerv ??? Mně podle tvých komentářů a popisů děje, jak zvládáš všechny kluky připadáš úžasná pohodářka :-)))))

Táááák a právě jsem se rozhodla, že si jdu dát pár sklapovaček, kdž jsem teda nic nejdela. Tak těpic :-))))

Dana+Valuška

  • načítám...
  • Zmínit
1083
17.1.06 20:19

Evásku,

hlavně aby byl Martínek v pohodě a nemuseli jste do nemocnice. Holt je to chlap tak musím mít asi něco extra :-)))))
My jdeme na maškarní v neděli a já pořád dumám za co ta naše sojka půjde.

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 20:35

Kaci :))

neboj, urcite to vsichni zvladnete a budete si Lukaska krasne uzivat :). Hlavne je super, ze nebudes muset hledat tu pani na hlidani :)

pozdravuj dlouhana

market

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 20:42

U nas je ulozeno.
V troube se dela zbytek tresek od Edova obeda se zeleninou a zacina to tu dost drsne vonet :)

Dandis- kdyz popisujes svoje byvale zuby, to je jako kdybys popisovala moje zuby ted :) S tim ze nekdo po srovnani zubu vypada divne (nekdy i hure) nez predtim to je urcite pravda. A dokonce i jeden Dr zubar kdyz jsem rozebirala svuj chrup rikal, ze vysledek muzou byt rovne zuby ale „divnej“ vyraz v obliceji tak at to jeste zvazim. NO takze jsem se na to vyprdla a radeji vypadam divne s krivymi zuby :(((

Evasku- to vypada spis jenom , ze MM asi fakt nestacilo, neboj se, pockej jak to ted na Nutrilonu strhne pristi tyden tu vahu :)))))

Alice- ono to nekdy fakt neni jednoduchy bejt doktor, kazda chybicka muze mit straslivy nasledky a chybuje pritom kazdy… :( ale stejne to delam rada (aspon vetsinou ;)

Kaciatko- s hlidanim respektive s hledanim hlidani mam bohuzel bohate zkusenosti. Nakonec se osvedcilo vzit nekoho pres agenturu, ale vetsina agentur je na prd, chovani hrozny, jedina, co se jakz takz osvedcila je na www.chuvicka.cz zamestnavaji same zdr. sestry, jsou fakt solidni a kdyz se ti ta sestricka osvedci tak ji agenture „pretahnes“ a i platis mene nez pres agenturu.
Mam zkusenost i bez agentury, ale je to fakt nahoda a trochu o strach- osvedcenene je doporuceni od tveho dobreho znameho, podotykam fakt dobreho na ktereho je spoleh. A pokud najdes nekoho rovnou, tak chtit doporuceni nebo vyjadreni z predchozi prace (i nehlidaci prace) jit si to overit, tj. aspon toho doporucujiciho cloveka videt, dal sanmozrejme chtit videt obcanku, a ja bych se klidne sla i zeptat sousedu tam kde bydli.
I kdyz my ted mame jednu z hlidacek holku, co nam chodila vencit psa puvodne a my ji vubec neznali, protoze si psa brala z dvorku, kde bylo nachystane voditko a penize, ale presvedcila nas svou spolehlivosti natolik, ze jsme ji Edu sverili, ale bylo to az po pul roce venceni…takze jde o cas.

Jdu se mrknout na ty rybicky a pak jeste juknu.
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
2096
17.1.06 20:43

Evásku,

tak na tebe tu čekám dneska celý den:)

Se zatajeným dechem jsem četla, jak jste dopadli, u zmínky o nemocnici jsem se skoro hroutila, ale pak když jsi napsala, jak malej vysosal tu šedesátku, to je neskutečnej šikulka, já se picnu, on fakt měl asi hlad!!! A vůbec je zázrak, že mu první UM chutnalo hnedka napoprvé, o tom by asi jiné maminy mohli povídat:)

Ať se vám vyvede maškarní a doufám, že budou fotečky:)

Pá Diny

  • načítám...
  • Zmínit
1033
17.1.06 20:56

Makýš a Janat - Martin má stolici málokdy tuhou, spíš má často skoro průjem. Myslím taky, že to je tím, že opravdu hodně pije.

Zubař - tak holky já vždycky u zubaře vzpomínám na porod a říkám si, že tenkrát to bolelo víc a taky jsem to vydržela :-)))).

Alice - taky jsem dnes cvičila s ČT dokonce jsem to stihla 2×. Taky si to nahrávám, protože spíš si najdu 10 minut na cvičení než hodinu, abych šla někam cvičit nebo cvičila podle original kazety.

Evásku - je mi líto, že jste nakonec takhle dopadli a co ti všechno říkala dr. No snad bude s Nutrilonem líp. A dala jsi mu ještě nášup nebo měl jen tu 60?

Dani - já jsem civičila 10 minut a pak jsem zdlábla 2 čokoládové tyčky :-))). Ale ty vydrž s jogurtem! A nerv jsem, jenom tady nepíšu, že jsem třeba půl dne v klidu a pak 5 minut řvu jako tur :-))). Jsi dobrá, že jsi si šla zacvičit sama.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 21:14

Evasku :))

no jo Martinek je klasicky chlap, co by se nemahal s prsikem, kdyz z flasky to tece lepe :)). Neboj, za tyden bude vaha super a nikam nebude muset. Zitra prezijte odbery, Martinkovi predem foukam bolistku

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 21:18

tak jsem si zase poplakala u ruzove zahrady, chjo at uz to neni tak depresivni
sla jsem se podivat na ten svuj poklad a trosku jsem si vycitala, ze jsem na neho byla oskliva a rikala si, ze tenhle drobecek preci vubec neni hystericky a vztekly :)). uvidime zitra rano ze :)))

jdu se nalozit do vany, zacala jsem zase cist HP 5 a jinde na to nemam klid :)))

DANUS - mne vecer honi taky mlsna, nastesti 3 kilova nutella zmizela ( v mem zaludku ) a neni co sezrat :)))

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 21:24

Juldo :))

tak na to cviceni na CT se vzdycky koukam z postele a rikam se, zacni cvicit, zvedni se, no a nakonec to radei prepnu :)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 21:32

Neda mi to. Musim se pochlubit ;), svym jidlem ze zbytku tresek, ktere se jmenovalo „jak vyuzit co nejvice zbytku z lednice s thajskym korenim a la Jana“ :))) jsem sklidila od sve drahe polovicky necekany uspech, a toho ja si cenim, protoze on za prve maloco pochvali a za druhe je na vareni fakt dobrej (ac nerada tak tohle mu musim uznat- on je ten typ, co klidne 8hodin chysta jidlo podle stareho francouzskeho receptu z telecich kopytek a veprove ledviny…na to ja fakjt nemam trpelivost a ani chut)
No a normalka mi rekl, ze to bylo strasne dobre udelany, taky nejsem kuchar zacatecnik, ale tohle me prekvapilo (mile podotykam) Takze mrazene file z tresky dneska slavilo u „chlapu“ dvojnasobny uspech :)))) A ja pitoma jezdim pro cerstve maso na Budejovickou k reznikovi ,a to stim reznikem jeste predtim telefonuji a objednavam extramasicko, no a oni se ti moji chlapi pak muzou utlouct po mrazeny tresce.......to je zivot :))))
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 21:37

hihi , to tak vetsinou byva :))

musim se smat, protoze u nas taky vetsinou vari Filda ( ja delam rychlovky ), dela uzasne polivky ( musim obdivovat ten ciry vyvar :)))), vsechno dela podle kucharky, takze zadne experimenty, micha jisku poctive z mouky ........ :)). Ale polivky ma fakt vyborne

boze ted mi doslo, ze zitra dorazi moje prababicka a zjisti, ze nase dite je ztale v plinkach :)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
1128
17.1.06 21:44

Ahoj,

tak Péťa dneska vytuhl v 19.30:)) no spal přes den cca 15 minut a pak ho tu utahaly babička s dědou…Manžel ještě nedorazil, takže srazík s kamarádkou snad zítra.
Já konečně vyžehlila tu horu prádla, koukala u toho na Rodinný pouta a dokonce nemám ani nic na sušáku, ale to se zase rychle změní:(((

EVÁSKU - vůbec nenervy, Martínkovi jen MM nestačilo a teď jak začne pít nutrilon bude to v pohodě. A taky mi to strašně připomělo kamarádku, máme pomalu na den starý kluky a jí malej přibíral strašně pomalu, prý měla slabé mlíko ( i když se prý tvrdí, že to není možné) ale ani neplakal hlady, byl jakoby spokojenej s tim co je, a když na:,–(ila Nutrilon tak hned první láhev vysos na ex a začal nádherně přibírat, teď má o 10 čísel víc jak náš Péťa, no je to zkrátka kus chlapa. Vůbec se netrap Nutrilonem, my na něm taky byli a můžeme být vůbec rádi, že něco takového existuje, ne??? Na zítřek držíme palečky, ale nebála bych se toho.

DANDIS - teda já tě obdivuju, jak chodíš cvičit, nebo když nejdeš tak jak pěkně papkáš večer jen ten jogurt… tak já před chvílí do sebe nasypala hranolky. Stydím se… a zítra už takhle večer fakt nejim.

DINY - já chci taky kynutý koláč:))) Ty ale musí být výborné co? A že by chuť na sladké??? To bývá holčička, ne?

MARKÉT - vy jste dneska měli nějakej fajn den, co?

Pa Lenka a Péťa.

  • načítám...
  • Zmínit
1128
17.1.06 21:47

Jéé Markét tvůj manžílek taky tvoří vývary? Tak ten můj taky, vždycky to tu plží X hodin…jo a pak to zapomene na sporáku a do rána mu to kysne:(( ale teď už si dává pozor a s láskou si ten obrhrnec ukládá do ledničky. L.

  • načítám...
  • Zmínit
1033
17.1.06 21:47

Markét, to mi nedělej. Četla jsem to s plnou pusou pití a málem jsem si pokropila celý počítač :-))))

  • načítám...
  • Zmínit
1128
17.1.06 21:50

Tak teď jsem si asi poposedla, protože teprve teď mi docvakla ta zkratka té knížky co tady čtete:))))) já o tom teda předtim nějak zvlášť nepřemýšlela, ale teď jsem se musela začít smát, protože Harry mě nenapadl, spíš mi to připomínalo označení nějakého počítačového programu. No nic…asi delší vedení. L.

  • načítám...
  • Zmínit
1033
17.1.06 21:51

Markét a nemůžeš ty plínky nějak zamaskovat? :-)))))

Už se těším na prababiččiny reakce, doufám že nám je napíšeš :-))).

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 21:51

Market- ja nechci aby to vyznelo jako , ze manzilka zesmesnuju, ale on normalne povysil vareni na vedu :) Fakt je, ze vari doopravdy dobre a vypada to jidlo jak z drahe restaurace, ale prijde mi az smesny, jak dokaze nekomu 20minut popisovat treba zrovna to jak se dela „spravny“ vyvar :)))
On se minul povolanim on mel bejt bud kuchar, nebo ucitel-vareni i poucovani mu totiz jde nejlip :))))
Ale asi je to spis, ze ja mam na to ten zensky pristup- varim , umim zrovna tak svickovou jako thajsky kari, ale vedu z topho nedelam. ono taky kdyz clovek vari furt…
Ale abych nebyla nespravedliva-my si na tom hodne zakladame oba. Jediny co ani jeden nemusime je sladke, tak to ani jeden z nas moc neumi.
Musim rict, ze v tomhle mame jeden z dalsich mnoha neporuzumeni s mymi rodici.
Moje matka s otcem vzdycky „znechucene“ poznamenaji no jo vy jste holt „nobl“, coz je vec za kterou bych jim nejradeji rozbila nos. Proste nechape, ze jsou lidi, ktere dobra kuchyne zajima a nesnesli by cely zivot jist 5 ruznych jidel, z toho 4 omacky s knedlikama..... :( J.

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 21:53

Hele Market a nejsou ty plinky mnohem lepsi nez to „sikovny“ dite, ktery te pak otravuje s curanim :))))
Vim o cem mluvim-u nas nocnik nehrozi minimalne pristi pulrok :))) J.

  • načítám...
  • Zmínit
12600
17.1.06 22:14

Jantarko- vyvar do rana na sporaku je v poho, to bys mela videt moji tchyni, ta za:,–(ne skladuje jidlo na sporaku od patku do nedele, ja se tam vzdycky bojim jist. Nebo v lednicce-jednou jsem v lednici na chalupe nasla 1/2roku proslej a navic nacnutej jogurt a kdyz jsem ho s odporem nesla do kose, tak mi tchyne rekla-ukaz treba je jeste dobrej.....ja myslela, ze me vomejou, to se divim, ze jeste s tchanem nezemreli na otravu jidlem :) ale asi kdyz si to davkujes celej zivot tak ses pak imunni :))) J.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 22:15

taky uz jsem nad tim premyslela, ale vzhledem k tomu, jak prababi delfinka rada nucha, tak by to neproslo. Nebo ho nechat bez plinky a divit se, ze si nerekl, protoze normalne si nocnik nosi sam :))))

zitra me sranda prejde :)))

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 22:17

nee ja Fildu chvalim, mam pocit, ze brzy zacne varit lip nez moje babicka :)

hihi ja jsem minule dostala prednasku o jisce a musela jsem se chodit koukat, jak ji ma krasne hladkou :))

LENI - taky uz se naucil a jidlo si uklizi :)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 22:18

jasne, ze plinky jsou lepsi :)), ovsem ja pry jsem byla v roce bez plin a dite by melo byt sikovne po mne :))) M.

  • načítám...
  • Zmínit
1460
17.1.06 22:20

Evásku,

neděs se, ta doktorka chce mít jen jistotu, že nejde o žádnou nemoc. Pokud by tam nějaká porucha přece jen byla, tak ať se na to přijde raději co nejdřív. A když nebude, budeš klidnější.

A s příkrmem si hlavu nedělej, vyzkoušela jsi, co se dalo, jestli mu to takhle jde, tak asi dokrm potřeboval. Vůbec to nemusí znamenat konec kojení, moje kámoška přikrmovala od začátku a vydržela kojit do roku.

Držím palečky!!

Alice

  • načítám...
  • Zmínit
1272
17.1.06 22:21

nazdárek vespolek!
rovnou se přiznávám,že ani nemám snahu číst,co jste tu za ty 2 dny mé absence napsaly…
nejdřív se musím pochlubit z čeho mám strašnou radost.včera jsme byly na rhb a naše dr. nám po 19m intenzivního cvičení vojty sebrala všechny cviky až na jeden a ten máme dělat 1× denně.čtete správně.a kačenka pořád běhá a skáče a dává nahoru obě ruce a my na ní s jardou pořád koukáme a já jsem z toho na měkko.ovšem v pátek jedeme na neurologii,tam je hodně náladová dr. tak jsem zvědavá a vůbec se mi tam nechce.taky nám bude psát lázně.pak poreferuju.
další novinkou je,že v sobotu nám táta jede směr belgie,má práci,ofic. cestou přes českého zaměstnavatele.časově i finančně by to mělo být lepší než dosud,ovšem rodinná situace mi nedovoluje se radovat.beru to tak,že tohle jsme plánovali už hodně dlouho a v naší situaci se o to rychleji ukáže jestli spolu zůstanem či ne.jarda pořád plánuje,že se tam s kačkou přestěhujeme.taky přišel s tím,že bychom měli koupit auto a nové mobily-pro nás oba.těšínských jablíček jsem si užila až nad hlavu tak to beru s velikou rezervou a nechávám ho snažit se a urovnávat to.a to z toho ještě vychází lacino.mě k práci na pc ještě přibylo dělat rovnou telefonické objednávky,zabere to tak 3 hod. týdně a penízky by taky měly být.tak aspoň něco.včera babi hlídala kačenku a my šli do hospůdky sami dva na oběd a bylo to fajn,vlastně jsme tahle šli prvně od kačky narození.
konečně jsme zase zdravé,tedy kačeenka.vypadá to,že ty věčné nosohltany má od větších nosních mandlí,dostala zyrtec kapky a uvidíme.my jsme alergičtí oba,já mám snad 4 alergie prokázané a ještě něco navrch a jarda je na pyl.

maky-deníček je super.tady je slovník naší slečny,ale jen to co si rychle vybavím.
koů-nahoru i dolů
pi-pryč
káka-láska
tay-tady
kaky-taky
ham!!!-rychle jídlo,hihi
blmblm-napít
dulík-dudlík
máma,táta,babi,děa,teta-vše i skloňuje
tay je-tady je
taky umí hodně zvířat,bác…
boí-bolí
peky-špeky(moje)
my-myš
mi-míč
mimi-miminka a panenky
děi-děti
dlidli-vidlička a židlička
a k tomu neskutečné množství neidentifikovatelných zvuků.hodně se snaží napodobit intonaci každý den se jí povede několik hlásek zopakovat,ale já si to nepamatuju.řekla bych,že je průměrná v počtu slov,nějak moc nespojuje,ale dokáže si vydupat vše co chce-znáte to.nočník je opět ve fázi ignorace.když ji tam po:,–(ím tak se vyčůrá,ale sama si neřekne ani omylem.tak musím ještě něco porobit na pc tak zatím ahoj a nezlobte se,že nereaguju,ale napsaly jste toho tolik,že to fakt nezvládám přečíst…
luka a kačenka

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 22:24

LUKO :))))))0

tak to jsou uzasne zpravy, moc gratulujuuuu :))))))))). A te neurologie se nedes, na RHB znaji Kacenku lepe :)))

mam radost

market

  • načítám...
  • Zmínit
1460
17.1.06 22:24

Jantarko,

slabý mlíko fakt neexistuje - buď je ho málo nebo dost, ale vždycky je akorát.

Ale existují líné děti, kterým se nechce tahat z prsa nebo můžou mít nějaký anatomický problém. Takže si dají jen to přední mlíko a mají častěji hlad.

A.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
17.1.06 22:25

MAKY, MIROUSKU - chybi mi vas komentar :), doufam, ze Terinka i Pepca sladce spinkaji :)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
5636
17.1.06 22:50

Evasku,

taky sleduju tvuj boj o kojeni s Martinkem a dneska jsi mne trochu dost vydesila … ovsem pokud Martinek vypil mlicko z lahve na to tata, tak to mozna fakt bylo hladem a jenom neni ubrecanek a tvari se spokojene … takove bylo i moje dite … na pribirani kaslalo a nejradeji spalo a spalo a jeste k tomu melo tezky reflux, takze i to malo co vypilo, tak z pulky vyblilo … tudiz jsme skoncily na prikrmech taky hodne brzy … uz v porodnici a pak jsme to 1-2 tydny zkousely jenom s kojenim a po jasnem ubytku i pri spokojenem mimi jsme musely nutrilon na:,–(it … a i presto se pribirani objevilo az od ukonceneho 3.mesice … v podstate ve 3 mesicich nemela nabrane ani cele kilo od porodni hmotnosti … ale pak se to uz rozjelo a v pul roce uz by nikdo nepoznal, ze byla Nika nezravec hubeny vyblinkany:-)))
Ale co jsem te chtela uklidnit, ze i s prikrmama se da nadale kojit (pokud je zajem na obou stranach) … my to vydrzely az do 23M, pak jsem to zrusila ja z vlastni vule, Nika by dle mne pokracovala klidne jeste dneska:-)))
Drzime palecky at Martinek zacne poradne rust a zadna nemocnice se nekona …a ty veskere odbery a vysetreni jsou znamkou toho, ze vase MUDr. nechce nic zanedbat a to je moc dobre!!!

Sulanek a Nika temer 3leta

  • načítám...
  • Zmínit
1272
17.1.06 23:13

markét-já mám taky strašnou radost.já to tady už asi psala.naše dr. má sama dceru po mozkové obrně a cvičí a cvičí…ona raději člověka připravuje na horší variantu a nechválí skoro nikdy.a když je ona spokojená a řekně,že to není vidět tak je to pravda.taky mi znovu řekla jak na tom byla kačenka po narození špatně a že by nikdo ani ona nevěřil,že se z toho takhle dostane.ale stalo se a máme radost společně.
 luka

  • načítám...
  • Zmínit
321
18.1.06 00:05

Luko - moc vám to přeju a raduju se s tebou. Vím co to cvičení je a jak se ti teď uleví…tak hurá :-)

Mája a Zuzik

  • načítám...
  • Zmínit
1128
18.1.06 08:46

Dobrá ráno a mám 200:)))))) Lenka.

  • načítám...
  • Zmínit