Mikiska - 35. týden

Těhotenství

Všechny vás moc moc zdravím v dalším týdnu. Letí to letí a nám se to pomalu, ale jistě krátí. Doma jsem už zahájila dokončování příprav takže peru, žehlím a mazlím se s pidi oblečkama. U toho Filípkovi pěkně zpívám a on do toho bubnuje z bříška.

Konečně jsem se taky odhodlala k přeměření svého modelkovského těla a stálo to zato. Přesáhla jsem rozměrů 100 cm. Takže holčičky něco pro zasmání pas ten jsem už neměřila, protože vlastně ani nevím kde je, prsa 100, bříško 102 a boky 99 pěkné že ? Někdy v lednu to bylo 97/95/96 takže bříško už mám větší než prsa a vyrostlo o neuvěřitelných 7 cm. pak nemám přibírat. Celková váha 65 kg což je o 15 kg víc než jsem měla v srpnu, neuvěřitelné. Filípek tam asi chce mít co nejvíc místa. Někde jsem četla, že poslední měsíc těhotenství se skoro už nepřibírá na váze tak na to pořád čekám, že se to zarazí hihihi. Vím přesně čím to je já nikdy nejedla sladký a teď se láduju sušenkama co mi síly stačí, ale nemůžu si pomoci, navíc mi každý kdo přijde na návštěvu, a že jich chodí dost aby mě ještě viděli s pupíkem tak mi něco dobrého přinese no a copak to jde nesníst to ? Naštěstí vím od vás, že to není nijak nenormální obdivuji ty těhulky, které nežerou jako já a dokáží se hlídat. Mně to prostě nejde.

Tento týden byl opravdu nádherný, alespoň co se počasí týče, že by už jaro ťukalo na moje špinavá okna ? Nějak jsem měla v plánu, že až budu doma tak je umyji aby to tady bylo hezoučký, ale já nějak nemám sílu, no co ono se to nezblázní. Místo mytí oken chodím na procházky což je pro mě i pro Filípka daleko lepší ne ?

Taky jsem začala uvažovat o tom, že bych si dopředu měla vybrat nějakého pediatra prý po propuštění z porodnice do 24 hod. bychom se měli ozvat, že jsme na světě a lékař by měl udělat vstupní prohlídku někdy prý i chodí domu, už jste o tom některá uvažovala ? Až se vrátíme z porodnice tak vůbec máme plno starostí nejen s mimískem, ale i papírování jako vyzvednout rodný list, nahlásit se na zdravotní pojišťovnu, ohlásit zaměstnavateli skutečný datum narození miminka a tak. Kdybych náhodou na něco zapomněla tak mi to prosím připomeňte asi si to radši zapíšu do kalendáře abych na nic důležitého nezapomněla.

Nějak mě opustil strach z porodu a začínám se strašně těšit. Manžílek to už taky nějak nemůže vydržet pořád o tom mluví jak se těší až mi to vhání slzy do očí. Od středy 5.3. to bude přesně měsíc do porodu úplně mi to připadá jako včera, když jsem to všem radostně hlásila a tenkrát mi to přišlo taaaak daleko. Za chvíli už budeme mít jiný deníček miminčí deníček, doufám, že nepočítáte s tím, že byste emimino opustili !!!!!!

Přeji vám krásný víkend, pozdravujte svoje pokládky a opatrujte se

Mikiska

Váš příspěvek
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.02.03 08:39

Ahoj, ahoj, ahoj!

tak páááátek, už jsem asi trapná s tím, že se tady pořád opakuju, jak to letí, ale vážně to jsou fofry, vždyť vy holky skoro už za měsíc rodíte!!!!!!!!!!­!Páni......

Mikisko, míry máš krásně vyrovnané, to musíš být nádherně souměrně těhotná. taky když se dívám na fotky v chytrých knihách, tak vy holky, co jste tak kolem toho 34. -35.t. týdne, tak musíte mít už pěkná bříška.
Taky byste mohli holky tak v půlce března napsat ty svoje termíny porodu, ať víme, kdy komu držet palečky a na jaké miminko se těšit.
Taky jsem, Mikisko, hodně četla, že se poslední měsíc nepřibírá, třeba ani kilo, ale zrovna u mně si myslím, že to teda vůbec nebude platit, jednak budu už na MD, takže mnohem míň pohybu, více odpočívat, papat, takže ty kila půjdou asi samy rychle nahoru. Dokonce mi pár zasloužilých mamin řeklo, že nejvíc přibírali právě v posledním měsíci, třeba co týden to kilo, tak se mám asi na co těšit. No hlavně, aby nám drobečci stihli ztloustnout, tak jak mají a bylo všechno v pohodě.
Dětského lékaře si taky musím vybrat už před porodem, tak se tady vyptávám mamin, ke komu chodí a tak, abych se mohla pro někoho rozhodnout.(hlavně mně zajímá, jestli třeba na každou prkotinu necpou miminkům hned antibiotika a tak). Asi budu vybírat taky podle vzdálenosti, aby to bylo blízko bydliště. A co já vím, tak po příchodu z porodnice domů, vás doktor, někdy i se sestrou, navštíví třeba hned druhý den doma. Což si myslím, že je dobrý, než s drobkem hned někam letět.
Jinak těch papírů, co se musí po porodu vyřídit je teda pěkná spousta, taky nezapomeň na vyřízení porodného a co třeba přídavky na děti?????? To se vyřizuje někde na sociálce?????

Judyno, tak s oblečkama to mám taky úplně stejně, jakmile přinesu další úlovek, tak všechny nashromážděné rozložím po koberci v obyváku a prostě se rozplývám nad tou pidinádherou.­......Myslím, že už je mám pěkně ošahaný, tak abych je nezničila dřív než je začneme vůbec používat.

A jak jsem tady včera psala, že jsem měla takový šťastný a krásný den, tak to pokračovalo až do večera a dokonce se stejnou náladou přišel večer z práce domů i přítel, celej rozněžnělej, tak už jsem ho dlouho neviděla, začal mi pusinkovat bříško a úplně se z toho rozplakal, jak říkal, že je šťastnej (a bylo mu líto, že třeba všichni tak šťastní nejsou, a že to všem moc přeje, aby se měli pekně) a jak nás má rád, a že se na drobečka moc těší. Tak jsme tam oba štěstím a radostí buleli, no už jsem nás viděla, co to bude za orchestr v porodnici, až se mímonko narodí, jestli se k nám taky přidá, tak to bude pěkněj trojhlas.
To abychom nezapomněli na spoustu papírových kapesníků.

Tak jsem ráda, Judynko, že si mně v tom včera nenechala - s tím, že vás mám ráda, když já to taky prostě cítím, tak se ještě jenom naučit to říkat, to jde někdy hodně ztěžka.

Pěkný víkend, doufám, že slunečný, vám přeje
Eržika a jejich sladké mímonko , zítra už ve 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.03 09:36

Ahoj holky,

dneska mám před sebou poslední pracovní den, od zítřka MD, Judyno - jsme na tom stejně! :-)
Budu psát častěji, hrozně jste se mi zalíbily, jak už jsem psala, neměla jsem moc času ( zaučování nové kolegyně a spousta restíků v práci ), ale četla jsem Vás pravidelně a dost jsem se s Vámi " sladila", ve smyslu že jsem včera provedla generální úklid v nově zařízeném dětském pokojíčku, pak jsem vysypala všechny mrňavoučký věci na koberec, podle vašich rad vyselektovala všechno do velikosti 74 a dala prát první várku!
Trochu nemám jasno v tom, jestli mám toho oblečení dost nebo málo, snažila jsem se držet doporučení chytrých knížek, ale nevím, jak jste na tom vy? Kolik dupaček a bodýček od velikosti máte a kolik látkových plenek, ikdyž počítáte s tím, že bude použivat na prdelku papírový?
Mikisko, moje výchozí váha byla 52 kg, teď mám tak 62 ( záleží jestli se vážím ráno nebo večer po ořechový vienetě :-) ), moc Ti děkuju, dodala jsi mi odvahy, večer se přeměřím, už jsem to měla v plánu, ale představa stovkový míry mě děsily !!
Tak se mějte všechny moc hezky, přeju všem poklidný víkend, i těm co jsou zatím v bříšku !
Jolana a Vojtíšek ( fotbalista )

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.02.03 10:00

Ahoj!
tak ještě jednou já, dneska máme v práci volněji, tak můžu lenošit.

Právě jsem zblajzla skleničku švestkovýho kompotu, mňam byl dobrej, rozhodla jsem se totiž, že si začnu kompoty nosit do práce, doma si jich ani nevšimnu a aspoň nebudu mít nutkání (nebo aspoň menší), chodit si kupovat oplatečky a taky něco udělám pro své vylučování (kompoty pomáhají, ne???).

Jolano, já si myslím, že oblečení na mimi budeme mít všichni určitě dost, jsme určitě všichni stejně praštěný prvorodičky, a máme toho pěkný zásoby, co ti naši drobkové ani neunosí. Ale kolik od čeho mám, to zatím nevím, musela bych to spočítat, ikdyž nevím, jestli by to dost dobře šlo, protože ty velikosti na oblečkách mi přijdou dost zavádějící a mnohdy se 68 rovná 56 a podobně, takže těžko říct.. Ale kdyby něco náhodou chybělo, tak snad nebudeme chromý a do toho obchodu dorazíme, aspoň se dostaneme na vzdoušek a provětráme šunky.....

Látkový plínky - tak to se chystám koupit jen jedno balení nových - tam jich je 10 a pak mám ještě 20 plín po ségře, použité, ale zachovalé, takže dohromady 30. To mi musí podle mně bohatě stačit, do kočárku, postýlky, na ublinknutí, případně mytí zadečku nebo na balení zeširoka, ještě přes jednorázovku. Taky už mně začíná opouštět, že bych třeba používala látkový na přebalování, přece jenom jednorázovky budou mnohem pohodlnější, ale určitě si to na začátku vyzkouším i s těma látkovýma, abych měla předstau, jaký to je nebo jaký to bylo používat jenom je. Jenom si musím ještě doma změřit, jak jsou velké ty plínky po sestře, protože mi v obchodě nabízeli buď velikost 70×70, nebo 80×80, tak jsem nevěděla který vzít.

Mishicko, tak co malování?

O víkendu jedeme na vesnici k přítelovým rodičům, jsou na horách, tak budeme mít barák pro sebe (a hlídat babičku a psa) a budeme v sobotu natírat jednu pěknou starou komodu, tak jsem zvědavá, jestli to stihneme a budeme si ji už moci nastěhovat.

Tak já už zase končím
Eržika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.03 10:26

…varování pro ty, které budou v brzké době odcházet na MD a byly v práci spokojené - holky, je to záhul a těhotenský hormony to moc neulehčujou !
Včera odpo jsem rozeslala rozlučovací a děkovný mail a teď si tu brečím na odpověďma, všichni mi přejou krásný a zdravý miminko, atd, jsou na mě děsně hodní…Že jsem „cíťa“, to mi bylo jasný, ale že to bude takhle dojemný, to jsem si teda nepřipouštěla.
Eržiko, těch 30 plínek asi fakt stačí, v tom jsem ostuda, nemám koupenou ještě asi jednu. Teď si přesně nepamatuju, jestli jsi to byla Ty, kdo je rukodělnej a pustil se do výroby kolotoče s plyšákama z Ikey?Jestli jsem se trefila ( omlouvám se, jsem hlava děravá ) - jak to dopadlo?
 Jolana

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.02.03 11:02

Ahoj!

Šikovnej nápad s kolotočem vymyslela Mishicka, já jsem to od ní jenom přebrala a možná se na to dostane už i tento víkend, ikdyž s naší rychlostí nevím, nevím, ale už mám připravený dřevěný ramínka…

Tak jestli já budu na konci března v práci taky bulet, no potěš, to se mám na co těšit, jak se znám tak budu, ach jo, tak si Jolanko, pěkně poplakej a měj se pěkně. (kdybych měla ty plíny kupovat nový, tak jich koupím maximálně 20, to asi musí stačit, ne?).

Eržika

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 28.02.03 18:51

Ahoj hokly,

zdarně jsem se připojila od švagra. Asi nemá moc radost, že se mu štourám v počítači, protože mě překvapil zprávou, že nám manželovo rodiče koupí nové vlastní PC. Dneska ho byl koupit a právě se na něj dívám, je moc pekný.

Už mám za sebou první týden mateřské. Až dnes jsem měla trochu oddech. Ještě chodím 2× týdně na angličtinu do práce, byla jsem se taky podívat u kamarádky na miminko.
Dnešní krásné počasí mě vylákalo na procházku. Šla jsem takový malý okruh, který mně normálně trvá ujít asi tak 30min. Ale to bylo ještě před miminkem. Teď jsem domů přisupěla asi za hodinu a myslela jsem, že snad nedojdu. Bolely mě hrozně nohy a v zádech. Jó těch 13kg navíc je holt poznat!! A ještě ke všemu jsem dostala hroznou chuť k jídlu, takže jsem se z blízka podívala na ledničku.

Ohledně toho dětskýho lékaře - dostla jsem doporučení na pediatričku od naší rodinné lékařky. Tak to tam zajdu příští týden omrknout.

Formulář na porodné si stáhmu z internetu. Na stánce ministerstva práce a soc. věcí / myslím/ je i možný výpočet přídavků.

Zatím ahoj,

vera - 35t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.03 19:51

Ahoj Eržiko,
sice mezi vás těhulky už nepatřím /v postýlce mi spinká šestitýdenní hošíček/, ale přesto si dovolím reagovat na plínky. Rozhodně kupujte rozměr 80×80, protože matraci v postýlce máte širokou 60cm, tak ať máte rezervu. Taky 30 plín rozhodně nestačí, pokud budeš chtít dávat jenom je (musíš dát tři a přebalovat budeš třeba 15× za den - tzn. 45 plín za den…) Představa že bych je měla denně vyvářet a ještě žehlit mě docela děsí :) Jinak jestli chceš používat jenom jednorázový, tak těch 30 látkových je úplně akorát.
Jo a ještě pro představu, náš brouček vyrostl za 6 týdnů o 8cm /při narození měřil 48cm/, takže z dupaček vel. 56 jsme už vyrostli. Některý trička mu ještě jsou, ale jinak už používáme vel. 62. A ta je mu tak akorát :)
Tak ahoj, přeju hezký zbytek těhotenství a dávejte na sebe pozor.
Katka a Matyáš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.03 22:49

AHoj Mikisko,
mam doma 7.tydenni miminko a chci ti poslat mou osobni zkusenost. Take jsem si jeste o silvestru myslela, ze je to straasne daleko, ale prcek v brisko si to nemyslel. Z niceho nic mi praskla plodova voda a ja v prave dokoncenem 36.tydnu jela rodit. Slo to velmi rychle, v podstate 1.doba porodni trvala 10h a 2.doba uz na porodnim sale necelou hodinku. Takze doufam, ze mas uz sbaleno a pocitej radsi se vsim. Ted se sem moc nedostanu, protoze me mala docela zamestnava, jinak jsem 2.polovinu tehotenstvi prozivala spolecne s Johankou. Vidim, ze jsou tu diskuse stale ve stejnem duchu :)). Tak se i vy ostatni drzte a nebojte se :). Porod boli asi jako silnejsi menstruace, ale kdyz ji clovek uz 9 mesicu nemel, tak se to da vydrzet. A kdyby jste prece jenom uz byly na pokraji sil, jsou epiduraly. Budu koncit, jdu si zase neco naspat do zasoby :)).
Pegulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.03 11:10

Ahoj Mikisko,
nahodou jsem zahledla tvuj clanek na netu. Jsem prave take v 35. tydnu, a „uzivam si MD“ - vcera jsem vyprala desnou kopu novych plen a ted se je snazim vyzehlit. Jde mi to nejak pomalu … :-/

Ohledne vyberu pediatra: zrovinka dneska rano jsem premyslela o tom, jestli bych si uz nejakeho nemela vybrat. Co kdyz se miminku bude chtit na svet o par dni drive .. Asi pristi tyden vyrazim a nejakeho oslovim :o).

Preji Ti krasny zbytek cekani na mrnouska

Milka K. xmys@centrum.cz

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 01.03.03 15:50

Ahoj všichni,
dneska je mooooc krásný den, zase svítí sluníčko a já mám zase super náladu jo to slunce se mnou dělá divy a taky už nemrzne a tak vydržím venku déle, i když včera jsem měla stejný tempo procházky jako dvě babičky a nakonec mě i předběhly, protože jsem si musela sednout na lavičku a odpočívat. Taky jsem zjistila, že si sama nemůžu už dělat tu masáž hráze, protože se tam prostě nejsem schopná dostat hihihi. Tak jsem to říkala manžílkovi a jemu to přišlo děsně směšný. Taky máte tak bolavý žebra ? Já se probouzím jak mě až brní většinou na pravé straně úplně je mám namožené, ale je to dobrá zpráva, že se Filípek má dobře.
Moc vám všem děkuji za rady asi opravdu musím pohnout s tím žehlením a přípravou té tažky do porodnice. Minulý týden se jedné známé narodila holčička 1,8 kg v 34. týdnu uf to jsem se polekala, ale naštěstí jsou prý v pořádku, ale poleží si v porodnici pěkně dlouho. Tak jenom doufám, že tam Filípek ještě alespoň ty 4 týdny vydrží každý den mu to říkám, že prostě musí ještě chvilku počkat. Žádné příznaky jako poslíčky a tak nepociťuji tak snad bude všechno v pohodě.
Mně pan doktor při poslední návštěvě taky nevyšetřoval vnitřně a to CS vůbec nevím ty čísla znamenají co ? Podle toho se dá určit,kdy mimísek vykoukne na svět ? A čím menší číslo tím dříve ? Ježiši já už zase nevím prosím o radu. Já už jdu až v 36. týdnu rovnou do porodnice a pak už každý týden tak jsem na to zvědavá jak tam budu dlouho čekat, protože se tam neobjednává a všechny těhulky se tam nahrnou najednou.
Nechala jste si některá napsat ten Yel místo klystýru ? Jestli ano tak mi prosím napiště jestli zdravotní pojišťovny na to přispívají, protože já dostala recept s tím, že si to musím zaplatit celé a paní v lékárně se divila, že prý nakonec je volně prodejný a recept jsem tedy vůbec nepotřebovala. Tak jsem si ho nevyzvedla a musím zavolat doktorovi co tím tedy chtěl říct.
Tak si užívejt krásného víkendu mám vás taky moc ráda papa
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.03 18:03

Ahoj holky,
máte pravdu, letí to jako blázen a já jsem pěkně pozadu s přípravama. Sice jsme dneska koupili přebalovací podložku a vaničku, ale vypráno nemám nic. A tašku do porodnice taky pořádně ne. Tenhle týden jsem si chtěla ušít povlečení a já jsem se k tomu vůbec nedostala. Prát chci příští týden, doufám, že to dodržim. Erži, s tim souvisí to moje psaní v nočních hodinách, mám pořád co dělat, takže k netu se dostanu až večer. Na žehlení se docela těšim, dívám se u toho na televizi, takže žehlim jen když je na co koukat, ale aspoň to rychleji utíká.
Dětskýho doktora si taky musim vybrat dřív, na kurzu nám dali seznam místních pediatrů, zvolila jsem doktorku, ke který jsem chodila i já a navíc je přímo před naším domem. Vlastně nebylo co řešit, jen doufám, že nás vezme. S tim běháním po úřadech po porodu to bude horší, já tyhle povinnosti vyloženě nesnášim, to asi proto, že jsem natvrdlá (obvzlášť teď), takže si nic nepamatuju. Musim si aspoň opsat, co jsi, Mikisko, vyjmenovala.
Látkových plínek mám koupeno dvacet a jednorázovek jedny NewBorn, Mini 2× a Midi 2×. Všechny Pampers. Uvidíme jaká bude spotřeba, prikoupit můžem kdykoli. V Kauflandu je mají skoro pořád za 199,–.
Na kardiograf jsem objednaná v 37. t., docela jsem zvědavá, protože mi připadá, že jakmile se začnu víc pohybovat, třeba se ohýbat, začne mě bolet celý podbřišek. Příští týden jdu do poradny, tak se na to zeptám, třeba je to povolování pánve a chrupavek.
Mikisko, CS je Cervix score, znamená to stav děložního čípku, ne jen na kolik je otevřený, ale i jak postupuje a jiný údaje. Každý údaj se hodnotí číslem 0-5 a součet je CS. Čím větší číslo, tím jsi blíž k porodu. Mělo by se to zapisovat do průkazky, do grafu, já tam mám jen ten CS. Takže vlastně nevim přesně, jestli jsem otevřená, nebo je to něco jinýho. S tim Yalem máš pravdu, je normálně prodejný a pojišťovna na něj nepřispívá. Na kurzu nám vysvělili, že když Ti ho dají, nebo ty si ho vezmeš, moc brzo, tzn. dřív jak tři hodiny před tlačením, nemá prakticky účinek. Vyprázdní totiž jen část střev a to co v nich zůstane, se postupně posunuje dopředu. Klystýr je sice větší množsví vody, ale účinek je jistý. Porodní asistentka by měla tu dobu podání Yalu hlídat, ale samotná asistenka, co nám přednášela, říkala, že to neni nikdy jistý, kdy doba tlačení přesně přijde. Já jsem zvolila klystýr, co se dá dělat, holt to budu muset vydržet. Je to na každým, aby si vybral. Doufám, že jsem to popsala správně a hlavně, že jsem to na tom kurzu správně pochopila, když tu teď dělám chytrou.
Dost chytrostí, teď ty míry, Mikisko, jsem na tom skoro stejně. Mám prsa 100, bříško 102 a boky 96 - teda jestli myslíš boky tím obvodem pod bříškem. Jo a váha výchozí 60 kg a teď 73 kg, takže + 13 kg. No hrůza. Pochybuju, že si to udržim a už neztloustnu. Holky, pochlubte se taky.
Mějte se krásně, užívejte si bříšek a brzy zase „načtenou“.
Káťa, 36.t.

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 01.03.03 18:59

Čavec těhulky!
Právě jsem si dočetla Vaše příspěvky a rozhodla jsem se taky přispět „se svou troškou do mlýna“. Nejdřív ten Yal. Nechala jsem si ho předepsat v úterý v poradně. Hned jsem si ho vyzvedla. Jsem pojištěná u VZP a doplatek byl asi 12 Kč. Normálně stojí asi 186 Kč. Takže je to určitě lepší, nechat si ho předepsat.
Pediatr by měl být vybrán před porodem, protože v porodnici budete muset nahlásit, kam se mají poslat všechny potřebné zprávy o miminku a porodu.
A teď ještě moje míry. Musíte uznat, že jsem skutečně jak dokonalá modelka.
103-113-103. Co se váhy týče, taky jsem všude četla, že poslední měsíc se už nepřibývá, někdy dokonce hubne. Já však přibývám poslední měsíc co týden, to kilo.
Tak si pak vyberte. No co, hlavně když miminka rostou. Závidím Vám vaše „jednomiminkovský“ bříška, se kterými můžete chodit na procházky. Já už můžu fakt jen na chvilku, protože mi hned hrozně tvrdne břicho a cítím každý krok. A protože chci porod oddálit, co to půjde, radši to nepokouším a jsem doma, v klidu.
Procházky si vychutnám až s našim širokorozchodným vozítkem na děti.
Ahoj a užívejte si MD.
Janik, konec 38. týdne

SUNNY1
Nováček 6 příspěvků 01.03.03 19:52

Ahojte děvčata
Tak po dlouhé době se taky připojuji.Už se nám to blíží.Tak dneska dokončuji 35 týden.
Minulý týden jsem se rozhodla taky už nakoupit věci pro mimi.Postýlka ,kočárek atd.A teď budu prát a žehlit pidi mimi věci.Ono se to už blíží.Taky si připravím tašku do porodnice.Chybí mi ještě pár drobností ,snad to zvládnu příští týden.
Manžel odfrčel na hory.Pravda hory byl spíše horor.Penzión objednáváme totiž 2 roky předem.Jezdíme tam s neteřinkama­.Nejdříve jsem pobyt na horách zavrhla pro sebe.5 týdnů před porodem obléknu z mé zimní výbavy pouze boty.Lyžovat ,sáňkovat nemůžu.A ještě dávat pozor abych tam sebou někde nesekla.Tak jsem ukecala rodiče ,aby tam jeli místo nás s holkama.A minulý týden dostaly děvčátka neštovice.No nakonec jeli tedy naši s manželem.A to jsem vyfasovala čokla od rodičů.A jelikož my máme taky psa a dva by byli nad moje síly ,tak toho našeho jsem šoupla tchánovi
Jinak míry.Na váhu lezu jen v poradně.Ta ručička mně odrovná.Ale asi jsem + 15 kilo.
Jediné co mám ,je vybraný a dohodnutý dětský doktor.
Tak hodně zdaru ať to doklepem do úspěšného konce.
 SUNNY

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 03.03.03 07:22

Ahoj Katko s Matyáškem!

Díky za rady ohledně velikosti plýn, zrovna včera jsem se rozhodla , že koupím asi ty 70- tky, že to asi bude stačit, ale teď , když jsi psala, že brát raději 80cm, tak koupím ty větší.
Taky dupačky velikost 56 jsem nekupovala žádný, protože jich mám pár pěkněj půjčenejch, tak to na ten první měsíc musí stačit, kupovala jsem většinou až 64,68 - ty snad užije drobek déle.
Tak ahoj a ať Matyášek krásně roste

Eržika, 31.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 03.03.03 07:40

Ahoj Mikisko!

Já si ten Yal pořizovat nebudu, na cvičení nám taky říkaly, že se po něm střevo vyprázdní nedokonale, a že nám ho moc nedoporučujou, takže si nechám udělat klystýr, a skoro vůbec se ho nebojím, podle mně to snad ani nebolí a budu mít určitě lepší pocit.
Zatím ahoj
 Eržika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.03 08:38

Ahoj holky,

no minulý týden bylo to počasí lepší, ale nesmíme propadat depresím ze zakaboněné oblohy, protože by se chmury přenášely na naše miminka.
Takže já jsem první víkend MD trávila praním, žehlením pidivěciček na mýho mrňouska, a v duchu jsem vzpomínala na všechny, kteří mi říkali, že se na MD budu, než se mi miminko narodí, děsně nudit?já teda padla nejdýl v devět do postele, docela zmožená, a to nejen fyzicky, taky psychicky, protože neustále přemýšlím, jestli všechno mám, co bude třeba ještě zařídit a tak? holky, potvrďte mi, že tyhle stavy máte taky, ať jsem klidnější :-) díky!
Včera k tomu navíc rodila moje kamarádka, ráno mi napsala sms, že jedou ? na to ? a v 17,55 se jí narodila holčička Michalka, 48 cm, 3,55 kg. Umíte si představit, jak jsem na ní moc myslela, samotné mi nebylo úplně nejlíp. Teď jí už můžu jen závidět, že jsou obě v pořádku , a že už nejsou jedno tělo.
Mikisko- přeměřila jsem se, stovkové hodnoty v cm jsem překročila všude, fakt jsem modelka : 103/100/100 !
Taky jsem se chtěla vyfotit v plavkách, abych měla do alba další měsíc zdokumentovanej, podprsenku jsem jaksi nenavlíkla, nějak se mi tam těch 103 cm nemohlo naskládat:-)
Mějte se moc fajn, zdraví, Jolana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.03 09:24

Ahojky babublky tehulky,
tak z ľahka začínam posledných 8 dní v práci :-)… Ono sa to fakt kráti a dúfam, že si na pôrod počkám aspoň do Veľkej Noci, lebo sa na to ešte stále necítim byť dostatočne fyzicky ani psychicky pripravená (aj keď sa veľmi teším)- ono čím je človek starší, tým cíti väčšiu zodpovednosť a rastú aj obavy, či všetko dobre zvládnem (verím tomu že áno, ale ten pocit nedokážem zo seba vyhnať).

K mieram - cez víkend som nabrala odvahu to premerať - našťastie nárast nastal len vo vyšších partiách- boky (zadok) zostali v januárovom stave :-))
takže momentálne mám v poradí prsia, pás, bruško, boky : 103/99/106/105 pri celkovom náraste váhy 18 kg (zo 62 na 80).
Stále sa utešujem, že budem mať aspoň dobrý základ pre tvorbu mliečka … :-)

K tomu klystýru čo ste spomínali - z klasického nie je mať prečo strach - ja som asi pred 2 rokmi dokonca absolvovala črevnú sprchu (zbavila som sa asi 2-3kg a super sa mi vyčistila pleť), bolieť na ňom nemá čo, iba ak máte črevo zanesené príliš dlho (problémy so zápchami a málo vlákniny v strave), tak môžete pocítiť mierne kŕče, keď sa začne obsah čreva pod vplyvom tekutiny uvoľňovať.
Dobré je pár týždňov pred termínom začať denne piť odvar alebo výluh z ľanového semena (prípadne požuť a zjesť asi za polievkovú lyžicu semiačok), ktoré pomáha jednak pri vyprázdňovaní a aj pri pôrode vytvorením dostatočne „klzkého“ prostredia na slizniciach. Potom by nemali nastať ani spomínané mierne kŕče pri klystýre.

Zatiaľ len tento menší príspevok do diskusie, idem späť do pracovného procesu, dohnať svoje restíky :-)).

Ozaj, ešte Káťo malá otázočka, prosím ťa, tie pampersky u vás v Kauflande po 199 - to sú najväčšie balenia?? (mini po 82ks a midi po asi 74?) u nás totiž v Kauflande sú stále po 569 (čo sa mi aj po zohľadnení kurzu zdá byť dosť veľký rozdiel).

Tak teraz už fakt koniec, volá ma robotka..
Majte sa pekne a v priebehu týždňa sa ešte isto pripojím- už si to bez vás akosi neviem predstaviť…

Danka, 33.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.03 11:00

Ahoj Danko,

co se týče pampersek - či jak se to píše, tak velké balení se u nás pohybuje v cenách cca 380-460 Kč dle akcí a obchodů.

Evka 17+0

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.03.03 11:04

Ahoj holky!
Teda než jsem to všechno přečetla,tobylo něco.Já se k tomu přes víkend nedostanu,protože to okupuje můj synátor.
Tak si ani nepamatuju,co jste která napsala.Teda venku je fakt hnusně a to máme jet zítra konečně na ten poslední UZ.Tak už se nemůžu dočkat,jak je to mímo veliký a jestli je vše OK.Nevím jestli je to kluk nebo holka,chceme se nechat překvapit,ale já bych strašně chtěla holčičku.

Mikiska tu myslím psala o spoustě papírů kolem miminka,ale já vím jen o porodném a potom přídavky,MD snad vyřizuje zaměstnavatel,nebo je ještě něco co musím vyřídit já?Jestli jo tak to prosím vás ještě napište,abych v tom měla jasno.
Synáček má prázdniny,tak pojedeme do Brna na pohádku Čert ví proč,teda chlapi se budou dívat ajá si radši půjdu okoukávat věcičky pro mimi(oni by mi u toho jenom zavazeli,protože mě to trvá dloooouho než se dostatečně pokochám).Asi už nakoupím nějaký jednorázovky,abych měla zásobu,já se už asi do nějakýho hypermarketu nedostanu,mám docela strach někam jezdit,abych to miminečko moc nekodrcala a nechtělo se mu na svět dřív.
Teda ,když tak čtu ty vaše váhy,tak se musím úplně stydět,vy jste všechny už tak blízko porodu a máte kolem 13.kilo,to vám teda gratuluju,já začínám 32.t a už mám 12kilo,to teda nechci vidět na konci,Erži kolik vážíš ty?
Já už se na sebe bojím podívat,protože mám pocit,že tloustnu i ze vzduchu,no hrůůůza.
Oblečky nějaký mám po chlapečkovi,ale nakoupím si i nový,něco už jsem koupila,ale za chvilku se do toho pustím naplno,jen co začne svítit sluníčko-to se to bude nakupovat.Asi koupím spíš ty větší velikosti 64,68,myslím že těch 56 moc potřeba nebude,miminko snad poroste dost rychle,mám pár malinkatých věciček a vnejhorším to dokoupím potom.
Ježiš to je hodin,musím to žvatlání ukončit.
Mějte se a hlaďte si bříška,jo a držte mi palečky na ten zítřejší ultrazvuk.Tak papapa
 Zizi

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 03.03.03 14:17

Ahoj Zizi!

Tak já mám dneska + 6 kg, ale ještě předvčerejšky to bylo +5, takže úspěšně poslední dobou kynu, není to tolik, což jsem ráda, ale je to asi hlavně tím, že jsem ze začátku vůbec nepřibývala, až vlastně někdy po 21.t. jsem měla první kilo a Vánoce s tím potom pěkně zamávali, takže teď je to měsíčně tak 2 kila navrch. A taky je to tím, že mám zatím dost pohybu, když chodím do práce, kdybych byla celou dobu doma, tak by ty čísla byly rozhodně jiný, tím jsem si jistá, takže já si ten přírustek váhy nechávám na teď a to se mi fakt břišní balonek zvětšuje viditelně každý den. Zrovna dneska začínám 8. měsíc a už začínám pociťovat takové ty klasické obtíže při zavazování bot a dneska jsem svižným tempíčkem vyběhla schody do prvního patra v práci a pak jsem teda dýchala s jazykem na vestě asi čtvrt hodiny, takže už to relativní nepohodlí pomalu ale jistě začíná. Ale pořád je to ještě dobrý, však bude hůř. A taky v těch lacláčích, co mám, se mi to bříško kamsi ztratilo, ale když jsem nahatá nebo si vezmu něco obtaženýho, tak už jsem opravdu úžasně těhotná.
Holky taky vám jsou kopanečky a vlny vidět i přes oblečení?????? To teda občas koukám, že je to tak krásně vidět přes tolik vrstev, dokonce někdy i přes deku, tak to se do toho musí drobeček pěkně obout, aby se takhle předvedl.
Zizi, zrovna včera jsem dělala inventuru všech oblečků, abych zjistila, jestli je třeba něco dokoupit, a tak vím, že ne (no nejraději bych něco ještě koupila - přece jenom mně to moc baví, ale je to fakt asi zbytečný, mám toho dost, tak se musím krotit a šetřit penízky třeba na plýny.)
Jinak velikost 56 jsem nekupovala nic, mám to všechno popůjčované (je to hodně zachovalé, což je vidět, že to žádné mimi nestihlo zničit, když to nosilo třeba ani ne měsíc), taky jsem kupovala až nějaké kousky z velikosti 64, 68 a výš.
A taky už jsem se konečně rozhodla, které oblečky přichystám mrňouskovi do porodnice, no bude krásnej!!!!!!! už se tak těším…

Káťo, někdo se tě tady ptal na ty pampersky z Kauflandu, tak to by mně taky zajímalo, jak velké je to balení, protože u nás jsou ty největší balení o dost dražší…

Tak zatím ahoj, málo deště a hodně pohody vám přeje

Eržika, 31.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.03.03 15:06

Ahoj holkýýýýýý,

tak se konečně zas můžu u:,–(it k počítači a samozřejmě, že jste první, na koho se napojuju :-) Ať žijou závisláci :-)
Mám za sebou pěkně hektický konec týdne a víkend, ale hurá - máme vymalováno! Je to tak nádherný. Máme citrónově žlutou kuchyň a pokoj do lososova. Pořád se kochám, jak je to krásný a ta změna z původně bílých zdí je opravdu fajn. Je to tu takový veselejší. No ale byla to síla. Ve čtvrtek jsme odpoledne jeli vyzvednout manžílkovy rodiče a odvézt je na ples mého synovce. Pak pro ně manžílek večer jel tam a mezitím jsme doma připravili na malování - sice žádný stěhování, ale než jsme odklidili takový ty serepetičky, skleničky a kytky, tak to 3 hodinky zabralo. No pak rychle všichni do postýlek a v pátek ráno se vstávalo v 6,30h. To teda byla síla, já na to nejsem zvyklá. Jen jsme si dali rychlou snídani a už tu byli malíři. Tak jsem vzala rodiče metrem na návštěvu k mýmu taťkovi. Jen jsme se vrátili domů, tak jsme mastili na ultrazvuk a do poradny. Rodiče jeli nakonec s náma a byli i oba na ultrazvuku. Cestou jsme zakysli v šílený zácpě, takže jsem měla nerv, že jedeme pozdě, ale doktorka byla v pohodě a počkala na mě. Na ultrazvuku nám udělala pěknou prohlídku a ukazovala Barunčino kdeco, včetně pinďulky :-) No myslim, že z toho rodiče byli pěkně vykulení - v životě ultrazvuk neviděli. Barunka je pěkně zapasovaná hlavičkou úplně nadoraz dole, hlavičku má prý pěkně velkou (uááááá) a už má přes 2,5 kg. V poradně mě paní doktorka trochu vylekala, že už se otevírám, ale ještě by to prý nemělo být. Takže mě rovnou šoupla monitor a zjistilo se, že stahy zatím nemám, srdíčko buší v pohodě. Ale stejně mám naordinováno hezky co nejvíc ležet, žádný lítání venku (i kvůli těm chřipkám) a hlavně nohy nahoru. No byla jsem z toho trochu přepadlá a tak teď Barču pořád přemlouvám a vymýšlím důvody, proč má ještě zůstat se mnou a hezky v teplíčku v bříšku. A samozřejmě se snažím být v klidu a ve vodorovné poloze, jak to jde.
Tak jsme od doktorky jeli hezky na obídek do restaurace a já jsem v záchvatu „co když porodím dřív“ honem nakoupila ještě nějaké věci - jako vložky do podprdy, držák na nebesa, prášek na praní atd. No a v 17,00 bylo vymalováno a nastěhováno zpátky. Takže manžílek jen vytřel a já už ležela v postýlce. Rodiče jeli s dalšími příbuznými na Matějskou, takže jsme si s manžílkem i trochu odpočali. Ale večer najednou nečekaně dorazili všichni k nám - celkem 10 lidí. No to byla síla, já už skoro spala a najednou takových lidí. Nebylo ani kam si pořádně sednout, protože všude byly rozkramařený krabice s věcma. Naštěstí se zdrželi jen hodinu, ale i tak už jsem toho měla dost. Padla jsem jak podťatá, jen za nima bouchly dveře. Ráno jsme trochu vyspávali a pak mamča vyklidila všechny ty krámy zase zpátky do skříní. Já jsem jen ze sedačky velela, co kam patří. To mi teda moc pomohlo a byla jsem ráda, že se nabídla. V poledne jeli domů a já jsem zas jen ležela. Manžílek přivezl od MacDonalda nějaký dobrůtky, takže jsem Barče hned poslala zmrzlinku :-) On pak po zbytek dne douklízel všechny ty zbylé věci. V neděli ještě přivezl od bratránka desky na skříně a v týdnu to bratránek přijede smontovat. Tak se už taky chystám na praní mimi věciček, protože už to bude konečně kam dávat. No dneska ráno jsem vstala a už jsem se stihla objednat do porodnice do poradny a vyřídit hromadu telefonátů a teď už konečně můžu chvíli internetovat. Tak se chystám co nejdřív dodělat to účetnictví, ať to mám z krku, kdyby náhodou opravdu Barča hodlala přijít dřív, tak to za mě nikdo neudělá. V nejhorším případě by přijela ségra a vyžehlila a připravila věci pro Barču za mě. Ale já se tak těšim na to připravování, že doufám, že to je všechno jen planej poplach a všechno to zvládnu sama. Hlavně, ať je Barunka v pořádku! No ale stejně si radši začnu balit tašku do porodnice, kdyby náhodou.

Jinak látkových plen mám zatím jen 20 ks - taky chci používat jednorázovky, ale kdyby bylo potřeba balit naširoko, tak bych ještě asi 10ks dokoupila. Hadříčky spočítaný zatím nemám - fakt je, že v těch velikostech je opravdu hroznej rozdíl podle výrobce. Kamarádky mi taky poradila, koupit si v lékárně jednorázový kalhotky do porodnice, že prej tam neradi viděj nošení normálních kvůli špatnýmu hojení případných stehů. Ty jednorázovky jsou prej jako z fáčoviny, takže vzdušný. Musím se po tom poohlédnout - teda spíš asi vyšlu manžílka se seznamem - to jsem zvědavá, co mi přinese, hihi.

Jolano, kolotoč z plyšáků jsem zatím vyrábět nezačala, ale snad se k tomu ještě dostanu, pak dám určitě vědět, jak to dopadlo. Zatím jsem to odsunula až za důležitější věci. Jinak neboj, nervíky, že nemám všeho dost, a jak to všechno zvládnu a na co jsem zapomněla mám taky. Myslím, že lepší už to nebude, vždycky se něco najde :-) No jo, jsou z nás mamky starůstky :-)

Teď teda taky vytasím své super míry: 103/107/113 a váha od začátku +11kg. Poslední dobou se mi to už moc nehýbe, jen ty kejtičky mi pěkně napučely :-) Hlavně na pohled, no co, se z toho nezbláznim. Akorát teda už se pěkně valim, manžílek se směje, že mám bříško jak pátrací balón - všude musí být přede mnou první. To nakázaný ležení mi moc velkou radost nedělá, protože zrovna když ležim, tak mě nejvíc bolí celý člověk. Asi jak je tam dole Barča napasovaná, tak mi hrozně při ležení nejvíc bolí ta stydká kost a bederní páteř už nenávidim. To jsou takový bolesti, že musím tak max. po hodině vstát a projít se, aby to jakžtakž přešlo. Fuj fuj, někdy si říkám, jestli to Barču nějak nestresuje, že mě to tak bolí. Občas si teda zanadávám a zaskuhrám, ale stejně s tím nic neudělám. Cvičení jsem vzdala, nic to nemění a teď se teda stejně moc pohybovat nechci. Jo a vrátila se mi zácpa, takže musím vyrazit pro glycerínový čípky - mám strach zatlačit, abych Barču ještě víc nevystrčila. Hihi, manžílek je taky načatej, neustále se ptá, jestli už nerodim. Taky mě ráno pozoroval když jsem ležela s vystrčeným holým zadkem v posteli. Tak jsem se ptala, co je a on říká, že je to dobrý ručička ani hlavička ještě nevykukují. No berem to sportovně. Ale myslím, že je taky trochu vyděšenej, i když to nedá znát. Hlavně to na něj taky doléhá, že už je to opravdu aktuální.

Jé, už mě tam Barča škádlí močák, tak já jdu na chvíli změnit polohu a ještě na Vás mrknu.
Zatím papa

Mishicka 35.t. (Barunka už dohnala ten rozdíl od začátku, takže od teď počítám podle MS)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 03.03.03 15:25

Ahoj holky,
Káťo díky za vysvětlení toho CS můj doktor do toho grafu vůbec nic nezapisoval a dneska jsem volala do porodnice, kdy jako můžu přijít a sestřička byla celá zděšená, že jsem byla na kontrole před 3 týdny, prý je pan doktor odvaz, tak mě teda trochu vylekala, ale zítra už jdu tam tak snad je všechno O.K. Teda koukám, že co doktor to jiný systém a ten můj se na to zřejmě dívá nějak zlehčeně nebo co.
Po zítřejší kontrole v porodnici si asi už radši nachystám tažku do porodnice nebo alespoň z části, uvidím co mi řeknou jak to vypadá poslední dobou mně totiž začlo trošku tvrdnout bříško a mám takový nějaký i jiný pocity, možná si to vsugerovávám i toho jsem schopná já totiž na nic jinýho nejsem schopná myslet.
Chtěla bych darovat pupečníkovou krev neinformovali jste se už některá co je k tomu potřeba ?
K tomu vyřizování po porou já totiž pracovala u malé organizace takže si vlastně skoro všechno vyřizuji sama. Musím po porodu zaslat na sociálku kopii rodného listu mimíska aby mi dál posílali tu peněžitou pomoc v mateřství. Pak je tu ten pediatr do 24 hod., zdravotní pojišťovna prý do 8 dnů po porodu nahlásit a to porodné a přídavky to se vyřizuje na obvodním úřadě, takže takhle snad jsem na nic nezapomněla. Já si myslím, že nám to ještě všechno řeknou v porodnici.
Tak holčičky opatrujte se a děkuji za rady pápá
Mikiska

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.03.03 16:17

Tak Vás zdravím dneska ještě jednou,
akorát jsem si dopřečetla Vaše příspěvky v minulém deníčku - takže mi trochu uniklo, že jste ty jednorázový kalhotky už probraly.

Právě jsem se zase děsně zpotila a to prosím opravdu nic nedělám. Už se těším na sprchu, jen co se mi dopere prádlo, tak tam běžim. To jsem zvědavá, kdy mě to věčný horko a pocení opustí. Domluvila jsem se se mzdovkou, co a jak s papírama, tak mám zas hlavu jak balón, taky to vyřizování nemám ráda. Hlavně úřady, škoda, že se nedá posílat tam věci po internetu. No jo, tak třeba až s dalším mimi to už bude :-)

Sepisuju si tu seznámky, co ještě dopořídit a naštěstí toho není moc. Takže si zítra s manžílkem uděláme malou pojížďku autem a snad to vyřídíme při jednom všechno. Ve středu mi přinesou balík věcí, co jsem objednala v Lavetě, tak se těším na vybalování. Já už úplně zapomněla, co jsem to všechno objednala, tak to bude překvápko, hihi. Jo, ale představte si, že já ještě nemám kočárek! Pořád jsem to odkládala a teď se modlim, aby v bazárku měli, co si představuju. Nebudu kupovat nový, myslím, že to s použitým taky zvládnem. Navíc, kdyby se mi neosvědčil (asi nevychytám všechno hned napoprvé), tak si tam zas vyberu jiný a tenhle zpátky prodám.

Jo, zmrzlinkový hody taky pořádám a přesně jak píšete - rovnou z krabičky - ňáký pidiněco na tyčce už mě dávno neuspokojuje :-) Říkám si, že je v tom mlíko, tak to snad není taková hrůza, když toho tolik sbaštim. Hlavně, aby to Barunce chutnalo. Taky koukám, že nejsem jediný cvok a zásobovač plínkama - už máme doma asi celkem 15 balíků - no byly dobrý akce, tak jsem průběžně syslila. Však se budou hodit. Zrovna jsem zjistila, že se mi ty věci stejně nikam všechny nevejdou i když budou ty nový skříně, takže jsem vymyslela úložný prostor v předsíni nad dveřma. Budu muset ukecat bratránka, aby mi tam namontoval nějakou desku a budeme tam ukládat takový ty sezónní věci. A taky ty balíky s plínama :-)

Barunka už se trochu uklidnila, ale asi hodinku do mě pěkně bušila a mrskala se. Někdy si říkám, jestli se tak vrtí jen tak, nebo se jí něco nelíbí nebo naopak líbí. Já kdybych měla doma ultrazvuk, tak bych na ní furt čučela :-) Už se mi občas zadaří chytnout nožičku, když jí vystrkuje na mým boku - ale naštěstí žebra mi nechává napokoji. Taky je to holka mazlivá, když hladím bříško, tak se mi boulí právě pod rukou, jakoby se chtěla přitulit a nechat pohladit. Je to tak roztomilý!!!!!!

Tak se všechny opatrujte a ať nám to utíká tak, jak potřebujeme.

Mishicka 35.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.03 19:45

Ahoj, taky dnes už podruhé,

Mishičko, představ si, že jsem Tě s tím kolotočem předběhla a náramně si to veledílo musím vychválit. Děkuju Ti za dobrej nápad. Nedalo to tolik práce a efekt je super, hlavně, aby to moje dítě taky jednou ocenilo:-). Můžu přispět typem barvy, kterou jsem na to použila, BISIL ? silikon ? akrylátový email. Sice se to ředí smradlavým ředidlem, ale prodavač se dušoval, že po vysmrádnutí je to vhodný pro děti a na plechovce je namalovanej dětskej atest, tak snad nekecají?
Já kočárek taky zatím nemám, jestli Tě to uklidní, a začínám z toho být lehce nervozní? ale zase mám od Tebe 2 týdny k na shánění navíc, když všechno půjde, tak jak má. Do jakýho bazaru plánuješ vyrazit?
Jo a ještě jsem chtěla napsat všem, co máte křeče do nohou, že mě můj doktor řekl, že mám pít hodně minerální vody Magnesia a musím uznat, že to funguje, obešla jsem se zatím bez hořčíku v tabletách. Nevím, jestli už to tu některá z vás nedoporučovala?
Mikisko,držím Ti palce, abys ještě těch pár týdnů vydržela, třeba to jsou opravdu jen pocity. Dej nám zítra vědět, jak jsi dopadla na kontrole v porodnici.
Opatrujte se,Jolana

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.03.03 07:45

Ahoj holky!!!!!!!!!!

jejdááááá, tak vy už skoro rodíte, no já padnu...........

Ještě pěkně přemluvte ty svoje zlatíčka, ať tam u vás v bříškách vydrží tak aspoň 2 - 3 týdny, pak už můžou vykouknout, takže správně děláte, když máte nožky nahoře a zmrzlinku před sebou, ona těm našim drobátkům tuze chutná. V neděli mně na ní přepadla taková chuť a doma žádný zásoby, že jsem nebyla líná si pro ní speciálně dojít a pěkně jsem se jí teda podívala na dno…

Tak my taky kočárek ještě nemáme, pořád nevím jakej a v sobotu jedeme do Prahy do toho Babysparu a do bazaru na Černým Mostě, tak uvidíme, jestli by se nám tam něco nezamlouvalo.

No, Mishicko, 15 balíků plín, tak to jste za vodou na prvních pár týdnů, možná měsíců, co???
Kam to ale dáváte??? já jsem zatím pro ty všechny hromadící se pidivěcičky vymyslela dobrou schovku pod postelema, tak to tam teď všechno hážu, ale chceme taky o víkendu pořídit tu zásuvku pod postel, aby to u nás přece jenom vypadalo trochu kulturněji…
Jolano, no ty jsi teda rychlík s tou výrobou kolotočue, já mám jaksi pořád na všechno čas, no abych se nedivila, jaký jsi dávala na ten kolotoč hračky, taky z Ikei??
Já se rozmýšlím, jestli mám ušít nebo taky nějaký koupit…
Mishicko, kolik tak stály ty plyšáci v Ikee a nejsou moc velký???

Tak já musím jít něco pracovat, tak sem dneska možná ještě mrknu.

Jo, holky, taky byste mohli pomalu, ale jistě napsat ty svoje termíny porodu, ať víme, na který miminko se těšit a na koho, kdy přibližně myslet!!!!

Mějte se holčičiky krásně

eržika, 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.03 08:24

Ahoj Eržiko,

zvířátka jsem použila z OD IKEA, měla jsem je nakoupený předem, takže ten nápad bx pro moje zásoby jako dělanej :-)
Jsou tak 7cm velký a jeden myslím stojí přes 20 Kč.
Jakej bazar na Černým Mostě??
 Jolana

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.03.03 13:17

Ahoj Jolano a ostatní!

Díky za info o hračičkách, snad se ještě do Ikei před porodem dostanu, když ne, tak něco ušiju (stihnu- li to).
Ten bazar na Černým Mostě je na straně druhý než je Makro, ještě jsem v něm nebyla, ale holky tady - Zdenka, mi dali typ (a myslím, že v něm byli buď Mikiska nebo Mishicka, už nevím přesně která) a taky už jsem o něm slyšela od kde koho, tak to chci omrknout, mají tam snad všechno možný, nejen kočárky, autosedačky a tak, ale třeba i rychlozavinovačky a jiné…
Pošlu Ti w. adresu na jejich stránky (www.kocarky.euweb.cz), je tam otevírací doba a mapka, kde to přesně je, já jsem si jí taky vytiskla, takže to podle ní určitě najdem. Tak pěkné nakupování a vůbec i všechno ostatní přeje

Eržika

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.03.03 14:31

Ahojky holčičky,

tak já už mám kočárek!!!!!!!!!!!! A taky autosedačku!!!!!!!!!!­!! A taky podprsenku!!!!!!!!!!­!!!!! A noční košili!!!!!!!!!!!! To se nám to krásně podařilo všechno vyřídit při jedné cestě, i papíry do práce a na sociálku už jsem odevzdala, takže teď už mám klídek, že to nejdůležitější je vyřízený, uf.

Jolano, blahopřeju k výrobku - stejně má člověk vždycky větší radost, když si něco takovýho vyrobí než koupí, že jo? Byli jsme dneska nakonec jen v jednom bazárku na kočárky - Na Korábě, ul. Krejčího 4, Praha 8 (www.bazarnakocarky.cz) a tam jsme koupili kočárek i autosedačku. Jinak jsem se byla podívat dřív i v bazárku na Čerňáku (www.kocarky.euweb.cz) a tam měli taky velký výběr. Nakonec jsme teda koupili klasický hluboký kočár za 2.400,–Kč (včetně peřinek a tašky) s tím, že až z něj Barunka vyroste, tak ho zas prodáme a koupíme nějaký lehký sporťák. Původně jsem uvažovala o nějaké kombinaci, ale zjistila jsem, že jsou docela těžké, takže jsme to nakonec rozhodli takhle. No a autosedačku mám Chicco, vypadá jak nová a i se stříškou byla za 1000,–Kč. Takže teď z toho všeho odstrojím ty látkové věci a dám to vyprat a bude hotovo.

Eržiko těch plen je teda fakt slušná hromádka :-) Mám je nacpaný všude možně i nemožně, ale doufám, že se nám tu brzy odlehčí, až budou ty skříně. Postele jako úložný prostor jsem taky využila, my máme takový ty vyklápěcí, takže tam vždycky něco naložim dovnitř a pak na tý posteli ležim aby se to spláclo. Ty hračky z IKEI jsou velký asi jak píše Jolana - myslím že mám klokana, prasátko, ovečku, pejska, slona a ještě nějaký a stály myslím 28,– á ks.

Jinak ještě k těm bazárkům, ve všech, co jsem byla mají i oblečky, hračky, postýlky, autosedačky, přebalováky - no prostě opravdu snad všechno, co můžeme potřebovat - i to co ne. Taky už jsem tam docela nakoupila pár hadříčků, ale spíš na větší mimi. A taky nějaký dupačky na léto, myslím, že na doma nebo na chatu, kde přes léto doufám budeme, to bohatě stačí a rozdíl 100,– Kč v ceně je hodně znát. Navíc tyhle malé věci jsou často skoro jak nové, protože z toho mimina rychle rostou, takže to ani neotahají. Samozřejmě je třeba to probrat, ale to je stejný, jako v dospěláckym sekáči. Někdy se dají najít opravdu nádherné kousky, chce to jen se snažit.

Uf, já mám příšernej hlad, takže jdu omrknout ledničku a něco si vyrobím, pak budu chvilku asi klimbat u televize a večer hurá do účetnictví. Tak se mějte moc hezky a užívejte si přípravy věciček pro mimi, já už se taky těším na praní.

Mishicka 35.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.03.03 14:34

Tak ještě jednou já,

Mikisko, doufám, že jsi dobře dopadla v Podolí v poradně, když budeš mít náladu, tak napiš, jak to tam probíhalo, hlavně jestli jsou tam opravdu takový čekačky, jak se říká. Já jsem objednaná na příští úterý, tak aspoň budu tušit, do čeho jdu.

Díky

Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.03 15:14

Ahoj holčičky,
hlásím se do zprostředkovatelské služby mezi Vámi a Judynou. Vrátila jsem se z dovolené na horách a nejprve bych moc chtěla poděkovat Eržice za přáníčko k mému svátku!
Dnes jsem tedy pro Judynu všechny příspěvky z Mikisky deníčku vytiskla,odnesu jí je domů a ona zase napíše a já to přepíšu.
Jen si Vám musím postěžovat, že mám dneska po telefonátu s Judynou takový malý třes žaludku - říkala,že musí chodit častěji na „větší případ“ na WC a Deborka je asi z toho vyčerpaná, že tolik nebubnuje. Tak snad to není nic zlého,já Vám zítra dám vědět.
Mějte se pohodově, i když venku (alespoň u nás) chybí sluníčko.
Liliana-maminka Judyny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.03 21:56

Ahoj maminky,jsem na začátku šestého měsíce,takže se již rozhlížíme po kočárku a máme velké dilema,líbí se nám dva modely,mezi nimiž se nemůžeme rozhodnout.Kocarek ZEKIWA má naprosto dokonalé odpružení,u žádného jiného jsme tak perfektní odpružení neviděli,a to jsme těch kočárků otestovali hodně,ale je velice nízko nad zemí,musela bych se s miminkem sakra hodně ohýbat.Kočárek značky BEBECAR nemá ani zdaleka takové měkké pružení,ale má natáčecí kola a hlavně mnohem přijatelnější výšku.Já preferuji ten vyšší,protože si myslím že manipulace s miminkem je pak mnohem snadnější,přítel mne přesvědčuje že je důležitější pružnost.Nemůži se stále rozhodnout,ráda bych znala názory ostatních maminek které mají již nějaký ten kilometr s kočárkem najetý.Děkuji všem.Šárka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.03.03 07:34

Ahoj holky, dneska jenom krátce!

zprostředkovaně pozdrav pro Judynu, ať se ty střeva, co nejrychleji vzpamatujou a nezlobí, aby měla Deborka co nejvíce klidu na tanečky a bubnování.

Šárko, s kočárem ti já teda rozhodně neporadím, samy ještě tápeme a nemáme vybráno, ale možná zkus napsat do deníčku k maminkám, ty už by mohly předat zkušenosti- buď k Vrabčákovi - to jsou maminky pokročilejší nebo k Veronice s Adámkem.
Měj se a zdařilé rozhodování ti přeje

Eržika, 31.t.

Všechny vás moc zdravím!!!!!!!!!!!!

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 05.03.03 10:01

Ahoj těhulky,

tady se hlásí Anička - trošku jsem zanedbávala psaní, ale teď už se to snad zlepší.

Ohledně kočárku jak se tu probírá - my máme taky jen hluboký (půjčený od kamarádky po ročním chlapečkovi) a pak budeme kupuovat něco sportovnějšího. Mně ty kombinace přijdou děsně drahý a taky těžký a ještě mě odradila zase jiná moje kámoška, která koupila trojkombinaci asi za 15.000,–- Kč a po třech měsících jí praskla rukojeť !!!

Nevíte, kdy se má kupovat ta kojící podprsenka?? Jsem v 31. týdnu a zase mi začala prsa narůstat tak abych se do ní pak vešla ??

Jinak co se týká výbavičky máme snad všechno jen zbývá vanička a tu už mám vyhlídnutou , zamluvenou tak jen koupit. Máme však jiný problém - rekonstrukce dětského pokoje se děsně vleče a mě už přepadají depky, že nestíháme. Máme byt 3 + 1 s vystěhovaným jedním pokojem do těch ostatních takže šílený čurbes a ještě asi 14 dní takhle budeme, tak ani ještě neperu a nežehlím, protože to nemám ani kam dávat, ach jo:( Ale zase to bude mít mimísek krásný - už je žlutě vymalováno, teď jen dodělat drobnosti (bodová světla apod) a uklidit.

Taky Vám musím popsat poplach, kterej jsem stropila u mého pana doktora v pátek. Ve čtvrtek večer jsme šli s manžílkem na večeři se známými, přišli domů asi kolem 23,00 a já zjistila, že špiním, sice málo ale i tak. Tak jsem zalezla do pelíšku, nohy a pánev nahoru. Asi to pomohlo, protože ráno už se nic neobjevilo, ale já byla tak vyděšená a mimo, že jsem hned ráno letěla k doktorovi. Ten mě vyšetřil i UZV udělal a řekl, že jsme oba v pořádku , mimi se má dobře, CS stále 0 a že mám asi málo vitamínu C a praskají mi žilky na čípku. Tak teď baštím kromě Mamavitu, magnézia a železa ještě i vitamín C. Jsem hjak chodící lékárna, ale hlavně, že jsme o.k. UFFFFF. Jen mě mate, že ještě není mimísek hlavičkou dolů - nevíte někdo, kdy se tak asi otáčí?? On se tedy otáčí , ale vždycky se otočí zase spátky hlavou nahoru.

Včera jsem byla na další hodině předporodního kurzu a byli jsme se podívat na porodním sále, tak už snad tuším co nás čeká.

ERŽIKO, závidím Ti, že nepřibíráš , jámám už + 9 (10) kg a mám z toho depku. Při mých 157 cm výšky to je děs. A k tomu mám chutě na sladký, ale jak jsem zjistila, tak to nejsem sama:)

Pozdravuju JUDYNU a přeji co nejrychlejší uzdravení .

A ještě musím připojit jednu optimistickou zprávu, která potěší - kamarádce se v pondělí narodila holčička Anetka 50 cm 3,20 kg a představte si, asi 6 hodin přecházela po bytě, že jí není nejlépe, pak si řekla, že by to asi faktuž byl porod? Vzbudila manžela, odjeli do porodnice a za 90 min po příjezdu byla malá na světě, prý úplná pohoda. Nejvíc mimo byl tatínek:)))

Zatím se mějte krásně i přes pošmourné opčasí

Zdraví Anička (30. + 1)

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.03.03 13:24

Ahoj holky!

Aničko, tak já přibírám statečně, ale vypadá to, že mám málo, protože jsem do 5. měsíce neměla nahoře nic, ale to já ještě všechno doženu, nemám obavy a vypadám už opravdu krásně těhotně.
Jak to ta kamarádka s tím rychlým porodem, prosím Tě, udělala?? Zdá se mi to absolutně neskutečné...­..O tom se mi může zřejmě jenom zdát. Já se raději psychicky připravuju na porod v délce 16 - 20 hodin, abych pak nebyla překvapená, ale stále jsem ještě ve fázi, kdy se na něj hodně těším, je fakt, že jsem se ještě nebyla podívat v porodnici na sály (to jdeme až v dubnu na přípravu), tak mně to těšení možná potom přejde.
S dětským pokojem bych si teda nedělala žádný starosti, stejně ho ze začátku drobeček nebude potřebovat, ne? a bude spát s vámi. Ikdyž já už taky často chytám rapla, že nic nestíhám, a že to absolutně nestíháme připravit, vyprat, vyžehlit, nakoupit, mám to tak naplánované asi do toho 40.t., tak každý den domlouvám drobečkovi, že u mně prostě musí chca nechca vydržet až do termínu. Tak zatím nám dělá mímonko naše velikánskou radost, překrásně kope, dokonce si teď obrátil režim a hlásí se nejvíc přes den, a večer a v noci je docela klid, tak by si to mohlo pamatovat a praktikovat i v době po porodu. já jsem byla na UTZ ve 29.t. a už byl hlavičkou dole, ale podle mně tam mají pořád ještě dost místa na ty svoje skopičinky a akrobatický kousky, takže si myslím, že se i tobě včas přetočí. V knihách myslím, že píšou, že se přetáčí hlavičkou dolů tak do toho 32.t., ale někteé i prý později nebo dokonce i před porodem.
Kojeneckou podprdu jsem taky ještě nekupovala, prodavačky mi radily až před porodem, tak se chystám tak v tom 37.t. (Je ale fakt , že mám jednu starší po sestře, takže kdyby bylo něco akutního dřív, tak bych měla aspoň něco).

Jinak se Aničko a ostatní opatrujte, kdo má mít nožky nahoře a nic nedělat, tak ten ať to pilně dodržuje a zatím papapáááááá

Eržika, 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.03 13:43

Ahoj Aničko!
Co se týká kočáru,tak já mám čtyřkombinaci za 7000 a je absolutně perfektní.Bohužel nemáme u násžádné bazary,abych si mohla koupit hluboký a potom sportovní jak to tu dělají holky,ale jsem z malého města a do Brna to mám 30km,tak jsem to řešila takhle.

Jinak holky,včera jsme byli na UZV,mimi je v pořádku,hlavičkou dolů,o týden menší takže druhý termín porodu mám místo 3.5 až 10.5.,takže je to přesně podle mých soukromích výpočtů,tak se Eržiko budem asi fakt předhánět,no to bude prča hi hi hi.
No teda s těma tvýma 6.kilama,tos mě teda pěkně Erži rozhodila,asi bych měla přestat žrááát.

Aničko,ta kojící podprsenka se má podle chytrých knížek kupovat nejdříve ve36.týdnu a to o 2čísla větší(holky kupují o 1číslo větší,tak já to tak koupím taky,každopádně s tím počkej,budeš potřebovat 2-3 a není to zrovna levné).

Jinak Judyně přeju taky rychlé uzdravení a všem takový porod,jako měla kamarádka Aničky.

Jo ještě musím napsat,že jsem se včera neudržela a nakupovala jsem jak zběsilá,plinky, bodýčka přebalovací podložku,olejíčky a takový miloučký blbůstky,no hrůza nechala sem tam 3000 jen to fiklo a to nemám zdaleka takový zásoby,jak ostatní,ale já mám ještě čas,zato vy holčinky to máte skoro všechny za pár,co?Jůůůůůů jak já vám závidím.
Aničko miminko se může otočit hlavičkou dolů i dva týdny před porodem,tak si s tím vůbec nelam hlavu.

Jo, dneska ráno volal švagr,že taky čekají mimi(21.10.),tak bude mít babička trochu narváno-hihihi.

Holčičky mějte se a opatrujte moc drobečky(já jsem z toho UZ celá pryč,protože naše mímo zrovna něco přežvykovalo a bylo to tak krásně vidět,až sem měla cvrčky v očích).
No vždyť to znáte,je to prostě úúúúúúúžasný.

Tak papapa zdraví
Zizi

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.03.03 14:35

Ahoj!

Tak ještě jednou já. Jenom jsem našla, že mám v oblíbených uložený článek s cvikama na přetočení miminka, tak ho posílám, kdyby se někomu, třeba Aničce hodil.
 Eržika

Některé z vás jistě trápí, že se blíží porod a miminko se stále ještě neotočilo a je hlavičkou nahoře.

lehnout na záda a vyvýšit pelvis asi o 30 cm, aby byl o tolik výše než je hlava. V této pozici setrvat alespoň 5 minut, nejlépe 10 min. ale ne více než 15 min. Opakovat 2× denně. Pokud ucítíš, že se miminko otočilo tak honem vstát, jít do podřepu s roztaženýma nohama co nejvíce od sebe ať má hlavička miminka možnost se co nejvíce posunout do pelvisu.
Snažte se při tomto cvičení nemít prázdný žaludek. (Je dokázáno, že tyto cviky samotné pomohly k otočení dítěte v 88 - 96 %, pokud byly prováděny od 32 týdne.) Já jsem se pokládala na žehlící prkno.

dále jsou zde taktiky, které sice otočení nezaručí, ale za pokus to stojí.
Např. Snažte se své dítě „přemluvit“ aby se otočilo. Poproste partnera, aby mluvil na miminko a to směrem dolů k pelvisu a třeba dítě bude následovat jeho hlas :o) Nebo zapněte sluchátka a přiložte je s nějakou poklidnou muzikou k bříšku.
Co takhle ve tmě začít svítit na bříško baterkou a to směrem dolů opět k pelvisu, je dokázáno, že děti v bříšku vnímají světlo, takže třeba bude zvědavé a bude následovat.

Musím říct, že jsme vyzkoušeli všechno a dost jsme se u těch posledních bodů nasmáli :o))

Dále jsem vyčetla ale sama nezkoušela, že pomáhá představování si miminka, jak se otáčí. Taková relaxace pomocí samohypnózy, kdy se uvolníš, zaujmeš pozici na všech čtyřech, jako číča a zhluboka nadechnout, vydechnout, soustředit se na miminko, představovat si ho jak asi v tom bříšku hajinká a představovat si, jak se pomalinku otáčí do správné pozice…

No a pokud máš dost odvahy a nebojíš se, tak mi i radili dělat stojky a to v bazéně (nikdy ne na suchu) a to tak, že chvilku plaveš, potom udělat asi 5× stojku po sobě.

My jsme zkusili reflexologii. Ta má dobrou pověst jak u otáčení KP (konec pánevní) miminek, tak vyvolávání přenášených těhotententství stejně tak jako akupunktura nebo hypnoterapie. Reflexologii mi ale doporučovaly samy porodní asistentky a je opravdu velmi účinná. Mě stimulovala body na malíčku u obou nohou a to teplem z takové tyčinky, jméno už bohužel nevím, něco jako moxa, bylo to trochu nepříjemné, ale zvládnout se to dalo.
No nám to nepomohlo, možná hlavně proto, že já už byla v 39 + 4 týdnu těhotenství?! když mi oznámili, že mám dítě KP.

Četla jsem, že to sice není tak časté, ale i během první doby porodní může dojít k otočení miminka tím, jak jej stimulují kontrakce a to za předpokladu, že ti ještě neodtekla plodová voda a miminko není příliš velké a tudíž má dost místa na kotrmelec.

Doktoři by ti mohli nabídnout external cephalic version, která se provádí kolem 37. týdne těhotenství a je to vlastně manuální otočení miminka pomocí hmatů přes bříško.

A to za předpokladu že jsi neměla nebo nemáš:

vaginální krvácení
placentu, která překrývá nebo je blízko vag. čípku
velmi malé dítě
velmi nízký obsah plodové vody
abnormální puls miminka
předčasné prasknutí plodového vaku
dvojčátka :o)

K úspěchu naopak napomůže i to, že se jedná již o druhé těhotenství. Úspěšnost externální verze je uváděna okolo 65 %.

Rizika externální verze zahrnují:

předčasný porod
předčasné prasknutí plodové vody
velmi malá ztráta krve buď matky nebo dítěte
distres miminka vedoucí k porodu císařským řezem
nebo následné otočení dítěte zpět do polohy KP Přestože rizika při otočení jsou malá, někteří lékaři dávají přednost externální verzi neprovádět.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 05.03.03 18:42

Ahoj holky,
taky vás moc zdravím a protože jsem se odhodlala poprvé vám něco napsat, tak vám napřed napíšu asi něco o sobě. Teď budu začínat 29. týden a číst si vás chodím už od té doby, co byla Mikyska, tak jako já dnes. Jen jsem nebyla schopná dříve něco napsat. Opravdu to tak strašně utíká a ještě víc od doby, co si chodím číst na emimino. Než si vás stihnu přečíst (ne, že bych to neuměla, ale strašně mě bolí záda), tak už je tam nový týden a další čtení. Tak to pořád odkládám, až si ze mne dělali doma srandu, že pak jen napíšu: Už jsem porodila! A to se kvůli všem možným rizikům už od začátku válím doma, protože jsem na tom trochu podobně jako Mischel jen s tím rozdílem, že první polovinu mi hrozil potrat a druhou mi zase tvrdne bříško, takže taky přemlouvám mimi, ať se pořádně drží a je schované ještě v teploučku. Čekám už 2. dítě, tak v něčem už mám proti vám ostatním trošku zkušenosti, i když po šesti letech jsem spoustu věcí zapomněla a taky pokrok dělá své, ale hltavě čerpám i ty nové info od vás. Třeba k těm vložkám do podprsenky, jsem stoprocentně pro jednorázové, protože se mi zdají být hygieničtější a když mlíko ze začátku teče trochu víc, tak si pamatuji, že mi byla i plenka dobrá. Samozřejmě na doma, pak se to časem ustálí a vložky už nejsou třeba. Taky k plenkám - po mých zkušenostech jsem rozhodnutá používat jednorázovky, protože to co maminka stráví času s jejich praním a žehlením je lepší věnovat svému odpočinku nebo hraní s mimiskem. U malé jsem asi čtvrt roku stále přebalovala, vyvařovala a žehlila a na léto jsem přešla kvůli horku, aby se nezapařila, na jednorázovky a od té doby už mne nikdo nepřinutil vrátit se zpět k látkovým i Lucinka byla rozhodně spokojenější. Taky si pamatuji, že kosmetika Nela Batole je vyhlášená tím, že nevyvolává žádné alergické reakce, taky jsem ji používala a byla jsem moc spokojená. Sama mám ekzém, takže jsem se snažila malou nedráždit a zatím to vyšlo.
Až na to, že vám závidím, co všechno můžete dělat (já nesmím skoro nic, ale přesně jak psala Mischel, je to strašně těžké neudělat aspoň takové drobnosti jako naplnit pračku a tak podobně…), tak jsem na tom stejně jako vy ostatní. Jím za dva, někdy myslím, že i za víc hlavně ty oplatky na kterých jsem už závislá, sladké jídla a tak dál, však víte. Od začátku jsem přibrala už 11 kg a mám trochu obavy, že přesáhnu i 20 kg. Při prvním těhotenství si pamatuji, že jsem měla pořád váhu podle knížky a nakonec bum a jela jsem do porodnice s 19-ti kily navíc. Ale po zkušenostech kamarádky, která přibrala při každém dítěti (má 2) okolo 30-ti kg, se přestávám váhou zabývat, protože dnes je kost a kůže. Takže jezme dokud to máme dovolený. Tak napoprvé by to mohlo stačit. Moc vám všem přeji vše nej, nej, nej, ať jste hlavně všechny zdravé a miminka nejspokojenější. Taky mám v bříšku fotbalistu, měl by to být kluk, tak všechny společně zdravíme. Ahoj Lenka, 29. týden.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.03.03 20:09

Ahoj holky,
nejdřív k těm jednorázovkám, balení za 199,– jsou mini po 40ks a midi po 35ks. Dvojbalení jsem viděla jinde asi za 430,–.
Mikisko, zas tak pečlivýho doktora nemám, napsal mi tam jen to jedno číslo, graf mám prázdnej. Napiš, jak jsi na tom, až budeš po poradně, já jdu zítra, tak jsem na to zvědavá. Taky mám poslední dobou takový divný pocity, teda spíš myslim to, že cítim spodek břicha. Asi je to tim, jak se to povoluje. No, uvidíme, co zítra pan doktor.
Mishicko, napiš, jak si spokojená s Lavetou, mám taky katalog, ale nic jsem neobjednávala. Když mi přišel, už jsem měla skoro nakoupeno, takže si objednám nějaký ten obleček až uvidim, jak Kubíček poroste. Obšlehla jsem ale ten polštář na kojení, mám nastřiženo, jen to sešít dohromady. Holky od Johanky ho chválily, rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Je docela drahej stojí kolem 500,– Kč, ušití mě přijde asi na 160,– Kč.
Jolano, díky za tip s tou Magnesií, já mám taky občas křeče, ale Magnesium neberu. Zkusim tu vodu, jen jí musim vybublinkovat, nesnášim bublinkový vody.
Taky začínáte být, holky, unavený? Já jsem nějaká vyčerpaná i po menší námaze. Jak zvládnu porod, když mi přijde, že musim často odpočívat? Doufám, že ta síla přijde sama, až bude třeba.
Mějte se fajn a bacha na bacily.
Káťa, 36.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.03 21:47

Ahoj holky,
prosím o radu, mám na Vás dvě otázky.
O těhotenství: Kdy dr. měří pánev?
Babystar: Mají tam i oblečení pro těhotné?
Díky moc Evka 17+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 09:58

Ahoj Evi!
Mě měřily pánev myslím v 19.týdnu.
 Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 12:42

Ahoj všechny Mikisčiny těhulky!
měla jsem Vám vyřídit pozdrav od Judyny už včera, ale bohužel nám v práci nešel internet, tak tedy až dnes - je jí už podstatně lépe, tak snad jsou bacily ze střev pryč! Kdo ví, možná se dnes vypraví i dokonce k sobě do práce, aby vrátila klíče.
Hezky si užívejte čtvrtek - zdraví Liliana

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 06.03.03 14:48

Ahoj holky,
všechny vás moooc zdravím nějak jsem nestihla na internet ani mrknout jak už tady někdo psal únava je hrozná věc. Jenom krátce.
V úterý jsem teda byla v Podolí na kontrole vše je O.K. hlavička už prý sesedá dolů a na tvrdnutí bříška už v tomto stádiu těhotenství prý nic nedávají a doporučují pouze klid a nohy nahoře. Zítra už je zase pátek takže vám tu návštěvu pěkně popíšu v deníčku. Takže jsme v pohodě moje pocity to už asi začínám blbnout.
Zdravím Judynku je moc fajn, že máme informace od maminky taky tě moc zdravím.
A taky vítám novou pisatelku Lenku.
Takže zítra papa
Mikiska

vega1
Nováček 1 příspěvek 09.03.03 19:20

Ahoj, tak se vám po týdnu zase hlásím, tentokrát už s 5denním miminkem.

Vyšlo nám to krásně na 3.3.2003, takže pěkné datum. Máme 52 cm a 3,24 kg, takže nám předpověd ultrazvuku vůbec nevyšla ( měla být na dolní hranici normy).

Jinak porod trval celkem 8 hodin, když přičtu malé pobolívání bříška, jinak s bolestmi 5 hodin.

Zdravím všechny maminky s blížícím se termínem a přeju jim všechno nej.

Ahoj Vega

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 09.03.03 23:19

Vego!
Blahopřejeme k Natálce a krásnému datumu narození :o)
Byl porod nakonec spontánní nebo jste museli do nemocnice na „vyhánění“ ? :o)

Až budeš mít chvilku, tak se těším, že se zase někdy sejdeme na chatu a já se dozvím, zda ti už došel „svítívák“ od Rendy (Maje). :o))

Opatrujte se holky, přejeme vám hrozně moc zdravíčka žádné prdíky.
Ještě jednou velikánská upřímná gratulace!!

Ed a pupík 12 tt (na chatu Tessa)

Vložit nový komentář