Reklama

Mikiska - 33. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, tak tu máme zase o týden víc. S manžílkem jsme byli na dalším předporodním kurzu, který se týkal šestinedělí a kojení. Tak mám zase další informace. Mám pocit, že už snad všechno vím alespoň tedy teoreticky uvidíme jak to bude v praxi. Už se skutečně blížíme ke zdárnému konci. Bříško stále roste a pěkně se vlní což je myslím moooc dobře.

V pondělí jdu na kontrolu a myslím, že k mému lékaři už naposled. Tak jsem zvědavá jak je mimísek veliký a taky se ještě chci zeptat jestli to opravdu bude kluk. Já se mám celkem dobře až na bolest zad a hlavně ta žáha už mám pocit, že mi ty cucavý bonbóny přestávají pomáhat. V noci nespím a to proto, že mi ta žáha až zvedá žaludek nejraděj bych spala ve stoje. No bohužel si to musím vytrpět. Už se strašně těším až bude mimísek na světě. Moc se na něj těším neustále okukuji jiné miminka třeba když jsme na procházce v parku, někdy musím vypadat asi jako uchyl, vidím kočárek začnu se culit a čumím do něj no jako ten uchyl. Doufám, že se maminky neurazí, ale já si nemůžu pomoct.

V sobotu si jedeme koupit kočárek hurááá, ale radši ho nechám u mamči, sice nejsem nějak extra pověrčivá, ale stejně ho radši doma mít nechci. Příští měsíc už musíme dokoupit vše potřebné co kdyby mimísek chtěl na svět dříve ? A taky bych měla začít prát a žehlit oblečky manžílek má strach, že kdyby to náhodou na mě přišlo dřív, že by musel během těch 4 dnů co bych byla v porodnici všechno vyprat a vyžehlit. Ne že by to nedokázal, ale asi by z toho byl pěkně na mrtvici a navíc znáte to chlap a takovéhle práce, i když v dnešní době už je to o něco lepší, ale pořád si myslím, že je to naše doména a ne mužská. Tím tedy nechci nikoho urazit, hlavně ne jmenované pány, samozřejmě, že výjimky potvrzují pravidlo, ale u nás doma jsme tak trochu ještě ze staré školy alespoň co se týče domácích prací. Stejně jako já nevyměňuji zásuvky tak manžílek nežehlí.

Včera jsme do 3 hod. do rána rozebírali výchovu dětí, bylo to moc fajn i když manžílek ráno pěkně bručel, že musí do práce, ale myslím si, že je to lepší než kdybychom byli oba mrzouti a ani by jsme si neuměli popovídat. Pro mě je to hrozně důležitý, myslím si, že vztah hlavně funguje na komunikaci, povídání do rána jen tak v posteli po devíti letech soužití, to je dobrý ne ? Zkonstatovali jsme, že nás čeká to nejtěžší na světě vychovat dítě. Tak pevně doufám, že se nám to podaří udělat správně, i když růžově si to taky zase nemaluji každý dítě má něco proti výchově svých rodičů vlastně i já. Takže se asi nikdy úplně nezavděčíme stejně jako naši rodiče.

Tak holčičky přeji vám krásný víkend moc se opatrujte. Užijte si svatého Valentýna pokud ho tedy slavíte a buďte na své milující polovičky hodné.

Mikiska


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Deni
Nováček 9 příspěvků 17.02.03 09:36

Ahojky Mikisko,
jééé ty se máš, že už se ti to takhle blíží. Já jsem zatím v 27.týdnu a už se nemohu mojí malé Giulie dočkat - no ale radši ať si ještě hezky počká v bříšku než přijde její čas - maminka holt musí být trpělivá :)) Tenhle týden je prvnáí nepracovní - konečně se mi podařilo rozloučit se definitivně s prací a nemusím už tedy jezdit mých 130km denně - huráááá !!! Ono už to s tím mým bříškem ani moc nešlo. Co se týče vlnění, tak se tam ta moje divoška asi pořád tančí, neboť mi připadá, že spí velmi zřídka a krátce a jinak je pořád vzhůru. Někde jsem četla, že jak se děťátko chová v bříšku, takový bude mít i režim po narození - tak to se máme docela na co těšit :) - teda spíš já, neboť moje drahá polovička na nás bude vydělávat. Dneska jdu odpoledne na ultrazvuk, tak se na Giuli moc těším - asi poprosím pana doktora, jestli by mi ji nenahrál zase na video.
Takže Mikosko i ostatní skoromamči -opatrujte se, užívejte sluníčka, pokud u vás svítí tak hezky jako mne za okny a hlavně pište,
pa Deni

 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 17.02.03 11:27

Ahoj holky,

odskočila jsem si k Vám od Boule, chtěla bych se zeptat, kdy se Vám začaly vlnit bříška - pohyby lehce cítím už asi tak 3 týdny, víc kupodivu v práci než doma, tak už se strašně těším, až to ucítí taky manžel (zatím furt nic). Tak se ptám jenom tak orientačně, kdy to má asi tak čekat.

Všem Vám strašně moc přeju, ať jste všechny v pořádku, ať se Vám všem vyhýbají chřipkové bacily a mějte se moc hezky.

Lucka, konec 19. tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 13:24

Ahoj,já měla pohyby v 19.týdnu a pořádně mimi kopalo kolem 22.týdne.Je to fakt úžasný,už se nemůžu dočkat až to bude na světě.omlouvám se za chyby,ale jsem tu poprvé a vůbec poprvé něco píšu,tak se to musím napřed naučit.Ahoj Radˇáček 30.tt

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 18.02.03 07:33

Ahoj holčinky!

Tak se jenom na skok hlásím, že jsme v pořádku a máme se stále krásně.

Ve čtvrtek jsem byla na kontrole, vše v pořádku, dokonce už mi dělal ten poslední UTZ, takže jsem naše mímonko i viděla - hurááááá, ale bohužel teď si počkám až ho zase uvidím až dio porodu.
Drobeček vážil asi 1100 g, takže krásně roste a míry podle UTZ odpovídají asi tak termínu dle PM, takže stále začátek května. Jenom bříško má nějaké menší, ale to prý nevadí, že je to měkká tkáň a nejde to přesně změřit. Taky drobeček dělal cavyky a nechtěl si nechat změřit hlavičku, mrskal sebou jak rybka, doktůrek ho tam naháněl po celém bříšku a já jsem se tomu smála, nakonec ho dohnal, změřil, porovnal a vše v pořádku.
Taky jsem se sním bavila o porodu, říkala jsem, že jsem stále ještě ve fázi, kdy se na něj moc těším, tak z toho měl radost, že je to dobře a půjčil mi zase nějakou knížku, kterou jsem ještě neznala: Partner u porodu, tak už jí pročítám, přítel zatím odmítá se vzdělávat, že počká až na tu předporodní přípravu v porodnici a pak se uvidí.
Taky jsem si dneska poprvé dala své těhotenské lacláče - krásné riflové, koupila jsem si je, když jsem šla ve čtvrtek z poradny, abych si udělala radost, že to všechno tak pěkně probíhá. Ale stála jsem tam v kabince snad hodinu a dokola si zkoušela manžestrové a tyhle riflové a nemohla se rozhodnout, no jsem holt váha…
A taky, ikdyž už bříško roste viditelně každý den, tak mi v těch lacláčích zase kamsi zmizelo - ne teda úplně, ale musím říct, že oproti normálním kalhotám jsou snad 100× pohodlnější.
Taky jsem zdárně absolvovala poměrně náročný cestovní víkend, v pátek za kamarádkou do Pardubic a společně pak v sobotu do Olomouce, v neděli zpátky domů…Krásně jsme pokecali, rozbrali vše možné a nemožné, pohráli si s ročním krásným klučíkem a hlavně jsem načerpala zase spoustu užitečných informací o porodu, kojení, výbavičce a tak........

Takže teď už zbývá jenom to všechno připravit.
V práci mně to začíná lehce štvát, protože nic nestíhám, dokonce ani na emimino už nemůžu denně mrknout a to je nejhorší, už nastoupila další síla po mně, takže musím zaučovat a je to jakési naročné.....Tak to snad v tom březnu ještě nějak vydržím, však to letí strašně rychle.

Pokusím se sem mrknout co nejčastěji, aspoň dát zprávu, jak se nám daří a co nového.....

Mikisko, já si teda svýho přítele nedovedu představit, jak by pral a žehlil (takže ti tiše závidím), kdybych to já nestihla, tak tuším, že by povolal skorotchyni, aby to udělala za něj.......Tak doufám,že to drobeček s příchodem na svět vydrží až do toho května a já si to v dubnu stihnu v klidu sama nachystat. Já už se na to tak těším!!!!!!!!

Lucajdo, já pohyby cítím od 17. t., pořád to byly takové větší či menší bouličky, ale jako vlny, které to jsou teď, bych řekla , že začali tak někdy kolem 24. 25. týdne, ale určitě to nevím.

Tak se mějte pěkně
moc vás zdraví
Eržika,29.t.

 
Myska3
Povídálka 29 příspěvků 18.02.03 12:11

Ahoj holčiny,
tak nám to nějak moc rychle letí. U mě sice není nic nového,akorát to,že mi to břicho roste nějak moc rychle.Minulý týden mi manžel říkal,že mi roste jak o půlku fotbalovýho míče za den,ale to není tak moc,je to menší,ale už mi vadí při zavazování bot. A taky jsem se rozhodla,že schody v baráku taky tentokrát uklidí mamžel místo mě,abych to mimčo moc nemačkala, kupodivu souhlasil. Jo a taky mi řekl,že mi nějak s tím břichem roste i zadek,ten tak moc ne,ale přeci jen asi trochu narostl. Ale ani ho nenapadlo aby mi třeba řekl, neboj,potom to shodíš. Ne,to ho ani nenapadlo. A nakonec druhý den nato řekl mojí kamarádce a manželce mého bratrance v jednom, že jí to nějak sluší. No nekopli byste ho? Mě to trochu zamrzelo,ale nedala jsem na sobě nic znát.Teď je mi to nějak jedno,ale až ty kila potom nebudu moct dát dolůtak to bude horší. No uvidíme.
Jinak se mějte moc a moc hezky a opatrujte se.
Ahoj Myška

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 18.02.03 13:07

Ahooj holky,
tak jsme včera byli na poslední kontrole u mého doktůrka breeee. Ale rosteme jako z vody Filípek - už mu tak v klidu můžu říkat je to na 100 % kluk jak buk na vlastní oči jsem to viděla hihihi. Jo váží 2,3 kg to je co ? Mně to příjde neuvěřitelný. Už jsem dostala všechny papíry na nástup na MD a zprávu pro porodnici takže už se to opravdu blíží.
Deni to je moc dobře, že už jseš doma těch 130 km do práce to je děs teď si to pěkně začneš užívat.
Lucko pohyby já cítím od 17 týdne a přesně jak říká Eržika ty vlny jsou později, ale taky přesně nevím od kdy.
Vítám Raďáčka napiš nám taky něco pěknýho !!!
Erži už to vydrž v tý práci ono to uteče anebo se na to vyprdni, jestli tě to moc unavuje.
Myško buď klidná manžílek už mi taky řekl, že mi nějak vyrostl zadek a bohužel teda má pravdu, někdy ty chlapy jsou na facku. Já jsem mu tenkrát řekla, že za to vlastně může on tak ať je sticha. Naštěstí se mi pak omluvil a řekl mi, že to potom určitě schodím asi se v něm pohnulo svědomí.
Holky teď jedeme na víkend do Jizerek na oslavu šedesátin ke tchánovi. Ale protože mám kamarádku, která právě ve 34. týdnu porodila tak mě pěkně postrašila doufám, že neskončím někde v Liberci to bych moc ráda nebyla. Myslíte, že mám v klídku odjet ? Když ono je tak krásně a tam bude úplně výstavní počasí plno sněhu a sluníčka tak se na jednu stranu těším a na druhou si říkám, že už bych radši měla sedět doma na zadku.
Tak si užívejte sluníčka, pozor na chřipky a na náledí zatím pa
Mikiska

 
Judyna
Povídálka 48 příspěvků 18.02.03 13:32

Ahojky holcinky brískaté,
tak se hlásím pri posledním pracovním tydnu - uz jen trikrát (kdyz nepocítám dnesek) a zaradím se konecne mezi ty z vás, co vstávají kolem destáté :-))) Uz se opravdu tesím, i na to jak se konecne vrhnu na resty, které ted v rámci domácích prací mám. A hlavne - musíme vse dopripravit na prichod mimíska! Moc toho ted v pracovním tydnu nenadelám, chráním se tím pred utocící chripkovou epidemií, odpocinek pry pusobí preventivne. Jinak úklid na chodbe uz dela manzílek delsí dobu a uz 2 dny mi zavazuje boty!!! :-)) Zrovna ted jsem s ním mluvila, varil dnes podle receptu od mojí maminky a pochlubil se mi, jak spatne rozlustil zkratku hl. mouka, udelal jísku z hrubé a az pozdeji mu doslo, ze by to r mohlo byt l :-)))) Holky, on si ted organizuje cas takovym zpusobem, aby byl kazdy den v sedm doma - to zacíná vecernícek, dávají ted Rumcajse a on ho Deborce nahrává :o))

Deni, doufám, ze más pravdu ohledne toho rezimu. Nase holcicka je totiz v noci strasne hodná a spinká, jen obcas se prevalí z boku na bok a rádit zacíná az dopoledne v práci (asi uz jí chudinku také nebaví, jak si vsede mackám brísko). Zacínám na jejích pohybech pocitovat, ze uz jí zacíná ubyvat prostoru. Ne ze by se mín mrskala, ale je to takové zvlástní protahování a také ty boulicky a vlnky jsou na brísku lépe patrné. Lucajdo, myslím, ze ty pohyby jsou hodne vyrazné nekdy od toho 25. tydne, kdy uz má miminko nejaké to sádlícko a má víc síly. Muj manzel jeden cas nemohl pohyby skoro vubec pozorovat, protoze Deborka byla otocena ke stene mého bríska zádícky a kopala si nozkami a rucickami nekam dovnitr. Tak vydrzte!! Mysko, s rustem bríska mám stejnou zkusenost jako Ty, v poslední dobe me obcas i svedí jak roste a jako bych cítila jak se mi kuze napíná. Vcera odpoledne, kdyz me manzel videl po celém puldni odloucení se najednou zacal desne dojemne usmívat nad tím, jak mi za tu dobu, co jsme se nevideli brísko narostlo. Hned pry ze musíme jít zase koupit film. Také se mi zdá (a ríkala mi to i moje mami), ze mi brísko zacíná trochu klesat (tedy, ne ze by mi o to mín tlacilo na zebra a zaludek). Není to nejak brzo?

Pocitu strachu z porodu jsem se prozatím sice zbavila, ale s pribyvajícími tydny mám cím dál tím vetsí obavy z toho, aby se vedlo Deborce dobre (kdyz tam ted uz nebude mít tolik místecka, aby mohla delat kotrmelce). Asi uz zase zacnu byt netrpelivá co se tyce cekání na dalsí návstevu u pana doktora (ted to musím vydrzet do prístího pondelka).

Moc na vás vsechny s Deborkou myslíme, mejte se moooc hezky
Judyna, 33. tyden
(zacíná to utíkat tak nebezpecne rychle, ze jsem si uz napsala radeji do kalendáre co nám stojí doma na lednici císla tydnu)

 
Judyna
Povídálka 48 příspěvků 18.02.03 13:54

Ahoooj jeste jednou,
Mikisko, ty Tvoje obavy zda jet nebo ne - to je presne to, o cem jsem psala. Jediné, z ceho mám v poslední dobe strach je zda se vede holcicce dobre a zda jí to vydrzí az do „konce“. Jestli se ale jinak cítís dobre, je asi lépe byt v klidu a nemyset negativne. Tak pokud se rozhodnes jet, pekne si to uzij a nestrachuj se! Prece jen je jeste brzy. Jedna moje kamarádka jela jeste poslední víkend na chalupu uprostred lesu (bez vody, signálu na telefon,…) a samozrejme, ze tamodtud narychlo odjízdeli… Tak odvázná bych asi nebyla :-)))

Jinak jsi mi uklidnila Filípkovou váhou, me minuly tyden docela vydesilo, kdyz mi pan doktor ríkal, ze by mela mít Deborka uz 2 kg (uz se nám pekne zakulacují).

Tak pa, pa
Judyna.

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 18.02.03 23:19

Ahoj holky,

když si tu tak čtu, tak vám závidím, hlavně tu vaší jistotu co to je. U jedné Filípek a pak zase Deborka.
já se svůj ortel měla dozvědět dnes, ale mimi nespolupracovalo tak jsme měli smůlu. Zítra jedu na další ultrazvuk, kvůli kontrole srdíčka, tak snad nám to řeknou tam!
Můj první syn Jaromír má totiž po manželovi šelest, tak mě teď kontrolují jak se dá.
Je nám jedno co to bude, protože jsme chtěli kluka a ten se podařil napoprvé a to jsme si nechali jako překvapení, ale teď jsem tak zvědavá, až hrůza!!

Tak držte palečky, ať je zítra vše v pořádku a ať je „TO“ vidět.

Ahoj Nikky 21+2

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 19.02.03 00:06

Ahoj holky,
to se nám to zase pěkně posunulo o kousek dopředu co? Ten čas letí, to fakt hrůza, já si nedávno říkala, že až se mnou půjde manžílek na kurz, tak už to nebude do porodu daleko a on už je ten kurz za náma. Byla jsem moc ráda, že tam šel, má teď aspoň nějakou představu. A jsem taky moc ráda, že se mnou k tomu porodu půjde. Už na mě taky občas leze strach a to jsem se minule chvástala, jak to určitě zvládnu a tak podobně.
Mikisko, s kočárkem u mamči s Tebou souhlasim, taky bych si ho domu nevzala ani za nic. Někdo možná řekne, že jsme praštěný, ale to je mi fuk, lepší, než abych si pak později něco vyčítala. Jo a cizí miminka taky okukuju. A na hory klidně jeď, samozřejmě pokud se cítíš dobře a nehodláš tam vyvádět někde na svahu. Jela bych taky, čerstvý vzdoušek a čistý snížek a sluníčko, nic lepšího na odpočiněk neni. A když to přijde, tak to zas tak rychlý nebude, obvzlášť, jestli jsi byla u doktora a jsi v pořádku. Ale předevšim je to na Tobě.
Judyno, počkej až budeš doma, to je fakt pohoda, já vás teda holky, všechny, co chodíte do práce, obdivuju. Já spim v noci dobře, odskočim si na záchod jen jednou a budim se, když se přetáčim a hned zase usnu, ale vstávání do práce by se mi asi nelíbilo. A pak to sezení u počítače, i teď hopsám na balóně, jak sedim na židli, už mě bolí záda. Naopak chůze mi nevadí.
Lucajdo, přidávám se k holkám, vlny přijdou později a to si pak člověk říká, že to není možný, co tam asi to mimčo dělá.
S chlapama je to někdy hrozný co? Já si taky připadám jak koule a taky mi přijde, že už se na mě manžílek dívá jinýma očima. Jenže ať na sebe navlíknu cokoli a upravim se, nemůžu samozřejmě nic zakrýt a být zase štíhlou laňkou. Možná se to zdá jenom mě, protože on mě vždycky uchlácholí, že to je přece normální a že to zas bude dobrý. Jasně, že má pravdu, ale já se tak těšim, až si budu moct oblíct nějakou normální velikost a ne slonní.
Docela jste mě uklidnily, už jsem se zmiňovala, že náš „drobeček“ Kubíček už má přes dvě kila, ale zůstalo to bez ohlasu, takže teď jsem klidnější.
Závidim Ti, Judyno, tu klidnou holčičku. Ten náš rošťák snad vůbec nespí. Možná když vydržim delší dobu spát v jedný poloze, jinak se vrtí a protahuje pořád. Někdy mě to docela bolí, myslim břicho okolo pupíku. To si s nim asi užijem.
Nějak jsem se rozepsala, už tu mžourám dlouho, tak se mějte se fajn, Ať vám to, pracujícím, rychle uteče, bacha na chřipky a hezky pohlaďte bříška.
Káťa 34.t.

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 19.02.03 11:08

Ahoj skoromaminy,

právě jsem přečetla všechny komentáře a docela me pobavilo tema ohledne manželů a naší přibývající váhy. Přišla jsem si jako doma. Na narážky typu, že jsem slůně a velrybka jsem si už zvykla. Přibrala jsem 13 kg, ale mně to nepřipadá moc. V pondělí v poradně mě ale doktor docela nahlodal sebevědomí. Jeho věta : Ta váha, no,no - budeme rádi, když budete mít nakonec +18kg - to mě teda fakt uzemnilo. Mně se spíš zdá, že váha roste z jiného důvodu než z přejídání. U mě se žádný nájezdy na lednici nekonají, sladký mi nic neříká. Když to tak vezmu, tak asi od poloviny srpna vůbec nesportuju. Byla jsem zvyklá jezdit na kole, plavat, v zimě hrat squash - a ted vlastne jen sedím doma.

Jinak v poradně nic nového. Jen ještě musím jít na mikrobiologii - na kultivaci z pochvy - jestli tam není nějaky streptokok. Prý je to nebezpečné pro dítě. Dá se to léčit antibiotiky ještě před porodem.

V pátek mě čeká rozlučka v práci a pak hura na MD. To znamená konec s internetem. Ale jelikož jsem už závislá na emiminu, tak se vetřu ke švagrovi. To bude mít radost :-)

pa pa

vera 34 t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.02.03 13:07

Ahoj holčičky,
tak jsem zas konečně tady. Od soboty polehávám, nevím kde, ale chytla jsem nějakej šílenej bacil :-( Jsem úplně hotová, ale už jsem ve stádiu „nekonečný nudle“, takže to snad brzy přejde. Ale samozřejmě se to marodění neobešlo bez super zážitků: v pondělí jsem vyrazila ke své praktické doktorce, ať na mě radši mrkne. Jenže ona tam nebyla (prý skončila) a místo ní doktor - no vypadal, jak když si odskočil od pultu OVOCE-ZELENINA. Malej, tlustej, špinavej svetr, plášť zapnutej jen na dva knoflíky - no hnus. Uvítal mě slovy - ježišmarjá, co to máte? - při pohledu na mé bříško. Pak mi sdělil, že je v důchodu a posledních 30 let dělal jen u vojáků a na lodi a ženskou neviděl a neví, co se mnou. Šel se zeptat nějakýho jinýho doktora, co mi má dát. Napsal mi antibiotika - a to se mi ani nepodíval do krku, stetoskop asi ani nezná. Už jsem byla pěkně naštvaná, tak jsem mu sdělila, že tohle teda se mi nelíbí, že nemám dobrý pocit z jeho přístupu a hodlám si zajít někam jinam. No, tak mi řekl, že to brát nemusím a ať se zeptám u sebe v poradně a že jim klidně mám říct, že on neví, co se mnou. Teda aspoň, že to řekl na rovinu, ale jsem ještě teď v šoku a děsně naštvaná. To je teda úroveň! Moje bývalá doktorka byla opravdu dobrá a tohle celé mě tím víc vyrazilo dech. No, tak jsem zavolala gynekoložce a dohodly jsme se, že si honem hupsnu k jinýmu praktikovi a uvidí se. No a našla jsem hned za domem doktorku - velmi příjemná, vzala mě přednostně, komplet mě prohlídla a poslechla a shledala, že to na antibiotika není. Nemám chřipku, jen nějakej virus, krk jen lehce podrážděný, tak mi vysvětlila, jak je to s homeopatickou léčbou a předepsala mi nějaké preparáty a hlavně čajíčky a klídek doma. Já skoro brečela, že mi ten „zelinář“ klidně napsal takovej driák i když si nebyl jistej a s čistým svědomím by mě to nechal brát! Tak jsem se k téhle paní doktorce rovnou přehlásila a ulevilo se mi. Fuj, to jsem si teda zas užila a Barča chudák se mnou. No ale u té hodné paní doktorky se hezky špulila, aby jí náhodou někdo nepřehlédl a paní doktorce se to moc líbilo. Takže teď hezky nudlim a nudlim a Barča má permanentně diskotéku - asi jí při tom smrkání furt budim :-)
Ježiš, to jsem se teda rozjela - omlouvám se, ale vykecat se mi hrozně pomáhá.

Bříško mi teda také roste raketovou rychlostí a je takový hezky vyšponovaný. Už mám pěknou čáru od pupíku dolů, mimochodem jsem si chtěla oholit třísla a zjistila jsem, že si tam vůbec nevidím, ať dělám, co dělám :-)))) Kolem pupíku mám kůži pěkně napnutou a citlivou a taky se mi pupík nějak zmenšuje a vylézá pomalu ven. Bříško mě hezky svědívá hlavně po ránu, ale prasklinky nikde, a to nijak pravidelně nemažu. Zadek mi samozřejmě roste taky, ale to mě fakt netrápí a vůbec mám asi štěstí na manžílka - ten je z mý těhulkovský postavičky úplně vedle a nadšenej. Pořád mě (nebo spíš Barču?) objímá ze zadu přes bříško a když mi dává pusu při odchodu z domova, tak se tak legračně a přehnaně předklání, aby tam bříško mělo místo. Několikrát denně ho přistihuju, jak si mě zálibně prohlíží - vypadá jak mlsnej kocour - no to balzámek na mojí ženskou duši :-) Ani já se nijak nezabývám pocity, že jsem někde nabobtnalejší víc, než předtím a už vůbec neřeším, kdy a jestli to shodím. Prostě si žiju teď a tady s pupíčkem i se všema špíčkama navíc a jsem spokojená. Až přestanu být spokojená, tak to budu řešit, ale ne teď dopředu. Jen občas mám problémy (asi jako teď my všechny) s chozením - spíš se valim a hlavně po vstaní z postele, než se rozpohybuju, tak používám takovou tu kachní chůzi. No jo ty bolesti zad a stydké kosti mi dávají zabrat :-) (Mikisko - taky tě furt tak bolí ta bederní páteř? Já ať dělám, co dělám, tak je to pořád horší až mám někdy strach, abych se nějak nezasekla). Pravda ale je, že kdyby do mě manžílek třeba jen trochu rýpl, tak bych asi taky nebyla nadšená a zřejmě se tím zabývala. Ale říkám, mám štěstí, že je takovej, jakej je :-) Dokonce si připadám přitažlivá, jak kdybych měla 90-60-90 a pleť bez vady :-) A tak pupík všude vystavuju a oblečená jsem nejraději v něčem, co bříško zvýrazní a jsem fakt šťastná. Tak Vám všem přeju, ať se tak netrápíte s tím shazováním a zadečky, a ať Vaši muži projeví co nejvíc podpory, kterou všechny tolik potřebujeme. Jinak mám od začátku těhotenství 10 kg navíc, tak si myslím, že je to dobrý. Taky už nemám takový záchvaty žravosti a ty hrozný kombinace jídel už taky nepraktikuju. V pátek mám jít na UZV a do poradny, tak jsem zvědavá, jak bude Barča „velká“. Jo a pak už taky jdu na MD! To jsem z toho teda vedle, tak strašně mi to uteklo - v porovnání s prvním trimestrem je to neskutečný.

Příští pátek se u nás konečně maluje! Jupííííí a pak už přijedou skříně a budu moct zabydlovat Barčin koutek u nás v ložnici. Ložnici necháme vymalovat na meruňkovou a kuchyň asi do světle žluta. Těším se, protože jsem vždycky bydlela v tapetách, nebo bílých zdech, tak to bude příjemná změna. Taky jsem zas něco nakoupila pro Báru - no jo, to bylo předsevzetí, že to nebudu přehánět, ale nekupte to, když je to takový malilinkatý a hezoučký. Už mám projetý kdejaký sekáče a jsem nadšená, co se dá všechno za slušný peníze pokoupit. Nakonec záležitost s tím „zázračným“ košem na plíny rozsekl manžílek. Stejně bychom museli nějaký koš koupit - ten náš je permanentně plný už teď a navíc plánujeme ještě jedno mimi, tak tenhle zázrak - i když příšerně drahej - užijeme dlouho. Tak jsem ho objednala a jsem zvědavá, jestli naplní naše očekávání. Původně jsem taky myslela (jako Mikiska), že ty použitý plíny budu dávat do koše na balkón, jenže ono by to bylo v létě asi příšerný, celý den nám tam svítí sluníčko, tak by se to hezky zapařilo a stahovaly by se tam kdejaký mouchy a brebery. A s každou plenkou lítat dolů do popelnice se mi nechce. No, tak jsem si to hezky zdůvodnila :-) Jo a v IKEE jsem koupila hromadu malých plyšových zvířátek, jsou hezky barevný a vyrobím z toho Barče vlastní kolotoč nad postýlku. Už se na to vyrábění těším. Taky jsem konečně dopletla ten její první svetřík - je k sežrání malinkej, pruhovanej.

Kvůli tý mý chorobě jsme nakonec na ten kurz do Podolí nešli, počkám, až budu zdravá, ať to dál neroznášim. A taky se nám vyvrbil známý doktor - anesteziolog od Apolináře, tak k němu asi v pátek půjdeme na pokec a možná nakonec budu rodit tam. Ještě nejsem rozhodnutá, ale zas přeci jenom, když máte v nemocnici, kde ležíte, známého doktora, tak je přístup k Vám většinou o stupínek lepší. Je to blbý, ale bohužel to tu zatím pořád takhle funguje - až na vyjímky, ale ty jsou opravdu vzácné. Tak uvidím, jak se s ním dohodneme, navíc je to expert na epidurály - co já vím, teď jsem strašně statečná a naprosto tuhle vymoženost odmítám, ale ono se ukáže a třeba ještě budu škemrat :-) No, aspoň se mrknu, jak to tam vypadá.

Holký, tak teda blahopřeju k trpělivosti všem, které jste si ty mé dnešní bláboly přečetly až sem. No jo, dlouho jsem tu nebyla, tak to doháním :-)

Opatrujte sebe i bříška a všem přeju, ať je bacily obejdou širokým obloukem a hlavně, ať jsme všechny v pohodě, začíná mi připadat, že to máme za pár :-))) Tak papa, jdu na čajíček.

Mishicka 32.t.

 
Deni
Nováček 9 příspěvků 19.02.03 13:26

Ahojky holciny,
tak nejdrív pro LUCAJDU - pripojuji sve zkusenosti - moje mimco jsem zacala citot take tak kolem 19/20 týdne - muj manzel az o tyden pozdeji a to byla vylozene nahoda, ze byla Giuli natocena spravne a hezky si kopla do manzelovo nastavene dlane :)) Jinak jsem teďka ve 26/27 tydnu (podle MS/podle ultrazvuku) a vlnky na brisku mam poradne a jak jsem jiz psala minule, téměř nepřetržitě, neboť Giuli se neustale mrska a myslím, že toho moc nenaspí - nivcméně můj manžílek je taky takový hyperaktivní střeštěnec, takže bude asi po něm :))
VERKO, s tou váhou to mám velmi podobné - už teďka mám 11kg navíc -takže ve 34t - to tipuji tak na 15 navrch. Je teda pravda, že jím víc než před TT a samozřejmě sportuji méně, i když se snažím chodit plavat a na těhotenské cvíčo - no moc mi to nepomáhá - prostě bych měla přestat žrát !!!
Jinak Giuli má teďka asi 850g, takže ještě není dvpoukilová, ale to jistě přijde. Taky budu muset jít na nějaký test, kde se pije slazená voda či co - protože dědeček měl stařeckou cukrovku - tak už je mi zle předem :(((
MIKISKO - souhlasím s holkama, pokud je ti fajn (samozřejmě v rámci našich možností) určitě jeď. Já bych měla jet příští týden na 10dní do Alp. No myslím, že u mne nic nehrozí, ještě je do porodu stále spousta času :)) Jen ta cesta autem - no ale přetrpíme to a potom alpské sluníčko a čerstvý vzduch - jen budu asi tiše závidět lyžařům - ny svah si již netroufnu.
Tak jdu něco pooklidit a pak asi na procházku s našim novým štěňátkem,
zatím pa a opatrujte se
Deni + Giuli

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 19.02.03 15:42

Ahoj holky,
tak jste mě tedy uklidnily a zítra jedu už se moooc těším na sníh, hlavně aby vydrželo to sluníčko. Nejhorší bude asi ta cesta já od té doby co sama řídím mám děsnej strach když řídí někdo jiný. Tak snad to bude v pohodě.
Kočárek je už u mamči pěkně v krabici, ale manžílek to nevydrží takže dneska večer ho půjdeme sestavit a zase složit tak se taky docela těším, ale zůstane tam kde je !!!
Holky s těma váhama to fakt asi nemá cenu se ani zabývat. Já taky od srpna vlastně skoro nic nedělám myslím tím nějaký sport a tak občas si zacvičím, ale to je takový cvičení necvičení, myslím, že se po porodu nacvičíme dost.
Judyno tak vydrž pěkně ty poslední 2 dny v práci a pak hurá doma, klídek teplíčko a hlavně žádné vstávání. Deborka má taky 2 kg. ? To je paráda, takže jsme na tom asi tak stejně to jsem ráda.
Nikky držím ti palečky ať se vám ten mimísek na tom UTZ trochu předvede aby to nebyl nějaký stydlín nebo stydlínka.
Káťo já jsem si vůbec nevšimla, že si psala, že má váš Kubíček takovou váhu mně to totiž překvapilo já myslela, že takhle velcí ještě nebudou, totiž můj bratr když se narodil měl 2,5 kg a když ho máma donesla domů tak byl stejně velkej asi jako můj Filípek v bříšku tak jsem nějak usuzovala, že by ty naše dítka měla mít něco kolem 1,5 kg a oni už jsou to takový macci moc mně to těší.
Věrko taky ti přeji krásnou MD a k tomu švagříkovi opravdu občas musíš zajít nás pozdravit.
Teda holky my už začínáme finišovat !!!! Jééééééé
Deni moc ti držím palečky aby tam žádná cukrovka nebyla a vy máte štěňátko ? Copak je to za štěňátko já jsem děsně zvědavá my máme taky psa, ale naštěstí už dospěláka. Štěňat jsem si užila dost v létě měli jsme jich doma 5. Docela tě obdivuju, protože se starat o štěně, když přijde na svět ještě mimísek to bude záhul.
Mishicko pěkně se vylež !!! Ten tvůj zelinář to je opravdu nevýdaný ještě, že si zašla jinam představ si rvát do sebe nějaký svinstvo, když nemusíš jak vůbec může někdo sedět v ordinaci a říkat si lékař, když ani nepozná těhulku pěkněj BLB. Tak jsem si ulevila. Ta bederní páteř to je pořád stejné už to asi vydrží až do porodu já už to tak nějak líp snáším, ale není to nic moc nevydržím v jedné poloze v jakékoliv moc dlouho takže už jsem i na nepřetržitý spánek zapomněla jak vlastně to vůbec vypadá ? Spát celou noc. Švagrová mě zase uklidňuje, že když mě bolí v kříži teď tak prý nebudu mít křížový bolesti při porordu a ty jsou prý nejhorší tak uvidíme.
No moc ti nezávidím to malování, ale snad máš na úklid už celý zástup pomocníků.
Tak jsem se taky pěkně rozepsala, zítra dopoledne než odjedu se budu snažit napsat deníček a poslat ho Šárce takže pište ať v pondělí mám od vás nové informace. Pápá
Mikiska

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 19.02.03 16:07

Ahoj holky!

Tak než popádím dneska z práce, tak ještě něco málo zpráviček od nás.

Vero, s váhou si starosti nedělej, jak bude, tak bude, hlavně ať je vše v pořádku, užívej si pěkně mateřskou a určitě se ke švagrovi nabourej na internet co nejčastěji, ať nám dáš vědět, jak se vám daří.

Mikisko, jestli se cítíš dobře, tak bych do toho Liberce určitě jela, změna je taky dobrá a mně teda určitě udělá vždycky moooooc dobře. Já jsem sice míň těhotná než ty, ale ten výlet o víkendu (bylo to přece jenom dost daleko) jsem zatím zvládla docela v pohodě. Ještě plánuju přemísťování na začátku dubna až budu na mateřský, to budu ve 35.t. a chci jet na 14 dní k našim, sice jen 150 km, ale zato naší červenou karkulkou - škodověnkou stodvácou, to bude trvat 2,5 hodiny, tak to snad přežiju. Hlavně až se budeme vracet - 37.t.- tak doufám, že neporodím v autě.Už teď když jedeme dál, tak si musím trochu sklopit sedačku, abych drobečka v bříšku moc nemačkala a hlavně dělat přestávky na čůrání, to je důležitý…

Deni, ty Alpy to bude určitě super - lehce ti závidím, ale hlavně se tam opatruj a vůbec všichni na cestách i doma se opatrujte!!!

Mishicko, noooooo pěkně dlouhýýýýý, to už tady dlouho nebylo, super…
Nejdřív jsem se dost nasmála popisu tvého nového obvoďáka - zelináře, pak jsem se ale zděsila, kdože to může dělat ve zdravotnictví a možná tak napáchat více škody než užitku!!! Ještě že už máš novou doktorku a nemoc na ústupu v nudlovitém stádiu…

Padlo tady téma pohybu- tak ten já teď (a doufám, že ještě dlouho) úplně miluju, dělá mi moc dobře a zřejmě mě zachraňuje od radikálnějšího nárustu váhy, bolesti zad a podobných nešvarů těhotenství. Vstávat se mi teda ráno nechce - to je fakt příšerný, ale potom jak už se rozejdu, tak ty 3 kiláčky po ránu, pěkně v mrazu zachumlaná, to je dobrý na rozjezd pro celý den. Vždycky už se na ten rituál těším, kdy máme s drobečkem hned po ránu půl hodiny jenom pro sebe a já mu cestou vyprávím novinky, buď co nás ten den čeká, jak se na něj těšíme nebo třeba co se mi v noci zdálo. Mímonko naše ani nedutá a pěkně poslouchá a houpe se v bříšku ve vodě, no prostě jako na mooooři…

Jo holky už se vám někomu zdálo o porodu?????
Mně za celé těhotenství třikrát, zrovna naposledy předevčírem. Nikdy se tam ve snu teda nijak dramaticky porod neodehrává, spíš jenom vím, že rodím a hned se mi narodí drobeček. Zatím to byl pokaždé KLUK, teď byl krásnej, maličkej, s úplně černýma vláskama, kterejch bylo strašně moc…
Tak nevím, co z toho bude, že bych si chlapečka odbyla ve snech a nakonec bychom měli blonďatou holčičku???
Někdy jsem tak strašně zvědavá, co to bude......ale teď už se to dozvíme až při porodu, protože na UTZ už nejdu.

Mikisko, tak vy máte Filípka? To je pěkný jméno, u nás stále vede Matěj, ikdyž se mi začíná zdát, že jich začíná být nějak moc, takže bych raději Matyáše, ale to zase neprojde u přítele (stejně tak i Šimon, Štěpán byl zavrhnut). Horší je to ale s holčičkou mně se pořád nejvíc líbí ta Amálka (jaksi si nedovedu představit, že by se jmenovala jinak), ale přítel se na to moc netváří, tak nevím, jak ho mám zpracovat. Nemáte někdo nějaký osvědčený recept???
Zase si nechci pro:,–(it něco, co by on vyloženě nechtěl, to ne, ale kdyby byla nějaká cestička, jak ho nenásilně přesvědčit…Naštěstí přišel s docela dobrýma variantama pro holčičí jméno, co se líbí i mně (Veronika, Vendulka, Markétka, Klárka), takže pokud Amálka nakonec neprojde, tak snad něco vybereme. Ikdyž nevím nevím, asi to bude muset být přece jenom ten chlapeček, když jsme aspoň u něj jednotného názoru…

Mishicko, mně už se taky hůř ohýbá přes to bříško, ale holení třísel mi ještě jde, ale jak to budu dělat až ještě povyroste, třeba za měsíc???? To fakt nevím…
Jo, ještě Mishicko, je výbornej nápad s těma plyšákama z Ikei, taky jsem chtěla ten kolotoč nad postýlku vyrobit, ale z čeho budeš dělat tu konstrukci???

Taky se chystám, že bychom vyrobili tu hrací hrazdičku na zem jak si pod ní miminko lehne na deku, v obchodě jsem je viděla od 500,– nahoru, takže bychom i něco ušetřili. Konstrukce by mohla být ze dřeva, nějak barevně natřít a zavěsit hračky a bylo by, tak uvidím, jestli to nějak půjde, už se na to chystání všech těch věciček pro miminko moc těším.......
Kdy začnete prát oblečky???? A nakonec v jakým prášku??? (Lovela, Batole, Mimino, Norit, Senza pro děti) nebo existuje ještě něco?? Pořád se nemůžu rozhodnout, co koupím.

Judyno, tak ty už máš mateřskou za pár viď? Budeš se moci odněkud připojovat? aspoň občas?

Tak já hlásím, že mám váhu snad zatím dobrou + 5 kg a dneska se chci zase přeměřit, víte že už je zase měsíc pryč od minulýho přeměřování???????? Neskutečné jako by to bylo včera.
Tak jestli bude zítra čas tak dodám své nové krasotinské míry. (jo, přítelovi se zatím líbím, prej dost, a blbý poznámky teda nemá, to by byl pěknej surovec…)

Tak papá holčičky, pohlaďte bříška i manžílky
Eržika, 29.t.

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 19.02.03 16:09

Ahoj holčiny a mimískové v bříškách,

tak se hlásím po dlouhé době. Sice jsem emimino občas četrla, ale k tomu, abych napsal, jsem se nějak nemohla dokopat..

Co je u nás nového? Byla jsem teď 14 dní doma na neschopence , abych si trošku odpočinula, ono stíhat práci a vejšku a domácnost je fakt záhul. Tak jsem spala a spala a papala - teda jak já teď žeru, to snad ani není normální - máte to taky některá ? Včera jsme byli s mimískem na kontrole - jsme v pořádku a prý už hlavičkou dolů !!!! - Připadá mi to moc brzy , ale asi ještě bude rotovat ten náš šikula :). Tento týden jdu ještě na krev a za tři týdny na ten poslední UZV. Taky se mě doktor ptal, od kdy budu chtít napsat mateřskiou a mně trubce došlo, že už se TO fakt blíží :)).

Plavat chodím stále každé pondělí a teď mi do mých aktivit přibyl ještě předporodní kurz. Chodím do Thomayerky - teda včera jsem byla večer poprvé a bylo to moc fajn. Probírala se příprava na porod v posledních týdnech před termínem, co s sebou do nemocnice, pro mimčo a pod - no mám popsané asi tři stránky v bloku. Příští týden se bude probírat 1. a 2. doba porodní :)) Už se těším.

Zdravím ERŽIKU a ostatní, které taky ještě pracují a závidí těm lenošícím:)). Je to opravdu čím dál tím náročnější.

Mějte se krásně (i když je venku tak ošklivo)

Zdraví Anička (29.t.)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.03 16:32

Ahojky bruškaté babulky.
Po prečítaní komentárov o váhe brušiek som trošku stŕpla, keď som si uvedomila, že ten môj chrústik je fakt strašne veľký. Keď som bola minulý týždeň na tom UTZ, čo som už spomínala, že mi zasa posunuli termín, tak som mala vypočítanú váhu 2050g a to som bola len v 29+6 podľa PMS (podľa tabuliek mal mať vtedy iba okolo 1600g), takže keď vidím tie dve kilá u brušiek o 2-3 týždne starších, tak fakt neviem či sa mám radovať, že je tomu našemu Jakubkovi tak dobre, alebo sa mám začať pripravovať na pôrod riadneho 4 a viac kilového valibuka… (to bude chcieť asi nejaký extra tréning).
Radšej volím tú prvú variantu - radosť , že to bude mocný chlap :-)).
V poslednej dobe už aj ja začínam mávať vážnejšie problémy s častým tvrdnutím bruška (miestami to už aj pobolí, hlavne keď sa do toho Jakubko rozhodne kopať a prevaľovať), čo mi dosť komplikuje prácu za počítačom. A keď si predstavím že to musím vydržať ešte skoro 4 týždne..... Fakt mám po celom dni boľavý zadok zo sedenia a už by som najradšej bola doma, aby som si mohla chvíľami poležať, alebo sa uvoľniť na fitlopte. Moc vám závidím, že máte predsa len o čosi vyššie nemocenské dávky ako my - v Sk je jednoducho strop na nejakých 6900 Sk mesačne, takže si skorší nástup na materskú, ani vypísanie na PN-ku nemôžem dovoliť. (splácame totiž hypotéku)
V noci už tiež nenaspím viac ako 3 hodiny v kuse :-)) a kade chodím, tade vetrám, lebo mi je jednak teplo (ani zmrzlina už nezaberá) a hlavne mám stále častejšie pocit nedostatku kyslíka - proste funím…:-)).
Aj ja sa už pridávam do klubu „šmírujúcich“ skoromaminiek - tiež nakukujem do každého kočíka čo ide okolo a v meste si viac všímam malých detí behajúcich za holubmi než výkladov (ako som mávala vo zvyku) a priblblo sa uškŕňam ;-). Moja polovička len krúti hlavou a šomre si pod nos „tie hormóny…“, ale ja viem, že aj on sa teší, len je mu trápne to dávať tak okato najavo, keď už je ten chlap, však keď bude mať babenko prvý raz na rukách, aj jeho tie „hormóny“ riadne chytia… :-))

Tak sa majte pekne, a držte si pri sebe zdravíčko a chrípku pekne daľeko od tela, nepotrebujeme si tých pár posledných týždňov „spríjemňovať“ vysokými horúčkami…

Zo zamračeného Slovenska všetkých zdraví
Danka, 31 t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.02.03 18:57

Ahoj Eržiko,

koukám, že jsi taky nebyla skoupá na slovo :-) No jo, jsme prostě holky ukecaný :-)))

Ten kolotoč chci udělat z ramínek na šaty - takový ty starý dřevěný vezmu a vyříznu do nich uprostřed prohlubně, aby jedno zapadlo do druhého, když se překříží. Teda popisuju to jak magor, snad máš dobrou představivost :-) No a pak tam nechám jen jeden ten hák na pověšení, z druhýho ho vyndám (před tim řezem) a slepim to dohromady. No a pak použiju nějaký vhodný barvy a lak - to ještě nastuduju, aby to nebylo pro mimi nebezpečný. A zvířátka přivážu na ty 4 konce a je to. Celý to pověsim na nebesa postýlky. A protože těch zvířátek mám hromadu, tak asi ještě nějaké přišiju na gumu a ta se bude moct natahovat přes postýlku nebo cokoliv jiného. Já se na to děsně těšim, hlavně až to budu opravdu aranžovat na tu postýlku :-) Ten nápad s hrazdičkou je dobrej, ten si zas opíšu od Tebe, jo?

Tak papa a šikovným rukám zdar!

Mishicka

PS: na holení jsem najala mužíčka - nevzpírá se :-)

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 20.02.03 07:28

Ahoj Mishicko!

No supeeeeer!!!!!!! Nápad s ramínkama by mně fakt netrkl, ale přitom jsou na to jak dělaný, takže s tvým svolením ho moc ráda použiju, už to vidím, jak to bude krásný, levný a hlavně s láskou vyrobený, už aby to bylo!!!!
Jo, jak magor rozhodně nepíšeš, pochopila jsem to hned na první pokus. Takže pěkné vyrábění přeje

Eržika

P.S. já asi použiju normální vodou ředitelný Balakryl na dřevo, je tam myslím že napsaný, že splňuje evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček, tak to by snad mohlo stačit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.03 10:05

Ahoj Eržiko,
asi je to ode mne troufalost se mezi Vás plést, ale věřte mi holčinky,že to s Vámi prožívám velice intenzivně.Snad to pochopíš,až si přečteš,kdo jsem.A tady se tyká normálka mezi všemi,že?
A teď vlastně to,co mi doslova přinutilo,abych si jednou troufla něco připsat. Já totiž vím, že žádné mé vnoučátko,které se narodí (jedno v dubnu a druhé v květnu) se nebude jmenovat Matyáš a tak jsem se tak zaradovala,že právě Eržika o tomto jménu uvažuje,že jsem Tě chtěla podpořit, ale bohužel nevím,jak to navlíct,aby se do toho jména zamiloval i mimínkovo tatínek.Myslím si ale,že až si uvědomí,co maminka zažívá celých 9 měsíců a nakonec zažije i ten zázrak zrození,bude se mu líbit určitě každé jméno,které si maminka bude přát,protože jí bude chtít udělat radost a bude tak šťastný,že je vše v pohodě za Vámi,že by byl nadšený určitě i z Amálky. Mimochodem - moje kolegyně z práce má vnučky - dvojčátka Amálku a Natálku a jsou obě tak nádherné!
Taky jsem ještě pro pořádek chtěla dodat,že jsem nadšená i se jmény (hlavně tím holčičím),která vybrala moje dcera se svým manžílkem! A pro miminko od mého syna si prý musím počkat,až se miminko v květnu narodí.Teď je to tajné!
Držím Vám všem tři prsty,aby vše dopadlo tak,že budete moc a moc šťastné! A slibuji,že se Judyna bude moci připojit i až bude na MD a až bude případně v porodnici ihned Vám dám zprávu,zda máme opravdu tu naši očekávanou Deborku.
Liliana - maminka Judynky

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.02.03 10:37

Ahoj holčiny!
Teda já coby antitalent na počítače,tak se tady s tím peru no hrůza.Už jsem to zkoušela jako radˇáček,ale někdo už je tak přihlášený,takže odtedˇ Zizi.Vůbec nevím jestli se to co píšu někam dostane,no uvidíme,když tak mě moc nenadávejte,protože já tomu fakt vůbec nerozumím.No tak tedˇ pro změnu něco o mě.Já čekám mimíska 3.května,takže tedˇ budu končit 30.tt a už se strašně těším,ještě když vás člověk tak čte tak setěším ještě víc.Nevíte někdo jestli je nutná vložka do zavinovačky?dostala jsem seznam co do porodnice a tam je to napsaný,ale já si nepamatuju,že bych to někdy používala(už doma mám staršího klučíka lukáška).Ani nevím jak taková vložka vypadá.Jinak si doma pěkně lebedím skoro od začátku mateřské,takže mi to připadá hrozně dlouhý.Ještěže jsem našla emimino,když se mi nepodaří tohle nějak poslat,tak si vás budu asponˇ číst(teda jestli to neva).Ach jo až za hodinu jdu na oběd,teda já se pořád strašně cpu,totálně ujíždím na zmrzlinách už mám zadek jak…no škoda mluvit,doufám že to potom shodím.Ježiš já vůbec nevím jak to psaní mám dlouhý,posledně jsem si říkala jak to můžete psát tak dlouhý a sama jsem se asi spustila.No nic budu končit,jo ještě mě prosím někdo zasvětˇte co je to strom a práh a všechno.Díky mějte se moc hezky a hladˇte si bříška.
CAU Zizi

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.02.03 10:55

Ahoj Liliano!
Já budu mít taky mimi v květnu a taky nevím co to bude,takže překvápko.
Chtěla bych strašně holčičku,vybrali jsme Veroniku a pro kluka Jakub.Hlavně aby bylo vše ok a aby se ti narodilo(teda Judynce)nádherný a hlavně zdravý vnoučátko.Moc držím palce(držte mi prosím taky,už mám totiž po jednom císaři)a pozdravujte Judynku!
Ahoj Zizi

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.02.03 12:20

Jé, to je úžasný, že sem chodí i maminky (skoro)maminek :-) Mimochodem Liliano - Tvé jméno je úžasné! To je fajn, že se Judyna bude připojovat i z MD a určitě piš i zprávy v zastoupení - kdyby náhodou Judyna nemohla osobně, tady je každá informace vítána a očekávána!
Přeji hezký den a příjemné čekání na vnoučátka :-)
Mishicka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.03 13:39

Díky Mishicko, úplně jsi mi vehnala slzy do oka. Jsem tak ráda, že Vám to není proti mysli, že jsem zareagovala na Eržiky Matyáše. To je totiž moje fakt zamilované jméno.
Ještě jednou díky - Liliana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.03 13:40

Ahoj holčičky bříškatý, tak se hlásím jako anonymus, ale jsem to já Zdenina. Výsledky amniocentézy dopadly dobře, všechno máme v pořádku. Termín porodu podle pohybů se nám posunul na 30.5. a ještě jedna novina BUDEME MÍT KLUKA JAKO BUKA :-))).
Doma na neschopence je mi báječně, už mám i vycházky a od příštího týdne budu chodit plavat a cvičit. Práce mi vůbec nechybí :-))

Tak se mějte všechny moc a moc krásně a hlaďte svý kulaťoučký bříška.

Pa pa Zdenina, 24. tt

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 20.02.03 15:59

Hurá! hurá! hurá!

A 100× ještě hurááááá!!!!!§

No to jsou zprávy jedna lepší než druhá, ještě, že jsem se připojila než se odbatolím domů, mám z toho všeho úplně úžasnou náladu a naculuju se, jak měsíček na hnoji, no kdybyste mně viděli.......­.......

Tak jednak úplně nejdřív:

Zdenko, supeeeeer, že je všechno v pořádku, už jsem od čtvrtka netrpělivě čekala, kdy se ozveš, protože jsem si pamatovala, že jsi byla na té amniocentéze ve čtvrtek a vysledky měly být za 14 dní. Takže velký obrovitánský gratulace, že je vše v pořádku, a že už si to teď můžeš radostně užívat, a že budete mít chlapečka. Jak se bude jmenovat????????
Jestli můžeš někdy na internet, napiš něco víc a častěji, jak se vám daří.

Liliano, no nádhera, že se ozýváš, to tady možná ještě nebylo, maminka skoromaminky. Judynka už o tobě psala, tak jsem byla na tebe docela zvědavá a ty napíšeš takový krásný a povzbuzující příspěvek!!!!! Myslím, že si zkusím vytisknout tvůj příspěvek a dám ho přečíst doma přítelovi, aby viděl, jak je strašně DULEŽITÝ, aby se ten náš brouček jmenoval Matyáš nebo beruška zase Amálka. Možná, že to bude ten nejlepší návod, jak ho zpracovat.........
Jo, troufalost, že sem píšeš to teda vůbec není, klidně napiš častěji a hlavně je výborný nápad poskytnout včasné informace až půjde „do tuhého“, abychom věděli, kdy máme držet pěstičky (a že jich máme požehnaně) Judynce, jejímu manžílkovi a hlavně Deborce (pro ní bude porod asi největší překvápko).
Vůbec ty naše miminka na to budou asi pěkně koukat, co se to s nima při porodu děje a kde jsou, ještě, že tam budou mít někoho koho znají už z bříška - nás - svoje mamky a taťky.

Zizi, tak tě tu pěkně vítám a máš stejný datum porodu jako já!!!!!!!!! - 3.5. Tak doufám, že budeš psát častěji a můžeme se předhánět, kdo dřív porodí (já teda určitě ne, mám svůj soukromý typ na 10. nebo 13. května, tak uvidíme). Jenom moc nevím, že už končíš 30 týden, já končím v pátek 29.t. (teda aspoň si to myslím, nějak to letí a začínám mít v těch týdnech pěkný zmatek, zrovna teď jsem z toho úplně zcvoklá, ale vždycky jsem od Mikisky o 4 týdny pozadu, tak snad to tak je).
S tím stromem a prahem a dalšíma technickýma záležitostma bych si hlavu nelámala, já to teda vůbec nepoužívám, příspěvek se ti poslal a to je asi to nejdůležitější.
Vložky do zavinovačky se asi dávají do takových těch klasických bílých, teda, když mi je ségry půjčovali, tak mi to k tomu přibalili, ale já jsem to ještě moc nezkoumala, stejně chci víc používat rychlozavinovačku.
A se zmrzlinama jsme na tom podobně, nikdy jsem je v zimě nebaštila, ale teď!!!
Věčně si je musím kupovat a zrovna dneska jsme se bavili v práci s klientama o takových těch starých dobrých točených zmrzlinách - nejčastěji vanilkových (podobná chuť jako z Mixaru) a dozvěděla jsem se, že prej je tady u nás v jedný cukrárně točí - hurá, tak se těším na jaro a vyrazím tam na ochutnávku, dneska ale až půjdu za chvíli z práce, tak asi neodolám a nějaký nanukáč asi domů pořídím......Mňam už se mi na něj sbíhají sliny…tak to teda musím letět.
Tak se mějte všichni moc pěkně, zdraví vás

Eržika, 29.t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.02.03 20:22

Čau holky,

tak předně: moje nemoc neskutečně rychle mizí !!!!!!!! Asi ty homeopatika jsou fakt dobrý, protože takhle rychle mě ještě rýma a kašel nikdy nepřešly. Není to ještě úplně ono ale o 150% lepší!!!!

Jo, a pěkně jste mi to s těma zmrzlinovýma chutěma zavařily :-))) Já už po zmrlině toužím od tý soboty, co mi začlo být špatně a nemůžu se toho zbavit a vy si tady klidně líčíte všechno tak barvitě, uáááááááá :-) Já chci taky zmrzku, jakoukoli, nejlépe jen takovou tu dřeňovou třeba jahodovo-banánovou jakou dřív prodávali na Václaváku v Ovocence. Nebo třeba obyčejnou vanilkovou polívanou čokoládou, nebo aspoň tu od „Mekáče“ s těma křupinkama …!!! Hihi a to jsem psala, že už mě ty šílený chutě pustily :-) No jo, tak já to ještě pár dní vydržim, abych si zas nezavařila na pokračování choroby, ale pak, pak si koupim od každýho druhu něco a všechno to doma slupnu, hurá, už se těšim :-)

Zizi, já jsem si jen nastavila u příspěvků možnost „vkládané“ - pak se mi to zobrazuje všechno rozbalené a je z toho i dobře poznat, kdo reagoval na „reakci“ a ne na hlavní článek. Takhle mi neunikne žádný další příspěvek, i když není zrovna na konci, tak ho nepřehlédnu. Jinak jsem si tu nic zvláštního nenastavovala a jsem spokojená. Určitě piš, piš, čím nás bude více, tím rychleji nám uteče čas, než si ty naše drobátka konečně pochováme. Zatím si tu o nich takhle pěkně můžeme povídat - no jo, to se člověk kolikrát sám sobě diví, jak dlouhou věc vyplodí, žejo?

Zdenino! Jupí, jupí, jupíííííííííí­ííííííí!!!!!!!!!!!­!!!!!! Paráda, že už máš klídek v dušičce a že to všechno dobře dopadlo. Aspoň máš jistotu a navíc víš na stopro, že to bude klučina. To jsem opravdu moc ráda, že jsi se ozvala.

Tak já jdu ještě na kuřátko, hezky jsem si do něj přidala hromadu česneku, tak doufám, že to Barborku neporazí :-)

Mějte se moc hezky, zítra lítám po doktorech, tak pak se zas někdy ozvu.

Mishicka 32.t.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 20.02.03 20:22

Ahoj holky,
jé to je zase co ke čtení, doufám, že si budu pamatovat, co všechno jsem chtěla napsat.
Vero, stejný vyšetření na nějaký ty bacily nebo co, mě čeká příští poradnu, tzn v 36. t. a taky se musim objednat na CTG, to je myslim, ten monitor na ozvy srdce miminka a na kontrakce. Holky, taky vás to čeká? Váha 13 kg navíc se mi teda nezdá zase tolik, já mám 11 kg. Měli bysme přibrat už snad prý jen 1-3 kg. Já mám strašný chutě večer, ale držim se, naštěstí se mi večer nechce moc kuchtit. Ještěže je venku zima, jinak bych ukecávala manžílka, ať zajdem někam do restaurace. Takhle se mi do tý zimy nechce.
Pan doktor mi dneska doporučil přestat s mým těhotenským aerobikem, takže se budu šetřit, nebo se ten náš drobeček vyklube brzo. Mám poslední dobou občas tvrdnutí bříška a bolí to, takže si mám dát čtrnáct dní přestávku a pak už je to jedno, kdyby se drobečkovi chtělo ven, nebude to taková katastrofa. Holky, co jste byly teď někdy v poradně, kolik máte Cervix score? Já to mám pod značkou CS v průkazce a mám 3. Prý je to akorát, ale stejně mi to nedá, nezeptat se ostatních.
Mishicko, teda ten zelinář, to je síla!!! Nasmála jsem se, ale je to hrozný.
Já se holim už teď jedině se zrcátkem, jinak nemám šanci něco vidět. S tim košem máš pravdu, já bych ho taky koupila, jenže to musim manželovi vysvětlit, zatim je proti. Možná rychle změní názor, až bude chodit po bytě a hledat, co to tak divně smrdí. :-)))
Erži, o porodu se mi teda ještě nezdálo. A prát bud v Lovele, bez použítí aviváže. Příští týden chci dokoupit zbytky výbavičky a další týden se do toho pustím. Taky si už musim zabalit tašku do porodnice, když mi pan doktor moc nevymlouval můj dotaz, zda to přijde dřív. No to jsem zvědavá.
Zdeni, gratuluju k dobrým výsledkům a ke chlapečkovi. U nás je to taky kluk jako buk na 99%.
Holky, chválim za tu šikovnost a fantazii při výrobě kolotoče, já ho kupuju přes inzerát, čekám až mi přijde, jsem na něj zvědavá.
Danko, teda s tou mateřskou a chozenim do práce tak dlouho, Ti nezávidim, to je síla, tam u Vás na Slovensku. Můj děda se na Slovensku podruhé oženil, jezdíme za ním, mám Slovensko ráda, ale měli by něco udělat pro nastávající maminky a jejich dítka. Třeba to bude v budoucnu lepší.
To jsem se pěkně vykecala, takže končim a přeji hezký pátek.
Káťa 34.t.

 
Semeda1
Povídálka 29 příspěvků 21.02.03 15:34

Ahoj Mikisko,
ačkoliv tu nejsem úplně pravidelně, přečetla jsem si tvůj článek a docela mně pobavil (stejně jako komentáře). Jinak - co se týče problémů se žáhou - překvapuje mně, že máš cucavé bombony, mně doktor nechtěl nic předepsat. Ale porodní bába mi poradila, ať piju mléko po každém jídle a u mně to skvěle funguje, piju ho už od 34. týdne a problémy se žáhou nemám. Občas, když mě teda v noci začne pálit, jdu se napít mlíka a počkám tak 10 - 20 minut, než si lehnu a pak je to v pohodě. Tak snad ti to taky pomůže… Jo - ještě něco - prý bude to dítě hodně vlasatý, když nás pálí žáha :-))
Zatím se měj hezky, čauky Danča 36.tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 13:51

Ahoj budoucí maminky,
ráda si čtu Vaše příspěvky, i když nejsem těhulka. Mám už 3,5-letou holčičku a tak si takhle zavzpomínám na těhotenství. Celý těhotenství bylo bez problémů, jenom to pálení žáhy-nejprve jsem zkoušela mléko, potom cucavé bombóny Renie, trochu to pomohlo, ale už jsem se těšila, až se mimčo narodí. Mějte se fajn a kdyby jste něco chtěli poradit, napište na tuhle stránku, jsem tu skoro každý den. Ahoj Míša

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama