Mikiska - 36. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, pokaždé když začínám psát nový deníček tak mám nutkavý pocit začínat pořád stejně a to krátí se nám to krátí. Ale to už všichni víme a pěkně se na zakončení těhotenství těšíme a připravujeme.

V úterý jsem tedy byla poprvé v porodnici na kontrole (Podolí). Všechny sestřičky a doktorky byly fajn až na ten malý zmatek. Člověk když tam přijde poprvé těžko se tam vyzná mají tam kartotéku, kde vystavují a vydávají karty s kartou vás pošlou nahoru do prvního patra řekli mi vlevo tak jsem šla vlevo, ještě že se těhulky poznáme podle bříšek jinak bych se tam asi pěkně dlouho motala jak nudle v bandě. Tak jsem se zeptala, kdo je poslední a bylo mi řečeno, že poslední jsou uvnitř nejdříve jsem to teda nepochopila, ale jedna hodná těhulka mi vysvětlila, že do těchto dveří se jde na vážení a měření tlaku a taky na kontrolu moče. Tak jsem tam vlezla všechno mi naměřili a zapsali do karty a vyfasovala jsem číslo, podle kterého mě zavolají do ordinace. Ty čekací doby nejsou tak strašné, ale je fakt kdo je zvyklý na takový klidný příjemný přístup jako já, která chodím k soukromému lékaři tak je z toho celkem vyvalený. Asi tak půl hodiny jsem si počkala než zapípal světelný signál s mým číslem a mohla jsem vyrazit. Klasika kabinka, svléknout a čekat až paní doktorka zavolá moje jméno. Paní doktorka mě prohlédla trochu to bylo nepříjemný opravdu je rozdíl mezi chlapem a ženskou já jsem zvyklá od doktora na takovou jemnost a u téhle paní doktorky to zas tak jemné nebylo, ale zase to nebylo nějak hrozné, hlavně abych vás některé nepostrašila. Broučka jsem neviděla ani nevím jestli mi vůbec ještě budou dělat UTZ. Prý je vše v pořádku a s tvrdnutím bříška si nemám dělat starosti prý kdyby se to narodilo dříve tak už mimísek bude v pohodě. Takhle mi to bylo řečeno. Jenom mám hodně odpočívat a nic těžkého netahat. Moje divný břišní pocity jsou asi jenom planý poplach. Zřejmě začínám blbnout. Mamča mě ujistila, že v posledním měsíci je to normální, že každá při sebemenší zvláštnosti začne plašit. Takže každý den Filípkovi povídám, že ještě 4 týdny musí v bříšku vydržet tak doufám, že mě poslechne. Taky ještě nemám všechno připravené Ještě mám dost žehlení a musím nakoupit nějaké drobnosti. Na další kontrolu jdu zase v úterý a budu zřejmě chodit každé úterý až do porodu. Jo a taky mi dali dotazník na vyplnění jména miminka a my pořád nevíme holčičí jméno kdyby náhodou. Musíme si pospíšit a něco vymyslet. Manžílek to nějak nechce pochopit proč prý tam musí být i holčičí jméno, když víme, že to bude Filípek to by asi byl pěkně vykulenej kdyby to byla Filípka, což se klidně může stát.

Tento týden jsem měla nějak zrychlený i emimino jsem zanedbávala. Předevčírem jsem slavila 26. narozeniny dělala jsem takovou menší rodinou oslavu takovou žrací až mi z toho bylo v noci špatně, tak jsem si říkala dobře mi tak, když já se teď tak děsně cpu a pak se divím. Dostala jsem krásný dárečky, kytičky, svícínky taky kojící podprdu, kterou jsem si vybrala a novou noční košili, protože jsem žádnou neměla teď si už můžu klidně zabalit tašku do porodnice. Na víkend budeme mít návštěvu přijedou rodiče manžílka a budou tu až do pondělí tak se na ně těším i netěším. Už jsem řekla, že je to naposled, protože se bojím kdyby to na mě přišlo tak bych opravdu nechtěla mít plný byt příbuzných, který by mi do toho určitě kecaly co mám a nemám dělat je to děsná představa. No vidíte už zase blbnu ještě mám před sebou 4 týdny a já už takhle cvokatím. V neděli totiž slaví dědeček 90. narozeniny to je věk co ? A tchán s tchýní bydlí 100 km od Prahy takže budou u nás i se psem, to bude pěknej blázinec, protože my máme taky psa uf tak na mě myslete ať se z nich nezblázním. Nejhorší je, že se člověk o ně musí starat myslím tím vaření a tak takže s odpočíváním je na víkend konec.

Průůůserr moje zatajování pohlaví prasklo !!!!! Moje kamarádka navštívila emimino a tím pádem už ví, že to bude Filípek doufám, že to moc nerozhlásí, alespoň rodinka bude překvapena určitě. Tak dávejte pozor kdo to taky tají já jsem jí totiž dala na emimino sama typ to jsem, ale pěkný trdlo. Vlaďko to mluvím o tobě určitě to čteš ty jedna J .

Tak pro dnešek končím pupíčkové pěkně se opatrujte a odpočívejte, přeji krásný víkend

Mikiska

 Váš příspěvek
 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 07.03.03 07:56

Ahoj holčinky!

Mikisko, dodatečně vše nejlepší k narozkám, ať se ti za měsíc vyklube ten nejkrásnější dáreček a taky ať přežiješ návštěvový víkend.
Taky jsem dala pár kamarádkám typ na emimino, tak doufám, že brzy rozšíří řady snažilek a těhulek.

Nám se daří pěkně, včera jsem byla na cvičení v porodnici, už pro ty víc pokročilé po 30.týdnu, vedla to ta samá porodní asistentka, co to cvičení pro málo pokročilé, ale bylo to dobrý!!!!!!! Nasmály jsme se, no paráda, tentokrát žádná sucharka, dokonce jsme i vyměnily muziku, tedy už ne východoněmecké Ein Kessel Buntes, ale tentokrát itálská diskotéka 80. let, cvičilo se na to mnohem lépe. Ikdyž teď jsme klasicky cvičily už asi jenom půl hodiny a pak nám povídala o porodu, relaxačních a uvolňovacích polohách při kontrakcích, o typech dýchání, no bylo to fakt dobrý. Taky jsme si zkoušely ty různé polohy a dýchání, což je myslím hodně dobrý a bude se to dost hodit. Ale musím vám říct, že mně to skoro vůbec nešlo!!!!!!!!!! (A to si myslím, kdoví jak nejsem sportovně nadaná, hahaha…). Hlavně jsem nemohla dlouho vydržet to mělké povrchní dýchání - jsou dva typy - psí a mašinkové, a já jsem tak po 10 vteřinách už začala brunátnět a div nepadla do mdlob. Taky nás tam málem pár vyprsklo smíchy, když 11 těhulek naráz začne dýchat jako pes, no legrační. Bylo vidět, že těm víc pokročilým, co to doma trénujou, už to šlo mnohem lépe, takže i já se na to doma budu muset vrhnout, ale pořádně asi až v dubnu, až budu na mateřské. Ale vydržet to minutu nebo i déle bude asi pěkná zabíračka, stejně tak i to tlačení při kontrakci. Tak jsem to doma líčila přítelovi a večer v posteli jsme to trénovali, jemu to šlo teda úplně samo, a já se u toho kroutím jak žížala nebo vyprsknu smíchy a žádnej velkej zázrak to teda není, ikdyž už jsem vydržela a zlepšila se asi na 15 vteřin, tak se snad to půjde.

A hlavně jsem taky už viděla porodní sál!!!!!!!! No páni, nebyla jsem na to psychicky připravená, sestřička se šla podívat, jestli nikdo nerodí, a že nás tam vezme, protože až půjdeme na přípravu s otcem u porodu, tak může zrovna někdo rodit, a to bychom to neviděli. Takže vám musím říct, že se teda na porod pořád ještě těším, ale už tam mám i takové to jejdaaaaaaaaaaa, já vlastně budu rodit, nic jiného ostatně nezbývá, že jo?
Abych řekla pravdu, tak se mi ten porodní pokoj na první dobu por. moc nelíbil, takový strohý, neútulný, 2 postele, žebřiny, míč, žíněnka a sprcha. . Tenhle pokoj je tam jeden a pak ještě jeden opravdu hodně mrňavej s jednou postelí a křeslem, bez sprchy, ve kterém si teda nedovedu představit, jak bych nachodila těch 10 porodních kilometrů, co si plánuju. To by bylo 2 kroky tam, obrátit se a dva zase zpátky. A víc pokojů na první dobu tam není!!!!!!!! Takže pokud budeme naráz v první době por. rodit 3, tak na tom větším pokoji budeme dvě a tatínkové by tím pádem museli vypadnout, no hrůza, to se nám těhotným moc nelíbilo, představa, že tam budu bez přítele a vedle mně bude skučet jiná ženská, no děs běs. Ale sestřička nás uklidňovala, že se to určitě nestane, ikdyž se od dubna do června rodí hodně dětí, že to určitě nějak vyjde a bude tam volno. Tak doufám, že jo!!!!!
Potom jsme ještě viděli jeden porodní sálek, ten byl docela hezkej, i s vanou, takže i ta první doba porodní by se asi dala strávit tam. A větší porodní sál se třema porodnickýma stolama jsme neviděli, protože tam zrovna byla jedna maminka po porodu s miminkem, tak abychom je nerušily.
No to jsemse teda rozepsala, ale byla to včera pro mně docela zážitek a celý den jsem na to musela myslet.

Musím už končit a začít pracovat, tak se zatím mějte pěkně, krásný víkend vám přeje

Eržika, zítra 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.03 12:05

Ahojte těhulinky,
tak opravdu jak píše Mikiska,že by nejradši začínala každý deníček větou,že Vám,nám, to letí,tak mi to tak opravdu přijde,jak vám ty týdny poskakujou.Te­da,ne,že by mě to neběželo,ale nějak si to ještě neumím užít když chodím do práce. A navíc od pondělí tady mám novou kolegyni,kterou zaučuju a máme jen jeden počítač.Takže se ani nedostanu něco si přečíst natož napsat.
V pondělí jsem byla na kontrole a tak cukr mám v pohodě,takže můžou dál pokračovat horalkové hody. A jinak je taky všechno v pohodě.
Jinak Mikisko, dodatečně vše nej k narozeninám.Jsme stejně staré a já mám asi tři neděle před porodem taky narozeniny.Takže si ještě mimčo užije dort.Mňam,už se na něj těším. Ale teď mě napadá,že taťka má ve středu narozeniny,tak by dortík mohl být.
Jinak jsem se nestihla zapojit do doskuze o kojících podprsenkách, v tý práci není vůbec čas na soukromý věci :-)) Takže jen teď krátce jeden poznatek od kamarádky, ona si kojící podprdu koupila jen jednu prý, když to musí být, tak do porodnice a jinak nosila ty,co předtim. Tak nevím, já si asi pořídím dvě a uvidím.
Jinak mám sice ještě čas,ale jména teda fakt ještě nemáme vybraný, pořád jich je několik. Takže naše mimi se musí narodit přesně,abysme na to měli dost času.Když jsem rozhodnutá pro Martina,tak mi pak někdo řekne,že Lukáš taky není špatný a já už zase přemýšlím který by teda bylo lepší,protože Lukáš se mi taky líbí.Tak nevim jak to nakonec dopadne, jinak holky nevíme vůbec. A Mikisko,Filípek je hezký jméno a doufám,že se neurazíš,my tak máme pojmenovanou kočku.Původně to měl být Filip,ale vyklubala se z toho kočka,tak je to Filipka a slyší na to,tak ta případná holčička by se tak klidně jmenovat mohla :-))
Jinak se vás „těhotnějších“ chci zeptat jak se pozná to tvrdnutí břicha. Mě totiž občas přijde když stojím,že mě to břicho jakoby táhne dolů,tak nevim jestli se tím mám zaobírat nebo to nic není.
Tak se mějte všichni moc fajn, u nás napadlo spousta sněhu,tak to snad vydrží,abych si mohla postavit sněhuláka. Přeju Vám pěkný víkend.
Jinak jsem přihlášená jako anonymous,kvůli nové kolegyni, tak snad to tolik nevadí.
Ahoj Myška 26t.

 
pidule
Povídálka 21 příspěvků 07.03.03 13:27

Ahoj holciny,
tak vas vsechny po dlouhe dobe zdravim. Prisla jsem se podivat za holkama do prace a tak jsem se rozhodla, ze se pokocham vasima novyma prispevkama a taky neco napisu. Ja mam za sebou tu svatbu- 20.2.- prezila jsem to dobre- i Matysek byl hodnej, jenom pri hostine me dost kopal, asi mu taky chutnalo.Vcera jsem byla v poradne- chodim od zacatku do Motola takze zadnej prechod mezi soukr. ordinaci a porodnici neprobehl- mozna lepsi. Mimi je v poradku, srdicko mu tluce jak ma, pristi ctvrtek jdu poprve na monitor, tak se tesim, ze prdouska i uslysim.
Doma je vse pripravene, i kojici podprsenky koupene- jak jsem cetla v prispevkach- je urcite lepsi si koupit alespon dve- kvuli prani a tak. Aspon myslim, ale kazdy ma svuj nazor. Tasku do porodnice mam taky pripravenou- uz bych nejradsi jela. Jak u vas probihaji noci? Ja nemuzu vubec spat- furt se prevaluju- Mates kope jak blazen, kazdy tri hodiny chodim na zachod- no hruza. Ja uz se na toho broucka tak tesim:-))))) Pocasi se zase pekne zhorsilo, doufam, ze az porodim- termin mam 23.3. ale dle pani doktorky to muze byt i drive- tak bude hezky, abych mohla vyrazit s kocarkem ven do prirody.
Jo Mikisko- dodatecne take vse nejlepsi k narozkam. Ja budu slavit 26 narozeniny uz s Matyskem-v dubnu- to si nadelim darecek. Tak ja budu pomalu koncit- vsem drzim palecky a hned jak bude Filipek na svete de vedet. Taky se ozvu, hned jak to bude mozne.
Pa Pidule 36 tyden.

 
PetraI
Povídálka 15 příspěvků 08.03.03 11:14

Ahoj holky těhulky,
e-mimino čtu pravidelně již několik měsíců, a tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas se taky přihlásit. Ať je nás na rady a porady co nejvíc.
Nejdřív Mikisce vše nejlepší k narozkám ? hodně zdraví, pohody a lásky.
Já jsem měla narozeniny v únoru (snad mohu přiznat, že už 32.) a s dárky to dopadlo podobně ? noční košile a župan pro mě a další dárky už byly pro miminko ? svetřík, body, dupačky, kousátko?Všechno v neutrální barvě, neboť jsme stále odolávali pokušení zjistit si na UTZ pohlaví.
Dneska je už všechno jinak a již týden se těšíme (já, manžel a ?budoucí ségra? Štěpka ) na Honzíka. Navíc mi Honzík udělal obrovskou radost tím, že se otočil hlavičkou dolů. Takže nic nebrání normálnímu porodu. Já budu rodit v Brandýse, kam se chystám až v 38. týdnu (už jsem tam jednou rodila, chodila jsme tam na ultrazvuk, nedávno odrozené kamarádky si nestěžovali a navíc je to blízko).
Divné pocity v bříšku, Mikisko, mám skoro každý den. A taky se pořád pozoruji. Mám tušení, že se Honzíkovi bude chtít na svět dřív než 31.3., na kdy jsme mu to s paní doktorkou naplánovaly. Snad to ještě u maminky vydží. Chtěla bych tento víkend ještě doplnit výbavičku a v týdnu zajít koupit kojící podprsenky . Chtěla bych si koupit taky dvě. Navíc jsou tak úžasně pěkné! Když jsem kojila Štěpku (před 11 lety), tak jsem měla bavlněné beztvaré padáky. Tak si chci tentokrát užít trochu té elastické nádhery.
Myško, táhnutí břicha dolů jsem od poloviny těhotenství pociťovala taky. Myslím, že je to normální.
A ještě k předporodnímu kurzu. Navštěvuji ho v Brandýském mateřském centru a myslím, že je príma setkat se s dalšíma maminama. Hodinku si zacvičíme, popovídáme, porodní asistentka nás trochu poučí a těšíme se zase na další týden.
Přeji všem sluníčkové jarní dny
PetraI, 36. týden

 
PetraI
Povídálka 15 příspěvků 08.03.03 11:16

Ahoj holky těhulky,
e-mimino čtu pravidelně již několik měsíců, a tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas se taky přihlásit. Ať je nás na rady a porady co nejvíc.
Nejdřív Mikisce vše nejlepší k narozkám ? hodně zdraví, pohody a lásky.
Já jsem měla narozeniny v únoru (snad mohu přiznat, že už 32.) a s dárky to dopadlo podobně ? noční košile a župan pro mě a další dárky už byly pro miminko ? svetřík, body, dupačky, kousátko?Všechno v neutrální barvě, neboť jsme stále odolávali pokušení zjistit si na UTZ pohlaví.
Dneska je už všechno jinak a již týden se těšíme (já, manžel a ?budoucí ségra? Štěpka ) na Honzíka. Navíc mi Honzík udělal obrovskou radost tím, že se otočil hlavičkou dolů. Takže nic nebrání normálnímu porodu. Já budu rodit v Brandýse, kam se chystám až v 38. týdnu (už jsem tam jednou rodila, chodila jsme tam na ultrazvuk, nedávno odrozené kamarádky si nestěžovali a navíc je to blízko).
Divné pocity v bříšku, Mikisko, mám skoro každý den. A taky se pořád pozoruji. Mám tušení, že se Honzíkovi bude chtít na svět dřív než 31.3., na kdy jsme mu to s paní doktorkou naplánovaly. Snad to ještě u maminky vydží. Chtěla bych tento víkend ještě doplnit výbavičku a v týdnu zajít koupit kojící podprsenky . Chtěla bych si koupit taky dvě. Navíc jsou tak úžasně pěkné! Když jsem kojila Štěpku (před 11 lety), tak jsem měla bavlněné beztvaré padáky. Tak si chci tentokrát užít trochu té elastické nádhery.
Myško, táhnutí břicha dolů jsem od poloviny těhotenství pociťovala taky. Myslím, že je to normální.
A ještě k předporodnímu kurzu. Navštěvuji ho v Brandýském mateřském centru a myslím, že je príma setkat se s dalšíma maminama. Hodinku si zacvičíme, popovídáme, porodní asistentka nás trochu poučí a těšíme se zase na další týden.
Přeji všem sluníčkové jarní dny
PetraI, 36. týden
(omylem jsem to poslala ještě jako komentář k poslednímu příspěvku - omlouvám se)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.03.03 08:54

Ahoj holky,

tak se hlásím při neděli. Nějak jsem nemohla spát, tak jsem radąi vylezla z postele, abych se tam nepřeleľela.

U nás je vąe ve znamení plných příprav na miminko. Vąude se suąí oblečení a daląí prací propriety. ?ehlící prkno uľ ani neuklízím. Teda řeknu Vám, já jsem u toho ľehlení během chvilky totálně zpocená, ale zatím mě to baví. Jen nevím, jak mám ty pidivěci skládat? Skoro je mi to líto skládat jakkoli, kdyľ se s tím tak ľehlím. No uľ se vidím za 2-3 měsíce, ľe se s tím tak párat nebudu, ale teď si to uľívám. Konečně máme ty naąe obrovské skříně, takľe Barčiny věci můľu uľ rovnou dávat do „jejích“ skříněk a ąuplíků. Akorát teda koukám, kolik těch věcí má. Takovej pr?ous a uľ nám tu zabírá tolik místa :-) Včera jsme byli na nákupu v MAKRU, takľe máme zase na pár měsíců zásoby - hlavně drogerie, toale?áků, kapesníků a mléka. No i pro Barunku se samozřejmě něco ocitlo v koąíku :-)

Mikisko, dodatečně přeju taky hodně ątěstíčka a pohody k narozeninám! Já jdu do Podolí poprvé příątí týden taky v úterý, tak doufám, ľe tam opravdu nebude tolik lidí. Kartu uľ mám vypsanou, takľe se s tím nebudu muset zdrľovat. Jen ąkoda, ľe Ti nedělali ultrazvuk, já myslela, ľe to budou dělat pokaľdý a budu moct miminko okukovat. Ale co, uľ jen pár týdnů a uvidím ho „naľivo“ :-)

Petro1, vítám Tě u nás v deníčku, jasně, ľe čím víc nás bude, tím líp, tak jen pią pią :-) Moje teta rodila v prosinci v Brandýse a taky byla spokojená, hlavně, ľe je tam menąí frmol, neľ v klasických velkých praľských porodnicích. Tak a? se Ti tam taky líbí.

Zdravím taky Piduli a taky dodatečně blahopřeju ke svatbě. Co se týká nocí, tak zatím to u nás docela jde. Chodím spát kolem půlnoci a na první čůrání musím tak kolem 2,30 a pak aľ ráno kolem 7,30. Není to tak hrozný, pro mě je nejhorąí vysoukat se z postele, no jo, furt ty záda. Někdy si musím sundávat nohy rukama, protoľe vůbec přes ty kříľové bolesti nemůľu nohama pohnout. Ale stačí vylézt a rozpohybovat se a je to dobrý. Barča se vľdycky probere a kopne si, abych měla klid, ľe je v pořádku :-) a jakmile padnu zpátky do postele, tak spí se mnou dál. Zato teď řádí hodně odpoledne a samozřejmě kdykoli, kdyľ usednu k počítači - to je fakt neuvěřitelný, jak se jí to moje sezení nelíbí.

Myąko to tvrdnutí bříąka u mě začíná přesně tím pocitem, ľe mě bříąko táhne dolů. Nejlepąí je si v ten moment hezky sednout nebo lehnout a noľky hore. Opravdové ztvrdnutí bříąka je docela nepříjemný pocit a mě to bříąko při tom trochu změní tvar. Tam, kde mám dělohu mi celé vystoupne a je to opravdu příąerně tvrdé na dotyk. Vľdycky mě to za pár minut přeąlo. Ale toho pocitu, ľe Tě bříąko „táhne“ se uľ asi nezbavíą aľ do konce. V kaľdém případě ale na to pomáhá to magnézium, poraď se s doktorkou, jo a kromě jinýho to taky pomáhá proti těm křečím v nohou, co tu uľ pár holek zmiňovalo.

Jinak Mikisko taky se cítím nějak divně. Často mi Barunka ą?ourá tak neuvěřitelně dole, ľe mám pocit, ľe uľ z ní něco musí čouhat ze mě ven. Cítím tak nějak přeplněno v pánvi a vľdycky, kdyľ si sedám, tak opatrně, protoľe mám pocit, ľe kdyľ tam dole uľ má miminko hlavičku tak napasovanou, tak abych jí nerozsedla - to je blbost, co? Taky mívám různé pobolívání, jakoby menstruační, ale to si myslím mám od těch zad. Myslím, ľe uľ i ąneci lezou rychleji, neľ já chodím, ale mě to opravdu nějak nejde. Nejhorąí je to do schodů. Ani nemám problém s dechem, jen to prostě fyzicky rychleji nejde. Jeątě, ľe v tom MAKRU maj ty obrovský nízký vozíky, manľílek mě hezky vozil kolem regálů, takľe jsem se moc nenaąlapala. Jen na nás trochu blbě koukali lidi, no a co, jsou mi ukradený.

Já mám termín pořád toho 5.4. (jako Mikiska), tak jsem zvědavá, jestli to do té doby vydrľím, někdy mám pocit, ľe uľ budu rodit kaľdou chvíli - hlavně kdyľ Barunka vytrvale ą?ourá tam kdesi dole. Ale teď mi tady prozkoumává ľebra, hihi, mám na břiąe z boku tvrdý malý bouličky, který uhnou, kdyľ na ně ąáhnu - třeba je lochtivá na chodidlech :-)

Tak já jdu něco spapat, vidím to na ovocný dort, co jsem nám upekla - mňamky. Pak jeątě určitě pár kousků slaných korbáčů - ty ąíleně miluju a pak uľ budu vymýąlet oběd. To je ale hezká náplň na dopoledne. Jo a mám strach, ľe si někdo ze sousedů bude stěľovat, ľe jsme si tu otevřeli prádelnu - ta naąe pračka se uľ pár dní skoro nezastaví :-)

Mějte se vąechny sluníčkově, i kdyľ to venku je tak fujfuj a rozmazlujte bříąka.

Mishicka 36.t.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 09.03.03 20:01

Ahoj holky,
Mikisko, všechno nej k narozeninám. Já budu slavit v květnu už s Kubou, taky 26.
Já mám termín 3.4. a jsem moc zvědavá, kdy to nakonec bude. Popisujete tu tvrdnutí břicha, ale já spíš pociťuju ostrou bodavou bolest, jen na chvilku, ale v ten moment se sotva pohnu.Říkala jsem to panu doktorovi, neříkal nic zvláštního, jen že mám vynechat přílišnou aktivitu. Je pravda, že když se namáhám delší dobu, musim pak odpočívat, nejlíp v leže, abych bříšku ulevila.
V poradně jsem byla ve čtvrtek, už se prý to prý rozjelo. Asi příprava na porod, moc nevim, co tim pan doktor myslel. Hlavička je pěkně zaklíněná v pánvi. A otevřená jsem na prst. To je teda výraz, zní to fakt úžasně. Holky, vy pořád nepíšete co to vaše CS, musim s tim zase otravovat.
Chystala jsem se konečně prát, jenže manžílek v pátek ulehl s příšernou chřipkou, nebo co to je, má hrozný horečky a je mu na nic. Dělám pečlivou ošetřovatelku, takže o praní a přípravách nemůže být řeč. Nehledě na to, že tu vlastně všude poletujou bacily, takže by to asi bylo k ničemu. Snad to od něj nechytnu.
Pidule, to Tě obdivuju, já jsem ten svatební nápor zažívala v normálním stavu a bylo toho na mě dost.
Se spaním problém nemám a když, tak jen občas bdím, ale jinak spím jako dudek. Chodím spát kolem půlnoci a vstávám jednou, tak kolem čtvrtý, nebo pátý. A budim se až kolem devátý, takže pohoda. Je pravda, že se snažim nespat přes den, teda zatim jsem to ještě nepotřebovala akutně, jen odpočívám v leže. Kdybych spala přes den, pak bych nespala v noci. To mám vyzkoušený. Přeju všem lepší spaní a těšim se na vaše příspěvky.
Káťa, 37.t.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.03.03 13:45

Ahoj holčiny!
Teda to je dneska kráááásně,asi už shodím ty zimní vrstvy,když je takový teploučko(teda aspoň u nás na moravě).Zrovna jsem se vrátila z oběda)mám nacpaný bříško a mimčovi se to moc nelíbí,asi tam má málo místa)a taky jsem to zazdila mou oblíbenou zmrzlinkou,ale oplateček jsem si nekoupila,tak nevím jestli to nakonec neodnese čokoládka mýho chlapečka,ale budu se snažit mu ji nesežráááát(i když Milka je moje oblíbená značka).
Teda nevím jak vy,ale docela mě trvalo než jsem se na emiminu zorientovala a teď koukám jak blázen a ono tu máme nové úpravy,no to než si zas zvyknu(navíc ty předtím byly omoc přehlednější).

Dodatečně přeju mikisce vše nej (teda vy ste tady samá mlaďoška bééé(já sem oslavila letos už 30,takmě to připadne proti vám moc).

Je tu někdo ,kdo neabsolvuje žádné předporodní cvičení a kursy a pod?
Já asi budu rodit císařem,tak se nějak nezaučuju,tady taky není kde,ovšem pokud mě řeknou,že to bude normálně,tak se nebudou stačit divit,protože okamžitě chytnu paniku a nevím co a jak mám dělat,no to by teda byla sranda.Já s tím teda vůbec nepočítám,když už mám jednoho císaře za sebou.Sice je to už deset let,ale jsem od začátku doma,tak asi půjdu pod kudlu.
Jak tak čtu,tak už se chcete předhánět,která bude první,co?No to se teda moooc těším,až se ty vaše miminka začnou drát na svět,to tu bude asi odmlka než se začnu předhánět s Eržikou,nebo má ještě někdo termín na začátku května?

V pátek jsem nevydržela a šla sem do obchodu koupit látku na povlečení do postýlky,abych zabila tím šitím čas(je to fakt hrůza být od začátku doma a nudit se,protože nesmím nic moc dělat),jenže už to mám zas ušitý,tak se nudím dál,ach jo.
Vestředu jedu na poslední odběr krve a taky na kontrolu,tak jsem zvědavá co mi doktor řekne,protože mě dost často večer u televize mímo začne šíleně řádit a kopat,že mám hrůyzu,že mi tam snad trhá všechny vnitřnosti,toje občas taková bolest no fuj,tak doufám,že je všechno v pořádku.
No asi budu končit už mě nic nenapadá,jo a ještě-nevíte ještě o něčem takovým jako je emimino,já než se dočkám až něco napíšete -toto trvá a nenašla sem nic kromě Rodina a ta se mi moc nelíbí,tak jestli o něčem víte ,tak mi to napište.
Tak teda ahojky a užívejte si sluníčka.
PS: chyby se mi nechce opravovat tak pardon
Papapa Zizi

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.03.03 07:45

Ahoj holky!

Tak to je teda náááádherně a dneska bude taky!!! Hurá, jen škoda, že už to nevydrží a nebude jaro už odteďka, ale snad už se brzy dočkáme.....

Zizi, teda ty jsi pěkný číslo, tvá upřímná slova mně vždycky pěkně rozesmějou, na začátku května rodíme asi jen my, pak má někdy v květnu termín Anička a ještě nějaký holky, ale ty se moc často neozývají, tak doufám, že se někdo přidá, abychom v tom nebyly samy.
A pro uklidnění, mně teda taky není 26, jak tady většině holek, ale „už 31“ - teda aspoň to tak mám napsaný v rodným listě, jinak by to lidi asi neřekli, jsem zřejmě lehce opožděná, hahahaaaaaa a taky nedonošená (vykoukla jsem o 3 týdny dřív).
O jinýmch stránkách taky nevím, jen ta rodina, emimino a, jo a potom ještě w.9mesicu.cz, ale tam asi nejsou deníčky. Jééé, docela ti závidím, že se nudíš, já zase vůbec nestíhám a potřebovala bych si toho na netu tolik najít, jen teda fakt nevím kdy. a už se děsně těším na duben až budu doma a konečně začnu šít vše potřebné a chystat na mrňouska…

V sobotu jsme byly na Černým Mostě v praze, koupili jsme v tom bazaru autosedačku _ Hurááááááá, krásnou zachovalou Maxi Cosi s medvídkama za 800,–, což myslím, že jde, je tam i taková ta výztuha pro hlavičku, úplně na ty malý prťátka, tak se snad bude drobečkovi líbit.

V neděli jsem byla na těhotenským plavání, tak jsme se zase krásně proplavčily a procvičily, nejlíp se má náš drobek, ten má plavání hned dvojitý, jednak u mně v bříšku a pak ještě se mnou, tak z něj bude možná nějaká rybka, chci s ním chodit potom na plavání kojenců, respektive, že by sním plaval přítel, tak doufám, že to půjde, a že na to budeme mít finance, taky to není nejlevnější…Bylo nás tam tentokrát hodně , asi 8 těhulek, tak byla i legrace, jak jsme se tam sobě navzájem vyhýbali a v duhý mělký části bazénu plavou vždycky prťátka - asi tak dvoletý až tříletý dětičky s rodičema, no ty tam pištěj a vřískaj, to je nádhera, už se těším, až budeme takhle dovádět s tím naším mrňouskem.

Jinak se máme krásně, už se těším na pátek na kontrolu za doktůrkem.

Jdu něco pracovat a ještě sem když mi to vyjde mrknu, mějte se krásně, sluníčkově, kdo může chodit, tak šupky ven a ahoj
Eržika, 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.03 09:11

Ahoj Erži!
Hele já budu asitaky opožděná hihihi,aspoň se tak cítím.Já vždycky říkám,že sem mladá akorát mám starý dítě.Teda chudáček,kdyby mě slyšel,naštěstí je ve škole.
Hele Erži,nechtěla bys přijet rodit za mnou,abych to měla od koho odkoukávat kdyby bylo třeba,hahahaha.
Teda,já chodit a plavání,tak se utopím.Při představě několika těhulek v bazénu,jak se s těma pupíkama snaží uhýbat a ono to určitě tak dobře nejde,tak to se řechtám od rána do večera.No jeto prostě nádhera a potom s těma mrňouskama to musí být ještě lepší.
No dneska mám blbej den,přerazila jsem si ruku o dveře,málo jsem se vyspala no hrůza,asi si půjdu obarvit hlavu(dofám,že nevylezu z koupelny s různobarevnýma čmoudíkama na hlavě,to už bych se fakt neudržela smíchy).
Teda já jsem asi schizofrenní,mám pocit,že si tady píšu snad sama se sebou,ale vy na to nemáte asi čas,no ani se nedivím,to musí být fofr to všechno nachystat.Já už to tak nějak asi mám.vlastně vůbec nevím,asi toho mám málo,ale zatím to neřeším,pořád mám pocit,že je ten konec v nedohlednu.
Zapoměla jsem se přihlásit cha cha,tak se mějte a hodně pište ať mám co číst.
Páček Zizi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.03 10:03

Ahoj holčinky,
neboť Judyna nějak nestíhá něco napsat, rozhodla jsem se,že něco napíšu sama. Judy má vždy tak velikou radost,když jí vytisknu Vaše příspěvky,ale chce si je číst vždy až odejdu,aby na to měla klid a pohodu, protože jak přijdu na návštěvu, tak stále přebíráme věci na miminko, hrajeme si jak malé holčičky,jen ta panenka nám zatím chybí, resp. si pěkně hajinká v bříšku u maminky!
Včera byla Judyna u pana doktora, jak jsem viděla, tak měla plus u otoků a trochu jí stoupl tlak z jejího obligátního 90/60 na 120/70. Včera si taky stěžovala, že už je na tom stejně, jako moje maminka tj. Judy babička, která se musí srovnat a rozkymácet, než se rozběhne. Prý jí trasa, kterou doposavad běhala jako nic trvala dlouho a ještě prý už pochoduje jako kachnička. Přesto ale stačila i nakoupit krásnou deku do postýlky, 2 jemné žínečky a jednu osušku s kapuckou.
No a pak jsme se sešly i s tou mou maminkou a všechny tři jsme šily Deborce povlečení do postýlky. Nebylo to ale moc dobré řešení. Moje maminka je už 76letá paní a tudíž už jí to šití nejde tak rychle a dobře jako dřív, já jsem si naopak ze všeho dělala srandičky a babičku to asi rozčilovalo,což mi v té chvíli nedošlo, já myslela,jak to převedu do vesela a ono to vyšlo právě naopak. Judynka - chudinka z nás byla nakonec celá vedle. Tak vidíte, jak to někdy dopadne, když se sejde více generací a chtějí něco dělat společně. Asi se fakt vyplatí i finančně všechno koupit do postýlky hotové, ušité a ušetřený čas užít jinak. Doufám, že Deborka bude na dělání „volovinek“, tak se moc těším, že budu mít možnost se vyblbnout s ní. Jak už jsem jednou psala, čeká mi začátkem května ještě i druhé vnoučátko od Judyny bráchy tj. mého syna a to by v tom byl čert, aby si nechěla ta miminka se mnou zahrát! Jééé já už se tak těším!!!!! Dokonce jsem si říkala, že když bych chtěla obě miminka vozit, bylo by pro mne výhodné mít kočárek pro dvojčátka. Vyrazila bych z domu pro jedno miminko, pak bych pokračovala kousek dál pro druhé, pak bychom se projížděli a pak bych je zas postupně odevzdávala. To jsem cvok co? Ale snít může člověk o všem možném, ne? To není přece zakázáno. Vím, že skutečnost taková nebude, ale bylo by to žůžo!
Tak už dost snění, mějte se co nejlépe - zdraví Liliana

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.03.03 14:24

Ahoj!

Tak ještě jednou já......, už se mi nechce pracovat a tak než prchnu, tak jenom pár řádků…

Teda Zizi, ty jseš teda fakt asi pěkný číslo, to si s tebou doma užijou......
Odkud jsi??????? Ono s tím mým porodem, aby ses náhodou nedivila,kdybych se ocitla někde tam, u vás, myslím, že jsi psala, že jsi někde z Moravy. Já jedu od 35.t do 37.t - na začátku dubna k našim na Vysočinu, dříve jihomoravský kraj, tak jenom doufám, že se prďolkovi nebude chtít na svět už tam.
A proč myslíš, že budeš teď mít taky císaře?????? To už ti doktor řekl, je to naplánovaný???
Má ségra měla prvního císaře, zničeho nic jí vylítl nahoru tlak, ale další dva porody už rodila v pohodě normálně.
Zdravím kachničku Judynku i tebe Liliano, je dobře, že takhle hezky informuješ, co nového..... Jen se chci zeptat, je Judyna ůbec v kalendáři? A Deborka? myslím, že jsem je tam nikde neviděla, slaví někdy svátek? A bude se Deborka oficiálně jmenovat Deborka nebo Debora nebo jak? No vy jste teda pěknej klan ženskejch, až se teda vy 4 sejdete ( i s babičkou), tak to teda bude muset být šrumec a nádhera. A jak se jmenuje babička, normálně???????
taky jsem zvědavá, jestli bude mít Deborkasestřenici nebo bratrance, já to tipuju na chlapečka, že to bude takovej pěknej páreček (kdy mají termín, asi jako my na začátku května?), tak to bude u vás nádherný vzrůšo a s tím kočárkem na dvojčata, mně to přijde jako super nápad, že by jsi je postupně nabírala a zase vracela, hahaaaaaaaa......

Káťo, s tím CS, u nás teda zatím nic a doufám, že i v pátek v poradně nebude ještě nic nového, protože já jsem přece jenom o dost míň pokročilá těhotná, ale jak to tak vypadá, tak tě mám jako hlavní adeptku, že by jsi mohla jako první z Mikisčina deníčku začít s těma našima porodama,připadá mi, že k tomu dle toho CS máš největší předpoklady......

Holky, nepsaly jste některá, že máte náhodou i druhej termín někdy na konci března, to už by bylo hodně za pár!!!!!!!!

Tak vás všechny moc zdravíme i to naše malý kopálišťátko ťuká jako, že jo, že zdravý vaše mrňousky v bříškách i jejich nositelky i jejich výrobce, hlavně se opatrujte, ať to nějak zdárně doklepeme, až do konce.
Holky, masírujete si nebo budete si masírovat bradavky, aby byly otužilé pro kojení? Jak ačím????? Někdo mi radil zubním kartáčkem, tak nevím........
taky jsem pěkně líná a zhnilá a vůbec necvičím to pánevní dno, ještě, že aspoň chodím do práce, že se trochu projdu každý den a mám tak pohyb…

No končím, není radno tu práci přehánět, já už půjdu do práce jenom hrozně málokrát!!!! hurá!!!!!Jdu na sluníčko ahoj ahoj ahoj
Eržika, 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.03 15:14

Milá Eržinko,
druhé vnoučátko se má narodit 8.5., ale co to bude prý nechtějí dopředu vědět, ani jméno se prý ještě neví - kdoví?! Já ale tajně taky tipuji chlapečka.
Babička pra se jmenuje normálně Libuše. Na ostatní odpoví Judyna.
Pozdravuj sluníčko,to na obloze i to v bříšku - Liliana

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.03.03 18:13

Ahoj holčinky,

tak já jen hlásím, že jsem dneska byla poprvé v poradně v porodnici a na mém stavu se nic nezměnilo!!! Mám CS pořád 2 jako před 14 dny, tak se mi ulevilo, že se to nijak výrazně nevyvíjí, ještě to chce aspoň 14 dní vydržet :-) Jinak to tam proběhlo neuvěřitelně rychle a hladce, byla jsem hotová za 3/4 hodiny, což považuju za zázrak. Jdu zas za týden, tak uvidíme, co bude dál.

Jsem hrozně unavená, nějak se mi už druhou noc nepovedlo se vyspat, tak si jdu vlízt do postýlky a uspím se u televize.

Mějte se moc hezky.

Mishicka 36.t.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 11.03.03 20:40

Ahoj holky,
tak vám všem moc děkuji za gratulace k narozkám.
Zdravím novou těhulku Petru jen piš piš ať je nás víc.
Pidule dobře, že si se ozvala a přežila tu svatbu moc ti přeji vše nejlepší do toho vašeho manželství ať vám to vydrží až do smrti.
Myško s tím táhnutím bříška si opravdu nic nedělej jak píšou holky v tomhle stádiu už je to asi normálka.
Mishicko s tím UTZ já jsem zrovna dneska byla v Podolí a ptala jsem se paní doktorky jestli nějaký ještě bude a prý už ne, ale příští týden jdu na nějaký monitor nevíte co to je ? To jsou asi tykový ty pásy kolem břicha, kde budou sledovat srdíčko Filípka ? To je fakt dobrý, že máme stejný termín měli bysem si dát nějaký znamení (teda kdybys chtěla) aby jsme se poznaly, kdyby jsme náhodou byly obě ve stejnou dobu v porodnici.
Jinak já mám CS 3, myslím že Mishicka nebo Káťa mi vysvětlovaly co to znamená, ale jaké číslo je vlastně nejvyšší ?
Paní doktorka mi říkala, že ještě týden mám hodně odpočívat kvůli tomu tvrdnutí a od 38. týdne už můžu být aktivnější, že už by to vlastně bylo v přijatelném termínu to je co ? Děs já už můžu za týden a něco rodit !!!!!!! uf to to teda uteklo.
Když už jsem u toho chtěla jsem poprosit Eržiku, že by po mém ukončení těhotenství vzala do ruky deníček pokud bys teda chtěla aby jste i vy co máte termíny v květnu mohly drbat až do konce, co vy na to ? Skutečně to utíká jako voda a běhěm několika dní by jsme se mohly rozrodit ne ? To jsem zvědavá kdo to začne.
Taky jsem se informovala o darování pupečníkové krve a jestli to někoho zajímá tak v Podolí je ta možnost tuto klrev darovat, ale musíte se tak trochu vnutit sami to nenabídnou. My už jsme tedy s manžílkem vyplnili i papíry na jméno dítěte tak jsem tam teda napsali Filípka a holčičku (kdyby náhodou) Lucii doufám, že mě nechytne rapl a nebudu to chtít ještě několikrát přepisovat.
Jinak holky já mám pocit, že jsem nikdy nebyla tak nemožná myslím tím fyzicky a už vůbec si nedokážu představit, že bych měla vyvíjet takovou aktivitu jako je porod. Všechno mi trvá dlouho chodím jako slimák a po větší aktivitě jsem celá znavená a usnu na sedačce u TV. Taky mě teda začly trápit otoky jakmile někde třeba na návštěvě sedím moc dlouho nemůže se dostat do bot. Tak teď jsem si postěžovala jak se cítím a je mi lépe. Už aby byl mimísek venku.
Jo jinak tu návštěvu jsem zdárně přežila trochu jsme ponocovali takže včera jsem po jejich odjezdu padla zase na tu sedačku, pak jsem akorát vstala, protože jsem měla hlad a zase do hajan. A to zrovna bylo taaak nádherně škoda, že to už nevydrží.
Jo a hlavně vám chci dát jeden typ v Carefouru (nevím tedy jestli v každém, ale na SDmíchově rozdávají zadarmo kufříčky pro těhulky a jejich pokládky anebo pro maminky s dětmi do 6 měsíců. Tak jsme tam dneska byli s mamčou po porodnici a opravdu mi ho po vyplnění dotazníku darovali bylo v něm dudlík, plenka, mini vložky, bryndáček, přesnídávka nějaký sušenky a letáčky tak mám radost. Tak jestli máte cestu kolem tak si o něj řekněte je to teda jenom do 16.3. taky tam mají plenkový ajiný akce. tak se mějte pápá pozdravujte bříška
Mikiska a čutající Filípek

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 11.03.03 20:53

Ahoj holky,
kde jste všechny? Nějak nám to tu prořídlo. Né, že bych se já přetrhla, ale když to připojení přes den je tak drahý, to by mi nestačily žádný penizky pro mrňouska.
Zizi, jak se můžeš nudit? Já jsem doma asi od čtvrtýho měsíce, ale fakt se nenudim. Možná je to tim, že byly Vánoce, takže se něco dělo a pak jsem začala střádat výbavičku. No a teprve dnes jsem začala prát, zítra musím žehlit. Doufám, že nebude vadit ta manželova chřipka, myslim kvůli bacilům. Chodim na angličtinu, na keramiku a na kurz, je každý týden, angličtina mi zabere další čtyři hodiny učení doma. Ještě jsem cvičila, ale to už delší dobu nemůžu. Já vim, je to horší, když člověk nemůže dělat, to co chce, ale zase to za to stojí. Já už si připadám jak mašina, nevim nevim jak budu s těma mýma aktivitama pokračovat. Nerada jezdim busem, jenže řízení je čím dál horší, než se z toho auta vysápu, to je horor. A taky nechci zbytečně ohrožovat broučka. Potřebovala bych nějakýho taxikáře zdarma, to by se mi líbilo.
Erži, já jsem taky pěkně líná na ty cviky na pánevní dno. A vůbec mi všechno trvá. Proto mám pořád co na práci, věčně abych odpočívala, protože mám to tělo hned nějaký unavený a břicho bolavý. Ani toho už moc neujdu. S tím masírováním bradavek máš pravdu, prý se to dělá kartáčkem, já to nedělala a už je na mě pozdě, sestřička mi radila, že by to mohlo vyvolat předčasný porod. Spoléhám na to, že se naučím dobře miminko přikládat, aby mě neožužlávalo špatně. Dneska jsem byla na kurzu, tak jsem chytrá.:-))))))Na plavčo s mimčem se taky těšim, u nás se chodí asi od půl roku.
Jo jinak s tim „skoro žádným“ příbíráním ke konci, rozhodně nesouhlasí moje váha. Za týden kilo nahoře. To je děs, ale já si to sladký nemůžu odpustit, tak se s tim radši neotravuju.
Do poradny jdu taky v pátek, chodim pořád k mýmu doktůrkovi, vy chodíte ostatní do porodnice že jo? Hned se ho na to zeptám. Jinak CTG proběhlo normálně, sestra řekla jen „v pořádku“ a dala mi papír s těma křivkama, v pátek doktůrka pořádně zpovídám, ať mi to vysvětlí.
Mějte se hezky, opatrujte bříška a pište, ať je tu veseleji.
Káťa 37.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 08:33

Ahojky ještě dnes, tj. ve středu!
Judynku jsem doma nezastihla, tak jsem jí vytištěné příspěvky dala do schránky. Byla s manžílkem shánět nějaký specielní babyvak, aby prý miminko slyšelo při nošení doma srdíčko maminky či tatínka. Mají ho objednaný asi za 800,–Kč.
Ještě k těm svátkům: Judy mé „holčičce“ jen říkáme, v rodném listě má jméno z kalendáře - 29. 12. A Deborka bude opravdu správně Debora a svátek dle knih o jménech bude mít 24. 4. - bohužel narozeniny i svátek v jednom měsíci. Loni jsem ale viděla v novinách 21. 9. napsáno, že svátek dnes slaví Debora a Matouš, ale jiné prameny to neuvádí, tak to asi zůstane na ten duben - to rozhodnutí zůstane na rodičích, já jen budu nosit dárečky, až řeknou, toto je to správné datum. Pokud to bude to první, tak to už abych začala o tom dárečku rychle přemýšlet, to to bude fofr.
Včera už prý také vyplňovali papír se jmény, tak jsem se dozvěděla, že konečné jmého pro chlapečka je Erik - pokud by se přece jen vyklubal kluk místo avizované holčičky.
Když tak čtu Tvoje příspěvky - Erži, mám dojem, že vše prožíváš hodně podobně jako já. Myslím tím Tvůj příspěvek o tom, jak si představuješ Vaše chování po úspěsném narození miminka. Tak moc je mi to blízké!
To jen tak na vysvětlenou a pochopitelně zdravím všechny a vydržte, ten poslení měsíc. Není sice nic moc, ale o to je potom to setkání s děťátkem na jeho konci úžasnější! Zdraví Liliana

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 12.03.03 09:40

Ahoj těhulky,

hlásím se do klubu ?občas psacích? protože opravdu nestíhám. Poslední necelé 3 týdny v práci jsou děsný kalup a to ještě pořád někde běhám. Včera jsem byla na kontrole u doktora CS stále 0, váha + 10, (ale já už si připadám, že mám alespoň metrák) a mimi je hlavičkou dole ? hurááááááá. Dělali mi UZV tak jsem to naše mimi zase viděla a opravdu to je chlapeček ? myslím , že splést se nebylo možné . Ale je mi to celkem jedno, hlavně aby bylo vše o.k. Taky už mi doktor vypsal papíry na MD ? odcházím 1.4. resp.31.3.

Co se týká termínu porodu tak budu asi mezi posledními , ale klidně ho už ?prásknu? oficiálně 13.5. (dáreček k mým 29. narozkám, které oslavím 14.5. J - takže taky patřím mezi ty starší a opožděné). Ale podle UZV někdo tipoval už 10.5. tak uvidíme.

Jinak manžílek zafofroval a my máme konečně hotový dětský pokoj ? vím, že tu někdo psal, že ho mimísek nebude potřebovat, ale my budeme v dětském pokoji mít i manželskou postel a budeme tam všichni jen v případě potřeby se taťka může odstěhovat do ložniceJ. Takže už mi zbývá je vyprat a vyžehlit ? moje otázka co je pravdy na tom, že se mají žehlit košilky a bodýčka z obou stran tj. i z rubu ???

Zatím končím ? řítí se mi sem nějaká práce ? fuj

Mějte se krásně a dávejte na sebe pozor.

Anička (32.t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.03.03 09:51

Ahojky pupíčci,

tak jsem dneska na nohou od 6,15 hod., uf, skoro jsem nevylezla z postele. Byla jsem pro změnu na krvi kvůli té poruše gluk. tolerance, v poradně nedali jinak, než že mi ty testy udělají sami znovu. Ale takhle po ránu, to byl fakt nářez. No co, teď už jsem živá, tak snad mi to vydrží aspoň do oběda :-)

Mikisko s tím CS taky netuším, jaký je nejvyšší číslo. Taky si teď dopřávám co nejvíc odpočinku a nikde moc nelezu a až od toho 38. týdne začnu normálka, pak už to bude dobrý. V poradně mě docela překvapila otázka na přesný datum prvních pohybů, já si to nepamatuju. Asi podle toho chtěli v porodnici upřesňovat termín porodu, kdo ví. No, co doktor, to jiný názor a otázky. Chodím do poradny v úterý, myslím, že Ty taky. Zjistila jsem, že je ideální tam dorazit po 9,00 hod. to tam je už málo lidí. Dneska jsem tam nakoukla lehce po 8,00 a bylo tam úplně natřískáno, že těhulky seděly i na chodbě. Takže příští úterý vyrazím zase po tý devátý. Nějaký signál bychom na sebe mohly vymyslet, jen mě nic kloudnýho nenapadá, karafiát v klopě saka je asi blbost :-))))))))) Ale třeba se tam fakt potkáme. Jinak až budu vyrážet opravdu rodit, tak sem určitě předtím dám hlášku, abyste byly v obraze. Taky mě trochu překvapuje, že už za několik týdnů-dnů, to může být opravdu tady! No, věcičky už mám nažehlený, kočárek vypraný a připravený, takže už jen dobalit tašku a bude to. Akorát teda mám pocit, že ta moje taška do porodnice je jaksi příliš velká. Beru si pro jistotu i pár plínek pro Barču, kdyby mi erár nestačil no a hodně místa zaberou ručníky a župan, tak to zas není tak hrozný. Ten monitor jsou opravdu takové ty pásy přes bříško, jsou dva a jeden přístroj dávají nahoru pod prsa - na sledování dělohy a druhým odchytnou srdíčko miminka. Trvá to asi 20 minut a mimčo musí být vzhůru, aby to dobře naměřilo ty hodnoty, co potřebují. Mě teda největší problém dělalo ležet tu dobu na zádech, v jiné poloze se totiž nedalo to srdíčko zachytit. Ale je to hezký, když to srdíčko slyšíš, a nejzajímavější je, jak to bušení kolísá. Vždycky se to zrychlilo, když Barča vykopávala a pak se to zas zpomalovalo. V Podolí mě zatím na monitor neposlali, ale asi mě to taky čeká. Dík za tu info o darování pupečníkové krve, taky se na to optám. Jo a do toho Carefouru se teda taky chci dostat, já ráda dárečky :-)

Jinak se taky hezky valím a funím, kachničky by mě mezi sebou nerozeznaly :-) Nejhorší je opravdu ten rozjezd, když vstanu - hezky rozkolíbat a vyrazit. Dlouho chodit nevydržím, začne mě bolet bříško a už taky párkrát hezky ztuhlo, tak to nepřeháním. Manžílek se mi směje (v dobrém), jak se kolíbám a blokuju ho bříškem, když se sejdeme v nějakém menším prostoru. Barunka se ozývá stále vehementně, myslím, že si ráda protahuje nožičky, to pak mám možnost lochtat jí, a to si nenechám ujít. Otoky naštěstí nepozoruju, tak jsem ráda, že se mi aspoň něco vyhnulo (honem zaklepat).

Zizi já jsem doma vlastně od začátku těhotenství a na nudu si teda nemůžu stěžovat. Někdy mám dokonce pocit, že nic nestíhám. Ale každý to cítí jinak.

Káťo taky mám teď co týden, to kilo, takže jsem celkem už na +13 kg a jsem zvědavá, jak to bude dál.

Tak já jdu upíct šátečky z listového těsta, aspoň půlku si udělám s marmeládou, ať se má Baruška sladce :-) No, možná to radši nechám na večer, protože jinak hrozí, že to celý snim a na zítřejší návštěvu babičky by nic nezbylo :-)))) Jo a pak bych se taky měla porozhlídnout po pediatrovi pro Báru, já furt nemám vybráno.

Opatrujte bříška, pošlete mimískům od nás pohlazení a mějte se moc moc hezky.

Mishicka 36.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 10:00

CS je maximálně 10.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 13:31

Ahojte babulienky bruškaté aj všetci ostatní, čo sa už neviete dočkať kedy tie naše malé zázraky vykuknú na svet.

Tak dnes som posledný deň v práci - huráááá. Posledné dva týždne to už fakt bol problém, už sa mi nedalo normálne sedieť, len v miernom záklone a to sa mi zle písalo a ešte horšie „myšovalo“- keď som nemala o čo oprieť ruku. Už som sa tu na tej kancelárskej stoličke veru všeliako krútila a nožičky kade tade vykladala.
Takže od zajtra si už budem môcť do sýtosti ráno pospať (pri tých nočných „cikacích“ výletoch to už je nevyhnutnosť). Už sa teším aj na to že konečne začnem všetko pre Jakubka kompletizovať, prať a žehliť a ukladať, aby som to mala nachystané čo najskôr. Ešte ma čaká aj zopár nákupných výletov po obchodoch, ale to už nebude v takom strese ako doteraz (obedné pauzy a večery v hypermarketoch).
Mikisko, samozrejme gratulujem k narodkám, musí to byť super si najväčší darček nosiť pod srdiečkom.. :-)
Pidule, tebe gratulujem k svadbe, obdivujem ťa ako si to v tejto fáze tehotenstva zvládla - mne totiž šialene lietajú emócie a nálady- ako na horskej dráhe a pred rokom a pol som to pri svojej svadbe mala dosť podobné, takže keď si predstavím, že by sa to malo spojiť, asi by si ma môj miláčik odmietol vziať.. :-)

Tvrdnutie bruška mi po tej konskej dávke magnézia (2× denne 500mg), čo mi na:,–(ila doktorka trochu ustupuje, ešte stále sa občas ozve ale už je to len tak 5-10× za deň a nie 10× za hodinu ako som to mávala. (ono to síce vždy po nejakých 5-10 sekundách prešlo, ale obavy som z toho mala celkom slušné).
U mňa bolo CS pri poslednej prehliadke stále 0, čo doktorka okomentovala mojim vekom a stuhnutými pôrodnými cestami, tak dúfam, že sa to ešte zlepší a nebudú mi musieť robiť cisársky. Len pre info, som kdesi čítala, že CS je max. 10 a okolo 6 už je možný začiatok pôrodu.

Tak ja sa s vami zatiaľ lúčim, lebo ma čaká bezpečnostné školenie.
Na materskej sa budem pripájať cez víkendy.

Pa, Danka 34.t.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.03.03 13:54

Ahoj holky!
Dneska jsem byla u doktora a tak jsem z toho úplně špatná.cs mám 2 a to magnésium mě taky zrovna nepomáhá,tak se budu muset asi válet v posteli ještě víc,aby to miminko co nejdýl vydrželo .
Mikisko k tomu cs mě doktor řekl,že ty čísla který tamsou napsaný myslím od 1až7,tak pokud bych měla takový číslo kritické hodnoty,tak bych musela do nemocnice lehnout,ale po tom 38.t už je to jedno.
Holky(pokročilé) napište mi kolik jste měly cs ve 33.tt abych se mohla orientovat.

Jinak Aničko já mám podle ultrazvuku termín taky 10.5.a podle posledních m. 3.5.,tak jsem zvědavá jestli to do té doby vůbec vydržím,když mě dnes tak vystrašily.

No holky,vy se strašně divíte,že se doma nudím,ale já fakt nemám co dělat.Oblečky mám po prvním děťátku a na kupování dalších mám čas,vypraný to mám taky.Navíc nic dělat nesmím a o nějakých kursech keramiky a angličtiny si můžu nechat zdát,kdybych bydlela v praze tak se taky nenudím,ale tady se můžu dívat tak maximálně na našeho úžasnýho zl.retrívra(pes),jak chodí po obědě spát do boudy(teda kde sme ho vzali?),jo podotýkám,že nebydlím na vesnici,jak by se mohlo zdát.

Erži,ty seš teda dobrá,když si pojedeš na tak dlouho pryč.Tak hele,kdybys to náhodou chtěla rozjet se mnou,tak dej vědět,budu rodit vBřeclavi(v Brně je prý pořád narváno).Ale spíš doufám,že si to necháme až na ten květen,co.
Jo aproč si myslím,že budu rodit zase císařem?Je fakt,že to není na sto pro,ale mám jizvu přes celý břicho(žádný bikiny řez)a někde sem četla,že s takovou jizvou se to dělá téměř automaticky.Ptala jsem se doktora,ten mi řekl,že pravděpodobně to bude zase císař,ale taky nemusí.No v Břeclavské nemocnici to prý berou jak na běžícím páse na císaře,tak jsem zvědavá.
Abych řekla pravdu,tak bych to chtěla císařem,ale jenom s epidurálem,abych mohla miminko co nejdřív kojit,upřímně řečeno-nedovedu si představit,že bych měla někde 20hodin rodit,nemám žádnou přípravu,tak se toho úplně děsím.
No nechme se překvapit,nejsem žádná hysterka tak to nějak bude,hlavně ať je to mimčo OK a jestli si to prožiju tak nebo tak je fuk.
Hele Erži všimla sis, že se tady holky postupně přiznávají ,že je jim taky 30? Nakonec zjistíme,že je tu víc nás než 26.letých mlaďošek,co?
No myslím,že přišel čas na ruskou zmrzku.
Stěma kilama na konci těhotenství,tomu taky nevěřím,já taky přibírám jak zběsilá a nepozoruju,že by se to chtělo zastavit.No ale kdo tomu sladkýmu má odolávat,když to tu tak leží.Chudáčkovi mýmu chlapečkovi to skoro vždycky sežeru a pak mu to musím rychle dokoupit,aby taky něco měl na mlsání.No a dost,už slintám tak musím jít na to!
Jo napište mi to vaše cs ve 32-33tt.díky.

Tak se pěkně opatrujte a já se uložím s nohama nahoru. Čus bus autobus
 Zizi

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 12.03.03 15:04

Ahoj holky!

Tak vás zase pěkně zdravím, před chvilkou byl tady totální slejvák, že jsem ani nemohla jít domů, to bych byla mokrá až do morku kostí, ale teď už se klube sluníčko, takže jen pár řádků a vyrazím..

Zizi, já jdu v pátek na kontrolu, tak ti pak napíšu CS (to budu skoro 33.t.), ale myslím si, že to bude nula, protože předpokládám, že budu pěkně zatuhlá a na konci dubna si budu toužebně přát, aby se mi to CS taky pohnulo.
Ale ty se pěkně opatruj, ať to aspoň ještě tak 4 týdny vydržíš (nejmíň) a vůbec všechny holčinky, co máte mít klid, tak ještě šupky nožky nahoru, zmrzlinku před sebe a opatrovat se.
Do Břeclavi se teda snad rodit nedostanu, ale docela to tam znám, jezdili jsme tam za mých mladých let hrát basket a taky moje mamka pochází z jižní moravy - z Hodonína, což už taky není úplně daleko.

Taky se v pátek chystám zeptat doktůrka na darování té pupečníkové krve, ale mám obavy, že tady u nás to nedělají, což je škoda, přijde mi, že to zase tak náročný na odebrání nemůže být a je to škoda, když je ta krev taková zdravá a z jejího darování nikomu nic nehrozí.
Zítra jdu do porodnice na cvičení, tak jsem zvědavá, jak mi půjde to dýchání, vůbec ho netrénuju, tak uvidíme......

Mikisko, díky za důvěru v pokračování tvého deníčku, že bych ho snad nezprznila, ALE!!!!!!!!!!
My jsme totálně nemoderní domácnost, takže nemáme doma ani PC, tudíž ani net - aúúúúúúúúúúúú.....a jelikož odcházím na konci března na mateřskou, nebudu mít pravidlený přístup na internet. Plánuju si, že někdy zajdu do práce, a když budu těch 14 dní u našich, tak k ségře na počítač, ale to je všechno tak nejisté a ve hvězdách, že to prostě nemůžu slíbit. Takže jak to holky uděláme????????
Mikiska musí vydržet s porodem co nejdéle - až do toho začátku dubna a co potom?????
Buď musíš být Mikisko brzo fit a hned po porodu založit další deníček, už s Filípkem, my to ten týden, co budeš v porodnici (dýl si vás tam určitě nenechají) nějak překlepeme v deníčku, který zrovna bude a pak bychom se až do porodu ozývali k tobě do toho nového - to je jedna varianta.
A nebo, jestli některá míň pokročilá těhulka z Mikisčina deníčku, co má doma internet, nechce na ten měsíc či kolik nám bude zbývat, pokračovat v psaní. Myslím na Zizi, Aničku, Myšku, Mischel a další........­..holky co vy na to?????
Někam si musíme psát ty nejžhavější zprávy, na které čekáme už tolik měsíců!!!!!!!!
Tak to nějak všichni promyslete a kdyžtak napište, jak by to mohlo být. Já se budu snažit, až budu na mateřský dostat na emimino co nejčastěji, ale dost dobře nevím, jak to všechno půjde a nějakou pravidelnost teda nemůžu zaručit už vůbec.

Tak a je to zase v čudu, sluníčko jsem zase prošvihla a začíná zase pršet, tak doufám, že šéfík pojede brzo domů, a že bych se s ním svezla.

Tak se mějte holčinky krásně, lépe než to počasí a hlavně, ať už aspoň nezačne chumelit!!!!!!! Já už chci JARO!!!!!!!! A rozkvetlý stromy a jarní oblečení a kočárky a miminka u sebe!!!!!! A zmrzlinu! Až přijdu domů, tak si jí hned dám........

Eržika, 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 16:38

Ahoj holky, ešte raz - teraz už po školení BOZP,
si predstavte, že som sa v posledný deň v práci dozvedela, že na Slovensku je zamestnávateľ povinný umožniť tehulkám v pracovnej dobe odpočinok na lôžku. Tak asi v piatom mesiaci by som to bývala skutočne ocenila, no čo, snáď pri druhom mi to už umožnené bude… :-)))
A teraz už naozaj ahoj, idem si tu trošku urobiť poriadok a potom rýchlo zohnať zmrzku :-))
pá Danka.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 12.03.03 17:21

Ahoj holky,
dneska se nám to počasí nějak skazilo škoda já už taky moooc chci jaro. Mám ho vůbec nejraději, protože vždycky je před námi spoustu měsíců sluníčka a teplíčka. Akorát, že mi to vždycky nějak rychle uteče alespoň když to srovnám se zimou ta je děsně dlouhá.
Díky za ty informace o CS alespoň budu trochu v obraze. Tak na ten monitor se moc těším, ale taky si teda neumím představit ležet 20 min. na zádech to jsem teda zvědavá jak to s Filípkem vydržíme jemu se taky poloha na zádech teda moc nelíbí.
Mishicko já popřemýšlím jak si dáme kdyby náhodou nějaký znamení ten karafiát je fakt blbej a mě teda taky nic nenapadá zatím.
Já se taky budu snažit dát informaci na emimino než odjedu a když to nestihnut tak moje ségra to určitě udělá za mě a dá vám vědět.
Takže přečetly jste si Eržika nemůže vést pokračování deníčku breee tak napište taky svůj názor jak to tedy provedeme.
Tak se zatím mějte moc pěkně a odpočívejte taky už ste mě nakazily tou zmrzlinou sakra jdu na ní.
Pápá Mikiska

Vložit nový komentář